ازدواج با دختر طلبه

تب‌های اولیه

49 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختر طلبه

به نام خدا
با سلام و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام آخر ماه صفر

بنده یک مرد 30 ساله هستم و به دلیل تحصیل و سربازی و مشکلات شغلی و مالی متاسفانه تا کنون نتونستم ازدواج کنم و قصد دارم ان شا الله در آینده نزدیک ازدواج کنم. خودم از لحاظ دینی و پوشش شبیه جوانهای امروزی هستم. اما مقلد آقای خامنه ای هستم و تا حد زیادی هم به مسائل فقهی عمل میکنم. اما جایی که فقه ( نه کلیت دین و اخلاق و . . . ) نظر صریح و مشخصی نداشته باشه مطلقاً روشن فکر هستم و هر جور که خودم صلاح بدونم عمل میکنم. به عبارتی در محدوده ی فقه صد درصد روشن فکر هستم و روی مرز دین راه میرم و به قول بعضی آخوندا شاید من اونیم که دقیقاً روی لبه پرتگاه راه میره. لذا شاید گاهی کارایی انجام بدم که جامعه به من بگه داری سر خودت کلاه شرعی میذاری اما اصلاً برام مهم نیست که بقیه چی بگن.

برای اینکه با طرز تفکر بنده آشنا بشید یک مثال میزنم: مرجع تقلید بنده نمیگه سیگار حرامه و خیلی از آخوندها هم میگن که سیگار مباحه و آنچه که از دهان انسان وارد میشود نباید ضرر دفعی داشته باشد و نیز انسان رو از حالت عادی خارج نکنه. از طرفی منطق خودم هم میگه اگر قرار باشه سیگار حروم باشه پس نوشابه که 400 برابر سیگار ضرر داره و امواج موبایل و راه رفتن تو خیابونهای وسط شهر و خوردن این مرغ و گوشتهای هرمونی و تلویزیون نگاه کردن و . . . که ضررهایی به مراتب بیشتر از سیگار داره هم حرامه. لذا الان 12 ساله که سیگاریم و حتی بعد از اینکه نظر فقهی مشخصی برای سیگار پیدا کردم فکر ترک سیگار رو از سرم بیرون کردم و راحت روزی 10-15 نخ سیگار میکشم. البته در فضای باز که کسی رو اذیت نکنه.

حالا بنده با این روحیه، علاقه ی شدیدی هم به ازدواج با یک خانم طلبه دارم و شاید به این خاطره که مطمئنم ایشون میتونه سعادت دنیوی و اخروی انسان را تا حدودی تضمین کنه و میشه زندگی ای آروم و عاشقانه و بدون تجملات و دغدغه های فکری متداول با ایشون داشت. شایدم دارم اشتباه میکنم یا افراط میکنم. شاید خیلی از بقیه خانومهای متدینی که طلبه هم نیستن و شاید شباهت رفتاری بیشتری با بنده داشته باشند برای من بهتر از یک خانم طلبه باشند. اما به هر حال فعلاً نظرم همینه و فکر میکنم ایده آل برای بنده یک خانم طلبه هست و سوالاتی که در این باب داشتم که ممنون میشم دوستان جواب بدن:

1- با توجه به اینکه بنده 30 ساله هستم و از طرفی خانومهای طلبه به لحاظ اعتقادی معمولاً در سنین پایین سریع ازدواج میکنند احتمالاً بنده هم باید با یک دختر خانمی که اختلاف سنی زیادی با بنده داره (مثلاً 7-8 سال کوچکتره) ازدواج کنم. به نظر شما این مسئله چقدر میتونه نگران کننده باشه؟

2- خواهرم یک دختر مانتویی هست و در عین حالی که نماز و روزه و . . . رو به جا میاره و خیلی از مسائل فقهی رو هم رعایت میکنه اما متاسفانه بیرون خونه آرایش میکنه. به نظر شما آیا این وسط امکان بروز مشکلاتی هست؟

3- با توجه به این روحیه ای که من دارم و درابتدای عرایضم ذکر کردم و شرایط سنی و شرایط خانوادگیم به نظر شما آیا امکانش هست که یک خانم طلبه به بنده جواب مثبت بده؟

4- گاهی شنیده ام که این خانمهای طلبه از لحاظ مسائل زناشویی سرد هستند. البته ناگفته نماند برای بنده که در تمام این سالها رویای زندگی با یک دختر خانوم طلبه ی سفت و سخت رو در سر داشتم ارزشش رو داره که در مورد مسئله ی عدم اشباع کامل نیازهای جنسی ریسک کنم و خودم رو به دست قضا و قدر الهی بسپرم. اما میخواستم بدونم آیا جایی هست که معمولاً خانومهای طلبه برای مشاوره به اونجا مراجعه کنند که بنده هم برم و سوالاتم رو در این مورد و موارد مشابه بپرسم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

[quote=sooshiant;613730]بنده یک مرد 30 ساله هستم و به دلیل تحصیل و سربازی و مشکلات شغلی و مالی متاسفانه تا کنون نتونستم ازدواج کنم و قصد دارم ان شا الله در آینده نزدیک ازدواج کنم. خودم از لحاظ دینی و پوشش شبیه جوانهای امروزی هستم. اما مقلد آقای خامنه ای هستم و تا حد زیادی هم به مسائل فقهی عمل میکنم. اما جایی که فقه ( نه کلیت دین و اخلاق و . . . ) نظر صریح و مشخصی نداشته باشه مطلقاً روشن فکر هستم و هر جور که خودم صلاح بدونم عمل میکنم. به عبارتی در محدوده ی فقه صد درصد روشن فکر هستم و روی مرز دین راه میرم و به قول بعضی آخوندا شاید من اونیم که دقیقاً روی لبه پرتگاه راه میره. لذا شاید گاهی کارایی انجام بدم که جامعه به من بگه داری سر خودت کلاه شرعی میذاری اما اصلاً برام مهم نیست که بقیه چی بگن.

برای اینکه با طرز تفکر بنده آشنا بشید یک مثال میزنم: مرجع تقلید بنده نمیگه سیگار حرامه و خیلی از آخوندها هم میگن که سیگار مباحه و آنچه که از دهان انسان وارد میشود نباید ضرر دفعی داشته باشد و نیز انسان رو از حالت عادی خارج نکنه. از طرفی منطق خودم هم میگه اگر قرار باشه سیگار حروم باشه پس نوشابه که 400 برابر سیگار ضرر داره و امواج موبایل و راه رفتن تو خیابونهای وسط شهر و خوردن این مرغ و گوشتهای هرمونی و تلویزیون نگاه کردن و . . . که ضررهایی به مراتب بیشتر از سیگار داره هم حرامه. لذا الان 12 ساله که سیگاریم و حتی بعد از اینکه نظر فقهی مشخصی برای سیگار پیدا کردم فکر ترک سیگار رو از سرم بیرون کردم و راحت روزی 10-15 نخ سیگار میکشم. البته در فضای باز که کسی رو اذیت نکنه.

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی این توصیفی که از خودتون دارید نشاندهنده ی تقید شما به انجام و اجبات و ترک محرمات می باشد و این بسیار عالی است و البته در آن مواردی که گفتید به نظر خود عمل می کنید اشکالی ندارد که نه بلکه بالاتر انسان باید در آنجایی که یقین دارد به یقین خود عمل نماید در این صورت چون به یقین خود عمل کرده است نزذ خداوند متعال نیز برای انجام کارش عذر دارد
ولی نکته اصلی روی یقین است و انسان نباید خود را فریب دهد بلکه وقتی تصمیم به کاری دارد کاملا فکر کند معلومات خود را بالا ببرد و سپس اقدام نماید

sooshiant;613730 نوشت:
حالا بنده با این روحیه، علاقه ی شدیدی هم به ازدواج با یک خانم طلبه دارم و شاید به این خاطره که مطمئنم ایشون میتونه سعادت دنیوی و اخروی انسان را تا حدودی تضمین کنه و میشه زندگی ای آروم و عاشقانه و بدون تجملات و دغدغه های فکری متداول با ایشون داشت. شایدم دارم اشتباه میکنم یا افراط میکنم. شاید خیلی از بقیه خانومهای متدینی که طلبه هم نیستن و شاید شباهت رفتاری بیشتری با بنده داشته باشند برای من بهتر از یک خانم طلبه باشند. اما به هر حال فعلاً نظرم همینه و فکر میکنم ایده آل برای بنده یک خانم طلبه هست

در مورد ازدواج با دختر های طلبه این نکته را خدمتتون عرض کنم هرچند این بزرگواران در راه تحصیل علوم قدم گزارده اند و معمولانسبت به ظواهر دین مقید هستند ولی این را باید مدنظر قرار دهید که آنها در همین جامعه بززرگ شده اند و برخی از مشکلات جامعه دامنگیر آنها هم هست لذاتوجه داشته باشید که زندگی جزء این موارد که باید باشد مهارتهای دیگری را هم نیاز دارد لذا بسیاری از دخترهای طلبه هستند که زندگی خوبی را دارند و البته هستند کسانی که در زندگی دچار مشکل هستند لذا به نظر بجای آنکه به کسوت و شغل طرف(طلبه بودن ) توجه نمایید روی ملاکهای اصلی خود که آنها را در یک دختر طلبه می بینید تمرکز نمایید و آنها را در هرکسی دیدی (طلبه یا غیر طلبه) آن شخص را جهت ازدواج مد نظر قرار دهید

sooshiant;613730 نوشت:
1- با توجه به اینکه بنده 30 ساله هستم و از طرفی خانومهای طلبه به لحاظ اعتقادی معمولاً در سنین پایین سریع ازدواج میکنند احتمالاً بنده هم باید با یک دختر خانمی که اختلاف سنی زیادی با بنده داره (مثلاً 7-8 سال کوچکتره) ازدواج کنم. به نظر شما این مسئله چقدر میتونه نگران کننده باشه؟

فاصله سنی مناسبی را که جهت ازدواج پیشنهاد می کنند حدودا ۴ سال می باشد و البته در میان طلبه های دختر هستند کسانیکه متناسب سن شما باشند

sooshiant;613730 نوشت:
2- خواهرم یک دختر مانتویی هست و در عین حالی که نماز و روزه و . . . رو به جا میاره و خیلی از مسائل فقهی رو هم رعایت میکنه اما متاسفانه بیرون خونه آرایش میکنه. به نظر شما آیا این وسط امکان بروز مشکلاتی هست؟

امکان بروز مشکلات هست ولی این دلیل نمی شود که از ازدواج با یک خانم مذهبی صر فنظر نمایید در زندگی مشکلات این چنینی زیاد می باشد که شما و همسرتون می توانید با مدیریت خود و برخورد مناسب مشکلات را به حداقل برسانید

sooshiant;613730 نوشت:
3- با توجه به این روحیه ای که من دارم و درابتدای عرایضم ذکر کردم و شرایط سنی و شرایط خانوادگیم به نظر شما آیا امکانش هست که یک خانم طلبه به بنده جواب مثبت بده؟

موارد فرق می کند و خانمهای طلبه همه مثل هم نمی باشند و این امکان وجود دارد البته ضمن توجه به نکاتی که در ابتدا عرض کردم بیان بهتر و درستتر اعتقادات خود می تواند در این زمینه راهگشا باشدالبته ضمن توجه به باطن دین نسبت به رعایت ظواهر دین حساسیت خود را بالا ببرید

sooshiant;613730 نوشت:
4- گاهی شنیده ام که این خانمهای طلبه از لحاظ مسائل زناشویی سرد هستند. البته ناگفته نماند برای بنده که در تمام این سالها رویای زندگی با یک دختر خانوم طلبه ی سفت و سخت رو در سر داشتم ارزشش رو داره که در مورد مسئله ی عدم اشباع کامل نیازهای جنسی ریسک کنم و خودم رو به دست قضا و قدر الهی بسپرم. اما میخواستم بدونم آیا جایی هست که معمولاً خانومهای طلبه برای مشاوره به اونجا مراجعه کنند که بنده هم برم و سوالاتم رو در این مورد و موارد مشابه بپرسم؟

نکته ای که شما اشاره نمودید (سرد مزاجی)در زندگی با توجه به شرایط امروز جامعه بسیار حائز اهمیت می باشد و باید نسبت به آن توجه لازم شود ولی اینکه خانمهای طلبه این چنین هستند درست نیست و کلیت ندارد و در همه اقشارجامعه موارد این چنینی مشاهده می شود به همین خاطر عرض کردیم حفظ دین و پوشش و ایمان و تقوا و... در زندگی باید باشد ولی زندگی خوب و موفق در کنار اینها که باید باشد و اصل هستند نیاز به مهارتهایی نیز دارد

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یاعلی

ممنون از پاسخگویی استاد راهنما. این فرمایشات شما خیلی کمک کرد. شاید یکی از دلایل دیگه ای که بنده دنبال یک خانوم طلبه هستم اینه که میشه انبوهی از خانومهای مذهبی رو در حوزه پیدا کرد. اما بقیه دختران مذهبی هر جایی ممکنه باشند و دسترسی به اونها خیلی سخته. یا شاید فقط چادری باشند اما واقعاً مذهبی نباشند.

مثلاً مدتی پیش بنده قصد ازدواج با یک خانوم چادری و به ظاهر مذهبی رو داشتم ...
و وقتی صحبت میکردیم از لحاظ اعتقادی هم نسبتاً خوب بودند. اما بنا به دلایلی خدا به بنده لطف کرد و این ازدواج رخ نداد.
چونکه بعد از مدتی در صفحه فیس بوک ایشون دیدم که به یکی از کشورهای غربی پناهنده شده و لب ساحل کشف حجاب کرده و در پارتی هایی که مشروب مصرف میشه داره همراه مردها میرقصه.

با سلام.

sooshiant;613730 نوشت:

خیر خیلی از دخترهای طلبه هستند که زود ازدواج نمی کنن و من مورد زیاد دیدم، چون هرکسی بنا به نوع زندگی خودش اصولا ازدواج می کنه .

sooshiant;613730 نوشت:

البته روحیتون تا یه جایی خوبه. ولی در مورد چیزی که راجع به سیگار گفتین من حس می کنم شما درباره چیزی که دوست دارید انجام بدید فقط نگاه به این می کنید که حلال هست یا حروم و از بقیه لحاظ کمتر تحقیق می کنید. البته من فکر می کنم همه مراجع هم نظرشون اینکه هرچیزی که به بدن ضرر بزنه حرام هست مثلا شما حق ندارید بزنید خودتون رو سیاه و کبود کنید چون این بدن دست شما امانت هست

و مضرات سیگارم بر کسی پوشیده نیست. شما وقتی دنبال یه دختر طلبه می گردین پس می خواین یه زندگی سرشار از ایمان داشته باشید نشانه مهم ایمانم اینکه کاری کنی که امام زمانت ازت راضی باشه ولی با آسیب رسوندن به خودتون من فک نمی کنم نه خدا نه امام زمان از این کار راضی باشن

حضرتآیت الله العظمی خامنه ای مد ظله العالی
حکم با اختلاف مراتب ضررى که بر استعمال دخانیات مترتب مى‏شود، متفاوت مى گردد و به طور کلى استعمال دخانیات اگر به مقدارى باشد که موجب ضرر قابل ملاحظه‏اى براى بدن باشد، جایز نیست و اگر شخص مى‏داند که با شروع آن به این مرحله مى‏رسد نیز جایز نمى‏باشد. [4]

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی
خوردن یا نوشیدن چیزى که براى انسان ضرر مهمّى دارد حرام است، کشیدن سیگار و سایر انواع دخانیات اگر به تصدیق اهل اطّلاع ضرر مهمّى داشته باشد، نیز حرام است، ولى استفاده از موادّ مخدّر مطلقاً حرام است؛ خواه به صورت تزریق یا دود کردن یا خوردن و یا به هر طریق دیگرى بوده باشد و همچنین تولید، خرید و فروش و هر گونه کمک به انتشار آن، حرام است. . [5]

- آیت اله مکارم شیرازی: خطرات مهم دود سیگار یک واقعیت است که حتی فرزندان افراد سیگاری و معاشران آنها نیز از آن در امان نیسـتند لذا فتوای تحریم آن را به طور مطلـق داده ایم

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مد ظله العالی
خوردن چیزى که براى عقل انسان یا سلامتى او ضرر دارد حرام است، ولى اگر ضرر موقّت یا کم باشد که عقلاء اعتنا نکنند، حرام نیست." [6]

حضرت آیت الله هادوی تهرانی دامت برکاته
استعمال دخانیات به دلیل مضرّ بودن آن مطلقاً حرام است.

[1] توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج‏2، ص: 600[مسأله 2630].

[2] . کتاب «سیگار، سکته، سرطان» از جمله این کتب است.

[3] . فاضل لنکرانى، محمد، جامع المسائل، ج‌1، ص 578، س2160، انتشارات امیر قلم، قم ، یازدهم، ه‍ ق.

[4] -توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج‏2، ص: 1018،س1407.

[5] توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج‏2، ص: 600[مسأله 2630].

آیت الله وحید خراسانی:
سوال : آیا سیگار کشیدن جائز است؟
در صورتی که ضرر معتنی به داشته باشد ، جایز نیست .

sooshiant;613730 نوشت:
4- گاهی شنیده ام که این خانمهای طلبه از لحاظ مسائل زناشویی سرد هستند. البته ناگفته نماند برای بنده که در تمام این سالها رویای زندگی با یک دختر خانوم طلبه ی سفت و سخت رو در سر داشتم ارزشش رو داره که در مورد مسئله ی عدم اشباع کامل نیازهای جنسی ریسک کنم و خودم رو به دست قضا و قدر الهی بسپرم.

این یه تفکر اشتباه هست

اینگونه خانم ها بخاطر حیا زیاد و شاید یک سری تفکرات اشتباه تا قبل ازدواج دنبال یادگیری مهارت های زناشویی نبودن

خیلی از این خانم ها اگه واقعا با ایمان باشن حتما دنبال رضایت شوهرشون در این زمینه خواهند بود و با کمک همسرشون می تونن همونی بشن که شما می خواین فقط یکم صبر و تحمل لازم هست تا اون حیا کاذب و خجالت از بین بره

sooshiant;614332 نوشت:
مثلاً مدتی پیش بنده قصد ازدواج با یک خانوم چادری و به ظاهر مذهبی رو داشتم
و وقتی صحبت میکردیم از لحاظ اعتقادی هم نسبتاً خوب بودند. اما بنا به دلایلی خدا به بنده لطف کرد و این ازدواج رخ نداد.
چونکه بعد از مدتی در صفحه فیس بوک ایشون دیدم که به یکی از کشورهای غربی پناهنده شده و لب ساحل کشف حجاب کرده و در پارتی هایی که مشروب مصرف میشه داره همراه مردها میرقصه.

با سلام

این موارد ثابت شدند که نباید از روی ظاهر فرد به حقیقتش پی برد.

بحث ایمان و اخلاق و هم کفو بودن که در قرآن هم آمده تضمین کننده خوشبختی ست.

همیشه چیزی یا کسی را باید انتخاب کرد که خداوند گفته است.

ایمان و اخلاق واقعی در راست گویی فرد دیده می شود و راستگویی و امانت داری او را می توان از خانواده فرد، تیپ و دوستانفرد در حین تحقیق فهمید.

اگر راستگو بود نماز و دین او صادقانه است.و کسی که دین دارد بی عفت و بی عصمت و بی غیرت نیست و کسی که امانت دارد می داند که همسرش امانت خداست.

آدم با اخلاق اولین شاخصه اش گذشت و ایثار است.

آدمی که اخلاق ندارد کینه جو و قد است و ذره ای اهل گذشت و فداکاری نیست.

دین می گوید با کسی که هنر دارد زندگی کن

شما حتی با اینکه با خاهرتون توی یه خونواده بزرگ شدین با این حال اختلاف نظر دارین.چطور میتونین بگین همه خانمهای طلبه سردمزاجن یا نه!شما برو خواستگاری همنجا مطرح کن این چیزا را.پا پیش بزار فوقش اینه که نمیشه.

Ṃᾄʀẓἷἔ;614351 نوشت:
خیر خیلی از دخترهای طلبه هستند که زود ازدواج نمی کنن و من مورد زیاد دیدم، چون هرکسی بنا به نوع زندگی خودش اصولا ازدواج می کنه .

ممنون از دوستانی که در بحث شرکت کردنند و بنده رو راهنمایی کردن. برای بنده ایده آل اینه که همسرم همسن خودم باشه یا نهایتاً یک سال کوچیکتر باشه. چرا که چند ماه پیش بنده در مورد اختلاف سنی زوجین با ترکیب و کنکاش در آمارهای مختلف سایت ثبت احوال به نتایج جالبی رسیدم. اگر کسی خواست فایل اکسلش رو براش ایمیل میکنم که استفاده کنه. البته حجم داده ها خیلی زیاده اما دوتاشو به عنوان نمونه ذکر میکنم. ان شا الله که هیچدوم از ما طلاق نمیگیره اما آمار طلاق برای ماها میتونه نشون دهنده میزان آرامش و میزان رضایت مندی از زندگی مشترک باشه.

اگر سن مرد منهای سن زن رو به عنوان یک شاخص معرفی کنیم نحوه رشد میزان درصد طلاق بر اساس اختلاف سنی از کم به زیاد (برای طلاقهای پارسال) به شرح زیر است:
برای طلاق های صورت گرفته در سال اول بعد از ازدواج: 0 ، 1 ، 1- ، 2 ، 3 ، 2- ، 3- ، 4 ، 5 ، 4-
برای طلاقهای صورت گرفته در سال پنجم بعد از ازدواج: 0 ، 1 ، 2 ، 1- ، 3 ، 4 ، 5 ، 2- ، 6 ، 3- ، 4-
چندتا نکته جالب در این آمارها است:
_در سال اول زندگی مشترک اگر حتی تا 3 سال زن بزرگتر باشه آمار طلاق کمتر از حالتیه که 4 سال مرده بزرگتر باشه.
_در سال پنجم از زندگی اگر حتی مرد 5 سال بزرگتر باشه بهتر از حالتیه که زن 2 سال بزرگتر باشه.
_نتیجه: در تمام حالات اینکه زن و مرد همسن باشند یا نهایتاً مرد یکی دو سال بزگتر باشه کمترین آمار طلاق رخ داده. اما حتی اگر زن یک سال بزرگتر از شوهر باشه بهتر از اینه که زن 4-5 کوچیکتر از مرد باشه. اگر حتی زن 3-4 سال بزرگتر باشه بهتر از حالتیه که زن خیلی کوچیکتر از مرد باشه (یعنی مثلا 7-8-9 سال)

سلام داداش.

امیدوارم خوب باشی

داداشی اصلا از طرز نوشتنت معلومه که به اون مرحله رسیدی که بتونی از عهده یه کی هم پای خودت بر بیای و فرداشم دیره...

اما گفتی دختر طلبه...راستش نمیدونم چی بگم...قبول داری که خوب و بد همه جا هست؟

صرفا اینکه فقط طرف طلبه باشه معیار خوبی نیست برادر

اما اره...اگه خوب بود پدر مادر خوب داشت و از خانواده مذهبی هم باشه که میشه نور علا نور

سخته اما پیدا میشه..

من یه گوشی خواستم بخرم کل شهرو گشتم ...

چرا برای گرفتن یه زن خوب کل شهرو نگردم؟؟؟؟

موفق بشی داداش:Gol:

سلام
پس چرا این قدر دیر !!! شما 30 سالتون هم سن وسال های شما الان دارن برای ازدواج بچه هاشون برنامه ریزی می کنن. اما اینکه اولا طلبه بودن دلیل بر این نیست که حتما بسیار ایده آل است البته که طلبه بودن دلیل بر این می تواند باشد که فرد حتما دین براش مهمه و این خودش خیلی خوبه ولی هر کس دارای خلقیاتی است مثلا شما که با وجود اینکه دنبال دین هستید ولی سیگار کشیدن را دوست دارید ممکن خانم طلبه هم مثلا تجملات رو دوست داشته باشد و لی شما نه . به طور کلی بگم بعید می دونم اگر شما خانم طلبه خوب پیدا کردید و همه این مطالب رو بهش گفتید با هم به تفاهمی برسید . چون توی ازدواج دونفر حتما باید در حد زیادی شبیه هم باشن. تا جایی که ممکنه .البته که شباهت به طور صد درصدی نمی شه و لی به نظر من روحیات شما به طلبه ها نمی خوره چون شما وقتی از آخوند ها صحبت می کنید یه جوری به نظر می آید که خیلی میانه خوبی باهاشون ندارید پس چطوری می خواهید با کسی که از اوناست و این مسلک را مقدس می دونه یه عمر زندگی کنید اشتباه نکنید نمی خوام شما را نا امید کنم چون واقعیت این است که تواین دوره و زمونه پیدا کردن زن سالم خیلی سخته و در خصوص طلبه ها یه کمی آدم خیالش راحت تره وتو این قشر راحت تر پیدا می شه . من با ازدواج با خانم طلبه موافقم ولی به شرط اینکه یه کمی با خودت خلوت کنی و فکر کنی و در خصوص بعضی از کارات تجدید نظر کنی ضمنا حتما صادق باش. برات آرزوی خوشبختی در دنیا و آخرت دارم.:pir:

ع هم . ع ه عهم. یا الله
عامو، دختری که تو دانشگاه رفت و آمد می کنه و با 700 دختر بدحجاب یا خدای نکرده راه گمکرده سروکار داره و روزانه دلش رو از دستبرد این همه ابرو برداشته یا ابرو برنداشته و آبرو برداشته محافظت می کنه، درسش رو می خونه، حجابش رو رعایت می کنه، روی دوستاش اثر مثبت میزاره و...
چی نداره که یه خانم طلبه داره؟؟؟
والا با حیا حجاب بودن و از راه بدر نشدن یه هنره که خیلی از خانوم های طلبه دارن اما کاری که اون خانوم داره می کنه یه جورایی سخت تر و باارزش تره
کی می تونه ادعا کنه که امام زمان رو دیده؟ یا حتی صداش رو شنیده؟؟؟
وقتی که پیامبر حی و حاضر در این دنیا بود، از غیب سخن می فرمود، خودش رهبری می کرد نه گفته ها و سبکش (مثل امروز)،
دیگه ایمان آوردن بهش سخت نبود. سخت این کاریه که امروز دارن بچه مذهبی ها می کنن. نه امام دیدن، نه پیغمبر، نه معجزه، فقط کتاب دیدن و حرف و سخنی که 1000 ساله سینه به سینه گشته تا بهشون رسیده.
در شرایط سخت باید همدیگه رو بسنجیم. ولی اینم بگم که هرکدوم از اون خانوم های طلبه خودش ممکنه روزی از همین دسته خانوم هایی بوده و یا خواهد بود که شرحش در ابتدا رفت.
یه چیزی هم هست، حساس نشو. تو اراده کردی بهتره بیشتر از اینکه اعتمادت به حرف ها و روش ها و تجربه ها باشه ، به خدا اعتماد داشته باشی. همین الان یه برگه دادن گفتن وقت تمومه، ختم ممبر رو اعلام می کنم و دیگه در این سایت به ممبر نمیرم البته تا سری بعدی که نظری نداشته باشم

(کسری );614433 نوشت:
داداشی اصلا از طرز نوشتنت معلومه که به اون مرحله رسیدی که بتونی از عهده یه کی هم پای خودت بر بیای و فرداشم دیره...

ارادت داریم. من این 12 تا نخ موی سفیدو تو آسیاب سفید نکردم Lol
(کسری );614433 نوشت:
صرفا اینکه فقط طرف طلبه باشه معیار خوبی نیست برادر

بله حرفت درسته. اما منم نگفتم صرف طلبه بودن خوبه. تقوا داشتن و هم کفو بودن مهمه. اما
sooshiant;614329 نوشت:
اما بقیه دختران مذهبی هر جایی ممکنه باشند و دسترسی به اونها خیلی سخته. یا شاید فقط چادری باشند اما واقعاً مذهبی نباشند.

میگم برادر...گفتی طلبه خوبه...میتونم بپرسم ایا کسیرو مد نظر داری یا نه؟ یعنی طرف الان هست؟ یا میخوای پیدا کنی؟ اخه این دوتا رو نگفتی.خیلی هم مهمه

(کسری );614467 نوشت:
میگم برادر...گفتی طلبه خوبه...میتونم بپرسم ایا کسیرو مد نظر داری یا نه؟ یعنی طرف الان هست؟ یا میخوای پیدا کنی؟ اخه این دوتا رو نگفتی.خیلی هم مهمه

والا راستشو بخوای من 2 سال پیش آمادگی ازدواجو داشتم و داشتم دنبال کیس مناسب میگشتم. اما یه دفه دولت عوض شد و یگم دولت عذر میخوام گند زد و کارم تحت تاثیر قرار گرفت و احتمالاً مشکل تا یکی دو هفته دیگه حل بشه. یک احتمال ضعیفی هم هست که تا 3-4 ماه طول بکشه. یعنی ازدواجم منوط به این مسئله هست. به خاطر همین نمیخوام الکی مردم رو علاف خودم کنم. یعنی میخوام با یک وضعیت مشخص اقدام کنم.

سلام علیکم
ببخشید یه سوال دارم
آیا دختر طلبه ای پیدا میشه که با سیگار کشیدنتون کنار بیاد ؟
خانواده دختر چی ؟
آخه دید مذهبی ها به سیگار خوب نیست
البته تا اونجاییکه من میدونم

m.r226;614459 نوشت:
والا با حیا حجاب بودن و از راه بدر نشدن یه هنره که خیلی از خانوم های طلبه دارن اما کاری که اون خانوم داره می کنه یه جورایی سخت تر و باارزش تره

کاکو شیرازی حرفت کاملاً درسته و قطعاً تقوای همچین دختری بالاتر از دختریه که در معرض گناه نبوده. همینقدر که حلال و حروم رو رعایت برام کافیه لازم هم نیست که خیلی هم فلزش تو محیطهای مختلط آبدیده شده باشه یا تا حالا نماز شبش ترک نشده باشه یا مراحل بالای عرفانی رو طی کرده باشه.

(کسری );614469 نوشت:
سه روش وجود داره تا بتونیم یه عادت رو از روحمون ترک بدیم و ترک کنیم

من که تا حالا کسی رو با چشم خودم ندیدم سیگار رو ترک کرده باشه. تو فیلما و داستانا شنیدم. اما به چشمم ندیدم

سید کربلایی;614438 نوشت:
مثلا شما که با وجود اینکه دنبال دین هستید ولی سیگار کشیدن را دوست دارید ممکن خانم طلبه هم مثلا تجملات رو دوست داشته باشد و لی شما نه .

به نکته ی ظریفی اشاره کردی سید. ولی خوب تجملات هم در فقه در صورتی باهاش موافقت شده که خمسش رو جداگونه بدی
سید کربلایی;614438 نوشت:
و لی به نظر من روحیات شما به طلبه ها نمی خوره چون شما وقتی از آخوند ها صحبت می کنید یه جوری به نظر می آید که خیلی میانه خوبی باهاشون ندارید

بهترین دوستام اونایی هستند که مذهبی هستند. این وسط در بین بهترین دوستای مذهبیم با آخونداش تفاهم بیشتری دارم تا هیئتی ها و بسیجی ها. اگر واقعاً دخترای طلبه هم مثل پسرای طلبه باشند که حرف نداره. مشکل اونجاست که در کل دخترای مذهبی رو جایی نمیشه دید یعنی پشت پرده هستند. اگر هم تو جامعه باشند اونوقت یه جورایی شک میکنی.

سلام. ب نظر من نه این برادر هرکسی دیگه ک بخواد یه دختر با رتبه بالای معنوی رو بگیره باید خودش هم رتبه بالای معنوی رو داشته باشه و اگه نداشته باشه مطمئنا همین میشه دلیل اختلاف حالا شاید اگه مذهبی باشه طلاق نگیره ولی زندگی یا واسه شما یا واسه اون بنده خدا باید بشه جهنم ... چون من دوستان بچه مذهبی دور و برم زیاده میگم اینجور ک ایشون تعریف میکنن ک سیگار میکشن و کلاه شرعی هم واسشون مهم نیس طبیعتا یه فرد مذهبی و اطلاعات دینی اش هم زیاد باشه (احتمالا از طلبه بودن قصدتون همین بوده) هیچ وقت نمیذاره تویه زندگی اش همسرش اینکار رو بکنه و اگه شما صادقانه بری جلو همون اول جواب منفی میشنوی و اگه هم بعله بشنوی تویه زندگی صد در صد اختلاف دارین چون اون بنده خدا حتی ب اموری ک شبهه ناک باشه هم نزدیک نمیشه چ برسه ب کلاه شرعی و این چیزا ... یا همین سیگار تویه دوستان طلبه بنده ک عمرا اگه ب خودشون بقبولونن ک همسرشون سیگاری باشه دیگه الان احتیاجی ب فتوای علما واسه تحریم سیگار نیس عقل انسان ها اینقد بالا رفته ک بدونن شب اول قبر واسه سیگار کشیدن و کارایه بیهوده تویه جوونی باید یه لنگه پا وایستن و جواب بدن ... پس اینم جزو همون کلاه شرعیاس ...
پس ب نظر شخصی بنده اگه شما خانومی رو میخواین ک از هر لحاظ بالا باشه لطف کنین و رو خودتون کار کنین تا شمام در حد اون بنده خدا باشین ... مخصوصا طلبه ها دنبال کسی هستن ک یه پله حداقل بالاتر از خودشون باشن و بتونن باهم بالا برن ...
در ضمن این هم یه تجربه شخصی از تاهل بنده اینه ک خدا ب وعده اش عمل میکنه و عموما کسی رو تویه زندگی تون میذاره ک مثله خودتونه پس تا میتونین خودتون رو تقویت کنین تا همسرتون هم تقویت شده نصیب تون بشه ... اینو خودم و دوستان متاهل ام بهش رسیدیم ... موفق باشین

کنجکاو بی گناه;614480 نوشت:
آیا دختر طلبه ای پیدا میشه که با سیگار کشیدنتون کنار بیاد ؟

منم میخواستم همینو بدونم دیگه:
sooshiant;613730 نوشت:

sooshiant;613730 نوشت:

سلام

به نظر من اول باید ملاکها و معیارهای اصلیتون مشخص بشه (برای مثال از لحاظ اخلاقی و رفتاری و فرهنگی یا زیبایی در چه حد)

و در مرحله بعد اقدام کنید

یعنی فقط نشینید فکر کنید که آیا دختران طلبه به بنده جواب مثبت میدهند یا خیر!!

درکنار صحبتهای استاد راهنما؛ شروع کنید یه چند مورد که با معیارهاتون همخوانی ِ بیشتری دارند رو بیابید و باهاشون صحبت کنید

دختران طلبه که همگی مثل هم نیستند!

همونطور که دختران ِ غیرطلبه همگی مثل هم نیستند!

و در دعاهاتون از خدا بهترین رو طلب کنید.

sooshiant;614460 نوشت:
امثال مکارم

نقیییییییی نقو، نقوووو نگی. نقی نگو،
سوشی .. ه ه ه ه ه ه ه ه هه، سوشی ... ه
آقای عزیز اولا آیت الله مکارم شیرازی، دوما با این حرفت شما بیشتر تحت تاثیر رسانه ها قرار گرفتی:ok:
شیشما شما مختارین مثل من مرجع تقلیدتون رو انتخاب کنین ولی به بقیه که نباید کاری داشته باشیم!!!!
سوما من شیرازی نیستم البته شیرازی ها رو دوست دارم مخصوصا داش آکول
هیفدهما (17) کی گفته کسی پیدا نمیشه که سیگار رو ترک کرده باشه، دوستم 15 سال تریاک و 6 ماه کراک کشید و الان فقط نفس می کشه:khandeh!:

چهارما

sooshiant;614473 نوشت:
اما یه دفه دولت عوض شد و یگم دولت عذر میخوام گند زد و شغلم تحت تاثیر قرار گرفت و احتمالاً مشکل تا یکی دو هفته دیگه حل بشه.

کار شرع، کار درهم و دینار نیست

و آخرا"
:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::Gol::Gol::Gol::Gol:

[="Navy"]بنده دوستان طلبه ی زیادی دارم،وفکرنمی کنم مسئله سیگارخوشایندکسی باشه حداقل درجمع دوستان بنده که عمل منفوری هست ...پیشنهادمن برای شما،اگرمیتونیدکم کم ترکش کنیدواگرمیخواییدهمسرخوبی قسمتتون بشه ،ازخودسازی غافل نباشید..وسعی کنیدکمی انعطاف پذیرترباشیدتوکلتون به خداباشه ان شاءالله درمسیرهدایت همسرخوبی نصیبتون میشه.[/]

sooshiant;614460 نوشت:
در مورد بخش دوم فتوا، ایشون بازم نمیگه سیگار کشیدن حرامه. داره میگه اگر با شروع به کشیدن سیگار بدونی تعدادش در آینده به حدی میرسه که ضرر قابل توجه به بدن میرسه اون وقت کشیدن سیگار جایز نیست.

شما خودتون مختارید من کاری به زندگی شما ندارم، فقط جهت اطلاع گفتم. در ضمن شما از کجا می دونید به اون مرحله نمی رسید؟

سلام آقای سوشیانت
همونطور که خیلی از دوستان اشاره کردن به نظرم یه دختر طلبه به هیچ عنوان نمیتونه فرد هم کفو شما باشه!
یه دختر طلبه صدرصد فردی مناسب هم خط و هم فکر خودش رو قبول میکنه شما یه دیدگاه وشیوه زندگی دارین که ممکنه حتی یه دختر مقید ومذهبی غیر طلبه هم به راحتی قبول نکنه
وحتما جوابش به شما منفیه خواهد.
منم خودم یه دختر مذهبی هستم فقط همین سیگار کشیدن طرفم کافیه که بقیه مسائل و نادیده بگیرم بهش جواب رد بدم چون به شدت تنفر دارم از دود دم. چه رسد به یه دخترای طلبه که توی این زمینه ها سخت گیر ترن.
پس بهتر دنبال یه فردی باشین که از هر نظر با شما تناسب داشته باشن وقتی این تناسب و هماهنگی بین شما باشه زندگی بدون تنشی هم خواهید داشت .
و ریسک کمتری هم در ازدواج و انتخابتون خواهید کرد.

sooshiant;614487 نوشت:
من که تا حالا کسی رو با چشم خودم ندیدم سیگار رو ترک کرده باشه. تو فیلما و داستانا شنیدم. اما به چشمم ندیدم

پدر من 25 سال سیگاری بود ، یه روز از خواب پاشد و دیگه سیگار نکشید :Nishkhand: الانم 10 ساله که سراغش نرفته :Kaf:

با سلام مجدد
اینکه آدم همچین روحیه ای داشته باشد که اشتباه خودش رو بپذیرد خیلی قابل تمجید و ستایش است:Kaf: از این جهت به شما تبریک می گم امیدوارم خداوند همه ما رو در راه راست خودش ثابت قدم قراربده

پدر من هم 20 سال هست سیگار ترک کرده و بنا به گفته خودش و مادرم قبلش سیگاری قهار بوده!!!(من یادم نمیاد اون زمونارو) الان تو خیابون که میریم یه آدم سیگاری از کنارش رد بشه از بوی سیگار حالش به هم میخوره!

الان توی این زمونه سیگاری بودن مرد برای خیلی از دخترای غیر مذهبی هم قابل قبول نیست. دیگه چه برسه به مذهبی !تازه از نوع طلبه ش!

*آبی بیکران*;614647 نوشت:
دود دم

ROFL
چه رسد به یه دخترای طلبه که توی این زمینه ها سخت گیر ترن.

ولی نظر یکی دیگه از دوستامون این بود دخترهای مذهبی ای که تو دانشگاه و اینا خیلی رفت و آمد میکنن خیلی سخت تراند
پس بهتر دنبال یه فردی باشین که از هر نظر با شما تناسب داشته باشن

مثلاً چطوری باشند؟ سیگاری باشند مثلاً؟ از هر روانشناسی که بپرسید بهتون میگه که بیشترین شباهتی که دو نفر با هم میتونن داشته باشند 40 درصده. بقیشو باید به تفاهم رسید.

نه منظورم این نیست که دختر خانم هم سیگاری باشن ولی با سیگار کشیدن شما مشکلی نداشته باشن!
منظورم از تناسب بیشتر فرهنگی و اعتقادی واخلاقی بود مثلا اعتقادات شما در هر حدی باشه باید طرفتون باهاش مشکلی نداشته باشه یه دختر خیلی مذهبی یا طلبه دنبال فردی با اعتقادات پایینتر از خودشون نیستن البته نمیگم همه ولی اکثرا اینگونه هستن .
چون اختلاف در اعتقادات مذهبی و نداشتن تناسب فرهنگی یا اختلاف دیدگاه در مورد مذهب وشرع این مسائل رو نمیتونی توی زندگی مشترک در موردشون به تفاهم برسین
اختلاف توی دومورد از این موارد کافیه سر هر مسئله ای توی زندگی دچار اختلاف وتنش بشید چون هر کسی سعی داره طبق اعتقاد و باور خودش حرفش رو ثابت کنه ونخواد از موضع خودش پایین بیاد.
بله با تفاهم میشه بر خیلی از مشکلات غلبه کرد ولی یه سری مسائل واختلاف سلیقه ها هستن که بر میگرده به همون فرهنگ واعتقاد وباورهای اشخاص که نمیشه نادیده گرفت چون یه شبه به دست نیومده بلکه جزو ذات و شخصیت هر فرده ودر وجودش نهادینه شده وقابل تغییر یا تعدیل ممکنه نباشه!

*آبی بیکران*;614686 نوشت:
مثلا اعتقادات شما در هر حدی باشه باید طرفتون باهاش مشکلی نداشته باشه یه دختر خیلی مذهبی یا طلبه دنبال فردی با اعتقادات پایینتر از خودشون نیستن البته نمیگم همه ولی اکثرا اینگونه هستن

همونطور که گفتم اعتقادات بنده مبتنی بر فقه اسلامیه. نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر. حداقل در مرحله ی اعتقادات.

sooshiant;614722 نوشت:
آره مثلاً یکی گفت همونطور که تو سیگار میکشی و این بر خلاف احکام فقهی نیست اون خانم هم ممکنه به تجملات علاقه داشته باشه که اونم بر خلاف احکام فقهی نباشه. یکی دیگه گفت خانومهای مذهبی ای که دانشگاه رفتند قوی تر هستند. راستش این دو تا حرف یکم روم تاثیر گذاشت. بعدشم دعوا شد سر آیت الله مکارم و ملت در چهار جهت اصلی متفرق شدند.

داداشی من بیشتر نگران سیگار کشیدنتم تا زن گرفتنت :Gol: اما اینکه خیلی چیزا تو فقه نیومده و میتونه باشه یا نباشه اینم جای تامل داره...

امیدوارم به یه نتیجه جامعی برسی..

از دوستانم میخوام کل کل سر مرجع رو بذارن کنار...

راستی گفتی دختر مذهبی و مهربون میخوای...

میگم نمیدونم روت میشه یا نه اما به خادم مسجد محلتون یا امام جمائت یا به مسئول هیئتی که همش اونجا میری بگو که یکیو تو همون محل بهت معرفی کنه

داداش این بهترین و قشنگ ترین راهه:Sham:

sooshiant;614329 نوشت:
ممنون از پاسخگویی استاد راهنما. این فرمایشات شما خیلی کمک کرد. شاید یکی از دلایل دیگه ای که بنده دنبال یک خانوم طلبه هستم اینه که میشه انبوهی از خانومهای مذهبی رو در حوزه پیدا کرد. اما بقیه دختران مذهبی هر جایی ممکنه باشند و دسترسی به اونها خیلی سخته. یا شاید فقط چادری باشند اما واقعاً مذهبی نباشند.

سلام چطوری می خوای به دخترهای حوزه دسترسی داشته باشی ؟ این سوال منم هست؟
این جوجه رنگیارو دیدی میذارن تو جعبه می ری بالاسرشون یکیو انتخاب می کنی؟

yaHosseinDS;614731 نوشت:
سلام چطوری می خوای به دخترهای حوزه دسترسی داشته باشی ؟ این سوال منم هست؟
این جوجه رنگیارو دیدی میذارن تو جعبه می ری بالاسرشون یکیو انتخاب می کنی؟

:))))))))
به یکی که آشنا تو حوزه خواهران داشته باشه میسپری که بره بپرسه.
اما راستش من یکم از این روش بدم میاد. یعنی حس خوبی نسبت بهش ندارم. ولی کار دیگه ای نمیشه کرد آخه.

جناب سوشینت شما آشنا رو چطوری ردیف کردی واسه حوزه ؟ از قبل داشتی؟ یا می خوای دست و پا کنی؟
ممنون

منم یه زمانی مایل بودم با یک دختر طلبه ازدواج کنم(البته بچه های قدیمی سایت میدونند که منظورم چندتا دختر هست-تعدد زوجات:khandeh!:)
مادر مخالفت کرد بعدم رفت به فامیل گفت اونها هم به جای کمک به من مسخره کردند:Ghamgin:
کلا حوصله ندارم با خونواده و فامیل در بیوفتم الان یک جورایی بی خیال شدم
یا حق

sooshiant;614428 نوشت:
ممنون از دوستانی که در بحث شرکت کردنند و بنده رو راهنمایی کردن. برای بنده ایده آل اینه که همسرم همسن خودم باشه یا نهایتاً یک سال کوچیکتر باشه. چرا که چند ماه پیش بنده در مورد اختلاف سنی زوجین با ترکیب و کنکاش در آمارهای مختلف سایت ثبت احوال به نتایج جالبی رسیدم. اگر کسی خواست فایل اکسلش رو براش ایمیل میکنم که استفاده کنه. البته حجم داده ها خیلی زیاده اما دوتاشو به عنوان نمونه ذکر میکنم. ان شا الله که هیچدوم از ما طلاق نمیگیره اما آمار طلاق برای ماها میتونه نشون دهنده میزان آرامش و میزان رضایت مندی از زندگی مشترک باشه.

اگر سن مرد منهای سن زن رو به عنوان یک شاخص معرفی کنیم نحوه رشد میزان درصد طلاق بر اساس اختلاف سنی از کم به زیاد (برای طلاقهای پارسال) به شرح زیر است:
برای طلاق های صورت گرفته در سال اول بعد از ازدواج: 0 ، 1 ، 1- ، 2 ، 3 ، 2- ، 3- ، 4 ، 5 ، 4-
برای طلاقهای صورت گرفته در سال پنجم بعد از ازدواج: 0 ، 1 ، 2 ، 1- ، 3 ، 4 ، 5 ، 2- ، 6 ، 3- ، 4-
چندتا نکته جالب در این آمارها است:
_در سال اول زندگی مشترک اگر حتی تا 3 سال زن بزرگتر باشه آمار طلاق کمتر از حالتیه که 4 سال مرده بزرگتر باشه.
_در سال پنجم از زندگی اگر حتی مرد 5 سال بزرگتر باشه بهتر از حالتیه که زن 2 سال بزرگتر باشه.
_نتیجه: در تمام حالات اینکه زن و مرد همسن باشند یا نهایتاً مرد یکی دو سال بزگتر باشه کمترین آمار طلاق رخ داده. اما حتی اگر زن یک سال بزرگتر از شوهر باشه بهتر از اینه که زن 4-5 کوچیکتر از مرد باشه. اگر حتی زن 3-4 سال بزرگتر باشه بهتر از حالتیه که زن خیلی کوچیکتر از مرد باشه (یعنی مثلا 7-8-9 سال)

من که نفهمیدم چی شد ولی بدم نمیاد فایلشو داشته باشم
الان براتون مقدوره بفرستید؟؟

yaHosseinDS;614786 نوشت:
جناب سوشینت شما آشنا رو چطوری ردیف کردی واسه حوزه ؟ از قبل داشتی؟ یا می خوای دست و پا کنی؟
ممنون

آخوندا خیلیاشون آشنا هستن. میتونی مادرت رو هم بفرستی حوزه بره با مدیرشون حرف بزنه

sooshiant;614805 نوشت:
آخوندا خیلیاشون آشنا هستن. میتونی مادرت رو هم بفرستی حوزه بره با مدیرشون حرف بزنه

آخوند که نمی تونه بره بخش خانوما نگاشون کنه؟ می تونه برانداز کنه؟
مادرمم خجالتیه. زورشم کنی نمیره. اگر هم بره خدایی نکرده مدیره حرف بی ربط بزنه مادرم که همیشه دور اینکارو خط می کشه هیچ من نمی تونم حرفای مدیرو تحمل کنم.

yaHosseinDS;614812 نوشت:
آخوند که نمی تونه بره بخش خانوما نگاشون کنه؟ می تونه برانداز کنه؟
مادرمم خجالتیه. زورشم کنی نمیره. اگر هم بره خدایی نکرده مدیره حرف بی ربط بزنه مادرم که همیشه دور اینکارو خط می کشه هیچ من نمی تونم حرفای مدیرو تحمل کنم.

به نظرم بهترین راهکار برای اونایی که دختر طلبه میخوان اینکه مادر یا خواهرتون بفرستین حوضه خواهران وبا مسئول حوضه خانما صحبت کنه بگن که دنبال یه عروس با این مشخصات از بین دخترای طلبه هستیم
مشخصات اقا پسر هم اینهاست بعد دیگه بسپرن به خود مسئولشون حتما چندتا کاندید معرفی میکنن بعد کمکم میرین اشنا میشین.

(کسری );614817 نوشت:
برادر سوشیانت نتیجه چه شد بلاخره؟

اون بالا گفته تا ده روز این پست باز میمونه. بذار ببینیم نظر همه چیه بعد نتیجه میگیریم که دختر طلبه بگیریم یا فقط دختر مذهبی باشه کافیه

*آبی بیکران*;614815 نوشت:
به نظرم بهترین راهکار برای اونایی که دختر طلبه میخوان اینکه مادر یا خواهرتون بفرستین حوضه خواهران وبا مسئول حوضه خانما صحبت کنه بگن که دنبال یه عروس با این مشخصات از بین دخترای طلبه هستیم
مشخصات اقا پسر هم اینهاست بعد دیگه بسپرن به خود مسئولشون حتما چندتا کاندید معرفی میکنن بعد کمکم میرین اشنا میشین.

دل تو دلم نیست :khandeh!:
بعدش یه سوال این راهی که می گید قبلا تست شده یا رو بنده داره امتحان می شه؟

sooshiant;614822 نوشت:
اون بالا گفته تا ده روز این پست باز میمونه. بذار ببینیم نظر همه چیه بعد نتیجه میگیریم که دختر طلبه بگیریم یا فقط دختر مذهبی باشه کافیه

برادر سوشینت شما به نظرم بری دختر مذهبی بگیری بهتره . شما هم می یایی حوزه دست تو کار زیاد می شه. خوباشو می برن واسه ما انتخاب محدودتر می شه اصلا یک مکافاتی باید بکشیم تو انتخاب! :Gol:

yaHosseinDS;614824 نوشت:
دل تو دلم نیست
بعدش یه سوال این راهی که می گید قبلا تست شده یا رو بنده داره امتحان می شه؟

نه عزیزم اکثر طلبه های مرد اینطوری ازدواج میکنن.

بله تست شده من چندتا از دخترای فامیلمون طلبه هستن.
این دخترا یا از طریق هم حوزه ایای خودشون معرفی میشن یا یه اشنا پیدا میکنن.
یا توسط مسئولشون به همون روشی که تو پست قبلی گفتم.
شما اگه اشنا ندارین تنها راهش همونیه که گفتم مطمئن باشین جواب میگیرین اگه واقعا جدی باشین واسه این کار وخانواده هم باهاتون همکاری کنن.

*آبی بیکران*;614829 نوشت:
بله تست شده من چندتا از دخترای فامیلمون طلبه هستن.
این دخترا یا از طریق هم حوزه ایای خودشون معرفی میشن یا یه اشنا پیدا میکنن.
یا توسط مسئولشون به همون روشی که تو پست قبلی گفتم.
شما اگه اشنا ندارین تنها راهش همونیه که گفتم مطمئن باشین جواب میگیرین اگه واقعا جدی باشین واسه این کار وخانواده هم باهاتون همکاری کنن.

دوتا سوال مطرحه »
اول اینکه شما دومین نفری هستین که می گین اگر واقعا جدی باشید. یعنی ممکنه پسری سر شوخی تا اینجای کار بیاد؟
دوم اینکه من اگر از اون پیشنهاداشون خوشم نیومد چیکار کنم چون آخه واسه من ظاهر خیلی مهمه؟ می شه بهشون بگیم براساس این عکس یکیو پیدا کنین یا شبیه به این یا خشگل تر؟
ممنون

yaHosseinDS;614832 نوشت:
دوتا سوال مطرحه »
اول اینکه شما دومین نفری هستین که می گین اگر واقعا جدی باشید. یعنی ممکنه پسری سر شوخی تا اینجای کار بیاد؟
دوم اینکه من اگر از اون پیشنهاداشون خوشم نیومد چیکار کنم چون آخه واسه من ظاهر خیلی مهمه؟ می شه بهشون بگیم براساس این عکس یکیو پیدا کنین یا شبیه به این یا خشگل تر؟
ممنون

بله هستن پسرایی که فقط در حد حرف میان جلو ولی پای عمل که میرسه و با کوچکترین مانع یا مشکل زود جا خالی میکنن وهنوز تکلیفشون با خودشون مشخص نیست.
خوب وقتی مشخصات دختر خانم رو میگن بهشون بگو ظاهر براتون خیلی مهمه دیگه بعد خودشون میفهمن بین دخترای خوشگل واستون کاندید پیدا کنن. بلاخره یه دونه باب میل شما که پیدا میشه ولی سعی کنید زیاد سخت گیری نکنید توی این مورد ظاهر!!!!

[="DarkGreen"]سلام و عرض ادب

sooshiant;614822 نوشت:
اون بالا گفته تا ده روز این پست باز میمونه

بله باز میمونه ولی به شرطی که تاپیک تبدیل به چت باکس نشه و هر موضوعی از هر کجا داخلش نشه.

موضوع سیگار فقط در حد پذیرش طرف مقابل در این تاپیک جایگاه داره نه در حد بررسی مراجع و فتاوای مراجع و ....

لطفا مباحث فقهی و سوال در مورد مراجع رو در انجمن فقه پیگیری کنید.

و لطفا در هیچ یک از انجمن های سایت تاپیک ها رو تبدیل به چت باکس نکنید.

برای قربون صدقه هم پروفایل مناسب تره برادران محترم بدون دغدغه میتونند در پروفایل قربون صدقه هم برن.

متشکرم[/]

موضوع قفل شده است