جمع بندی آیا ما در جنگ نرم شکست خوردیم؟

تب‌های اولیه

53 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا ما در جنگ نرم شکست خوردیم؟

ما در جنگ نرم شکست خوردیم ، ظاهر خانم های کشور و دخترها گویای این مسئله است

ای کاش مسئولین ما در خواب غفلت نبودند ، ای کاش مدل موها کمی برای دولت مهم بود ،
ای کاش برنامه ای دقیق برای جلوگیری از اشاعه فحشا اجرا می شد ،
ای کاش قیمت چادر پنج برابر ساپورت نبود ،
ای کاش فروش مانتوهای کوتاه و پر زرق و برق در کشور ممنوع می شد ،
ای کاش چادر در کشور اجباری بود ،
ای کاش قانون منع ماهواره یک قانون متروکه نبود ،
ای کاش برنامه های تلویزیونی خودمان تنوع بسیار داشت ،
ای کاش وزارت ارشاد جرات ارشاد را داشت و جرات نه گفتن به فیلم های ضد ارزش ها را داشت ؛
اصلا ای کاش زمان انقلاب بود و ای کاش من در این زمان ننگین نبودم و ای کاش مانند شهدا رفته بودم تا این روزهای اسف بار را نمی دیدم.

ای خدا مگر من چه گناهی به درگاه تو کردم ؟؟؟؟؟
من طاقت دیدن دوستی های نامشروع را ندارم ،
طاقت دیدن کشف حجاب را ندارم ،
طاقت شنیدن موسیقی های مختلف را از تاکسی ها ، عروسی ها و ... ندارم ،
طاقت دیدن خیانت زن به شوهر و شوهر به زن را ندارم ؛
آخر چرا اینگونه شد ؟ خدایا هیچکس نمی تواند این مسائل را بهبود ببخشد مگر اینکه تو اجازه ی ظهور را بدهی تا من لذت زندگی اسلامی را ببرم ، لذت جامعه ی اسلامی را ببرم ، لذت عدل الهی را ببرم و خیلی چیزهای دیگر که قلم از نام بردن آن ناتوان

و این بدبختی هایی که الان بهش دچار شدیم فقط و فقط باعثش، دولت و خود ما بچه مذهبی آ بودیم و بس

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

sayeban;619082 نوشت:

ای کاش وزارت ارشاد جرات ارشاد را داشت و جرات نه گفتن به فیلم های ضد ارزش ها را داشت ؛
اصلا ای کاش زمان انقلاب بود و ای کاش من در این زمان ننگین نبودم و ای کاش مانند شهدا رفته بودم تا این روزهای اسف بار را نمی دیدم.

آخر چرا اینگونه شد ؟ خدایا هیچکس نمی تواند این مسائل را بهبود ببخشد مگر اینکه تو اجازه ی ظهور را بدهی تا من لذت زندگی اسلامی را ببرم ، لذت جامعه ی اسلامی را ببرم ، لذت عدل الهی را ببرم و خیلی چیزهای دیگر که قلم از نام بردن آن ناتوان

و این بدبختی هایی که الان بهش دچار شدیم فقط و فقط باعثش، دولت و خود ما بچه مذهبی آ بودیم و بس

من نمیدونم منظورتون از جنگ نرم چی هست ...
هر انسانی یک سری راه ها و ایدیولوژی هایی رو برای خودش پذیرفته و سعی میکنه که اون ایدیولوژی ها رو اجرا کنه ...
اگر از راه و مسیرش نتیجه گرفت ... سعی میکنه که اون رو هم به اشتراک بگذاره و دیگران رو هم دعوت کنه که اون عمل رو انجام بدن ...
واگر از راه و مسیرش نتیجه نگرفت ... یه تابلو جلویه اون مسیر میزاره تا دیگران پا در درون اون مسیر نذارن ...

اللته نوع و ایدیولوژی هایی وجود داره که اگر طی کنندگان اون مسیر همشون بدبخت و بیچاره بشن ... باز همون ایدیولوژی رو انجام میدن ... چون براشون مقدس هست ... چون بهشون گفته شده چیزه ارزشمندی هست ... و با اینکه خودشون از اون راه و مسیر نتیجه نمیگیرن ... برای اینکه در اون دنیا برن بهشت به دیگران هم پیشنهاد میدن که اونا هم از همون مسیر برن ...

خحیلی از مادرها هستند که چادری هستند و دخترانی بد حجاب یا بی حجاب دارند !!!
چرا ؟؟؟ چون اون مادر دیده خودش انسان موفقی نبوده و از بایدها و نبایدهاش نتیجه نگرفته ...
و دیگرانی رو دیده که طرز تفکری متفاوت داشتند و در زندگی شاد بودند و به اون جایی هم که خواستند رسیدند ...

و زمانیکه دخترش رو میبینه که نوعی تفکر دیگه رو قبول کرده ... باهاش کاری نداره ...
اینجوری هست که تمدن ساخته میشه ...

پدر و مادر یا معلمی مسیری رو طی میکنند ... بایدها و نبایدهایی رو برای خودشون میپذیرند ... و درنهایت از بایدها و نبایدهاشون یا نتیجه میگیرند و یا اینکه نمتیجه نمیگیرند .. وسعی میکنند به فرزنداشنون راه و مسیرر درست رو یاد بدهند ...

به شما پیشنهاد میکنم اجازه بدین فرهنگ و تمدن راه خودش رو طی کنه ...
شمایی که پدر و مادر مذهبی داشتین ... لابد پدر و مادرتون از بایدها و نبایدهای مذهبی نتیجه گرفتند و شما رو اینجوری بار آوردند ... و صد البته هزاران پارمتر دیگر هم دخیل بوده ( ثروت . ژنتیک . محیط )
و شخصی دیگر که پدر و مادر غیر مذهبی داشته ... اون هم بایدها و نبایدهایی رو پذیرفته و در نهایت فرزندی دیگر به جامعه داده ... و صد البته هزاران پارامتر دیگه هم دخیل بود (...)

به مرور زمان فکر و ایدیولوژی درست که بر اساس واقعیت و حقیقت پیروز هست برنده میشه و تمدن های اشتباه و غلط آدمهاش افسرده میشن وبه مرور زمان نسلشون منقرض میشه ...

و اینجوری بشریت به سعادت میرسه .....

sayeban;619082 نوشت:

امکانش نیست ... چون انرژی صلح آمیز هسته ای مهم تر از ازدواج کردن جوونها هست و باید به روسسیه و چین این همه باج بدیم ... جلویه دنیا وایسیم ... دنیا تحریممون کنن ... و اینجوری میشه که مشگلات اقتصادی بوجود میاد و جوونها نمیتونن ازدواج کنن ... جوونها سنشون میره بالا و مثلا میشه 28 ... 30 ... 32 .... 36 ... 40 و میبینن که نتونستن شرایط ازدواج رو مهیا کنند ... از اون طرف هم غریزه جنسی اذیتشون میکنه و ...

البته با این همه مشگلات ازدواج میشه قوانینی تصویب کرد که فساد و فحشا ( آنجور که شما میگین ) در درون جامعه وجود نداشته باشه ...

اینجوری آدمها 25 ... 28 ... 30 ... 35 ... 40 سالشون میشه ... ازدواج نکردند و همشون دهناشون کف کرده ... چ

به امید چنین روزی ...

مارینر;620023 نوشت:
امکانش نیست ... چون انرژی صلح آمیز هسته ای مهم تر از ازدواج کردن جوونها هست و باید به روسسیه و چین این همه باج بدیم ... جلویه دنیا وایسیم ... دنیا تحریممون کنن ... و اینجوری میشه که مشگلات اقتصادی بوجود میاد و جوونها نمیتونن ازدواج کنن ... جوونها سنشون میره بالا و مثلا میشه 28 ... 30 ... 32 .... 36 ... 40 و میبینن که نتونستن شرایط ازدواج رو مهیا کنند ... از اون طرف هم غریزه جنسی اذیتشون میکنه و ...

البته با این همه مشگلات ازدواج میشه قوانینی تصویب کرد که فساد و فحشا ( آنجور که شما میگین ) در درون جامعه وجود نداشته باشه ...

اینجوری آدمها 25 ... 28 ... 30 ... 35 ... 40 سالشون میشه ... ازدواج نکردند و همشون دهناشون کف کرده ... چ

به امید چنین روزی ...

باسلام
بخشی از مشکلات ازدواج جوانان اینهایی نیست که شما فرمودید
چشم و هم چشمی خانواده ها چه ربطی داره به تحریم
راه طلبی جوانان چه ربطی داره به .....

[="Arial"]

مارینر;620023 نوشت:
باید به روسسیه و چین این همه باج بدیم ...

اولا که ما به هیچ کشوری باج ندادیم
ثانیا چطور وقتی چین و روسیه باشه میگید چرا باج میدیم ولی وقتی آمریکا باج خواهی می‌کنه میگید چرا جلوش وایستیم تا تحریممون کنن؟!!!
آمریکا مثل سگ می‌مونه، اگه ازش بترسی دنبالت می‌کنه ولی اگه جلوش وایستی هیچ غلطی نمی‌تونه بکنه.

نقل قول:

خیلی ها مثل شما هستند و فکر می کنند ایده هایی که به ذهنشون می رسه ایده های نابه و کسی قبل از شما دست به این اقدام ها نزده. افرادی که این روند رو پیشه گرفتند خیلی زود منفور شدن و از چشم ملت افتادن. موردهایی زیادی موجوده که به خاطر مدل مو، جوونای ما تو خیابون کتک خوردن و همچنین خودم فیلم مرد پلیسی رو که دختری رو بخاطر آرایشش دسبند زده بود و محکم می زد توی سرش رو دیدم (همون گشت ارشاد خودمون بودن). اونموقع که مامورین پلیس برای برداشتن دیش های ماهواره رو پشت بوم مردم می رفتن خب اجرای همین دستورالعمل های جنابعالی بود دیگه! پس چی بوده؟ اما با خشم مواجه شد و مصداقش رای 18 میلیونی شد! زمانی که آقای محترم چادر رو در مدارس اجباری کرد شما کجا بودی؟ الان دیگه باید متوجه شده باشید که مردم برده نیستن بلکه انسان هستن و حق تصمیم گیری و زندگی دارن . الان نخبه های اتاق فکر جامعه شناسی دنیا ایران رو به کره شمالی نسبت می دن. و این دو رو برابر با هم میدونن.
یک آقای بلند پایه که با کیای 200 میلیونی میاد رستوران و همراهش که خانم چادری هست من رو با القاب "تو" و "بیا اینجا" و "اینو برام بیار" و ... مخاطب قرار می ده. خوب اینها چه از درد مردم می خوان متوجه بشن؟
رفتارهای کمونیستی منسوخه
راه حل کار اینجاست : برای ساختن دیگران ابتدا خود را بساز.
در جنگ نرم حرفی برای گفتن نداریم.

مارینر;620021 نوشت:
به مرور زمان فکر و ایدیولوژی درست که بر اساس واقعیت و حقیقت پیروز هست برنده میشه و تمدن های اشتباه و غلط آدمهاش افسرده میشن وبه مرور زمان نسلشون منقرض میشه ...

با این قسمت حرفتان بسیار موافقم
کم کم این افکار اومانیستی، لیبرالیستی، کمونیستی و ... از بین خواهد رفت و مردم جهان به حقانیت اسلام ناب محمدی و تشیع پی خواهند برد (که البته بسیار نزدیک است) و با ظهور حضرت حجت (عج) حکومت جهانی برپا خواهد شد.

مارینر;620023 نوشت:

به امید چنین روزی ...

چه ربطی دارن؟ نباید بهانه داده بشه. هر چیزی جای خودشه. انرژی هسته ای اگر نباشه هم وضع همینه. من خودم چند تا کارگاه صنعتی دیدم که برشکست شدن. موضوع پارتی بازی و باندبازی و نفته و ... که الحمدلله آمریکا داره درستش می کنه. دست یکسری از نفت کوتاه می شه و باید بریم سر تولید . البته اگر آمریکا نوسان نشون نده. کارشناسای آمریکایی می خواستن با رسوندن نفت به بشکه ای شصت دلار به اقتصاد ایران ضربه بزنن. امروز اخبار گفت نفت شده 54 دلار :khaneh:

ثمانه;620036 نوشت:
با این قسمت حرفتان بسیار موافقم
کم کم این افکار اومانیستی، لیبرالیستی، کمونیستی و ... از بین خواهد رفت و مردم جهان به حقانیت اسلام ناب محمدی و تشیع پی خواهند برد (که البته بسیار نزدیک است) و با ظهور حضرت حجت (عج) حکومت جهانی برپا خواهد شد.

سلام ...
اگر حضرت مهدی ظهور کنند و با شمشیر خودشون و یارانشون ... سعی در جا انداختن نوع و فرم تفکر بخصوصی بکنند ...
من این رو نوعی شکست برای اسلام قلمداد میکنم ...
همنوجور که اگر آمریکا و غرب میخواست میتونست نوع و تفکر خودش رو با بمب اتم به خورد جهانیان بده ...
اماغرب و آمریکا فرم و تفکر خودش رو در درون ویترین ( ماهواره ) گذاشته ... گفته این نوع تفکر و اندیشه و ایدیولوژی رو ببینید اگر دلخواهتون بود و سعادت رو در درون آن میبینین به سمتش حرکت کنین ...

حتی اگر امام زمان ظهور کنه و با معجزه دلهای مردم رو نرم کنه ... باز هم من این رو شکستی برای اسلام میدونم ... چون برای جا انداختن خودش مجبور شده دنیا رو عوض کنه ...

من به دنبال ایدیولوژی هستم که در این دنیا و با قانون و مقررات این دنیا من رو به سعادت برسونه ... اگر امام زمان مجبور بشن برای جا انداختن اسلام سوپر من بشن ... یا اینکه دنیا رو عوض کنن ... یا اینکه شمشیری داشته باشند که بر فرق کوه بخوره کوه رو از وسط به دو نیم بکنه ... و زمینها حاصل خیز بشه و فراوونی بشه ...

اون نوع تفکر و اون مدل ایدیولوژی فقط به درد همون انسانها و همون برهه از زمان میخوره ...

عرض سلام

.

بزرگوارانی که در بحث شرکت میکنند لطفا از بیان نظرات شخصی و حاشیه ای و غیر مرتبط (=حذف و اسپم) خودداری کنید .

اگر راهکار دارید بسم الله .

معیار بحث بر اساس بیانات اسلام هست .

کاری با عقاید منحرف و شخصی و ... نداریم

[="Tahoma"][="Navy"]

sayeban;619082 نوشت:

سلام
هرچند ما در این جنگ نرم آسیب دیدیم ولی معتقدم بنیانهای معنوی درخت فرهنگ ملت مار ریشه دارتر از این است که به این بادها از بین برود
بیش از هر چیز باید به ولایت تمسک جست
یا علیم[/]

sayeban;619082 نوشت:

ای کاش اینهمه دزدی از بیت المال نبود
ای کاش اینهمه اختلاس نبود
ای کاش اینهمه پارتی بازی نبود
ای کاش اینهمه تضییع حقوق زنان نبود
ای کاش اینهمه بی عدالتی نبود

همه این ای کاشها باید با هم درمان شوند
شما ظاهر بین هستید تا وقتی درون درست نشود ظاهر درست نمی شود
دین اسلام فقط درپوشش زن و روابط زن و مرد خلاصه نمی شود
بلکه دینی بسیار گسترده تر از اینهاست
شما هم مثل داعش از دین اسلام فقط پوشش زن و روابط رو فهمیدید

sayeban;619082 نوشت:

سلام علیکم
این سخنانی که فرمودید درد دل همه متدینان است اما دوست بزرگوار نباید اینقدر ناامیدانه حرف زد. قبل از انقلاب وضع بدتر از این بود ولی روشنگری علماء وحضرت امام جو را تغییر داد. در عین حال نمود بیشتر غیر چادری ها دلیل بر این نیست که آنها اکثریت هستند، چون شما رد راهپیمایی ها مشاهده می کنید که چادری کم هم نیست یا به تعبیر صحیح تر محجبه کم نیست ولی قرار نیست این محجبه ها مثل بقیه کلا در خیابان باشند یا اینکه دائم در کافی شاپ ورستوران وپارک حضور داشته باشند.
غیر محجبه ها هم خیلی هاشون دلشان با اسلام است ودر موقع ضرورت اینرا نشان می دهند وعلاقه ای که به اسلام وکشور دارند ولی متاسفانه بی تفاوتی بر خی از خانواده ها به مساله ماهواره وشبکه های اجتماعی این مشکلات را پیش آورد. باشد که با دغدغه بیشتر همه مردم مثل حضرتعالی نسلی محجبه ودیندار تربیت کنیم واین نیاز به تلاش همه متدینان واهل فرهنگ دارد.

مارینر;620021 نوشت:
و زمانیکه دخترش رو میبینه که نوعی تفکر دیگه رو قبول کرده ... باهاش کاری نداره ...

پدر و مادر یا معلمی مسیری رو طی میکنند ... بایدها و نبایدهایی رو برای خودشون میپذیرند ... و درنهایت از بایدها و نبایدهاشون یا نتیجه میگیرند و یا اینکه نمتیجه نمیگیرند .. وسعی میکنند به فرزنداشنون راه و مسیرر درست رو یاد بدهند ...

شمایی که پدر و مادر مذهبی داشتین ... لابد پدر و مادرتون از بایدها و نبایدهای مذهبی نتیجه گرفتند و شما رو اینجوری بار آوردند ... و صد البته هزاران پارمتر دیگر هم دخیل بوده ( ثروت . ژنتیک . محیط )
و شخصی دیگر که پدر و مادر غیر مذهبی داشته ... اون هم بایدها و نبایدهایی رو پذیرفته و در نهایت فرزندی دیگر به جامعه داده ... و صد البته هزاران پارامتر دیگه هم دخیل بود (...)

و اینجوری بشریت به سعادت میرسه

سلام علیکم
با این روشی که شما فرمودید بنده احساس می کنم ما باید دائم آزمون وخطا کنیم تا بببینم آخر سر سعادت کدام است این وسط اینهایی که قربانی می شوند گناهشان چیست؟
اینطور نیست که پد ریا مادر چادری احساس سعادت نکرده لذا با دخترش کاری نداشته بلکه چادری بوده ولی یا معرفت دینی پایین یداشته یا اصول تربیت اسلامی وصحیح را بلد نبوده لذا نتوانسته این ارزشها را به فرزندش انتقال دهد.
درست است که در نهایت خود انسان مسیر را انتخاب میکند ومحیط واجتماع در تربیت انسان تاثیر دارد اما تربیت تاثیرش بیشت راز اینهاست. ودر عین حال متاسفانه ما با اینکه مسلمان هستیم این ارزشها ومعارف دینی را بطور جامع یاد نگرفته ودرست متوجه نشده ایم لذا نمی توانیم به فرزندان خود انتقال دهیم.
به هر حال در جامعه ما چه از سوی خانواده ها وچه مسئولان مربوطه در زمینه نشر صحیح ارزشهای دینی کوتاهی بسیار است.

مارینر;620051 نوشت:
من به دنبال ایدیولوژی هستم که در این دنیا و با قانون و مقررات این دنیا من رو به سعادت برسونه ... اگر امام زمان مجبور بشن برای جا انداختن اسلام سوپر من بشن ... یا اینکه دنیا رو عوض کنن ... یا اینکه شمشیری داشته باشند که بر فرق کوه بخوره کوه رو از وسط به دو نیم بکنه ... و زمینها حاصل خیز بشه و فراوونی بشه ...

اون نوع تفکر و اون مدل ایدیولوژی فقط به درد همون انسانها و همون برهه از زمان میخوره ...

علت اینکه نبر مکرم اسلام(ص) توانست رد عرض 23 مردم جاهل ووحشی عربستان را متمدن ترین مردم کند با روش صحیح تربیتی ورعایت اصول انسانی وبا احیاء شخصیت انسانها وتبلیغ صحیح معارف وارزشها ی دینی با قول وعمل ونه فقط حرف گقتن.
وانسان فطرتا تشنه حقیقت است وزمان یکه این معارف بصورت صحیح به اوتحویل داده شود دلیلی بر عدم پذیرش ندارد لذا امام زمان(عج) هم همان سیره رسول خدا(ص) پی خواهند گرفت.

مارینر;620051 نوشت:
سلام ...
اگر حضرت مهدی ظهور کنند و با شمشیر خودشون و یارانشون ... سعی در جا انداختن نوع و فرم تفکر بخصوصی بکنند ...
من این رو نوعی شکست برای اسلام قلمداد میکنم ...
همنوجور که اگر آمریکا و غرب میخواست میتونست نوع و تفکر خودش رو با بمب اتم به خورد جهانیان بده ...
اماغرب و آمریکا فرم و تفکر خودش رو در درون ویترین ( ماهواره ) گذاشته ... گفته این نوع تفکر و اندیشه و ایدیولوژی رو ببینید اگر دلخواهتون بود و سعادت رو در درون آن میبینین به سمتش حرکت کنین ...

حتی اگر امام زمان ظهور کنه و با معجزه دلهای مردم رو نرم کنه ... باز هم من این رو شکستی برای اسلام میدونم ... چون برای جا انداختن خودش مجبور شده دنیا رو عوض کنه ...

خواهر گلم
همونطور که به قول خودت پای ویترین ماهواره نشستی و به این ایدئولوژی ها نگاه کرده و در رابطه با آنها فکر کردی کمی هم در رابطه با امام زمانت مطالعه کن و درباره اش فکر کن و فقط به حرف هایی که از این و اون (انسان های ناآگاه) درباره امامت شنیدی بسنده نکن.
امام زمان(عج) مانند پدری مهربان برای ما هستند همانطور که پیامبر برای امتشان بودند و ایشان جز عرضه ایدئولوژی دین اسلام به طور صحیح و جامع با روش نبی اکرم (ص) به روش دیگری چون زور و شمشیر و خونریزی عمل نمی کنند مگر جنگ با ظالمان و کافرانی که راه حق را می دانند اما بخاطر منافع مادی خویش به دشمنی با خدا، مردم و دین الهی می پردازند.
باز هم می گویم مطالعه مطالعه مطالعه.........
در پناه حق باشید

[="Black"]

مارینر;620021 نوشت:
من نمیدونم منظورتون از جنگ نرم چی هست ...
هر انسانی یک سری راه ها و ایدیولوژی هایی رو برای خودش پذیرفته و سعی میکنه که اون ایدیولوژی ها رو اجرا کنه ...
اگر از راه و مسیرش نتیجه گرفت ... سعی میکنه که اون رو هم به اشتراک بگذاره و دیگران رو هم دعوت کنه که اون عمل رو انجام بدن ...
واگر از راه و مسیرش نتیجه نگرفت ... یه تابلو جلویه اون مسیر میزاره تا دیگران پا در درون اون مسیر نذارن ...

اللته نوع و ایدیولوژی هایی وجود داره که اگر طی کنندگان اون مسیر همشون بدبخت و بیچاره بشن ... باز همون ایدیولوژی رو انجام میدن ... چون براشون مقدس هست ... چون بهشون گفته شده چیزه ارزشمندی هست ... و با اینکه خودشون از اون راه و مسیر نتیجه نمیگیرن ... برای اینکه در اون دنیا برن بهشت به دیگران هم پیشنهاد میدن که اونا هم از همون مسیر برن ...

خحیلی از مادرها هستند که چادری هستند و دخترانی بد حجاب یا بی حجاب دارند !!!
چرا ؟؟؟ چون اون مادر دیده خودش انسان موفقی نبوده و از بایدها و نبایدهاش نتیجه نگرفته ...
و دیگرانی رو دیده که طرز تفکری متفاوت داشتند و در زندگی شاد بودند و به اون جایی هم که خواستند رسیدند ...

و اینجوری بشریت به سعادت میرسه .....

سلام.
بی حجابی و .... پیروزیه؟
[/]

( O _ o );620747 نوشت:

سلام.
بی حجابی و .... پیروزیه؟

سعادت و خوشبختی تعریفی داره و هر کسی تعریفی از سعادت و خوشبختی ارائه میکنه ... اگر من بخوام تعریفی از خوشبختی و سعادت بکنم که کمی مبتنی بر حقیقت باشه ... اون رو اینجوری تعریف میکنم .

خوشبختی یعنی متمدن شدن ... یعنی در درون مسیر تمدن قرار داشتن ... یعنی اینکه امروزت با فردات و پس ردات فرق داشته باشه ... یعنی اینکه کارها رو به مرور زمان ساده تر و با درایت بیشتر بتونی انجام بدی ... اینکه رشد کردن خودت رو بتونی لمس کنی ... اینکه با نهایت سرعت در درون جاده تکامل در حال حرکت باشی و هیچ گونه ( تاکید میکنم ) هیچ گونه صدمه ای به خودت نزنی ... و هر روز از زندگی و مسیری که انتخاب کردی راضی تر باشی و شیدا تر بشی ... من اسم این رو میزارم خوشبختی و سعادت و به نظره من کسانی که در درون چنین مسیری قرار دارند خوشبخت هستند ... و خوشبختی یعنی همون طی کردن مسیر به درستی و مبتنی بر عقلانیت و اخلاق .

و اما سوال شما ...

آیا بی حجابی پیروزیه ؟؟؟ نه !!!
آیا با حجاب پودن پیروزیه ؟؟؟ نه !!!

مسیر پیروزی که همون مسیر خوشبختی هست باید ساخته بشه و باید افراد برای خودشون بایدها و نبایدهایی رو بپذیرند که در درون مسیر تکامل قرار بگیرند ... کسی تکامل رو در درون چادر سر کردن و از خونه بیرون نیومدن و کار نکردن و تر و خشک کردن شوهر میبینه و اینجوری هر روز احساس رشد و پیشترفت میکنه ...

کسی دیگر هم مسیر رشد و پیشترفت رو در ارتباطات موثر با جامعه داشتن ... با آشنایان زیادی داشتن ... با شاد بودن ... با تحصیلات مختلف داشت و ... تجربه میکنه ... و البته کسانی که هدف رو درست شناسایی کردند و هدفشون در دنیایه واقعی پیروز هست ... ماندگار تر هستند ... قدرت پیدا میکنند و تمدن از نسل اونها امتداد پیدا میکنه ...

و اما جواب این سوال : آیا ما در جنگ نرم شکست خوردیم؟

ایدیولوژی و راه و مسیری که درست باشه شکست نمیخوره ... افرادش موفق و پیروز میشن و دیگران ازشون یاد میگرن و اونجوری میشن ...

ثمانه;620743 نوشت:
خواهر گلم
همونطور که به قول خودت پای ویترین ماهواره نشستی و به این ایدئولوژی ها نگاه کرده و در رابطه با آنها فکر کردی کمی هم در رابطه با امام زمانت مطالعه کن و درباره اش فکر کن و فقط به حرف هایی که از این و اون (انسان های ناآگاه) درباره امامت شنیدی بسنده نکن.
امام زمان(عج) مانند پدری مهربان برای ما هستند همانطور که پیامبر برای امتشان بودند و ایشان جز عرضه ایدئولوژی دین اسلام به طور صحیح و جامع با روش نبی اکرم (ص) به روش دیگری چون زور و شمشیر و خونریزی عمل نمی کنند مگر جنگ با ظالمان و کافرانی که راه حق را می دانند اما بخاطر منافع مادی خویش به دشمنی با خدا، مردم و دین الهی می پردازند.
باز هم می گویم مطالعه مطالعه مطالعه.........
در پناه حق باشید

سلام ثمانه جان ...
امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین ...

تعاریف شما خوب برای من قابل قبول نیستند ... گرگ حیوان درنده خویی هست ... یک گرگ یک سری ایدیولوژی رو پذیرفته ... یک سری بایدها و نبایدهایی رو برای خودش پذیرفته و با خودهاشون خوب و مهربان هستند .... و با هم دیگه کاری ندارند ... ولی زمانیکه موجودی دیگر رو میبینن اون رو میدرند ...

هر موجود و هر ایدیولوژی با همکیش خودش با خوبی رفتار میکنه ... اما تعریف مهربانی آن است که انسانها بتونند کسانی که نقطه نظر متفاوتی دارند رو بپذیرند و باهاشون تعامل کنند ...

یعنی فردا امام زمان بیاد میخواد به من بگه باید اینجوری لباس بپوشی ...اگر نپوشم میخواد چی کارمک بکنه ... با شمشیرش بزنه منو نصف کنه ... بعتدش هم شما بیاین و استدلال کنین راه حقیقت برای شما تشریح شد و شما اون رو نپذیرفتید پس لایق کشته شدن بودید !!!

سلام
به نظر من هیچ کاری با زور و اجبار به نتیجه نمیرسه.این که ما بیایم مثلا چادر رو اجباری کنیم, دیگه جامعه ما عالی میشه, نه, اون چیزی که مهم فرهنگه, اگر ما بتونیم فرهنگ چادر و چادری بودن رو با منطق پیاده کنیم, دیگر نه احتیاجی به اجبار است و نه هیچ راه دیگر, آن زمانی ما میتوانیم فرهنگ خودمان رو به دنیا صادر کنیم که مردم کشور همه با میل باطنی به عقیده و فرهنگشان علاقه داشته باشند نه از روی اجبار.

ابوالفضل;620054 نوشت:
عرض سلام
بزرگوارانی که در بحث شرکت میکنند لطفا از بیان نظرات شخصی و حاشیه ای و غیر مرتبط (=حذف و اسپم) خودداری کنید .
اگر راهکار دارید بسم الله
معیار بحث بر اساس بیانات اسلام هست .
کاری با عقاید منحرف و شخصی و ... نداریم
سلام برادر عزيزم
با احترام ، به نظر من تا زماني كه توهيني نباشه ، شنيدن نظرات مخالف هيچ ايرادي نداره. حتي اگر به نظر ما منحرف و شخصي باشه. ممكنه طرف مقابل هم نظرات ما رو منحرف و شخصي بدونه

مارینر;620051 نوشت:
شما مطمئن هستيد كه غرب تفكرش رو با بمب و زور و قدرت به خورد جهانيان نداده؟!

انگلوساكسون ها وارد يه قاره شدن و ساكنان اونجا رو (سرخپوست ها رو) به خاك و خون كشيدن و ثروت و خاكشون رو به نام خودشون كردن

سالها سياه پوست ها رو به بند ميكشيدن و با اونها مثل حيوان رفتار ميكردن

انگلستان در پي اعلاميهء بالفور ، فلسطين رو دو دستي به يهودي ها داد (براي تشكيل اسرائيل). كه هنوز تا هنوزه دارن مردم فلسطين رو ميكشن

استعمار جزايري مثل ايرلند و اسكاتلند توسط بريتانيا (انگلستان)

حمله به ويتنام توسط آمريكا

استفاده از

بمب اتم توسط آمريكا در هيروشيما و ناكازاكيِ ژاپن (دقيقاً پاسخ فرمايش شما)

حملهء آمريكا و انگلستان و ساير همدستانشون به افغانستان و عراق

كافيه يا بازم بگم؟

مارینر;620051 نوشت:
نه ديگه.... اينطور نيست كه غرب و آمريكا بدون هيچ لوازمِ مكمل ، صرفاً نظر خودشون رو بيان كرده باشن. حرفي كه شما ميزنيد لازمش اينهاست:
بي طرفي - اجازهء حرف زدن به طرف مقابل - جدا بودن از شيطنت - گفتن حرف حق

حالا ببينيم آيا غرب و آمريكا از اين شرايط پيروي كردند يا خير

1 - بي طرفي
دختري در تظاهرات ايران كشته ميشه (كاري به چگونگي اون ندارم) و در تمام رسانه هاي خارجي بازتاب پيدا ميكنهو فعالان حقوق بشر داد و هوار راه ميندازن. اما دانشمندان هسته اي ما ترور ميشن و صدا از هيچكدومشون در نمياد

2 - اجازهء حرف زدن به طرف مقابل
شبكهء press tv و شبكهء "العالم" بخاطر پخش حقايق ، از طرف غرب هزار تا مشكل براشون پيش مياد. اما به پيامبر(ص) كه اعتقاد يك ملت هستن توهين ميشه و وقتي مسلمون ها اعتراض ميكنن ، ميگن: آزاديِ بيانه!!!

3 - جدا بودن از شيطنت
ما بخاطر چيزي كه حقمون هست تحريم ميشيم. تحريم ها وفشارهاي اقتصادي و سياسيِ مختلف به ما وارد ميشه ، و از طرفي تبليغات ماهواره اي انجام ميشه. اين يعني تبليغ همراه با شيطنت. راستي يه سوال ، از نظر شما زور فقط يعني بمب؟ آيا تحريمِ ناجوانمردانه ، مصداق زور نيست؟

4 - گفتن حرف حق
ايران مشكوك به اينه كه از انرژي هسته اي ميخواد چه استفاده اي كنه. يعني در بدبينانه ترين حالت ، داشتن بمب براي ايران در حد حدس و گمانه. اما آمريكا و غرب جلوي ما ايستادن كه بخاطر حدس و گمان ما شما نبايد انرژي هسته اي داشته باشيد و اكثر رسانه ها هم با اون ها همصدا شدن. ولي آمريكا ، اسرائيل ، فرانسه و..... مستقيماً ميگن ما سلاح اتمي و چندين كلاهك هسته اي داريم ، اما نه حرفي ضد اونها زده ميشه ، نه در رسانه اي مطرح ميشه ، نه تحريمي ، نه قطعنامه اي.....

البته يك نكته هم بگم. از يك نظر حرف شما رو تاييد ميكنم. اينكه وقتي آمريكا و غرب ميان و نظر خودشون رو از طرقي مثل ماهواره و فيلم و.... به روح و ذهن مردم تلقين ميكنن ، پاسخش داد و بيداد و توپ و تفنگ نيست. بلكه ما هم بايد مقابله به مثل كنيم. كه البته اين حرف رو رهبرون فرمودند و گفتند جنگ نرم. بله خواهر گرامي ، آمريكا و غرب نيومدن در يك اقدام بشر دوستانه و فقط براي ابراز عقيدهء خالي ، ميلياردها هزينه كنن و شبكه هاي ماهواره اي راه بندازن ، خبرگذاري راه بندازن يا فيلم درست كنن. اينها همش با اهداف شوم ، با شيطنت و به قصد اغفال انجام ميشه. فقط براي يك نمونه و جهت اطلاع شما عرض كنم كه مهمترين تهيه كنندهء هزينه هاي هاليوود ، پنتاگون هست. يعني وزارت دفاع آمريكا!!!!!!

[="Black"]

مارینر;620757 نوشت:
سعادت و خوشبختی تعریفی داره و هر کسی تعریفی از سعادت و خوشبختی ارائه میکنه ... اگر من بخوام تعریفی از خوشبختی و سعادت بکنم که کمی مبتنی بر حقیقت باشه ... اون رو اینجوری تعریف میکنم .

خوشبختی یعنی متمدن شدن ... یعنی در درون مسیر تمدن قرار داشتن ... یعنی اینکه امروزت با فردات و پس ردات فرق داشته باشه ... یعنی اینکه کارها رو به مرور زمان ساده تر و با درایت بیشتر بتونی انجام بدی ... اینکه رشد کردن خودت رو بتونی لمس کنی ... اینکه با نهایت سرعت در درون جاده تکامل در حال حرکت باشی و هیچ گونه ( تاکید میکنم ) هیچ گونه صدمه ای به خودت نزنی ... و هر روز از زندگی و مسیری که انتخاب کردی راضی تر باشی و شیدا تر بشی ... من اسم این رو میزارم خوشبختی و سعادت و به نظره من کسانی که در درون چنین مسیری قرار دارند خوشبخت هستند ... و خوشبختی یعنی همون طی کردن مسیر به درستی و مبتنی بر عقلانیت و اخلاق .

و اما سوال شما ...

مسیر پیروزی که همون مسیر خوشبختی هست باید ساخته بشه و باید افراد برای خودشون بایدها و نبایدهایی رو بپذیرند که در درون مسیر تکامل قرار بگیرند ... کسی تکامل رو در درون چادر سر کردن و از خونه بیرون نیومدن و کار نکردن و تر و خشک کردن شوهر میبینه و اینجوری هر روز احساس رشد و پیشترفت میکنه ...

کسی دیگر هم مسیر رشد و پیشترفت رو در ارتباطات موثر با جامعه داشتن ... با آشنایان زیادی داشتن ... با شاد بودن ... با تحصیلات مختلف داشت و ... تجربه میکنه ... و البته کسانی که هدف رو درست شناسایی کردند و هدفشون در دنیایه واقعی پیروز هست ... ماندگار تر هستند ... قدرت پیدا میکنند و تمدن از نسل اونها امتداد پیدا میکنه ...

سلام.
والا فک کنم خدا حکیمه و اسلام اومده تا بشر و به سعادت برسونه نه چیز دیگه.
[/]

خواهر مارینر اینجور که شما میگید پس خدا باید کلا این جهان رو مثل یه بیشه می افرید!

وهمه ادما رو توش میریخت و میگفت حالا برین هر جوری دوست دارین زندگی کنید دقیقا مثل حیوانات( البته بلانسبت حیوانات چون انسان گاهی پستر از حیوانات هم میشه) بعد در آخر بگه همه شما بفرماین تو بهشت چون خوب و بد معنا نداره دیگه! هر کسی هر جور دوست داشت زندگی کرده کسی هم بهش زور نگفته هدایت هم معنا نداشته...
اینجوری دیگه خدا به خودش زحمت نمیداد این همه پیامبر بیاره تا مردم رو هدایت کنن به راستی و درستی کلا نظام افرینش میره زیر سوال!:Gig:

Reza-D;620817 نوشت:
سلام برادر عزيزم
با احترام ، به نظر من تا زماني كه توهيني نباشه ، شنيدن نظرات مخالف هيچ ايرادي نداره. حتي اگر به نظر ما منحرف و شخصي باشه. ممكنه طرف مقابل هم نظرات ما رو منحرف و شخصي بدونه

عرض سلام
.

عرض بنده این بود که در محدوده ی سوال بحث شود ( تا موضوع به حاشیه نرود )
.

مورد دوم هم اینکه :

بیان نظر مخالف هم شرایط و اداب خودش رو میطلبد که مشکلی بوجود نیاد.
.
ایا درست هست که بنده با یه حالت تهاجمی ( بر اساس یه سری پارامترهای شخصی ) به یه سری قوانین و عقاید پذیرفته شده ی کلی و الهی حمله کنم و زیر سوال ببرم ؟
.

بنده این رو صحیح نمیدونم .

مخاطب استاتر محترم:
یعنی نمود شکستِ ما تو جنگ نرم فقط هم جنس هایِ بدحجاب من هستن؟!
ای کاش آقایون کمی غیرت داشتن.
ای کاش همه ی دخترای ایران رو ناموس خودشون می دونستن.
ای کاش به پسرا یاد می دادن که به هیچ زنی تجاوز نکنن.
ای کاش وقتی یه دختر بی حجاب رو می دیدن نگاش نمی کردن که دفه بعد دختره بدحجاب نیاد بیرون.
ای کاش موقع دعوا خواهر و مادر همدیگه رو به فیض نمی رسوندن!
ای کاش پسرای ما خودشونو شبیه دخترا نمی کردن
.هزار ای کاش دیگر.

مارینر;620757 نوشت:

بنده با احترامی که برای حضرتعالی ونظراتتان قائل هستم باید عرض کنم متاسفانه در دنیای امروز بخاطر اختلاط فرهنگ ها افکار قاطی شده اند.
اینکه می فرمایید انسان خود مسیر ار انتخاب می کند این سخن اگزیستانسیالیست ها است که از نظر آنها انسان موفق وتکامل یافته کسی است که مسیر خود را خود انتخاب کند. واین نوع افکار به نسبیت گرایی وپوچ گرایی می انجامد ولی سخن ما در معارف اسلام است. از نظر اسلام صرف ظاهر دینی داشتن دیندار بودن نیست بلکه اولویت اول معرفت درست وعمل بر اساس معرفت وشناخت صحیح از دین وهستی است.اما به این معنی نه که ما تمام آداب دینی را کنار بگذاریم وبعد از اینکه یقین پیدا کردیم درست است عمل کنم بلکه همزمان که می نماز می خوانیم وچادر به سر می کنیم می تواینم دنبال معرفت هم باشیم. ما هم می گوییم صرف چادر به سر کردن دینداری نیست بلکه باید این عمل همراه با معرفت وفکر دینی صحیح باشد. ولی به هر حال این واضح وروشن است که خانمی که با هر فکری محجبه وچادری باشد کمتر در معرض دید وانحراف جوانان است تا خانمی که با انواع آرایش بیرون می آید. ما باید به سلامت جامعه از نظر فکری وروانی هم فکر کنیم.

میرزاا;620776 نوشت:
سلام
به نظر من هیچ کاری با زور و اجبار به نتیجه نمیرسه.این که ما بیایم مثلا چادر رو اجباری کنیم, دیگه جامعه ما عالی میشه, نه, اون چیزی که مهم فرهنگه, اگر ما بتونیم فرهنگ چادر و چادری بودن رو با منطق پیاده کنیم, دیگر نه احتیاجی به اجبار است و نه هیچ راه دیگر, آن زمانی ما میتوانیم فرهنگ خودمان رو به دنیا صادر کنیم که مردم کشور همه با میل باطنی به عقیده و فرهنگشان علاقه داشته باشند نه از روی اجبار.

سلام علیکم
اصل فرمایش شما بسیار متین وصحیح است وبنده هم اعتقاد دارم والبته هر انسان صاحب فکر دینی که ما نباید به ظواهر اکتفاء کنیم وفرهنگ سازی خیلی مهم است ومتاسفانه در فرهنگ سازی دینی ما بسیار ضعیف عمل کرده ایم. اما یک نکته را هم در نظر بگیرید وقتی فقیه جامع شرایط تشخیص دهد که بنا به شرایط جامعه باید امر مستحبی یا واجبی اجباری شود می تواند این کار را انجام دهد واجباری کردن حجاب هم از این باب بوده وبنده هم کاری ندارم تشخیص درست بوده یانه؟
به هر حال الان وقت این صحبتها نیست چون گذشته والان هم متاسفانه در جامعه ما خبری از اجبار حجاب نمی بینیم وبروز وظواهری بی حجابی زیاد است. لذا باید الان به فرک بود که با فرهنگ سازی حجاب وارزشها وفکر دینی نسلی دین دار ومحجبه تربیت کرد.

فاطمه.ف;620847 نوشت:
مخاطب استاتر محترم:
یعنی نمود شکستِ ما تو جنگ نرم فقط هم جنس هایِ بدحجاب من هستن؟!
ای کاش آقایون کمی غیرت داشتن.
ای کاش همه ی دخترای ایران رو ناموس خودشون می دونستن.
ای کاش به پسرا یاد می دادن که به هیچ زنی تجاوز نکنن.
ای کاش وقتی یه دختر بی حجاب رو می دیدن نگاش نمی کردن که دفه بعد دختره بدحجاب نیاد بیرون.
ای کاش موقع دعوا خواهر و مادر همدیگه رو به فیض نمی رسوندن!
ای کاش پسرای ما خودشونو شبیه دخترا نمی کردن
.هزار ای کاش دیگر.

سلام علیکم
این شرایط بیشتر از اینکه ایراد برای دختران باشد برای مردان است وزیبا فرمودید که کاش مردان همه دختران ایرانی را ناموس خود می دانستند. وخواهر خود، وبا کمال تاسف کار بعضی اوقات بجایی می رد که شخص دختر یا خواهرش با نامحرم ارتباط دارد کک این آقا هم نمی گزد.
غیرت از مکارم اخلاق است ودر عین حال حیاء که امیدواریم واز خداوند عاجزانه خواهانیم که به مردان ما غیرت وبه زنانمان حیاء عنایت فرماید.
البته شایان ذکر است که اکثر مردان وزنان ما این اوصاف را دارند ولی همین قدری هم که هست نمودش زیاد است. واین از آثار رسانه وماهواره وشبکه های اجتماعی است وعدم اهتمام به نعالیم دینی وارزشهای اسلامی وانتقال آنها به نسلهای بعدی.
آدم بعضی وقتها می بیند یا می شنود که پدر ماهواره خریده ودر خانه با بچه ها نگاه می کند نمی داند این شخص با کدام عقل وبا چه حسابی با دستان خود خانواده ش را به لجن زار وبی دینی سوق می دهد.
بهترین دعا در این اوضاع این است که خداوند به همه ما عقل کافی جهت رشد عنابت فرماید.

sayeban;619082 نوشت:
ای کاش چادر در کشور اجباری بود

تا جایی که میدونم پیامبر اسلام هم چیزی رو به مردم اجبار نکردن. حالا شما چه مسیولیتی از جانب خدا دارین یا چه مالکیتی نسبت به مردم دارین که اینطور حرف میزنین برام جالبه

Reza-D;620817 نوشت:
- اجازهء حرف زدن به طرف مقابل
شبكهء press tv و شبكهء "العالم" بخاطر پخش حقايق ، از طرف غرب هزار تا مشكل براشون پيش مياد.

هر وقت در ایران استفاده از ماهواره قانونی شد و انواع پارازیت ها بر روی شبکه های مختلف ارسال نشد میتونیم اعتراض کنیم که چرا اجازه نمیدن شبکه های ما از طریق ماهواره های اونا! پخش بشه. همین که اجازه این کار رومیدن یعنی خیلی بیشتر از ما به آزادی بیان معتقدند
بقیه حرفاتونو تا حدودی قبول دارم

salam1990;620973 نوشت:
هر وقت در ایران استفاده از ماهواره قانونی شد و انواع پارازیت ها بر روی شبکه های مختلف ارسال نشد میتونیم اعتراض کنیم که چرا اجازه نمیدن شبکه های ما از طریق ماهواره های اونا! پخش بشه. همین که اجازه این کار رومیدن یعنی خیلی بیشتر از ما به آزادی بیان معتقدند
بقیه حرفاتونو تا حدودی قبول دارم
خب خدا رو شكر روي بقيه ش هم نظر هستيم
به فرض اينكه اين بخش رو من اشتباه گفته باشم ، باز هم در 10 - 20 مورد ديگه فرموديد كه قبول داريد

10 - 20 مورد دليل درست درمقابل 1 مورد دليل غلط ، براي اثبات دروغگويي غرب و آمريكا كافيه

اما همين 1 مورد كه فرموديد

1 - عملكرد هر مدعي رو بايد با عقايد خودش سنجيد. ايران هرگز ادعا نكرده كه تمام تفكرات آزاده ، بلكه هميشه و بطور واضح گفته كه هر فكر و عقيده اي كه با خدا و دين خدا در تعارض باشه ، مورد قبول نيست. لذا نميشه به ايران گفت: تو چرا بر خلاف ادعاي خودت عمل كردي؟! چون اصولاً چنين ادعايي نكرده

ولي غرب ادعا داره كه تمام تفكرات آزاد هستن. و اگر بر خلاف اين ادعا عمل كنه ، ميشه بهش گفت: چرا بر خلاف ادعاي خودت عمل كردي

2 - ماهواره ، فقط چند كانال خبري نيست كه بگيم چرا ايران پارازيت ميندازه. بلكه همه چيز داخلش هست. چيزايي كه اكثرش با مباني ما و نوع تربيتي كه برامون مهمه در تضاده. موزيك هاي آنچناني ، شبكه هاي س.ك.س.ي و..... اما غرب و آمريكا چنين قيد و بندي ندارن كه نگران باشن

3 - مسائل مثل زنجير به هم مرتبط هستن. همونطور كه خودتون فرموديد بخش هاي ديگر حرف بنده رو قبول داريد. من در حرفهام گفتم كه پخش برنامه ها و فيلم ها از سوي غرب و آمريكا ، صرفاً ابراز عقيده نيست. بلكه همراه با شيطنت ، دروغ ، اغوا و..... هست. وقتي كسي با چنين اهدافي برنامه پخش ميكنه ، چرا بايد بهش اجازه داد؟

4 - اينكه با تعجب ميفرماييد:
salam1990;620973 نوشت:
از طریق ماهواره های اونا!
اول اينكه مجاني كه پخش نميكنن ، پولش رو ميگيرن. دوم ، مگه فيلم هاي آمريكايي ، اروپايي از صدا و سيماي ما پخش نميشن؟ (كه بدون تحليل نبايد پخش بشه) مگه سريال هاي خارجي پخش نميشه؟ ، مگه برنامه هاي علميِ خارجي از تلويزيون ما پخش نميشه؟ ، مگه ورزش هاي خارجي مثل فوتبال و واليبال و بسكتبال و..... پخش نميشه؟ پس تا زماني كه هدف سرگرمي ، علم ، آموزش و اين چيزا باشه ، ما هم با همه تعامل داريم

5 - مهمتر از همه ، فرموديد:
salam1990;620973 نوشت:
هر وقت در ایران استفاده از ماهواره قانونی شد و انواع پارازیت ها بر روی شبکه های مختلف ارسال نشد میتونیم اعتراض کنیم که چرا اجازه نمیدن شبکه های ما از طریق ماهواره های اونا! پخش بشه
اجازه نميدن؟ آيا از ابتدا اجازه ندادن؟ آيا زماني كه شبكه هاي ما رو پخش كردن ، ما ماهواره رو قانوني كرده بوديم؟فرمايش شما زماني موضوعيت پيدا ميكنه كه آمريكا و غرب ، به دليلي كه شما فرموديد براي ما مشكل ايجاد كنن و از ابتدا اجازهء فعاليت ندن. اما همونطور كه عرض كردم ، اونها نه به اين دليل كه شما گفتيد ، كه بخاطر پخش حقايق بود كه براي ما مشكل ايجاد كردن

Reza-D;621238 نوشت:
- 20 مورد دليل درست درمقابل 1 مورد دليل غلط ، براي اثبات دروغگويي غرب و آمريكا كافيه

اینکه غرب دروغ میگه یا نمیگه موضوع بحث من نیست. فقط درمورد همون یک جمله تون نظر دادم

Reza-D;621238 نوشت:
عملكرد هر مدعي رو بايد با عقايد خودش سنجيد. ايران هرگز ادعا نكرده كه تمام تفكرات آزاده ، بلكه هميشه و بطور واضح گفته كه هر فكر و عقيده اي كه با خدا و دين خدا در تعارض باشه ، مورد قبول نيست

خوبه پس خودتونم قبول دارین که اونا آزاذی بیشتری میدن که هر عقیده ای ابراز بشه حتی نظرات دشمنانشون.

Reza-D;621238 نوشت:
ماهواره ، فقط چند كانال خبري نيست كه بگيم چرا ايران پارازيت ميندازه. بلكه همه چيز داخلش هست.

اتفاقا اکثر پارازیتها بر روی برنامه های سیاسی ست

Reza-D;621238 نوشت:
پخش برنامه ها و فيلم ها از سوي غرب و آمريكا ، صرفاً ابراز عقيده نيست. بلكه همراه با شيطنت ، دروغ ، اغوا و..... هست.وقتي كسي با چنين اهدافي برنامه پخش ميكنه ، چرا بايد بهش اجازه داد؟

مگر شبکه های ایرانی مثل العالم و پرس تی وی کاری غیر این انجام میدن. کار این شبکه ها هم بزرگنمایی ضعفها و مشکلات کشور های غربی است. پس ایرانم داره شیطنت میکنه. پس نتیجه میگیرم اونا هم حق دارن به شبکه های که فکر میکنن دارن شیطنت میکنن اجازه پخش ندن مثل ایران که اجازه نمیده

Reza-D;621238 نوشت:
اول اينكه مجاني كه پخش نميكنن ، پولش رو ميگيرن

من فقط یک سوال از شما میپرسم. فرض کنید جای ایران و غرب عوض شده و ایران انواع تکنوژی ها رو داره. ایران چندین ماهواره تو فضا داره و غرب هیچی.
آیا ایران اجازه میداد غرب برنامه هاشو (از فیلم و سریال بگیر تا اخبارو..)با ماهواره هاش پخش کنه؟ پس چرا اونا اجازه میدن؟ اونا که با اسلام مشکل دارن چرا اجازه پخش شبکه های ایرانی که اسلام رو ترویج میکنن میدن؟

Reza-D;621238 نوشت:
اجازه نميدن؟ آيا از ابتدا اجازه ندادن؟ آيا زماني كه شبكه هاي ما رو پخش كردن ، ما ماهواره رو قانوني كرده بوديم؟

بله اجازه داده بودن و الانم اجازه میدن.منتها وقتی یکی براتون گردن کلفتی میکنه آیا شما خودتون باشین برای گوشمالی هم که شده یه حرکتی نمیکنین؟ ایران هرچی دلش خواست علیه اونا بگه. روی شبکه هاشون پارازیت بفرسته. براشون شاخ و شونه بکشه اونوقت اونا نباید همچین حرکتی بکنن تا حساب کار دست طرف بیاد؟البته خودتونم میدونین که غرب واقعا نمیخواد و الا براش کاری نداره کلا اجازه نده حتی یک شبکه ایرانی روی ماهواره هاش پخش بشه. پولی هم که ایران میده در مقابل درآمد و بودجه های تریلیون دلاری اونا عددی نیست

salam1990;621283 نوشت:
خوبه پس خودتونم قبول دارین که اونا آزاذی بیشتری میدن که هر عقیده ای ابراز بشه حتی نظرات دشمنانشون

بله قبول دارم اما دو نكته هست. يكي در رد فرمايش شما و يكي در تاييد

1 - شما وارد خونه اي ميشيد كه پدر خونواده ميگه:
من بيشتر از هر پدر ديگه اي به خونوادم آزادي ميدم. زنم با 10 تا مرد رابطه داره ، دختر و پسرم هم همجنس باز هستن

پس صرف اينكه يه كشوري بيشتر آزادي ميده ، امتياز نيست

2 - اگر حرف شما رو اينطور بگيم كه ايران ، حتي به همون اندازه اي هم كه ادعا ميكنه ، آزادي نداده ، به نظر من حرف شما درسته و باهاتون موافقم

salam1990;621283 نوشت:
مگر شبکه های ایرانی مثل العالم و پرس تی وی کاری غیر این انجام میدن. کار این شبکه ها هم بزرگنمایی ضعفها و مشکلات کشور های غربی است
قياس درستي نيست. شما مدام داريد كار اونها رو با مباني ما توجيح ميكنيد در حاليكه بايد با مباني خودشون توضيح بديد. اونها ادعا دارن كه همه آزاد هستن هر چي دلشون ميخواد بگن و نمونهء اين ادعا كشيدن كاريكاتور براي پيامبر(ص) ، سوزاندن قرآن و..... است. آزادي براي همه ادعاي اونهاست پس بايد بهش عمل كنن. بحث يك بام و دو هواست

salam1990;621283 نوشت:
من فقط یک سوال از شما میپرسم. فرض کنید جای ایران و غرب عوض شده و ایران انواع تکنوژی ها رو داره. ایران چندین ماهواره تو فضا داره و غرب هیچی.
آیا ایران اجازه میداد غرب برنامه هاشو (از فیلم و سریال بگیر تا اخبارو..)با ماهواره هاش پخش کنه؟
مطمئناً بخش زياديش رو اجازه نميداد. اما عرض كردم خيلي از برنامه هاي خارجي داره تو تلويزيون پخش ميشه. پس چرا اونها رو اجازه ميديم؟
منم يه سوال از شما ميپرسم:
همسايه مياد پيش شما و به شما ميگه: من ديروز اجازه دادم بچم بياد خونهء شما و كارتون ببينه
حالا شما هم اجازه بده بچه ت بياد خونهء ما فيلم ...... ببينه

خب شما اجازه ميديد؟

salam1990;621283 نوشت:
اونا که با اسلام مشکل دارن چرا اجازه پخش شبکه های ایرانی که اسلام رو ترویج میکنن میدن؟
اولاً ترويج نميكنن! اجازه ميدن
چون اگر بخوان ديگه هيچ اجازه اي ندن ، خيلي تابلو ميشه كه ادعاي آزاديشون دروغه

salam1990;621283 نوشت:
بله اجازه داده بودن و الانم اجازه میدن
سوال بنده رو متوجه نشديد
عرض كردم روزي كه اجازهء راه اندازي اين شبكه ها رو دادن ، اون روز هم ماهواره در ايران ممنوع بود و پارازيت هم انداخته ميشد. يعني اون شاخ و شونه كه ميفرماييد انجام ميشد و اتفاق جديدي نبود. پس دليل مشكلاتي كه بعداً بوجود آوردن ، اين نبود كه ايران رو شبكه هاشون پارازيت ميندازه

salam1990;621283 نوشت:
وقتی یکی براتون گردن کلفتی میکنه آیا شما خودتون باشین برای گوشمالی هم که شده یه حرکتی نمیکنین؟ ایران هرچی دلش خواست علیه اونا بگه. روی شبکه هاشون پارازیت بفرسته. براشون شاخ و شونه بکشه اونوقت اونا نباید همچین حرکتی بکنن تا حساب کار دست طرف بیاد؟
:Gig:
واقعاً چقدر ما به آمريكا و غرب زور گفتيم! تو امور داخليش كه دخالت ميكنيم ، دانشمنداي هسته ايش رو كه ترور ميكنيم ، هواپيماي مسافربريش رو كه ميزنيم ، اجازهء استفاده از حقش رو كه نميديم ، تحريمش هم كه كرديم........
بيچاره ها حق دارن يه حركتي بكنن تا حساب كار دست ما بياد!

Reza-D;621297 نوشت:
واقعاً چقدر ما به آمريكا و غرب زور گفتيم! تو امور داخليش كه دخالت ميكنيم ، دانشمنداي هسته ايش رو كه ترور ميكنيم ، هواپيماي مسافربريش رو كه ميزنيم

من فکر میکنم ما داریم از دو جهت مختلف به قضیه نگاه میکنیم و بحث میکنیم
شما میخوایین اثبات کنید که غرب مشکل داره ولی من بحثم بر سر ایرانه و نمیخوامم اثبات کنم که غرب خوبه

مطمپن باشید آمریکا هرچقدر که رفتارش با کشورهای خارجی بده 100 برابر اون حقوق شهروندانش رورعایت میکنه و به دنبال رفاه مردمشه. این قضیه تو ایران برعکسه

اصلیترین قسمت بحث من همین موضوع بود که شما هم پذیرفتین

Reza-D;621297 نوشت:
- اگر حرف شما رو اينطور بگيم كه ايران ، حتي به همون اندازه اي هم كه ادعا ميكنه ، آزادي نداده ، به نظر من حرف شما درسته و باهاتون موافقم

من فقط میخوام بگم کشوری که اصول اولیه حقوق شهروندی و آزادی بیان رورعایت نمیکنه حق نداره درمورد کشورهایی که حداقل 100 سال در این مورد از ما جلوترن صحبت کنه.

salam1990;621321 نوشت:
من فقط میخوام بگم کشوری که اصول اولیه حقوق شهروندی و آزادی بیان رورعایت نمیکنه حق نداره درمورد کشورهایی که حداقل 100 سال در این مورد از ما جلوترن صحبت کنه

خب برادر من هم ميگم بد ، بد رو توجيح نميكنه. اگر مي بينيد غرب الان داره به حقوق شهرونداش احترام ميذاره ، بخاطر ثروتي هست كه طي قرن ها چپاول كردن و راحت ميتونن رفاه رو به شهرونداشون بدن. حرف من هم اينه كه از مشكلات خودمون تا دلتون ميخواد بگيد ، ولي با كشورهايي مقايسه نكنيد كه سنگ بناي اونها بر خون ملت ها نهاده شده و ثروتشون رو از دهان كودكان كشورهاي ديگه بيرون كشيدن

اما از اون طرف هم بگم كه بدي اونها هم دليلي براي توجيح اشتباهات ما نيست. حرف شما قبول

اگر بخوام با جنگ نرم كه موضوع تاپيك هست ارتباطش بدم ، حرف شما رو تاييد ميكنم كه ، تا زماني كه خودمون رو اصلاح نكرديم ، نميتونيم تو جنگ نرم موفق باشيم
حالا آمريكا و اروپا نه ، ولي با معيار اسلامي خودمون كه ميتونيم مقايسه كنيم. در اين صورت ميشه گفت بسيار ضعيف عمل كرديم

خطاب من هم فقط به مسئولين نيست ، كل ايران رو ميگم

Reza-D;621340 نوشت:
اگر مي بينيد غرب الان داره به حقوق شهرونداش احترام ميذاره ، بخاطر ثروتي هست كه طي قرن ها چپاول كردن و راحت ميتونن رفاه رو به شهرونداشون بدن.

خدا رو شکر که به نقطه نظر مشترکی رسیدیم.
ولی نظرتون راجع به کشورهایی مثل ترکیه مالزی و.. چیه؟ اینا تا چند سال پیش از ما عقبتر بودن حالا سالها جلوترن و همینطورم داره فاصله مون بیشتر میشه
متاسفانه مسولین بجای اینکه به دنبال پیشرفت کشور باشن و بشینن فکر کنن چرا عقب موندیم فقط سعی میکنن به مردم اینطور القا کنن که وضع بقیه دنیا از ما بدتره
شما اخبار سیما رو ببین. فقط مرگ و میر و سیل و تظاهرات و .. انگار که هیچ اتفاق خوبی در این دنیا نمیفته
از اونطرفم خیلی از اخبار ایران رو منعکس نمیکنن تا مردم نفهمن. آمار غلط میدن. نظرات مخالفین رو پخش نمیکنن. در کل میخوان بگن همه جا بده ایران خوبه

من حرفم از اول در مورد موضوع این تاپیک این بود که
ما هرمشکلی که داریم اگر 30 درصد تقصیر آمریکا باشه 70 درصد بی کفایتی حکومت بوده
و اگر میخواییم در این جنگ نرم پیروز بشیم راهش اصلاح خودمونه(یعنی حکومت). قضیه ربطی به آمریکا نداره یا حداکثر 30 درصد مربوط میشه

salam1990;621350 نوشت:
البته تركيه كه داغونه! ولي مالزي رو موافقم

اما من اينطوري تقسيم بندي ميكنم

30 درصد دشمن
40 درصد حكومت
30 درصد خودمون

البته بحث سر كم و زياد اعداد و درصد نيست ، منظور اينه كه چندين دليل هست كه همش بايد بررسي بشه. حالا كجا ما مقصر هستيم؟

همش تو حاشيه ايم ، گرفتار مسائل بي ربط و بي مورد
يه عده افتادن دنبال بحث شيعه و سني (نه بحث علمي و با احترام)
يه عده افتادن دنبال پول درآوردنِ بيشتر و كلاه گذاشتن سر بقيه
يه عده رفتن دنبال اينكه اسلام يا ايران!

ادعا و غرورمون هم كه تا توي آسمونه ، ولي عمل.....

يه پشت چراغ قرمز موندن چيه؟ همين رو هم بلد نيستيم رعايت كنيم. اما تو سخنراني هممون حرفه اي هستيم

هعييييييي..... چي بگم..... دلم خيلي پره......

تا حدوددی بله...اما به لطف رائفی پور زمین نخوردیم

salam1990;620973 نوشت:
تا جایی که میدونم پیامبر اسلام هم چیزی رو به مردم اجبار نکردن. حالا شما چه مسیولیتی از جانب خدا دارین یا چه مالکیتی نسبت به مردم دارین که اینطور حرف میزنین برام جالبه

هدف دین انتخاب اختیاری انسان است نه اجباری چون ارزش عمل هم به اختیاری انتخاب کردن آن است. اما این درصورتی است که خلاف وحرکت غلط یک انسان در تضاد با حقوق جامعه نباشد. وحقوق جامعه شامل امنیت مالی، جانی، آبرویی، روانی آن می شاد. لذا اگر امری سلامت اروانی ودینی غالب جامعه را به خطر می اندازد. وظیفه حکومت اسلامی است که در برابر آن چاره ای بیندیشد. مسلم بی حجابی زمان رسول خدا (ص) با الان خیلی فرق می کند. امروزه علاوه بر بی حجابی در کنار آرایش های غلیظ وتبلیغات رسانه ای فکر جوان پریشان شده واز طرف دیگر چیزی را که در ماهواره می بیند در خیابان هم نمادها ی آن وجود دارد. لذا باید اولا یک حکومت در موارد مختلف فرهنگ سازی کند ومراد مسئولین این حکومت وبالاخص مراکز وارگانهای مربوطه است. و فقط به برخورد سلبی اکتفا نشود ولی برخورد وجلوگیری واجبار برخی ارزشهای دینی بنا به مصالح جامعه در اختیار فقیه جامع شرایط هست که لازم دید می تواند اجبار کند.
تصور بنده این است که اجباری کردن حجاب البته نه چادر چون حجاب امری اعم از چادر است. کار درستی بوده ولی متاسفانه فرهنگ سازی خوبی صورت نگرفته.

salam1990;620973 نوشت:

این سخن شما به نظر بنده درست نیست چون آنها دم از آزادی کامل انسانی می زنند ولی ما آزادی در چارچوب دین را به حسب اینکه اکثر وغالب مردم این کشور مسلمان هستند مد نظر داریم لذا ابزاری که عمدتا استفاده غیر اخلاقی از آن وجود دارد ووسیله ای شده برای نابودی خانواده ها ما نمی توانیم از یک حکومت انتظار داشته باشیم آنرا قانونی کند چون در تضاد با ارزشهای این حکومت ومردم است. در عین حال که شما بهت از بنده می دانید الان هر کس اراده کند می تواندذ ماهواره تهیه کند ول یاعلام قانونی آن به معنای تایید آن است. واین موجب تناقض خواهد شد.
اما کسانی که ادعا آزادی کامل در تمام زمینه های را دارند چطور نمی توانند تحمل کنند دو شبکه برنامه ها واخبار صحیح را به دنیا ابلاغ کند؟ از چی می ترسند؟
آنها از این می ترسند که مردم دنیا با حقایق آشنا شوند که این اول سقوط آنها خواهد بود. لذا ادعایی که می کنند در باب آزادی دروغی بیش نیست. وشما یقین داشته باشید که اگر ما همه گفته هیا آنها را قبول هم بکنیم باز چیزی که در تضاد با سلطه گری آنها باشد اجازه فعالیت به آن نخواهند داد. امثال مبارک، بن علی، قذافی که با آنها همکاری کرده وحرفشان را گوش کردند چه عاقبتی داشتند.

salam1990;621350 نوشت:
و اگر میخواییم در این جنگ نرم پیروز بشیم راهش اصلاح خودمونه(یعنی حکومت). قضیه ربطی به آمریکا نداره یا حداکثر 30 درصد مربوط میشه

کلیت بیان شما از نظر بنده درست است هر چند نسبت به برخی مصادیق فکر می کنم نوع نگاهتان درست نیست. از جمله اینکه بی کفایتی از جانب حکومت نیست چون این حکومت قانون اساسی یا مبانی غلطی ندارد بلکه اشتباه از بی کفایتی همان برخی مسئولان هست که بجای حل مشکلات مردم وهموار کردن مسیر رشد وترقی مردم وجوانان به فکر فیسبوک، تویتر، آزاد کردن برخی زندانیان سیاسی وکارهای جناحی هستند. والا اگ رمسئولان ما بر اساس الگوی سیاسی حضرت امام خمینی(ره) ومقام معظم رهبری حرکت می کردند وبکنند که مبنای آن که همام سیاست اسلامی است خدمت به مردم ورشد وترقی ورفاه مردم می باشد. الان توفیقات بیشتری داشتیم.
ولی با همه اینها مد نظر داشته باشیم در سایه همین حکومت بعد از 36 سال پرونده خدمت نظام اسلامی درخشان بوده است. شما وضعیت روستاها، مناطق حاشیه ای، رشد علمی، نظامی وسایر امور کشور ما را با زمان پهلو ی که دوره حکومتشان بیشتر از 50سال بوده است مقایسه کنید وببینید که تفاوت از کجا تا کجا است. میزان با سواد زمان شاه با الان چقدر فرق می کند.
رشد فکر یمردم حتی عادی وتحلیل امور چقدر تفاوت کرده است؟ در زمان شاه چند در صد مردم از امور خبر داشتند، مردم نوعا در بی خبری و ناآگاهی به سر می بردند.
اینها به معنای رد اشکالات نیست ولی همه ما باید دست به دست هم دهیم تا در هر عرصه ای که هتستیم با خدمت صادقانه کشو ررا جلو بریم.

سلام
نظر بنده در مورد سوال استارتراینه
ما در شرایط بدی قرار گرفتیمپیشینیان ما کشور رو بد به ما تحویل دادن
نه تکنولوژی نه اقتصاد درستحسابی نه سواد درست حسابی الان هنوز نهضت سواد آموزی داریم!!! ببین چه مملکت فاجعهای بوده که تازه شده این
اون وقت شما انتظار داری ماجنگ نرم رو ببریم!!! وقتی ما یک فیلم هم نساخته بودیم دشمن هزاران فیلم +18 ساختهبود
وقتی ما اربات و رعیتی بودیمدشمن دموکراسی داشت وقتی ما صبح تا شبمون شده عزاداری و دهه گرفتن دشمن فعالیت فرهنگی داره و ایدئولوژی خودشو ترویج میده! (من مخالف عزاداری نیستم مخالف افراط هستم)
وقتی فلان مرجع و آیت الله دوتا کتاب درست حسابی نداره دشمن بجاش هزاران کتاب چاپ میکنه مجانی میگذاره تواینترنت
یک بار رئیس قوه قضائیه گفت چرا ما روحانی فیلم نامه نویس نداریم؟ خوب وقتی کار دست متخصص دین نیست هر فردی چهار تا کتاب خونده میاد فیلم نامه مینویسه شما انتظار داری جنگ نرم رو ببریم؟!
وقتی برخی روحانیت کل دغدغشون سیاست هست به قول یک بنده خدایی کار حوزه شده نوکر برای دولت تربیت کردن خوبهمین میشه
طرف روحانیه رفته تو کمیسیون اقتصادی مجلس !!! آخه تخصصت در دینه رفتی در بخش اقتصادی !!!
تا این مشکلات و کم کاری روحانیت هست جنگ نرم نتیجه اش معلومه
یا حق

הנביא מוחמד;622439 نوشت:
ما در شرایط بدی قرار گرفتیمپیشینیان ما کشور رو بد به ما تحویل دادن
نه تکنولوژی نه اقتصاد درستحسابی نه سواد درست حسابی الان هنوز نهضت سواد آموزی داریم!!! ببین چه مملکت فاجعهای بوده که تازه شده این

سلام علیکم
بنده با کسب اجازه با کلیت بیان شما ونوع بیان تان موفق نیستم واحساس می کنم البته نه از روی تعمد نوعی سیاه نمایی شده که واقع غیر آن است.
پیشنیان ما از این جه که دوران ارباب ورعیتی باشد درست است که رژیمها ی دیکتاتوری خیلی به این کشور ضربه زدند. اما در انقلاب اسلامی ایران در سایه خون وتلاش جوانان متعهد وباسواد وشجاع واقشار مختلف مردم پیشرفت ما با وجود تمام ضعف ها چشمگیر بوده است.
د رسایه همین نهضت سواد آموزی ما توانستیم خیلی از مردم را با سواد کنیم، بنده حقیر جزء افرادی هستم که درس را از نهضت سواد آموزی شروع کرده والان الحمدلله به برکت این انقلاب شکوهمند علاوه بر دروس خارج حوزه در سطح دکترا نیز مشغول تحصیل هستم وصدها این نوع وجود دارد. میانگین باسواد الان با قبل انقلاب اصلا قابل مقایسه نیست.
در برخی از مسائل علمی مثل طب، انرژی هسته ای وبرخی اکتشافات علمی ما جزء ده کشور برتر ودر برخی دیگر جزء چهار تا هستیم. ولی بالطبع عقب ماندگی 200 ساله را همانطور که رهبر فرزانه انقلاب هم تاکید دارند دو روزه نمی توان جبران کرد وباید کار کرد وتلاش تا این عقب ماندگی جبران شود که مسیر کشور هم به این سمت است.

הנביא מוחמד;622439 نوشت:
اون وقت شما انتظار داری ماجنگ نرم رو ببریم!!! وقتی ما یک فیلم هم نساخته بودیم دشمن هزاران فیلم +18 ساختهبود
وقتی ما اربات و رعیتی بودیم دشمن دموکراسی داشت وقتی ما صبح تا شبمون شده عزاداری و دهه گرفتن دشمن فعالیت فرهنگی داره و ایدئولوژی خودشو ترویج میده! (من مخالف عزاداری نیستم مخالف افراط هستم)

بله ما در زمینه رسانه ضعف داریم ومتاسفانه رد برخی مواقع انفعالی عمل می کنیم. اما با این همه الان تلویزیون ما پاکترین در دنیا است. ولی بنده قبول دارم که فیلمنامه قوی وساخت فیلمهای قوی نیست واین ضعفی است که باید جبران شود وآنهم به قشر ویا حکومت بر نمی گردد بلکه در یک جامعه جمهوری با آسیب شناسی دقیق باید تلاش شود تا در همه زمینه رشد حاصل شود.

הנביא מוחמד;622439 نوشت:
وقتی فلان مرجع و آیت الله دوتا کتاب درست حسابی نداره دشمن بجاش هزاران کتاب چاپ میکنه مجانی میگذاره تواینترنت
یک بار رئیس قوه قضائیه گفت چرا ما روحانی فیلم نامه نویس نداریم؟ خوب وقتی کار دست متخصص دین نیست هر فردی چهار تا کتاب خونده میاد فیلم نامه مینویسه شما انتظار داری جنگ نرم رو ببریم؟!
وقتی برخی روحانیت کل دغدغشون سیاست هست به قول یک بنده خدایی کار حوزه شده نوکر برای دولت تربیت کردن خوبهمین میشه

نوشتن کتاب خوب لازم است وماهم از این نظریه پردازها کم نداریم که در سابق شهید مطهری بود والان هم امثال آیت الله جوادی آملی، مصباح یزدی، سبحانی ودهها امثال آنها وجود دارند که کم هم نیستند ولی قرار نیست همه کتاب بنویسند.
همانطور که روحانی فیلم نامه نویس لازم است. روحانی سیاستمدار هم لازم است، اقتصاد دان روحانی هم لازم است تا در عین اینکه مسلط به علوم دینی است به مسائل اقتصادی وسیاسی هم مسلط باشد تا خدای نکرده در این زمینه ها ما دین را از امور سیاسی واقتصادی جدا نکنیم.

הנביא מוחמד;622439 نوشت:
طرف روحانیه رفته تو کمیسیون اقتصادی مجلس !!! آخه تخصصت در دینه رفتی در بخش اقتصادی !!!
تا این مشکلات و کم کاری روحانیت هست جنگ نرم نتیجه اش معلومه

فکر کنم روحانی که مد نظرتان است اقتصاد دان هم هست. پس کسی که اقتصاد است وعلوم طلبگی هم خوانده باید در زمینه اقتصاد خدمت کند در عین حال که تبلیغ دین هم می کند واینها منافات ندارد. شیخ بهایی هم دین تبلیغ می کرد وفقه می گفت وهم مهندسی می کرد وطرحهای معماری اسلامی می داد.

کریم;623704 نوشت:
سلام علیکم
بنده با کسب اجازه با کلیت بیان شما ونوع بیان تان موفق نیستم واحساس می کنم البته نه از روی تعمد نوعی سیاه نمایی شده که واقع غیر آن است.

سلام
هیچ تعمدی در کار نیست شما عینکتون رو عوض کنید!
کریم;623704 نوشت:
رسایه همین نهضت سواد آموزی ما توانستیم خیلی از مردم را با سواد کنیم، بنده حقیر جزء افرادی هستم که درس را از نهضت سواد آموزی شروع کرده والان الحمدلله به برکت این انقلاب شکوهمند علاوه بر دروس خارج حوزه در سطح دکترا نیز مشغول تحصیل هستم وصدها این نوع وجود دارد. میانگین باسواد الان با قبل انقلاب اصلا قابل مقایسه نیست.

عزیز یک بار متن بنده رو بخونید بنده گفتم پیشینیان ما مملکت رو بد به ما تحویل دادم و از عبارت ارباب و رعیتی خوب میشد فهمید که منظورم قبل انقلاب هست
بنابرین شما دچار اشتباه شدید
کریم;623704 نوشت:
ولی بالطبع عقب ماندگی 200 ساله را همانطور که رهبر فرزانه انقلاب هم تاکید دارند دو روزه نمی توان جبران کرد وباید کار کرد وتلاش تا این عقب ماندگی جبران شود که مسیر کشور هم به این سمت است.

چرا آلمان تونست ما نتونیم! آلمان بعد جمگ جهانی چی بود ؟ آنقدر اختلاس شده که ما این موندیم چندین اختلاس چند میلیردی رو صدا و سیما میگه اعلام کرده اینطور نیست؟

کریم;623704 نوشت:
به قشر ویا حکومت بر نمی گردد بلکه در یک جامعه جمهوری با آسیب شناسی دقیق باید تلاش شود تا در همه زمینه رشد حاصل شود.

به حکومت مربوط نیست؟ پس فرهنگ به کی ربط داره به شبکه منو تو !!!

کریم;623704 نوشت:
نوشتن کتاب خوب لازم است وماهم از این نظریه پردازها کم نداریم که در سابق شهید مطهری بود والان هم امثال آیت الله جوادی آملی، مصباح یزدی، سبحانی ودهها امثال آنها وجود دارند که کم هم نیستند ولی قرار نیست همه کتاب بنویسند.

خدا رحمت کنه مطهری رو اینقدر ضعیفیم که سخنرانی هاش رو کتاب میکنیم میدیم دست مردم
مصباح یزدی رو که اصلا صحبتش رو نکنید ...
آیت الله مکارم جوادی و سبحانی زحماتی کشیدند قبول ولی اون قدر قوی نبوده
بنده تا حدودی اهل فلسفه هستم آقای جوادی کار خیلی قوی و متحول کننده ای در فلسفه ندارند اگر دارند بفرمایید ماهم بهره ببریم
اگر دقت کنید شما فقط چند نفر خاص رو نام بردید حالا اگر میتونید برخی افراد که بنده میگم رو فعالیت های قویشون رو بگید
آیت الله ملکوتی(حتی یک کتاب به فارسی ندارد)
آیت الله شبیری زنجانی(مرجع)
آیت الله شاهرودی(مرجع)
آیت الله بهجت(مرجع)
وحید خراسانی(...)
آیت الله علوی گرگانی(مرجع)
آیت الله اسحاق فیاض
آیت الله بشیر نجفی
آیت الله سیستانی(مرجع)
نقش این بزرگواران در فلسفه و کلام و پاسخ گویی و مباحثه با بزرگان جهان چی بوده؟
شما از هرکدام یک کتاب کلامی نام ببرید
باز آقای صافی یه اثر علمی در مورد مهدویت دارن ولی بزرگواران بالا چطور؟
کریم;623704 نوشت:
همانطور که روحانی فیلم نامه نویس لازم است. روحانی سیاستمدار هم لازم است، اقتصاد دان روحانی هم لازم است تا در عین اینکه مسلط به علوم دینی است به مسائل اقتصادی وسیاسی هم مسلط باشد تا خدای نکرده در این زمینه ها ما دین را از امور سیاسی واقتصادی جدا نکنیم.

به بهونه دین در هر کاری وارد میشید و در هر موضوع اظهار نظر میکنید پس تخصص گرایی چی میشه
لطفا پست حذف نشه بحث بنده جدیه اگر میتونید جواب بدید
یا حق

הנביא מוחמד;623775 نوشت:
هیچ تعمدی در کار نیست شما عینکتون رو عوض کنید!

سلام علیکم
ما هم که همین را گفتیم!

הנביא מוחמד;623775 نوشت:
عزیز یک بار متن بنده رو بخونید بنده گفتم پیشینیان ما مملکت رو بد به ما تحویل دادم و از عبارت ارباب و رعیتی خوب میشد فهمید که منظورم قبل انقلاب هست
بنابرین شما دچار اشتباه شدید

اگر برداشت اشتباه شده بنده عذر می خواهم.

הנביא מוחמד;623775 نوشت:
چرا آلمان تونست ما نتونیم! آلمان بعد جمگ جهانی چی بود ؟ آنقدر اختلاس شده که ما این موندیم چندین اختلاس چند میلیردی رو صدا و سیما میگه اعلام کرده اینطور نیست؟

آلمان چطور توانست؟ فقط دولت این کا رار انجام داد؟ مردم چه نقشی این وسط داشتند؟ این کسانیکه در ارگانها وسازمانهای مختلف کار می کنند همه از همین مردم هستند. پیشرفتی هم که شما می فرمایید زمان یحاصل می شود که همه دست به هم دهند وهر کس در جایی که مشغول است به فکر پیشرفت کشور باشد وپیشرفت کشور را بر منافع ومزایای شخصی خود ترجیح دهد. اگر چین ویا ژاپن پیشرفت می کنند بخاطر کاری بودن وهمت مردم ودر عین حال قناعت آنهاست. که علی الظاهر حداقل این دو تا در اکثریت مردم ما وجود ندارد. با تمام خوبیها که مردم ایران دارند.

הנביא מוחמד;623775 نوشت:
به حکومت مربوط نیست؟ پس فرهنگ به کی ربط داره به شبکه منو تو !!!

به همه مردم ربط داره، رسول خدا(ص) فرمود:
وَ قَالَ ع‏ أَلَا كُلُّكُمْ رَاعٍ وَ كُلُّكُمْ‏ مَسْئُولٌ‏ عَنْ رَعِيَّتِهِ فَالْأَمِيرُ عَلَى النَّاسِ رَاعٍ وَ هُوَ مَسْئُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ وَ الرَّجُلُ رَاعٍ عَلَى أَهْلِ بَيْتِهِ وَ هُوَ مَسْئُولٌ عَنْهُمْ فَالْمَرْأَةُ رَاعِيَةٌ عَلَى أَهْلِ بَيْتِ بَعْلِهَا وَ وُلْدِهِ وَ هِيَ مَسْئُولَةٌ عَنْهُمْ وَ الْعَبْدُ رَاعٍ عَلَى مَالِ سَيِّدِهِ وَ هُوَ مَسْئُولٌ عَنْهُ أَلَا فَكُلُّكُمْ رَاعٍ وَ كُلُّكُمْ‏ مَسْئُولٌ‏ عَنْ رَعِيَّتِه(ورام بن ابی فراس، مجموعه ورام، ج1، ص6)
آگاه باشید که همه شما شبانبد، وهمه شما مسئول از گوسفندان خود هستید. امیر بر مردم شبان است ومسئول از رعیت خود ومرد مسئول از خانواده خود وزن مسئول از اهل بیت شوهرش وفرزندانش، وبرده مسئول از اموال صاحبش می باشند. همه شما شبان ومسئول از گوسفندان خود هستید.
طبق این حدیث همه نسبت به زیر دستان خود وسمتی که دارند مسئول هستند. پیشرفتی که مد نظر شما هست یک طرف البته طرف مهمش حکومت است که باید در قبال مردم به وظایف خود عمل کند. اما پدر ومادر هم مسئول هستند که فرزندان خوبی تربیت کنند ومرد مسئولیت خود را در قبال زن انجام دهد وآنقدر غیرت داشته باشد که حیا وعف زن خود را حفظ کند. تا برخی از زنان ودختران ما با توجه به امثال همین شبکه منو تو بزرگترین مصرف کننده لوازم والبسه خارجی نباشند. وقیافه های در بیرون هیچ شباهتی به زن مسلمان نداشته باشد.

הנביא מוחמד;623775 نوشت:
مصباح یزدی رو که اصلا صحبتش رو نکنید ...

چرا نکنیم. کسی که در زمینه همین مکاتب غربی وفلسفه اسلامی اینقدر زحما کشیده ودیدگاه اسلام رابیان داشته که امروزه مجموعه آثار ایشان بیش از بیست جلد است نباید صحبتش را بکنیم. پس صحبت کی را بکنیم.

הנביא מוחמד;623775 نوشت:
بنده تا حدودی اهل فلسفه هستم آقای جوادی کار خیلی قوی و متحول کننده ای در فلسفه ندارند اگر دارند بفرمایید ماهم بهره ببریم

اولا قرا رنیست همه متحول باشند بلکه فهم صحیح معارف اسلامی وتبیین آن برای دیگران کا رساده ای نیست. آیة الله جوادی آملی در زمینه تفسیر که تفسیر تسنیم وتفسیر موضوعی از ثمرات آن است یا در زمینه فلسفه رحیق مختوم وتبیین سایر مباحث معرفت کم اثر وکتاب ندارند. از جمله در باب عرفان نظری،والبته در قالب این کتاها نظریات خود را نیز مطرح کرده اند.
از باب اشاره می توان به نظریه ایشان در باب علم دینی نام برد ک ایشان با استناد به ادله ای معتقد هستند می توان با فهم وتفسیر احادیث اهل بیت علیهم السلام علم دینی در موضوعات مختلف اعم از طبیعی، تجربی، وسایر رشته های علمی به دست آورد. ولی چون این بزرگوار ایرانی وحوزوی هستند این نظر باید محجور بماند تا سایرین قدر آنرا بدانند.
اینکه می فرمایید ما تعداد معدودی را بیان داشتیم برای اختصار بود والا شما علامه جعفری که در فلسفه زبانزد بود. وکتبش هم موجود است، یا مرحوم صفائی حائری، محمد صادقی تهرانی، علامه طباطبایی که تفسیر المیزان ایشان در تفسیر قرآن به قرآن ابداعی بود. آیة الله شاهرودی که می فرمایید ایشان در موسسه خود دهها وشاید صدها جلد کتاب در باب فقه نشر داده اند والبته موضوع مورد مطالعه وتحقیق ایشان فقه بوده است وقرار نیست همه در مورد کلام یا فلسفه بنویسند.
علامه حسن زاده آملی در موضوعات فلسفی وعرفانی کم کتاب ننوشته اند.

הנביא מוחמד;623775 نوشت:
یت الله ملکوتی(حتی یک کتاب به فارسی ندارد)
آیت الله شبیری زنجانی(مرجع)
آیت الله شاهرودی(مرجع)
آیت الله بهجت(مرجع)
وحید خراسانی(...)
آیت الله علوی گرگانی(مرجع)
آیت الله اسحاق فیاض
آیت الله بشیر نجفی
آیت الله سیستانی(مرجع)
نقش این بزرگواران در فلسفه و کلام و پاسخ گویی و مباحثه با بزرگان جهان چی بوده؟

بنده عرض کردم که قرا نیست همه در باب فلسفه وکلام بنویسند وزمانی که می گویید مرجع تقلید یعنی در وهله اول این شخص فقیه است ودر بین این بزرگواران برخی مانند آیة الله شبیری زنجانی که در مورد رجال کار کرده اند آثاری هم دارند. یا اینکه دفتر آیة الله وحید خراسانی وسیستانی در راه نشر معارف دینی در مناطق محروم ویا نشر علوم دینی کم زحمت نکشیده اند. تا جایی که آیة الله سیستانی مرکزی برای نشر نجوم وآموزش آن دارند.
اگر شما تلاش وعلم را فقط در چاپ کتاب می دانید که مساله دیگر ی است اما حمایت از اسلام وتبلیغ آن در متاطق از جمله محروم ارزشش کمتر از چاپ کتاب نیست. درعین حال که کتب فقهی این بزرگواران موجود است که می توانید به نرم افزار فقه اهل البیت از کامپیوتر اسلامی نور مراجعه کرده ومشاهده کنید. وهمه این بزرگوران سالها درس فقه واصول وسایر دروس را تدریس می کنند که رد قابل این دروس نظرات خودر هم بیان یم کنند وامروزه در درس فقه واصول آیة الله وحید خراسانی کم مجتهد تربیت نشده است. ا زجمله آنها آقای خسرو پناه است که کتابهای ایشان در موضوعات مختلف ا زجمله کلام جدید یا فلسفه موجود است. وب این لیت اضافه کنید: آقای رسول جعفریان در تاریخ، جبرئیلی در کلام، رشاددر فلسفه وکلام، ربانی گلپایگانی در کلام، مرحوم آیة الله محمد امین رضوی نویسنده کتاب تجسم عمل را نوشته اند در متابی دیگر که چاپ نشده نظریه جاذبه زمین نیوتن را رد کرده اند که می توانید به سایت بینش نو مراجعه کرده وبا آثار ایشان وبرادر زاده ایشان استاد مرتضی رضوی آَنا شوید ونظریاتی که در باب علوم جدید بیان داشته اند مطالعه کنید. از جمله ای مستند ی که در باب بینگ بنگ با توجه به نظریات ایشان ساخته شده. واز این دست علماء ما کم نداریم.

הנביא מוחמד;623775 نوشت:
به بهونه دین در هر کاری وارد میشید و در هر موضوع اظهار نظر میکنید پس تخصص گرایی چی میشه
لطفا پست حذف نشه بحث بنده جدیه اگر میتونید جواب بدید

اگر بخواهید روحانی را فقط مساله گو بدانید وفقه ایجاد این موضوع غلط بوده بوده است. اما اگر بخواهید بگویید که روحانیت باید فعال باشد. یک مورد آن هم سیاست است والیته مهمترین چون اگر روحانی سیاست مدار نباشد وکلا کنجی نشسته وکتاب بنویسد وکشو ربه دست امثال پهلو یها بیفتد این نوشتن ا ارزشی ندارد. همان فقهی که یک روحانی ومرجع مطالعه می کند به او یاد می دهد نباید در سیاست بی تفاوت باشد واین از وظایف اوست.
ما مخالف تخصص گرایی نیستیم اما اگر یک روحانی در اقتصاد صاحب نظر باشد این تخصص گرایی نیست. یا در سیاست. حتما سیاست مدار باید علم سیاست بخواند. امثال محمد علی فروغی که در سیاست هم متخصص بود ودر فلسفه وحکمت کسی است که پهلوی را بر این کشور مسلط کرد ونقش فعال را داشت. سیاست مدار متخصص صرف می شود محمد علی فروغی.

ببینید حرف دوستمون یه حقیقته ولی نباید ما هم اینو بپذیریم اصلا باید در همی انجمن فعالیت کنیم وقتی که یه بچه ما تمام قهرمان های خارجی ها رو میشناسه ولی اصلا نمیدونه کوروش کی بود علی چی بود ؟ وقتی که عاشق این بازی های چرندیات اوناست و وحشی میشه و غربگراست و میگه غرب بهتره اوسولا اگه الان جنگ شه به خوبی جنگ زمان قدیم نیست اون جوانا با اینا یکین ؟ نه به هیچ وچ وقتی جوانان ما از دین بی زارن و به متدینا خول و چل میگن و فساد دارن و... . از جنگ نرم شکست خوردیم ولی تسلیم نمیشیم فعالیت های مجازی و واقعی مرده ؟؟ هنوزم میشه کاری کرد چون به ایران امیده سید خراسانی و... ایران باید آماده ظهور شه پس ما زود ترش بکنیم پس کی ؟؟ اگر ما نکنیم شاید نسل بعدی افرادی مثل ما بیان و اونا آماده شن اصلا گروه هایی بسازیم برای این کارا علاوه بر جنگ نرم جنگ سخت هم تو اون گروه باشه برای نبرد و...

عبدالله بن اشتر;624456 نوشت:
ببینید حرف دوستمون یه حقیقته ولی نباید ما هم اینو بپذیریم اصلا باید در همی انجمن فعالیت کنیم وقتی که یه بچه ما تمام قهرمان های خارجی ها رو میشناسه ولی اصلا نمیدونه کوروش کی بود علی چی بود ؟ وقتی که عاشق این بازی های چرندیات اوناست و وحشی میشه و غربگراست و میگه غرب بهتره اوسولا اگه الان جنگ شه به خوبی جنگ زمان قدیم نیست اون جوانا با اینا یکین ؟ نه به هیچ وچ وقتی جوانان ما از دین بی زارن و به متدینا خول و چل میگن و فساد دارن و... . از جنگ نرم شکست خوردیم ولی تسلیم نمیشیم فعالیت های مجازی و واقعی مرده ؟؟ هنوزم میشه کاری کرد چون به ایران امیده سید خراسانی و... ایران باید آماده ظهور شه پس ما زود ترش بکنیم پس کی ؟؟ اگر ما نکنیم شاید نسل بعدی افرادی مثل ما بیان و اونا آماده شن اصلا گروه هایی بسازیم برای این کارا علاوه بر جنگ نرم جنگ سخت هم تو اون گروه باشه برای نبرد و...

سلام علیکم
اینکه ما باید تمام تلاش خود را در برابر تهاجم نرم انجام دهیم درست است وخیل یزیبا بیان داشته اید. ولی نسبت به مردم بنده تصور می کنم که هنوز هم در اکثریت جوانهای ما علایق مذهبی وگریش به آنها وجود دارد ولی متاسفانه فرهنگ دینی ما وگسترش وتبلیغ آنها خیلی ضعیف است وما همه باید در نشر احکام دین تلاش کنیم.
یکی از احادیث مهمی که در باب منتظران ذکر شده است بنده در اینجا برای شما بیان می کنم که آیا ما به وظیفه خود عمل می کنیم یا نه.
ُ يَاأَبَا خَالِدٍ إِنَّ أَهْلَ زَمَانِ غَيْبَتِهِ الْقَائِلِينَ‏بِإِمَامَتِهِ‏ وَالْمُنْتَظِرِينَ لِظُهُورِهِ أَفْضَلُ مِنْ أَهْلِ كُلِّ زَمَانٍ لِأَنَّ اللَّهَتَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَعْطَاهُمْ مِنَ الْعُقُولِ وَ الْأَفْهَامِ وَالْمَعْرِفَةِ مَا صَارَتْ بِهِ الْغَيْبَةُ عِنْدَهُمْ بِمَنْزِلَةِ الْمُشَاهَدَةِوَ جَعَلَهُمْ فِي ذَلِكَ الزَّمَانِ بِمَنْزِلَةِ الْمُجَاهِدِينَ بَيْنَ يَدَيْرَسُولِ اللَّهِ ص بِالسَّيْفِ أُولَئِكَ الْمُخْلَصُونَ حَقّاً وَ شِيعَتُنَاصِدْقاً وَ الدُّعَاةُ إِلَى دِينِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ سِرّاً وَ جَهْراً وَقَالَ عَلِيُّ بْنُ الْحُسَيْنِ ع انْتِظَارُ الْفَرَجِ مِنْ أَعْظَمِ الْفَرَجِ.(صدوق، کمال الدین، ج1، ص320)
در این حدیث شریف که بسیار حدیث مهمی است وطبرسی در احتجاج هم نقل کرده است امام سجاد علیه السلام به ابوخالد کابلی از اصحاب وفادار خود می فرماید:
اهل زمان غیبت که معتقد به امام صاحب الامر ومنتظر ظهور ایشان هستند بهترین اهل تمام زمانها هستند وخداوند به آنها عقل، فهم ومعرفتی داده است که غیبت در نزد آنها مثل مشاهده شده است. وآنها را در آن زمان غیبت مانند مجاهدان در روبروی رسول خدا (با دشمنان ایشان) با شمشیر قرار داده است. آنها براستی مخلصین هستند و وشیعه واقعی بوده ودعوت کننده به دین الهی در پنهانی وآشکار هستند...
اینحدیث شریف نشان می دهد که شیعیان واقعی ومخلص در زمان غیبت از دعوت کنندگان به دین الهی ودر واقع مبلغ دین هستند.
وما باید ایجوری باشیم.

سلام

کریم;624452 نوشت:
آلمان چطور توانست؟ فقط دولت این کا رار انجام داد؟ مردم چه نقشی این وسط داشتند؟ این کسانیکه در ارگانها وسازمانهای مختلف کار می کنند همه از همین مردم هستند. پیشرفتی هم که شما می فرمایید زمان یحاصل می شود که همه دست به هم دهند وهر کس در جایی که مشغول است به فکر پیشرفت کشور باشد وپیشرفت کشور را بر منافع ومزایای شخصی خود ترجیح دهد. اگر چین ویا ژاپن پیشرفت می کنند بخاطر کاری بودن وهمت مردم ودر عین حال قناعت آنهاست. که علی الظاهر حداقل این دو تا در اکثریت مردم ما وجود ندارد. با تمام خوبیها که مردم ایران دارند.

اینکه فساد در حکومت و دولت ما هست قطعیه شما نمیتونید با مردم دونستن دولت فرار کنید
مردم 8000 میلیارد دزدیدند!
مردم 3000 میلیارد دزدیدند!
آقا زاده هایی که در این مملکت هر کاری بخوان میکنند بچه مردم هستند؟
همین بس که هواپیما 24 ساعت تاخیر داره هیچ عذر خواهی هم نمیشه ولی کره ای مشرک با 20 دقیقه تاخیر استعف میده

کریم;624452 نوشت:
مرد مسئولیت خود را در قبال زن انجام دهد وآنقدر غیرت داشته باشد که حیا وعف زن خود را حفظ کند. تا برخی از زنان ودختران ما با توجه به امثال همین شبکه منو تو بزرگترین مصرف کننده لوازم والبسه خارجی نباشند. وقیافه های در بیرون هیچ شباهتی به زن مسلمان نداشته باشد.

به نظر من مسائل اقتصادی خیلی مهم تر از حجاب هست (بحث رو عوض نکنید)
اگر برخی روحانیت فساد نمیکردند خیلی ها از دین زده نمیشدن...

کریم;624452 نوشت:
اولا قرا رنیست همه متحول باشند بلکه فهم صحیح معارف اسلامی وتبیین آن برای دیگران کا رساده ای نیست. آیة الله جوادی آملی در زمینه تفسیر که تفسیر تسنیم وتفسیر موضوعی از ثمرات آن است یا در زمینه فلسفه رحیق مختوم وتبیین سایر مباحث معرفت کم اثر وکتاب ندارند. از جمله در باب عرفان نظری،والبته در قالب این کتاها نظریات خود را نیز مطرح کرده اند.
از باب اشاره می توان به نظریه ایشان در باب علم دینی نام برد ک ایشان با استناد به ادله ای معتقد هستند می توان با فهم وتفسیر احادیث اهل بیت علیهم السلام علم دینی در موضوعات مختلف اعم از طبیعی، تجربی، وسایر رشته های علمی به دست آورد. ولی چون این بزرگوار ایرانی وحوزوی هستند این نظر باید محجور بماند تا سایرین قدر آنرا بدانند.
اینکه می فرمایید ما تعداد معدودی را بیان داشتیم برای اختصار بود والا شما علامه جعفری که در فلسفه زبانزد بود. وکتبش هم موجود است، یا مرحوم صفائی حائری، محمد صادقی تهرانی، علامه طباطبایی که تفسیر المیزان ایشان در تفسیر قرآن به قرآن ابداعی بود. آیة الله شاهرودی که می فرمایید ایشان در موسسه خود دهها وشاید صدها جلد کتاب در باب فقه نشر داده اند والبته موضوع مورد مطالعه وتحقیق ایشان فقه بوده است وقرار نیست همه در مورد کلام یا فلسفه بنویسند.
علامه حسن زاده آملی در موضوعات فلسفی وعرفانی کم کتاب ننوشته اند.

ببینید بزرگی یک فرد و میزان فعالیت علمی روحانیت و حوزه نسبیه یعنی چی؟
مثلا آیت الله جوادی که فرمودید وقتی میگم اثر متحول کننده یعنی مثل شخصیت های درجه یک جهان فلسفه صاحب سبک نیستن
درجه یک مثل کانت درجه1 مثل هگل راسل ملاصدرا
در دیدگاه من یکی مثل کارل پوپر هم حتی شاید درجه دو حساب بشه
شما نسبت آیت الله جوادی رو با بزرگان جهان از نظر استعداد و علم و عمق علمی بسنجید
اینکه شما بیاد 4 نفر نام ببرید و بعد 10 تا دیگه اضافه کنید بگید حالا پس زیادن صحیح نیست
بنده میگم باید خیلی بهتر از اینها کار میکردیم (الان باز 5 نفر دیگه رو مثال میزنید)
یک نکته مهم دیگه اینه که در ظاهر حوزوی ها اثر زیاد دارن ولی اکثرا تکرار مکررات هست علم سازی کمه
الان به کتاب های آقای قرائتی نمیشه گفت اثر علمی میشه؟ حالا ایشون بیاد 100 جلد دیگه بنویسه...
آقای جوادی چند درصد تفسیرش مال خودشه چند درصد مال علامه طباطبایی و سایر مفسرین و ایشون صرفا تکرار مطالب کرده؟
بله علامه طباطبایی رو به عنوان یک شخصیت درجه دو هم ردیف کارل پوپر قبول دارم
علامه حسن زاده هم قویه محمد تقی جعفری هم چندتا اثر خوب فلسفی دارند

ولی همین آقای شاهرودی وقتی ازش درمورد عقاید ابن عربی و دکتر شریعتی میپرسن نظر میده اگر متخصص نیست چرا نظر میده؟(لطفا این سوال رو جواب بدید؟)

کریم;624452 نوشت:
دفتر آیة الله وحید خراسانی وسیستانی در راه نشر معارف دینی در مناطق محروم ویا نشر علوم دینی کم زحمت نکشیده اند.

خوب حرف منم همینه اگر ایشون کار نکرده تخصص نداره چرا میگه فلسفه کشکه؟ چرا بدون داشتن تخصص به این همه آدم توهین میکنه؟
کریم;624452 نوشت:
امروزه در درس فقه واصول آیة الله وحید خراسانی کم مجتهد تربیت نشده است. ا زجمله آنها آقای خسرو پناه است که کتابهای ایشان در موضوعات مختلف ا زجمله کلام جدید یا فلسفه موجود است

بزرگوار قرار نشد مغلطه کنید دکتر خسروپناه فقه و اصول از وحید خراسانی یاد گرفته چه ربطی به آثار فلسفیش داره؟ فلسفه رو ببینید از کی یاد گرفته؟از کسی که میگه فلسفه کشکه یاد نگرفته!

کریم;624452 نوشت:
ما مخالف تخصص گرایی نیستیم اما اگر یک روحانی در اقتصاد صاحب نظر باشد این تخصص گرایی نیست.

ببینید بحث واضحه یک نفر 10 تا 15 سال صرف مطالعه اقتصاد کرده شده استاد دانشگاه در رشته اقتصاد
یکی دیگه تاریخ اسلام صرف و نحو و کلام و فقه خونده
کدام باید در کمیسیون اقتصادی مجلس باشه؟ هر عقل سلیمی میگه اولی

لطفا پاسخ بدید
یا حق

از استیو جابز پرسیدن چرا در جنگ PC vs Mac از مایکروسافت شکست خوردی؟ گفت چون نمی دونستم در جنگ هستیم.
حالا ما که به قول شما با غرب در جنگ نرم هستیم، غرب خودش نمی دونه، و ما باز هم ازشون شکست خوردیم. مثل اینه که در فوتبال مقابل تیمی که به زمین نیومده شکست بخوریم. شاهکار جدید ملی.

دلیل فراگیر شدن فرهنگ غربی، پروپگاندا و جنگ و ... نیست، بهتر بودن این فرهنگ است. دموکراسی بهتر از دیکتاتوری است، آزادی بهتر از خفقان است، ثروت بهتر از فقر است، عدالت بهتر از ظلم است، علم بهتر از جهل است، آسایش بهتر از گرسنگی است. وقتی غرب در اینها بهتر عمل می کنه طبیعی است سایر ارزش هاشون هم منتقل میشه.

sayeban;619082 نوشت:

عرض سلام

الحمد الله مثل شیر در صحنه هستیم . شکست چیه ؟
.

خب الان 77 میلیون و خرده ای ایران جمعیت داره .

همیشه یه سری تضادهایی هست . نگرشهای متفاوت ؛ تربیت های خانوادگی متفاوت ...

طول تاریخ همیشه تضاد فکری بوده و هست .

هدف یکسان سازی فکرها و اندیشه ها نیست . هدف نزدیک سازی عقاید و افکار هست .

هیچ جامعه ای در طول تاریخ سراغ نداریم که طرز فکر انسان ها یکسان باشد ..

حالا بر اثر یه سری موارد شخصی و غیر شخصی به مرور عقاید و افکار متفاوتی در جامعه ظهور میکنه .

.

هر کسی یه نگرشی به دین داره.
.

اصل دین اسلام هدایت بشر به سعادت و غایت اصلی هست . هر کجا فرار کنه و هر کاری بخواد بکنه باز ذهنش درگیر خواهد بود . اصلا کجارو داره فرار کنه ؟

یه مدت فقط خودش رو گول میزنه و بعدش چی ؟

.

یه نکته ای رو هم عرض کنم :

برخی ها اصلا در خونشون نیست که در صراط مستقیم قرار بگیرند . کاری نمیشه کرد .

.

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

ابوالفضل;625980 نوشت:
برخی ها اصلا در خونشون نیست که در صراط مستقیم قرار بگیرند . کاری نمیشه کرد .

خوب تا حالا به این جمله فکر نکرده بودم:ok:
لطفا از همین امروز دیگر هیچکس در هیچ ارگانی کوچکترین زحمتی به خود ندهد :ok:
ما که راضی نیستیم:khandeh!:
در خونشون وجود ندارد چه دلیل دشمن کشی
:Kaf:
بابا دشمن تا گرفتن گلو و کشتن ما جلو اومده
بله ما شکست خورده ایم و متاسفانه بد هم شکست خورده ایم
برای مقابله هم هیچ راهی نداریم جز انقلاب فرهنگی
دشمن از ماهواره برنامه برای ایرانی رایگان پخش میکند صدا و سیما هم پخش میکند
یکی از یکی وحشتناک تر
ماشالله ماهواره فشن مد پخش میکند
در تهران به دختران و پسران حقوق داده میشود تا مدل لبا سی را پوشیده و در خیابان ها شو زنده اجرا کنند
فرهنگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه واژه غریبی میشود کسی ترجمه اش کند
فرهنگ ایرانی همچون قانون اش متاسفانه در خون غلتید و جان داد
هیچکس جرات نکرد حتی یاد آوریش کند چون مخالف منافع خیلی ها بود
شما تصور کردید فرهنگ فراماسون با اتمام انقلاب از ایران رخت بربست
متاسفانه باید بگویم خواب خرگوشی است
تا یک کودک شیعه در ایران باشد
فرهنگ بی فرهنگ تپش دارد

شاید جنگ با سلاح گرم سالها باشد که تمام شده باشد
اما ما از زمانی که سلاح بر زمین گذاشتیم جنگ نرم رسانه ای آغاز شده
و با این همه تلفات هنوز باور نکرده ایم

عرض سلام

کاربرانی که در بحث شرکت میکنند .

اگر بحثی در مورد اشخاص خاصی دارید در محل های مربوطه مطرح کنید .

و از مطرح کردن موارد حاشیه ای و بی ارتباط با بحث خوددداری کنید.

اهورانی;626049 نوشت:
خوب تا حالا به این جمله فکر نکرده بودم
لطفا از همین امروز دیگر هیچکس در هیچ ارگانی کوچکترین زحمتی به خود ندهد
ما که راضی نیستیم
در خونشون وجود ندارد چه دلیل دشمن کشی

عرض سلام

کاربر گرامی ؛ اگر قبل اظهار نظر یه کمی تامل کنید بهتر هست تا گوینده چه میگوید ؟
.

یه فردی که 20 یا 30 سال در خانواده ای با عقاید متفاوت و غیر دینی بزرگ میشود .

ایا میشود به راحتی با چند کلمه حرف تحت تاثیرش قرار داد ؟ (مسلما خیر )

افکاری که با ان بزرگ شده در بدنش و خونش جریان دارد ...

برای حل مساله باید ریشه ای عمل کرد .

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

ابوالفضل;626061 نوشت:
برای حل مساله باید ریشه ای عمل کرد .

کاملا موافقم
میشه بپرسم کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه بپرسم از کجا ریشه ای عمل کردن رو باید شروع کرد
چه کسی باید این کا رو انجام بده
قبول کنید جامعه و خانواده در هم تنیده شدن و تاثیر جامعه بر خانواده بیش از خانواده بر جامعه است که زمان انقلاب رابطه این دو برعکس بوده
وقتی زنان و مردان دوشادوش هم بیرون از منزل کار میکنند و فرزند به مهدکودک میرود آیا مربی مهد لایق کمکی نمیکند
در مدرسه معلم مناسب در منزل پدر و مادر هشیار و رسانه بیدار
فیس بوک را فیلتر کردیم تا واتساپ و وایبر جزلاینفک زندگی آحاد جامعه شود
به جرات میتوانم بگویم از ماست که بر ماست
اما کجایند بیدار گران بیدار دل متاسفانه افراد مذهبی خودشان را آنقدر بالا میگیرند و فخر میفروشند که اسلام گرایان غرب زده از هرچه دین و دین گرایی است زده میشوند
بطور مثال ما کاربر موبدی داشتیم از کرمان تا سخن میگفت افراد مدهبی سایت چون صاعقه بر فرقش میکوفتند
در حالی که تنها سعی در ایجاد ارتباط با مسلمانان را داشتند این رویه باعث شد ایشان سایت را ترک کنند
همین حالا هم ما کاربر از ادیان دیگر هم داریم اما به گوشه انزوا کشیده می شوند
باید کاری کرد که شعار دیگر کار ساز نیست
موضوع قفل شده است