صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا دین راه حلی برای وضعیت من (افسردگي) دارد؟

نوشته
    41
    حضور
    1 روز 2 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    113

آیا دین راه حلی برای وضعیت من (افسردگي) دارد؟

من 24 ساله هستم ولی امیدی به ادامه زندگی ندارم. از بچگی اهل نماز بودم ولی امید و انگیزه و هدف خاصی نداشتم. شاید بگید این حرفا برای کودک زوده ولی من وقتی به سنین جوانی رسیدم هم امید و انگیزه و هدف خاصی پیدا نکردم.

دیپلم گرفتم بعد پیش دانشگاهی بعد رفتم دانشگاه اون هم رشته ای که بهش علاقه داشتم ولی به مرور زمان من انگیزه ای برای ادامه تحصیل پیدا نکردم و نیمه کاره دانشگاه را رها کردم.

من از دوران جوانی به بعد برای خودم هدفگذاری نکردم چون نیازی به هدفگذاری احساس نکردم. هیچ امیدی به آینده ندارم. از بچگی بیش از حد ساکت و بی خاصیت بودم.

دانشگاه برام بی ارزش شد و رهاش کردم. ازدواج و تشکیل خانواده هم برام بی معنیه. 2 سال هست که بعد از رهایی دانشگاه خونه نشین شدم و در این مدت هم پیش چند روانپزشک و روانشناس رفتم و چند بار بستری شدم و 12 بار شوک گرفتم ولی مشکلم حل نشد. چند اقدام ناموفق خودکشی هم داشتم تو این 2 سال سابقه ژنتیکیش رو هم دارم چرا که هم پدر و هم خواهر مادرم بخاطر خودکشی مردند. پدرم هم که کارمند دولت بود بخاطر اختلالات روانی بازنشسته شد.

روانپزشکا که فقط قرصا رو زیاد میکنن که مثل گوشت منجمد بشم و نتونم از جام بلند شم. روانپزشکا هم که فقط حرف میزنند اما حرفاشون رو من هیچ اثری نداره. انقدر هم بیماریم جدی هست که هم سربازی رو معاف شدم هم دولت اجازه داده که حقوق پدرم بعد از مرگش به من برسه.

حال و حوصله هیچی رو ندارم و زمان هم برام دیر میگذره و حال ندارم مثلا 50 سال دیگه عمر کنم بعد بمیرم و اگر فرصت پیدا کنم قطعا دوباره اقدام به خودکشی میکنم برای همین هم تو خونه حبسم کردن. تنها راهی که به ذهنم میرسه همینه چون به اندازه کافی با خدا راز و نیاز کردم که منو بکشه و الان خیلی وقته که نماز نمیخونم.

اگه واقعا خدایی باشه من بنده بدی برای اون نبودم و حقم این نبوده که الان به این روز بیفتم. اعتقاداتم رو دارم از دست میدم چون میبینم که دنیا خیلی خشک و بی روح با من رفتار میکنه و این وسط خدایی نمیبینم که من رو نجات بده و راه نجاتی هم جز مرگ برای خودم نمیبینم.

فقط این تاپیک رو زدم که ببینم شما دینداران که میگویید دین فکر همه جا رو کرده ببینم آیا راه حلی برای وضعیت من داره؟!

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

سلام بر شما پرسشگر بسيار محترم
    شرايط سخت و دشواري داريد
    قبول دارم كنار آمدن با اين بيماري راحت نيست، ولي نسبت به بيماراني كه اين نوع اختلال را دارند فرصت هاي بهتري داريد مانند دينداري، بيمه بودن و تحت تكفل پدر بودن.
    دامنه اختلالات رواني شديد گسترده است ولي با اين حال در برخي موارد تقريبا راه چاره صفر است ولي در اختلالات شديد رواني باز اين نوع بيماري نسبتا اميدبخش است. اختلالات رواني عمدتا ريشه هاي زيستي- ژنتيكي، اجتماعي و عاطفي دارند. با توجه به سابقه خانوادگي ژنتيك سهم زيادي در اين بيماري دارد.
    گاهي افراد زمينه ژنتيكي براي برخي از اختلالات رواني دارند ولي به دليل شرايط مساعد زندگي اين بيماري بروز نمي كند. ولي براي افرادي كه مستعد اختلال ژنتيكي دارد و در شرايط استرس زا مانند فقر، مرگ عزيزان، شكست عشقي، ورشكستگي، از دست دادن شغل و...قرار مي گيرند اين بيماري بروز مي كند و ادامه مي يابد.
    يكي از روان پزشكان حاذق اصفهان مي گفت: نسبت به سال هاي قبل من با اين داروهاي جديد معجزه مي كنم قبلا واقعا دستم بسته بود ولي الان بسياري از بيماري ها قابل كنترل هستند و با رشد تكنولوژي و علم اميدواريم كه به زودي ريشه اختلالات و درمان آنها بيش از پيش شناخته شوند.
    دارو درماني
    در بيماري هاي ژنتيكي دارو درماني نقش مؤثري در درمان دارد. نبايد به دارو يا روان پزشك بد بين شويم و نبايد گوش مان به حرف مردم باشد بايد ببينيم متخصصان براي يك اختلال چه دارويي را تجويز مي كنند. طبيعي است وقتي بيماري مزمن و ريشه دار و شديد باشد نبايد انتظار داشته باشيم سريع به حال و روز اوليه باز گرديم؛ بايد توقع مان از درمان متناسب با امكانات و خدمات پزشكي و مشاوره اي و نوع بيماري باشد.
    برخي مي گويند داروهاي روان پزشكي اعتياد آور است ولي اين سخن از نظر علمي مردود است ده ها دسته دارويي داريم و از بين اينها اغلب اعتياد آور نيست. بخشي از آنها تنظيم كننده هورمون ها و گروهي تنظيم كننده ناقل هاي شيميايي بين سلول هاي عصبي و....هستند
    بله، گاهي نيز متناسب با نياز بيمار متخصص تشخيص مي دهد از داروهاي آرام بخش استفاده كند. اين طور نيست كه گمان كنيم متخصص متوجه عوارض نيست ولي در كل دارو مانند همه داروهاي جسماني ديگر كه پزشكان تجويز مي كنند فوايد بر عوارض مي چربد.

دارو درماني تا كي؟
    خيلي از بيماران و خانواده آنها مي رسند دارو درماني تا كي بايد ادامه داشته باشد.
    مدت دارو درماني بستگي به نوع بيماري و شدت و عمق آن و همكاري بيمار و خانواده در درمان دارد. اين امر نيز در بيماري هاي متداول جسماني جريان دارد. شايد شما هم ديده باشيد كه برخي به دليل پركاري يا كم كاري تيروئيد، به دليل مشكلات كبدي، فشار خون، مشكلات قلبي عروقي، سرطان و....مجبور تا آخر عمر دارو مصرف كنند.
    اختلالات رواني به تعبير دقيق تر يعني اختلالات ذهني و ذهن هم از شؤون جسم است. متأسفانه در كشور ما هنوز به اين شناخت نرسيده ايم كه براي بدانيم همان گونه كه فرد ممكن است از نظر جسمي بيماري شود ممكن است از نظر ذهني نيز بيمار شوند.
    ولي روزي پيامبر ديدند مردم گرد يك نفر جمع شده اند با تعجب پرسيدند چه شده؟ گفتند فردي مبتلا به جنون و يا صرع است و مردم مشغول مشاهده او هستند. پيامبر فرمودند اين فرد بيمار است ولي مجنون كسي است كه با تكبر روي زمين راه مي رود و زندگي فاني دنيا را بر آخرت ماندگار برگزيده است.
    ادامه دارد...

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

دينداري و بيماري ها
    دوست بزرگوارم
    به عنوان يك مشاور به شما مي گويم كه ما قدر نعمت هايي را كه داريم نمي دانيم. شايد خودتان متوجه سهم دينداري تان در كنار آمدن با شرايط را ندانيد وقتي سهم دينداري مشخص مي شود كه خودتان را با بيماراني مقايسه كنيد كه همين اختلال را دارند ولي بي دين و يا بي قيد هستند. اختلال انها به مراتب پيش رفته تر است و آنها خيلي زود اميدشان را از دست مي دهند.
    به دليل نقش مؤثر «مذهب و معنويت» در درمان سازمان بهداشت جهاني در سال هاي اخير علنا آنها را به عنوان يك پايه سلامت شناخته است و درمان هاي معنوي و روان درماني هاي متكي به معنويت روز به روز بر تعدادشان در جهان بيشتر مي شود.

دوست بزرگوارم
    دين راهنماي ما به سعادت است. يعني كار اصلي دين اين است كه مسير درست و غلط را به ما نشان دهد. شبهات را از ذهن مان بزداييد و به اساسي ترين سؤالات ما ( از كجا آمده ام، چرا آمده ام؟ تا كي و با چه كسي هستم؟ به كجا مي روم و...) را پاسخ دهد. اگر چه ائمه و انبيا الهي عليهم السلام به مناسبت به درمان و طب پرداخته اند ولي رسالت اصلي آنها اين نبوده است. به همين دليل مي بينيم براي درمان مولا علي و امام حسن و ...از پزشكان حاذق نيز كمك مي گرفتند.
    در روايني داريم يكي از انبيا الهي بيمار شد. به خداوند رحمان گفت: مي دانم دوا و درمان دست توست بنابراين از تو فقط شفاي خود را مي خواهم. خداوند به او خطاب كرد كه من درمان را در اسباب طبيعي قرار داده ام و اگر از آنها استفاده نكني درمانت نمي كنم.
    نيز توصيه كرده اند بيماري خود را از متخصص مخفي نگاه نداريم
    داروي تجويزي را براساس نظر متخصص بخوريم.
    بنابراين شما هم به دارو درماني ادامه دهيد مطابق نظر متخصص و با قطع آن فرايند درمان را به تأخير نيندازيد.

9. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نكات كاربردي
    1- دين نقش مهم در اميد و آرامش و سازگاري با شرايط دشواري و معنابخشي به درد و رنج دارد. سازمان بهداشت جهاني به دليل فوايد زياد مذهب خود مبلغ دينداري و معنويت شده است.
    2- با اميد و توكل برخدا دارو درماني را براساس نظر متخصص ادامه دهيد و ان شالله كه با رشد علم درمان بهتري نيز كشف شود.
    3- انسان ها در زندگي دو روز دنيا به شيوه هاي مختلفي آزمايش مي شوند. گاهي ما تمنا مي كنيم بيماري ديگري را داشته باشيم بلكه بتوانيم راحت تر با ان كنار بياييم ولي خداوند حكمت مطابق با ظرفت ما ما را آزمايش مي كند. وقتي بي تابي كنيم مشكل پيچيده مي شود.
    4- بي كاري مادر مفاسد و منشا بيماري و افكار نگران كننده است.
    5- يكي از طلاب افسرده شده بود. پزشك به او تجويز كرد كه اگر شغلي نداري برو رايگان براي فردي كار بنايي كن. كار كردن حتي اگر مزدي هم ظاهرا نداشته باشد فوايد زيادي دارد. از جمله تنظم خيالات و افكار و غربال كردن افكار بد.
    5- از تنها و انزوا بپرهيزيد. قبول دارم براي فرد افسرده كه ميل به اجتماع ندارد و رغبت به زندگي ندارد اين امر سخت است ولي مبارزه با افسرده براي بيمار اجر دارد و مزد الهي به خاطر تلاش سخت براي درمانش مي برد و طبيعي است هر چه كار پر زحمت باشد اجر بيشتر مي شود.
    6. ورزش هاي هوازي را در برنامه زندگي خود بياوريد مانند طناب زدن، پياده روي بين تند و آهسته، دوچرخه سواري،
    7- افراد افسرده ميل به سيگار كشيدن دارند ولي بايد دقت كنيم كه آرامش سيگار مقطعي است و به تدريجي تعداد سيگار زياد و زيادتر مي شود و سيگار دروازه ورود به اعتياد به انواع مواد مخدر است و افسردگي را تشديد مي كنند.
    8- فعاليت هاي لذت بخش مشروع را در برنامه بياوريد: رفتن به طبيعت، شنا، ديدن فيلم كمدي، خواندن شعر، شنيدن دعاها و مناجات عرفاني كه شما را به وجد بياورد نه اين كه سبب گريه و دلمردگي شود و...
    9- ارتباط خودتان را با اين سايت به خصوص بخش مشاوره حفظ كنيد.
    10 نماز را شروع كنيد خداوند فرمودند در سختي ها از صبر و نماز كمك بگيريد: واستعينوا بالصبر و الصلاه

رهایی از مشکلاتامام علی(ع) فرمودند راه رهایی از مشکلات دو چیز است؛ چاره اندیشی در صورتی که مسأله چاره داشته باشد و بردباری هنگامی که چاره نداشته باشد.[1] امام کاظم فرمودند سختی و رنج برای فرد بردبار یکی است و برای بی تاب، دوتا.[2]
    پی نوشت :
    . «إِیاک وَ الْجَزَعَ فَإِنَّهُ یقْطَعُ الاْءَمَلَ، وَ یضْعِفُ الْعَمَلَ، وَ یورِثُ الْهَمَّ، وَ اعْلَمْ أَنَّ الْمَخْرَجَ فی أَمْرَینِ، فَما کانَتْ لَهُ حیلَةٌ فَالاْءِحْتِیالُ وَ ما لَمْ یکنْ لَهُ حیلَةٌ فَالاْصْطِبارُ»؛: محمد باقر مجلسی، بحار الانوار، ج82، ص144، ح29.
    2 . اَلْمُصیبَةُ لِلصّابِرِ واحِدَةٌ وَ لِلْجازِعِ اِثْنَتان ؛ حسن بن علی حرانی، تحف العقول، ص 414.

11. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

در آخر براي سلامتي شما و همه بيماران دعا مي كنيم

13. صلوات ها 17

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

به اين سخنراني امام خميني گوش دهيد در روز عيدغدير ايراد شده است
    اگر چه امام براي معلولان سخن گفته اند ولي سخن تعميم به همه افرادي است كه مشكل دارند و براي ديگران كه از سلامتي برخوردارند لازم است به سهم خود باري از دوش مسلمانان نيازمند (اقتصادي، عاطفي، معنوي، شناختي و...)

15. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    - يكي از طلاب افسرده شده بود. پزشك به او تجويز كرد كه اگر شغلي نداري برو رايگان براي فردي كار بنايي كن. كار كردن حتي اگر مزدي هم ظاهرا نداشته باشد فوايد زيادي دارد. از جمله تنظم خيالات و افكار و غربال كردن افكار بد.

17. صلوات ها 15

نوشته
    168
    حضور
    5 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    435

نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت بیچاره نمایش پست ها
    هم پدر و هم خواهر مادرم بخاطر خودکشی مردند. پدرم هم که کارمند دولت بود بخاطر اختلالات روانی بازنشسته شد.

روانپزشکا که فقط قرصا رو زیاد میکنن که مثل گوشت منجمد بشم و نتونم از جام بلند شم.
    روانپزشکا هم که فقط حرف میزنند اما حرفاشون رو من هیچ اثری نداره.
    باسلام خدمت شما

دوست عزیز تاپیک لینک زیر را از اول تا آخر مطالعه کنید. تا متوجه شوید چه چیزی از چشم روانپزشکان پنهان است!

ارتباط میان بیماری های روانی و جن همزاد

نگران نباشید مشکل شما راه حل دارد!

موفق باشید

19. صلوات ها 3

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

سلام

مشهد امام رضا ع رفتی ؟

ناامید مباش .......

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 38

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری