صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با دختری که قیافه نداره

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

ازدواج با دختری که قیافه نداره

سلام...اکثر پسرا ملاکشون برای ازدواج قیافست...یعنی همه !!! حالا من چکار کنم ؟ ایا میشه قیافه رو ملاک دونست؟ تا چه حد؟ دختری که خوشگله ممکنه اخلاقشم خوب باشه؟
    ویرایش توسط عشقم خدا : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹ در ساعت ۱۱:۴۶

2. صلوات ها 9

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

ازدواج با دختری که قیافه نداره

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4648

سلام

یکی از ملاک های مهم در ازدواج، پسند ظاهر طرف مقابل است که در روایات هم به این مسئله اشاره شده است. منتها نکته ای که نباید از آن غافل شد این است که زیبایی یک ملاک و معیار خاص ندارد و به عبارتی نسبی است. یعنی ممکن است فردی از نظر شما زیبا باشد و از نظر فرد دیگری زیبا نباشد. لذا آنچه باید ملاک شما در ازدواج قرار بگیرد زیبایی به معنای عام آن نیست بلکه زیبایی به معنای پسند حداقلی از طرف شماست یعنی در حدی باشد که شما بتوانی ایشان را به عنوان همسر آینده ات بپذیری.

نکته دیگر اینکه گاهی عوامل بیرونی پسند شما را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب می شود نسبت به ظاهر طرف حساس شده و به عبارتی سخت پسند شوید یعنی ممکن است در نگاه اول ظاهر طرف برای شما مورد پسند بوده اما بعد از مدتی احساس می کنید آن چیزی که شما انتظار دارید نیست. این عامل بیرونی غالبا ناشی از نگاه به صورت و چهره های دختران و زنان نامحرم و در نتیجه مقایسه بین آن ها است. اگر چنین علتی وجود داشته باشد کار شما سخت می شود چون در این صورت حتی اگر زیباترین دختر را هم برای ازدواج انتخاب کنید باز بعد از ازدواج نسبت به او دلسرد خواهید شد. بنابراین در چنین شرایطی راه حل این مشکل پیدا کردن همسر زیباتر نیست بلکه اصلاح خود و چشم پوشی از نگاه به نامحرمان است.

با این حال در شرایطی ممکن است شما فردی را پیدا کنید که تمام ملاک های ایمانی و رفتاری و اعتقادی و ... شما را داشته باشد ولی ظاهر او مورد پسند شما نباشد. در چنین شرایطی اگر امکان ازدواج با فرد دیگری وجود دارد بهتر است چنین ازدواجی صورت نگیرد چون همین مسئله ممکن است بعدا مشکل ساز شود اما اگر احتمال می دهید مورد های دیگر با وجود اینکه از لحاظ ظاهری مورد پسند شما هستند ولی از لحاظ های دیگر با شما تناسب ندارند، در این صورت یک راه حل این است که جلسات خواستگار و رفت و آمد ها را در صورت وجود شرایط کمی طولانی کنید و در این مدت توجهتان به خصوصیات مثبت طرف بیشتر باشد و سپس بررسی کنید ببینید می توانید ایشان را به عنوان همسر آینده خود بپذیرید یا خیر. اگر چنین احساسی را داشتید مانعی برای ازدواج نیست چون به خاطر وجود تناسب های لازم به مرور زمان عشق و علاقه شما به هم بیشتر شده و کم کم خصوصیات مثبت ایشان کمبود ظاهری را جبران خواهد کرد. بعلاوه اینکه ظاهر در چنین شرایطی بعد از مدتی عادی می شود. اما اگر با گذشت زمانی که عرض کردم باز هم احساسی در شما ایجاد نشد، بهتر است قید ایشان را زده و به دنبال فرد دیگری باشید؛ چون چنین ازدواج ریسک دارد.

نکته آخر اینکه هیچ گاه نباید زیبایی، تنها ملاک شما برای ازدواج باشد؛ زیرا چنین ملاکی عواقب خوشایندی ندارد. در این باره این تاپیک را مطالعه نمایید: بررسی ملاک زیبایی در ازدواج

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۱/۱۴ در ساعت ۰۶:۵۴ دلیل: اصلاح نگارشی

7. صلوات ها 18

نوشته
    1,843
    حضور
    51 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4099

نقل قول نوشته اصلی توسط (کسری ) نمایش پست ها
    اکثر پسرا ملاکشون برای ازدواج قیافست
    سلام
    در رابطه با زيبايي همسر باید بگوییم که حسن ظاهر اگر چه يكي از صفات لازم براي انتخاب همسر است ولي در عين حال تنها معيار ازدواج نيست.
    فلسفه ازدواج به بیان قرآن رسيدن به آرامش رواني، کمال يافتن زن و مرد در کناريکديگر و توليد نسل سالم و صالح براي اجتماع است و اگر ملاک تصميم گيري و انتخاب،فقط زيبايي ظاهري بدون توجه به ديگر معيارها باشد و با تمرکز بر جاذبه هاي ظاهري وبه دور از معيارهاي اصلي و اساسي است به گزينش دست بزند، نمي توان تضميني براي ادامه زندگي مشترک آنها داشت زيرا همانطور که معصومین فرموده اند پس از مدتي معمولا آن طراوت و جاذبه هاي ظاهري افت کرده، شور و شهوت اوليه نيز فروکش مي کند و آن تنها امتيازي که به خاطر آن (زيبايي) ازدواج صورت گرفته بود کمرنگ مي شود آن گاه دلسردي ها و ناگواري ها، بهانه ها و... شروع مي شود.
    سعی شود انتخاب همسر با توجه به ملاک ها اصلی و ماندگار یعنی اخلاق و رفتار باشد اصلی ترین ملاک دین شخص باشد چنانچه داریم
    تهذيب 7/ 399: عليّ بن الحسن بن فضّال عن محمّد بن عبد اللَّه بن زرارة عن الحسن بن عليّ عن عليّ بن عقبة عن بريد العجليّ عن أبي جعفر عليه السلام قال قال رسول اللَّه صلّى اللّه عليه و آله من تزوّج امرأة، لا يتزوّجها إلّالجمالها لم ير فيها ما يحبّ، ومن تزوّجها لمالها لا يتزوّجها إلّا له وكله اللَّه إليه، فعليكم بذات الدّين.

«رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: هركس با زنى ازدواج كند و جز به دليل زيبايى‏ اش با آن زن ازدواج نكند در آن زن چيزى كه دوست دارد نمى‏ بيند و هركس كه با زنى به دليل دارايى ‏اش ازدواج كند و جز براى دارايى‏ اش با او ازدواج نكند خداوند او را به دارايى زن وامى‏ نهد بنابراين بر شما باد به ازدواج با زن ديندار.»

9. صلوات ها 11

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

من راستش دوست ندارم اینجوری باشه ولی حقیقت تلخه...متاسفانه پسرا ...

البته اینم بگم دخترا هم ظاهر براشون مهمه...اما به فرض مثال این وسط مثلا من که زشتم دل ندارم؟

11. صلوات ها 4

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

سلام
    من خودم در درجه اول اخلاق ، بعد از اون باور های دینی ، برام مهمه
    الان حضور ذهنندارم ملاک دیگه ای که برای من اصلی باشه معرفی کنم
    حالا بریم سراغ موضوع این تاپیک ، در کنا اون دو تا معیار اصلی که گفتم ، ویژگی های ظاهری در حدی برام مهمه که به دلم بشینه ( به بیان دیگر به دهن من بز شیرین بیاد) ، و نمی تونم چنین مساله ای رو کلا ازش بگذرم، چرا که در جامعه کنونی بد حجابی و بی عفتی زیاده و من به شدت می ترسم که بعد ازدواجم فکرم پیش کسی دیگه بره، خیلی خطرناکه، اما یه چیزی هست که به خود من تقریبا ثابت شده، اگه محاسن اخلاقی کسی رو به معنای واقعی کلمه در یابم شاید دیگه از این موضوع که از چهرش خوشم بیاد بگذرم ، ولی شما در حالت عادی فرض کن ، ممکنه کسی از نظر اخلاقی برای شما درجه یک نباشه ، اون موقع خسر الدنیا و الاخره می شی،
    پس در نتیجه من سعی می کنم با دختری به خاطر زیباییش ، موقعیت خانوادگیش،شغلش و... ازدواج نکنم، و سعی می کنم با دختری زیبا ،دلنشین، مهربون،قانع و.... به خاطر ایمانش ازدواج کنم، البته گفتم زیبایی تا خیلی جاهاش سلیقه ایه،
    و در انتهای کلامم به این موضوع اشاره می کنم که خدا روزی رسانه، خواهرای خوب من هم نگران چنین مسائلی نباشن، خواستگار درست و حسابی به خاطر ، شرم و حیا و حجاب و ... پاشنه خونه رو از جا در میارند، ان شا الله

13. صلوات ها 7

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,393
    حضور
    378 روز 19 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    13857

به نظرم اگر حدودا 50 درصد زیبایی داشته باشه کافیه..البته این کاملا سلیقه ای هست..در حدی که ازش بدت نیاد و دلت رو نزنه کافیه..
    .
    شخصیت و ایمانش خــــــیــــــلــــــــی مهم تر از زیباییشه..

تولدی دوباره

15. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه و تحقیق , موسیقی آرامش بخش, مناظر زمستانی, ترنم باران
    نوشته
    187
    حضور
    14 روز 12 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    354

همیشه دیده شده دخترانی که سیرت زیبا دارن ولی صورت زیبا ندارن جذابتر از دخترای هستند که تنها صورت زیبا دارن
    البته این مورد در اول ممکنه غیر قابل باور باشه.چون زیبایی ظاهر برای درک انسان غالبتره و راحتره اما با گذشت زمان انسان میتونه به ارزش و برتری زیبایی سیرت بر زیبایی صورت پی ببره. زندگی با کسی که سیرت زیبا داره شیرینه و بفرضم اگه قیافه خوبی نداشته باشه این کمبود زیبایی ظاهر فراموش میشه

17. صلوات ها 9

نوشته
    196
    حضور
    6 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    846

نقل قول نوشته اصلی توسط (کسری ) نمایش پست ها
    سلام...اکثر پسرا ملاکشون برای ازدواج قیافست...یعنی همه !!! حالا من چکار کنم ؟ ایا میشه قیافه رو ملاک دونست؟ تا چه حد؟ دختری که خوشگله ممکنه اخلاقشم خوب باشه؟
    سلام
    به نظر من با کسی ازدواج کن که از نظر قیافه بپسندیش یعنی برات از نگاه خودت زیبا باشه
    تعریف مردم از زیبایی متفاوته شاید کسی در نظر من زیبا باشه در دید شما زشت، پس باید ببینی ملاک زیبایی در نظر خودت چیه ؟
    اگر شخصی رو پسندیدی باهاش ازدواج کن اگر قیافه اش به دلت ننشست دور ازدواج رو خط بکش الان بهش علاقه پیدا نکردی فردا هم این علاقه رو پیدا نمیکنی

19. صلوات ها 5

نوشته
    574
    حضور
    24 روز 1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3343

البته من متوجه نشدم شماخانم هستیدیاآقا،باتوجه به اینکه گفتیدمن که زشتم دل ندارم: اگرخانم باشیدبه نظرمن اگرجذابیت های رفتاری آدم زیادباشه،اصلازشتی های ظاهرش دیده نمیشه...گرچه زشت ازدیدگاه یکی وزیباازدیدگاه دیگری...اگردقت کنیدهمه ی کسانی که ازدواج کردندزیبانیستند!چه بسابسیاری اززیبارویان هم موفق به ازدواج نشدند...پس زیبایی وزشتی ظاهردلیل کافی برای ازدواج یاعدم ازدواج نیست...
    اتفاقابه نظرمن کسی که ظاهرنه چندان زیبایی داشته باشه احتمال اینکه خوشبخت بشه بیشتره!!!چون همسرش به خاطرزیبایی های درونش اون فردروانتخاب کرده ودوام این عشق طولانی ترخواهدبود...ولی کسی که بسیارزیباست تضمینی نداره که همسرش زیبایی های درونش روهم درک کرده باشه....البته همه ی این مواردنسبی هستندوفراموش نکنیم ماباهرقیافه وشرایطی که باشیم خداونددرآغازخلقت ماروباجفتمون آفریده....

توصیه ی من به شمادختران وپسران مجرد :با سخت گیری های بی مورد ازدواج رو برای خودتون سخت نکنید,بعضی معیارهای طاغوتی روکنار بگذارید,از بی پولی نترسید,خدا ضامن روزی شماست
    زندگی مشترک وبرکاتش فراتر از تصور شماست,پس خودتون رو از این نعمت الهی محروم نکنید.

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 9

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری