جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بازگشت حافظه

نوشته
    57
    حضور
    3 روز 7 ساعت نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    233

بازگشت حافظه

سلام
    چند سالی هست که با وجود رعایت خیلی از موارد مهم در زندگیم، مشکلات خیلی بزرگ و اساسی ای پیش روم قرار گرفتن که بسیار آزاردهنده هستند برام. همین باعث شده طی چند سال گذشته به شدت به بی تابی، تشویش، اضطراب، گریه، خود خوری و غصه روی بیارم....به احتمال زیاد افسردگی هم دارم.
    همه ی این اضطراب ها و تشویش ها باعث شده به حافظه و دقت و تمرکز من کم بشه.... قبلها فوق العاده از این بابت ها قوی بودم. و همه اینها نگرانی من رو بیشتر کرده.
    میخواستم ببینم آیا راهی هست تا دوباره شرایط قبلی رو بازیابی کنم؟

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

بازگشت حافظه

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4646

سلام

بله قطعا برای برگشتن به حالت نرمال و عادی راه وجود دارد. منتها لازمه این کار این است که مشکلات شما علت یابی شود و از ریشه حل شود که امکان چنین کاری در این فضا وجود ندارد. لذا اگر عدم تمرکز و دقت و ضعف حافظه شما ناشی از اضطراب و استرس و افسردگی باشد، باید برای درمان این اختلالات، علت و ریشه آن ها شناسایی و سپس مراحل درمان شروع شود. البته علتی که شما مطرح کرده اید باید مورد تایید دکتر روانشناس هم باشد؛ چون ممکن است علت های دیگری حافظه و دقت و تمرکز شما را ضعیف کرده باشند.

بنابراین بهتر است هر چه زودتر به یک مشاور مراجعه کنید تا مراحل تشخیص و درمان شما هر چه زودتر انجام شود؛ چون حل نکردن این مشکل، مشکلات متعدد فردی و اجتماعی دیگری برای شما ایجاد خواهد کرد.

پیروز و سربلند

7. صلوات ها 5

نوشته
    57
    حضور
    3 روز 7 ساعت نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    233

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    سلام

بله قطعا برای برگشتن به حالت نرمال و عادی راه وجود دارد. منتها لازمه این کار این است که مشکلات شما علت یابی شود و از ریشه حل شود که امکان چنین کاری در این فضا وجود ندارد. لذا اگر عدم تمرکز و دقت و ضعف حافظه شما ناشی از اضطراب و استرس و افسردگی باشد، باید برای درمان این اختلالات، علت و ریشه آن ها شناسایی و سپس مراحل درمان شروع شود. البته علتی که شما مطرح کرده اید باید مورد تایید دکتر روانشناس هم باشد؛ چون ممکن است علت های دیگری حافظه و دقت و تمرکز شما را ضعیف کرده باشند.

بنابراین بهتر است هر چه زودتر به یک مشاور مراجعه کنید تا مراحل تشخیص و درمان شما هر چه زودتر انجام شود؛ چون حل نکردن این مشکل، مشکلات متعدد فردی و اجتماعی دیگری برای شما ایجاد خواهد کرد.

پیروز و سربلند
    ممنونم از جوابتون
    استاد امین
    دکتر تایید کرده ، هم روانشناس و هم روانپزشک... متاسفانه داروها آلرژی ایجاد میکنن و روانشناسم اشاره کردن که به نظر من ضروری نیست اگه اذیت میشی.

اگه فرض بر این موارد به عنوان دلیل گذاشته بشه، و مشکلات افسردگی و...رو حل شده فرض کنیم. در این صورت چه راهکارهایی رو پیشنهاد میفرمایید؟

البته من اشاره کنم که خودم فکر میکنم بیشتر به دلیل "عدم حضور و زندگی در لحظه " هست. از نوجوانی اهل رویا پردازی بودم، ولی الان از حالت رویا گذشته و بیشتر در گذشته زندگی میکنم...از اونجایی که کمالگرا هستم و بعد از هر موقعیت و اتفاقی من مدام مرور میکنم اون موقعیت رو و جور دیگه ای تصور میکنم (کوچکترین و کم اهمیت ترین موقعیت ها رو حتی).

9. صلوات

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,366
    حضور
    27 روز 1 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5751

بله منم حسم میکنم حافظه ام داغون شده!

اما مدتی است که افتادم توی درس خوندن و مطالعه و حس میکنم اوضام بهتر شده..خداروشکر
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

11. صلوات

نوشته
    168
    حضور
    5 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    435

باسلام

همیشه صبح و مغرب و قبل خواب، سه بارسوره فلق یا آیت الکرسی را برای حفظ خود و خانواده شان بخوانید

روزانه یا بعد نماز صبح و مغرب، صد بار استغفر الله و صلوات هم بگویید خیلی خوب میشود!

اگر بعد نماز صبح سوره یس را بخوانید در آن روز احساس بسط و شادی خواهید داشت!
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ در ساعت ۱۸:۱۶

13. صلوات

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام دوست من. ب نظرم همه مراحل زندگی مثله هم نمیشه شاید اینکه اینقد تویه گذشته سیر کردین بهتون تلقین کرده ک کم حافظه شدین... طبیعیه ک آدما همیشه احوالات شون یکسان نیس فقط واسه مشکلات خواستم بگم هرچقدر آسون بگیرین آسون میگذره نذارین از پادرتون بیاره مخصوصا اینکه مذهبی هم هستین ک اینجا تشریف دارین دیگه ... فقط قصد کمک داشتم موفق باشین ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

15. صلوات

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4646

نقل قول نوشته اصلی توسط Seda نمایش پست ها
    ممنونم از جوابتون
    استاد امین
    دکتر تایید کرده ، هم روانشناس و هم روانپزشک... متاسفانه داروها آلرژی ایجاد میکنن و روانشناسم اشاره کردن که به نظر من ضروری نیست اگه اذیت میشی.

اگه فرض بر این موارد به عنوان دلیل گذاشته بشه، و مشکلات افسردگی و...رو حل شده فرض کنیم. در این صورت چه راهکارهایی رو پیشنهاد میفرمایید؟

البته من اشاره کنم که خودم فکر میکنم بیشتر به دلیل "عدم حضور و زندگی در لحظه " هست. از نوجوانی اهل رویا پردازی بودم، ولی الان از حالت رویا گذشته و بیشتر در گذشته زندگی میکنم...از اونجایی که کمالگرا هستم و بعد از هر موقعیت و اتفاقی من مدام مرور میکنم اون موقعیت رو و جور دیگه ای تصور میکنم (کوچکترین و کم اهمیت ترین موقعیت ها رو حتی).
    سلام

اگر به دارو آلرژی دارید باید از راه های دیگر درمان استفاده کنید که حتما خود مشاور این روش های را به شما گفته اند که معمولا با حضور روانشناس ممکن است.

با این حال اگر فرض بر این باشد که مشکلات گفته شده علت ضعف حافظه و تمرکز شما نباشد، برای تقویت تمرکز و حافظه می توانید از این تاپیک ها استفاده کنید:

http://www.askdin.com/thread40521.html
    http://www.askdin.com/thread11504.html
    http://www.askdin.com/thread15890.html
    http://www.askdin.com/thread16616.html
    http://www.askdin.com/thread37602.html
    http://www.askdin.com/thread32658.html

17. صلوات ها 2

نوشته
    25
    حضور
    22 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط Seda نمایش پست ها
    بازگشت حافظه
    با سلام، 57 درس برای تقویت حافظه؛ نویسنده دکتر عبدالکریم قریب

بعد هر درس یه سری تمرین داده میشه که خواننده باید اون ها رو بر اساس روندی که بیان میشه انجام بده، مطالب مفیدی رو مطرح میکنه امیدوارم براتون مفید باشه

گرچه احتمالاً کتاب های خوب دیگه ای هم در زمینه راهکارهای تقویت حافظه تالیف شده، که دوستانی که در این زمینه مطالعه داشتند راهنمایی موثرتری می توانند داشته باشند

در پناه حق

19. صلوات ها 2

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

با سلام
    شما بیا به همین اسک دین حافظتون دوباره بر میگرده!

منم یه بار حافظم از دست داده بودم گشتم توی اینترنت اتفاقی اسک دین و پیدا کردم یه مدت اینجا با کاربرا گپ و گفت کردم دیدم حافظم داره برمیگره !...دیگه هم اینجا ماندگار شدم!

تازه فقط حافظم نبود که
    -دندون درد داشتم همش استرس داشتم هرچی قرص و دوا و شربت و استامینی فون و کپسول 500 می خوردم اصلا خوب نمی شد اومدم اسک دین یهو دیدم دندون دردم خوب شد!
    ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ در ساعت ۱۵:۴۷

21. صلوات ها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری