جمع بندی ازدواج با دختری که قیافه نداره

تب‌های اولیه

155 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختری که قیافه نداره

سلام...اکثر پسرا ملاکشون برای ازدواج قیافست...یعنی همه !!! حالا من چکار کنم ؟ ایا میشه قیافه رو ملاک دونست؟ تا چه حد؟ دختری که خوشگله ممکنه اخلاقشم خوب باشه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

یکی از ملاک های مهم در ازدواج، پسند ظاهر طرف مقابل است که در روایات هم به این مسئله اشاره شده است. منتها نکته ای که نباید از آن غافل شد این است که زیبایی یک ملاک و معیار خاص ندارد و به عبارتی نسبی است. یعنی ممکن است فردی از نظر شما زیبا باشد و از نظر فرد دیگری زیبا نباشد. لذا آنچه باید ملاک شما در ازدواج قرار بگیرد زیبایی به معنای عام آن نیست بلکه زیبایی به معنای پسند حداقلی از طرف شماست یعنی در حدی باشد که شما بتوانی ایشان را به عنوان همسر آینده ات بپذیری.

نکته دیگر اینکه گاهی عوامل بیرونی پسند شما را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب می شود نسبت به ظاهر طرف حساس شده و به عبارتی سخت پسند شوید یعنی ممکن است در نگاه اول ظاهر طرف برای شما مورد پسند بوده اما بعد از مدتی احساس می کنید آن چیزی که شما انتظار دارید نیست. این عامل بیرونی غالبا ناشی از نگاه به صورت و چهره های دختران و زنان نامحرم و در نتیجه مقایسه بین آن ها است. اگر چنین علتی وجود داشته باشد کار شما سخت می شود چون در این صورت حتی اگر زیباترین دختر را هم برای ازدواج انتخاب کنید باز بعد از ازدواج نسبت به او دلسرد خواهید شد. بنابراین در چنین شرایطی راه حل این مشکل پیدا کردن همسر زیباتر نیست بلکه اصلاح خود و چشم پوشی از نگاه به نامحرمان است.

با این حال در شرایطی ممکن است شما فردی را پیدا کنید که تمام ملاک های ایمانی و رفتاری و اعتقادی و ... شما را داشته باشد ولی ظاهر او مورد پسند شما نباشد. در چنین شرایطی اگر امکان ازدواج با فرد دیگری وجود دارد بهتر است چنین ازدواجی صورت نگیرد چون همین مسئله ممکن است بعدا مشکل ساز شود اما اگر احتمال می دهید مورد های دیگر با وجود اینکه از لحاظ ظاهری مورد پسند شما هستند ولی از لحاظ های دیگر با شما تناسب ندارند، در این صورت یک راه حل این است که جلسات خواستگار و رفت و آمد ها را در صورت وجود شرایط کمی طولانی کنید و در این مدت توجهتان به خصوصیات مثبت طرف بیشتر باشد و سپس بررسی کنید ببینید می توانید ایشان را به عنوان همسر آینده خود بپذیرید یا خیر. اگر چنین احساسی را داشتید مانعی برای ازدواج نیست چون به خاطر وجود تناسب های لازم به مرور زمان عشق و علاقه شما به هم بیشتر شده و کم کم خصوصیات مثبت ایشان کمبود ظاهری را جبران خواهد کرد. بعلاوه اینکه ظاهر در چنین شرایطی بعد از مدتی عادی می شود. اما اگر با گذشت زمانی که عرض کردم باز هم احساسی در شما ایجاد نشد، بهتر است قید ایشان را زده و به دنبال فرد دیگری باشید؛ چون چنین ازدواج ریسک دارد.

نکته آخر اینکه هیچ گاه نباید زیبایی، تنها ملاک شما برای ازدواج باشد؛ زیرا چنین ملاکی عواقب خوشایندی ندارد. در این باره این تاپیک را مطالعه نمایید: بررسی ملاک زیبایی در ازدواج

پیروز و سربلند

(کسری );611088 نوشت:
اکثر پسرا ملاکشون برای ازدواج قیافست

سلام
در رابطه با زيبايي همسر باید بگوییم که حسن ظاهر اگر چه يكي از صفات لازم براي انتخاب همسر است ولي در عين حال تنها معيار ازدواج نيست.
فلسفه ازدواج به بیان قرآن رسيدن به آرامش رواني، کمال يافتن زن و مرد در کناريکديگر و توليد نسل سالم و صالح براي اجتماع است و اگر ملاک تصميم گيري و انتخاب،فقط زيبايي ظاهري بدون توجه به ديگر معيارها باشد و با تمرکز بر جاذبه هاي ظاهري وبه دور از معيارهاي اصلي و اساسي است به گزينش دست بزند، نمي توان تضميني براي ادامه زندگي مشترک آنها داشت زيرا همانطور که معصومین فرموده اند پس از مدتي معمولا آن طراوت و جاذبه هاي ظاهري افت کرده، شور و شهوت اوليه نيز فروکش مي کند و آن تنها امتيازي که به خاطر آن (زيبايي) ازدواج صورت گرفته بود کمرنگ مي شود آن گاه دلسردي ها و ناگواري ها، بهانه ها و... شروع مي شود.
سعی شود انتخاب همسر با توجه به ملاک ها اصلی و ماندگار یعنی اخلاق و رفتار باشد اصلی ترین ملاک دین شخص باشد چنانچه داریم
تهذيب 7/ 399: عليّ بن الحسن بن فضّال عن محمّد بن عبد اللَّه بن زرارة عن الحسن بن عليّ عن عليّ بن عقبة عن بريد العجليّ عن أبي جعفر عليه السلام قال قال رسول اللَّه صلّى اللّه عليه و آله من تزوّج امرأة، لا يتزوّجها إلّالجمالها لم ير فيها ما يحبّ، ومن تزوّجها لمالها لا يتزوّجها إلّا له وكله اللَّه إليه، فعليكم بذات الدّين.

«رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: هركس با زنى ازدواج كند و جز به دليل زيبايى‏ اش با آن زن ازدواج نكند در آن زن چيزى كه دوست دارد نمى‏ بيند و هركس كه با زنى به دليل دارايى ‏اش ازدواج كند و جز براى دارايى‏ اش با او ازدواج نكند خداوند او را به دارايى زن وامى‏ نهد بنابراين بر شما باد به ازدواج با زن ديندار.»

من راستش دوست ندارم اینجوری باشه ولی حقیقت تلخه...متاسفانه پسرا ...

البته اینم بگم دخترا هم ظاهر براشون مهمه...اما به فرض مثال این وسط مثلا من که زشتم دل ندارم؟

سلام
من خودم در درجه اول اخلاق ، بعد از اون باور های دینی ، برام مهمه
الان حضور ذهنندارم ملاک دیگه ای که برای من اصلی باشه معرفی کنم
حالا بریم سراغ موضوع این تاپیک ، در کنا اون دو تا معیار اصلی که گفتم ، ویژگی های ظاهری در حدی برام مهمه که به دلم بشینه ( به بیان دیگر به دهن من بز شیرین بیاد) ، و نمی تونم چنین مساله ای رو کلا ازش بگذرم، چرا که در جامعه کنونی بد حجابی و بی عفتی زیاده و من به شدت می ترسم که بعد ازدواجم فکرم پیش کسی دیگه بره، خیلی خطرناکه، اما یه چیزی هست که به خود من تقریبا ثابت شده، اگه محاسن اخلاقی کسی رو به معنای واقعی کلمه در یابم شاید دیگه از این موضوع که از چهرش خوشم بیاد بگذرم ، ولی شما در حالت عادی فرض کن ، ممکنه کسی از نظر اخلاقی برای شما درجه یک نباشه ، اون موقع خسر الدنیا و الاخره می شی،
پس در نتیجه من سعی می کنم با دختری به خاطر زیباییش ، موقعیت خانوادگیش،شغلش و... ازدواج نکنم، و سعی می کنم با دختری زیبا ،دلنشین، مهربون،قانع و.... به خاطر ایمانش ازدواج کنم، البته گفتم زیبایی تا خیلی جاهاش سلیقه ایه،
و در انتهای کلامم به این موضوع اشاره می کنم که خدا روزی رسانه، خواهرای خوب من هم نگران چنین مسائلی نباشن، خواستگار درست و حسابی به خاطر ، شرم و حیا و حجاب و ... پاشنه خونه رو از جا در میارند، ان شا الله

[="Times New Roman"][="Black"]به نظرم اگر حدودا 50 درصد زیبایی داشته باشه کافیه..البته این کاملا سلیقه ای هست..در حدی که ازش بدت نیاد و دلت رو نزنه کافیه..
.
شخصیت و ایمانش خــــــیــــــلــــــــی مهم تر از زیباییشه..
[/]

[="DarkRed"]همیشه دیده شده دخترانی که سیرت زیبا دارن ولی صورت زیبا ندارن جذابتر از دخترای هستند که تنها صورت زیبا دارن
البته این مورد در اول ممکنه غیر قابل باور باشه.چون زیبایی ظاهر برای درک انسان غالبتره و راحتره اما با گذشت زمان انسان میتونه به ارزش و برتری زیبایی سیرت بر زیبایی صورت پی ببره. زندگی با کسی که سیرت زیبا داره شیرینه و بفرضم اگه قیافه خوبی نداشته باشه این کمبود زیبایی ظاهر فراموش میشه
[/]

(کسری );611088 نوشت:
سلام...اکثر پسرا ملاکشون برای ازدواج قیافست...یعنی همه !!! حالا من چکار کنم ؟ ایا میشه قیافه رو ملاک دونست؟ تا چه حد؟ دختری که خوشگله ممکنه اخلاقشم خوب باشه؟

سلام
به نظر من با کسی ازدواج کن که از نظر قیافه بپسندیش یعنی برات از نگاه خودت زیبا باشه
تعریف مردم از زیبایی متفاوته شاید کسی در نظر من زیبا باشه در دید شما زشت، پس باید ببینی ملاک زیبایی در نظر خودت چیه ؟
اگر شخصی رو پسندیدی باهاش ازدواج کن اگر قیافه اش به دلت ننشست دور ازدواج رو خط بکش الان بهش علاقه پیدا نکردی فردا هم این علاقه رو پیدا نمیکنی

البته من متوجه نشدم شماخانم هستیدیاآقا،باتوجه به اینکه گفتیدمن که زشتم دل ندارم: اگرخانم باشیدبه نظرمن اگرجذابیت های رفتاری آدم زیادباشه،اصلازشتی های ظاهرش دیده نمیشه...گرچه زشت ازدیدگاه یکی وزیباازدیدگاه دیگری...اگردقت کنیدهمه ی کسانی که ازدواج کردندزیبانیستند!چه بسابسیاری اززیبارویان هم موفق به ازدواج نشدند...پس زیبایی وزشتی ظاهردلیل کافی برای ازدواج یاعدم ازدواج نیست...
اتفاقابه نظرمن کسی که ظاهرنه چندان زیبایی داشته باشه احتمال اینکه خوشبخت بشه بیشتره!!!چون همسرش به خاطرزیبایی های درونش اون فردروانتخاب کرده ودوام این عشق طولانی ترخواهدبود...ولی کسی که بسیارزیباست تضمینی نداره که همسرش زیبایی های درونش روهم درک کرده باشه....البته همه ی این مواردنسبی هستندوفراموش نکنیم ماباهرقیافه وشرایطی که باشیم خداونددرآغازخلقت ماروباجفتمون آفریده....

امن;612973 نوشت:
دخترانی که سیرت زیبا دارن ولی صورت زیبا ندارن جذابتر از دخترای هستند که تنها صورت زیبا دارن

این حرف رو خیلی قبول دارم
اطراف خودم دخترایی بودن که سیرت زیبایی داشتن و از دید بقیه صورت زیبا نداشتن ولی من خودم چنان شیفته این افراد شدم که واقعا نمیتونستم به خودم اجازه بدم که حتی لحظه ای فکر کنم از نظر ظاهری زیبا نیستن!(البته من از نظر همجنس منظورمه نمیتونم بکم نگاه آقایون برای ازدواج هم همینه یا نه)

username;612959 نوشت:
پس در نتیجه من سعی می کنم با دختری به خاطر زیباییش ، موقعیت خانوادگیش،شغلش و... ازدواج نکنم، و سعی می کنم با دختری زیبا ،دلنشین، مهربون،قانع و.... به خاطر ایمانش ازدواج کنم، البته گفتم زیبایی تا خیلی جاهاش سلیقه ایه،

اخه برادر من یه کوچولو ظاهر مهمه... اخه یه جورایی خوشگلی ادمو جذب میکنه...اینطور نیست؟ والا خدا اون روزو نیاره که فعلا برم دنبال ازدواج اما خب یه حقیقتیه...خوشگلارو تو هوا میزنن :hamdel: به ما چیزی نمیرسه:Ghamgin: اما نمیشه ظاهر و بیخیال شد

Im_Masoud.Freeman;612964 نوشت:
شخصیت و ایمانش خــــــیــــــلــــــــی مهم تر از زیباییشه..

برادر اون 50 درصد زیبایی میشه بگی دقیقا مربوط به چی میشه؟ :Moteajeb!:

امن;612973 نوشت:
همیشه دیده شده دخترانی که سیرت زیبا دارن ولی صورت زیبا ندارن جذابتر از دخترای هستند که تنها صورت زیبا دارن

اره هست اما تنهان....:Ghamgin:

neg@r;612978 نوشت:
سلام
به نظر من با کسی ازدواج کن که از نظر قیافه بپسندیش یعنی برات از نگاه خودت زیبا باشه
تعریف مردم از زیبایی متفاوته شاید کسی در نظر من زیبا باشه در دید شما زشت، پس باید ببینی ملاک زیبایی در نظر خودت چیه ؟
اگر شخصی رو پسندیدی باهاش ازدواج کن اگر قیافه اش به دلت ننشست دور ازدواج رو خط بکش الان بهش علاقه پیدا نکردی فردا هم این علاقه رو پیدا نمیکنی

اگه نظر منو بخوای که دوست دارم خوشگلم باشه مهربونم باشه مذهبی هم باشه...اما یه چی میگم به کسی بر نخوره ها...زیبا رویان بی وفایند

saharandishe;612980 نوشت:
البته من متوجه نشدم شماخانم هستیدیاآقا،باتوجه به اینکه گفتیدمن که زشتم دل ندارم: اگرخانم باشیدبه نظرمن اگرجذابیت های رفتاری آدم زیادباشه،اصلازشتی های ظاهرش دیده نمیشه...گرچه زشت ازدیدگاه یکی وزیباازدیدگاه دیگری...اگردقت کنیدهمه ی کسانی که ازدواج کردندزیبانیستند!چه بسابسیاری اززیبارویان هم موفق به ازدواج نشدند...پس زیبایی وزشتی ظاهردلیل کافی برای ازدواج یاعدم ازدواج نیست...

سلام من پسرم...سوالی که پرسیدم در رابطه با دخترا بود...میخواستم بگم مثلا اگه بخوام برم یه دختر خانومیو بگیرم خوشگل بگیرم یا مذهبی

(کسری );612989 نوشت:
اگه نظر منو بخوای که دوست دارم خوشگلم باشه مهربونم باشه مذهبی هم باشه...اما یه چی میگم به کسی بر نخوره ها...زیبا رویان بی وفایند

این کشف جدید رو کی کرده؟
به نظر من هیچ کس زندگیش رو بی جهت خراب نمیکنه چه مرد چه زن البته اگر زندگیش رو دوست داشته باشه
زیاد به این چیزها فکر نکن، ولی خیلی مهم همسر آینده ات رو از لحاظ قیافه بپسندی اگر نپسندی خودت یه روز پشیمون میشی که دیگه راه برگشت نداری

بهنظر من زیبایی نباید 100 درصد باشه....معمولا زن یا شوهر زیبا خیلی استرس و نگرانی داره...

ضمن این که وقتی طرف اخلاق خوبی داشته باشه میتونه شما رو مسحور خودش کنه و ی تار موشو به صدتا دختر دیگه عوض نکنید...طوری که دیگه قیافشو اصلا نمیبینید

(کسری );611088 نوشت:

خداییش خشت میاد با یه نفر ازدواج کنی که زشت باشه ؟ اصلا شوقی برای دیدنش نداشته باشی ؟

(کسری );612946 نوشت:
من راستش دوست ندارم اینجوری باشه ولی حقیقت تلخه...متاسفانه پسرا ...

وقتی داری با یه نفر ازدواج میکنی یعنی این که تمام فکرتو ذهنتو دارایی تو و .... خودتو داری بارش میزاری
اصلا همون مهریه جریانش اینه که انگار داری کالایی رو میخری نباید اون چیزی که براش تمام و کمال وقت میزاری خوب باشه ؟
باید رفت دنبال یه دختری که حالا زیباییش کم باشه که پس فردا حسرتشو بخوری ؟؟؟

- - -- -- - --

کی گفته پسرا اینطوری اند ؟ دخترا که بیشتر به تیپ و .... پسرا حساسند :|||||

پس به این نتیجه میرسیم که هم قیافه و هم اخلاق مهمه هر کدوم 50 درصد باشه کافیه....:hamdel:

ما به 50 درصد راضیعیم!!

اما ایا دخترا به 50 درصد پسرا راضین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[="Blue"]معمولا دخترا می گن پسر خوشگلونگه داشتن سخته .پس خوب نیست پسر خیلی خوشگل باشه .
همونطور که باید درتمام مراحل ازدواج کوفیت داشت تو قیافه هم همینطوره .
به هم بیان.
[/]

[="Times New Roman"][="Black"]

(کسری );612986 نوشت:
برادر اون 50 درصد زیبایی میشه بگی دقیقا مربوط به چی میشه؟ :Moteajeb!:

منظورم اینه که از اون زیبایی که مد نظرت هست 50 درصدش رو هم داشته باشه کافیه..[/]

sky_star;613013 نوشت:
معمولا دخترا می گن پسر خوشگلونگه داشتن سخته .پس خوب نیست پسر خیلی خوشگل باشه .

این کاملا باهات موافقم... پسر زیاد خوشتیپ باشه دخترا از سرو کولش بالا میرن...اما خب یه حقیه که هر دختری از شوهر ایندش میخواد...شاید یه پسر خوب باشه اما موهاش فرفریه...خب رد میده...به همین راحتی

[="Tahoma"][="RoyalBlue"]بسم رب المهدی
سلام
هر چند موضوع تاپیک اینی نیست که میخوام بگم ولی واقعا بنده تعجب میکنم وقتی بعضی ها میگن زیبایی پسر برای دخترا بیشتر اهمیت داره... شاید اونجایی که شما زندگی میکنید اینجوری باشه ولی این چیزی که ما میبینیم بر عکسه! و پسرا یه شرایطی تعریف میکنن که یکیش اگه تو دختر نباشه رد میشه...
[/]

یا مهـدی;612999 نوشت:
خداییش خشت میاد با یه نفر ازدواج کنی که زشت باشه ؟ اصلا شوقی برای دیدنش نداشته باشی ؟

سلام شما دختر زیبایی رو می بیبنید ومی پسندید اما ایا مطمئن هستید که این قیافه واقعی اون هست یاوقتی صورتش روشست شیبه هیولاست؟مسلما دختر عفیف وبدون آرایش درنگاه اول ازدید شما ازدختری که ازانواع واقسام وسایل آرایشی استفاده کرده زیباتر نیست؟اصلامگه آدم زشت هم وجودداره هرکس درصورتش زیبایی خاص خودش روداره!مهم اینه چطوری ببینیش :Esteghfar:

[="Times New Roman"][="Black"]

یاس...;612992 نوشت:

ضمن این که وقتی طرف اخلاق خوبی داشته باشه میتونه شما رو مسحور خودش کنه و ی تار موشو به صدتا دختر دیگه عوض نکنید...طوری که دیگه قیافشو اصلا نمیبینید

تــــــکــــــــــبــــــــیـــــــــــــــــــــــــر
.
همه به احترامشون بلند بشید دست بزنید..
.
زووووووود..
.
همههههههههههههه.. [/]

امین;612936 نوشت:
چون به مرور زمان به خاطر وجود تناسب های لازم بین شما عشق و علاقه شما به هم بیشتر شده و کم کم خصوصیات مثبت ایشان کمبود ظاهر را جبران خواهد کرد. بعلاوه اینکه ظاهر در چنین شرایطی بعد از مدتی عادی می شود. اما اگر با گذشت زمانی که عرض کردم باز هم احساسی در شما ایجاد نشد، بهتر است قید ایشان را زده و به دنبال فرد دیگری باشید؛ چون چنین ازدواج ریسک دارد.

سلام علیکم
با تشکرو سپاس از شما استاد گرامی

اگر آقایی بروند خواستگاری خانمی ،تقیریبا ملاکها را داشه باشند،اما آقا دو تا ملاک اساسی داشته باشد که در خانم نباشد! مثلا ملاک سن(دختر خانم بزرگتر باشد) و ملاک های ظاهری، یعنی وقتی این آقا می آیند خواستگاری بگویند که این دو ملاک خیلی خیلی برایشان مهم است ،بعد از یک جلسه صحبت این آقا بگویند با اینکه ایشان(خانم) آن دو ملاک را نداشتند اما از دیدگاه و افکار غیره اشان خوشم آمده میخواهم بیشتر صحبت کنیم ،و بعد از سه چهار جلسه دیگر که با هم صحبت کردند این آقا بگوید من کلا از آن دو ملاکم گذشتم و میخواهم با این خانم ازدواج کنم

حال سوال بنده از محضر شما این است:

1-از آنجایی که این دو ملاک جزو ملاکهای اصلی و خیلی مهم ایشان بوده است آیا ممکن است بعد از ازدواج، دوباره این دو ملاک برایشان مهم شود؟
2- دختر خانم از کجا بداند که این اقا از روی احساس تصمیم نمیگیرند و این چند جلسه خواستگاری باعث نشده تا حدودی عقل ایشان تابع احساسشان قرار گیرد؟

یازهرا(س)

یاس...;612992 نوشت:

انسان خوب هم ممکن است بد شود و همیشه انسانی خوب نخواهد بود.

(کسری );611088 نوشت:

با سلام

خوشگلی وقتی پیش میاد که فرد در ظاهر خود دخالت و دستکاری می کند که همین صورت هم به چشم میاد همه میدونیم که این افراد با آرایش و پیرایش خوشگل میشن اما از بین نمیره شاید هیچوقت...

اما زیبایی طبیعی به خودی خود زیباست و اگر دختری زیبایی طبیعی دارد و اگر با ایمان و .... باشد هیچوقت خودش رو در معرض دید قرار نمی دهد که دیگران به آسانی به زیبایی اش پی ببرند.. پس یک جای کار
این فرد ایراد دارد

زیبایی به مرور زمان از بین می رود مهم روح و اخلاق انسان هاست....پس باید دنبال فردی باشیم که ایمان و اخلاق بسیار و روح زیبا دارد و این موارد در جسم و ظاهر او هم بروز می کند و فقط باید برای محارمش

و فقط همسرش زیبایی خود را آشکار کند نه اینکه هر فردی با دیدن فرد دیگر پی به زیبایی اش ببرد................

یا حق

raha-h;613030 نوشت:
اما زیبایی طبیعی به خودی خود زیباست و اگر دختری زیبایی طبیعی دارد و اگر با ایمان و .... باشد هیچوقت خودش رو در معرض دید قرار نمی دهد که دیگران به آسانی به زیبایی اش پی ببرند.. پس یک جای کار
این فرد ایراد دارد

من به این حرف ایمان دارم...اما پیدا کردن همچین دخترایی سخته...همچین دختری کجا میشه پیدا کرد؟ خواهشا همه جواب بدن:hamdel:

(کسری );611088 نوشت:

هی ما میگیم پسرا قیافه دختر براشون در درجه اوله ، قبول نمیکنن! ایناهاش .اینم یه نمونه که قیافه دختر خیلی براشون مهمه.
معلومه که دختری که خوشگله میتونه اخلاق خوبی هم داشته باشه! ولی شما برای ازدواج خیلی حواستون باید جمع باشه که فریفته ظاهر فرد نشین و ملاکهای دیگه ای رو در درجه اول قرار بدین.
درمورد پسرا هم میگن بهتره دختر از پسر قیافش بهتر باشه!من که نمیدونم چرا!!!!!

maryam27;613036 نوشت:
هی ما میگیم پسرا قیافه دختر براشون در درجه اوله ، قبول نمیکنن! ایناهاش .اینم یه نمونه که قیافه دختر خیلی براشون مهمه.
معلومه که دختری که خوشگله میتونه اخلاق خوبی هم داشته باشه! شما برای ازدواج خیلی حواستون باید جمع باشه که فریفته ظاهر فرد نشین.
درمورد پسرا هم میگن بهتره دختر از پسر قیافش بهتر باشه!من که نمیدونم چرا!!!!!

والا من پسرای دیگه رو نمیدونم اما واسه من ظاهر یه کوچولو مهمه اما نه زیاد خوشگل که نتونم کنترلش کنم!!!!!!

به نظرم برعکس!! پسر باید از دختر خوشتیپ تر باشه... علم اینو ثابت کرده...یه نگاه به دورو بر بنداز میفهمی

username;612959 نوشت:
سلام
من خودم در درجه اول اخلاق ، بعد از اون باور های دینی ، برام مهمه
الان حضور ذهنندارم ملاک دیگه ای که برای من اصلی باشه معرفی کنم
حالا بریم سراغ موضوع این تاپیک ، در کنا اون دو تا معیار اصلی که گفتم ، ویژگی های ظاهری در حدی برام مهمه که به دلم بشینه ( به بیان دیگر به دهن من بز شیرین بیاد) ، و نمی تونم چنین مساله ای رو کلا ازش بگذرم، چرا که در جامعه کنونی بد حجابی و بی عفتی زیاده و من به شدت می ترسم که بعد ازدواجم فکرم پیش کسی دیگه بره، خیلی خطرناکه، اما یه چیزی هست که به خود من تقریبا ثابت شده، اگه محاسن اخلاقی کسی رو به معنای واقعی کلمه در یابم شاید دیگه از این موضوع که از چهرش خوشم بیاد بگذرم ، ولی شما در حالت عادی فرض کن ، ممکنه کسی از نظر اخلاقی برای شما درجه یک نباشه ، اون موقع خسر الدنیا و الاخره می شی،
و در انتهای کلامم به این موضوع اشاره می کنم که خدا روزی رسانه، خواهرای خوب من هم نگران چنین مسائلی نباشن، خواستگار درست و حسابی به خاطر ، شرم و حیا و حجاب و ... پاشنه خونه رو از جا در میارند، ان شا الله
سلام
دعا میکنم از این دیدگاه پشیمون نشید برادر.....

اگر به فرمایش جناب "امین" دقت فرموده باشید ، ایشون گفتن که حتی بزرگانِ دین هم گفته اند باید به زیبایی توجه کرد:

امین;612936 نوشت:
یکی از ملاک های مهم در ازدواج، پسند ظاهر طرف مقابل است که در روایات هم به این مسئله اشاره شده است
اگر شما فکر میکنید که این تفکر شما یک امتیاز برای شما به حساب میاد ، برادرانه میگم سخت در اشتباه هستید. چند وقت پیش بنده در یک تاپیک مطلبی رو عنوان کردم که تعدادی از دوستان با بنده مخالفت کردند. از اونجایی که اون مطلب بنده در این تاپیک موضوعیت داره ، مجدداً عرض میکنم و احتمال میدم اون دوستان هم الان منظور بنده رو بهتر متوجه بشن

دین حق وتو دارد ، اما همه چیز نیست

یعنی چه؟ برای یک فرد مجردِ دیندار (چه پسر په دختر) اگر طرف مقابل ، تمام خصوصیات را داشت ، اما دین نداشت ، باید دور آن را خط بکشد(به استثنائات کاری ندارم). اما معنای این حرف ، این نیست که اگر طرف مقابل دین داشت ، دیگر به هیچ چیز توجه نشود. فرهنگ ، زیبایی ، تناسب سن ، نوع نگاه به زندگی ، درونگرا یا برونگرا بودن ، علائق ، سلیقه ها و....... همه باید در نظر گرفته بشه

به عبارتی ، دین مهمترین نکته ست ، اما تنها نکته نیست

این روشی هست که من اون رو قبول دارم و نظرم اینه که حتماً به زیبایی توجه کنید. البته زیبایی هم تعریفی داره که استاد "امین" نکاتی رو فرمودند. من هم چند نکته اضافه میکنم

زیبایی یک تعریف عام داره و یک تعریف خاص (شخصی)

تعریف عام رو کاری باهاش نداریم. اما تعریف شخصی از زیبایی:
بر خلاف چیزی که استارتر تاپیک فرمودند:

(کسری );611088 نوشت:
اکثر پسرا ملاکشون برای ازدواج قیافست
تعریف شخصی از زیبایی ، اگر چه شامل چهره هم میشه ، اما در چهره خلاصه نمیشه. زیباییِ شخصی یعنی اینکه مجموعهء ارکان جاذبه دار در طرف مقابل ، شما رو به سمت خودش بکشه. یعنی حرف زدن ، راه رفتن ، قد و اندام ، صدا ، اخلاق ، شکلِ نگاه ، خندیدن ، لباس پوشیدن......... و البته چهره

پس زیبایی برای من (منِ نوعی) این نیست که ببینم تعریف دیگران از زیبایی چیه و دنبال همون بگردم. زیبایی برای من ، یعنی که مجموع خصوصیات ظاهری و رفتاریِ یک دختر توی دلِ من بشینه (برای دختر یعنی که یک پسر به دلش بشینه)
کلمهء عرفی ش این میشه:

دلت بلرزه

سلام به همه و به استارتر تاپیک آقای کسری.
1- یکی اینکه شما گفتی همه پسرا قیافه براشون مهمه. ..شما همین تاپیک من به اسم تلخ و شیرین خواستگاری رو باز کن و آخرین ماجرا که نوشتم رو بخون، من یه مثال نقض برای این جمله ات هستم! پس جمع نبند که گفتی همه پسرا.
2-قبل از اینکه شما تو این سایت عضو بشی من یه تاپیک زدم، تقریبا تو شهریور ماه.که چندجا رفته بودم خواستگاری و جواب منفی گرفتم. همشون به ظاهر من و لاغر بودنم توجه خاصی نشون میدادن.یکیشون که مستقیما دلیل جواب منفی دادن شون رو ظاهر من عنوان کردن، بقیه اینطور نگفتن اما خیلی سوال میپرسیدن که همیشه لاغر بوده؟ هیچوقت چاق نبوده؟ تا حالا هم چاق نشده؟ پدرش چطور بوده اونم لاغر بوده؟
پی نتیجه اینکه دخترها ظاهر و قیافه براشون مهمه. نمیتونی بگی مهم نیست. اونا هم میخوان شوهر خوش قیافه و خوش تیپ و خوش هیکل داشته باشن...تقصیری ندارن و ایرادی هم بهشون وارد نیست چون کار اشتباهی نمیکنن.منتها دیگه خدا خواسته قیافه ما اینجوری باشه...نمیشه کاریش کرد
3- یه تاپیک دیگه هم بعد از اون تاپیک من یکی دیگر از کاربران زد به این تیتر که ظاهر چقدر برای خانمها مهمه؟ کلی بحث شد و نتیجه اینکه مهم هست و بعنوان یکی از ملاکهای همه دخترها بدون استثنا، هست.اما اینکه "چقدر" مهمه، معلوم نشد در اون بحثها

mehrant;613045 نوشت:
3- یه تاپیک دیگه هم بعد از اون تاپیک من یکی دیگر از کاربران زد به این تیتر که ظاهر چقدر برای خانمها مهمه؟ کلی بحث شد و نتیجه اینکه مهم هست و بعنوان یکی از ملاکهای همه دخترها بدون استثنا، هست.اما اینکه "چقدر" مهمه، معلوم نشد در اون بحثها

در قرآن وقتی زنها حضرت یوسف را دیدند همه دستشان را بریدند و این یعنی ظاهر بسیار برای زنها مهمه که اینقدر توجه به ظاهر کسی می کنند که از خودشون غافل می شوند و دستشون رو می برند.

(کسری );613040 نوشت:
ه نظرم برعکس!! پسر باید از دختر خوشتیپ تر باشه... علم اینو ثابت کرده...یه نگاه به دورو بر بنداز میفهمی

چه قد خوبه که همه پسرا اینو قبول داشته باشن:دی. واقعا علم ثابت کرده؟؟

(کسری );613040 نوشت:
والا من پسرای دیگه رو نمیدونم اما واسه من ظاهر یه کوچولو مهمه

mehrant;613045 نوشت:
من یه مثال نقض برای این جمله ات هستم! پس جمع نبند که گفتی همه پسرا.

پسر های زیادی (؟) هستند که ظاهر برای آنها اهمیت زیادی نداره و فعلا در این تاپیک سه نفر پیدا شده (سومیش خودم هستم).

(کسری );613035 نوشت:
من به این حرف ایمان دارم...اما پیدا کردن همچین دخترایی سخته...همچین دختری کجا میشه پیدا کرد؟ خواهشا همه جواب بدن:hamdel:

یعنی دختری که هم زیبا باشه هم با ایمان و هم مذهبی

خب شما بهتر می دونید میشه با شرکت در مراسم های مذهبی و این چنینی دخترهای زیادی رو پیدا کرد .....:help:

محمد رسول الله;613047 نوشت:
در قرآن وقتی زنها حضرت یوسف را دیدند همه دستشان را بریدند و این یعنی ظاهر بسیار برای زنها مهمه که اینقدر توجه به ظاهر کسی می کنند که از خودشون غافل می شوند و دستشون رو می برند.

سلام

این ظاهر در ایراد های مادی هم میشه صدالبته که همه اینها زیر مجموعه ظاهر هستند....

maryam27;613048 نوشت:
چه قد خوبه که همه پسرا اینو قبول داشته باشن:دی. واقعا علم ثابت کرده؟؟

اصلا این چیزها معنا نداره
کسی که اینطور میگه یعنی براش فرقی نداره که جلوی نامحرم هم به خودش برسه چه توقعی دارید که اونوقت همسرتون فرد همه چی تمام از لحاظ دین باشه ...هرکسی رفتارش و اعمالش هرطوری که باشه یکی عین خودش نصیبش میشه خیلی باید مراقبت کرد ...کی میگه مرد باید خوشتیپ تر باشه یا زن...هردو مساوی هستند وگفتم اینکارا فقط برای محرم زندگیه نه اینکه خیلی راحت بیان بشه.

آقا کسری اگه اون طوری که تو پروفایلتون نوشید شمالی باشید درکتون میکنم اونجا دخترا خیلی به ظاهر اهمیت میدن حتی بیشتر از کار و ....

اما شما با یکی ازدواج کن که به هم بیاین

roya8;613057 نوشت:
شمالی باشید درکتون میکنم اونجا دخترا خیلی به ظاهر اهمیت میدن حتی بیشتر از کار و ....

شما که اطلاع دارید دختر های کدوم شهر ظاهر براشون کمتر اهمیت داره؟
:Gig:

roya8;613057 نوشت:
آقا کسری اگه اون طوری که تو پروفایلتون نوشید شمالی باشید درکتون میکنم اونجا دخترا خیلی به ظاهر اهمیت میدن حتی بیشتر از کار و ....

اما شما با یکی ازدواج کن که به هم بیاین

تو شمال هم دخترا خوشگلن هم پسرا:khaneh:

بحث من کلا به بیراهه رفته رفقا...

بابا سوال من این بود

یه دختر خانومی که قیافه نداره اما مهربون و با معرفته ...چه کار کنیم با همچین کیثی؟ ازدواج کردن با همچین ادمی چه عواقبی داره؟؟

اگه تجربه ای دارین بگید...

قابل توجه پسرایی که میگن ظاهر مهم نیست .جواب بدن

roya8;613057 نوشت:

دوست عزیز خود من شمالی هستم! اصلا اینطوور که شما میگین نیست. هرجور دختری هرجا پیدا میشه. مگه تو شهرایی که اسمشون ! شهرهای مذهبیه!.

(کسری );613062 نوشت:

بابا سوال من این بود

یه دختر خانومی که قیافه نداره اما مهربون و با معرفته ...چه کار کنیم با همچین کیثی؟ ازدواج کردن با همچین ادمی چه عواقبی داره؟؟

به نظرم این مورد رو پیش ببرید و خواستگاری و چند جلسه صحبت میتونه مفید باشه بعد ببینید در طی این مدت ظاهر براتون چه تغییراتی کرده

ایمان و اخلاق تضمین کننده یک زندگی خوب هست این دو مورد اگر هست به خواستگاری برید....

محمد رسول الله;613061 نوشت:
شما که اطلاع دارید دختر های کدوم شهر ظاهر براشون کمتر اهمیت داره؟

من طبق تجربه ای که از دو تا شهر مخالف داشتم نظر میدم .چون با استارتر تقریبا همشهریم میتونم بگم

maryam27;613064 نوشت:
دوست عزیز خود من شمالی هستم! اصلا اینطوور که شما میگین نیست. هرجور دختری هرجا پیدا میشه. مگه تو شهرایی که اسمشون ! شهرهای مذهبیه!.

چرا بهت بر خورد مریم جان خوب منم شمالیم .

هر جور دختری هرجا پیدا میشه اما کم و زیاد داره!

(کسری );613062 نوشت:

بابا سوال من این بود

عواقبش شاید فقط گاهی حرف اطرافیان باشه.
وگرنه برای خود آدم فکر نکنم عواقبی ممکنه داشته باشه
آدم خیالش راحت تره هم که کسی بخاطر زیبایی چشمگیر به همسرش نگاه نمیکنه. ..

(کسری );613062 نوشت:

بستگی داره تا چه حدی دین و ایمانش بالا باشه

اگر مثلا از 100 نمره 80 به بالا باشه هیچ چیز دیگه ای از نظر من اهمیت نداره (100 نمره مثلا یک انسان کامل)
اما اگر 30 یا کمتر از اون باشه به درد نمی خوره حتی اگه زیباترین فرد هم باشه باز هم از نظر من
بین 30 تا 80 هم باید روش فکر کنم و ببینم ویژگی های دیگش چجوریه

(کسری );613062 نوشت:
تو شمال هم دخترا خوشگلن هم پسرا

صد البته:Cheshmak:

(کسری );613062 نوشت:

چند وقت پیش یه اقایی یه تاپیک زده بودن که میگفتن خانومشون از هر لحاظ خوب و عالیه. فقط ایشون از لحاظ ظاهر نپسندیده بودنشون. (حالا از اینکه اصلا همون قبل ازدواج باید توجه میکردن و نکرده بودن بگذریم!)
حالا هم مونده بودن طلاق بگیرن یا نه.
این خیلی خوبه که شما اخلاق و ایمان براتون مهمه. ولی باید دختری رو بپسندید که ظاهرش هم براتون خوشایند باشه .نمیگم خوشگل!فقط به عنوان شریک زندگیتون تا ااااااخر عمرتون ، باید کسی رو انتخاب کنین که به دلتون بشینه.

roya8;613067 نوشت:
خوب منم شمالیم

maryam27;613064 نوشت:
دوست عزیز خود من شمالی هستم

roya8;613057 نوشت:
آقا کسری اگه اون طوری که تو پروفایلتون نوشید شمالی باشید

چه جالبه همه اینجا شمالی هستند:khaneh:
موضوع قفل شده است