صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با دختر طلبه

علاقه
    دین و هنر و علم
    نوشته
    34
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    89

ازدواج با دختر طلبه

به نام خدا
    با سلام و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام آخر ماه صفر

بنده یک مرد 30 ساله هستم و به دلیل تحصیل و سربازی و مشکلات شغلی و مالی متاسفانه تا کنون نتونستم ازدواج کنم و قصد دارم ان شا الله در آینده نزدیک ازدواج کنم. خودم از لحاظ دینی و پوشش شبیه جوانهای امروزی هستم. اما مقلد آقای خامنه ای هستم و تا حد زیادی هم به مسائل فقهی عمل میکنم. اما جایی که فقه ( نه کلیت دین و اخلاق و . . . ) نظر صریح و مشخصی نداشته باشه مطلقاً روشن فکر هستم و هر جور که خودم صلاح بدونم عمل میکنم. به عبارتی در محدوده ی فقه صد درصد روشن فکر هستم و روی مرز دین راه میرم و به قول بعضی آخوندا شاید من اونیم که دقیقاً روی لبه پرتگاه راه میره. لذا شاید گاهی کارایی انجام بدم که جامعه به من بگه داری سر خودت کلاه شرعی میذاری اما اصلاً برام مهم نیست که بقیه چی بگن.

برای اینکه با طرز تفکر بنده آشنا بشید یک مثال میزنم: مرجع تقلید بنده نمیگه سیگار حرامه و خیلی از آخوندها هم میگن که سیگار مباحه و آنچه که از دهان انسان وارد میشود نباید ضرر دفعی داشته باشد و نیز انسان رو از حالت عادی خارج نکنه. از طرفی منطق خودم هم میگه اگر قرار باشه سیگار حروم باشه پس نوشابه که 400 برابر سیگار ضرر داره و امواج موبایل و راه رفتن تو خیابونهای وسط شهر و خوردن این مرغ و گوشتهای هرمونی و تلویزیون نگاه کردن و . . . که ضررهایی به مراتب بیشتر از سیگار داره هم حرامه. لذا الان 12 ساله که سیگاریم و حتی بعد از اینکه نظر فقهی مشخصی برای سیگار پیدا کردم فکر ترک سیگار رو از سرم بیرون کردم و راحت روزی 10-15 نخ سیگار میکشم. البته در فضای باز که کسی رو اذیت نکنه.

حالا بنده با این روحیه، علاقه ی شدیدی هم به ازدواج با یک خانم طلبه دارم و شاید به این خاطره که مطمئنم ایشون میتونه سعادت دنیوی و اخروی انسان را تا حدودی تضمین کنه و میشه زندگی ای آروم و عاشقانه و بدون تجملات و دغدغه های فکری متداول با ایشون داشت. شایدم دارم اشتباه میکنم یا افراط میکنم. شاید خیلی از بقیه خانومهای متدینی که طلبه هم نیستن و شاید شباهت رفتاری بیشتری با بنده داشته باشند برای من بهتر از یک خانم طلبه باشند. اما به هر حال فعلاً نظرم همینه و فکر میکنم ایده آل برای بنده یک خانم طلبه هست و سوالاتی که در این باب داشتم که ممنون میشم دوستان جواب بدن:

1- با توجه به اینکه بنده 30 ساله هستم و از طرفی خانومهای طلبه به لحاظ اعتقادی معمولاً در سنین پایین سریع ازدواج میکنند احتمالاً بنده هم باید با یک دختر خانمی که اختلاف سنی زیادی با بنده داره (مثلاً 7-8 سال کوچکتره) ازدواج کنم. به نظر شما این مسئله چقدر میتونه نگران کننده باشه؟

2- خواهرم یک دختر مانتویی هست و در عین حالی که نماز و روزه و . . . رو به جا میاره و خیلی از مسائل فقهی رو هم رعایت میکنه اما متاسفانه بیرون خونه آرایش میکنه. به نظر شما آیا این وسط امکان بروز مشکلاتی هست؟

3- با توجه به این روحیه ای که من دارم و درابتدای عرایضم ذکر کردم و شرایط سنی و شرایط خانوادگیم به نظر شما آیا امکانش هست که یک خانم طلبه به بنده جواب مثبت بده؟

4- گاهی شنیده ام که این خانمهای طلبه از لحاظ مسائل زناشویی سرد هستند. البته ناگفته نماند برای بنده که در تمام این سالها رویای زندگی با یک دختر خانوم طلبه ی سفت و سخت رو در سر داشتم ارزشش رو داره که در مورد مسئله ی عدم اشباع کامل نیازهای جنسی ریسک کنم و خودم رو به دست قضا و قدر الهی بسپرم. اما میخواستم بدونم آیا جایی هست که معمولاً خانومهای طلبه برای مشاوره به اونجا مراجعه کنند که بنده هم برم و سوالاتم رو در این مورد و موارد مشابه بپرسم؟

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

ازدواج با دختر طلبه

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 8

نوشته
    771
    حضور
    25 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

[quote=sooshiant;613730]بنده یک مرد 30 ساله هستم و به دلیل تحصیل و سربازی و مشکلات شغلی و مالی متاسفانه تا کنون نتونستم ازدواج کنم و قصد دارم ان شا الله در آینده نزدیک ازدواج کنم. خودم از لحاظ دینی و پوشش شبیه جوانهای امروزی هستم. اما مقلد آقای خامنه ای هستم و تا حد زیادی هم به مسائل فقهی عمل میکنم. اما جایی که فقه ( نه کلیت دین و اخلاق و . . . ) نظر صریح و مشخصی نداشته باشه مطلقاً روشن فکر هستم و هر جور که خودم صلاح بدونم عمل میکنم. به عبارتی در محدوده ی فقه صد درصد روشن فکر هستم و روی مرز دین راه میرم و به قول بعضی آخوندا شاید من اونیم که دقیقاً روی لبه پرتگاه راه میره. لذا شاید گاهی کارایی انجام بدم که جامعه به من بگه داری سر خودت کلاه شرعی میذاری اما اصلاً برام مهم نیست که بقیه چی بگن.

برای اینکه با طرز تفکر بنده آشنا بشید یک مثال میزنم: مرجع تقلید بنده نمیگه سیگار حرامه و خیلی از آخوندها هم میگن که سیگار مباحه و آنچه که از دهان انسان وارد میشود نباید ضرر دفعی داشته باشد و نیز انسان رو از حالت عادی خارج نکنه. از طرفی منطق خودم هم میگه اگر قرار باشه سیگار حروم باشه پس نوشابه که 400 برابر سیگار ضرر داره و امواج موبایل و راه رفتن تو خیابونهای وسط شهر و خوردن این مرغ و گوشتهای هرمونی و تلویزیون نگاه کردن و . . . که ضررهایی به مراتب بیشتر از سیگار داره هم حرامه. لذا الان 12 ساله که سیگاریم و حتی بعد از اینکه نظر فقهی مشخصی برای سیگار پیدا کردم فکر ترک سیگار رو از سرم بیرون کردم و راحت روزی 10-15 نخ سیگار میکشم. البته در فضای باز که کسی رو اذیت نکنه.[/quote]

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی این توصیفی که از خودتون دارید نشاندهنده ی تقید شما به انجام و اجبات و ترک محرمات می باشد و این بسیار عالی است و البته در آن مواردی که گفتید به نظر خود عمل می کنید اشکالی ندارد که نه بلکه بالاتر انسان باید در آنجایی که یقین دارد به یقین خود عمل نماید در این صورت چون به یقین خود عمل کرده است نزذ خداوند متعال نیز برای انجام کارش عذر دارد
    ولی نکته اصلی روی یقین است و انسان نباید خود را فریب دهد بلکه وقتی تصمیم به کاری دارد کاملا فکر کند معلومات خود را بالا ببرد و سپس اقدام نماید

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiant نمایش پست ها
    حالا بنده با این روحیه، علاقه ی شدیدی هم به ازدواج با یک خانم طلبه دارم و شاید به این خاطره که مطمئنم ایشون میتونه سعادت دنیوی و اخروی انسان را تا حدودی تضمین کنه و میشه زندگی ای آروم و عاشقانه و بدون تجملات و دغدغه های فکری متداول با ایشون داشت. شایدم دارم اشتباه میکنم یا افراط میکنم. شاید خیلی از بقیه خانومهای متدینی که طلبه هم نیستن و شاید شباهت رفتاری بیشتری با بنده داشته باشند برای من بهتر از یک خانم طلبه باشند. اما به هر حال فعلاً نظرم همینه و فکر میکنم ایده آل برای بنده یک خانم طلبه هست
    در مورد ازدواج با دختر های طلبه این نکته را خدمتتون عرض کنم هرچند این بزرگواران در راه تحصیل علوم قدم گزارده اند و معمولانسبت به ظواهر دین مقید هستند ولی این را باید مدنظر قرار دهید که آنها در همین جامعه بززرگ شده اند و برخی از مشکلات جامعه دامنگیر آنها هم هست لذاتوجه داشته باشید که زندگی جزء این موارد که باید باشد مهارتهای دیگری را هم نیاز دارد لذا بسیاری از دخترهای طلبه هستند که زندگی خوبی را دارند و البته هستند کسانی که در زندگی دچار مشکل هستند لذا به نظر بجای آنکه به کسوت و شغل طرف(طلبه بودن ) توجه نمایید روی ملاکهای اصلی خود که آنها را در یک دختر طلبه می بینید تمرکز نمایید و آنها را در هرکسی دیدی (طلبه یا غیر طلبه) آن شخص را جهت ازدواج مد نظر قرار دهید

1- با توجه به اینکه بنده 30 ساله هستم و از طرفی خانومهای طلبه به لحاظ اعتقادی معمولاً در سنین پایین سریع ازدواج میکنند احتمالاً بنده هم باید با یک دختر خانمی که اختلاف سنی زیادی با بنده داره (مثلاً 7-8 سال کوچکتره) ازدواج کنم. به نظر شما این مسئله چقدر میتونه نگران کننده باشه؟
    فاصله سنی مناسبی را که جهت ازدواج پیشنهاد می کنند حدودا ۴ سال می باشد و البته در میان طلبه های دختر هستند کسانیکه متناسب سن شما باشند

2- خواهرم یک دختر مانتویی هست و در عین حالی که نماز و روزه و . . . رو به جا میاره و خیلی از مسائل فقهی رو هم رعایت میکنه اما متاسفانه بیرون خونه آرایش میکنه. به نظر شما آیا این وسط امکان بروز مشکلاتی هست؟
    امکان بروز مشکلات هست ولی این دلیل نمی شود که از ازدواج با یک خانم مذهبی صر فنظر نمایید در زندگی مشکلات این چنینی زیاد می باشد که شما و همسرتون می توانید با مدیریت خود و برخورد مناسب مشکلات را به حداقل برسانید

3- با توجه به این روحیه ای که من دارم و درابتدای عرایضم ذکر کردم و شرایط سنی و شرایط خانوادگیم به نظر شما آیا امکانش هست که یک خانم طلبه به بنده جواب مثبت بده؟
    موارد فرق می کند و خانمهای طلبه همه مثل هم نمی باشند و این امکان وجود دارد البته ضمن توجه به نکاتی که در ابتدا عرض کردم بیان بهتر و درستتر اعتقادات خود می تواند در این زمینه راهگشا باشدالبته ضمن توجه به باطن دین نسبت به رعایت ظواهر دین حساسیت خود را بالا ببرید

4- گاهی شنیده ام که این خانمهای طلبه از لحاظ مسائل زناشویی سرد هستند. البته ناگفته نماند برای بنده که در تمام این سالها رویای زندگی با یک دختر خانوم طلبه ی سفت و سخت رو در سر داشتم ارزشش رو داره که در مورد مسئله ی عدم اشباع کامل نیازهای جنسی ریسک کنم و خودم رو به دست قضا و قدر الهی بسپرم. اما میخواستم بدونم آیا جایی هست که معمولاً خانومهای طلبه برای مشاوره به اونجا مراجعه کنند که بنده هم برم و سوالاتم رو در این مورد و موارد مشابه بپرسم؟
    نکته ای که شما اشاره نمودید (سرد مزاجی)در زندگی با توجه به شرایط امروز جامعه بسیار حائز اهمیت می باشد و باید نسبت به آن توجه لازم شود ولی اینکه خانمهای طلبه این چنین هستند درست نیست و کلیت ندارد و در همه اقشارجامعه موارد این چنینی مشاهده می شود به همین خاطر عرض کردیم حفظ دین و پوشش و ایمان و تقوا و... در زندگی باید باشد ولی زندگی خوب و موفق در کنار اینها که باید باشد و اصل هستند نیاز به مهارتهایی نیز دارد

