اشاره انجیل به حضرت زهرا(س)

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اشاره انجیل به حضرت زهرا(س)

سلام.وقت بخیر.ببخشید من کتاب انجیلی تهیه کردم فک کنم انجیل بلابا یا همین چیزا باشه.
قسمتی داره بنام مکاشفه (رویدادهای اخرالزمان)
یه قسمتی داره بنام شیپور هفتم:رویای زن
متنش اینه :
پس از ان،منظره عجیبی در اسمان دیده شد که از پیش آمد مهمی خبر می داد:زنی را دیدم که افتاب را مانند لزاس به تن کرده بود و در زیر پاهایش ماه قرار داشت و بر سرش تاجی با دوازده ستاره بود.زن،ابستن بود و از درد زایمان می نالید و برای زاییدن دقیقه شماری میکرد.

میشه بگید منظور از اپن زن کیه؟
منظور از دوازده ستاره روی تاجش چیه؟
اون زن چه کسیرو بارداره؟
ممنون.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

با سلام و عرض ادب
رحلت رسول خدا صلی الله و علیه و آله و شهادت حضرت امام حسن مجتبی و حضرت امام رضا علیه السلام را به دوستان عزیز تسلیت عرض می نمایم
درباره سؤال دوست گرامی مطالب متنوعی در اینترنت ذکر شده است که به اشکال گوناگون این فراز را تفسیر کرده اند :
این بخشی که فرمودید از کتاب مکاشفات نقل شده است .
در هر صورت علیرغم اینکه مطالب بسیاری نقل شده و تفاسیر متعددی ذکر شده اند بنده به طور یقین نمی توانم در این باره اظهار نظر کنم.

[="Black"]سلام و ضمن عرض تسلیت.
بنده از شخصی سوال کردم،ایشون گفتن: اون قسمت یا همون زن به زمین تشبیه شده که هم ماه داره و همه خورشید،و منظور از دوازدهتایی که روی تاجشه ماهها هستند و منظور از اینکه برای زاییدن لحظه شماری میکنه یعنی برای قیامت لحظه شماری میکنه.
[/]

عشق فقط پسر فاطمه;611587 نوشت:
سلام.وقت بخیر.ببخشید من کتاب انجیلی تهیه کردم فک کنم انجیل بلابا یا همین چیزا باشه.
اون زن چه کسی رو بارداره؟
ممنون.

باسلام

مکاشفه یوحنا در آخر کتاب مقدس (بایبل) به زبان تمثیلی و نمادی آمده اما ناقص است و مطالب جابجا شده یا به آن اضافه شده به همین دلیل تفسیر آن فعلا غیر ممکن است.

قسمت زیر در مکاشفه در مورد آن بانو مطالبی گفته شده:

در این وقت علامت بزرگی در آسمان ظاهر شد، زنی که لباسش آفتاب و ماه زیر پاهایش و بر سرش تاجی با دوازده ستاره. او باردار بود و از درد زایمان و پریشانی فریاد می زد.
آنگاه علامتی دیگر در آسمان ظاهر شد، اژدهای بزرگ سرخ رنگی را دیدم که هفت سر و ده شاخ داشت و بر هر یکی از سرهایش نیم تاجی قرار داشت ، و با دم خود ثلث ستارگان آسمان را جمع کرد و آنان را بر زمین ریخت. اژدها در برابر آن زنی که نزدیک بود بزاید ایستاد تا همین که بچه اش به دنیا بیاید آن را ببلعد.
آن زن پسری به دنیا آورد که قرار بود با عصائی آهنین بر همه ملل حکومت کند. و کودکش به سوی خدا و تخت او ربوده شد
و آن زن به بیابان به جائی که خدا برایش آماده کرده بود گریخت، که آنها میبایست در آنجا آن زن را به مدت یکهزار و دویست وشصت روز نگهداری کنند.

با سلام

( O _ o );611587 نوشت:
پس از ان،منظره عجیبی در اسمان دیده شد که از پیش آمد مهمی خبر می داد:زنی را دیدم که افتاب را مانند لزاس به تن کرده بود و در زیر پاهایش ماه قرار داشت و بر سرش تاجی با دوازده ستاره بود.زن،ابستن بود و از درد زایمان می نالید و برای زاییدن دقیقه شماری میکرد.

اون زن چه کسیرو بارداره؟
ممنون.

برخی از دانشمندان مسلمان آن را اشاره به حضرت زهرا سلام الله علیها دانسته اند .
برخی هم آن را تمثیل و نمادین دانسته وتلاش کرده اند آن را به گونه های مختلف تفسیر کنند . البته تاکنون هیچ یک از دانشمندان مسیحی نتوانسته تفسیر قطعی از این فراز ارائه دهد .
موضوع قفل شده است