صفحه 1 از 22 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ،سنجش آقایون درخواستگاری،لطفا آقایون پاسخ بدهند

نوشته
    574
    حضور
    24 روز 2 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3343

،سنجش آقایون درخواستگاری،لطفا آقایون پاسخ بدهند

سلام،
    لطفاآقایون وفقط خانوم هایی که تجربه دارندپاسخ بدند
    من به عنوان یک خانوم،برای انتخاب همسر،اولویت اولم،اخلاق وایمان طرفم هست،واگرمطمئن باشم ازاین نظراون چیزی که من میخوام هستنداحتمال زیادجوابم مثبت خواهدبود...
    وامامشکل اصلی بنده اینجاست ازکجابفهمم واقعااین معیارهاروداره وشعارنیست؟درضمن من تاحالاهیچ خواستگاری روبه خونه راه ندادم،چون قبل ازاینکه بیان،خبرداشتم معیارای اخلاقیشون ضعیفه ،اهل ماهواره و..هستند....گرچه درحال حاضرخواستگار خاصی ندارم...ولی چون این چیزهاخبرنمیکنه،یهویکی درخونه آدم رومیزنه،خواستم ازقبل تکلیفم روحداقل باخودم روشن کرده باشم...

ازاونجایی که هرکسی جنس خودش روبهترمیشناسه،ازآقایون وفقط خانوم هایی که تجربه دارند درخواست می کنم باذکرجزئیات ومثال راهنمایی کنند...

لطفابرای عنوان هایی که می گم،وبرام خیلی مهم هستند،راهنمایی کنید،چطوری سوال بپرسم که خیلی غیرمستقیم متوجه بشم که این معیارهارودارندیاخیر،یااین که می گن سرجلسه خواستگاری آقاروامتحان کنیم،چجوری این امتحان صورت بگیره،وخلاصه هرنکته ای که فک می کنیدبایدماخانوم هادرخواستگاری به اون مساله توجه داشته باشیم...
    1)اهمیت به نمازومرتب خوندن اون،روزه،و...سایرعبادات،ول یت پذیربودن(به رهبرونظام علاقه داشته باشه)،سوءپیشینه نداشتن،اهل دودودم وقلیان وماهواره نبودن
    2)اهل مسافرت های مذهبی بودن...مثلامن خیلی دوست دارم باهمسرم به امام زاده های اطراف ومزارشهدای گمنام و..بریم،واگراون پایه نباشه میخوره توذوقم!!!پس برام خیلی مهمه اهلش باشه
    3)خوش اخلاقی(خیلی معیارمهمیه برام،ولی ازاونجایی که همه خودشون روتواین جورجلسات خوش برخوردنشون میدند،تشخیصش بسیارسخته!!!
    4)اهل تواضع:یعنی اگرازطرف من یاخانوادم نقصی رودیدسریع به روم نیاره!(قطعاهیچ کسی بی عیب ونقص نیست)
    5)میتونه پدرخوبی برای بچه هاش باشه...
    6)اهل مشورت بودن،درسته که مردبرزن ولایت داره،ومن هم دوست دارم این مسئله رعایت باشه،ولی چقدردرموردجنبه های مختلف زندگی وتصمیماتش همسرش رودرجریان میزاره...
    7)اهل مراعات...اگرببینه همسرش حالش خوب نیست (جسمی وروحی)چقدرمراعات حال اون رومی کنه یا خودخواهانه برخوردخواهدکرد...درهرزمینه ای...
    8)نحوه ی برگزاری مراسم عروسی(من دوست دارم خیلی سبک باشه وکم خرج!)ولی بعضی خانواده هااصراردارندکه مابرای پسرمون آرزوداریم!!!ومیخوان عروسی آنچنانی برگزارکنند(هرچنددرخانواده خودمون هم برای خواهروبرادران بزرگترم مراسم عروسی،متاسفانه باسازوآوازبرگزارشده،ولی من اصلااین نوع مراسم رودوست ندارم!!!وعروسی نزدیکانم هم به جای اینکه بهم خوش بگذره ،عذاب کشیدم!!!)خوشبختانه خانواده خودم،روراضی کردم،اگرقرارباشه یک روزی عروسی کنم درموردمن ازاین خبرهانخواهدبود،واون هاهم مخالفتی ندارندوتاحدودی بامن موافق شدند،ولی اگرخواستگاری همه ی شرایطش خوب باشه ولی اصراربه عروسی گرفتن داشته باشه،چیکارکنم؟
    9)علم دوست بودن،من خودم به ادامه تحصیل علاقه دارم،درحال حاضرهم لیسانسم روگرفتم..ولی علاقه ای به سرکاررفتن هم ندارم...چطوربفهمم این آقاوقتی سرخونه زندگیش هم بره باادامه تحصیل خانمش وعدم اشتغال خانمش موافقه؟
    10)اگرکسی همه ی این شرایط روداشت ولی تحصیل روخیر،چیکارکنم(حداقل مثل خودم لیسانس داشته باشه)؟چون همونطورکه گفتم علم دوست بودن طرفم واینکه منودرک کنه بسیاربرام مهمه...
    11)وضعیت مالیش هم برام مهم نیست الان چی داره،این مهمه که آیاتوانایی تامین خانواده روداره یاخیر،ازکجااین توانمندی روتشخیص بدم؟

وهرنکته ای که من عنوان نکردم ولی به ذهنتون میرسه رولطفاراهنمایی کنید بسیارممنونم....

توصیه ی من به شمادختران وپسران مجرد :با سخت گیری های بی مورد ازدواج رو برای خودتون سخت نکنید,بعضی معیارهای طاغوتی روکنار بگذارید,از بی پولی نترسید,خدا ضامن روزی شماست
    زندگی مشترک وبرکاتش فراتر از تصور شماست,پس خودتون رو از این نعمت الهی محروم نکنید.

2. صلوات ها 23

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 10 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

،سنجش آقایون درخواستگاری،لطفا آقایون پاسخ بدهند

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 6

نوشته
    764
    حضور
    25 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3689

نقل قول نوشته اصلی توسط saharandishe نمایش پست ها
    سلام،
    لطفاآقایون وفقط خانوم هایی که تجربه دارندپاسخ بدند
    من به عنوان یک خانوم،برای انتخاب همسر،اولویت اولم،اخلاق وایمان طرفم هست،واگرمطمئن باشم ازاین نظراون چیزی که من میخوام هستنداحتمال زیادجوابم مثبت خواهدبود...
    وامامشکل اصلی بنده اینجاست ازکجابفهمم واقعااین معیارهاروداره وشعارنیست؟درضمن من تاحالاهیچ خواستگاری روبه خونه راه ندادم،چون قبل ازاینکه بیان،خبرداشتم معیارای اخلاقیشون ضعیفه ،اهل ماهواره و..هستند....گرچه درحال حاضرخواستگار خاصی ندارم...ولی چون این چیزهاخبرنمیکنه،یهویکی درخونه آدم رومیزنه،خواستم ازقبل تکلیفم روحداقل باخودم روشن کرده باشم...
    یا عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
    امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض می کنم راهگشا باشد
    این را حتما مدنظر قرار دهید که ملاکهای خود را اصلی و فرعی نمایید و نسبت به ملاکهای اصلی خود بیشتر حساس باشید ملاکهای اصلی ملاکهای اصلی ملاکهایی هستند که بدون آنها زندگی دچار مشکل می شود
    برخی نکاتی را شما به عتوات سوال مطرح نمودید حاکی از احساسات بسیار خوب و زیبای شما می باشد نظیر
    )اهل مسافرت های مذهبی بودن...مثلامن خیلی دوست دارم باهمسرم به امام زاده های اطراف ومزارشهدای گمنام و..بریم،واگراون پایه نباشه میخوره توذوقم!!!پس برام خیلی مهمه اهلش باشه
    ولی این نکته را باید مد نظر قرار دهید که مسافرتهای مذهبی یکی از مصادیقی است برای افزایش ایمان و... و نه تنهاترین راه،پس روی مصادیق حساس نباشید و روی اصل ملاک دقت فرمایید

نکته دوم : این است که صحبت کردن در جلسه خواستگاری شناخت بسیار کمی را به همراه دارد هرچند که ما در پرسیدن سوالات زیرک باشیدپس راهکار چیست؟
    راهکارها برای شناخت عبارتند از:
    شناخت خانواده و نحوه برخورد آنان و همچنین طرف مقابل با عروسی فرزندان قبلی و عروسهای قبلی و...(با تخقیق از دوستان اطرافیان و...)
    اصالت خانوادگی و میزان انعطاف آنها با پی بردن به مصادیق عینی
    شناخت دوستان و همکاران طرف مقابل و روحیات آنان
    شناخت محل کار و محل تفریح و کارهای او در هنکام کار و تفریح
    شناخت مکانهای رفت و آمد
    و...

نکته پایانی: انسان نباید با شرط ازدواج نماید این درست نیست که ما بگوییم من به شرطی ازدواج میکنم که تو مثلا خوش اخلاق باشی انعطاف پذیر باشی درس بخونی و در آمدت چقدر باشد به مکانهای مدهبی برویم و...
    البته تا حد معقولی می توان شرط کرد ولی عرض بنده این است کسی که در خانواده بد اخلاق یا سخت گیر بزرگ شده جگونه می تواند براحتی خود را عوض نماید کسی که روحیه رفتن به مکانهای مدهبی را ندارد یا اصلا درون گرا می باشد و دوست ندارد در موقعیتهای اجتماعی یا مذهبی وارد شود نمی تواند خودش را براحتی عوض نماید همچنانکه خود نیز این گونه هستیم
    پس برویم به دنبال داشته های طرف نه آنهایی که می خواهد یا قول می دهد تا داشته باشد چرا که تضمینی برای آن نیست نه آنکه نخواهد بلکه در بسیارموارد کار تغییر بسیار سخت می باشد

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 21

نوشته
    327
    حضور
    7 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    865

سلام
    یه راه حل خیلی ساده که اگه خدا بخواد و شانستون بگیره شناخت خوبی می تونید از اون آقا پیدا کنید
    می تونید ازش بخواین گوشیشو چند دقیقه در اختیار شما بزاره
    صندوق ارسال شده هاش رو نگاه کنید و با صندوق ورودیش مقایسه کنید. خیلی چیزها دستتون میاد
    مخاطبینشو یه نیگاه بندازین
    عکس پس زمینشو نگاه کنید
    فیلم ها و عکس هاش و ....
    هر آنکه را که پاک است از محاسبه چه باک است؟
    شمام گوشیتون رو بدید به ایشون تا ببینن.
    اینی که گفتم راه حلی که بشه برای همه تجویز کرد، نیست اما یه خلاقیته که به خرج میدین. اگر جواب داد که چ بهتر

9. صلوات ها 15

نوشته
    574
    حضور
    24 روز 2 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3343

البته گرچه دیدن گوشی طرف مقابل اطلاعات زیادی ازروحیه وشخصیت اون فردمیتونه دراختیارمابگذاره...ولی به شخصه بااین روش زیادموافق نیستم..یه جورایی این مسئله روتوهین میدونم .اگراین آشنایی به ازدواج منجربشه درآینده صورت زیادخوشی نخواهدداشت .
    اگرکارشناسان محترم هم نظرخودشون روبگندخوشحال میشیم.

توصیه ی من به شمادختران وپسران مجرد :با سخت گیری های بی مورد ازدواج رو برای خودتون سخت نکنید,بعضی معیارهای طاغوتی روکنار بگذارید,از بی پولی نترسید,خدا ضامن روزی شماست
    زندگی مشترک وبرکاتش فراتر از تصور شماست,پس خودتون رو از این نعمت الهی محروم نکنید.

11. صلوات ها 13

علاقه
    عرفان، طبیعت، تفکر، جستجو
    نوشته
    182
    حضور
    10 روز 17 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    673

با سلام
    کلی مطلب نوشتم بعد دیدم جناب راهنما همه رو گفتن نکته بسیار مهم ایشون اینکه به داشته های طرفتون بنگرید نه اینکه بعدا می شود مخصوصا برای اقایون که تا قیافه یک دختری رو می پسندن دیگه عیب هاشو ندیده می گیرن!! فقط اینکه ملاک های اصلیتون واقعا اصلی باشن نه نکات سلیقه ای و کلا زیاد هم نباشن چون بودن همش در یک نفر سخت می شه،

به نظر نکات 2 و 9 شما می تونه جزو ملاک های اصلی نباشه
    و موارد 4 الی 6 به نظرم نسبیه باید ببیند تا چد این نوع رفتارها براتون قابل قبول هست یعنی حد پایینش چقدر باشه شما قبول می کنید در ضمن تا حد زیادی دو جانبه هست مطمئنا یک انسان با سلامت روانی تا حدودی این موارد رو داره،
    توجه داشته باشید توانایی مالی با قدرت اداره مالی خانه رابطه مستقیم داره و اینکه خواسته ای شما هم در این توانایی موثر هست.

و اینکه فیلم های ازدواج موفق دکتر فرهنگ رو گرفتم نگاه کنم از چند نفر شنیدم خوب هست شما هم یه تحقیق بکنید شاید بدردتون خورد.
    آدم ها اندازه خودشون هستند نه اندازه تصورات ما

13. صلوات ها 7

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

پیامت خیلی شلوغ و خط تو خط بود نتونستم بخونم.فقط میگم که قبلش حتما تحقیق کن

15. صلوات ها 5

نوشته
    574
    حضور
    24 روز 2 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3343

ازوقت وحوصله ای که بابت پاسخگویی گذاشتیدسپاسگذارم
    شایدسوالم روخوب نپرسیده باشم:
    منظوراصلی من این بود،برای اینکه ایمان طرف مقابلم روبسنجم(که معیاراصلیم هست)چه سوالات زیرکانه ای میتونم بپرسم؟چطورامتحانش کنم تابفهمم حرفهایی که میزنه ازته دلش هست وبه اونهاعمل می کنه وصرفاشعارنیست؟(چون خانواده -دوستانش- تحقیقاتی هست که ازطریق خانواده من انجام میشه ومن توش دخالتی ندارم)بیشترمنظورم شناخت ازطریق صحبت دونفره بود؟وازآقایون محترم درخواست داشتم چون هم جنس های خودشون روبهترمیشناسن،راهنمایی کنندچطوری سوال بپرسیم وبه چه نکاتی دقت کنیم تابهترباجزئیات شخصیتی خواستگارمون آشنابشیم چون بعضی هامی گندحتی به طرزنشستن درجلسه هم بایددقت کنیم و...خیلی جزئیات دیگه.مچکرم.

ویرایش توسط saharandishe : ۱۳۹۳/۱۰/۰۲ در ساعت ۰۹:۴۷

17. صلوات ها 6

علاقه
    فک
    نوشته
    529
    حضور
    14 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1790

ی شبه که نمیشه طرفو شناخت .به نظر من چت کردن ممکنه خیلی کمکتون کنه

کلی از تناقضات رفتاری اونجا معلوم میشه البته این به جز تماس تلفنی ، پیامک و رفت و آمده.

خوشحال و شاد و خندانم...

19. صلوات ها 5

علاقه
    قرآن-همسرم-هیات-فلسفه-کاراته
    نوشته
    103
    حضور
    4 روز 3 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

نقل قول نوشته اصلی توسط saharandishe نمایش پست ها
    البته گرچه دیدن گوشی طرف مقابل اطلاعات زیادی ازروحیه وشخصیت اون فردمیتونه دراختیارمابگذاره...ولی به شخصه بااین روش زیادموافق نیستم..یه جورایی این مسئله روتوهین میدونم .اگراین آشنایی به ازدواج منجربشه درآینده صورت زیادخوشی نخواهدداشت .
    اگرکارشناسان محترم هم نظرخودشون روبگندخوشحال میشیم.
    به نظرم رفیقمون اشتباه می کنند
    آخه الان طرف معتاده برای قبل خواستگاری کاری می کنه که نشون نمی ده حتی آزمایشگاه هم نمی تونه تشخیص بده
    دیگه گوشی که چیزی نیست مموری شو عوض می کنه تا یه مدتی
    یا حتی گوشیو عوض می کنه
    اصلا نفس این کار درست نیست و اطمینان بخش هم نیست
    شما باید با کسی که ازدواج می کنی از هرجهت بهش یه اطمینان نسبتا بالایی داشته باشی چه ظاهرش چه پنهانش
    این اطمینان هم از دیدن گوشی طرف حاصل نمیشه
    شما باید سابقه اش رو نگاه کنی
    ویرایش توسط حسن آقا : ۱۳۹۳/۱۰/۰۲ در ساعت ۱۰:۰۶
    !!!!!منتظر ظهور؟؟؟؟؟
    به انتظار ننشینیم
    به انتظار بایستیم
    أللّهمّ أنت کما أحبّ فاجعلني کما تُحبّ(دعای امیرالمومنین علیه السلام)

اللهم اجعلنی بقسمک راضیا قانعا

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 22 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)