صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زمان ازدواج

علاقه
    خیلی زیاده نمیشه گفت..
    نوشته
    84
    حضور
    2 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    266

زمان ازدواج

سلام علیکم...کلی فکر کردم گفتم بگم یا نه..
    والا ما دانشجو هستیم نه کار داریم نه سربازی رفتیم نه چیزی...خدا لطف کرده ی خانواده خوب داده..سنمون هم داره میره بالا شده 24...دنیا هم که پر شده از وسوسه خدا نکنه سرتو بالا بیاری تو خیابون..
    به نظرتون بنده صبر کنم؟؟ هر جا هم میریم تا میفهمن کار نداریم میگن نه خیلی راحت.. نه نگاه میکنن اخه این پسره خوبه یا نه ..غیرت داره که بعدا خرج خانواده خودش رو بکشه یانه...
    کلافکر تمام خانواده ها شده پول و پول و پول...ما نمیگیم خوبیم ولی انصافا دیگه یکم تحقیق کنید یکم ادمو ببینید..شاید ادم خوبی بودیم..
    مادرم بنده هم میگه دختر این دوره زمونه نمیان...والا بیشتر سوالم با خانوم هاس..یعنی به چه علتی واقعا اینقدر پول مهمه؟؟؟ هر چی یاد گرفتیم اینه خدا روزی میده..
    الان هم موندیم چیکار کنیم..
    دوستانه خواستم سوال بپرسم نظرتون رو بدونم...همین..نمیدونم جاش بود بپرسم یا نه...

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

زمان ازدواج

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 7

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,221
    حضور
    137 روز 21 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1771
    صلوات
    14109

سلام

پاسخ سوال فوق در تاپیک های مشابه زیر توسط کارشناسان محترم ارائه شده است:

خواستگار دانشجو و حداقل حقوق مرد از نظر خانمها؟

به نظرتون من با این شرایطم ، دختر بهم میدن؟(جواب کارشناس پست #32)

خواهشمندم تاپیک های فوق را به دقت مطالعه نمایید

اگر سوالی داشتید با پیام خصوصی همکار اجرائی را مطلع نمایید.

کاربران محترم قبل از ایجاد موضوع ،حتما از گزینه جستجوی سایت استفاده کنند.

و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدند نسبت به ایجاد موضوع جدید اقدام نمایند.

با تشکر

7. صلوات ها 7

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4648

سلام

همانطور که همکار گرامی فرمودند سوالات مشابه را مطالعه نمایید و اگر سوالی بود بنده در خدمت شما هستم.

با این حال مختصر عرض کنم که از لحاظ دینی داشتن کار و سربازی و ... شرط لازم برای ازدواج نیست؛ چون اسلام می گوید ازدواج وقتی واجب شد، واجب است؛ حتی اگر فقیر باشید! با این تفسیر اگر همه افراد یک نگاه و ایدئولوژی به مسئله ازدواج داشته باشند کار شما برای ازدواج خیلی راحت خواهد بود.

منتها مسئله ای که وجود دارد این است که همانطور که مشاهده کرده اید اینطور نیست و خیلی از خانواده ها و دخترها به هر دلیلی نسبت به پذیرش چنین شرایطی ریسک نمی کنند و به گمان خود می گویند بهتر است با کسی ازدواج کنیم که شرایط تثبیت شده دارد و بتوانیم روی او حساب کنیم که لازمه این نگاه، ازدواج در سن بالاست!! بحث در مورد اینکه چنین تفکری درست است یا خیر به طور مفصل در تاپیک های ارجاعی مطرح شده است. لذا بنده از این صرف نظر می کنم و راهکار را عرض می کنم.

اولین نکته در مواجهه با این مشکل این است که غالب بودنِ چنین تفکری به معنای این نیست که هیچ کسی این شرایط را قبول نمی کند چراکه ما خیلی از ازدواج های دانشجویی و طلبگی را دیده ایم که در همین شرایط ازدواج کرده اند.

نکته دوم اینکه به دختر و خانواده اش که شما را نمی شناسند هم یک مقدار باید حق داد؛ چون هر چند ما می گوییم داشتن شغل بالفعل شرط ازدواج نیست منتها داشتن جوهرۀ کار شرط است؛ یعنی باید آنها به این اطمینان برسی که خواستگار مورد نظر در آینده از پس مخارج زندگی بر می آید هر چند الان به هر دلیلی شاغل تمام وقت نباشد و حقوق کافی نداشته باشد. حال سوال این است که آنها این مسئله را از کجا باید بفهمند تا مطابق آن روی شما حساب کنند؟! برای اثبات این مسئله باید شما خودت را نشان دهی.

در جاهایی که طرف و خانواده اش آشنا باشند و شما را بشناسند کار شما راحت است و نیاز به تلاش مضاعف نیست لذا یکی از پیشنهادات ما به شما در شرایط فعلی، ازدواج با کسی است که خانواده ها همدیگر را بشناسند. حال اگر چنین موردی نبود، برای ازدواج با غیر آشنا شما باید این اطمینان را به آنها بدهید. راه های مختلفی برای این مسئله وجود دارد. مثلا اگر رشته تحصیلی شما جزو رشته هایی باشد که آینده شغلی آن تضمینی است کار شما راحت است. اگر اینطور نباشد اشتغال پاره وقت شما به کاری که مرتبط با رشته شما باشد می تواند اطمینان خاطری باشد. یا در شرایطی، خوب بودن درس شما و تلاش قاطعانه شما در رشته تحصیلی می تواند این اطمینان را به طرف و خانواده اش بدهد و ... . در کنار این مسئله تقویت نقاط مثبت شما در موارد دیگر به قبول شرایط شما برای ازدواج کمک می کند.

بنابراین تلاش در این زمینه؛ یعنی اطمینان دادن به طرف و خانواده اش در کنارِ گشتن دنبال موردهایی که احتمال می دهید شرایط شما را قبول می کنند مثل کسانی که دانشجو هستند و چند سالی فرصت لازم دارند و ... ، به شما در مسئله ازدواج کمک خواهد کرد.

پیروز و سربلند

9. صلوات ها 7

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

من که به این نتیجه رسیدم که دفعات بعدی اگر برم خواستگاری بگم کارم اینه که با ماشین خودم مسافرکشی میکنم براشون قابل قبول تره تا اینکه بگم دانشجوی سال آخر پزشکی هستم و بیمارستان ماهی 390 تومن حقوق بهمون میده:
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ در ساعت ۱۵:۱۲

11. صلوات ها 9

علاقه
    خیلی زیاده نمیشه گفت..
    نوشته
    84
    حضور
    2 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    266

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها

بنابراین تلاش در این زمینه؛ یعنی اطمینان دادن به طرف و خانواده اش در کنارِ گشتن دنبال موردهایی که احتمال می دهید شرایط شما را قبول می کنند مثل کسانی که دانشجو هستند و چند سالی فرصت لازم دارند و ... ، به شما در مسئله ازدواج کمک خواهد کرد.

پیروز و سربلند
    بسیار ممنون از توضیح کاملتون.. منم میگم مشکل همینه اخه اجازه نمیدن...والا دختر خوب پیدا کردن ی مسئله و این خان رستم هم ی مسئله که بزارن بریم مثلا خودمون اثبات کنیم..
    نمیزارن نمیزارن...

13. صلوات ها 7

نوشته
    4
    حضور
    16 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

سلام
    ببین داداش همین جوری رگباری با خانواده برو خواستگاری از قدیم گفتن جوینده یا بنده هست
    هم یه میوی میخوری هم بلاخره هم فاله هم تماشا:))

15. صلوات ها 6

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط sokotman نمایش پست ها
    سلام علیکم...کلی فکر کردم گفتم بگم یا نه..
    والا ما دانشجو هستیم نه کار داریم نه سربازی رفتیم نه چیزی...خدا لطف کرده ی خانواده خوب داده..سنمون هم داره میره بالا شده 24...دنیا هم که پر شده از وسوسه خدا نکنه سرتو بالا بیاری تو خیابون..
    به نظرتون بنده صبر کنم؟؟ هر جا هم میریم تا میفهمن کار نداریم میگن نه خیلی راحت.. نه نگاه میکنن اخه این پسره خوبه یا نه ..غیرت داره که بعدا خرج خانواده خودش رو بکشه یانه...
    کلافکر تمام خانواده ها شده پول و پول و پول...ما نمیگیم خوبیم ولی انصافا دیگه یکم تحقیق کنید یکم ادمو ببینید..شاید ادم خوبی بودیم..
    مادرم بنده هم میگه دختر این دوره زمونه نمیان...والا بیشتر سوالم با خانوم هاس..یعنی به چه علتی واقعا اینقدر پول مهمه؟؟؟ هر چی یاد گرفتیم اینه خدا روزی میده..
    الان هم موندیم چیکار کنیم..
    دوستانه خواستم سوال بپرسم نظرتون رو بدونم...همین..نمیدونم جاش بود بپرسم یا نه...

سلام ...
    فرض میکنیم شما یه پسره خوب و خوش اخلاق ... ولی بی پول ....
    وقتی ازدواج کنی ... باید خرج خودت و خرج همسرت رو و خرج یک یا دو تا بچه رو بدی ...

