صفحه 1 از 20 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تردید در ارائه پیشنهاد ازدواج موقت

نوشته
    242
    حضور
    4 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    271

تردید در ارائه پیشنهاد ازدواج موقت

سلام
    جواني هستم 27 ساله در محل كار همکار خانمي 40 ساله دارم كه مدت 6 ماه است بيوه شده، تصميم گرفتم از او براي ازدواج موقت خواستگاري كنم كه يك بار اقدام نيز كردم اما حرف تمام نشد و با ورود ساير همكاران به دفتر حرفم نيمه كار ماند.
    در سرآغاز صحبتم با ايشان هيچ نشانه ي منفي در رفتارشان نديدم از طرفي بعد از اين قضيه خيلي عادي رفتار مي كنند با وجود اينكه مطمئنم متوجه شدند چه چيزي را مي خواهم مطرح كنم (در حالي كه هنوز كامل مطرح نكردم و در مقدمات باقي مانده است)

ضمناً بايد عرض كنم كه ايشان وضع مالي چندان خوبي ندارند و من نيز به دليل بيماري مادرم و همچنين ادامه ي تحصيل و مهمتر از همه مسائل روحي آمادگي و شرايط ازدواج دائم را ندارم.
    سوالم اينست كه با وجود اينكه احتمال مي دهم ايشان در صورت مطرح كردن كامل موضوع ناراحت شوند (احتمال هم دارد ناراحت نشوند) موضوع را مطرح كنم يا همين طور مسكوت بماند و تقوا كنم؟
    ضمناً كار بنده به نحوي است كه فشار جنسي زيادي را تحمل مي كنم و بعضا هم باعث گناه می شود .

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۱۰/۰۵ در ساعت ۱۷:۳۱ دلیل: تغییر سایز فونت ، لطفا کمی درشت تر بنویسید!
    1- خداوند2- قرآن کریم3- پیامبر اکرم
    .
    .

1000000000000000- مداح اهل بیت
    .
    1060 - من

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58317

با نام و یاد دوست

تردید در ارائه پیشنهاد ازدواج موقت

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 5

نوشته
    771
    حضور
    25 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط سوال بی جواب نمایش پست ها
    سلام
    جواني هستم 27 ساله در محل كار همکار خانمي 40 ساله دارم كه مدت 6 ماه است بيوه شده، تصميم گرفتم از او براي ازدواج موقت خواستگاري كنم كه يك بار اقدام نيز كردم اما حرف تمام نشد و با ورود ساير همكاران به دفتر حرفم نيمه كار ماند.
    در سرآغاز صحبتم با ايشان هيچ نشانه ي منفي در رفتارشان نديدم از طرفي بعد از اين قضيه خيلي عادي رفتار مي كنند با وجود اينكه مطمئنم متوجه شدند چه چيزي را مي خواهم مطرح كنم (در حالي كه هنوز كامل مطرح نكردم و در مقدمات باقي مانده است)

ضمناً بايد عرض كنم كه ايشان وضع مالي چندان خوبي ندارند و من نيز به دليل بيماري مادرم و همچنين ادامه ي تحصيل و مهمتر از همه مسائل روحي آمادگي و شرايط ازدواج دائم را ندارم.
    سوالم اينست كه با وجود اينكه احتمال مي دهم ايشان در صورت مطرح كردن كامل موضوع ناراحت شوند (احتمال هم دارد ناراحت نشوند) موضوع را مطرح كنم يا همين طور مسكوت بماند و تقوا كنم؟
    ضمناً كار بنده به نحوي است كه فشار جنسي زيادي را تحمل مي كنم و بعضا هم باعث گناه می شود

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی با توجه به مطالبی که نوشته اید و اینکه شرایط ازدواج را ندارید و فشار جنسی زیادی را تحمل می کنید نکاتی را خدمتتون عرض می کنم:
    نسبت به ازدواج موقت و ضررهای آن در زندگی آینده تامل نمایید چراکه شما نمی توانید همیشه به سراغ آن بروید چرا که انسان که لذت جنسی را احساس کرد دیگر سخت می تواند خود را نگه دارد
    در نتیجه به این کار اعتیاد پیدا میکند و در واقع تنوع طلب شود. والبته به خاطر جو خاصی که در جامعه ما حاکم هست ضررهای اجتماعی را نیز در پی دارد پس در ابتدا سعی کنید شرایط ازدواج دائم را مهیا نمایید و ازدواج دائم نمایید و در غیر این صورت تقوی پیشه نمایید و در صورتی که هیچ یک ممکن نبود با توجه به نکاتی که ذکر کردید به ازدواج موقت آن هم به صورت محدود و با توجه به شرایط و محدودیتها و ضررهای آن اقدام نمایید

از سویی دیگر چون آن خانم تازه بیوه شده اند بهتر است بیشتر صبر نمایید اگر همسر ایشان زنده هستند دعوت به برگشت و از سر گرفتن زندگی را به ایشان توصیه نمایید البته اگر با واسطه باشد مناسب است و اگر هم همسر ایشان از دنیا رفته اند ایشان را نسبت به ازدواج دائم تشویق نمایید(البته با واسطه مناسب می باشد) البته نه با خود که به خاطر فاصله سنی و... مناسب نمی باشند و در صورتی که هیچ یک ممکن نبود با گذشت زمان و با بازیابی روحیه آ ن خانم میتوان پیشنهاد صورت بگیرد و البته به نظر اگر از واسطه ای کمک بگیرید بهتر است
    والله العالم
    در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 16

نوشته
    328
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2319

اخه با يه زن ٤٠ سأله !!!!! بدتون نمياد ؟ حيف كه وقت و انرژي تون رو اينجور بگذرونيد حداقل دختر جوون صيغه كنيد شايد تبديل به ازدواج دائم بشه !!!!!!!!!!!!
    دختران پوشيه زن

http://www.askdin.com/group163.html

دفاع از حجاب فاطمي

9. صلوات ها 7

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,398
    حضور
    379 روز 9 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13872

استاد راهنما درست میگن..
    .
    ازدواج موقت آسیب های زیادی رو در پی داره..همونطور که در احادیث و روایات زیادی در مذمت این عمل قبیح و ننگین آمده..
    .
    پس تقوا پیشه کنید و خودتان را در به گناه ازدواج موقت آلوده نکنید..باشد که رستگار شوید..

تولدی دوباره

11. صلوات ها 2

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

نقل قول نوشته اصلی توسط Romisa نمایش پست ها
    اخه با يه زن ٤٠ سأله !!!!! بدتون نمياد ؟ حيف كه وقت و انرژي تون رو اينجور بگذرونيد حداقل دختر جوون صيغه كنيد شايد تبديل به ازدواج دائم بشه !!!!!!!!!!!!
    سلام و خسته نباشید بانو

ایا دختر جوون صیغه میکنن؟ تا جایی که من اطلاع دارم خیر...مگر اینکه...

یا شاید اینکه بنده اشتباه فکر میکنم...

به هر حال هر کسی هرکیو صیغه کرد بدونه که نا خالصی زیاد داره...

حالا بعضی ها میگن نا خالصی چیه.

بهم خصوصی بدن تا بگم.

ویرایش توسط عشقم خدا : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹ در ساعت ۰۶:۰۹

13. صلوات ها 3

نوشته
    327
    حضور
    7 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    865

یه کم دست نگه دار داداش.
    اگر طراوت و شادابی و جوانی هست در شماست. پس قدرشو بدون.
    فرض کن یه دختر 20 و اندی ساله رو که می خواد بره زن یه مرد 45 ساله بشه ( زن 40 ساله معمولا به اندازه مرد 45 پنجاه ساله شکسته میشه ). خودت چجوری فکر می کنی؟؟؟؟ مطمئنا تو دلت نمی گی آفرین خوبه.
    میگی حیف این دختر که باید با کسی که همسن پدرشه ازدواج کنه.

15. صلوات ها 4

نوشته
    328
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2319

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها
    استاد راهنما درست میگن..
    .
    ازدواج موقت آسیب های زیادی رو در پی داره..همونطور که در احادیث و روایات زیادی در مذمت این عمل قبیح و ننگین آمده..
    .
    پس تقوا پیشه کنید و خودتان را در به گناه ازدواج موقت آلوده نکنید..باشد که رستگار شوید..

ببخشيد ولي فكر كنم اشتباه ميكنيد ازدواج موقت كه گناه نيست من با اينكه دخترم و خيلي اين مساله رو دوست ندارم ولي براي بعضي پسرها ضروري ميدونم بهتر از اينكه به گناه بيوفتن خداي نكرده فقط نبايد إفراط كنن تا تنوع طلب نشن بلاخره ذات مردها ست ديگه

دختران پوشيه زن

دفاع از حجاب فاطمي

17. صلوات ها 10

نوشته
    328
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2319

نقل قول نوشته اصلی توسط عشقم خدا نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید بانو

ایا دختر جوون صیغه میکنن؟ تا جایی که من اطلاع دارم خیر...مگر اینکه...

یا شاید اینکه بنده اشتباه فکر میکنم...

به هر حال هر کسی هرکیو صیغه کرد بدونه که نا خالصی زیاد داره...

حالا بعضی ها میگن نا خالصی چیه.

بهم خصوصی بدن تا بگم.

سلام
    تو تهران كه تا دلتون بخواد دختر جوون صيغه ميشن اتفاقا خيلي ها هم اون مدل كه شما ميگيد نيستن دوست خود من تو دانشگاه يه دختر سالم و مؤمن صيغه شد البته اون چون پسره رو دوست داشت خواست شرعي باشه رابط شون اخرم از هم جداً شدن من كارش رو تأييد نميكنم فقط به عنوان مثال گفتم
    به نظر شما يه پسر جوون كه أصلا نميتونه ازدواج كنه اونم تو جامعه ما كه دخترها با اين تيپ ها ميان بيرون كه از نظر من عريان بيان تحريك پذيريشون كمتره تا اينجور خودشون رو درست ميكنن اگه پسر بره صيغه كنه نا خالصي داره ؟ تعجب ميكنم يه اقا اين حرف رو ميزنه انقدر روابط نامشروع زياد شده كه من اگه كسي بره سراغ صيغه بهش به جاي نا خالصي برچسب إيمان ميزنم

دختران پوشيه زن

دفاع از حجاب فاطمي

19. صلوات ها 15

علاقه
    عرفان واخلاق
    نوشته
    46
    حضور
    1 روز 21 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    183

باسلام
    ازدواج یک امر مهمیه, درسته برای ازدواج موقت هیچ مانعی وجود نداره ولی کسی که تو این سن قرارداره و قراره برای بار اول طعم ازدواج بچشه,اگر به این صورت انجام بشه مطمعنن با مشکل مواجهه میشه ,صرفه نظر از اینکه چندسال هم تفاوت سنی بینشون باشه,شاید الان به راحتی بتونید با همه چیز کنار بیاید ولی عواقبشو چند ماه بعد و شاید هم چند سال بعد میبینید,فکر کنید ازدواج موقتتون چند ماه باشه بعد بینتون یک وابستگی و روابطی ایجاد میشه که آثارشو در آینده متحمل میشید اونوقت که میخواین ازدواج دائم با شخص دیگری کنید با آگاه شدن طرف از ازدواج موقت قبلیتون وخیلی مسائل دیگه ....کلا" به مشکل برمیخورید من خیلی از افراد میشناسم که مرد حداقل ده سال با زن تفاوت سنی داشته و به سال نکشیده با مشکل مواجهه شدن .....در ازدواج قرار نیست زن برای مرد مادری کند و یا مرد برای زن پدری کند حداقل شخصی انتخاب کنید که همراهتون ,هم دردتون وهم کفو باهتون باشه تو تمام مسائل زندگی ............
    گاهی شاپرکی را میگیری تا خیلی آرام رهایش کنی....شاپرک میان دستانت له میشود.....نیت توکجا!!!سرنوشت اوکجا؟؟!

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 20 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 17

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری