دانستنی های غذایی

تب‌های اولیه

61 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانستنی های غذایی

با سلام
به عنوان کارشناس در امور مواد غذایی خوشحال می شوم اگر دوستان سوالی دارن بتونم کمکی بکنم:Gol:

با سلام
دوستان بنده کارشناس مواد غذایی هستم
اگر سوالاتی در رابطه فرایندهای مواد غذایی اینکه چه مواد غذایی چجوری تولید می شه و توش چی هست و یا چی می تونه باشه :Ghamgin: بعضا پاسخ گویی به شایعات و شاید واقعیات:Narahat az: درباره مواد غذایی خاص نظیر روغن پالم، دارید من آماده پاسخ گویی هستم.
همچنین در مورد سموم مواد غذایی و غذاهای جدید نظیر فراسودمند و ارگانیک اگر شبهه و سوالی دارید بنده می توانم انشالله جواب بگو باشم.

بطور کلی فرق کار ما با متخصصین تغذیه در این هست که ما در رابطه با تولید غذا و ایمنی اون بحث می کنیم و متخصصین تغذیه از غذا برای بهبود و یا اصلاح وضعیت بدن استفاده می کنند. همچنین ما بیشتر سعی در تولید غذای خوشمزه داریم :Nishkhand: و متخص تغذیه سعی در خوراندن غذای سالم البته جدیدا در جهان در رابطه با غذای سالم و خوشمزه بحث جدی است.

[="Arial"][="DarkGreen"]سلام علیکم
چه خوب شد من شما رو اینجا دیدم.
من چند وقت پیش مسموم شدم اونم به خاطر اینکه برای صبحونه پنیر خورده بودم.شدت مسمومیتم به قدری بود که واقعاً داشتم میمردم!
قبلترش هم ی نوع شیر خوره بودم که اونم بهم نساخت.امتحان کردم بقیه لبنیات ایرادی ندارن فقط اگر همون نوع شیر و پنیر رو بخورم دوباره رو قبله میشم.مگه چی توی اینا میریزن که انقد اذیت داره؟
[/]

محتویات سوسیس کالباس واقعا این چیزهای که میگن؟ پس چرا لامصب انقدر خوشمزه است:Ghamgin:

عاشق ریاضی;615707 نوشت:
سلام علیکم
چه خوب شد من شما رو اینجا دیدم.
من چند وقت پیش مسموم شدم اونم به خاطر اینکه برای صبحونه پنیر خورده بودم.شدت مسمومیتم به قدری بود که واقعاً داشتم میمردم!
قبلترش هم ی نوع شیر خوره بودم که اونم بهم نساخت.امتحان کردم بقیه لبنیات ایرادی ندارن فقط اگر همون نوع شیر و پنیر رو بخورم دوباره رو قبله میشم.مگه چی توی اینا میریزن که انقد اذیت داره؟

با سلام
شیر پاستوریزه بود یا استریلیزه؟ پنیرش چه نوع بود؟ با هم خوردین علایم شروع می شه یا به تنهایی هم بوده؟ علایم مسمومیتتون چی بود؟ چطوری شروع شد؟ بعد چه مدت از خوردن اون نوع شیر یا پنیر علایم شروع شد؟ چقدر دوره مسمومیت طول کشید؟

[="Arial"][="DarkGreen"]

نیلا;615715 نوشت:
محتویات سوسیس کالباس واقعا این چیزهای که میگن؟ پس چرا لامصب انقدر خوشمزه است:Ghamgin:

http://www.aparat.com/v/hMikc[/]

نیلا;615715 نوشت:

با سلام
منظورتون از همین هایی که می گن دقیقا چه چیزهایی هست؟ نوع فراوری و افزودنی هایی که اضافه می کنن خوشمزه اش می کنه

یا خدا این چی بود من یه ساعت پیش خوردم از اینها:geristan::crying:

vahid.q;615720 نوشت:
با سلام
شیر پاستوریزه بود یا استریلیزه؟ پنیرش چه نوع بود؟ با هم خوردین علایم شروع می شه یا به تنهایی هم بوده؟ علایم مسمومیتتون چی بود؟ چطوری شروع شد؟ بعد چه مدت از خوردن اون نوع شیر یا پنیر علایم شروع شد؟ چقدر دوره مسمومیت طول کشید؟

پاستوریزه و هموژنیزه بود.قبلاً هم زیاد میخوردم ولی ی بار مسموم شدم.بلافاصله بعد از خوردن حالم بد شد.ی بار دیگه امتحان کردم و دوباره حالمو بد کرد.بقیشون اینطوری نبود فقط همون ی مدل.پنیر هم خیلی معمولی و مثل همیشه با نون و گردو خوردم که کلاً منو انداخت.اولش با ی دل پیچه شروع شد یک روز طول کشید و روز بعد راهیه بیمارستان شدم.بعد از کلی دار و دوا تا بعد از ظهر همون روز تقریباً آروم شدم ولی دیگه لبنیات نخوردم.چون امتحان کردم میدونم از همین هاست.پنیرش هم یادم نیست چه نوعی بود.البته من قهوه زیاد مصرف می کنم اون روز صبح هم طبق عادت همیشگی ی کاپ زدم که گفتن شاید مال اونم باشه.

مثلا میگن تاج خروس توش هست:Ghamgin:

با سلام
لطفا درباره مزایا و مضرات چای سبز اطلاعاتی به ما بدهید

عاشق ریاضی;615731 نوشت:

پاستوریزه و هموژنیزه بود.قبلاً هم زیاد میخوردم ولی ی بار مسموم شدم.بلافاصله بعد از خوردن حالم بد شد.ی بار دیگه امتحان کردم و دوباره حالمو بد کرد.بقیشون اینطوری نبود فقط همون ی مدل.پنیر هم خیلی معمولی و مثل همیشه با نون و گردو خوردم که کلاً منو انداخت.اولش با ی دل پیچه شروع شد یک روز طول کشید و روز بعد راهیه بیمارستان شدم.بعد از کلی دار و دوا تا بعد از ظهر همون روز تقریباً آروم شدم ولی دیگه لبنیات نخوردم.چون امتحان کردم میدونم از همین هاست.پنیرش هم یادم نیست چه نوعی بود.البته من قهوه زیاد مصرف می کنم اون روز صبح هم طبق عادت همیشگی ی کاپ زدم که گفتن شاید مال اونم باشه.

بعید می دونم دچار مسمویت حاصل از وجود باکتری ها شده باشین چون معمولا این نوع مسمومیت بلافاصله شروع نمی شه، مگر اینکه بار میکروبی خیلی بالا باشه در اون صورت شیر می بره، با توجه به اینکه از خوردن دیگر لبنیات و یا شیر با مارک های دیگه این مشکل رو نداشتین احتمال عدم تحمل لاکتوز و یا الرژی هم منتفی هست به نظر من ممکنه در تولید بعضی از پنیرها مواد خاصی به کار بره که شما بهش حساسیت داشتین و در مورد شیر ممکنه یکسری شوینده ها و یا ترکیبات متعادل کننده پی اچ استفاده شده باشه هر چند تقلب محسوب می شه اما متاسفانه بعضی کارخونه ها استفاده می کنن که باعث واکنش بدن شما شده.
سعی کنید همیشه از شیر استریل استفاده کنید بجای پاستوریزه

نیلا;615734 نوشت:
مثلا میگن تاج خروس توش هست:Ghamgin:

من به شما اطمینان می دم تاج خروس توشون نیست اگر بود هم مشکلی نبود از نظر ما.

[="Arial"][="DarkGreen"]

vahid.q;615752 نوشت:
به نظر من ممکنه در تولید بعضی از پنیرها مواد خاصی به کار بره که شما بهش حساسیت داشتین و در مورد شیر ممکنه یکسری شوینده ها و یا ترکیبات متعادل کننده پی اچ استفاده شده باشه

خودمم همین فکرو کردم.احتمالاً هم همینه چون با بقیه اش مشکلی ندارم و همونطور که گفتم چن بار امتحان کردم و هر بار حالم بد شد.[/]

سلام عرض می کنم خدمت کارشناس محترم

چرا میوه ها رو زمانی که کال و نرسیده است جمع آوری می کنند و در جایی نگه می دارند و ماده ای میزنند که زودتر برسند و به بعضی ها پارافین میزنند که پوستشون براق بشه مثل سیب.

خیلی چیزهای دیگه هستند که ما اطلاع نداریم. یا به ماست ، خامه اضافه می کنند که سفت باشه یا به شیر، آب.!

[="Arial"][="DarkGreen"]

raha-h;615759 نوشت:
به بعضی ها پارافین میزنند که پوستشون براق بشه مثل سیب.

مثل این:
http://www.aparat.com/v/gHuer/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3_%D8%B3%DB%8C%D8%A8[/]

عاشق ریاضی;615778 نوشت:

مثل این:
http://www.aparat.com/v/gHuer/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3_%D8%B3%DB%8C%D8%A8

بله دقیقا اینو خودم امتحان کردم

واقعا متأسفم...

کنیز اهل بیت;615744 نوشت:
با سلام
لطفا درباره مزایا و مضرات چای سبز اطلاعاتی به ما بدهید

چای از موضوعات مورد علاقه من است و در حال حاضر هم بر روی استخراج و نانو کپسوله کردن ترکیبات سلامت بخش چای مشغول بکار هستیم.
ابتدا به امر در رابطه با فراوری و تولید چای سبز صحبت می کنم و بعد خواص سلامت بخش بصورت مقدمه و در صورت استقبال مفصل تر و در نهایت هم مضرات آن.
مطالبی که عرض می کنم مورد تایید من از نظر صحت بیان آن ها در منابع علمی است.
فرآوری
1- ابتدا چای سبز از مزارع چیده می شود.
2- در لزوم باز بینی شده و مواد زاید آن گرفته می شود (البته به ندرت انجام می شود)
3- به کمک سطح داغ و یا بخار فرآیند آنزیم بری ( فرآیندی که طی آن در اثر حرارات آنزیم های مسئول تبدیل چای سبز به سیاه غیر فعال می گردند) صورت می گیرد.
4- محصول بسته بندی می گردد.

[="Arial"][="DarkGreen"]حالا درمورد چایی گفتین از قهوه هم بگین.[/]

[="Arial"]

raha-h;615759 نوشت:

چرا میوه ها رو زمانی که کال و نرسیده است جمع آوری می کنند و در جایی نگه می دارند و ماده ای میزنند که زودتر برسند و به بعضی ها پارافین میزنند که پوستشون براق بشه مثل سیب.

خیلی چیزهای دیگه هستند که ما اطلاع نداریم. یا به ماست ، خامه اضافه می کنند که سفت باشه یا به شیر، آب.!

من موز رو هم شنیده بودم اینکارو میکنن

از نظر طب سنتی چای سبز و چای سیاه تفاوت خاصی ندارند در مضرات و فواید...چای سبز اکسیداسیون نشده ...

من هر موقع پوست سیب و موز میخورم معده ام سنگین میشه!!!!! از راه های پیشگیری فقط نخوردنش هست؟:Nishkhand:

raha-h;615759 نوشت:

با سلام،
میوه ها و سبزی ها به دوسته کلایماتریک و غیر کلایماتریک تقسیم بندی می شوند میوه ها و سبزی های کلایماتریک بعد از اینکه به نهایت رشد رسیدن از نظر اندازه اگر از بوته یا درخت جدا شوند می شود آن ها را تحت شرایط خاص رساند نظیر این میوه ها موز و گوجه فرنگی است، نکته حائز اهمیت این است که میوه هایی نظیر موز جهت جابجایی بهتر و جلوگیری از صدمات و اینکه یکدفعه ممکنه حجم زیادی از میوه ها رسیده داشته باشیم که نشه همشو مصرف کرد و خراب خواهد شد به صورت سبز برداشت می گردند. پس لازم هست که کال چیده شوند. اما غی کلایماتریک ها رو نمی شه اینجوری نگه داری کرد و این شامل میوه های فصلی است.

اما در مورد پارافین
برای بهتر به نظر رسیدن ظاهر میوه ها و تا حدودی افزایش عمر ماندگاری آن ها استفاده می گردد. در کشورهای خارجی پارافین با درجه غذایی استفاده می شود و به فروشنده گفته می شود. اما در ایران قسمت افزایش قیمت فروش است و بقیه چیزها معلوم نیست رعایت شود یانه.

اضافه کردن خامه به ماست نه تنها اشکالی نداره بلکه کار خوبیه اگر خامه اضافه کنن که قیمتش افزایش می یابد و حتما روش می نویسن ، بجای خامه چیزهای دیگه اضافه می کنن مثل نشاسته که خوب اینم تقلب محسوب می شود.
اب به شیر اضافه نمی کنن همه اما اگر بکنن بخاطر تقلب هست آب رو به قیمت شیر می فروشن:khaneh: :Ghamgin: اولی فروشنده هست دومی مردم و متخصصین

یاس...;615808 نوشت:
از نظر طب سنتی چای سبز و چای سیاه تفاوت خاصی ندارند در مضرات و فواید...چای سبز اکسیداسیون نشده ...

من هر موقع پوست سیب و موز میخورم معده ام سنگین میشه!!!!! از راه های پیشگیری فقط نخوردنش هست؟:Nishkhand:

با سلام

چای ها باهم فرق دارن سفید سبز اولانگ و سیاه:Narahat az:

یه مطلب آماده کرده بودم در رابطه با چای فونتش بهم می ریزه نمی دوم چرا سعی می کنم درستش کنم:Ghamgin::Gig:

vahid.q;615811 نوشت:
با سلام،
میوه ها و سبزی ها به دوسته کلایماتریک و غیر کلایماتریک تقسیم بندی می شوند میوه ها و سبزی های کلایماتریک بعد از اینکه به نهایت رشد رسیدن از نظر اندازه اگر از بوته یا درخت جدا شوند می شود آن ها را تحت شرایط خاص رساند نظیر این میوه ها موز و گوجه فرنگی است، نکته حائز اهمیت این است که میوه هایی نظیر موز جهت جابجایی بهتر و جلوگیری از صدمات و اینکه یکدفعه ممکنه حجم زیادی از میوه ها رسیده داشته باشیم که نشه همشو مصرف کرد و خراب خواهد شد به صورت سبز برداشت می گردند. پس لازم هست که کال چیده شوند. اما غی کلایماتریک ها رو نمی شه اینجوری نگه داری کرد و این شامل میوه های فصلی است.

اما در مورد پارافین
برای بهتر به نظر رسیدن ظاهر میوه ها و تا حدودی افزایش عمر ماندگاری آن ها استفاده می گردد. در کشورهای خارجی پارافین با درجه غذایی استفاده می شود و به فروشنده گفته می شود. اما در ایران قسمت افزایش قیمت فروش است و بقیه چیزها معلوم نیست رعایت شود یانه.

اضافه کردن خامه به ماست نه تنها اشکالی نداره بلکه کار خوبیه اگر خامه اضافه کنن که قیمتش افزایش می یابد و حتما روش می نویسن ، بجای خامه چیزهای دیگه اضافه می کنن مثل نشاسته که خوب اینم تقلب محسوب می شود.
اب به شیر اضافه نمی کنن همه اما اگر بکنن بخاطر تقلب هست آب رو به قیمت شیر می فروشن:khaneh: :Ghamgin: اولی فروشنده هست دومی مردم و متخصصین

ممنون از توضیحاتتون

اما خب براق شدن میوه ها موجب سرطان میشه..

بهترین کار اینه که توی یک روستا و دهکده زندگی کرد و تمام سبزی ها و میوه ها رو کاشت خیلی سالم تره..

چای سبز باید به صورت بسته بندی مصرف بشه... چای کیلویی خوب نیست باعث افت شدید فشار خون میشه..

البته من چای سفید هم خوردم از همه چای ها بهتر تره!!

یاس...;615808 نوشت:

چرا تفاوت دارن.

چای سیاه بعد از غذا نباید مصرف بشه و مصرف زیادش آهن رو خنثی می کنه..

به علاوه چای سبز موجب لاغری میشه اگر همراه ورزش باشه و بهتره بدون قند مصرف بشه

راجع به میان وعده هم توضیح میدید؟

چه خوراکی هایی رو کلا حذف کنیم چیزهایی مثل هله هوله ؟

ممنون میشم

در مورد تفاوت و شباهت های انواع چای ها انشالله یه مطلب می نویسم

در مورد مزایا و مزیت چای سبز مطالب من بهم می ریزه فونتش اما مطالب در لینک زیر در رابطه با چای مورد تایید است.

http://www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/benefits-green-tea1.html

raha-h;615822 نوشت:
چای سبز باید به صورت بسته بندی مصرف بشه... چای کیلویی خوب نیست باعث افت شدید فشار خون میشه..

البته من چای سفید هم خوردم از همه چای ها بهتر تره!!

از نظر صنایع غذایی تفاوتی نداره مگر تقلب بکنن1!! در ضمت تولید چای سبز کار ساده ای است خودتون می تونید اگه رفتین شمال چای سبز بچینین تازه و حرارات بدین و بصورت خشک نگهداری کنین.

تولید چای سفید
چای سفید گران ترین و از نظر ترکیبات آنتی اکسیدانی غنی ترین نوع چای هست. این چای از عنچه برگ درخت چای و یا برگ های بسیار جوان آن تهیه می شود. روش تولید این چای با چای سبز یکسان است که قبلا توضیح داده شد.
چای اولانگ از تخمیر نمیه آنزیمی برگ سبز درخت چای حاصل می شود در حقیقت وقتی تخمیر کامل شد چای سیاه تولید می گردد.

raha-h;615829 نوشت:
راجع به میان وعده هم توضیح میدید؟

چه خوراکی هایی رو کلا حذف کنیم چیزهایی مثل هله هوله ؟

ممنون میشم

مصرف میان وعده ها بیشتر در تخصص دوستان تغذیه است اما من یکسری راهنمایی کلی خدمتون ارائه می کنم
بطور کلی مواد غذایی مثل پفک و چیبس نخورین
اما انتخاب یک میان وعده مناسب بستگی به جنسیت، نوع فعالیت (ذهنی و یا جسمی) سن شما، وضعیت فیزیکی بدن شما، بیماری زمینه ای و طبع شما دارد. بطور کلی انواع میوه ها و سبزی ها مثل هویج، مغزها نظیر بادام، پسته و تخمه (البته شور رو زیاد نخورین)، چای، دم نوش های گیاهی مثل گل گاوزبان (حداکثر دو بار در هفته)، بابونه، نون پنیر خیار!، شربت ها نظیر شربت زعفران، نان ها و بیسکویت های سبوس دار، انواع شیر و شکلات های با درصد خلوص بالا و حتی بستنی و کیک های بدون خامه (البته این دو مورد آخر کمتر) می تونه در یک میان وعده قرار بگیرد.

vahid.q;615887 نوشت:
مصرف میان وعده ها بیشتر در تخصص دوستان تغذیه است اما من یکسری راهنمایی کلی خدمتون ارائه می کنم
بطور کلی مواد غذایی مثل پفک و چیبس نخورین
اما انتخاب یک میان وعده مناسب بستگی به جنسیت، نوع فعالیت (ذهنی و یا جسمی) سن شما، وضعیت فیزیکی بدن شما، بیماری زمینه ای و طبع شما دارد. بطور کلی انواع میوه ها و سبزی ها مثل هویج، مغزها نظیر بادام، پسته و تخمه (البته شور رو زیاد نخورین)، چای، دم نوش های گیاهی مثل گل گاوزبان (حداکثر دو بار در هفته)، بابونه، نون پنیر خیار!، شربت ها نظیر شربت زعفران، نان ها و بیسکویت های سبوس دار، انواع شیر و شکلات های با درصد خلوص بالا و حتی بستنی و کیک های بدون خامه (البته این دو مورد آخر کمتر) می تونه در یک میان وعده قرار بگیرد.

بسیار عالی

ممنونم از راهنماییتون

[="Tahoma"][="Navy"]سلام

نظرتون راجع به مطلب زیر چیه؟
[h=2]«سیب‌زمینی سرخ‌کرده» تبرئه شد!
[/h]
[/]

ریحانه النبی;615916 نوشت:
سلام

نظرتون راجع به مطلب زیر چیه؟
«سیب‌زمینی سرخ‌کرده» تبرئه شد!

اینکه سیب زمینی حاوی یکسری مواد مغذی هست قبول اما سیب زمینی سرخ کرده عوارض زیادی دارد حتی نوع خانگی آن،

در نوع خانگی
شما مقدار زیادی روغن دریافت خواهید کرد که برای سلامتی شما مضرر است مخصوصا روغن مخصوص سرخ کردی که مشکل تغذیه ایش بیشتره، , وتامین c به حرارت حساس است.
تریپتوفان منبعش اگرم سیب زمینی هم باشه، در حال حاضر کسی کمبود این اسید امینه رو نداره بطور کلی کمبود اسیدهای آمینه شایع نیست.
شما همراه با چیبس سیب زمینی سمی به نام آکریل آمید مصرف می کنید که خاصیت سرطان زایی داره، همچنین ترکیبات اکسید شده هم که سرطان زا هستن هم دریافت می کنید.
در نوع فست فودی
موارد بالا با شدت بیشتر در این نوع ها هست یه مقدار دیگه روغن پلیمریزه شده هم مصرف خواهد شد.

بطور کلی ضرر آن به نظر من بسیار بیشتر از منفعتش هست.

جناب vahid.q
برخی بر این باورند که کلیه محصولات کشاورزی غیرارگانیک و از نظر ژنتیکی دستکاری شده برای سلامتی مضر است. نظر جنابعالی چیست؟

موحد;615956 نوشت:
جناب vahid.q
برخی بر این باورند که کلیه محصولات کشاورزی غیرارگانیک و از نظر ژنتیکی دستکاری شده برای سلامتی مضر است. نظر جنابعالی چیست؟

با سلام
در مورد فراورده های غیر ارگانیک اگر سموم استاندارد به میزان استاندارد در زمان خاص خودش استفاده بشه محصول حاصل از نظر ایمنی مواد غذایی در بلند مدت احتمال زیاد برای انسان خطر قابل توجه نخواهد داشت، البته این نگرش در مورد سموم دارای آستانه قابل بحث است که تقریبا کل سموم آفات کش جزو این سموم محسوب می شوند. اما یه مشکل اساسی وجود داره اینکه ظرفیت سم زدایی بدن ما محدود هست به عبارت دیگر در روز ممکنه شما با سموم بیش از حد توان بدن مواجه شوید از طریق غذا و تنفس و غیره، اونوقت ممکنه بخشی از این سموم به بدن شما آسیب جدی بزنن.
در مورد غذاهای دستکاری ژنتیکی شده بحث بسیار پیچیده است کشورهای نظیر امریکا اعتقاد دارن این نوع محصولات خطری برای انسان ندارن و کشورهای اروپایی احتیاط بیشتری می کنن یک مقاله فکر می کنم دو سال پیش در مجله food chemical toxicology چاپ شد که سر و صدای زیادی کرد و نشون می داد که موش هایی که از غذای های تغییر ژنتیکی استفاده کردند در زمان های طولانی و فکر کنم نسل های بعد هم که مصرف کردن دچار مشکل و بیماری شدن، خلاصه در مورد غذاهای تغییر ژنتیک یافته من نظرم مثبت نیست.

vahid.q;615687 نوشت:
با سلام

سلام..

درمورد معتادین شکلات تلخ همچون من توضیحی دارید عایا؟؟؟!!:Nishkhand:

virus3000;616344 نوشت:
سلام..

درمورد معتادین شکلات تلخ همچون من توضیحی دارید عایا؟؟؟!!:Nishkhand:

با سلام

شکلات ها منبع غنی از انرژی و ترکیبات آنتی اکسیدان قوی محسوب می شوند.
در حقیقت اگر شما شکلات واقعی مصرف کنید مقدار زیادی چربی مصرف می کنید البته چربی مفید هست و برای قلب شما فایده دارد. از طرفی توی قسمت غیر روغنی اون هم مقدار زیادی ترکیبات آنتی اکسیدان هست.
اما در مورد شکلات های داخلی، شما دقت کنید اول درصد کره کاکائو محصول چقدر هست چون این کره یا روغن قسمت مفید و البته گرون دانه کاکائو است که حذف می کنند و به جاش روغن هیدروژنه استفاده می کنن
البته محصولاتی هست که روش نوشته کره کاکائو و شکر و مواد غیر روغنی یا همون پودر کاکائو (انشالله واقعی است)، مورد دوم مقدار شکر که باید دقت کنید چقدر است و مورد سوم درصد پودر کاکائو است. اون کاکائو تلخی بهتر است که کره کاکائو بیشتری داشته باشد و شکر کمتر.
در هر صورت مصرف کاکائو مقدار انرزی به شما خواهد داد که البته همراه ترکیبات مفید است. اگر اضافه وزن شدید ندارید به عنوان میان وعده توصیه می شود. من خودم هم خیلی کاکائو دوست دارم و دایم می خورم:Cheshmak:

vahid.q;616383 نوشت:
درصد کره کاکائو محصول چقدر هست

بعضی اوقات 95درصد

بعضی وقتام 87درصد

باسلام پزشک متخصص کودکان عقیده دارد به کودکان زیر دو سال به هیچ وجه نباید شیرگاو داد
چه طبیعی وچه پاستوریزه آیا درست است؟
آیا در شیر پاستوریزه آب اکسیژنه(وایتکس)می ریزند؟:Moteajeb!:

سلام آیا ژله وکرم کنجد برای استخوان سازی کودکان مفیدند؟
به طور کلی چه غذایی برای کودک کم وزن مناسب است؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید:mohandes:

virus3000;616391 نوشت:
بعضی اوقات 95درصد

بعضی وقتام 87درصد

اون درصدی که شما می فرماید کره کاکائو نیست بلکه کل کره کاکائو و غیر کره کاکائو هست، در هر صورت میزان کره بالاتر بهتر است.

سید کربلایی;616397 نوشت:
باسلام پزشک متخصص کودکان عقیده دارد به کودکان زیر دو سال به هیچ وجه نباید شیرگاو داد
چه طبیعی وچه پاستوریزه آیا درست است؟
آیا در شیر پاستوریزه آب اکسیژنه(وایتکس)می ریزند؟:Moteajeb!:

بطور کلی پروتئین شیر گاو کازئینی و شیر انسان به نظرم آلبومینی هست، این امر باعث می شه بچه در سن کم در هضم شیر یکم دچار مشکل بشه و دل درد بگیره،.

بله متاسفانه برخی کارخانه های متقلب این کا رو برای کاهش بار میکروبی ممکنه بکنن، البته وایتکس ترکیب شویده کلره هست نظیر پرکلیرت که در صنعت غذا برای شتشو هم استفاده می شود و خیلی پر خطر نیست. توصیه می کنم از مارک های معروف و از شیر استریل استفاده کنید دسته کمی از کارخانه ها ممکنه بتونن تو شیر استریل هم واتکس بریزن، البته بعضی موقع ها کارخانه دار مشکلی نداره بلکه دامداری ها تقلب می کنن!

بنت الحسین;616399 نوشت:

این مورد در تخصص من نیست از دوستان تغذیه سوال می کنم جوابشونو منعکس می کنم

vahid.q;616443 نوشت:
اون درصدی که شما می فرماید کره کاکائو نیست بلکه کل کره کاکائو و غیر کره کاکائو هست، در هر صورت میزان کره بالاتر بهتر است.

مچکرم از اطلاعات سودمندتون:Gol:

[="Arial"]سلام آقا وحید
میگم این پودر جنسینگ و اینا که میفروشن که میگن برا تقویت حافظه هست
درسته؟؟؟؟ دور و بر هشتاد تومن و ایناس

YOLDASH;616484 نوشت:
سلام آقا وحید
میگم این پودر جنسینگ و اینا که میفروشن که میگن برا تقویت حافظه هست
درسته؟؟؟؟ دور و بر هشتاد تومن و ایناس

با سلام
ریشه گیاه جنسینگ که البته انواع مختلف داره در طب سنتی عمدتا چین دارای خواص تقویت نیروی جسمی جنسی و روحی است. دو مورد باید مد نظر قرار بدید
اول اینکه ریشه این گیاه (مقدارش و دوره مصرف) باید زیر نظر یک متخصص طب سنتی با توجه به شرایط شما مصرف بشه.
دوم اینکه حتما از جای معتبر تهیه کنید تا از اصل بودن و خلوص آن مطمئن شوید.

[="Arial"][="DarkGreen"]آقای وحید!
نوع قهوه مهمه؟یعنی مهمه چه قهوه ای مصرف کنی؟
[/]

عاشق ریاضی;616945 نوشت:
آقای وحید!
نوع قهوه مهمه؟یعنی مهمه چه قهوه ای مصرف کنی؟

با سلام قهوه میزان زیادی کافئین داره که ممکنه باعث یکسری ناراحتی ها نظیر افزایش اضطراب و بی خوابی بشه، ما در ایران قهوه تولید نمی کنیم ممکنه شرکت هایی اون رو بسته بندی کنن و به باز عرضه کن.
در بین برندهای خارجی هم به نظر اون هایی رو انتخاب کنید که از اوریجینال بودنش مطمئن باشد بعد مصرف کنید.

بعضی از قهوه ها رنگ تیره تری دارن اون ها عطر و طعم تند تری هم دارند و بعضی در اصطلاح light تر هستن.
در یکی از پژوهش هایی که منم شرکت داشتم سمی به نام هیدروکسی متیل فورفورال و فوران ها در قهوه های تیره تر بیشتر بود البته احتمالا ترکیب انتی اکسیدانی بیشتری هم داره، در ضمن این سموم خیلی خطرناک نیستن نگران نشید:Gol:

بنت الحسین;616399 نوشت:

جواب
ژله اون نوعی که در بصورت پودری طعم دار خریداری می شود و در منزل آماده می گردد تاثیر خواصی در استخوان سازی کودکان ندارد.
در مورد کرم کنجد دقیقا منظورتان چیست؟ مثل کرم بادام زمینی یا حلوا ارده؟

در مورد کودک کم وزن توصیه مناسب منوط به دانستن سن، قد و وزن آن کودک است
اما اضافه کردن چربی و پروتئین به رژیم آن ها توصیه می شود مصرف مغزها گوشت و تخم مرغ (بالای یک سال)

ممنون ازلطفتون

موضوع قفل شده است