صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چشم چروني...؟!

علاقه
    ،،،
    نوشته
    321
    حضور
    4 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

اشاره چشم چروني...؟!

چرا مردهاي مذهبي بيشتر چشم چروني ميكنن؟ بيرون اونقدر كه مذهبي ها به من نگاه ميكنن غير مذهبي ها نگاه نميكنن چند نفر از دوستهامم همين رو گفتن أيا اين به خاطر محدود بودنشون نيست يا زنهاشون به خودشون نميرسن ! چشم ودل سير نيستن چرا؟
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۷:۱۴
    کسانی که نمی خواهند به باورهایشان شک کنند"متعصب " هستند!کسانی که نمی توانند "احمق" هستند!کسانی که می ترسند"بردگان"هستند! برتراند راسل

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

چشم چروني...؟!

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط ملورين نمایش پست ها
    چرا مردهاي مذهبي بيشتر چشم چروني ميكنن؟ بيرون اونقدر كه مذهبي ها به من نگاه ميكنن غير مذهبي ها نگاه نميكنن چند نفر از دوستهامم همين رو گفتن أيا اين به خاطر محدود بودنشون نيست يا زنهاشون به خودشون نميرسن ! چشم ودل سير نيستن چرا؟
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت خدمت جنابعالی

از آنجا که فرض مطرح شده ناشی از تجربه و مشاهده مستقیم شما و برخی از دوستانتان است، قابل پذیرش است و نمی توان آن را انکار کرد. اما باید توجه داشت که تعمیم آن به همه افراد مذهبی صحیح نیست چرا که؛
    1- استقراء تام صورت نگرفته است یعنی این ادعا روی همه افراد مذهبی آزمایش نشده است!

2- از منظر علمی برای اثبات همبستگی مثبت میان دو متغیر، ضرورت دارد رابطه آنها به صورت میدانی و در جوامع آماری متفاوت مورد بررسی قرار گیرد. درصورتی که پس از بررسی آماری رابطه مثبت معنا دار میان آن دو متغییر به دست آید می توان همبستگی مثبت میان ان دو را معنا کرد.
    بر پایه این اصل علمی، زمانی ادعای رابطه مثبت میان متغیر مذهبی بودن و متغیر چشم چرانی بودن پذیرفته است که بتوان ان را بر مبنای آمار استنباطی اثبات نمود، در غیر اینصورت چنین امری تنها در حد ادعا است و مورد پذیرش نخواهد بود!

3- بر فرض که چنین ادعایی (رابطه میان مذهبی بودن و چشم چرانی) با روش علمی به اثبات برسد، فراوانی بیشتر آن در افراد مذهبی نسبت به افراد غیر مذهبی خود ادعای دومی است که باز هم نیاز به اثبات علمی دارد.

اما اینکه چرا افراد مذهبی معدودی مرتکب چنین خطایی می شوند می تواند معلول علتهای متفاوتی باشد که برخی از انها میان افراد مذهبی و غیر مذهبی مشترک هستند. برخی از این عوامل عبارتند از؛
    _ وسوسه شیطان و اسیر نفس شدن مبنی بر اینکه بعدا توبه می کنم!!
    _ اختلافات خانوادگی و زناشویی
    _ عدم ارضای نیاز جنسی به صورت مطلوب
    _ معیارهای نادرست در انتخاب همسر ( عدم اهمیت دادن به زیبایی و چهره)، یا ازدواجهای تحمیلی
    _ اختلالات عصبی و احساس حقارت
    _ بصری بودن شخصیت مردان
    و...

در پناه خدای متعال
    چشم چروني...؟!
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 23

علاقه
    موضوعات مربوط به رشته تحصیلی خودم
    نوشته
    183
    حضور
    5 روز 13 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1007

به نظر من میزان چشم چرونی رو ربط دادن به مذهبی بودن یا نبودن اشتباهه! بلکه این فکر شاید ناشی از اینه که چون ما معمولا از یه فردی که ظاهر مذهبی داره انتظار نداریم چشم چرونی کنه، وقتی این کار رو بکنه بیشتر به چشممون میاد نسبت یه فرد غیر مذهبی!

ولی کسی که دیگه ظاهر مذهبی داره و عادت پیدا کرده به چشم چرونی خب فقط ظاهرشه که مذهبیه! نه این که خودش مذهبی باشه!!
    خداوند را بخاطر خوشنودی مردم خشمگین مکن ؛
    زیرا خداوند جای همه کس را می گیرد و کسی نمی تواند جای خداوند را بگیرد.

از سخنان حضرت علی علیه السلام

9. صلوات ها 20

نوشته
    327
    حضور
    7 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    865

چشمایی که مذهبی ها رو از غیرمذهبی ها تشخیص میده، غده های سرطانی و شکستگی های خفیف رو هم می تونه ببینه.
    اول بیاین بگین مذهبی یعنی چی بعد دربارشون اظهار نظر کنین.
    ما که به هر دختری که موهاش بیرونه نمیگیم بدکاره ولی امثال خانم ملورین به هر کی که وقت نکنه ریشش رو بزنه یا ریش بزاره می گه مذهبی، وابسته و ...
    اصلا سوالش مشکل داره.

11. صلوات ها 18

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

من اینو قبول ندارم

نه اینکه نباشه، ولی اینکه مذهبیا بیشتر غیر مذهبیا اینجورین نه من قبول ندارم

ببینید من چادریم پوششم کامله آرایشیم نمی کنم با این حال آقایون غیر مذهبی زیادی نگاه می کنن، خب غیر اینکه مریضن؟! اصلا براشون فرقی نمی کنه چادری و غیر چادری، با آرایش بی آرایش

ولی یه خانمی با وضع آنچنانی اومده بیرون هرکسی ممکنه نگاهش بهش بخوره، مذهبی و غیر مذهبی نداره. فقط اون مذهبیه اگه واقعا مذهبی باشه نگاهش که خورد سرش رو می ندازه پایین، ولی غیر مذهبیه (بعضیاشون) 4 تا چشم دیگم قرض می گیره

به هرکی ریش و سبیل داشت و یقه آخوندی داشت و پیراهنش رو شلوارش بود و یه تسبیحم دستش نمیشه گفت مذهبی

اونی که تا نگاهش به یه خانم می خوره سرش رو می ندازه پایین اسمش مذهبیه

رو همه این اسم مقدس رو نذارید
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

13. صلوات ها 21

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

هرچند، تشخیص دادن افراد مؤمن با یک نگاه در خیابان، محال است
    اما...
    لعنت خدا بر شیطان رجیم که همواره درصدد خراب کردن چهره ی افراد مذهبی و به دنبالش خود مذهب در ذهن مردم است...

فقط کافیه کسی که ریشش بلنده یا یه خانم چادری، وسط خیابون، عطسه کنه!!! اون وقت، کل مذهب و مذهبی و ایمان و مؤمن و دین و خدا و پیغمبرو میبرن زیر سوال!!!

چندوقت پیش هم یکی سوال کرده بود
    چرا مذهبی هایی که پشت ماشینشون جملات مذهبی نوشتن در حین رانندگی، بیشتر خلاف می کنن؟ وقتی به یکی از دوستام هم اینو گفتم حرفمو تایید کرد!
    چرا مذهبی ها اینجورین و......
    اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
    ویرایش توسط لبیک یا علی النقی : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ در ساعت ۰۲:۲۰
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

15. صلوات ها 18

نوشته
    328
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2319

نميدونم شما دوست عزيز مذهبي هستيد يا نه ؟ منظورم نوع پوشش شما هست اگر بدون هيچ زينت و با حجاب كامل هستيد شايد اين نگاه ها از سر تحسين به خاطر نوع پوششتان هست نه چشم چراني اما اگر خودتون رو اراسته ميكنيد ديگه حق گلايه از هيچ مردي رو نداريد چه مذهبي چه غير مذهبي
    بنده به خاطر يه فعاليتيم توي دانشگاه با پسرهاي مذهبي زياد رفت و أمد دارم ولي هرگز اين چيزي كه شما گفتيد رو نديدم بنده خداها انقدر زمين رو نگاه ميكنن من جاشون خسته ميشم
    قضاوتتون كمي دور از انصافه البته ما مذهبي نما هم داريم شايد به پست شما اين مدلي هاش خوردن

دختران پوشيه زن

http://www.askdin.com/group163.html

دفاع از حجاب فاطمي

17. صلوات ها 15

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

نقل قول نوشته اصلی توسط Romisa نمایش پست ها
    نميدونم شما دوست عزيز مذهبي هستيد يا نه ؟ منظورم نوع پوشش شما هست اگر بدون هيچ زينت و با حجاب كامل هستيد شايد اين نگاه ها از سر تحسين به خاطر نوع پوششتان هست نه چشم چراني اما اگر خودتون رو اراسته ميكنيد ديگه حق گلايه از هيچ مردي رو نداريد چه مذهبي چه غير مذهبي
    بنده به خاطر يه فعاليتيم توي دانشگاه با پسرهاي مذهبي زياد رفت و أمد دارم ولي هرگز اين چيزي كه شما گفتيد رو نديدم بنده خداها انقدر زمين رو نگاه ميكنن من جاشون خسته ميشم
    قضاوتتون كمي دور از انصافه البته ما مذهبي نما هم داريم شايد به پست شما اين مدلي هاش خوردن
    سلام منم منکر این نمیشم که بعضی از مذهبیا اینجورین ولی غیر مذهبیا که تو دانشکده ما داغون ترن تا وقتی حتی دخترای چادری محجبه تو دیدشونن از اول تا آخر رصدش میکنن ولی آره مذهبیا هم بعضیاشون هستن
    اونم یه خاطر اینه که مذهبی بودن به ظاهر نیست ایمان مرتبه داره نمیشه به همه به یه چشم نگاه کرد
    رومیسا جان یه مرد مذهبی اشتباه میکنه به نشانه تحسین به یه دختر نامحرم نگاه میکنه
    یه چیزی بگم جبهه نگیرید ولی یه عدشون که تو خیابونن احتمالا اقایون ظاهرا مذهبی ای باشن که دنبال صیغه و تعدد ازدواجی چیزین که نگاه میکنن دنبال مورد بگردن که میشن جز دسته سومی که استاد امیدوار فرمودن
    در آخر هر فردی رو با ظاهر مذهبی دیدیم فکر نکنیم مذهبیه با شناخت زیاد میشه گفت در چه حد مذهبیه
    مذهبی بودن و مومن بودن هم فقط به ریش و نماز و تسبیح و روزه و خمس و زکات و اینا نیست به اخلاق و رفتار و عمل هم هست البته خدای ناکرده نخواستم ارزش اونا رو پایین بیارم خودشون لازمه ی بندگی و حرکت کردن به سمت اخلاق و رفتار مطلوبه
    ویرایش توسط عاشق امام خامنه ای : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ در ساعت ۰۳:۱۸
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

19. صلوات ها 10

نوشته
    121
    حضور
    2 روز 14 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    340

سلام بچه ها گفتن دیگه
    ای کاش این فرهنگ سازی بشه گه به هرکسی از رو ظاهر نگیم مذهبی
    خانواده من ضد مذهبیان واسه اینکه فکر میکنن اونایی که با ظاهر مذهبی بودن مذهبین من اینو کاملا درک میکنم افرادی که از بچگی تو خانواده های غیر مذهبی بودن با دیدن اونایی که فقط ظاهر مذهبی دارن هیچ وقت نمیتونن به زیبایی شخصیت یک فرد مذهبی واقعی پی ببرن و همچون فردی رو بشناسن
    ویرایش توسط arash68 : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ در ساعت ۰۴:۱۲

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۱۰/۲۶, ۰۱:۰۵ : 5

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری