استفاده از دفترچه بیمه غیر

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفاده از دفترچه بیمه غیر

با سلام و احترام
چرا استفاده از دفترچه بیمه خدمات درمانی شخص دیگر شرعاً حرام است؟
مرجع: حضرت آقا
(لطفاً دلیل آنرا توضیح دهید برای قانع کردن یکی از دوستان در مورد این موضوع می خواهم.)
با سپاس
یاعلی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

a.sadat.m;620563 نوشت:
با سلام و احترام
چرا استفاده از دفترچه بیمه خدمات درمانی شخص دیگر شرعاً حرام است؟
مرجع: حضرت آقا
(لطفاً دلیل آنرا توضیح دهید برای قانع کردن یکی از دوستان در مورد این موضوع می خواهم.)
با سپاس
یاعلی

با سلام و عرض ادب چرایی و فلسفه احکام را از کارشناسان کلام و عقاید باید پرسید اما به لحاظ شرعی استفاده از دفترچه درمان دیگران درصورتی که خلاف مقررات باشد جایز نیست. استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

نور;621016 نوشت:
با سلام و عرض ادب چرایی و فلسفه احکام را از کارشناسان کلام و عقاید باید پرسید اما به لحاظ شرعی استفاده از دفترچه درمان دیگران درصورتی که خلاف مقررات باشد جایز نیست. استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

سلام.
واسه پزشکان چی؟
یعنی اگر بیماری بیاو پیش ما و دفترچه کس دیگری رو بهمون بده که براش نسخه بمویسیم باز واسه ما هم گناهه؟
چون زیاد چنین چیزی پیش میاد

mehrant;643633 نوشت:
سلام.
واسه پزشکان چی؟
یعنی اگر بیماری بیاو پیش ما و دفترچه کس دیگری رو بهمون بده که براش نسخه بمویسیم باز واسه ما هم گناهه؟
چون زیاد چنین چیزی پیش میاد

با سلام و عرض ادب

بله فرقی ندارد درهرحال خلاف مقررات چه برای بیمار چه برای پزشک جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

با سلام
بنده خودم دفترچه خدمات درمانی دارم و بقیه اعضاء خانواده دفترچه تامین اجتماعی، حال با این شرایط حکم استفاده من از داروهای معمولی مثل استامینوفن،سرماخوردگی و...که از بقیه اعضاء خانواده اضافه امده چیه؟:mariz:

مرجع تقلید:حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

با سپاس

عبد عاصی;885921 نوشت:
با سلام
بنده خودم دفترچه خدمات درمانی دارم و بقیه اعضاء خانواده دفترچه تامین اجتماعی، حال با این شرایط حکم استفاده من از داروهای معمولی مثل استامینوفن،سرماخوردگی و...که از بقیه اعضاء خانواده اضافه امده چیه؟

مرجع تقلید:حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

با سپاس

با سلام و عرض ادب

اگر هر فردی دارو را با توجه به تشخیص پزشک نسبت به بیماری اش و طبق دفترچه درمانی خودش گرفته است و همچنین درصورتی که در استفاده از داروهای اضافی توسط دیگران منع قانونی نباشد، اشکال ندارد.

استفتاء از دفتر آیة الله مکارم در قم

نور;886513 نوشت:
همچنین درصورتی که در استفاده از داروهای اضافی توسط دیگران منع قانونی نباشد، اشکال ندارد.

سلام
میشود این قسمت را شفاف تر توضیح دهید منع قانونی یعنی چه ؟

شبـنم;886584 نوشت:
سلام
میشود این قسمت را شفاف تر توضیح دهید منع قانونی یعنی چه ؟

با سلام و عرض ادب

باید از بخش مربوطه در بیمه سوال بفرمایید اگر قانونا فردی دارویی را با دفترچه بیمه خودش بگیرد و اضافه بیاید آیا مالک شده و اجازه دارد به دیگری جهت استفاده بدهد؟ درصورتی که منع قانونی نداشت می توانید از اضافه داروها استفاده نمایید.

همواره به سلامت باشید

موضوع قفل شده است