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یاعلی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۳/۱۰/۰۲ در ساعت ۰۳:۴۱

7. صلوات ها 16

علاقه
    دین و هنر و علم
    نوشته
    34
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    89

ممنون از پاسخگویی استاد راهنما. این فرمایشات شما خیلی کمک کرد. شاید یکی از دلایل دیگه ای که بنده دنبال یک خانوم طلبه هستم اینه که میشه انبوهی از خانومهای مذهبی رو در حوزه پیدا کرد. اما بقیه دختران مذهبی هر جایی ممکنه باشند و دسترسی به اونها خیلی سخته. یا شاید فقط چادری باشند اما واقعاً مذهبی نباشند.

9. صلوات ها 5

علاقه
    دین و هنر و علم
    نوشته
    34
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    89

مثلاً مدتی پیش بنده قصد ازدواج با یک خانوم چادری و به ظاهر مذهبی رو داشتم ...
    و وقتی صحبت میکردیم از لحاظ اعتقادی هم نسبتاً خوب بودند. اما بنا به دلایلی خدا به بنده لطف کرد و این ازدواج رخ نداد.
    چونکه بعد از مدتی در صفحه فیس بوک ایشون دیدم که به یکی از کشورهای غربی پناهنده شده و لب ساحل کشف حجاب کرده و در پارتی هایی که مشروب مصرف میشه داره همراه مردها میرقصه.
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۱۰/۰۲ در ساعت ۱۴:۱۳

11. صلوات ها 2

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

با سلام.

خیر خیلی از دخترهای طلبه هستند که زود ازدواج نمی کنن و من مورد زیاد دیدم، چون هرکسی بنا به نوع زندگی خودش اصولا ازدواج می کنه .

البته روحیتون تا یه جایی خوبه. ولی در مورد چیزی که راجع به سیگار گفتین من حس می کنم شما درباره چیزی که دوست دارید انجام بدید فقط نگاه به این می کنید که حلال هست یا حروم و از بقیه لحاظ کمتر تحقیق می کنید. البته من فکر می کنم همه مراجع هم نظرشون اینکه هرچیزی که به بدن ضرر بزنه حرام هست مثلا شما حق ندارید بزنید خودتون رو سیاه و کبود کنید چون این بدن دست شما امانت هست

و مضرات سیگارم بر کسی پوشیده نیست. شما وقتی دنبال یه دختر طلبه می گردین پس می خواین یه زندگی سرشار از ایمان داشته باشید نشانه مهم ایمانم اینکه کاری کنی که امام زمانت ازت راضی باشه ولی با آسیب رسوندن به خودتون من فک نمی کنم نه خدا نه امام زمان از این کار راضی باشن

حضرتآیت الله العظمی خامنه ای مد ظله العالی
    حکم با اختلاف مراتب ضررى که بر استعمال دخانیات مترتب مى‏شود، متفاوت مى گردد و به طور کلى استعمال دخانیات اگر به مقدارى باشد که موجب ضرر قابل ملاحظه‏اى براى بدن باشد، جایز نیست و اگر شخص مى‏داند که با شروع آن به این مرحله مى‏رسد نیز جایز نمى‏باشد. [4]

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی
    خوردن یا نوشیدن چیزى که براى انسان ضرر مهمّى دارد حرام است، کشیدن سیگار و سایر انواع دخانیات اگر به تصدیق اهل اطّلاع ضرر مهمّى داشته باشد، نیز حرام است، ولى استفاده از موادّ مخدّر مطلقاً حرام است؛ خواه به صورت تزریق یا دود کردن یا خوردن و یا به هر طریق دیگرى بوده باشد و همچنین تولید، خرید و فروش و هر گونه کمک به انتشار آن، حرام است. . [5]

- آیت اله مکارم شیرازی: خطرات مهم دود سیگار یک واقعیت است که حتی فرزندان افراد سیگاری و معاشران آنها نیز از آن در امان نیسـتند لذا فتوای تحریم آن را به طور مطلـق داده ایم

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مد ظله العالی
    خوردن چیزى که براى عقل انسان یا سلامتى او ضرر دارد حرام است، ولى اگر ضرر موقّت یا کم باشد که عقلاء اعتنا نکنند، حرام نیست." [6]

حضرت آیت الله هادوی تهرانی دامت برکاته
    استعمال دخانیات به دلیل مضرّ بودن آن مطلقاً حرام است.

[1] توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج‏2، ص: 600[مسأله 2630].

[2] . کتاب «سیگار، سکته، سرطان» از جمله این کتب است.

[3] . فاضل لنکرانى، محمد، جامع المسائل، ج‌1، ص 578، س2160، انتشارات امیر قلم، قم ، یازدهم، ه‍ ق.

[4] -توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج‏2، ص: 1018،س1407.

[5] توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج‏2، ص: 600[مسأله 2630].

آیت الله وحید خراسانی:
    سوال : آیا سیگار کشیدن جائز است؟
    در صورتی که ضرر معتنی به داشته باشد ، جایز نیست .

4- گاهی شنیده ام که این خانمهای طلبه از لحاظ مسائل زناشویی سرد هستند. البته ناگفته نماند برای بنده که در تمام این سالها رویای زندگی با یک دختر خانوم طلبه ی سفت و سخت رو در سر داشتم ارزشش رو داره که در مورد مسئله ی عدم اشباع کامل نیازهای جنسی ریسک کنم و خودم رو به دست قضا و قدر الهی بسپرم.
    این یه تفکر اشتباه هست

اینگونه خانم ها بخاطر حیا زیاد و شاید یک سری تفکرات اشتباه تا قبل ازدواج دنبال یادگیری مهارت های زناشویی نبودن

خیلی از این خانم ها اگه واقعا با ایمان باشن حتما دنبال رضایت شوهرشون در این زمینه خواهند بود و با کمک همسرشون می تونن همونی بشن که شما می خواین فقط یکم صبر و تحمل لازم هست تا اون حیا کاذب و خجالت از بین بره

13. صلوات ها 12

علاقه
    خدا و اهل بیت _ همسرم _ مطالعه دینی و مذهبی_هنر
    نوشته
    1,245
    حضور
    20 روز 23 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    196
    صلوات
    5497

مثلاً مدتی پیش بنده قصد ازدواج با یک خانوم چادری و به ظاهر مذهبی رو داشتم
    و وقتی صحبت میکردیم از لحاظ اعتقادی هم نسبتاً خوب بودند. اما بنا به دلایلی خدا به بنده لطف کرد و این ازدواج رخ نداد.
    چونکه بعد از مدتی در صفحه فیس بوک ایشون دیدم که به یکی از کشورهای غربی پناهنده شده و لب ساحل کشف حجاب کرده و در پارتی هایی که مشروب مصرف میشه داره همراه مردها میرقصه.
    با سلام

این موارد ثابت شدند که نباید از روی ظاهر فرد به حقیقتش پی برد.

بحث ایمان و اخلاق و هم کفو بودن که در قرآن هم آمده تضمین کننده خوشبختی ست.

همیشه چیزی یا کسی را باید انتخاب کرد که خداوند گفته است.

ایمان و اخلاق واقعی در راست گویی فرد دیده می شود و راستگویی و امانت داری او را می توان از خانواده فرد، تیپ و دوستانفرد در حین تحقیق فهمید.

اگر راستگو بود نماز و دین او صادقانه است.و کسی که دین دارد بی عفت و بی عصمت و بی غیرت نیست و کسی که امانت دارد می داند که همسرش امانت خداست.

آدم با اخلاق اولین شاخصه اش گذشت و ایثار است.

آدمی که اخلاق ندارد کینه جو و قد است و ذره ای اهل گذشت و فداکاری نیست.

دین می گوید با کسی که هنر دارد زندگی کن

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۱۰/۰۲ در ساعت ۱۴:۱۴ دلیل: ویرایش پست نقل قول شده

... يا اَباعَبْدِاللهِ اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ ...

اَلـــلّــــهـُــــمَّ عَــــجِـّـــلْ لِـــوَلـــیـــِّکَ الــــْفــــَرَجْ

ازدواج با دختر طلبه

15. صلوات ها 9

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

شما حتی با اینکه با خاهرتون توی یه خونواده بزرگ شدین با این حال اختلاف نظر دارین.چطور میتونین بگین همه خانمهای طلبه سردمزاجن یا نه!شما برو خواستگاری همنجا مطرح کن این چیزا را.پا پیش بزار فوقش اینه که نمیشه.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

17. صلوات ها 3

علاقه
    دین و هنر و علم
    نوشته
    34
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    89

نقل قول نوشته اصلی توسط Ṃᾄʀẓἷἔ نمایش پست ها
    خیر خیلی از دخترهای طلبه هستند که زود ازدواج نمی کنن و من مورد زیاد دیدم، چون هرکسی بنا به نوع زندگی خودش اصولا ازدواج می کنه .
    ممنون از دوستانی که در بحث شرکت کردنند و بنده رو راهنمایی کردن. برای بنده ایده آل اینه که همسرم همسن خودم باشه یا نهایتاً یک سال کوچیکتر باشه. چرا که چند ماه پیش بنده در مورد اختلاف سنی زوجین با ترکیب و کنکاش در آمارهای مختلف سایت ثبت احوال به نتایج جالبی رسیدم. اگر کسی خواست فایل اکسلش رو براش ایمیل میکنم که استفاده کنه. البته حجم داده ها خیلی زیاده اما دوتاشو به عنوان نمونه ذکر میکنم. ان شا الله که هیچدوم از ما طلاق نمیگیره اما آمار طلاق برای ماها میتونه نشون دهنده میزان آرامش و میزان رضایت مندی از زندگی مشترک باشه.

اگر سن مرد منهای سن زن رو به عنوان یک شاخص معرفی کنیم نحوه رشد میزان درصد طلاق بر اساس اختلاف سنی از کم به زیاد (برای طلاقهای پارسال) به شرح زیر است:
    برای طلاق های صورت گرفته در سال اول بعد از ازدواج: 0 ، 1 ، 1- ، 2 ، 3 ، 2- ، 3- ، 4 ، 5 ، 4-
    برای طلاقهای صورت گرفته در سال پنجم بعد از ازدواج: 0 ، 1 ، 2 ، 1- ، 3 ، 4 ، 5 ، 2- ، 6 ، 3- ، 4-
    چندتا نکته جالب در این آمارها است:
    _در سال اول زندگی مشترک اگر حتی تا 3 سال زن بزرگتر باشه آمار طلاق کمتر از حالتیه که 4 سال مرده بزرگتر باشه.
    _در سال پنجم از زندگی اگر حتی مرد 5 سال بزرگتر باشه بهتر از حالتیه که زن 2 سال بزرگتر باشه.
    _نتیجه: در تمام حالات اینکه زن و مرد همسن باشند یا نهایتاً مرد یکی دو سال بزگتر باشه کمترین آمار طلاق رخ داده. اما حتی اگر زن یک سال بزرگتر از شوهر باشه بهتر از اینه که زن 4-5 کوچیکتر از مرد باشه. اگر حتی زن 3-4 سال بزرگتر باشه بهتر از حالتیه که زن خیلی کوچیکتر از مرد باشه (یعنی مثلا 7-8-9 سال)
    ویرایش توسط sooshiant : ۱۳۹۳/۱۰/۰۲ در ساعت ۰۷:۳۷

19. صلوات ها 3

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

سلام داداش.

امیدوارم خوب باشی

داداشی اصلا از طرز نوشتنت معلومه که به اون مرحله رسیدی که بتونی از عهده یه کی هم پای خودت بر بیای و فرداشم دیره...

اما گفتی دختر طلبه...راستش نمیدونم چی بگم...قبول داری که خوب و بد همه جا هست؟

صرفا اینکه فقط طرف طلبه باشه معیار خوبی نیست برادر

اما اره...اگه خوب بود پدر مادر خوب داشت و از خانواده مذهبی هم باشه که میشه نور علا نور

سخته اما پیدا میشه..

من یه گوشی خواستم بخرم کل شهرو گشتم ...

چرا برای گرفتن یه زن خوب کل شهرو نگردم؟؟؟؟

موفق بشی داداش

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 14

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری