صفحه 1 از 21 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حالا که ازدواج نشد، بهم یک راه حل بدید

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

حالا که ازدواج نشد، بهم یک راه حل بدید

سلام.
    چندین بار در تاپیک های مختلف صحبت کردم راجع به مساله ازدواج که برای من تا الان هرکاری کردم ازدواج فراهم نشده و همش جواب منفی گرفتم ..
    مساله ای که باهاش روبرو هستم، اینه که منم مثل همه پسرهای دیگه همسن خودم، قبل از اینکه یک پزشک باشم یه پسر 23 ساله مجرد هستم و مثل همه نیاز به جنس مخالف دارم.حالا در هنگامی که در بیمارستان هستیم و بعنوان پزشک کشیک بخش باید بیمارانی که در بخش بستری میشن رو معاینه کنم، گاهی ممکنه در حین معاینه یه خانوم جوون کمی تحریک بشم...
    که فقط در همین حده و به هیچ فکر یا تصمیم یا گناهی منجر نمیشه اما همین حس خیلی من رو آزار میده...هرچی هم در تاپیک های مختلف راه حل خواستم کسی راه حل بهم نداد...
    برای ما امکانش نیست که بگم یه همکار خانم بیاد بجای ما بیماران رو معاینه کنه به دلایل مختلف.
    خواهشمندم یه راهنمایی بفرمایید و راه حل بدید خیلی اذیت میشم از اینکه این مساله برای من پیش اومده.و ناراحت میشم هم که هرچی پرسیدم راه حلی هم به جز کنار گذاشتن پزشکی و رفتن سراغ یه رشته تحصیلی و شغل دیگه بهم نگفتن
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ در ساعت ۱۴:۴۲

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

حالا که ازدواج نشد، بهم یک راه حل بدید

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 7

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4646

سلام

از اینکه مشکل شما تا به حال برطرف نشده است متاسفیم و امیدوارم هر چه زودتر حل شود. منتها همانطور که خودتان هم فرمودید در این باره قبلا بحث شده و کارشناسان و دوستان گرامی هر چه در ذهن داشتن خدمت شما گفته اند. بنابراین آنچه در پیش روی شما گذاشته شده تمام آن چیزی است که از عهده ما و دیگران بر می امده است و اگر با این موارد شما نتوانستید مشکل خودتان را حل کنید به نظرم بهتر است از کارشناسان دیگری در سایت ها و مراکز دیگر هم کمک بگیرید؛ چون قطعا هر فردی ایده و راهکار خاصی در ذهن دارد که می تواند ارائه دهد. انشاء الله که هر چه زودتر مشکل شما حل شود.

منتها من به طور مختصر راهکارهای ارائه شده را خدمت شما عرض می کنم تا برای بار آخر در مورد آن بیشتر فکر کنید.

وظیفه شما از لحاظ شرعی به ترتیب زیر است:

1- هر گونه تماس بدنی با نامحرم حرام است و باید از آن اجتناب کرد

2- در تماس های غیر بدنی اگر منجر به احساس گناه شود باید از آن اجتناب کرد

3- استثنای این مسئله یعنی تماس بدنی یا غیر بدنی در رشته شما فقط در جایی است که اجبار وجود داشته باشد و امکان اینکه یک زن این کار را انجام دهد وجود نداشته باشد. البته در مورد «اجبار» و «وجود پزشک زن» بحث مفصل است که در حیطه مباحث احکام است. مثلا باید ببینید شرایط شما مصداق اجبار هست یا خیر؟! و ...

بنابراین وظیفه شرعی شما در وهله اول ترک چنین روابطی است؛ مگر اینکه شرایط شما مصداق اجبار باشد که باید مسئله را پیگری کنید.

اما از لحاظ روانشناختی آنچه مسلم است این است که مرد با لمس یا حتی رابطه چشمی و ... با یک زن تحریک می شود مگر اینکه فرد بیمار باشد و نسبت به جس مخالف احساس نداشته باشد. لذا اینکه شما دنبال راهی بگردید که هم رابطه باشد و هم تحریک نباشد، آب در هاونگ کوبیدن است. این تفکر که با ازدواج آستانه تحریک شما کم می شود درست است؛ اما هیچ وقت به صفر نمی رسد و همیشه امکان تحریک و گناه وجود دارد. لذا با توجه به اینکه می گویید به هیچ وجه امکان مراعات کردن این مسئله یعنی معاینه نکردن زنان وجود ندارد، انتخاب مسیر زندگی شغلی شما کمی سخت خواهد شد. با این حال کار عاقلانه این است که فوائد و معایب هر راه احتمالی را بررسی کنید و در نهایت مسیری را انتخاب کنید که کمترین ضرر متحمل شما شود.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ در ساعت ۱۴:۲۵

7. صلوات ها 20

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    سلام

همانطور که خودتان هم فرمودید در این باره قبلا بحث شده و کارشناسان و دوستان گرامی هر چه در ذهن داشتن خدمت شما گفته اند. بنابراین آنچه در پیش روی شما گذاشته شده تمام آن چیزی است که از عهده ما و دیگران بر می امده است و اگر با این موارد شما نتوانستید مشکل خودتان را حل کنید بهتر است از کارشناسان دیگری در سایت ها و مراکز دیگر کمک بگیرید. انشاء الله که هر چه زودتر مشکل شما حل شود.

منتها من به طور مختصر راهکارهای ارائه شده را خدمت شما عرض می کنم تا برای بار آخر در مورد آن بیشتر فکر کنید.

وظیفه شما از لحاظ شرعی به ترتیب زیر است:

1- هر گونه تماس بدنی با نامحرم حرام است و باید از آن اجتناب کرد

2- در تماس های غیر بدنی اگر منجر به احساس گناه شود باید از آن اجتناب کرد

3- استثنای این مسئله یعنی تماس بدنی یا غیر بدنی در رشته شما فقط در جایی است که اجبار وجود داشته باشد و امکان اینکه یک زن این کار را انجام دهد وجود نداشته باشد. البته در مورد «اجبار» و «وجود پزشک زن» بحث مفصل است که در حیطه مباحث احکام است. مثلا باید ببینید شرایط شما مصداق اجبار هست یا خیر؟! و ...

بنابراین وظیفه شرعی شما در وهله اول ترک چنین روابطی است؛ مگر اینکه شرایط شما مصداق اجبار باشد که باید مسئله را پیگری کنید.

اما از لحاظ روانشناختی آنچه مسلم است این است که مرد با لمس یا حتی رابطه چشمی و ... با یک زن تحریک می شود مگر اینکه فرد بیمار باشد و نسبت به جس مخالف احساس نداشته باشد. لذا اینکه شما دنبال راهی بگردید که هم رابطه باشد و هم تحریک نباشد، آب در هاونگ کوبیدن است. این تفکر که با ازدواج آستانه تحریک شما کم می شود درست است؛ اما هیچ وقت به صفر نمی رسد و همیشه امکان تحریک و گناه وجود دارد. لذا با توجه به اینکه می گویید به هیچ وجه امکان مراعات کردن این مسئله یعنی معاینه نکردن زنان وجود ندارد، انتخاب مسیر زندگی شغلی شما کمی سخت خواهد شد. با این حال کار عاقلانه این است که فوائد و معایب هر راه احتمال را بررسی کنید و در نهایت مسیری را انتخاب کنید که کمترین ضرر متحمل شما شود.

پیروز و سربلند
    سلام استاد.
    آخه شرایط در بیمارستان اینطوری هست که انتخابی نداریم بر بیماران. ..
    وقتی کشیک بخشهای بیمارستان هستیم که تمام بیماران بخش مسولیت شون با ما هست چه زن چه مرد
    مثلا در بخشی که الان هستیم یه اتاق هفت تخته بیماران خانم هست یه اتاق دو تخته بیماران مرد و یه اتاق چهارتخته هم بیماران مرد یه اتاق ایزوله یک تخته هم میتونه مریض مرد باشه یا زن
    وقتهایی هم که کشیک اتفاقات بیمارستان هستیم هم اتفاقات ورودی ببمارستانه دیگه، ممکنه هر مریضی مرد یا زن وارد بشه.بازم انتخابی نداریم
    هیچکسی هم به جای ما نمیاد واسه معاینه
    خلاصه اینکه شرایط بدیه
    معاینات خیلی خاص مثل معاینات نواحی جنسی رو خانم دکتر ها انجام میدن
    اما معاینات سایر اعضای بدن رو خیر
    پرستارها هم وقتی ازشون کمک میخوام میگن ما بلد نیستیم و وظیفه ما هم نیست معاینه کنیم
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸ در ساعت ۱۷:۱۵

9. صلوات ها 7

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

الان به جایی رسیدم شدیدا متنفر و پشیمان هستم از اینکه این رشته پزشکی رو برای تحصیل و کار انتخاب کردم

11. صلوات ها 4

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4646

سلام

شما ابتدا در مورد مسئله فقهیش پیگری کنید ببینید وظیفه دینی شما چیه؟

اگه از لحاظ دینی معذور بودید به نظرم یکی از افرادی که میتونید ازشون کمک بگیرید دکترهایی هستند که دغدغه شما را داشتن و دارن. ببینید اونها چه راهی رو پیش گرفتن.

13. صلوات ها 9

علاقه
    زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    الان به جایی رسیدم شدیدا متنفر و پشیمان هستم از اینکه این رشته پزشکی رو برای تحصیل و کار انتخاب کردم
    بفرما! پیش‌بینیم درست از آب در اومد.
    حاجی خودتو ناراحت نکن، توکل کن بر خدا تا همه مشکلاتت حل بشه، خدا وقتی می‌بینه اطاعت از دستوراتش برات اینقدر مهمه تنهات نمیذاره و خودش کمکت می‌کنه و حتما یه راهی جلو پات میذاره تا از این وضع در بیای. این وعده خدا تو قرآنه:
    إِنَّ اللَّهَ يُدافِعُ عَنِ الَّذينَ آمَنوا...
    وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ.

15. صلوات ها 6

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    سلام

شما ابتدا در مورد مسئله فقهیش پیگری کنید ببینید وظیفه دینی شما چیه؟

اگه از لحاظ دینی معذور بودید به نظرم یکی از افرادی که میتونید ازشون کمک بگیرید دکترهایی هستند که دغدغه شما را داشتن و دارن. ببینید اونها چه راهی رو پیش گرفتن.
    آیت الله مکارم که مقلد شون هستم که نظرشون اینه که در شرایطی که اجبار باشه یا در شرایطی که آموزش متوقف بر معاینه نامحرم باشه اشکالی نداره
    اما در شرایطی که ما حق انتخاب بیمار نداریم نمیدونم ...
    دوستان مذهبی از سال بالاتری هامون که داشتم متاهل بودن!
    دوست مذهبی مجرد بالاتر از خودم ندارم ...

17. صلوات ها 4

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

از یه طرف سختی های رشته که کشیکها و بیمارستان و حقوق کم بهمون وارد میکنه
    از یه طرف این قضیه مسائل شرعی و ارتباط با بیماران نامحرم
    از یه طرف قضیه تحقیر شدن در خواستگاری ها بواسطه پزشک بودن
    از یه طرف هم گاهی سوالات پزشکی پدر و مادر از من...و در صورت بلد نبودن...شنیدن این جملات:تو هیچی بلد نبستی..7سال تو بیمارستان چیکار میکردی؟ پزشک بودنت به درد خودت میخوره...به هیچ جا نمیرسی...برو یه رشته دیگه تا آبرو خودت رو نبردی

نخواستیم این رشته رو
    باید بذارمش کنار

19. صلوات ها 8

نوشته
    194
    حضور
    18 روز 21 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    945

از یه طرف سختی های رشته که کشیکها و بیمارستان و حقوق کم بهمون وارد میکنه
    از یه طرف این قضیه مسائل شرعی و ارتباط با بیماران نامحرم
    از یه طرف قضیه تحقیر شدن در خواستگاری ها بواسطه پزشک بودن
    از یه طرف هم گاهی سوالات پزشکی پدر و مادر از من...و در صورت بلد نبودن...شنیدن این جملات:تو هیچی بلد نبستی..7سال تو بیمارستان چیکار میکردی؟ پزشک بودنت به درد خودت میخوره...به هیچ جا نمیرسی...برو یه رشته دیگه تا آبرو خودت رو نبردی

نخواستیم این رشته رو
    باید بذارمش کنار
    نزنید این حرفهارو به فرض که من برق خودندم یخجالمون خراب می شه خانواده انتظار دارن درست کنم درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟معلومه نه چون دانشگاه با تخصص و تجربه خیلی فرق داره .در ضمن خیلی دخترا سرو کله می شکنن برای خواستگار دکتر شما یکم سطحپایین تر از خودتونم بگردین دختر حتما پیدا می کنید .این همه ادم بیکار ... بدون شرایط که زن دارند دیگه بماند شما که پزشک مملکتی .اگر لمس بدن یک زن که طبق غریزه یکم براتون ایجاد مشکل می کنه خوب نجات یک مسلمان و دعای اونم خیلی خوب و خدا پسنده .ناامید نشید ناامیدی گناه بزرگیه .راهشو پیدا کنید .

ویرایش توسط sky_star : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ در ساعت ۱۵:۰۵
    يَا حَبِيبَ مَنْ لا حَبِيبَ لَهُ يَا طَبِيبَ مَنْ لا طَبِيبَ لَهُ يَا مُجِيبَ مَنْ لا مُجِيبَ لَهُ يَا شَفِيقَ مَنْ لا شَفِيقَ لَهُ يَا رَفِيقَ مَنْ لا رَفِيقَ لَهُ يَا مُغِيثَ مَنْ لا مُغِيثَ لَهُ يَا دَلِيلَ مَنْ لا دَلِيلَ لَهُ يَا أَنِيسَ مَنْ لا أَنِيسَ لَهُ يَا رَاحِمَ مَنْ لا رَاحِمَ لَهُیا صَاحِبَ مَنْ لا صَاحِبَ لَهُ

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 21 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 86

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری