جمع بندی خواستگار دانشجو و حداقل حقوق مرد ازنظر خانمها؟

تب‌های اولیه

169 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگار دانشجو و حداقل حقوق مرد ازنظر خانمها؟

یه سوال از خانمها داشتم.قبلش میخاستم یه مطلبی را بگم.تا الان دقت کردین تاپیک ازدواج از پربازدیدترین موضوعاته.که نشون میده واقعا جوونا میخان ازدواج کنن اگه شرایطشو داشته باشن.بگذریم.سوال:خانمها یا خونوادشون به خاستگارایی که هنوز دانشجو هستن چه جوابی میدن؟سوال دومم اینه که اگه اون اقا سر کار خاصی نره و از کارای علمی و تحقیقاتی خوشش بیاد و یه شغلی هم پاره وقت داشته باشه.ولی با سوده پولی که تو بانک گذاشته بتونه زندگیشو بچرخونه.مثلا ماهی2-3 تومن.خانمها یا خونوادشون مشکلی دارن با این قضیه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

[

mohsen1990;613590 نوشت:
سوال:خانمها یا خونوادشون به خاستگارایی که هنوز دانشجو هستن چه جوابی میدن؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
بستگی به هر خانواده دارد و همه همانند هم نمی باشند ولی معمولا در خانواده ها توجه خاصی روی شغل پسر می باشد و این هم البته بیجهت نمی باشد لذا از این جهت مقداری به دانشجویان سخت گیری می شود
البته درست این است نگاه به جنبه و جربزه طرف شود ببیند که آیا می تواند درآمدی داشته باشد یا خیر در این صورت اگر بتوانید خود را ثایت کنید و خود را نشان دهید احتمال بیشتری دارد که موفق شوید و جواب مثیت بگیرید

mohsen1990;613590 نوشت:
سوال دومم اینه که اگه اون اقا سر کار خاصی نره و از کارای علمی و تحقیقاتی خوشش بیاد و یه شغلی هم پاره وقت داشته باشه.ولی با سوده پولی که تو بانک گذاشته بتونه زندگیشو بچرخونه.مثلا ماهی2-3 تومن.خانمها یا خونوادشون مشکلی دارن با این قضیه؟

خانواده ها با هم فرق می کنند ولی به نظر میرسد مشکل چندانی در این زمینه وجود داشته باشد زیرا هدف که همان گرداندن زندگی و عدم اتکا به دیگران است محقق شده است
البته به این نکته توجه نمایید که سود پول و قرادادی که در بانک می باشد درست و حلال باشد

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

بیشتر کسایی که اطراف ما هستن فکر میکنم بُز هم به دانشجو نمیدن ببره بچرونه
میگن کار چی داری؟ کار!
اصلا من به کسایی بر خوردم که اصلا بحث خواستگاری و ازدواج نبود
میگی دانشجوام، میگن برای کارت چیکار کردی؟
حق هم دارن البته:ok:
البته خانواده هایی که به دانشجو دختر بدن هم هستن، ولی مثل کلاغ اعصم نایابن:khandeh!:

mohsen1990;613590 نوشت:
یسوال دومم اینه که اگه اون اقا سر کار خاصی نره و از کارای علمی و تحقیقاتی خوشش بیاد و یه شغلی هم پاره وقت داشته باشه.ولی با سوده پولی که تو بانک گذاشته بتونه زندگیشو بچرخونه.مثلا ماهی2-3 تومن.خانمها یا خونوادشون مشکلی دارن با این قضیه؟

ینی همش بشینه تو خونه؟

این خیلی وحشتناکه که

حداقل پاشه بره تو کتابخونه کار تحقیقاتی کنه همش توی دست و پا نباشه تو خونه:khandeh!:

[="Navy"]نظرشخصی بنده راجع به بخش اول سوالتون:دانشجوبودن فردبه خودی خودمشکل خاصی ایجادنخواهدکرد(خانواده های مختلف نگرش های متفاوتی دارندولی به نظرمن مقطع تحصیلی دراین نگرش بی تاثیرنیست،مثلاکسی که ترم 1کارشناسی باشه،باکسی که ترم 8کارشناسی یا1ارشدهست ناخودآگاه دردیدخانواده تاثیرمیزاره ولی دانشجوبودن دلیل منطقی برای پاسخ منفی نیست)
بخش دوم سوالتون:بازهم برمی گرده به نگرش متفاوت خانواده ها،ولی اگرنظرشخصیم روبه عنوان یک خانم بخوام بگم:زحمتی که یک آقابرای تامین زندگی میکشه،معمولانشان دهنده ی میزان علاقه ی اون مردبه زندگی وخانوادش هست هرچنددرآمدش کم واندک باشه،واستفاده ازدرآمدی که حاصل این زحمت باشه لذت بخش ترازحالتی هست که این درآمدمنتج ازسودبانکی باشه(البته اگراین نوع ازدرآمدرادرست بدانیم)،وبه نظرم هرچقدربرای کسب درآمدزحمت بیشتری بکشیم برکت بیشتری پیدامی کنه هرچندکم باشه.شمامیتونیدکارهای علمیتون رودرجهتی ادامه بدیدکه ازاون درآمدخوب هم کسب کنید.
[/]

تو خانواده ما نصف بيشتر دامادها دانشجو هستن با حقوق زير يه تؤمن بدون خونه و ماشين ، :khandeh!: خوشبختانه بزرگترهامون اولويت رو به ازدواج ميدن و سخت گير نيستن همين كه پسر از لحاظ أخلاقي سالم باشه كافيه مثلا خواهر خودم ازدواج كرد شوهرش ماهي ٥٠٠درامد داشت همين پارسال دانشجو هم بود ولي چون فوق االعاده پسر مذهبي بود خواهرم مخالفت نكرد الان هم خونه مادر شوهرش يه سوييت أجاره كردن حدود ٣٠ متر با يه جهيزيه خيلي مختصر رفتن سر زندگي شون پدرم وضع ماليش خداروشكر خوبه خواست براشون خونه بخره ولي دامادمون خواست كه با تلاش خودش بخره همين روحيه آش رو ما خيلي دوست داريم انقدر پسر خوبيه كه تا حالا نديدم خواهرم تو اين يكسال ازش بي احترامي ببينه خداروشكر شغلش ارتقا پيدا كرد الان حقوقش رفته بالا يه تؤمن من مطمئنم اين فقط بركت خدا بوده كه مالش زياد شده حالا شما ميگي ماهي دو سه تؤمن به نظرم اين شرائط خيلي خوبه

سلام و عرض ادب
به نظر من دانشجو بودن مشکلی برای ازدواج نیست. خوب یک سختیهایی از نظر مادی در اوایل ازدواج هست ولی اگر طرف آدم خوب و شریف و بااخلاقی باشه و یک شغل پاره وقت داشته باشه و دختر هم کمی توقعاتش را پایین بیاره به شرطی که خانواده های طرفین حمایت کنن اشکالی نداره. البته کم پیش میاد که پسرهای غیرمذهبی تو دوران دانشجویی فکر ازدواج بیفتن. پسرهای مذهبی هم چون سنشون کم هست اکثرا دیدم سراغ دخترهای 15-16 ساله میرن که خوب به نظرم همچین ازدواجهایی با توجه به سن طرفین خیلی مناسب نیست.
درباره گذران زندگی از راه سود بانکی! خیلی موافق نیستم. مرد باید احساس مسوولیت داشته باشه و کار کنه. این پولی که سودش این مقدار میشه بهتره هزینه یک خانه نقلی باشه تا یک زن جوان مجبور نباشه هر سال اسباب کشی کنه. یا حداقل یک ماشین که برای رفت و آمد راحت باشه. در کل مردی که بخواد کار نکنه و به بهانه تحقیق خانه نشین بشه جالب نیست. اونهم در ایران که مردم به زور کتاب می خوانند چه برسه به تحقیقات و پژوهش! الان برای نوشتن پایان نامه سراغ خرید اون می رند و حوصله تحقیق ونوشتن ندارند. البته استثنا پیش میاد ولی من به کسی که چنین حرفی بزنه خوشبین نیستم. مگر اینکه نویسنده صاحب نام، پژوهشگر مطرح یا همچین چیزی باشه

mohsen1990;613590 نوشت:
یه سوال از خانمها داشتم.قبلش میخاستم یه مطلبی را بگم.تا الان دقت کردین تاپیک ازدواج از پربازدیدترین موضوعاته.که نشون میده واقعا جوونا میخان ازدواج کنن اگه شرایطشو داشته باشن.بگذریم.سوال:خانمها یا خونوادشون به خاستگارایی که هنوز دانشجو هستن چه جوابی میدن؟سوال دومم اینه که اگه اون اقا سر کار خاصی نره و از کارای علمی و تحقیقاتی خوشش بیاد و یه شغلی هم پاره وقت داشته باشه.ولی با سوده پولی که تو بانک گذاشته بتونه زندگیشو بچرخونه.مثلا ماهی2-3 تومن.خانمها یا خونوادشون مشکلی دارن با این قضیه؟

داداش گلم منظورت همون 2 یا 3 میلیون هستش!!!!! نترس برو جلو هر جا بری بهت زن میدن..وقتی پول داری تو این دوره زمونه یعنی همه چی..البته بایدم بازم گفت متاسفانه..البته هنوز مقداری بسیار کمی در حد انقراض خانواده پیدا میشن که به پول اهمین ندن که اونم سخته :khandeh!:
...ولی در کل فکر نکنم خانواده ای پیدا بشه که با دانشجو بودن مشکلی داشته باشن.. بقول استادمون که عرض کردن البته دقت کنید این پول حلال باشه که از سودش دارین استفاده میکنید...

سلام

mohsen1990;613590 نوشت:
به خاستگارایی که هنوز دانشجو هستن چه جوابی میدن؟

بستگی داره.

mohsen1990;613590 نوشت:
ولی بتونه زندگیشو بچرخونه

این مهمه!

Romisa;617964 نوشت:
تو خانواده ما نصف بيشتر دامادها دانشجو هستن با حقوق زير يه تؤمن بدون خونه و ماشين ، خوشبختانه بزرگترهامون اولويت رو به ازدواج ميدن و سخت گير نيستن همين كه پسر از لحاظ أخلاقي سالم باشه كافيه مثلا خواهر خودم ازدواج كرد شوهرش ماهي ٥٠٠درامد داشت همين پارسال دانشجو هم بود ولي چون فوق االعاده پسر مذهبي بود خواهرم مخالفت نكرد الان هم خونه مادر شوهرش يه سوييت أجاره كردن حدود ٣٠ متر با يه جهيزيه خيلي مختصر رفتن سر زندگي شون پدرم وضع ماليش خداروشكر خوبه خواست براشون خونه بخره ولي دامادمون خواست كه با تلاش خودش بخره همين روحيه آش رو ما خيلي دوست داريم انقدر پسر خوبيه كه تا حالا نديدم خواهرم تو اين يكسال ازش بي احترامي ببينه خداروشكر شغلش ارتقا پيدا كرد الان حقوقش رفته بالا يه تؤمن من مطمئنم اين فقط بركت خدا بوده كه مالش زياد شده حالا شما ميگي ماهي دو سه تؤمن به نظرم اين شرائط خيلي خوبه

:Kaf: :Kaf: :Kaf: :Kaf: :Kaf:

خدايا ، به حق روزي كه پيوند مبارك حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه(ع) بسته شد ، اين خانواده ها رو به بالاترين درجاتي كه خودت ميدوني برسون

و به بقيهء خانواده ها هم يه تلنگر بزن كه همچين افرادي رو ببينن ، كه ديگه هي نگن: نميشه! حداقل رو راست بگن: نميخوايم!

mohsen1990;613590 نوشت:
مثلا ماهی2-3 تومن
داداش من اگر ماهي 2 - 3 مليون درآمد داشتم ، هر دو سال يه خونه ميخريدم
اون وقت شما با ترديد ميپرسي با اين درآمد ميشه ازدواج كرد؟!
يعني ميفرمايي خانمها بايد چقدر انتظار داشته باشن؟! حتماً ماهي 50 - 60 مليون تومن!!!

[="Blue"]

Romisa;617964 نوشت:
تو خانواده ما نصف بيشتر دامادها دانشجو هستن با حقوق زير يه تؤمن بدون خونه و ماشين ، :khandeh!: خوشبختانه بزرگترهامون اولويت رو به ازدواج ميدن و سخت گير نيستن همين كه پسر از لحاظ أخلاقي سالم باشه كافيه مثلا خواهر خودم ازدواج كرد شوهرش ماهي ٥٠٠درامد داشت همين پارسال دانشجو هم بود ولي چون فوق االعاده پسر مذهبي بود خواهرم مخالفت نكرد الان هم خونه مادر شوهرش يه سوييت أجاره كردن حدود ٣٠ متر با يه جهيزيه خيلي مختصر رفتن سر زندگي شون پدرم وضع ماليش خداروشكر خوبه خواست براشون خونه بخره ولي دامادمون خواست كه با تلاش خودش بخره همين روحيه آش رو ما خيلي دوست داريم انقدر پسر خوبيه كه تا حالا نديدم خواهرم تو اين يكسال ازش بي احترامي ببينه خداروشكر شغلش ارتقا پيدا كرد الان حقوقش رفته بالا يه تؤمن من مطمئنم اين فقط بركت خدا بوده كه مالش زياد شده حالا شما ميگي ماهي دو سه تؤمن به نظرم اين شرائط خيلي خوبه

چقدر با خواندن نوشتتون ارام شدم.خدارو شکر که هستن این خانواده ها والبته احسنت به خواهرت الهی همیشه خوشبخت باشن .[/]

Romisa;617964 نوشت:

خوش به حال پسرای فامیل شما
من دانشجوی سال آخر پزشکی که بیمارستان بهمون حقوق میده میریم خواستگاری میگن کار چی داره؟ وقتی مادرم میگه پسرم دانشجوی پزشکی سال آخره و حقوق بهش میدن میگن نه کارش چیه، یعنی کار نداره؟
یا اون خانواده که رفتیم خواستگاری بعد بهمون گفتن پزشکی یه شغل معمولی جامعه است که ...

mohsen1990;613590 نوشت:

با سلام

از نظر من و اگر من بخوام به سوال شما پاسخ بدم به این صورت

جواب سوال یک : اصلا مشکلی نیست

جواب سوال دو : این هم مشکلی نیست ضمن اینکه من خودم از کارهای تحقیقاتی و پژوهش لذت می برم و شغل پاره وقت هم داشته باشه بسیار خوب هست.

البته این سوالات شما در مرتبه های بعدی ملاک های انتخاب همسر برای من بودند....

یا حق

البته دانشجو بودن در صورتی که همیشه به تحقیق و پژوهش مشغول هستند خودش کار محسوب میشه و بعد در کنار درس و دانشگاه با تکمیل شدن فرد و سر و سامان گرفتن در آینده نزدیک شغلی راهم

انتخاب می کند

mehrant;618031 نوشت:
خوش به حال پسرای فامیل شما
من دانشجوی سال آخر پزشکی که بیمارستان بهمون حقوق میده میریم خواستگاری میگن کار چی داره؟ وقتی مادرم میگه پسرم دانشجوی پزشکی سال آخره و حقوق بهش میدن میگن نه کارش چیه، یعنی کار نداره؟
یا اون خانواده که رفتیم خواستگاری بعد بهمون گفتن پزشکی یه شغل معمولی جامعه است که ...

البته بگم خوش به حال دخترهاي فاميل هم ميشه چون واقعا خداروشكر پسرهاي مذهبي خوبي وارد فاميل شدن أكثرن هم روحاني هستن:ok: اما در رابطه با شما واقعا تعجب ميكنم اين چيزها رو ميشنوم يعني انقدر أرزش ها عوض شده ؟ از كي تاحالا پزشكي شده شغل معمولي !!!! من شوهر دختر عمه ام خياط هستن ليسانس گرفته بودن به خاطر عاشقشون به خياطي به اين شغل رفتن كلي دوستهاي دختر عمه ام مسخره آش ميكردن كه مگه مردم خياط ميشه ! حالا بايد ببينيد چه زندگي داره يه زوج عاشق و خوشبخت با دو تا بچه سالم و باهوش اون دختري كه به شما اين حرف رو زده يه روز ميفهمه فرصت خوبي رو از دست داده اگه دليلش فقط شغل شما بوده باشه

ای بابا انگار این خواهر ما نمیدونن اوضاع جامعه چطوریه...والا درد ما همه همینه که زن بهمون نمیدن:Khandidan!: چرا چون کار نداریم..
این دوستمون mehrant حداقل دارن زحمت میکشن و ی کاری تو جامعه میکنن تعجب من اینه چرا به ایشون زن نمیدن..خدا به دادمون برسه که ما فقط میریم دانشگاه و میام تا مدرک بگیریم..
Romisa خواهر من شما خانوادتون رو ی اسفند دود کنید... والا نیستن همچین خانواده ای اگر هم باشن دور بر ما نیستن..

راهنما;617947 نوشت:
با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
بستگی به هر خانواده دارد و همه همانند هم نمی باشند ولی معمولا در خانواده ها توجه خاصی روی شغل پسر می باشد و این هم البته بیجهت نمی باشد لذا از این جهت مقداری به دانشجویان سخت گیری می شود
البته درست این است نگاه به جنبه و جربزه طرف شود ببیند که آیا می تواند درآمدی داشته باشد یا خیر در این صورت اگر بتوانید خود را ثایت کنید و خود را نشان دهید احتمال بیشتری دارد که موفق شوید و جواب مثیت بگیرید

سلام
کارشناس جان یه سوالی ازتون داشتم؟!!
می خواستم بدونم به نظر شما اگه کسی ، نه کار داشته باشه، نه پول داشته باشه، نه حمایت مالی از پدرش، طبق فرمایشات شما تکلیف این شخص چیست؟؟!
نمی خوام نظر مردم جامعه رو بگین ها، چون تو مطلبی که نقل و قول کردم، حس کردم دارید به نیابت از مردم جامعه توضیح می دید، می خواستم شما خودتون رو جای اون خالقی بذارید که اگر من جوون به خاطر ازدواج نکردن به گناه بیوفتم، فردا روز تو صحرای محشر هیچ عذر و بهانه ای رو قبول نمی کنه، یعنی اگه بهش بگم پول نداشتم از لذت های حلال بهره ببرم گوشش بدهکار نیست
حالا با این شرایط واسه من نسخه بپیچید
.
.
.
.
.
راستی یادم رفت یکی هست ، گفته من ضمانت می کنم که با ازدواج کردن بی نیاز بشید، خداییش خودش میدونه، که با عمق جان، به این حرفش، اعتقاد ندارم، یعنی همیشه با خودم می گم، مگه میشه یه دانشجو که سربازی هم نرفته و هیچ پشتوانه ی مالی هم نداره بتونه از عهده ی یه زندگی بر بیاد،
حالا از شما سوال دارم؟؟؟؟؟ اون واجب الوجودی که گفته من ضامن می شم ، من داغون رو هم تحویل می گیره؟؟؟
خدایا حضرت ابراهیم پیامبرت بود، گفت به معاد اعتقاد دارم ولی برای اینکه دلم آروم بگیره یه چیزی بهم نشون بده، خدایا از من بی مقدار چه توقعی داری، خدایا بنده هات در مورد حداقل حقوق مرد از نظر خانوم ها صحبت می کنند، چرا یه بار در مورد حداقل حقوق مرد از نظر خودت صحبت نمی کنند؟ چرا یه بار نمیشه تاپیک بزنن
خواستگار دانشجو و حداقل حقوق مرد ازنظر خانم فاطمه ی زهرا؟

یعنی واقعا اینقدر بین ما و حضرت زهرا اختلاف نظر هست!

خدایا یه آرامشی هم به قلب ما نازل کن، خدایا خودم از عالم بدترم ، بیام پیشت از چی گلایه کنم، از کی گلایه کنم،
اصلا حق با کیه؟؟؟
1-حق با خداست .
2-
اسلام ایرانی
هم حق دارد!!!

3-من چی ؟

و اینگونه بود بخشی از درد و دلهای یک جوان ناکام با خدا

[=arial]اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

خانمها یا خونوادشون به خاستگارایی که هنوز دانشجو هستن چه جوابی میدن؟اگه فقط دانشجو باشه بدون هیچ پشتوانه شغلی یا حمایت خانواده خوب معلومه کمتر خانواده ای حاضر میشن دخترشون بدن مگه استثنا باشه! مثلا پسر خوب سالم سر به راه باشی خانواده خیلی خوبی داشته باشن یا آشنا باشن که هر دوخانواده تصمیم بگیرن اول زندگی حمایتشون کنن تا بتونن خودشون مستقل بشن از نظر مالی که من این مدلی زیاد دیدم تو اطرافیان.

سوال دومم اینه که اگه اون اقا سر کار خاصی نره و از کارای علمی و تحقیقاتی خوشش بیاد و یه شغلی هم پاره وقت داشته باشه.ولی با سوده پولی که تو بانک گذاشته بتونه زندگیشو بچرخونه.مثلا ماهی2-3 تومن.خانمها یا خونوادشون مشکلی دارن با این قضیه؟ این مدلی هم خیلیا هستن قبول میکنن مهم مسئولیت پذیر بودن وبا جربزه بودن پسره اگه واقعا اهل علم وپیشرفت باشه که مشکلی نیست.
ولی اگه بخواد بشینه تو خونه لم بده وهی بخور بخواب وتنبل باشه و بگه چون سرمایه دارم تو بانک وسودش برام کافیه دیگه چرا برم کار کنم نه این مرد اگه ماهی 10 میلیون هم سود بانکی بهش برسه برای هیچ زنی قابل تحمل نیست که بخواد 24 ساعت بشینه ور دلش تو خونه!:no:
جوهر مرد کاره!!!! حالا هر چند درامد کم داشته باشه ولی همون کار کردن احساس مسئولیت وتعهدش رو به خانواده بیشتر میکنه وبرای همسر وفرزندانش یه تکیه گاه محکم به حساب میاد.

ویان;617967 نوشت:
مرد باید احساس مسوولیت داشته باشه و کار کنه.

یه بار خواهرم این حرفو بهم زد، بهش گفتم برای کسی با وضعیت من چند تا کار مثال بزن تا حداقل بهم اثبات بشه که کاری در توان من بوده و من دنبالش نرفتم، البته چرا تو شهر خودمون یه جا کارگر رستوران می خواست ، منم که دیدم برای یه فوق لیسانس کار از این برازنده تر پیدا نمی شه، با خودم گفتم اگه تو آشپزخونه باشه که یه وقت رفیقای خودم نیان بهم سفارش غذا بدن خوبه، ولی خوب وقتی فهمیدم حقوقش 250 هزار تومنه دیگه از فکرش در اومدم،
اینی که گفتم صرفا جهت اطلاع بود، قدیم می گفتن پول علف خرس نیست، حالا باید گفت کار علف خرس نیست
التماس دعای فرج

طرف صحبتم با پسراي مجرده
نااميد نباشيد خدا بزرگه...اونچه كه زياده دختره
امسال نشد سال ديگه درست ميشه
فقط اينكه تلاش كنيد وپس انداز
من به شخصه ديدم آدمايي رو كه هيچي نداشتن اما با اعتماد به نفس و توكل به خدا به همه چي رسيدند

sokotman;618067 نوشت:
ای بابا انگار این خواهر ما نمیدونن اوضاع جامعه چطوریه...والا درد ما همه همینه که زن بهمون نمیدن:Khandidan!: چرا چون کار نداریم..
این دوستمون mehrant حداقل دارن زحمت میکشن و ی کاری تو جامعه میکنن تعجب من اینه چرا به ایشون زن نمیدن..خدا به دادمون برسه که ما فقط میریم دانشگاه و میام تا مدرک بگیریم..
Romisa خواهر من شما خانوادتون رو ی اسفند دود کنید... والا نیستن همچین خانواده ای اگر هم باشن دور بر ما نیستن..

اتفاقا چون وضع جامعه رو ميدونيم شرائط ازدواج رو اسون ميگيريم البته اينم بگم بيشتر ازدواج هاي ما فاميلي هست براي همين مساله اعتماد براي دخترها هست تقريبا از غريبه كم دختر و پسر ميگيريم خواهر من هم خيلي خوش شانس بود كه شوهرش غريبه بود ولي پسر خوبي بود شايد يه علتي كه دخترها سخت ميگيرن اعتماد نداشتنه ! كه اونم هنره پسره كه اعتماد إيجاد كنه يه چيز ديگه هم اينكه تقريبا تو سن زير بيست سال دخترها تو فاميل ما ميرن خونه بخت ترشيدشون فقط منم:khandeh!: يه حسني كه سن كم داره اينكه هم حساسيت كمتره هم سطح توقعات پايين تر به خاطر همين إيرادات بني إسرائيلي گرفته نميشه البته منظورم نيست هركي سن بالاتر بود ازدواجش ناموفقه ولي خوب خود من ازدواج تو سن كمتر رو بهتر ميدونم :ok:

Romisa;618053 نوشت:

البته بگم خوش به حال دخترهاي فاميل هم ميشه چون واقعا خداروشكر پسرهاي مذهبي خوبي وارد فاميل شدن أكثرن هم روحاني هستن:ok: اما در رابطه با شما واقعا تعجب ميكنم اين چيزها رو ميشنوم يعني انقدر أرزش ها عوض شده ؟ از كي تاحالا پزشكي شده شغل معمولي !!!! من شوهر دختر عمه ام خياط هستن ليسانس گرفته بودن به خاطر عاشقشون به خياطي به اين شغل رفتن كلي دوستهاي دختر عمه ام مسخره آش ميكردن كه مگه مردم خياط ميشه ! حالا بايد ببينيد چه زندگي داره يه زوج عاشق و خوشبخت با دو تا بچه سالم و باهوش اون دختري كه به شما اين حرف رو زده يه روز ميفهمه فرصت خوبي رو از دست داده اگه دليلش فقط شغل شما بوده باشه

والا من به هر کسی این موضوع رو گفتم مشابه حرف شما رو به من زدن
ولی نميدونم چرا خانواده هایی که میریم خواستگاری اینطور حرفایی که گفتم در مورد شغل زدن

Romisa;618091 نوشت:

اتفاقا چون وضع جامعه رو ميدونيم شرائط ازدواج رو اسون ميگيريم البته اينم بگم بيشتر ازدواج هاي ما فاميلي هست براي همين مساله اعتماد براي دخترها هست تقريبا از غريبه كم دختر و پسر ميگيريم خواهر من هم خيلي خوش شانس بود كه شوهرش غريبه بود ولي پسر خوبي بود شايد يه علتي كه دخترها سخت ميگيرن اعتماد نداشتنه ! كه اونم هنره پسره كه اعتماد إيجاد كنه يه چيز ديگه هم اينكه تقريبا تو سن زير بيست سال دخترها تو فاميل ما ميرن خونه بخت ترشيدشون فقط منم:khandeh!: يه حسني كه سن كم داره اينكه هم حساسيت كمتره هم سطح توقعات پايين تر به خاطر همين إيرادات بني إسرائيلي گرفته نميشه البته منظورم نيست هركي سن بالاتر بود ازدواجش ناموفقه ولي خوب خود من ازدواج تو سن كمتر رو بهتر ميدونم :ok:

حرف شما درست ولی اخه بنده وقتی ۲۴ سال سنمه نمیتونم برم با ی دختر خانوم ۱۵ ساله ازدواج کنم..
والا اگر صحبت جلب اعتماد باشه..خواهر شما اگر کسی رو میشناسید که بما اجازه میدن برسیم به اعتماد ادرس بدید ما همین الان تخت گاز میریم نشون هم میدیم که واقعا میتونیم و مردش هم هستیم ..اخه نمیزارن که برسیم سر صحبت اثبات و جلب اعتماد رو قضییه کار میمونن و به هیچ چیز دیگه که نمیزارن برسیم..قبل میگفتن هفت خان رستم الان باید بگیم یک خان رستم و اون یک خان هم چیزی نیست جز مساپل مالی متاسفانه..

ملّاعلي;618086 نوشت:
طرف صحبتم با پسراي مجرده
نااميد نباشيد خدا بزرگه...اونچه كه زياده دختره
امسال نشد سال ديگه درست ميشه
فقط اينكه تلاش كنيد وپس انداز
من به شخصه ديدم آدمايي رو كه هيچي نداشتن اما با اعتماد به نفس و توكل به خدا به همه چي رسيدند

آره مشتی
منم تا الان یه 150 هزار تومنی پس انداز کردم، البته هنوز مزدمو نگرفتم ولی بالقوه 150 هزار تومن وجه رایج مملکتی دارم، هر سال دریغ از پارسال
من یه راه حل بهتر برای پسرای مجرد دارم
آقا وقتی نمی شه ، نمی شه دیگه
اما اگه جنگ بشه، ما هم که فنون نظامی بلد نیستیم، توکل به خدا، ان شا الله شهید می شیم، قبل شهادت هم با بروبچه های رزمنده این شعر رو می خونیم:gangester:
[=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]از آسمون داره میاد یه دسته حوری************ همشون کاکل به سر گوگولی مگولی(۲)[=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]توی بهشت عجب داره جشن و سروری ********همشون کاکل به سر گوگولی مگولی(۲)
تازه تجربه ثابت کرده تو دوران جنگ مردم ایران ولایت پذیر تر می شن، بعدشم زندگی ها خیلی ساده و بی ریا می شه
عمده ی مشکلات ما از اون جایی نشات می گیره که خوشی زده زیر دلمون، کلا هی خوش می گذره، سطح توقعات هم سقفیده به چسب(چسبیده به سقف)، پس کلا نمی خوایم سختی بکشیم

username;618143 نوشت:
آره مشتی
منم تا الان یه 150 هزار تومنی پس انداز کردم، البته هنوز مزدمو نگرفتم ولی بالقوه 150 هزار تومن وجه رایج مملکتی دارم، هر سال دریغ از پارسال
من یه راه حل بهتر برای پسرای مجرد دارم
آقا وقتی نمی شه ، نمی شه دیگه
اما اگه جنگ بشه، ما هم که فنون نظامی بلد نیستیم، توکل به خدا، ان شا الله شهید می شیم، قبل شهادت هم با بروبچه های رزمنده این شعر رو می خونیم:gangester:
[=Verdana]از آسمون داره میاد یه دسته حوری************ همشون کاکل به سر گوگولی مگولی(۲)[=Verdana]توی بهشت عجب داره جشن و سروری ********همشون کاکل به سر گوگولی مگولی(۲)

تازه تجربه ثابت کرده تو دوران جنگ مردم ایران ولایت پذیر تر می شن، بعدشم زندگی ها خیلی ساده و بی ریا می شه
عمده ی مشکلات ما از اون جایی نشات می گیره که خوشی زده زیر دلمون، کلا هی خوش می گذره، سطح توقعات هم سقفیده به چسب(چسبیده به سقف)، پس کلا نمی خوایم سختی بکشیم

آره واقعا آدم ها از خوشی و مادیات زیاد دلشون سنگ میشه با اینکه شادن ولی بی خیال همه چیز هستن.

username;618143 نوشت:
آ

نمیخواییم سختی بکشیم؟؟

والا الان به غیر از 20 درصد مرفه جامعه بقیه همه دارن سختی میکشن که Fool

باری تعالی زن را ریحانه خلق کرد و مرد را عماد. زن را گلی برای مرد و مرد را ساقه‌ای برای زن آفرید. زن به مرد جلال و شکوه بخشید و مرد به زن راست‌قامتی و ایستادگی

و هر دو مایه‌ی آرامش هم شدند. زن رنگ شد و عطر شد تا مرد خواستنی و دیدنی شود و مرد خار شد و ریشه شد تا زن از گزند باد و بید در امان باشد.

زن جلوه‌ی احساس شد و مرد نماد اقتدار. آنچه که از موهبت حیا و عفت و حجب در کاسه‌ی دل زن ریخته شد بیش از مرد بود. به درون رگ مرد نیز رشک و تعصب و غیرت تزریق شد.پرده اول: داستان خلقت: «و خداوند انسان را نیمی از جنس مرد و نیمی از جنس زن آفرید و فرمود: «فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ …»

آن هنگام که حضرت حق، روح اشرف مخلوقات را در کالبد این آفریده‌ی شگرف می‌دمید، به هر نیمه موهبتهایی بخشید و هر کدام را نسبت به دیگری نیازمند نمود.

فرشتگان درگاه الهی مأمور شدند به این‌که خاک خلقت زن را بیشتر غربال کنند تا نرمی وجود او بیشتر شود. اما برای مرد اینچنین نبود، چون مرد باید با زبری روزگار روبرو می‌شد و اندکی ضمختی در وجودش لازم بود.

آنچه که از موهبت حیا و عفت و حجب در کاسه‌ی دل زن ریخته شد بیش از مرد بود. به درون رگ مرد نیز رشک و تعصب و غیرت تزریق شد. محبت، عشق، دلدادگی، وفاداری، زیبادوستی و پاکدامنی نیز بین هر دو نیمه وجود بشر به یکسان تقسیم شد.

زن در کلاس صبر و ناز و انتظار شاگرد اول شد و مرد در کلاس تمنّا و نیاز و تلاش برای وصال. زن آموخت که چگونه دل برباید و مرد آموخت که چگونه دل به دست آرد.

بشر موجود شریفی بود. رشد و تربیت این شرافت به زن سپرده شد و صیانت و حمایت از آن به مرد. انسان معصوم بود. عصمت در درون زن رشد یافت و مرد نگهبان خدا برای حفظ این معصومیت گماشته شد.

پس از خلق بشر، هر آنچه که رحمان آفرید از جنس محبت بود. از جنس عشق، از جنس زیبایی. آدمی آموخت که نیم خود را با این محبت و مهر می‌تواند به نیم دیگر پیوند زند. بشر فهمید که کمال از جنس مهربانی است و کامل بودن جز با عشق حاصل نمی‌شود.

اما مرد عصیانگر بود و سرکش. نگاه به هر سو داشت و میل به کشف و ادارک. پس حجاب چشم بر او واجب شد تا نگاهش فقط به سوی محبوب خود باشد.

زن نیز چون لطیف بود و زیبا، میل به خودآرایی و نمایانگری داشت. پس حجاب تن بر او واجب شد تا گرفتار تبرج نشود. این شد که خداوند اول بار حجاب چشم را به سوی مرد نازل کرد و سپس حجاب تن را برای زن آفرید.

حجاب نیز آفرینشی از جنس محبت بود، چون با حجاب تمنای مرد از زن بیش از پیش شد. مرد خواهان آن چیزی بود که سهل‌الوصول نباشد و پوشیدگی زن را دوست می‌داشت. برای مرد آن چیزی ارزشمند بود که با تلاش و کوشش به دست آید.

با حجاب، متانت زن نیز بیش از پیش شد. چون زن خواهان خواهش مرد بود و حجاب باعث می‌شد که زن خواستگار پیدا کند و خواستنی شود.

زن دانست که رمز برتری جسم ظریف او بر درشتی هیبت مرد، نگاه متین است و اخم ابرو و کلام با صلابت. مرد نیز پی برد که راه ورود به قلب صاحب این متانت و سرسنگینی و صلابت، کرنش است و محبت و خواهش.

زن آموخت که باید به راحتی دست‌یافتنی نباشد، همچون مروارید درون صدف؛ و مرد فهمید که برای وصال به گوهر وجود محبوب، دست‌ درازی بی‌فایده است

و اجازه و مراعات و طلب لازم است. زن فهمید که سر سرکش مرد را با حجب می‌توان به سوی خود گرداند و مرد فهمید که حجاب نشانه علقه و مهر و وفای زن به اوست. حجاب اینگونه رمز شکل‌گیری محبت بین زن و مرد شد.

با حجاب، زن فهمید که جایگاه او در نظام هستی، مطلوب و محبوب و معشوق است و مرد فهمید که آفرینش برای او حکم طالب و مایل و عاشق رقم زده است.

اینگونه بود که در جنت‌المأوی زن ارزشمند شد و مرد قدردان. اینگونه بود که در بهشت عدن، زن لایق مادر شدن گشت و ام‌البشر نام‌گرفت و مرد سعادت حامی‌بودن، پشتوانه بودن و تکیه‌گاه بودن پیدا کرد تا از مادرانگی‌های زن مراقبت نماید.

حجاب بود که مرد را از تعهد زن به زندگی آگاه نمود، زن را از وفاداری مرد به عهد خود مطمئن ساخت و پیوند زن و مرد را محکم کرد.

لیاقتتو ندارن...همون بهتر که با اینجورخونواده ها وصلت نکنی.

ولی من خیلی رفیقامو میشناسم دانشجو ازدواج کردن کارثابتم نداشتن.بگرد پیدا میکنی.

Miss Chadoriii;617952 نوشت:
ینی همش بشینه تو خونه؟

این خیلی وحشتناکه که

حداقل پاشه بره تو کتابخونه کار تحقیقاتی کنه همش توی دست و پا نباشه تو خونه:khandeh!:

نه یه کار پاره وقت مثل ساختمون سازی بازاریابی صادرات واردات...داشته باشه.ولی به هیچ وجه من حاضر نیستم سر کار دولتی برم.حتی اگه بمیرم.مثل ادم اهنی برم جون بکنم واسه چندرغاز.بعدشم که پیر شدم از زندگیم هیچ لذتی نبردم.

Miss Chadoriii;618146 نوشت:
نمیخواییم سختی بکشیم؟؟

والا الان به غیر از 20 درصد مرفه جامعه بقیه همه دارن سختی میکشن که :|

به قول خودتون یا پیغمبرررررر

سختی داریم تا سختی، والا مامانم برام تعریف می کرد، وقتی رفیقش ازدواج کرد، نه تلویزیون داشتن نه یخچال، من بهش گفتم مگه می شه بدون یخچال، یه افسوس حسرتی خورد و گفت فکر کردی اون موقع مردم یه خروار خوردنی تو خونه داشتن، اون یذره گوشتی هم که می خرید می برد تو یخچال خونه ی مادرش می ذاشت، همین خودمون، یادم میاد تا 6 سالگیم تو خونمون حموم نداشتیم، یا مامانم ما رو می برد خونه مامان بزرگم، یا می رفتیم حموم عمومی، مامانم اول ازدواجشون تمام طلاهاشو فروخته بود تا با قرض و قسط یه خونه بخرن، یه وقتایی با پسر خالم یاد قدیما می کنیم، به هم میگیم نسل مامانای ما دیگه منقرض شده، یه زمانی یه زنایی پیدا می شد که تو نوک قله های ایثار و فداکاری واستاده بودن، حالا نمی دونم چه روز و روزگاری شده ، چه ضعف فرهنگی بوده که همون مادرا بچه هاشون رو 180 درجه متفاوت با خودشون بزرگ کردن،
من نمیگم مردم سختی نمی کشن، اما سختی ای که می کشن واسه اینه که فکر می کنن باید همین دنیا رو بهشت کنن، ببینید اگه یه غربی تو زندگی دنبال رفاه باشه کاملا منطقیه، چون خیلی هاشون به زندگی بعد از مرگ اعتقاد ندارن پس باید همین دنیا رو دریابند، ولی ما که مسلمونیم، جوون مملکت ما به خاطر پول نداشتن ازدواج نکنه ، چون زندگی سخت می شه، ما موجیم که آسودگی ما عدم ماست،
به حق مرتضی علی خیر نبینن اونایی که این زندگی های تجملاتی رو درست کردن، اون وقت مردم بدبخت باید مثل چی جون بکنن تا یخچالشون ساید بای ساید باشه، اون وقت جوونشون راه بیفته تو خیابونا دنبال یه توجه،
به عقیده من گناه کسانی که بدعت گذاشتن، تجمل گرایی رو باب کردن، سنت پیامبر رو ترکوندن از گناه کسی که میره دچار هزار جور فحشا می شه کمتر نیست،
مقام معظم رهبری: بیم از این دارم که نگاه بی تفاوت نسبت به مسئله ی ازدواج در آینده تبعات سختی برای کشور ایجاد کند.این وعده ی الهی است که تشکیل خانواده موجب سختی در معیشت نمی شود./جوان ها باید سنت های غلطی را که مانع ازدواج است نقض کنند.

username;618072 نوشت:
چرا یه بار در مورد حداقل حقوق مرد از نظر خودت صحبت نمی کنند؟ چرا یه بار نمیشه تاپیک بزنن
خواستگار دانشجو و حداقل حقوق مرد ازنظر خانم فاطمه ی زهرا؟

می دونی عزیز، کلمه " خانم فاطمه ی زهرا" رو از هر کسی نمیشه شنید چون دوره حیازداییه و با نماد حیا بیشترین دشمنی رو دارند. این کلمه و اسم مطهر رو باید از دهان و کلام خانومهایی مثل خانوم های این سایت شنید. حالا برو و تو تاپیک های متفاوت نظر بعضی از این خانوم های فوق محترم رو درباره ازدواج، کمینه هاش، پیش نیازهاش، مراحل و.... بخون. اگر سطح توقعاتشون و نظرهاشون بالاتر و سخت گیرانه تر از دیگر خانوم ها نباشه پایین تر نیست.
یعنی تفکرات و آرمان های فاطمه زهرا در بین کسانی که او رو به عنوان الگو انتخاب کردن هم جایی نداره.:ok:

saharandishe;617959 نوشت:
نظرشخصی بنده راجع به بخش اول سوالتون:دانشجوبودن فردبه خودی خودمشکل خاصی ایجادنخواهدکرد(خانواده های مختلف نگرش های متفاوتی دارندولی به نظرمن مقطع تحصیلی دراین نگرش بی تاثیرنیست،مثلاکسی که ترم 1کارشناسی باشه،باکسی که ترم 8کارشناسی یا1ارشدهست ناخودآگاه دردیدخانواده تاثیرمیزاره ولی دانشجوبودن دلیل منطقی برای پاسخ منفی نیست)
بخش دوم سوالتون:بازهم برمی گرده به نگرش متفاوت خانواده ها،ولی اگرنظرشخصیم روبه عنوان یک خانم بخوام بگم:زحمتی که یک آقابرای تامین زندگی میکشه،معمولانشان دهنده ی میزان علاقه ی اون مردبه زندگی وخانوادش هست هرچنددرآمدش کم واندک باشه،واستفاده ازدرآمدی که حاصل این زحمت باشه لذت بخش ترازحالتی هست که این درآمدمنتج ازسودبانکی باشه(البته اگراین نوع ازدرآمدرادرست بدانیم)،وبه نظرم هرچقدربرای کسب درآمدزحمت بیشتری بکشیم برکت بیشتری پیدامی کنه هرچندکم باشه.شمامیتونیدکارهای علمیتون رودرجهتی ادامه بدیدکه ازاون درآمدخوب هم کسب کنید.

بله دیگه.کارعلمی که هیچ سودی نرسونه فایده نداره.منظورم سود معنویه که 4 نفر ازش استفاده کنن.کلا دانشگاههایی هستن اگه مقاله به اسمشون چاپ کنی یعنی اسمشونو پای مقاله بزنی پول بهت بدن.

Reza-D;618003 نوشت:
داداش من اگر ماهي 2 - 3 مليون درآمد داشتم ، هر دو سال يه خونه ميخريدم
اون وقت شما با ترديد ميپرسي با اين درآمد ميشه ازدواج كرد؟!
يعني ميفرمايي خانمها بايد چقدر انتظار داشته باشن؟! حتماً ماهي 50 - 60 مليون تومن!!!

اخه خرجها خیلی زیاده.ادم بیچاره میشه.با این وضع تحریم و کاهش قیمت نفت و ... 2-3 تومن تا یک ساله دیگه هیچی نیست.

m.r226;618187 نوشت:
می دونی عزیز، کلمه " خانم فاطمه ی زهرا" رو از هر کسی نمیشه شنید چون دوره حیازداییه و با نماد حیا بیشترین دشمنی رو دارند. این کلمه و اسم مطهر رو باید از دهان و کلام خانومهایی مثل خانوم های این سایت شنید. حالا برو و تو تاپیک های متفاوت نظر بعضی از این خانوم های فوق محترم رو درباره ازدواج، کمینه هاش، پیش نیازهاش، مراحل و.... بخون. اگر سطح توقعاتشون و نظرهاشون بالاتر و سخت گیرانه تر از دیگر خانوم ها نباشه پایین تر نیست.
یعنی تفکرات و آرمان های فاطمه زهرا در بین کسانی که او رو به عنوان الگو انتخاب کردن هم جایی نداره.:ok:

بله

یاد گرفتیم که همیشه شعار بدیم اما عمل نکردیم

ممنون

بیایید ایمان خود را بالا ببریم که همه موانع برطرف خواهد شد إنشاءالله

raha-h;618033 نوشت:
با سلام

از نظر من و اگر من بخوام به سوال شما پاسخ بدم به این صورت

جواب سوال یک : اصلا مشکلی نیست

جواب سوال دو : این هم مشکلی نیست ضمن اینکه من خودم از کارهای تحقیقاتی و پژوهش لذت می برم و شغل پاره وقت هم داشته باشه بسیار خوب هست.

البته این سوالات شما در مرتبه های بعدی ملاک های انتخاب همسر برای من بودند....

یا حق

توی اکثر خانواده نظر دخترخانم50درصده خانواده 50 درصد بقیش.پدر خانواده مشکلی ندارن؟نمیگن باید حتما کار ثابت باشه؟

*آبی بیکران*;618078 نوشت:
خانمها یا خونوادشون به خاستگارایی که هنوز دانشجو هستن چه جوابی میدن؟اگه فقط دانشجو باشه بدون هیچ پشتوانه شغلی یا حمایت خانواده خوب معلومه کمتر خانواده ای حاضر میشن دخترشون بدن مگه استثنا باشه! مثلا پسر خوب سالم سر به راه باشی خانواده خیلی خوبی داشته باشن یا آشنا باشن که هر دوخانواده تصمیم بگیرن اول زندگی حمایتشون کنن تا بتونن خودشون مستقل بشن از نظر مالی که من این مدلی زیاد دیدم تو اطرافیان.

سوال دومم اینه که اگه اون اقا سر کار خاصی نره و از کارای علمی و تحقیقاتی خوشش بیاد و یه شغلی هم پاره وقت داشته باشه.ولی با سوده پولی که تو بانک گذاشته بتونه زندگیشو بچرخونه.مثلا ماهی2-3 تومن.خانمها یا خونوادشون مشکلی دارن با این قضیه؟ این مدلی هم خیلیا هستن قبول میکنن مهم مسئولیت پذیر بودن وبا جربزه بودن پسره اگه واقعا اهل علم وپیشرفت باشه که مشکلی نیست.
ولی اگه بخواد بشینه تو خونه لم بده وهی بخور بخواب وتنبل باشه و بگه چون سرمایه دارم تو بانک وسودش برام کافیه دیگه چرا برم کار کنم نه این مرد اگه ماهی 10 میلیون هم سود بانکی بهش برسه برای هیچ زنی قابل تحمل نیست که بخواد 24 ساعت بشینه ور دلش تو خونه!:no:
جوهر مرد کاره!!!! حالا هر چند درامد کم داشته باشه ولی همون کار کردن احساس مسئولیت وتعهدش رو به خانواده بیشتر میکنه وبرای همسر وفرزندانش یه تکیه گاه محکم به حساب میاد.

بزارین یه شغله معمولی مثال بزنم:دوست من 6 از خاب پامیشه.تا8 سر کاره.تا4-5 سره کاره.تا برسه خونه6 شده..به نظر شما دیگه جونی براش میمونه با زنش حرف بزنه.اینقدر خسته میشه مثل جنازه.این بهترین حالته تازه 600 میگیره.از زندگی چه لذتی میبره اخه؟

mohsen1990;613590 نوشت:

یه سوال: شخص خاصی رو مد نظر داری یا نه؟

دوستان سلام

برادران محترم که می فرمایید کار نیست،
کار هست اما کار چیزی نیست که حاضر و آماده باشد. برای رسیدن به کار و برای پیشرفت در آن باید زحمت کشید
شما بیکارید، چند نفر از دوستان شما بیکار هستند؟
یا سرمایه دارید یا ندارید که عمدتا حتی حقوق یک ماه را نیز به عنوان سرمایه ندارید اما فکر و زور بازو را که دارید.
اگر کاری را عیب ندانید می توانید با یکدیگر جمع شوید و به کارهای عادی که بسیاری به خاطر کسر شأن به آن نمی پردازند، بپردازید و از درآمدتان استفاده نکنید و محل ارتزاق خود را همین چیزی که پدرتان در همین حالت بیکاری به شما می دهد قرار دهید. بعد از مدتی یک سرمایه نسبی فراهم می شود که سرمایه جمع شماست و می توانید با خوش فکری کاری را آغاز کنید که مورد نیاز جامعه بوده(تقاضا) ولی به اندازه کافی در محل زندگی شما موجود نباشد(عرضه).
اخیرا در منطقه ما عده ای جوان فروشگاه لبنیاتی خوب و با قیمتهای مناسب ایجاد کردند، چیزی که اصلا در منطقه ما نبود.

username;618186 نوشت:
یه وقتایی با پسر خالم یاد قدیما می کنیم، به هم میگیم نسل مامانای ما دیگه منقرض شده، یه زمانی یه زنایی پیدا می شد که تو نوک قله های ایثار و فداکاری واستاده بودن، حالا نمی دونم چه روز و روزگاری شده ، چه ضعف فرهنگی بوده که همون مادرا بچه هاشون رو 180 درجه متفاوت با خودشون بزرگ کردن،

بنده های خدا ممکن است تقصیری نداشته باشند
هم خود و هم بچه هایشان به شدت تحت تاثیر تلویزیون بوده و هستند

علی علی

username;618085 نوشت:
یه بار خواهرم این حرفو بهم زد، بهش گفتم برای کسی با وضعیت من چند تا کار مثال بزن تا حداقل بهم اثبات بشه که کاری در توان من بوده و من دنبالش نرفتم، البته چرا تو شهر خودمون یه جا کارگر رستوران می خواست ، منم که دیدم برای یه فوق لیسانس کار از این برازنده تر پیدا نمی شه، با خودم گفتم اگه تو آشپزخونه باشه که یه وقت رفیقای خودم نیان بهم سفارش غذا بدن خوبه، ولی خوب وقتی فهمیدم حقوقش 250 هزار تومنه دیگه از فکرش در اومدم،
اینی که گفتم صرفا جهت اطلاع بود، قدیم می گفتن پول علف خرس نیست، حالا باید گفت کار علف خرس نیست
التماس دعای فرج

یه بار برادرم گفت برو سر کار.ببینم میتونی.یه هفته رفتم یه نمایندگی ایران خودرو کاری هم نمیکردم فقط پذیرش میگرفتمو کار با نرم افزارو...یاد میگرفتم بیشتر.یه هفته رفتم اینقدر حالم از این روتین بودن بهم میخورد گفتن من ماله این کار نیستم.بعدش تو نیازمندیها نوشته بود خشکشویی رفتم.گفت هرچندتا زدی یه سودی میدم به خودت.500 تا زدم دیگه کمرو پا برام نموند گفتم هرچی دربیارم باید بدم دوا و دکتر.بی خیال شدم.

m.r226;618199 نوشت:
یه سوال: شخص خاصی رو مد نظر داری یا نه؟

نه.یعنی داشتم.ولی دیر گفتم به مادرمو .بعدش فهمیدیم عقد کرده.اونم با یه دانشجو تاز ه با مراسم عقد ساده.از یه طرف خوشحال شدم که دونفر سروسامون گرفتن و به سادگی ازدواج کردن.از طرفی ناراحت که چرا نصیب من نشد.

mohsen1990;618197 نوشت:
بزارین یه شغله معمولی مثال بزنم:دوست من 6 از خاب پامیشه.تا8 سر کاره.تا4-5 سره کاره.تا برسه خونه6 شده..به نظر شما دیگه جونی براش میمونه با زنش حرف بزنه.اینقدر خسته میشه مثل جنازه.این بهترین حالته تازه 600 میگیره.از زندگی چه لذتی میبره اخه؟

حالا منظور از نقل قول کردن نظر من چی بود؟:khandeh!:
زندگی برای خیلیا همینه تازه هستن که چند شغله هستن وهمین قدر درامد دارن کلا توی کشور ما اکثرا از زندگیشون لذت نمیبرن
مگه ادمایی که واقعا قانع باشن وبا قناعت بزرگ شده باشن که بتونن تحمل کنن.

mohsen1990;618194 نوشت:
توی اکثر خانواده نظر دخترخانم50درصده خانواده 50 درصد بقیش.پدر خانواده مشکلی ندارن؟نمیگن باید حتما کار ثابت باشه؟

با بحث هایی که در خانواده ما پیش میاد و خواستگارها بحث مادی قضیه زیاد مشکل نیست صرف اینکه پدر ما از صفر شروع کرده ماها هم زیر بار ظلم نمیریم یعنی از صفر شروع خواهیم کرد

و یک مرد واقعی ، در چهره مرد دیگه اصالت و بزرگ منشی و جسارت رو قطعا خواهد دید. بقیه نظر خواهی بر عهده دختر خانواده هست......

*آبی بیکران*;618213 نوشت:
حالا منظور از نقل قول کردن نظر من چی بود؟:khandeh!:
زندگی برای خیلیا همینه تازه هستن که چند شغله هستن وهمین قدر درامد دارن کلا توی کشور ما اکثرا از زندگیشون لذت نمیبرن
مگه ادمایی که واقعا قانع باشن وبا قناعت بزرگ شده باشن که بتونن تحمل کنن.

شما فرموده بودین برای هیچ زنی قابل تحمل نیست....یعنی براش دوری از همسر و جون کندن همسرش قابله تحمل تره ازینکه شوهرش بشینه تو خونه.هر چند منم گفتم شغل پاره وقت داشته باشه.نه اینکه همش تو خونه باشه.

username;618186 نوشت:
ب
به حق مرتضی علی خیر نبینن اونایی که این زندگی های تجملاتی رو درست کردن، اون وقت مردم بدبخت باید مثل چی جون بکنن تا یخچالشون ساید بای ساید باشه، اون وقت جوونشون راه بیفته تو خیابونا دنبال .

برادر گرامی الان طرف اجاره خونه اش رو نداره بده .. یخچال ساید بای سایدش کجا بود ... پول یه بطری شیر نداره Fool

اگه میخوایید نفرین و لعن کنین هم درست نفرین کنین

باعث و بانی گرونی و کسانی که قدرت خرید مردم رو آوردن زیر صفر رو نفرین کنین

توی کشور ما پولدارا هر روز پولدارتر میشن ... فقیر ها و متوسط ها بدتر و فقیرتر

یه سوال از وقتی با این قسمت سایت اشنا شدم خیلی تو مخمه.اینجا یه سری خانمها هستن همش میگن ما توقعی ندارم زندگی ساده میپسندیم مرد خودش خوب باشه...از یه طرف اقاپسرایی هستن که میگن خانمها توقعشون بالاس.هرجا میریم خاستگاری میگن پول نداری....مشکل کار کجاست؟اینجا که بقول معروف در و تخته جورن.یا یکی از دو گروه دارن نقض میگن یا واقعا این چیزا تو جامعه مجازیه فقط.و در دنیای حقیقی وجود نداره.من تا الان خاستگاری نرفتم.واسه همین واقعا نمیتونم دلیلشو بفهمم!

راستش جایی که ما زندگی میکنیم خیلیا هستن که دانشجو یا شغل ودرامد کم دارن ولی میرن خواستگاری بهشون دختر میدن وزیاد سخت گیری نمیکنن
چون الان همه دنبال پسر سالم و قابل اعتماد میگردن به خاطر همین تا یه پسر خوب وبه قول معروف سر بزیر واقا میبینن از دستش نمیدن بخصوص بدونن اهل کار و
زندگی هم هست.
من خودم اعتقاد دارم که هیچ مقدار مادیات نمیتونه بدون اخلاق و انسانیت باعث خوشبختی دونفر بشه!
چون مادیات رو میشه با کمی سعی وتلاش وپشتکار وتحمل سختیها هر چقدر شو بخوای بدست بیاری شاید زمان ببره ولی بلاخره بدست میاد.
ولی اخلاقیات ومعنویات وشخصیت سالم رو نداشته باشی با هیچ ثروتی نمیتونی به دستش بیاری.
ولی متاسفانه نمیدونم چرا الان برای خیلی از خانوادها یا دختر خانمها حرف اول رو مادیات و تجملات وخرجهای غیر ضروری میزنه بعد اگه وقت کردن سایر مسائل براشون مهم میشه!

ببین دوست عزیز(شروع کننده موضوع)
دوتا مثال کاملا واقعی برات بزنم
یه نفر رو میشناسم که اگه ده دقیقه به حرفاش گوش بدی فکر می کنی کافر، جاهل، کم سواد، کم شعور و اینجور چیزاست. 3 چهار تا دختر داره با یه پسر و کلی پول که فکر کنم سرجمع ماشااااااااااااااااااااااااااااالله 1 میلیاردی بشه. همه ی دخترهاش رو شوهر داده اونم به ساده ترین و پایین ترین خانواده ها. همین آخریش رو از بین سه تا خواستگارش اونی رو انتخاب کرد که از همه کم سوادتر بود و شغلش هم اصلا دهن پر کن نبود. هم به خاطر اینکه میشناختش هم به خاطر اینکه دخترش هم اون پسره رو می خواست. هر کدوم از دخترهاش رو هم نیگاه کنی در همچین شرایطی ازدواج کردن و الان هم الی ماشا...الله خوشبخت. همین آقا فقط و فقط به خاطر همین حرف خدا که ازدواج باعث افزایش روزی میشه این کارها رو انجام داده و نتیجش رو هم گرفته

مثال دوم. شخصی و میشناسم که از لحاظ فرهنگی و اجتماعی و ... در سطح بالایی قرار داره. ولی همچین پولدار نیست و کلا تو جیب مورد بالایی جا میشه. دوستم که خدمتش تموم شده بود و درحال پایان تحصیلات ارشد بود و کاری هم داشت ، هوس خواستگاری دختر ایشون رو کرده بود. نتیجش هم مثل نتیجه ای بود که خیلی هامون بهش میرسیم یا رسیدیم،
خونه و کار تمام وقت و ماشین و... خلاصه نیستین ببینین دور هم چ حالی می کنیم:Khandidan!::Khandidan!:
قدیما از جنگ یه لشکر شکست خورده برمی گشت، این روزها از خواستگاری:khandeh!:
از نظر من اون شخص دومی دعاهایی که از حفظ بلده با کل سواد شخص اول برابری می کنه، ولی چ فایده.
خودت ببین کدومشو می خوای، از در هر خونه ای که بری با حرف اول نه، دومشون بهت نشون میدن چکارن.:ok::ok:
بازم انتخاب با خودته

موضوع قفل شده است