خرج دو نفر در درون دنیایه امروزی ( تهرانش رو میگم ) حداقل برجی 2 تا 2.5 میلیون تومن هست ...
    خرج یک بچه هم دقیقش رو نمیدونم ... ولی از 500 هزار تومن شروع میشه و هر چقدر هم که میخواد برگتر بشه هزینش بیشتر و بیشتر میشه ...

یعنی شما حداقل 3 تا 4 سال بعد از ازدواج باید بتونین برجی 2.5 تا 3.5 میلیون تومن پول در ماه جور کنین ...
    اگر نتونین این کار رو انجام بدین ...
    سر درد میگیرین ... اعصابتون خورد میشه ... راه میرین و با خودتون حرف میزنین ... زود داغ میکنین ... و ....

اخلاقی هم براتون نمیمونه ....

پس بنابراین خانواده ها همش میگن پول پول ...

همه آدمها هم خوب هستند ... زیاد خوب بودنه خودت رو جدی نگیر ... من تا حالا آدم بد ندیدم ...

اون چیزی که آدمها رو بد میکنه ... بی پولیه ....

17. صلوات ها 3

نوشته
    4
    حضور
    16 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    سلام ...
    فرض میکنیم شما یه پسره خوب و خوش اخلاق ... ولی بی پول ....
    وقتی ازدواج کنی ... باید خرج خودت و خرج همسرت رو و خرج یک یا دو تا بچه رو بدی ...

خرج دو نفر در درون دنیایه امروزی ( تهرانش رو میگم ) حداقل برجی 2 تا 2.5 میلیون تومن هست ...
    خرج یک بچه هم دقیقش رو نمیدونم ... ولی از 500 هزار تومن شروع میشه و هر چقدر هم که میخواد برگتر بشه هزینش بیشتر و بیشتر میشه ...

یعنی شما حداقل 3 تا 4 سال بعد از ازدواج باید بتونین برجی 2.5 تا 3.5 میلیون تومن پول در ماه جور کنین ...
    اگر نتونین این کار رو انجام بدین ...
    سر درد میگیرین ... اعصابتون خورد میشه ... راه میرین و با خودتون حرف میزنین ... زود داغ میکنین ... و ....

اخلاقی هم براتون نمیمونه ....

پس بنابراین خانواده ها همش میگن پول پول ...

همه آدمها هم خوب هستند ... زیاد خوب بودنه خودت رو جدی نگیر ... من تا حالا آدم بد ندیدم ...

اون چیزی که آدمها رو بد میکنه ... بی پولیه ....
    شما یکم سقف رو بالا نگرفتید؟ یعنی خیلی بالا نگرفتید؟
    من داییم تهران زندگی میکنه یه بچه 3 ساله داره حقوقشم زیر 1 تومنه داره زندگی شو میکنه
    پدر خودم ماهی 700 داره(گیلان) با این اوضاع ما باید چند بار از گرسنگی میمردیم
    الان درامد بالای 2 تومن برا مرفهین بی درده
    یه جون دانشجو چطوری اخه ماهی 2 تومن در بیاره ؟
    ویرایش توسط samanjeferi : ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ در ساعت ۱۶:۵۶

19. صلوات ها 15

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjeferi نمایش پست ها
    شما یکم سقف رو بالا نگرفتید؟ یعنی خیلی بالای نگرفتید؟
    من داییم تهران زندگی میکنه یه بچه 3 ساله داره حقوقشم زیر 1 تومنه داره زندگی شو میکنه
    پدر خودم ماهی 700 داره(گیلان) با این اوضاع ما باید چند بار از گرسنگی میمردیم
    الان درامد ماهی 2 تومن برا مرفعین بی درده
    من و برادرم الان داریم در درون یک خونه 90 متری میشینیم ...

ولی بهتون اجاره یه خونه 50 متری در درون محدوده متوسط رو به پائین تهران رو میگم ...

الان اجاره یک واحد 50 متری در درون تهران محله تعاون ( پائین تر از شهر زیبا ) .... 10 میلیون تومن پول پیش برجی 800 هزار تومن هستش ... من نمیدونم دائی شما با یه بچه 3 ساله در درون تهران چجوری داره با زیر 1 میلیون تومن زندگی میکنه ....

اگر نصبت به حرفام شک داری میتونم فردا روزنامه همشهری رو اسکن کنم و بزارم همین جا ...

اگر خونه پدر و مادرت میتونن برات جور کنن ... شاید بتونی با برجی 1 تا 1.5 زندگیت رو شروع کنی ...

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۱۰/۱۵, ۱۶:۳۹ : 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری