صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا در مرحله خواستگاری حتما باید کمی علاقه وجود داشته باشد؟

علاقه
    هنوز پیدا نکردم
    نوشته
    34
    حضور
    6 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    189

آیا در مرحله خواستگاری حتما باید کمی علاقه وجود داشته باشد؟

با سلام
    من چند وقتی هست که با تمام مشکلاتم تصمیم گرفتم متاهل بشم و دو بارم خواستگاری رفتم –و آشنایان هم چند نفری رو معرفی کردن و من عکساشون دیدم ولی واقعیت من چند سال پیش عاشق شدم و با این که دو سالی میشه اصلا اون خانم ندیدم و ایشون ازدواج کردن ولی من هنوز نتونستم فراموشش کنم به همین خاطر هر دختری رو که میبینم به دلم نمیشینه و اصلا برا من جذابیت ندارن و اگه قرار باشه انتخاب کنم فقط انتخابی هست که از روی منطق ولی من میترسم فردا که ازدواج کردم بازم به همسرم علاقه ای نداشته باشم و تو زندگی به مشکل بخورم
    سوالم اینه که در مرحله خواستگاری حتما باید کمی علاقه به وجود بیاد یا اینکه نیازی نیست
    و اینکه چه راه کار هایی وجود داره تا اون خانم از ذهن من بره

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

آیا در مرحله خواستگاری حتما باید کمی علاقه وجود داشته باشد؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 4

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4649

سلام

وجود علاقه حداقلی برای ازدواج لازم و ضروری است. حداقلی بودن آن هم به این معناست که طرف به دل شما بنشیند و بتوانید ایشان را به عنوان همسر آینده خود بپذیرید. وگرنه اگر قبل از ازدواج چنین احساسی نداشته باشید، ممکن است بعد از ازدواج هم علاقه ای شکل نگیرد و زندگی شما با مشکل مواجه شود.

منتها لزومی برای ایجاد چنین علاقه ای در همان جلسه اول خواستگاری یا اولین دیدار با دختر یا دیدن عکس او نیست. ممکن است شما در جلسه اول یا حتی جلسات اول هیچ احساسی نسبت به طرف نداشته باشید؛ ولی اگر مراودات شما کمی بیشتر شود و شناحت بیشتری نسبت به طرف پیدا کنید احساستان تغییر کند؛ چون علاقه طرفینی زمانی ایجاد می شود که طرفین به وجوه مشترک همدیگر پی ببرند و تفاهماتی را کشف کنند. بله برای تدام این علاقه، تناسب های طرفینی و به عبارتی انتخاب عاقلانه شرطی ضروری است.

بنابراین یک راهکار این است که اگر شما با دیدن عکس یا دیدن خود دختر یا جلسه اول خواستگاری علاقه حداقلی به طرف پیدا نکردید و به دل شما ننشست، می توانید تعداد جلسات خواستگاری و نشست و برخواست ها را کمی کش دهید تا بتوانید تصمیم بگیرید. البته این منحصر در پسر نیست بلکه برای دخترها هم ممکن است چنین مشکلی پیش بیاید که همین راهکار قابل اجراست.

برای فراموش کردن فرد قبلی، بهترین گزینه در کنار توکل و توسل، پیدا کردن یک جایگزین برای ایشان است. لذا شما از همان روشی که عرض کردم استفاده کنید تا بتوانید فرد جایگزین را پیدا کرده و کم کم فرد قبلی را کاملا از ذهن خود پاک کنید. البته فراموش کردن ایشان ملزومات دیگری هم دارد که می توانید در این تاپیک ها مطالعه کنید:
    http://www.askdin.com/thread30250.html
    http://www.askdin.com/thread36175.html
    http://www.askdin.com/thread44095.html

پیروز و سربلند

7. صلوات ها 6

علاقه
    هنر و ورزش
    نوشته
    239
    حضور
    9 روز 19 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1027

علاقه که با یه بار دیدن به وجود نمیاد بهتره بگیم به دل نشستن البته برای اقایون این به دلنشستن خیلی فرق داره تا خانما
    مثلا اقایون باید از هر جهت ظاهر دختر براشون جذابیت داشته باشه مثل صورت واندام قد و رنگ پوست وچاقی ولاغری و.... که این نسبیه وبرای هر پسری فرق داره ولی در کل
    اکثر پسرا جزئیات هم براشون مهمه ولی خانمها یه به دل نشستن کلی بیشتر مدنظرشونه دیگه خیلی به جزئیات اهمیت نمیدن همون که طرف در یک جلسه یا چند جلسه به دلشون نشست براشون کافیه
    من موردهای زیادی دیدم از اقایون که چون قبل ازدواج به این مسئله توجه نکرده بودن وفکر کردن بعد از ازدواج اون جذابیت یا علاقه به وجوود میاد انتخاب کرده بودن بعد ازدواج متاسفانه پشیمون شدن
    واکثرا شکایت داشتن که همسرشون براشون هیچ جذابیت ظاهری یا جسمی نداره در حالی که از جهات دیگه راضی بودن مثل اخلاق وبرخورد.
    پس من توصیه خواهرانه دارم هم به شما وهم به بقیه اقایون تا دختری واقعا براتون جذابیت نداشته باشه یا به دلتون ننشسته صرف به خاطر اخلاق یا شخصیت خوبش انتخابش نکنید!!!
    چون بعد از ازدواج هم اون جذابیت به وجود نمیاد من زندگی های مشترک زیادی دیدم به خاطر همین مسئله شکست خورده و به جدایی رسیده فقط هم نارضایتی از طرف اقایون بوده چون فکر میکردن بعد ازدواج همچی عوض میشه وعلاقه وجذابیت بوجوود میاد.

در مورد فراموش کردن اون خانم هم شما یه بار منطقی فکر کنید اون خانم الان همسر به فرد دیگه ای وشما نباید این حق رو به خودتون بدید وبه ذهنتون اجازه بدین که در موردش خیالپردازی کنه
    یا بخواد اون رو تصور کنه ! اگه فرد مناسبی پیدا کنید مطمئن باشین زود فراموش میشه فقط هر موقع ذهنتون میره طرف اون خانم یه ایست بدین به تفکراتتون زود منحرفش کنید.
    هیچ وقت هم موردهای جدید رو با اون خانم مقایسه نکنید که اینجوری هیچ وقت نمیتونید فرد مناسبی پیدا کنید!
    آدمی درآغوش خدا غمی نداشت پیش خدا حسرت هیچ بیش و کمی نداشت دل از خدا برید و در زمین نشست صدبار عاشق شد و دلش شکست.

به هر طرف نگاه کرد راهش بسته بود یادش آمد یک روز دل
    خدا را شکسته بود.

9. صلوات ها 8

علاقه
    هنوز پیدا نکردم
    نوشته
    34
    حضور
    6 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    189

ممنون استاد از راهنمایی
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    برای فراموش کردن فرد قبلی، بهترین گزینه در کنار توکل و توسل، پیدا کردن یک جایگزین برای ایشان است
    فکر کنم این بهترین راه باشه ولی باید کپی برابر اصل باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    ملزومات دیگری هم دارد که می توانید در این تاپیک ها مطالعه کنید:
    واقعیت اینا هم کمک زیادی نکردن

11. صلوات ها 3

علاقه
    هنوز پیدا نکردم
    نوشته
    34
    حضور
    6 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط *آبی بیکران* نمایش پست ها
    علاقه که با یه بار دیدن به وجود نمیاد
    البته علاقه با یه بار دیدنم بدست میاد من خودم یه بار نگاه کردم چند سال بدبخت شدم

اکثر پسرا جزئیات هم براشون مهمه ولی خانمها یه به دل نشستن کلی بیشتر مدنظرشونه دیگه خیلی به جزئیات اهمیت نمیدن
    من زیاد رو جزییات چهره نیستم الان به من بگید فلان دختری که رفتی خواستگاری چه شکلی بود ریزش نمیتونم بگم ( اونو باید از مادرم بپرسی ) فقط میتونم بگم خوب بود یا بد این که میگید مردا به تمام جزیات دقت میکنن اینطوری نیست ضمن اینکه مردا کل نگرن بر خلاف زنا که جزء نگر حالا تو خواستگاری چه اتفاقی میوفته که دخترا کل نگر میشن برام عجیبه

به ذهنتون اجازه بدین که در موردش خیالپردازی کنه یا بخواد اون رو تصور کنه
    خیال پردازی نمیکنم ولی نمیتونم فراموشش کنم یه خصوص الان که میخوام متاهل بشم

هیچ وقت هم موردهای جدید رو با اون خانم مقایسه نکنید که اینجوری هیچ وقت نمیتونید فرد مناسبی پیدا کنید
    مشکل منم دقیقا همینه سنگ ترازوی من شده اون خانم

13. صلوات ها 5

نوشته
    194
    حضور
    7 روز 19 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    863

نقل قول نوشته اصلی توسط سوار بر کشتی نمایش پست ها
    با سلام
    من چند وقتی هست که با تمام مشکلاتم تصمیم گرفتم متاهل بشم و دو بارم خواستگاری رفتم –و آشنایان هم چند نفری رو معرفی کردن و من عکساشون دیدم ولی واقعیت من چند سال پیش عاشق شدم و با این که دو سالی میشه اصلا اون خانم ندیدم و ایشون ازدواج کردن ولی من هنوز نتونستم فراموشش کنم به همین خاطر هر دختری رو که میبینم به دلم نمیشینه و اصلا برا من جذابیت ندارن و اگه قرار باشه انتخاب کنم فقط انتخابی هست که از روی منطق ولی من میترسم فردا که ازدواج کردم بازم به همسرم علاقه ای نداشته باشم و تو زندگی به مشکل بخورم
    سوالم اینه که در مرحله خواستگاری حتما باید کمی علاقه به وجود بیاد یا اینکه نیازی نیست
    و اینکه چه راه کار هایی وجود داره تا اون خانم از ذهن من بره
    ﺧﺐ ﭼﺮا ﺑﺎ ﻫﻤﻮﻥ ﺧﺎﻧﻮﻡ اﺯﺩﻭاﺝ ﻧﻜﺮﺩﻳﻦ?
    ﻫﻌﻌﻌﻌﻌﻲ ﻣﻨﻢ ﺩﻗﻴﻘﺎ ﻣﺸﻜﻞ ﺷﻤﺎ ﺭﻭ ﺩاﺭﻡ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻫﻤﻴﻦ ﺩﺭﻛﺘﻮﻥ ﻣﻴﻜﻨﻢ
    [emoji17]

15. صلوات ها 5

نوشته
    328
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2319

سلام
    به نظر من شما هر وقت ميخواي به اون خانوم فكر كنيد در كنارش به همسرش هم فكر كنيد اين بهترين راه براي فراموش كردن ايشون هست
    در رابطه با علاقه تو خواستگاري دوستان گفتن همون به دل نشستن كافيه قبل ازدواج غلبه عقل بر احساس اولويت داره وقت براي إيجاد علاقه زياده

دختران پوشيه زن

http://www.askdin.com/group163.html

دفاع از حجاب فاطمي

17. صلوات ها 3

علاقه
    هنوز پیدا نکردم
    نوشته
    34
    حضور
    6 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط ﻋﺎﺷﻖ اﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ نمایش پست ها
    ﺧﺐ ﭼﺮا ﺑﺎ ﻫﻤﻮﻥ ﺧﺎﻧﻮﻡ اﺯﺩﻭاﺝ ﻧﻜﺮﺩﻳﻦ?
    نشد دیگه عقلم یه چی می گفت دلم یه چی دیگه
    موقعیتشو نداشتم درس میخوندم- وضع مالیم اصلا خوب نبود- پدرم نداشتم که بتونم روش حساب باز کنم -خرج خونه هم تا حدودی با من بود- نمیتونستم دوتا خانواده رو اداره کنم- اون خانم شهرستانی بود و...
    دلیل زیاد بود که نمیتونستم
    از همه مهمتر یه حاجاقایی بود خدا ازش بگذره من هروقت گفتم حاجاقا یه استخاره بگیر این گفت بده یعنی یه بار نشد بگه خوبه خدا ازش بگذره
    به این خاطر حتی نرفتم ازش خواستگاری کنم حالا نخندید تو این چند سال یه سلامم باهاش نکردم
    دیگه کارم شده بود دعا و کار که وضعم بهتر شه... که دیر شد

19. صلوات ها 4

علاقه
    هنوز پیدا نکردم
    نوشته
    34
    حضور
    6 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط Romisa نمایش پست ها
    به نظر من شما هر وقت ميخواي به اون خانوم فكر كنيد در كنارش به همسرش هم فكر كنيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romisa نمایش پست ها
    ر رابطه با علاقه تو خواستگاري دوستان گفتن همون به دل نشستن كافيه
    بابا اینگار شماها تا حالا عاشق نشدید؟ بیکار نیستم که بعد دو سال بشینم بهش فکر کنم حالا شما میگید به همسرشم فکر کنم
    یه مثال بزنم دیدید این دختر بچه ها رو که مادرشون فوت میکنه پدرش میخواد یه زن دیگه بگیره دختره مخالفت میکنه میگه من نمیتونم مامان دیگه ای داشته باشم- قلب و دل اون دختره کسی دیگه ای رو نمیتونه قبول کنه
    الان عقل منم شده اون باباهه دل منم شده اون دختر بچه هه دیگه هرکی رو میبینم به دلم نمیشینه

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری