جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دیگران را باید چقدر در جریان اهداف و افکارمان قرار بدهیم؟

نوشته
    574
    حضور
    24 روز 2 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3343

دیگران را باید چقدر در جریان اهداف و افکارمان قرار بدهیم؟

سلام،بنده به شخصه اصلادوست ندارم واردمسائل خصوصی دیگران بشم وبه قولی تجسس درامورشون داشته باشم،ولی متاسفانه بعضی افرادباتجسس های بی موردشون آسایش آدم رومختل می کنند،وقتی دیگران بیش ازحدازانسان سوال می کنند،که من واقعانمیدونم این سوالات چه تاثیری برزندگیشون داره،که اگربدونم بادونستن این اطلاعات پیشرفتی درزندگی این افرادحاصل میشه خودم داوطلبانه همه ی جزئیات رو،ازطریق نصب بیلبوردهای مختلف جهانی می کنم،که اصلالازم نباشه دیگه اونهاسوال بپرسن ولی وقتی میدونم سوالشون بیمورده وواقعابه دردنخوروبدون کوچکترین تاثیرمثبتی!!!آیامیشه یه جورایی درجوابشون دروغ مصلحت آمیزگفت!!!اگربخوام یه مثال دم دستی بزنم که همگی احتمالاتجربه کرده باشید:،یه دوستی ازمامیپرسه برنامت برای کنکورکارشناسی ارشدچیه(ومیدونیم که این سوال روصرفابرای این میپرسه که بدونه خودش ازماجلوتره یانه واگردیدماعقب تریم فقط به خاطرهمین کیف کنه!!!!یعنی ازروی یک حسادت مخفی!)وگرنه اگرواقعاهدفش استفاده ازتجربه باشه که باکمال میل برنامم رودراختیارش قرارمی دم،خلاصه درجواب به این آدم به جای اینکه بگم آره برنامه ریختم وجزئیاتش فلانه به جاش (بگیم فعلاتصمیم خاصی نگرفتم)آیااین طورجواب دادن دروغ محسوب میشه؟گرچه برای من مهم نیست(گفتن یانگفتن این مسئله هم بازتاثیری درزندگی من نداره من میتونم باهمه ی تفاسیربرنامم روبراش توضیح بدم،ولی برای تربیت اون شخص میپرسم)چون میدونم هرچی درجواب اون آدم(فضول)بگم فردااز4نفردیگه میشنوم!!!وواقعابرام آزاردهندست که هرروزبخوام برای یکی توضیح بدم الان دارم چیکارمی کنم یافرداقراره چکاری انجام بدم،الان کجامیرم!ازکجامیام!!!!حالاصر امنظورم این مثال نیست ،گاهی این کنجکاوی هابه مسائل خصوصی تروزندگی شخصی انسان میرسه،ولی بعضی هامتاسفانه اینقدرکنجکاوند!که آدم روراحت نمیزارند!چطورازدست این نوع ازانسانهای شریف !خلاص بشیم؟البته خوشبختانه خیلی راحت میشه تشخیص داد،که یک نفرازروی صداقت وصفااین سوال روازآدم میپرسه یامقاصدشومی پشت پرده داره!!!ولی به خیال خودش خیلی زرنگه ومااصلانفهمیدیم نیتش چیه!!!،اسلام چه توصیه ای برای برخوردبااین قبیل مواردداره؟

امیدوارم تونسته باشم منظورم رودرست برسونم...باتشکر..التماس دعا

توصیه ی من به شمادختران وپسران مجرد :با سخت گیری های بی مورد ازدواج رو برای خودتون سخت نکنید,بعضی معیارهای طاغوتی روکنار بگذارید,از بی پولی نترسید,خدا ضامن روزی شماست
    زندگی مشترک وبرکاتش فراتر از تصور شماست,پس خودتون رو از این نعمت الهی محروم نکنید.

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58308

با نام و یاد دوست

دیگران را باید چقدر در جریان اهداف و افکارمان قرار بدهیم؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 3

نوشته
    764
    حضور
    25 روز 8 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3689

نقل قول نوشته اصلی توسط saharandishe نمایش پست ها
    سلام،بنده به شخصه اصلادوست ندارم واردمسائل خصوصی دیگران بشم وبه قولی تجسس درامورشون داشته باشم،ولی متاسفانه بعضی افرادباتجسس های بی موردشون آسایش آدم رومختل می کنند،وقتی دیگران بیش ازحدازانسان سوال می کنند،که من واقعانمیدونم این سوالات چه تاثیری برزندگیشون داره،که اگربدونم بادونستن این اطلاعات پیشرفتی درزندگی این افرادحاصل میشه خودم داوطلبانه همه ی جزئیات رو،ازطریق نصب بیلبوردهای مختلف جهانی می کنم،که اصلالازم نباشه دیگه اونهاسوال بپرسن ولی وقتی میدونم سوالشون بیمورده وواقعابه دردنخوروبدون کوچکترین تاثیرمثبتی!!!آیامیشه یه جورایی درجوابشون دروغ مصلحت آمیزگفت!!!اگربخوام یه مثال دم دستی بزنم که همگی احتمالاتجربه کرده باشید:،یه دوستی ازمامیپرسه برنامت برای کنکورکارشناسی ارشدچیه(ومیدونیم که این سوال روصرفابرای این میپرسه که بدونه خودش ازماجلوتره یانه واگردیدماعقب تریم فقط به خاطرهمین کیف کنه!!!!یعنی ازروی یک حسادت مخفی!)وگرنه اگرواقعاهدفش استفاده ازتجربه باشه که باکمال میل برنامم رودراختیارش قرارمی دم،خلاصه درجواب به این آدم به جای اینکه بگم آره برنامه ریختم وجزئیاتش فلانه به جاش (بگیم فعلاتصمیم خاصی نگرفتم)آیااین طورجواب دادن دروغ محسوب میشه؟گرچه برای من مهم نیست(گفتن یانگفتن این مسئله هم بازتاثیری درزندگی من نداره من میتونم باهمه ی تفاسیربرنامم روبراش توضیح بدم،ولی برای تربیت اون شخص میپرسم)چون میدونم هرچی درجواب اون آدم(فضول)بگم فردااز4نفردیگه میشنوم!!!وواقعابرام آزاردهندست که هرروزبخوام برای یکی توضیح بدم الان دارم چیکارمی کنم یافرداقراره چکاری انجام بدم،الان کجامیرم!ازکجامیام!!!!حالاصر �امنظورم این مثال نیست ،گاهی این کنجکاوی هابه مسائل خصوصی تروزندگی شخصی انسان میرسه،ولی بعضی هامتاسفانه اینقدرکنجکاوند!که آدم روراحت نمیزارند!چطورازدست این نوع ازانسانهای شریف !خلاص بشیم؟البته خوشبختانه خیلی راحت میشه تشخیص داد،که یک نفرازروی صداقت وصفااین سوال روازآدم میپرسه یامقاصدشومی پشت پرده داره!!!ولی به خیال خودش خیلی زرنگه ومااصلانفهمیدیم نیتش چیه!!!،اسلام چه توصیه ای برای برخوردبااین قبیل مواردداره؟

امیدوارم تونسته باشم منظورم رودرست برسونم...باتشکر..التماس دعا

با عرض سلام و ادب خدمت شما پرسشگر گرامی
    امیدوارم نکاتی را که خدمتتون مکتوب میدارم راهگشا باشد

1. این گونه نیست که حتما سوالات افراد باید فایده ای برای خود آنها داشته باشد برخی مواقع ما از دیگران سوالاتی را میپرسیم تا نشان دهیم برامون ارزش دارند و به آنها اهمیت میدهیم
    2. قبول دارم بعضی از سوالات باعث رنجش انسان می شود که البته باید با متانت به آنها پاسخ گفت ودر این جور مواقع دروغ درست نمی باشد
    3. توجه داشته باشید این که فرمودید راحت می شود تشخیص داد که سوال کننده چه هدف و مقصدی دارد به این راحتی هم نیست لذا مواظب باشید وارد پیش داوری و سوءظن و... نشوید
    4. برای مقابله با چنین اشخاصی در صورت وجود شرایط یا خود مستقیما بگویید یا با حالات بدنی نشان دهید که از سوالات او ناراحت شدید و یا شخص امینی را واسطه قرار دهید تا با او صحبت نماید البته مواظب باشید یک کلاغ چهل کلاغ نشود

در پناه قرآن و اهل بیت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 6

نوشته
    764
    حضور
    25 روز 8 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3689

با عرض سلام مجدد
    انسان نسبت به کمکی که طرف مقابل می تواند داشته باشد یا نیاتی که دارد یا نزدیکی که نسبت به ما دارد می تواند افراد دیگر را در جریان کارهای خود قرار دهد البته بستگی به طرف مقابل دارد

9. صلوات ها 3

علاقه
    دین و هنر و علم
    نوشته
    34
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    89

اولا که صداقت به معنای ساده لوحی و بازگویی رازها و مسائل خصوصی جزیی از اسلام نیست . ثانیاً شما هم نباید بدبین باشید و سوءظن هم اسلامی نیست. ولی خوب اگر میبینید کسی داره در زندگی خصوصی شما تجسس میکنه و ممکنه به زندگی شما ضرر بزنه میتونید راست نگید و دروغ هم نگید و توریه کنید. البته نظر مرجع تقلیدتون رو هم جویا بشید.
    توریه یعنی حقیقت رو جوری بگید که طرف خودش یه چیز دیگه برداشت کنه.
    مثلن وقتی کسی از شما میخواد پول غرض کنه اما شما مطمئنی که پس نمیده دستو نشون بدی بگی دستم خالیه. یا مثلن در مورد همین مسئله میتونید به طرف بگید نه الان اصلاً درس نمیخونی و تو ذهنت بگی ربع ساعت دیگه میخونی مثلاً. البته اینها همش در صورتیه که بدونی فاش شدن حقیقت مفسده داره مثلن باعث میشه پشت سر شما غیبت کنن یا در مظان اتهام قرار میگیری

11. صلوات ها 3

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

فرا رسیدن ربیع الاول رو به همه عزیزان تبریک میگم

13. صلوات

نوشته
    574
    حضور
    24 روز 2 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3343

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiant نمایش پست ها
    ثانیاً شما هم نباید بدبین باشید و سوءظن هم اسلامی نیست
    ممنون ازراهنماییتون،راستش مسئله بدبین بودن نیست،شایدمن خوب توضیح نداده باشم این فردی که باعث شدمن به خاطرش تاپیک بزنم چون بهش اعتمادداشتم یکی ازتصمیمات زندگیم رو(چون خودش سوال کرد!وزیادهم مهم نبود!)به ایشون گفتم وتاکیدکردم دوست ندارم فعلابقیه ازاین تصمیم بنده مطلع بشن!!!ولی دقیقاچندروزبعدیکی دیگه ازدوستان پیش همون خانومی که ازش قول گرفته بودم ،بهم گفت شنیدم فلان تصمیم روگرفتی!!!!البته منم به روم نیوردم که اصلااتفاقی افتاده،گفتم آره فلان تصمیم روگرفتم...منظورم اینجورشرایط بودنه اینکه به همه بدبین هستم

توصیه ی من به شمادختران وپسران مجرد :با سخت گیری های بی مورد ازدواج رو برای خودتون سخت نکنید,بعضی معیارهای طاغوتی روکنار بگذارید,از بی پولی نترسید,خدا ضامن روزی شماست
    زندگی مشترک وبرکاتش فراتر از تصور شماست,پس خودتون رو از این نعمت الهی محروم نکنید.

15. صلوات

علاقه
    عرفان، طبیعت، تفکر، جستجو
    نوشته
    182
    حضور
    10 روز 17 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    673

با سلام این موارد بین خانم ها خیلی شایع هست یادمه دوران لیسانس و فوق لیسانس هم دخترها از ما می پرسیدن مثلا فلان امتحان خوب دادی، یا درس می خونین، پسرها معمولا حداقل من اینجوری هستم سوال های این تیپی رو اگه بپرسم واسه سنجش خودم می پرسم نه واسه بازگو کردن به دیگران،
    در برخورد با اینجور آدم ها من همیشه واقعیت رو گفتم مثلا گفتم اره واسه ارشد می خونم، بدون پیش داوری، تو مسایل دیگه هم همین طور حتی درباره با ازدواج دایم از من سوال می پرسن فامیل یا دوستان و من جواب می دم در حال جستجو هستم ، یا انشالله به همین زودی انجام می شه !!! همیشه سعی می کنم واقعیت رو بگم تو این جور موارد، اگرم سوالی باشه نخوام جواب بدم محترمانه به طرف می فهمونم که سوالش خصوصی هست،
    یه خاطره هم بگم
    دوران فوق بود یه درس سخت آزمایشگاه داشتیم که تو دانشکده دیگه ارائه می شد، بعد امتحان من می دونستم که خراب کردم تو سرویس برگشت بودیم دیدم همه ناراحت هستن تقریبا، یکی از خانم ها داشت گریه می کرد بچه که داشتن با هم تبادل نظر می کردن ایشون گفت خیلی خراب کرده و می افته احتمالا (افتادن مساوی بود با سال بعد برداشتن واحد چون نیم سال دوم ارائه نمی شد) اقا نمره ها اومد ایشون بیشترین نمره رو گرفته بود بین 18 تا 19 بود.
    اونوقت من ، بقیه پسرها برد آموزشی دخترها ی کلاس و احتمالا خودش
    آدم ها اندازه خودشون هستند نه اندازه تصورات ما

17. صلوات ها 3

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,394
    حضور
    378 روز 21 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    13862

انسان با رفتارهاش می تونه تا حدودی حد و مرز هرکسی رو واسه طرف مقابل مشخص کنه..
    .
    اینجوری دیگه هرکسی می دونه توی ارتباطاتش با شما تا چه حد می تونه جلو بیاد و اگر بیش از این اومد ممکنه مشکل بوجود بیاد..
    .
    اینکه برخی به خودشون اجازه میدن فضولی کنند بخاطر اینه که ما بستر رو براشون فراهم کردیم و به اصطلاح بهشون رو دادیم..
    .
    یه مقدار در روابطتتون جدی تر باشید و وقتی طرف در مورد مسائل شما حرف میزنه شما در مورد مسائل دیگه حرف بزنید به نظرم خودش متوجه میشه که شما تمایلی به پاسخ دادن در این زمینه ندارید..

تولدی دوباره

19. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری