صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ارتباط میان بیماری های روانی و جن همزاد

نوشته
    9
    حضور
    7 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19

اشاره ارتباط میان بیماری های روانی و جن همزاد

پرسش: آیا بین بیماری های روانی (همچون وسواس اجباری، همجنس گرایی و امثالهم) و جن همزاد (که در آیات قرآن مرتبط با قرین به آن اشاره شده است) رابطۀ مستقیم وجود دارد؟
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۷:۱۹

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

ارتباط میان بیماری های روانی و جن همزاد

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط reza18181818 نمایش پست ها
    پرسش: آیا بین بیماری های روانی (همچون وسواس اجباری، همجنس گرایی و امثالهم) و جن همزاد (که در آیات قرآن مرتبط با قرین به آن اشاره شده است) رابطۀ مستقیم وجود دارد؟
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت خدمت جنابعالی
    هرچند جن از مخلوقات بوده و وجود آنجای تردید ندارد اما نه از لحاظ نقلی و نه علمی میان اختلالاتی که اشاره نمودید با جن همزاد رابطه ای وجود ندارد.

در پناه خدای متعال موفق باشید
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۹ در ساعت ۰۷:۵۵
    ارتباط میان بیماری های روانی و جن همزاد
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 11

نوشته
    168
    حضور
    5 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    435

آیا بین بیماری های روانی (همچون وسواس اجباری، همجنس گرایی و امثالهم) و جن همزاد (که در آیات قرآن مرتبط با قرین به آن اشاره شده است) رابطۀ مستقیم وجود دارد؟
    با سلام

این سوال رو باید در بخش پنهان سایت یعنی بخش دعانویسی و استخاره می پرسیدید! که البته تقصیر شما نیستید!

هم جن تابع و هم جن همزاد و... وجود دارد! خود قرآن با صفت كَفَّارٍ عَنِيدٍ مَّنَّاعٍ لِّلْخَيْرِ مُعْتَدٍ مُّرِيبٍ قرین را معرفی میکند یعنی بسیار بسیار مانع کار خیر میشود و بسیار انسان به کفر می اندازد و افکار و خیالات کفر آمیز وارد ذهن وی میکند و....

از جمله عوارض این همزاد شیطانی وساوس،همجنسگرایی، نحسی و... است که در علوم غریبه این عوارض کشف شده نه در علوم پزشکی!

در سوره ناس میخوانیم که از شر وسواس خنّاس شیطانی به خداوند پناه ببر! وسواس یکی از عوارض شیاطین جنّی است!

همجنسگرایی هم که همه قبول دارند از تاثیرات شیطان است!

علامه طباطبائی در تفسیر قرین در آیات سوره قاف می فرمایند:

قالَ قَرِينُهُ رَبَّنا ما أَطْغَيْتُهُ وَ لكِنْ كانَ فِي ضَلالٍ بَعِيدٍ"
    مراد از قرين در اينجا مسلما قرين شيطانى است كه در كلام مجيد خداى تعالى مكرر نامش آمده، و آن عبارت است از همان شيطانى كه همواره با آدمى هست و غوايت و ضلالت را به آدمى وحى مى‏كند.

پس معناى جمله" قال قرينه" اين است كه:آن شيطانى كه يك عمر با او بود و گمراهش مى‏كرد، گفت:" ربنا" اى پروردگار ما، يعنى پروردگار من و اين انسان كه من قرينش بودم (چون مقام مقام احتجاج و اختصام است)،" ما أَطْغَيْتُهُ" من او را مجبور بر طغيان نكردم،" وَ لكِنْ كانَ فِي ضَلالٍ بَعِيدٍ" ليكن خودش آماده و مستعد بود كه دعوتهاى مرا بپذيرد، هر چه به او پيشنهاد مى‏كردم او به اختيار خود قبولش مى‏كرد، پس من مسئول گناهان و طغيان او نيستم.

چرا گفتند موقع اقدام برای بچه دار شدن بسم الله و... بگوییم؟
    موقع آمیزش و انعقاد نطفه، شیطان وارد جسم مرد میشود و نطفه دو گانه شکل میگیرد یعنی فرزندی همراه با جنی از شیاطین بوجود می آید! در سوره قاف که سخن از قرین آمده همین همزاد شیطانی است! این همزاد بعد از 18 سالگی فعال میشود.
    البته نماز و قرآن خواندن و حجامت تاثیرش رو کم میکنه و میشه از شرش خلاص شد!

اِذا جامَعَ اَحَدُکُمْ فَلْیَقُلْ بِسم اللهِ وَ بِاللهِ اَلّلهُمَّ جَنِّبْنی الشَّیْطانَ وَ جَنِّبْ الشَّیْطانَ ما رَزَقَتَنی قالَ فَأِنْ قَضَی اللهُ بَیْنَهُما وَلَداً لایَضُرُّهُ الشَّیْطانُُ بِشَیءٍ اَبَداً.

حضرت امیر (ع) فرمود: هنگام آمیزش بگوئید بنام خدا و استعانت او، خدایا مرا و آنچه بمن روزی می‌کنی (فرزند) از شیطان دور بدار
    بعد فرمود اگر خداوند فرزندی به آن دو دهد شیطان هرگز بدو ضرر نرساند!
    (در روایات متعددی ذکر شده است که هنگام آمیزش جنسی شیطان می‌تواند بر روی نطفه اثر بگذارد و اگر نام خدا برده شود این اثر خنثی خواهد شد)!

قبلا در لینک زیر با یکی از کارشناسان سایت بحث کردیم و با آیات و روایات و... بالاخره طرف مقابل را تا حدودی قانع کردیم همزاد شیطانی وجود دارد!

http://www.askdin.com/thread5083.html

9. صلوات ها 7

نوشته
    9
    حضور
    7 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19

بنده به طور کامل با جناب "شوخ" موافقم اما دوست داشتم بیشتر دربارۀ چگونگی ریشه داشتن بیماری های روانی در جن همزاد بحث می شد که متاسفانه در بخش مذکور یعنی همزاد انسان مورد بحث نگرفته است.
    کاربر "اویس قرنی" به آن اشاره کرده بود که برای مواجهه با جن همزاد راهکارهایی دارد اما متاسفانه به دلیل مخالفت برخی کاربران با اصل قضیه و جزمیت موجود دراینباره از طرح این مساله طفره رفته بودید.
    اگرچه سخن گفتن از تجربه عرفانی شخصی، ممکن است باب نظردهی بی ملاحظانه را باز می کند اما مخالفت های اینچنینی نیز کاربران را از حداقل طرح مساله باز می دارد.
    در هر حال، هر کس که حداقل تجربۀ یک سال ذکر یونسیه را داشته باشد نه تنها به وجود "جن همزاد" به مثابۀ همان "نفس" یقین پیدا می کند بلکه بحث برون فکنی نفس از خود یا همان نفی خواطر را نیز از سرمی گذارند. چنین تجربه ای انسان را با درمان بیماری های روانی از طریق ذکرگویی مواجه می کند. بنده حقیر بحث روانکاوی مرتبط با انواع بیماری های روانی را سالیان متمادی است که دنبال می کنم اما به این نتیجه رسیده ام که بدون ذکر یونسیه نمی توان فرایند درمانی را آنچنان که باید فشرده و مثمر ثمر کرد. در هرحال، شرح چگونگی فرایند مواجهه با جن همزاد به مثابۀ نفس از این مقال خارج است اما ای کاش هم کاربران و هم کارشناسان از خود انعطاف بیشتری دراینباره نشان می دادند و به کل منکر چنین بحثی نمی شدند.

11. صلوات ها 3

نوشته
    168
    حضور
    5 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    435

بنده به طور کامل با جناب "شوخ" موافقم اما دوست داشتم بیشتر دربارۀ چگونگی ریشه داشتن بیماری های روانی در جن همزاد بحث می شد که متاسفانه در بخش مذکور یعنی همزاد انسان مورد بحث نگرفته است.
    کاربر "اویس قرنی" به آن اشاره کرده بود که برای مواجهه با جن همزاد راهکارهایی دارد اما متاسفانه به دلیل مخالفت برخی کاربران با اصل قضیه و جزمیت موجود دراینباره از طرح این مساله طفره رفته بودید.
    این قبیل مشکلات باید توسط یک دعانویس موثق تحت درمان قرار بگیرند! چون عوارض همزاد و تابع تا حدودی بهم شبیه هست و روش کامل درمان این قبیل مشکلات فقط گفتن یک ذکر نیست. خصوصا همزاد که همیشه با انسان هست و امکان فعال شدن دوباره آن در صورت سهل انگاری وجود دارد!

13. صلوات ها 2

نوشته
    9
    حضور
    7 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19

چند پرسش از جناب شوخ داشتم. شما گفته بودید که جن همزاد از 18 سالگی به بعد فعال می شود، این در حالی است که من به عینه شاهد فعالیت جن همزاد در نوزادان چندهفته بودم، (با نشانه های پریدن مداوم از خواب و گریه های پایان ناپذیر، پرهیز از نگاه دیگری و گریه در مقابل دیدن هرگونه نگاه، نشانه های اوتیسمی و غیره). منظور شما از فعال شدن دقیقا چیست؟
    در وهلۀ دوم، با کمال احترام باید عرض کنم که دعانویسی صرفا خاصیت حرزی یا موقتی دارد یعنی حائل دفاعی ایجاد می کند که جن همزاد نتواند حملات روانی شدیدی علیه شخص وارد کند. خود شما هم از فعال شدن آن در صورت سهل انگاری سخن گفتید.
    اما باید یادآور شوم که جن همزاد همان نفس است و نفس همیشه فعال است (نفس اژدرها است او کی خفته است؟) و ذهن خود را به ما می دهد تا با آن فکر کنیم، دقیقا به همین خاطر است که نفی خواطر نه تنها در بین عرفای شیعی همچون سید بحرالعلوم بلکه در بین عرفای دیگر مکاتب بزرگ همچون بودا به عنوان یکی از اصلی ترین شیوه های مقابله با نفس معرفی شده است.
    شیوه ذکر یونسیه به ما چگونگی برخورد شخصی مان با نفس یا جن همزاد را آموزش می دهد، بدین صورت که در عرض چند ساعت ما قادر به تفکیک خودمان از افکار تلقینی نفس و جن همزادمان می شویم و با این تفکیک به آرامش می رسیم. در وهلۀ بعد و دراز مدت تر، ما با مقابله با نفس یا جن همزاد راهی همان سفر عرفانی می شویم که پایان آن به قول پیامبر تسلیم شدن نفس یا جن همزاد است. عرفای ما از این مرحله با عنوان های قیامت صغری و قیامت کبری یاد کرده اند.
    در هر حال، ذکر یونسیه برخلاف دعانویسی حائل دفاعی ایجاد نمی کند بلکه نیرویی تهاجمی و معرفت ساز (من عرفه "نفسه" فقد عرف ربه) ایجاد می کند.
    خوشحال می شوم از اطلاعات شما در این زمینه استفاده کنم

15. صلوات ها 2

نوشته
    168
    حضور
    5 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    435

شما گفته بودید که جن همزاد از 18 سالگی به بعد فعال می شود، این در حالی است که من به عینه شاهد فعالیت جن همزاد در نوزادان چندهفته بودم، (با نشانه های پریدن مداوم از خواب و گریه های پایان ناپذیر، پرهیز از نگاه دیگری و گریه در مقابل دیدن هرگونه نگاه، نشانه های اوتیسمی و غیره). منظور شما از فعال شدن دقیقا چیست؟
    در وهلۀ دوم، با کمال احترام باید عرض کنم که دعانویسی صرفا خاصیت حرزی یا موقتی دارد یعنی حائل دفاعی ایجاد می کند که جن همزاد نتواند حملات روانی شدیدی علیه شخص وارد کند. خود شما هم از فعال شدن آن در صورت سهل انگاری سخن گفتید.
    جن همزاد همان نفس است و نفس همیشه فعال است.
    شیوه ذکر یونسیه به ما چگونگی برخورد شخصی مان با نفس یا جن همزاد را آموزش می دهد.
    در هر حال، ذکر یونسیه برخلاف دعانویسی حائل دفاعی ایجاد نمی کند بلکه نیرویی تهاجمی و معرفت ساز (من عرفه "نفسه" فقد عرف ربه) ایجاد می کند.
    با سلام

همزاد از 18 سالگی فعال میشود اما جن تابع از تولد یا دوران کودکی به اینصورت که یا مادر جن تابع دارد و فرزندش هم جن تابع به ارث میبرد یا شخص در دوران کودکی در اثر یک اتفاق شوک آور یا ترسناک دچار جن تابع میشود!

در دعای عرفه موقعی که حضرت از عنایت خداوند در طفولیت سخن میگویند دقیقا بعد سخن از دایه و مادر میفرمایند:وَعَطَفْتَ عَلَىَّ قُلُوبَ الْحَواضِنِ وَكَفَّلْتَنى الاُْمَّهاتِ الرَّواحِمَ
    دل دايه‏ ها را بر من مهربان نمودى و مادران پرمهر را به پرستارى‏ ام گماشتى
    وَكَلاَْتَنى مِنْ طَوارِقِ الْجآنِّ مرا از شر جنّیان در امان داشتی

همزاد جدای از نفس اماره است. میتوان آنرا یکی از بازوهای نفس بحساب آورد! اگر جن همزاد، نفس باشد پس چرا با غیرفعال کردن همزاد، شخص باز هم دروغ میگوید و..؟!

مولانا که گفته : از اسلم شیطانی٬ شد نفسِ تو ربّانی ***** ابلیس مسلمان شد، تا باد چنین بادا

این بخاطر اینست که زمانیکه نفس از حالت اماره (شیطانی) به حالت مطمئنه دائم (ربّانی) ارتقاء می یابد در واقع مغز متفکر شیطان در انسان یعنی نفس تحت کنترل کامل قرارمیگیرد در نتیجه همزاد هم که از بازوهای نفس اماره بود نیز تسلیم میشود!

تازه نفس انسان دارای مراتب است ولی همزاد اینطور نیست! یکی از جن است و دیگری نفس!

روزی حضرت رسول ‏الله صلی الله علیه و آله فرمودند:
    با هر یک از افراد بشر، شیطانی است که او را دعوت بگناه می‏کند.
    عرض کردند: ای رسول خدا آیا در وجود شما هم این شیطان موجود است؟
    فرمود: بلی و لکن شیطانی اسلم بیدی. آری! لکن شیطان من بدست من رام و مسلمان شده!

پیامبر که فرمودند "شیطانی اسلم بیدی"

چرا پیامبر فرمودند مسلمان شده؟!
    چرا هیچ اسمی از نفس نبردند و نگفتند این همان نفس اماره ای که در قرآن آمده؟!
    چرا گفتند آن موجود یک شیطان است؟
    چرا نگفتند یه مرتبه از نفس است؟!
    و.....

در عرفان اسلامی ریاضات،اذکار و دستوراتی برای تهذیب نفس هست که طبیعتا چون نفس، حاکم بر همزاد است، همزاد هم تضعیف میشود!

17. صلوات ها 4

نوشته
    199
    حضور
    1 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    255

یاد فیلم جن گیر افتادم!!!!بیماری های روحی ربطی به این خرافات نداره!اول برید با 4 تا روانشناس صحبت کنید(خواهشا الان نیاید بگید اونا چیزی حالیشون نیست حداقل اونا تو این زمینه از ما تجربشون بیشتره).شما وقتی ی نوزاد از خواب میپره با گریه احیانا فک نمیکنید شاید ی مشکلی داشته باشه ک ر جن ربط نداشته باشه؟؟بیماری،گرسنگی

19. صلوات

علاقه
    شعر - شعر آئینی- تاریخ مذهب
    نوشته
    223
    حضور
    2 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    636

شیطان که بزرگ جن هاست قسم خورده انسانها را فریب دهد

تسلطی بر آنها ندارد و فقط وسوسه می کند و فریب می دهد .

چطور جن و اجنه میتواند بر کار انسان تاثیر بگذارد .

این داستها و خرافات را عده ای معلوم الحال میسازند برای

کاسبی و دکان دعانویسی و در آمدهای آنچنانی

اسلام مخالف این خرافه پرستی هاست

فقط باید به خدا پناه برد از وسوسه های شیاطین (جن و انس )
    آفرين ها بر شما اي امت اسلامي ايران ما

و تبريك به مناسبت حضور توفنده و دشمن شكن شما

در يوم الله 22 بهمن 93

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۴/۳۰, ۱۳:۳۵ : 10

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری