جمع بندی تردید در ارائه پیشنهاد ازدواج موقت

تب‌های اولیه

196 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تردید در ارائه پیشنهاد ازدواج موقت

سلام
جواني هستم 27 ساله در محل كار همکار خانمي 40 ساله دارم كه مدت 6 ماه است بيوه شده، تصميم گرفتم از او براي ازدواج موقت خواستگاري كنم كه يك بار اقدام نيز كردم اما حرف تمام نشد و با ورود ساير همكاران به دفتر حرفم نيمه كار ماند.
در سرآغاز صحبتم با ايشان هيچ نشانه ي منفي در رفتارشان نديدم از طرفي بعد از اين قضيه خيلي عادي رفتار مي كنند با وجود اينكه مطمئنم متوجه شدند چه چيزي را مي خواهم مطرح كنم (در حالي كه هنوز كامل مطرح نكردم و در مقدمات باقي مانده است)

ضمناً بايد عرض كنم كه ايشان وضع مالي چندان خوبي ندارند و من نيز به دليل بيماري مادرم و همچنين ادامه ي تحصيل و مهمتر از همه مسائل روحي آمادگي و شرايط ازدواج دائم را ندارم.
سوالم اينست كه با وجود اينكه احتمال مي دهم ايشان در صورت مطرح كردن كامل موضوع ناراحت شوند (احتمال هم دارد ناراحت نشوند) موضوع را مطرح كنم يا همين طور مسكوت بماند و تقوا كنم؟
ضمناً كار بنده به نحوي است كه فشار جنسي زيادي را تحمل مي كنم و بعضا هم باعث گناه می شود .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

سوال بی جواب;615737 نوشت:
سلام
جواني هستم 27 ساله در محل كار همکار خانمي 40 ساله دارم كه مدت 6 ماه است بيوه شده، تصميم گرفتم از او براي ازدواج موقت خواستگاري كنم كه يك بار اقدام نيز كردم اما حرف تمام نشد و با ورود ساير همكاران به دفتر حرفم نيمه كار ماند.
در سرآغاز صحبتم با ايشان هيچ نشانه ي منفي در رفتارشان نديدم از طرفي بعد از اين قضيه خيلي عادي رفتار مي كنند با وجود اينكه مطمئنم متوجه شدند چه چيزي را مي خواهم مطرح كنم (در حالي كه هنوز كامل مطرح نكردم و در مقدمات باقي مانده است)

ضمناً بايد عرض كنم كه ايشان وضع مالي چندان خوبي ندارند و من نيز به دليل بيماري مادرم و همچنين ادامه ي تحصيل و مهمتر از همه مسائل روحي آمادگي و شرايط ازدواج دائم را ندارم.
سوالم اينست كه با وجود اينكه احتمال مي دهم ايشان در صورت مطرح كردن كامل موضوع ناراحت شوند (احتمال هم دارد ناراحت نشوند) موضوع را مطرح كنم يا همين طور مسكوت بماند و تقوا كنم؟
ضمناً كار بنده به نحوي است كه فشار جنسي زيادي را تحمل مي كنم و بعضا هم باعث گناه می شود

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی با توجه به مطالبی که نوشته اید و اینکه شرایط ازدواج را ندارید و فشار جنسی زیادی را تحمل می کنید نکاتی را خدمتتون عرض می کنم:
نسبت به ازدواج موقت و ضررهای آن در زندگی آینده تامل نمایید چراکه شما نمی توانید همیشه به سراغ آن بروید چرا که انسان که لذت جنسی را احساس کرد دیگر سخت می تواند خود را نگه دارد
در نتیجه به این کار اعتیاد پیدا میکند و در واقع تنوع طلب شود. والبته به خاطر جو خاصی که در جامعه ما حاکم هست ضررهای اجتماعی را نیز در پی دارد پس در ابتدا سعی کنید شرایط ازدواج دائم را مهیا نمایید و ازدواج دائم نمایید و در غیر این صورت تقوی پیشه نمایید و در صورتی که هیچ یک ممکن نبود با توجه به نکاتی که ذکر کردید به ازدواج موقت آن هم به صورت محدود و با توجه به شرایط و محدودیتها و ضررهای آن اقدام نمایید

از سویی دیگر چون آن خانم تازه بیوه شده اند بهتر است بیشتر صبر نمایید اگر همسر ایشان زنده هستند دعوت به برگشت و از سر گرفتن زندگی را به ایشان توصیه نمایید البته اگر با واسطه باشد مناسب است و اگر هم همسر ایشان از دنیا رفته اند ایشان را نسبت به ازدواج دائم تشویق نمایید(البته با واسطه مناسب می باشد) البته نه با خود که به خاطر فاصله سنی و... مناسب نمی باشند و در صورتی که هیچ یک ممکن نبود با گذشت زمان و با بازیابی روحیه آ ن خانم میتوان پیشنهاد صورت بگیرد و البته به نظر اگر از واسطه ای کمک بگیرید بهتر است
والله العالم
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

اخه با يه زن ٤٠ سأله !!!!! بدتون نمياد ؟ حيف كه وقت و انرژي تون رو اينجور بگذرونيد حداقل دختر جوون صيغه كنيد شايد تبديل به ازدواج دائم بشه !!!!!!!!!!!!

[="Times New Roman"][="Black"]استاد راهنما درست میگن..
.
ازدواج موقت آسیب های زیادی رو در پی داره..همونطور که در احادیث و روایات زیادی در مذمت این عمل قبیح و ننگین آمده.. :Cheshmak:
.
پس تقوا پیشه کنید و خودتان را در به گناه ازدواج موقت آلوده نکنید..باشد که رستگار شوید..
[/]

Romisa;618460 نوشت:
اخه با يه زن ٤٠ سأله !!!!! بدتون نمياد ؟ حيف كه وقت و انرژي تون رو اينجور بگذرونيد حداقل دختر جوون صيغه كنيد شايد تبديل به ازدواج دائم بشه !!!!!!!!!!!!

سلام و خسته نباشید بانو

ایا دختر جوون صیغه میکنن؟ تا جایی که من اطلاع دارم خیر...مگر اینکه...

یا شاید اینکه بنده اشتباه فکر میکنم...

به هر حال هر کسی هرکیو صیغه کرد بدونه که نا خالصی زیاد داره...

حالا بعضی ها میگن نا خالصی چیه.

بهم خصوصی بدن تا بگم.

:Sham:

یه کم دست نگه دار داداش.
اگر طراوت و شادابی و جوانی هست در شماست. پس قدرشو بدون.
فرض کن یه دختر 20 و اندی ساله رو که می خواد بره زن یه مرد 45 ساله بشه ( زن 40 ساله معمولا به اندازه مرد 45 پنجاه ساله شکسته میشه ). خودت چجوری فکر می کنی؟؟؟؟ مطمئنا تو دلت نمی گی آفرین خوبه.
میگی حیف این دختر که باید با کسی که همسن پدرشه ازدواج کنه.

Im_Masoud.Freeman;618479 نوشت:
[=Times New Roman]استاد راهنما درست میگن..
.
ازدواج موقت آسیب های زیادی رو در پی داره..همونطور که در احادیث و روایات زیادی در مذمت این عمل قبیح و ننگین آمده.. :Cheshmak:
.
پس تقوا پیشه کنید و خودتان را در به گناه ازدواج موقت آلوده نکنید..باشد که رستگار شوید..

ببخشيد ولي فكر كنم اشتباه ميكنيد ازدواج موقت كه گناه نيست من با اينكه دخترم و خيلي اين مساله رو دوست ندارم ولي براي بعضي پسرها ضروري ميدونم بهتر از اينكه به گناه بيوفتن خداي نكرده فقط نبايد إفراط كنن تا تنوع طلب نشن بلاخره ذات مردها ست ديگه:Cheshmak:

عشقم خدا;618503 نوشت:
سلام و خسته نباشید بانو

ایا دختر جوون صیغه میکنن؟ تا جایی که من اطلاع دارم خیر...مگر اینکه...

یا شاید اینکه بنده اشتباه فکر میکنم...

حالا بعضی ها میگن نا خالصی چیه.

بهم خصوصی بدن تا بگم.

:Sham:

سلام :Gol:
تو تهران كه تا دلتون بخواد دختر جوون صيغه ميشن :Cheshmak: اتفاقا خيلي ها هم اون مدل كه شما ميگيد نيستن دوست خود من تو دانشگاه يه دختر سالم و مؤمن صيغه شد البته اون چون پسره رو دوست داشت خواست شرعي باشه رابط شون اخرم از هم جداً شدن من كارش رو تأييد نميكنم فقط به عنوان مثال گفتم
به نظر شما يه پسر جوون كه أصلا نميتونه ازدواج كنه اونم تو جامعه ما كه دخترها با اين تيپ ها ميان بيرون كه از نظر من عريان بيان تحريك پذيريشون كمتره تا اينجور خودشون رو درست ميكنن اگه پسر بره صيغه كنه نا خالصي داره ؟ تعجب ميكنم يه اقا اين حرف رو ميزنه انقدر روابط نامشروع زياد شده كه من اگه كسي بره سراغ صيغه بهش به جاي نا خالصي برچسب إيمان ميزنم

باسلام
[=arial black]ازدواج یک امر مهمیه, درسته برای ازدواج موقت هیچ مانعی وجود نداره ولی کسی که تو این سن قرارداره و قراره برای بار اول طعم ازدواج بچشه,اگر به این صورت انجام بشه مطمعنن با مشکل مواجهه میشه ,صرفه نظر از اینکه چندسال هم تفاوت سنی بینشون باشه,شاید الان به راحتی بتونید با همه چیز کنار بیاید ولی عواقبشو چند ماه بعد و شاید هم چند سال بعد میبینید,فکر کنید ازدواج موقتتون چند ماه باشه بعد بینتون یک وابستگی و روابطی ایجاد میشه که آثارشو در آینده متحمل میشید اونوقت که میخواین ازدواج دائم با شخص دیگری کنید با آگاه شدن طرف از ازدواج موقت قبلیتون وخیلی مسائل دیگه ....کلا" به مشکل برمیخورید من خیلی از افراد میشناسم که مرد حداقل ده سال با زن تفاوت سنی داشته و به سال نکشیده با مشکل مواجهه شدن .....در ازدواج قرار نیست زن برای مرد مادری کند و یا مرد برای زن پدری کند حداقل شخصی انتخاب کنید که همراهتون ,هم دردتون وهم کفو باهتون باشه تو تمام مسائل زندگی ............

ضمناً كار بنده به نحوي است كه فشار جنسي زيادي را تحمل مي كنم و بعضا هم باعث گناه می شود .

من از مسائل و مشکلاتی که شما باهاش درگیر هستین اطلاعی ندارم، ولی اگه بخوام از خودم صحبت کنم، می تونم با در نظر گرفتن مشکلاتم، شرایطم رو مثل شما تصور کنم، اما اخیرا این کارو نمی کنم، به نظر من بشینید با آرامش حساب کتاب کنید و به لحاظ فکری و روحی خودتون رو آماده ی ازدواج دائم کنید، آخه مرد حسابی همسر نامعلوم آینده ی شما چه گناهی کرده که باید چند سال بیشتر منتظر شما بمونه، بلاخره که یه روز می خواین زندگی خودتون رو تشکیل بدید، حالا اگه با واقع بینی (نه با منفی بافی) باز هم احساس می کنید نمی تونید زن بگیرید، بگردید یه کسی روصیغه کنید که بیشتر بهتون بیاد، بلاخره زندگی با یه آدم موجب ایجاد علاقه می شه (تازه اونم عشق اول)،خدا رو چه دیدی شاید بعد 2 ماه رفتی محضر و از موقت به دائم تبدیل وضعیت کردین، البته نمی گم یه کسی رو که منتظر همسر آرزو هاشه بهش چنین پیشنهادی بدید،
به هر حال شما موظف به انجام وظیفه هستی، و برای کسی که ترس از آلوده شدن به گناه داره، ازدواج واجبه، پس ابتدا در مسیر ازدواج دائم سعی خودتو بکن، بعدش اگه واقعا نشد، یه مشترک مورد نظر برای صیغه پیدا کن، اگر هم صیغه کردی به کسی نگو چون سرتو میبرن،اگر هم فهمیدن کلا بزن زیرش که سرتو میبرن (جو اجتماعی رو میگم)،:khandeh!:از شوخی گذشته کار درست رو انجام بده و از حرف مردم نترس، ولی حد الامکان بهانه هم دست مردم نده(محافظه کاری)،:Gol:

[=arial]سلام

كي گفته با ازدواج موقت به تقوا آسيب ميرسه ؟ تقوا يعني انجام واجب ترك حرام . ولي ازدواج موقت مكروه هم باشه ( كه نيست و بعضي مواقع واجبه ) به تقوا اصلا آسيب نميزنه

لطفا تقوا رو بد جا نندازيد

Romisa;618554 نوشت:

سلام :Gol:
تو تهران كه تا دلتون بخواد دختر جوون صيغه ميشن :Cheshmak: اتفاقا خيلي ها هم اون مدل كه شما ميگيد نيستن دوست خود من تو دانشگاه يه دختر سالم و مؤمن صيغه شد البته اون چون پسره رو دوست داشت خواست شرعي باشه رابط شون اخرم از هم جداً شدن من كارش رو تأييد نميكنم فقط به عنوان مثال گفتم

جان؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دخترای تهرانی اصنشم اینجوری نیستن Fool

