جمع بندی کمک برای رهایی از ارتباط گناه آلود (ارتباط با جنس مخالف)

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک برای رهایی از ارتباط گناه آلود (ارتباط با جنس مخالف)

سلام و خسته نباشید . سوالی داشتم در رابطه با مسئله ارتباط با زن شوهردار...
متاسفانه من تو زندگی اجتماعیم با اخلاقی که دارم،از جذابیت زیادی برخوردارم و ناخواسته همیشه تو چشم اطرافیانم هستم.توی دانشگاه ، توی محله مون ، توی محل کارم و... . همین مسئله باعث شده تا من دچار گرفتاریهای رابطه با جنس مخالف بشم . خیلی گرفتاری هارو خودم حل کردم به لطف خدا ولی از دست این گرفتاری اصلا نمیتونم برمیام.یکی از خصوصیات اخلاقیم اینه که اطرافیانم چه پسر و چه دختر زود جذب من میشن.نمیدونم!شاید بخاطر صاف بودن و یا پاکدل بودنمه...مشکل جدید من اینه که تازگی ها زن همسایه مون اس های قشنگ و پند آموز بهم میفرسته...شوهرش کارمنده و از دستش دلشکستس!تنهایی تو هواش بیداد میکنه.میدونم نیت بدی نداره اما من چندین بار بهش گوشزد کردم که اس دادن شما اشتباهه،قبول کرد.خانم با ایمانی و احساسی...ولی نتونست پا روی دلش بزاره و دوباره اس میده!من اولا بر حسب احترام جواب اس هاشو میدادم ولی الان موندم...اون منو دوست داره و از خوبی من هی میگه!نمیدونم چی کنم!!!!!
میخوام کمکم کنید تا حرفی یا کاری کنم که هم اون خانم همسایه بهم اس نده و هم عاقبتمون آبروریزی نشه! تشکر
(نمیدونم تونستم مطلبم رو دقیق بیان کنم یا نه! طلب کمک و التماس 2آ)

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

متین ل;618591 نوشت:
میخوام کمکم کنید تا حرفی یا کاری کنم که هم اون خانم همسایه بهم اس نده و هم عاقبتمون آبروریزی نشه!

از اتفاقي که براي شما افتاده متاسفيم . متاسفانه بي توجهي به دستور هاي ديني و ناديده انگاشتن مسائل اخلاقي به اين گونه مشکلات مي انجامد . در هر صورت از اين كه به ما اعتماد كرديد و مشكل خود را صادقانه با ما در بيان گذاشتيد خرسنديم.
ارتباط با جنس مخالف، به هر شکلي که باشد، آسيب‏ زننده و چراگاه شيطان است. آثار و تبعات زيان باري هم به دنبال دارد. از این رو دين اسلام براي روابط با نامحرم حدودي خاص وضع کرده است .

برادر گرامی
بهتر بود دريچه قلب و دلتان را به سمت نامحرم مي بستيد و از اول باارسال پيامک مخالفت مي کرديد و يا حداقل وقت پيامک هايي با متون نامناسب مي فرستاد از او مي خواستيد چنين نکند.
به هر حال در شرایط فعلی موظف هستید :
1. هر گونه ارتباط با نامحرم را در چهارچوب شرع قرار داده در غیر این صورت ارتباط خود را قطع کنید.
2. در ارتباط با نامحرم لزومی به برخورد خوش نیست. دراین برخوردها با نامحرمان سنگین برخورد کنید.
3. در برخوردهایتان با نامحرمان از هرگونه ملایمت و نرمی خودداری کنید و در صورت ازوم با ایشان ارتباطی نداشته باشید.
4. جواب پیامک های ایشان را ندهید. در صورتی که تنها از طریق پیامک مزاحمت ایجاد می کند، می توانید خط خود را تغییر داده و از شماره جدیدی استفاده کنید.
5. در روایاتی که درباره ارتباط با نامحرم وارد شده تامل کنید و از آثار این گونه ارتباطات آگاه شوید. مطمئنا اگر از آثار و عقوبات این ارتباطات آگاه شوید، قطعا از آن پرهیز خواهید کرد.

امام باقر عليه السلام به نقل از جدش رسول الله (ص) مي فرمايد:
هر کس نگاه به نامحرم کند، خداوند چشمانش را از آتش جهنم پر خواهد کرد( عذاب خواهد کرد) مگر اين که توبه کند.
هر کس با نامحرمي دست بدهد و مصافحه بکند، دچار غضب الهي شود؛
هر کس با زن نامحرمي همراه شود ( در جاي خلوتي با هم باشند ) خداوند آنان را در زنجيرهاي آتشين کرده و به جهنم خواهد انداخت.(1)
مگر کسي که توبه کند.

پي نوشت :
1. شيخ حر عاملى، وسائل الشيعة، مؤسسه آل البيت (ع) قم، 1409 ه. ق،ج28، ص 364 .

طبق آيات قرآن‌، شيطان دشمن قسم خورده انسان است‌. نبايد انتظار داشته باشيم دست از سر ما بردارد.
مهم‌ترين راه‌ِ در امان ماندن از چنين دشمني‌، شناختن او است‌. شيطان‌، موجودي است که ما را مي‌بيند و او را نمي‌بينيم‌. کار او فقط وسوسه کردن و زينت دادن به گناهان يا دشوار نشان دادن امور نيک ‌است‌.
براي در امان ماندن از او بايد به کسي پناه ببريم که شيطان را مي‌بيند، ولي شيطان او را نمي‌بيند که خداوند قاهر بيناست‌.
توصيه مي کنيم تمام حواس خود را به دامي که شيطان براي شما پهن کرده معطوف کنيد. زيرا ظاهرا شيطان توانسته گناه را با رنگ و لعاب به شما معرفي کند و تا به جايي نيز پيش رفته که شما به بهانه هاي واهي مثل "جذابیت در رفتار" خريدار خشم خدا گشته ايد. کمي در اين خصوص فکر کنيد. به کجا مي رويد ؟(1)

اینکه آن خانم با همسزش مشکل دارد و از او دلشکسته است ربطی به شما ندارد و شما به جای برخورد نرم و ملایم باید با جدیت از ایشان بخواهید که آرامش حریم خصوصی شما را به هم نریزد.
قرآن مي‌فرمايد:
"وَإِمَّا يَنزَغَنَّکَ مِن‌َ الشَّيْطَـَن‌ِ نَزْغ‌ٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّه‌ِ إِنَّه‌ُو سَمِيع‌ٌ عَلِيم‌؛ (2) اگر از شيطان وسوسه‌اي به تو رسد، به خدا پناه بر. زيرا او شنواي داناست‌. پس زياد زير لب زمزمه کنيد: اعوذ بالله من الشيطان الرجيم.
نکته دیگر این که :
شاید شما خودتان در نوع ارتباطاتتان با نامحرمان مقصود خاصی نداشته باشید و .... اما نسبت به دیگران ایت اطمینان ار نمی توان به دست آورد. هر چند چنین گمانی وجود داشته باشد.
برادر ارجمند

یکی از مهمترین وظایف ما بندگان، از بین بردن زمینه های وسوسه های شیطانی و دور نگه داشتن خود از دام دشمن است.
[SPOILER]اجازه بدین یه نکته رو این جوری بیان کنم :
شما هر چه خوبی هم داشته باشی که داری و من در آن تردید ندارم، باید مراقب یک بدی در خودت باشی و آن هم ارتباط با نامحرمه. این رفتار ناپسند می تواند شما را به گونه ای از عرش بندگی به زمین بزند که بلند شدن بعد از آن راحتی امکان پذیر نباشد. جذابیت در رفتار و کردار و ظاهر اموری است که باید بابت آن خداوند را شاکر بود و شکر نعمت خدا، استفاده از آن در راه خداست مراقب باشید با استفاده نادرست از نعمت های الهی موجبات عقوبت را برای خود فراهم نکنید
[/SPOILER]پی نوشت ها:
1. تکوير (81) آيه 26.
2. اعراف (7) آيه 200.

متین ل;618591 نوشت:
سلام و خسته نباشید . سوالی داشتم در رابطه با مسئله ارتباط با زن شوهردار...
متاسفانه من تو زندگی اجتماعیم با اخلاقی که دارم،از جذابیت زیادی برخوردارم و ناخواسته همیشه تو چشم اطرافیانم هستم.توی دانشگاه ، توی محله مون ، توی محل کارم و... . همین مسئله باعث شده تا من دچار گرفتاریهای رابطه با جنس مخالف بشم . خیلی گرفتاری هارو خودم حل کردم به لطف خدا ولی از دست این گرفتاری اصلا نمیتونم برمیام.یکی از خصوصیات اخلاقیم اینه که اطرافیانم چه پسر و چه دختر زود جذب من میشن.نمیدونم!شاید بخاطر صاف بودن و یا پاکدل بودنمه...مشکل جدید من اینه که تازگی ها زن همسایه مون اس های قشنگ و پند آموز بهم میفرسته...شوهرش کارمنده و از دستش دلشکستس!تنهایی تو هواش بیداد میکنه.میدونم نیت بدی نداره اما من چندین بار بهش گوشزد کردم که اس دادن شما اشتباهه،قبول کرد.خانم با ایمانی و احساسی...ولی نتونست پا روی دلش بزاره و دوباره اس میده!من اولا بر حسب احترام جواب اس هاشو میدادم ولی الان موندم...اون منو دوست داره و از خوبی من هی میگه!نمیدونم چی کنم!!!!!
میخوام کمکم کنید تا حرفی یا کاری کنم که هم اون خانم همسایه بهم اس نده و هم عاقبتمون آبروریزی نشه! تشکر
(نمیدونم تونستم مطلبم رو دقیق بیان کنم یا نه! طلب کمک و التماس 2آ)

سلام استادمون که توضیح دادن کاملا این رابطه از ریشه غلطه...ولی فکر کنم دوست عزیز شما احساس مسئولیت بهتون دست داده مسئولیت نسبت به احساس این خانوم که مثلا ناراحتشون نکنید یا مثلا میتونید بدون هیچ ناراحتی این وضعیت رو تموم کنید در صورتی که همین حرکت شما برای اون خانوم یعنی اینکه شما خط اول رو دادید با رفتار مناسب و برخورد اروم با ایشون چون گفتیم اخلاق خوبی دارید این برداشت رو کردم..حالا این رو که انجام دادید به نظرم از این به بعد با قاطعیت و بدون هیچ مسئولیتی برخورد کنید چون شما مسئولید نه مسئول نسبت به تنهایی این خانوم بلکه مسئول به جلوگیری برای گناه کردن خود و بخصوص این خانوم..یک کار دیگه هم میتونید با برخورد قاطع میتونید ادرس یک مشاور رو بهشون بدید تا ایشون و اقاشون برن پیش مشاور و دیگه رابطه رو قطع کنید.. این چیزاهایی که بود به ذهنم رسید..دوست عزیز همیشه اخلاق خوب همه جا خوب نیست..در پناه حق

متین ل;618591 نوشت:
مشکل جدید من اینه که تازگی ها زن همسایه مون اس های قشنگ و پند آموز بهم میفرسته

سلام و عرض ادب

قصد جسارت ندارم، ولی زن همسایه چطور ممکنه شماره شمارو داشته باشه

در اولین فرصت شماره تونو عوض کنید

[="Arial"]

متین ل;618591 نوشت:
میخوام کمکم کنید تا کاری کنم که اون خانم همسایه بهم اس نده

[=arial]کاری نداره که! شمارشو بذار تو Blacklist:Nishkhand:
[=arial]بیرونم اگه دیدیش سر خرو کج کن از اون طرف برو:Cheshmak:

پرسش :
متاسفانه من تو زندگی اجتماعیم با اخلاقی که دارم،از جذابیت زیادی برخوردارم و ناخواسته همیشه تو چشم اطرافیانم هستم. توی دانشگاه، توی محله، توی محل کار و...
همین مسئله باعث شده تا من دچار گرفتاری های رابطه با جنس مخالف بشوم. خیلی گرفتاری ها رو خودم حل کردم به لطف خدا ولی از دست این گرفتاری اصلا نمی تونم برمیام.یکی از خصوصیات اخلاقی ام این است که اطرافیانم چه پسر و چه دختر زود جذب من می شوند. نمیدونم!شاید بخاطر صاف بودن و یا پاکدل بودن است.
مشکل جدید من این است که تازگی ها زن همسایه ما پیام های قشنگ و پند آموز برام می فرستد. شوهرش کارمند است و از دستش دلشکسته است! تنهایی تو هواش بیداد می کند.
میدونم نیت بدی ندارد اما من چندین بار به او گوشزد کردم که پیام دادن شما اشتباه است،قبول کرد. خانم با ایمان و احساسی است ولی نتوانست پا روی دلش بگذارد و دوباره پیام می دهد!من اولا بر حسب احترام جواب پیام هایش را میدادم ولی الان ماندم...اون من را دوست دارد و دائما از خوبی من می گوید!نمیدونم چی کنم!!!!!
میخوام کمکم کنید تا حرفی یا کاری کنم که هم آن خانم همسایه به من پیام ندهد و هم عاقبتمون آبروریزی نشود؟

پاسخ :
از اتفاقي که براي شما افتاده متاسفيم . متاسفانه بي توجهي به دستور هاي ديني و ناديده انگاشتن مسائل اخلاقي به اين گونه مشکلات مي انجامد . در هر صورت از اين كه به ما اعتماد كرديد و مشكل خود را صادقانه با ما در بيان گذاشتيد خرسنديم.
ارتباط با جنس مخالف، به هر شکلي که باشد، آسيب‏ زننده و چراگاه شيطان است. آثار و تبعات زيان باري هم به دنبال دارد. از این رو دين اسلام براي روابط با نامحرم حدودي خاص وضع کرده است .

برادر گرامی
بهتر بود دريچه قلب و دلتان را به سمت نامحرم مي بستيد و از اول باارسال پيامک مخالفت مي کرديد و يا حداقل وقت پيامک هايي با متون نامناسب مي فرستاد از او مي خواستيد چنين نکند.
به هر حال در شرایط فعلی موظف هستید :
1. هر گونه ارتباط با نامحرم را در چهارچوب شرع قرار داده در غیر این صورت ارتباط خود را قطع کنید.
2. در ارتباط با نامحرم لزومی به برخورد خوش نیست. دراین برخوردها با نامحرمان سنگین برخورد کنید.
3. در برخوردهایتان با نامحرمان از هرگونه ملایمت و نرمی خودداری کنید و در صورت ازوم با ایشان ارتباطی نداشته باشید.
4. جواب پیامک های ایشان را ندهید. در صورتی که تنها از طریق پیامک مزاحمت ایجاد می کند، می توانید خط خود را تغییر داده و از شماره جدیدی استفاده کنید.
5. در روایاتی که درباره ارتباط با نامحرم وارد شده تامل کنید و از آثار این گونه ارتباطات آگاه شوید. مطمئنا اگر از آثار و عقوبات این ارتباطات آگاه شوید، قطعا از آن پرهیز خواهید کرد.

امام باقر عليه السلام به نقل از جدش رسول الله (ص) مي فرمايد:
هر کس نگاه به نامحرم کند، خداوند چشمانش را از آتش جهنم پر خواهد کرد( عذاب خواهد کرد) مگر اين که توبه کند.
هر کس با نامحرمي دست بدهد و مصافحه بکند، دچار غضب الهي شود؛
هر کس با زن نامحرمي همراه شود ( در جاي خلوتي با هم باشند ) خداوند آنان را در زنجيرهاي آتشين کرده و به جهنم خواهد انداخت.(1)
مگر کسي که توبه کند.

هشــــــــــــــــدار :
طبق آيات قرآن‌، شيطان دشمن قسم خورده انسان است‌. نبايد انتظار داشته باشيم دست از سر ما بردارد.
مهم‌ترين راه‌ِ در امان ماندن از چنين دشمني‌، شناختن او است‌. شيطان‌، موجودي است که ما را مي‌بيند و او را نمي‌بينيم‌. کار او فقط وسوسه کردن و زينت دادن به گناهان يا دشوار نشان دادن امور نيک ‌است‌.
براي در امان ماندن از او بايد به کسي پناه ببريم که شيطان را مي‌بيند، ولي شيطان او را نمي‌بيند که خداوند قاهر بيناست‌.
توصيه مي کنيم تمام حواس خود را به دامي که شيطان براي شما پهن کرده معطوف کنيد. زيرا ظاهرا شيطان توانسته گناه را با رنگ و لعاب به شما معرفي کند و تا به جايي نيز پيش رفته که شما به بهانه هاي واهي مثل "جذابیت در رفتار" خريدار خشم خدا گشته ايد. کمي در اين خصوص فکر کنيد. به کجا مي رويد ؟(2)

اینکه آن خانم با همسزش مشکل دارد و از او دلشکسته است ربطی به شما ندارد و شما به جای برخورد نرم و ملایم باید با جدیت از ایشان بخواهید که آرامش حریم خصوصی شما را به هم نریزد.
قرآن مي‌فرمايد:
"وَإِمَّا يَنزَغَنَّکَ مِن‌َ الشَّيْطَـَن‌ِ نَزْغ‌ٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّه‌ِ إِنَّه‌ُو سَمِيع‌ٌ عَلِيم‌؛ (3) اگر از شيطان وسوسه‌اي به تو رسد، به خدا پناه بر. زيرا او شنواي داناست‌. پس زياد زير لب زمزمه کنيد: اعوذ بالله من الشيطان الرجيم.
نکته دیگر این که :
شاید شما خودتان در نوع ارتباطاتتان با نامحرمان مقصود خاصی نداشته باشید و .... اما نسبت به دیگران ایت اطمینان ار نمی توان به دست آورد. هر چند چنین گمانی وجود داشته باشد.
برادر ارجمند

یکی از مهمترین وظایف ما بندگان، از بین بردن زمینه های وسوسه های شیطانی و دور نگه داشتن خود از دام دشمن است.

پی نوشت ها:
1. شيخ حر عاملى، وسائل الشيعة، مؤسسه آل البيت (ع) قم، 1409 ه. ق،ج28، ص 364 .
2. تکوير (81) آيه 26.
3. اعراف (7) آيه 200.

موضوع قفل شده است