جمع بندی نذر زیارت عاشورا و اشتباه خواندن یک کلمه

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نذر زیارت عاشورا و اشتباه خواندن یک کلمه

سلام . خسته نباشید .:Gol: من همونطور که قبلا در تایپیکهای قبل اشاره کردم نذر زیارت عاشورا داشتم ب مدت چهل روز. که این نذرم با اتمام اربعبن تمام شد . اما حالا متوجه شدم که کتابی که از روی آن متن زیارت عاشورا را میخوندم یه اشکال کوچک نگارشی داشت که بجای علامت فتحه (در کلمه فلعن الله) علامت ساکن نوشته شده بود ..!!! حالا نمیدونم با توجه به اینکه اشکال از کتاب بوده ایا اشکالی متوجه نذرم شده است ؟:Ghamgin: مرجع ایت الله مکارم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

rezvaneee;613000 نوشت:
سلام . خسته نباشید . من همونطور که قبلا در تایپیکهای قبل اشاره کردم نذر زیارت عاشورا داشتم ب مدت چهل روز. که این نذرم با اتمام اربعبن تمام شد . اما حالا متوجه شدم که کتابی که از روی آن متن زیارت عاشورا را میخوندم یه اشکال کوچک نگارشی داشت که بجای علامت فتحه (در کلمه فلعن الله) علامت ساکن نوشته شده بود ..!!! حالا نمیدونم با توجه به اینکه اشکال از کتاب بوده ایا اشکالی متوجه نذرم شده است ؟ مرجع ایت الله مکارم

عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال انجام نذر صحیح است و نیازی به اعاده نیست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم[/]

با سلام در ادبیات عرب در بعضی از حروف علامات دچار تغییر و تحول میشوند ودر کشورما بعضی مداحان برای زیباتر شدن دعایی که میخوانند از این جابجایی ها کمک میگیرند ودر کل ممکن است که این اشتباه نوشته نشده باشد و براساس کتب مختلف ادبیات عرب نوشته شده باشد که اشکالی ندارد .ودر (کلمه فلعن الله)چون براساس دعا بیان میشود وبیشتر به جنبه نزدیکی به خدا بیان میشود اشکالی ندارد .چون چه با فتحه بگوییم وچه با ساکن بگوییم معنای جمله عوض نمیشودولی بهتر است ازاین به بعد با فتحه بخوانید...البته این نظر بنده است وجواب شما را برادر عزیز آقا سجاد بیان کردند( اجرکم عندالله جمیعآ)

موضوع قفل شده است