بعد رومیسا جان اون دوستت پس فردا خواست با یکی ازدواج دائم کنه میخواد با چه رویی به شوهر آیندش بگه من قبلن صیغه کسی شدم؟؟ Fool

[=arial]سلام

یه سوال دارم از شما؟ حالا رفتین ازدواج موقت هم کردین بعد شرایطتون برای ازدواج دائم محیا شد حاظرین صادقانه به اون دختر خانمی که رفتین خواستگاریش بگین قبلا ازدواج موقت داشتین؟؟؟

سلام

سلام
به نظر منم شما شرایط ازدواج دائمتون رو فراهم کنید الان اگر سراغ صیغه برید خیالت از بابت فراهم شدن نیازت راحت میشه و این احتمال وجود داره بخاطر آسان بودن شرایط صیغه ( حالا به فرض که شما تونستید مرتب صیغه کنید ) هیچ وقت تن به سختی ازدواج دائم و زیر بار رفتن مسئولیت ندهید پس لذت داشتن یه زندگی عادی و همسری همراه رو از خود سلب میکنی و تنوع طلب میشید. شرایط شما چندان هم بحرانی نیست که خانمی رو نمتونید برای همسری پیدا کنید بهتره برای خواستگاری اقدام کنید اکثر پسران توقع بالایی دارند سراغ کسانی میرن که معلومه جواب رد بهشون میدن اون وقت میگن ما نمیتونیم ازدواج کنیم بهتره توقعت رو کم کنی حتما در اطرافت کسانی پیدا میشن که آرزوی همسری شما رو داشته باشند .
بعد هم فاصله سنی شما با این خانم زیاده، خانمها معمولا پسرهای کوچکتر از خودشون رو به چشم بچه خود می بینند ( البته من اینطور فکر میکنم :Gig:حالا یکی دو سال و سه سال هم راه داره ولی دیگه ده سال به بالا واقعا جای بچه ایشان هستید شاید هم به چشم پسرش نگاهتون کنه شما هم اگر چنین دیدی داشته باشی به خودتون اجازه مطرح کردن چنین موضوعی رو نمیدید )
از طرفی ممکنه این خانم دقیق متوجه منظور شما نشده باشد پس چطور مطمئنید ایشان مخالفتی با ظاهر قضیه نداره شاید بیان این موضع باعث بشه این خانم ناراحت شوند و قید کار کردن در اون محیط رو بزنه
اگر وضع مالی ایشان مشکلی دارد بهتره از راه دیگه ایی به ایشان کمک کنید ازدواج موقت شما چه لطفی به این خانم میکنه!!!!
برای برخی زنان بیان ازدواج موقت نوعی توهین به حساب میاد ( البته اینم باز من فکر میکنم اینطور باشه شاید هم نباشه :Gig:) پس بهتره مراقب عواقب مطرح کردن چنین موضوعی آن هم با این خانم و این فاصله سنی زیاد باشید.
موفق باشید .

Miss Chadoriii;618586 نوشت:
جان؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد رومیسا جان اون دوستت پس فردا خواست با یکی ازدواج دائم کنه میخواد با چه رویی به شوهر آیندش بگه من قبلن صیغه کسی شدم؟؟ :|

زیادی خوشبینی خواهر!!! اتفاقا دخترای زیادی هستن که این کار رو میکنن کاش میرفتن از طریق حلال اقدام میکردن متاسفانه از راههای نادرست اقدام میکنن.
بعد خیلی راحت هم ازدواج میکنن تازه به قول چند نفرشون خاطر خواهای این دخترا بیشتر هم هست مشکل ازدواج ندارن .
من چند مورد دیدم که شخصا خودشون گفتن ارتباط داشتن یا صیغه کردن بعد هم راحت ازدواج کردن آب از آب هم تکون نخورده فکر کردی فقط پسرا بلدن تو این موارد سر دخترا رو کلاه بزارن از هر دست بدی از همون دست میگیری :khandeh!:

[=arial]سلام

این خانوم چهل ساله حتمن بچه هم دارن

ندارن؟؟؟؟

*آبی بیکران*;618593 نوشت:
زیادی خوشبینی خواهر!!! اتفاقا دخترای زیادی هستن که این کار رو میکنن کاش میرفتن از طریق حلال اقدام میکردن متاسفانه از راههای نادرست اقدام میکنن.
بعد خیلی راحت هم ازدواج میکنن تازه به قول چند نفرشون خاطر خواهای این دخترا بیشتر هم هست مشکل ازدواج ندارن .
من چند مورد دیدم که شخصا خودشون گفتن ارتباط داشتن یا صیغه کردن بعد هم راحت ازدواج کردن آب از آب هم تکون نخورده فکر کردی فقط پسرا بلدن تو این موارد سر دخترا رو کلاه بزارن از هر دست بدی از همون دست میگیری :khandeh!:

Fool

یا پسرا خیلی بی غیرت شدن که ازدواج با دختری که قبلن با کسی بوده براشون مهم نیس

یا دخترا خیلی حیله گر که میتونن راحت قضیه رو ماستمالی کنن

متاسفم واسه جامعه اسلامیمون فقط Fool عمیقا Fool

جان؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد رومیسا جان اون دوستت پس فردا خواست با یکی ازدواج دائم کنه میخواد با چه رویی به شوهر آیندش بگه من قبلن صیغه کسی شدم؟؟ :|

عزيزم من خودمم تهراني هستم نگفتمم همه ي دخترهاي تهراني گفتم تو تهران دختر هاي جوون زياد هستن كه صيغه ميشن شما زيادي خوش بين هستي واقعا از جامعه خبر نداريد ؟!!!!!! بعدم من كار دوستم رو تأييد نكردم خودش ميدونه كه چي بگه فقط به عنوان مثال عرض كردم

Miss Chadoriii;618597 نوشت:
:|

متاسفم واسه جامعه اسلامیمون فقط Fool عمیقا :|

متاسفانه این مسائل واقعیته! باید قبول کنیم که حیا و غیرت کم کم داره بین جوونهای ما میمیره یا مرده و ما نمیخوایم باور کنیم!

Miss Chadoriii;618597 نوشت:
:|

متاسفم واسه جامعه اسلامیمون فقط Fool عمیقا :|

نميدونم تو فاميلتون بچه دبيرستاني داريد يا نه تا ببينيد چيا از مدارس ميگن هرجفتش عزيزم هم بي غيرتي مردها هم بي عفتي دخترها ! متاسفانه !!!!! حالا صيغه جاي خود كه حداقل شرعي هست

الان من یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده

خانم Romisa این دوستتون که می گید قبلا ازدواج کرده بوده؟ یا دفعه اولش بوده؟

اگه دفعه اولشون بوده پدرشون اجازه دادن؟

آخه من زیاد دارم می شنوم یا می بینم دخترا بدون اجازه پدرشون صیغه می شن

خب اگه اجازه پدر شرطه که این صیغه احتمالا باید باطل باشه و ....

یا حکم جدیدی اومده ما خبر نداریم:Gig:

Romisa;618600 نوشت:

عزيزم من خودمم تهراني هستم نگفتمم همه ي دخترهاي تهراني گفتم تو تهران دختر هاي جوون زياد هستن كه صيغه ميشن شما زيادي خوش بين هستي واقعا از جامعه خبر نداريد ؟!!!!!! بعدم من كار دوستم رو تأييد نكردم خودش ميدونه كه چي بگه فقط به عنوان مثال عرض كردم

اتفاقا خبر دارم

ولی اونا از همون راه نادرست به قول شما... اقدام میکنن .. حداقل تکلیف کسایی که با اینا ازدواج میکنن هم با خودشون روشنه ... پسره میدونه داره چه تیپ دختری میگیره

ولی دیگه دخترای جوون مذهبی و مومن نباید پاشن تا تقی به توقی خورد با هر خاستگاری که 40 درصد جواب اولیه شون مثبته صیغه بشن که Fool

بعدشم انگار نه انگار که چیزی شده بگن حلال بودیم به هم خلاف شرع نکردیم ... بعد دقیقا همون حرفا و همون محبتا و همون نگاه هایی رو که به همسر صیغه ای داشتن به همسر دائمشون بکنن و کلا عین خیالشونم نباشه Fool

من اگه پسر بودم عمرا دختری که صیغه کسی شده رو نمیگرفتم

دختری که صیغه میشه ... حتی اگه کاری هم نکنه... دیگه حیای دخترونه نداره Fool

Ṃᾄʀẓἷἔ;618604 نوشت:
الان من یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده

خانم Romisa این دوستتون که می گید قبلا ازدواج کرده بوده؟ یا دفعه اولش بوده؟

اگه دفعه اولشون بوده پدرشون اجازه دادن؟

آخه من زیاد دارم می شنوم یا می بینم دخترا بدون اجازه پدرشون صیغه می شن

خب اگه اجازه پدر شرطه که این صیغه احتمالا باید باطل باشه و ....

یا حکم جدیدی اومده ما خبر نداریم:Gig:

تا اون جايي كه من ميدونم پدر شون خبر نداشتن

Miss Chadoriii;618606 نوشت:
اتفاقا خبر دارم

ولی اونا از همون راه نادرست به قول شما... اقدام میکنن .. حداقل تکلیف کسایی که با اینا ازدواج میکنن هم با خودشون روشنه ... پسره میدونه داره چه تیپ دختری میگیره

ولی دیگه دخترای جوون مذهبی و مومن نباید پاشن تا تقی به توقی خورد با هر خاستگاری که 40 درصد جواب اولیه شون مثبته صیغه بشن که Fool

بعدشم انگار نه انگار که چیزی شده بگن حلال بودیم به هم خلاف شرع نکردیم ... بعد دقیقا همون حرفا و همون محبتا و همون نگاه هایی رو که به همسر صیغه ای داشتن به همسر دائمشون بکنن و کلا عین خیالشونم نباشه Fool

من اگه پسر بودم عمرا دختری که صیغه کسی شده رو نمیگرفتم

دختری که صیغه میشه ... حتی اگه کاری هم نکنه... دیگه حیای دخترونه نداره :|

منم ديدگاه شما رو دارم بهش هم خيلي گفتم ولي خب عاشق شده بود فكر ميكرد پسره باهاش ازدواج ميكنه

Romisa;618608 نوشت:

خوب صیغه دختر باکره بدون اذن پدر باطله پس ارتباطشون حرام بوده.
اصلا امکان نداره مگه شرایط خاص که برای دخترای رشیده وسن بالاست یا اونایی که سرپرست ندارن فکر کنم البته دقیق نمیدونم ولی همچین چیزی خوندم

اما جالب اینجاست که خیلی از این ادما میگن مهم علاقه وخواست دوطرفه است اگه این باشه اصلا ارتباط مشکلی نداره وصیغه هم نمیخواد وزنا هم محسوب نمیشه ادم شاخ در میاره با این توجیحاتشون :Moteajeb!:

خدا خودش بلده به این جور آدم ها چه طور ضد حال اساسی بزنه! در و تخته رو بهم وصل میکنه

واقعا برا بعضیها غیرت و حیا افسانه شده، انشاالله چوبشو میخورن

Romisa;618608 نوشت:

خب اگه دفعه اولشونم بوده، تا اونجایی که من می دونم هیچ کدوم از مراجع تقلید اجازه این کار رو نمی دن بدون اذن پدر

یعنی ایشون فقط خودش رو گول زده بوده

برا همین وقتی شما گفتی دخترای جوون زیادی صیغه می شن من تعجب کردم، که چقدر پدرا بی خیال یا شاید بشه گفت بی غیرت شدن

Ṃᾄʀẓἷἔ;618613 نوشت:
خب اگه دفعه اولشونم بوده، تا اونجایی که من می دونم هیچ کدوم از مراجع تقلید اجازه این کار رو نمی دن بدون اذن پدر

برا همین وقتی شما گفتی دخترای جوون زیادی صیغه می شن من تعجب کردم، که چقدر پدرا بی خیال یا شاید بشه گفت بی غیرت شدن

دختر مجرد با دختر جوون فرق داره هاااا منظور من كه دختر مجرد نبود !!!!!!

Romisa;618614 نوشت:
دختر مجرد با دختر جوون فرق داره هاااا منظور من كه دختر مجرد نبود !!!!!!

خب شما مثالی که از دوست زدی بنظرم اومد منظورتون دخترای مجرد هست

هرچند من دخترای مجردم زیاد شنیدم

تازه جالب اینجاست من زن شوهردارم شنیدم، میگه طوری نیست با یه ازدواج دائم می کنم با یکی دیگه صیغه دو تاشم حلاله:khandeh!:

تازه باز این بنده خدا دلش می خواسته حلال باشه، ای بابا بقیش دیگه گفتن نداره!

خدایا دوست دارم;618612 نوشت:
خدا خودش بلده به این جور آدم ها چه طور ضد حال اساسی بزنه! در و تخته رو بهم وصل میکنه

واقعا برا بعضیها غیرت و حیا افسانه شده، انشاالله چوبشو میخورن

ولی خیلی وقتا هم ضد حال نمیخورن ها ؟؟ من دیدم پسره هزار غلط کرده بعد با دختر افتاب مهتاب ندیده ازدواج کرده یا برعکسش! پس چرا اینجا دروتخته بهم وصل نمیشن؟

*آبی بیکران*;618618 نوشت:
ولی خیلی وقتا هم ضد حال نمیخورن ها ؟؟ من دیدم پسره هزار غلط کرده بعد با دختر افتاب مهتاب ندیده ازدواج کرده یا برعکسش! پس چرا اینجا دروتخته بهم وصل نمیشن؟

خدا اون دنیا این در و تخته ها رو محکم می زنه تو صورتشون:khaneh:

Ṃᾄʀẓἷἔ;618617 نوشت:
خب شما مثالی که از دوست زدی بنظرم اومد منظورتون دخترای مجرد هست

هرچند من دخترای مجردم زیاد شنیدم

تازه جالب اینجاست من زن شوهردارم شنیدم، میگه طوری نیست با یه ازدواج دائم می کنم با یکی دیگه صیغه دو تاشم حلاله:khandeh!:

تازه باز این بنده خدا دلش می خواسته حلال باشه، ای بابا بقیش دیگه گفتن نداره!

جديدا اخه همه يه پا واس خودشون مرجع تقليد شدن !!! :khandeh!:

*آبی بیکران*;618618 نوشت:

ببینید ما که از تمام خلقیات و رفتار و کردار و ذات آدما که خبر نداریم، دقیقا نمیدونیم که کی خوبه خوبه یا خیلی بده، این رو فقط خدا میدونه ، و یک سری مسائل دیگه

در کل خیلی ها برا این جور مسائل میترسن ازدواج کنن

خدایا دوست دارم;618623 نوشت:
ببینید ما که از تمام خلقیات و رفتار و کردار و ذات آدما که خبر نداریم، دقیقا نمیدونیم که کی خوبه خوبه یا خیلی بده، این رو فقط خدا میدونه ، و یک سری مسائل دیگه

در کل خیلی ها برا این جور مسائل میترسن ازدواج کنن

اینجاست که میگن، توکل ، تحقیــــــــــــــــــــــــــــــــــــق ، توکل

Ṃᾄʀẓἷἔ;618619 نوشت:
خدا اون دنیا این در و تخته ها رو محکم می زنه تو صورتشون:khaneh:

خیلی خوب بود :Khandidan!:

الان من واقعن دوباره اعصابم بهم ریخت از دخترای خانواده های مذهبی که به حرف بزرگترا واسه اینکه نگاهشون به هم حلال باشه صیغه میشن .. بعدشم به تفاهم نمیرسن و خدافظ Fool

آخه ینی چیییییییییییییییی

توی دختره مذهبی فقط نگاه یه نفر باید روت حلال باشه ... اونم همسر شرعی و دائمی و عقدیته

نه هر کیس پیشنهادی ازدواج که:Narahat:

Miss Chadoriii;618630 نوشت:
الان من واقعن دوباره اعصابم بهم ریخت از دخترای خانواده های مذهبی که به حرف بزرگترا واسه اینکه نگاهشون به هم حلال باشه صیغه میشن .. بعدشم به تفاهم نمیرسن و خدافظ Fool

آخه ینی چیییییییییییییییی

توی دختره مذهبی فقط نگاه یه نفر باید روت حلال باشه ... اونم همسر شرعی و دائمی و عقدیته

نه هر کیس پیشنهادی ازدواج که

خب آخه نمیشه هم گفت اصلا نباشه

البته من پدر خودم با صیغه قبل ازدواج مخالفه

ولی من میگم اگه واقعا خواستگار باشه و تحقیقات همه انجام شده باشه و زیر نظر خانواده ها 1-2 هفته فوقش 1 ماه اینا قبل عقد صیغه باشن بد نیست

چون ممکنه واقعا پسر یه مشکلی داشته باشه که تو همین 1 ماه مشخص بشه و دختر نخواد باهاش زندگی کنه با تموم شدن مدتشم دیگه اینا زن و شوهر نیستن و دیگه نباید از این دادگاه به اون دادگاه برن دنبال طلاق و اینا

هرچند اگه پسر آدم حسابی نباشه تو همین 1 ماهم خودشو نشون نمیده، ولی در کل خیلیم چیز بدی نیست

Ṃᾄʀẓἷἔ;618634 نوشت:
خب آخه نمیشه هم گفت اصلا نباشه

البته من پدر خودم با صیغه قبل ازدواج مخالفه

ولی من میگم اگه واقعا خواستگار باشه و تحقیقات همه انجام شده باشه و زیر نظر خانواده ها 1-2 هفته فوقش 1 ماه اینا قبل عقد صیغه باشن بد نیست

چون ممکنه واقعا پسر یه مشکلی داشته باشه که تو همین 1 ماه مشخص بشه و دختر نخواد باهاش زندگی کنه با تموم شدن مدتشم دیگه اینا زن و شوهر نیستن و دیگه نباید از این دادگاه به اون دادگاه برن دنبال طلاق و اینا

هرچند اگه پسر آدم حسابی نباشه تو همین 1 ماهم خودشو نشون نمیده، ولی در کل خیلیم چیز بدی نیست

تو بگو 5 دقه مرضیهههههههههههههههههه

زیر نظر خانواده و مراعات و اینا نمیشه

زنشی Fool آسمون زمین بیاد هم زنشی با صیغه

Fool

بهم بخوره تو دیگه دختره سابق نیستی Fool ... منظورم اصلا رابطه جنسی نیست ... ابدا

من توی دوستام داشتم کسیو که صیغه شد بعد بهم خورد ... اصلا دیگه فازشون عوض میشه ... یه جورایی معتاد میشن به محبت جنس مخالف و گند میزنن به زندگیشون

Miss Chadoriii;618635 نوشت:
تو بگو 5 دقه مرضیهههههههههههههههههه

زیر نظر خانواده و مراعات و اینا نمیشه

زنشی Fool آسمون زمین بیاد هم زنشی با صیغه

Fool

بهم بخوره تو دیگه دختره سابق نیستی Fool ... منظورم اصلا رابطه جنسی نیست ... ابدا

من توی دوستام داشتم کسیو که صیغه شد بعد بهم خورد ... اصلا دیگه فازشون عوض میشه ... یه جورایی معتاد میشن به محبت جنس مخالف و گند میزنن به زندگیشون

نه اینجوری نیست

خب بالاخره مخصوصا تو این دوره زمونه احتیاط شرط عقله

حالا فوقش یکم فازشون عوض شه بهتر اینکه یه عمر بدبخت بشه، یا چند سال از زندگیشو تو دادگاه بگذرونه

ولی من فکر نمی کنم راجع به همه همچین چیزی صدق کنه، فقط این نگاه آدماست که بهشون عوض میشه

البته دختر به هیچ وجه نباید بزاره ارتباطی شکل بگیره یا نباید جلوش لباسای راحت بپوشه، فقط مثل خواهر برادر

Ṃᾄʀẓἷἔ;618637 نوشت:
نه اینجوری نیست

خب بالاخره مخصوصا تو این دوره زمونه احتیاط شرط عقله

حالا فوقش یکم فازشون عوض شه بهتر اینکه یه عمر بدبخت بشه، یا چند سال از زندگیشو تو دادگاه بگذرونه

ولی من فکر نمی کنم راجع به همه همچین چیزی صدق کنه، فقط این نگاه آدماست که بهشون عوض میشه

البته دختر به هیچ وجه نباید بزاره ارتباطی شکل بگیره یا نباید جلوش لباسای راحت بپوشه، فقط مثل خواهر برادر

اگه دختر خیلی مطمئنه از انتخابش که خب بره عقد دائم کنن

اگه هم مطمئن نیست ... دیگه چه دردیه آخه ... مطمئن نیستی ... صیغه شی مثلا اون روشو طرف بهت نشون میده تو مطمئن میشی و کات میکنی؟؟؟

با صیغه و محرمیت فقط بهش اجازه میدی پاشو از گلیمش درازتر کنه Fool و احساس کنه تو زنشی و دیگه تمومه Fool

دخترای ما احیانا مخشون تاب برداشته همچین خبطی کنن؟

سلام علیکم

موضوع را مطرح كنم يا همين طور مسكوت بماند و تقوا كنم؟

تقوا پیشه کردن با متعه منافات ندارد!!!!!!!!!!

Romisa;618460 نوشت:
حداقل دختر جوون صيغه كنيد شايد تبديل به ازدواج دائم بشه !!!!!!!!!!!!

جسارتا با توجه به فتوی اکثر مراجع این امر برای اکثر دختران جوان(البته باکره) میسر نیست.
در مورد غیر باکره هم که حالا این اقا از کجا بگرده پیدا کنه!؟

Im_Masoud.Freeman;618479 نوشت:
همونطور که در احادیث و روایات زیادی در مذمت این عمل قبیح و ننگین آمده..

ازدواج موقت برای کسی که نیاز دارد عین تقواست..
لطفا از اون احادیث زیاد که درمذمت این عمل قبیح آمده دو نمونه را نام ببرید :/

عشقم خدا;618503 نوشت:

این امر در گذشته بخصوص در بین افرادی که قصد داشتند دوران جوانی را بر درس خواندن تمرکز کنند وجود داشته، حالا چون امروزه دید خوبی نسبت به این قضیه وجود ندارد دلیل بر نتیجه گیری شما نمی شود.

بعد رومیسا جان اون دوستت پس فردا خواست با یکی ازدواج دائم کنه میخواد با چه رویی به شوهر آیندش بگه من قبلن صیغه کسی شدم؟؟

*آبی بیکران*;618590 نوشت:
حالا رفتین ازدواج موقت هم کردین بعد شرایطتون برای ازدواج دائم محیا شد حاظرین صادقانه به اون دختر خانمی که رفتین خواستگاریش بگین قبلا ازدواج موقت داشتین؟؟؟

اگر طرف مقابل به این باور رسیده باشه که این امر(متعه ونه زنا) حق است به نظر شما باز هم مشکلی پیش میاد؟؟؟

A.Afshin;618645 نوشت:

اگر طرف مقابل به این باور رسیده باشه که این امر(متعه ونه زنا) حق است به نظر شما باز هم مشکلی پیش میاد؟؟؟

من کاری به درست بودن یا نبودن صیغه ایشون ندارم .
میخوام بگم اگه موقع ازدواج این مسئله رو به دختر خانم هم بگن وبه ایشون حق انتخاب بدن خوب برن هر کاری دوست دارن بکنن. به شرطی که قبل از ازدواج به همسر اینده شون بگن که قبلا صیغه کردن چون دختر خانم حق دارن این مسئله رو بدونن!

[="Times New Roman"][="Black"]

A.Afshin;618645 نوشت:

ازدواج موقت برای کسی که نیاز دارد عین تقواست..
لطفا از اون احادیث زیاد که درمذمت این عمل قبیح آمده دو نمونه را نام ببرید :/

اینو به من نگو..
.
به استاد راهنما بگو که ازدواج موقت رو گذاشته آخرین راه..کم مونده بگه حرامه..[/]

*آبی بیکران*;618590 نوشت:
یه سوال دارم از شما؟ حالا رفتین ازدواج موقت هم کردین بعد شرایطتون برای ازدواج دائم محیا شد حاظرین صادقانه به اون دختر خانمی که رفتین خواستگاریش بگین قبلا ازدواج موقت داشتین؟؟؟

سلام علیکم و رحمة الله،
اگرچه واجب نیست که بگویند و شاید برخی اساتید مشاور خانواده هم بگویند که بهتر است گفته نشود تا قوام زندگی بیشتر شود ... ولی به نظر حقیر بگویند بهتر است، ازدواج کردنشان را هم نگویند بهتر است که بگویند چنین چیزی را در اسلام قبول دارند، کسی که ازدواج موقت کرده چندان هم دیگر در سختی برای انجام سریع یک ازدواج نیست و می‌تواند سر فرصت کسی را برای زندگی دائم با خودش انتخاب کند که از نظر اعتقادی شبیه خودش باشد، اتفاقا برای محک زدن دختری که ازشان خواستگاری کرده‌اند می‌توانند همین مسأله را یک معیار برای خودشان بدانند، بدون شک بعضی‌ها از همان موقع که این را شنیدند یا درگوشی به ایشان می‌زنند و یا اگر نجابت بیشتری داشته باشند تنها راهشان را تغییر می‌دهند و از همان راهی که آمده‌اند برمی‌گردند یا با نزاکت خواستگاری را جمع می‌کنند و یا اگر تسلیم امر خدا بود می‌گوید اگر می‌ترسیدی گناه کنی و این کار را کردی کار خوبی کردی ولی من هنوز ایمانم آنقدر قوی نیست که بتوانم با شما زندگی کنم و اگر در عمل هم تسلیم امر خدا بودند می‌گویند که کار خوبی کردی و مطمئن هستم لااقل در زندگی به گناه تن نمی‌دهی و برای حفظ خودت در مسیر بندگی حرف مردم هم برایت اهمیت نخواهد داشت ...
البته این به معنای اینکه جناب «سؤال‌بی‌جواب» حتماً بهتره بروند ازدواج موقت بکنند نیست، یا با آن خانم خاص که سنشان خیلی از ایشان بیشتر است، نظر حقیر هم در این باره مشابه نظر کارشناس محترم و برخی دیگر از دوستان که نظرشان در همان راستا بود هست و فقط کمی تفاوت دارد و آن اینکه خانم‌های بیوه که شاید خیلی از مردها کمتر به ایشان رغبت نشان دهند در سختی بیشتری هستند، اگر کسی بخواهد با ایشان ازدواج کند و به ایشان محبت کند (ازدواج موقت هم که فقط روابط جنسی نیست) شاید کار بهتری کرده باشد چون دختران جوان شاید به آن اندازه نیاز نداشته باشند یا فرصت ازدواج دائم برایشان بیشتر فراهم باشد.
اما خوب جناب «سؤال‌بی‌جواب» اگر تصمیم به این ازدواج گرفتید باید پیه‌ی همه چیز آن را هم به تن بمالید، اینکه شاید حتی از ایشان بچه‌دار شوید و در این صورت وجود این بچه و مسؤولیت بزرگ کردن و تربیت کردنش با هر دوی شما خواهد بود و پذیرش این مسائل در جامعه‌ی ما متأسفانه قابل قبول نیست و شما را به زحمت خواهند انداخت ... خلاصه اول کم و کیف قضیه را بسنجید و بعد تصمیم بگیرید، خدای ناکرده نکنه از ترس آبرو به فکر گناه بزرگتر از زنا بیفتید!؟! ... در هر صورت حلال خدا بهتر از حرام خداست ... اگر هم چاره‌ی دیگری برای خودتان ندیدید به خودش توکل کنید ... نعم المولی و نعم الوکیل.
یا علی علیه‌السلام

Im_Masoud.Freeman;618650 نوشت:
اینو به من نگو..
.
به استاد راهنما بگو که ازدواج موقت رو گذاشته آخرین راه..کم مونده بگه حرامه..

احسنت
ازشما دیگه توقع نداشتم استاد راهنما
واقعا چرا؟؟!!
چرا اون قبل انقلاب که حضرت آیت الله ... و حضرت آیت الله ... و... برای اینکه شرایط ازدواج نداشتن و می خواستن درس بخونن
این قدر سخت گیری نمی کردید؟!:Narahat az:
البته شاید شما اون روزا نبودید:Nishkhand:
اینم از روحانی هامون به قول شاعر بماند بقیه اش
دیگه خانوما و بقیه رو که اصلا بی خیال با یه متعه که حضرت عمر اولین مخالفش بود کل دین رو زیر سوال می برند

Miss Chadoriii;618640 نوشت:
اگه دختر خیلی مطمئنه از انتخابش که خب بره عقد دائم کنن

اگه هم مطمئن نیست ... دیگه چه دردیه آخه ... مطمئن نیستی ... صیغه شی مثلا اون روشو طرف بهت نشون میده تو مطمئن میشی و کات میکنی؟؟؟

با صیغه و محرمیت فقط بهش اجازه میدی پاشو از گلیمش درازتر کنه Fool و احساس کنه تو زنشی و دیگه تمومه Fool

دخترای ما احیانا مخشون تاب برداشته همچین خبطی کنن؟

یعنی اینا که عقد دائم می کنن همه خیلی مطمئنن؟

کی واقعا می دونه طرفش چکارست؟

درسته توکل و تحقیق خیلی مهمه، ولی خب خیلیام بودن تو صیغه بهم زدن چون فهمیدن بدرد هم نمی خورن

من فقط می گم همه رو یجور نبینیم همین، چون دختری که فقط صیغه شده و واقعا هم مراعات همه چی رو کردن و زیر نظر خانواده ها بوده اگه بخوایم اینجوری راجع بهش فک کنیم خیلی بهش ظلم کردیم

یا ممکنه دیگه موقعیت ازدواج پیدا نکنه

این دختر خیلی فرق می کنه با پسرایی که قبل ازدواج صیغه می کنن، اونا قصدشون چیز دیگه ایه.

Romisa;618554 نوشت:
تعجب ميكنم يه اقا اين حرف رو ميزنه انقدر روابط نامشروع زياد شده كه من اگه كسي بره سراغ صيغه بهش به جاي نا خالصي برچسب إيمان ميزنم

اما معیارمون همینجور جاها مشخص میشه...

باید تو موقعیت باشی و به عشق خدا بگی نه...من ضعیف نیستم.

این برا خدا خیلی ارزش داره...

من از وقتی اومدم اسک دین خیلی بحث در مورد صیغه شنیدم...

ولله بلا منم احساس دارم منم پسرم اما...

اما زیر بار نمیرم.

یه سوال از همه اقا پسر ها... به نظرتون مشکل فقط همینه؟ یعنی با صیغه کردن مشگل حل میشه؟

انصافا مشگل منه جوون صیغه ؟

یه دوستی داشتم میگفت : اگه وارد اینجور مسایل بشی دیگه نمیتونی بیرون بیای...خدا نکنه علف به دهن بزه شیرین بیاد اونوقت میشه تعداد زوجات و اون بحث های دیگه...طرف به یکیشم راضی نیست

همه پسرا نیاز دارن ...اما چقدر خوبه که تحمل کنه و بگه من به عشق امام زمانم تا موقع ازدواجم صبر میکنم.

آخ اگه بدونی خدا چقدر این بندشو دوست داره.

من حرفمو زدم....پسرای عزیز و دخترا به حرفم فکر کنید.

خدا نگهدار

ادم واقعا می ترسه از این اوضاع جامعه :Ghamgin:.یعنی پسرایی که بعد سن 30سالگی تازه به فکر ازدواج هستن چطوری خودشون رو نگه می دارند؟
واقعاتحقیقات خواستگاری را باید سپرد به پدر و برادر تا خوب تحقیق کنند بلاخره انها هم جنس خود را بهتر می شناسند.

A.Afshin;618645 نوشت:
سلام علیکم
تقوا پیشه کردن با متعه منافات ندارد!!!!!!!!!!
...
جسارتا با توجه به فتوی اکثر مراجع این امر برای اکثر دختران جوان(البته باکره) میسر نیست.
در مورد غیر باکره هم که حالا این اقا از کجا بگرده پیدا کنه!؟

سلام علیکم برادر عزیزم،
متوجه نشدم چرا فرمودید که برای دختران باکره این کار میسر نیست؟ خوب می‌روند پیش پدر دختر و می‌گویند ما همدیگر را دوست داریم و می‌خواهیم با هم دوست باشیم، پدر هم اگر مثل خیلی از پدرهای امروزی متأسفانه روشن‌فکر باشد می‌گوید چقدر عالی! بعد پسر و دختر که مذهبی هستند می‌گویند که ولی دوست داریم که دوستی‌امان مورد رضایت خدا هم باشد و با هم محرم باشیم، پدر هم تعجب می‌کند و می‌گوید اگرچه عجیب است ولی اگر هر دواتان اینطور می‌خواهید باشد محرم شوید فقط از آن کارها حق ندارید بکنید، آنها هم قبول می‌کنند و با این شرط عدم مقاربت با هم متعه می‌کنند ... به همین سادگی (و البته شاید تخیل‌مآبانه :ok:)
اما در مورد دختر جوان غیرباکره متأسفانه اگر به آمار طلاق نگاه کنید خواهید دید که کم نیستند کسانی که با هزار امید و آرزو ازدواج دائم کردند و به یک یا دو سال نکشیده جدا شده‌اند و الآن درمانده‌اند، البته اگر دوشیزه باشند دادگاه اجازه می‌دهد که اسم شوهرشان را از شناسنامه‌اشان در بیاورند و به عنوان کسی که تاکنون ازدواج نکرده باز فرصت ازدواج دائمش را بهتر از سایر مطلقه‌ها کسب کند، ولی اگر دوشیزه نباشد که فکر کنم اکثراً هم نباشند (چون دعواها معمولاً در دوران نامزدی نیست که بالا می‌گیرد و بعد از زیر یک سقف که می‌روند تازه می‌فهمند که ازدواج عاشقانه نتیجه‌اش خیلی‌وقت‌ها باید طلاق عاقلانه باشد) دیگر شانس ازدواج دائمشان به شدت کم می‌شود و از این نظر خیلی در سختی خواهند بود. چنین کسانی از طرفی نیاز جنسی و عاطفی دارند و از طرف دیگر شاید و تنها شاید دیگر شرایط ازدواج دائمشان به آن سختی دختران مجرد که هنوز منتظر یک نفر با اسب سفید هستند نباشد، پس این شانس وجود دارد که با ایشان بتوانند ازدواج دائم ساده‌تری داشته باشند اما اگر باز هم شرایطشان سخت بود و کسی نیاز داشت به هر حال متعه هم از گزینه‌های روی میز است ...
یا علی علیه‌السلام

راهنما;618455 نوشت:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی با توجه به مطالبی که نوشته اید و اینکه شرایط ازدواج را ندارید و فشار جنسی زیادی را تحمل می کنید نکاتی را خدمتتون عرض می کنم:
نسبت به ازدواج موقت و ضررهای آن در زندگی آینده تامل نمایید چراکه شما نمی توانید همیشه به سراغ آن بروید چرا که انسان که لذت جنسی را احساس کرد دیگر سخت می تواند خود را نگه دارد
در نتیجه به این کار اعتیاد پیدا میکند و در واقع تنوع طلب شود. والبته به خاطر جو خاصی که در جامعه ما حاکم هست ضررهای اجتماعی را نیز در پی دارد پس در ابتدا سعی کنید شرایط ازدواج دائم را مهیا نمایید و ازدواج دائم نمایید و در غیر این صورت تقوی پیشه نمایید و در صورتی که هیچ یک ممکن نبود با توجه به نکاتی که ذکر کردید به ازدواج موقت آن هم به صورت محدود و با توجه به شرایط و محدودیتها و ضررهای آن اقدام نمایید

از سویی دیگر چون آن خانم تازه بیوه شده اند بهتر است بیشتر صبر نمایید اگر همسر ایشان زنده هستند دعوت به برگشت و از سر گرفتن زندگی را به ایشان توصیه نمایید البته اگر با واسطه باشد مناسب است و اگر هم همسر ایشان از دنیا رفته اند ایشان را نسبت به ازدواج دائم تشویق نمایید(البته با واسطه مناسب می باشد) البته نه با خود که به خاطر فاصله سنی و... مناسب نمی باشند و در صورتی که هیچ یک ممکن نبود با گذشت زمان و با بازیابی روحیه آ ن خانم میتوان پیشنهاد صورت بگیرد و البته به نظر اگر از واسطه ای کمک بگیرید بهتر است
والله العالم
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

باسلام
امیدوارم چندساله دیگه دغدغه بچه های موقت خانواده‌ های موقت به این دغدغه اضافه نشه
متاسفم در چنین جامعه ی زندگی میکنم که مشکلات بیکاری تجمل گرایی و...رو ازدواج موقت میخواد حل کنه

*آبی بیکران*;618611 نوشت:
خوب صیغه دختر باکره بدون اذن پدر باطله پس ارتباطشون حرام بوده.
اصلا امکان نداره مگه شرایط خاص که برای دخترای رشیده وسن بالاست یا اونایی که سرپرست ندارن فکر کنم البته دقیق نمیدونم ولی همچین چیزی خوندم

Ṃᾄʀẓἷἔ;618613 نوشت:

Romisa;618620 نوشت:
جديدا اخه همه يه پا واس خودشون مرجع تقليد شدن !!!

سلام علیکم و رحمة الله،
تا جایی که حقیر دیده‌ام مراجع نسبت به اذن پدر یا جدّ پدری نظرات متفاوتی دارند، برخی آن را واجب می‌دانند و برخی احتیاط واجب، برخی نبود آن را مبطل عقد خوانده شده می‌دانند و برخی نگرفتن اذن را باطل‌کننده عقد نمی‌دانند و فقط آنرا تعدی به حق پدری دختر می‌دانند که یعنی گناه است، یعنی شخص مرتکب گناه شده است، آمد زنا بر گردنش نیفتد حق‌الناس برگردنش افتاد، گناهی هم که کوچک شمرده شود کبیره خواهد بود.
با این حساب نباید گفت که لزوماً کار آن خانم و آقا زنا بوده است و بچه‌ای اگر از آن به دنیا بیاید حرام‌زاده است، خیر ان شاء الله که از نظر مرجع تقلید ایشان اینطور نباشد، در مورد اذن پدر هم باید دید نظر مرجعشان چی بوده است، شاید هم ایشان اجازه‌ی دوستی را داشته‌اند و اجازه‌ی ازدواج را نداشته‌اند، یا اینکه می‌خواستند ازدواج دائم کنند و پدر دختر بی‌جهت مخالفت کرده است و ایشان به این نتیجه رسیده‌اند که از نظر شرعی حق با آنهاست، خلاصه اینکه به این راحتی نمی‌شود گفت کارشان از نظر شرعی چقدر درست و چقدر نادرست بوده است.
Ṃᾄʀẓἷἔ;618613 نوشت:

بی‌غیرت؟ یعنی اگر مردی به دخترش اجازه‌ داد متعه کند می‌شود بی‌غیرت؟ اینکه این دختر تا درسش تمام شود و یا شرایط ازدواج دائم را کسب کند از نظر جسمی و عاطفی چه مشکلاتی را بکشد هم اهمیتی ندارد؟ غیرت پدر در دادن دختر دست داماد مثل غیرت زن نسبت به شوهرش بی‌مورد است، او باید مواظب باشد که این پسری که می‌خواهد دامادش شود پسر خوبی باشد که دخترش را از راه به در نکند یا از دخترش سوء استفاده نکند یا با احساسات او بازی نکند و از این دست مسائل نه اینکه اگر همه‌ی این موارد را مراقبت کرد و غیره فقط چون غیرت دارد مانع این ازدواج شود ... اگر هم نگران درس و آینده‌ی دخترش هست که نمی‌گذارد باز باید به دخترش توضیح دهد و این مسأله باز ربطی به غیرت مردانه ندارد ... چطور اینها را به هم ربط دادید؟
یا علی علیه‌السلام

موضوع قفل شده است