جمع بندی باید به صورت خانم ها نگاه کنم؛ اما نمی دونم چطوری اینو مدیریت کنم؟!

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
باید به صورت خانم ها نگاه کنم؛ اما نمی دونم چطوری اینو مدیریت کنم؟!

سلام وعرض احترام
یکی از کاربران میخواستن سوالی رو بپرسن ولی مایل نبودن که با نام کاربری خودشون باشه

نقل قول:
سلام

بنده قصد ایجاد یک موضوع جدید دارم، اما ،چنانچه مقدور است، می خواهم با نام کاربری جنابعالی ارسال نمایم.

عنوان: باید به صورت خانم ها نگاه کنم؛ اما نمی دونم چطوری اینو مدیریت کنم؟!

سؤال: جایی کار می کنم که محیط مختلطه (مثلا کتابخونه). و باس تو صورت خانما نگاه کنم و باهوشون حرف بزنم. حتی خیلی وقتا رفت و آمدشون رو زیر نظر دارم (در مورد پسرا هم همینطوره).
کارم هم طوریه که نمی شه سپرد به هرکس و ناکسی، چون با اطلاعات شخصی دختر پسرا سروکار داره. منم چون آدم با اعتمادی(:Gig:)! بودم بهم گفتن بیام.
نمی تونم این کارو ول کنم (چون فک می کنم احساس وظیفه است).
ضمنا اگه با خانما صحبت می کنم یا بهشون نگاه می کنم، قصد خاصی ندارم فقط برا اینه که بتونم کنترلشون کنم. روی بضی خانما و آقایان هم دقیق نمی شم (چون می دونم آدمای خوبی اند و شناختمِشون)
همونطوری ک گفتم چون محیط مختلطه و شلوغه باس به نوع پوشش دختر پسرا نگاه کنم تا ببینم نیاز به تذکر دادن است یا خیر.

باور کنید اگه فردی مورد اطمینان پیدا می شد، این کارو می سپردم به او، ولی خب هنوز پیدا نشده.!!نمی دونم حالا چرا به من اعتماد کردند.

سؤال اینه که با این وضعیت چکار کنم؟

مرجع تقلیدم رهبری هستند.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا واستاد بصیر

معین;609960 نوشت:
سلام وعرض احترام
یکی از کاربران میخواستن سوالی رو بپرسن ولی مایل نبودن که با نام کاربری خودشون باشه

سلام علیکم

طبق نظر رهبری

اگر نمی دانید خانمی که وارد آن محیط می شود پوشش لازم را دارد یا نه ؟ نگاه اول که ببینید پوشش به چه صورت است تا در صورت لزوم به ایشان تذکر بدهید، اشکالی ندارد.
اما صحبت کردن با نامحرم اگر با ریبه ومفسده نباشد اشکالی ندارد.

باسلام و عرض ادب
ضمن تشکر از استاد شفای عزیز و تشکر از پاسخ فقهی ایشان، بنده هم نکاتی را از جهت اخلاقی خدمت این دوست عزیزمان عرض می کنم.
همانطور که استاد شفا فرمودند، اگر لازم است که شما آنها را نگاه کنید تا بشناسید و غریبه راه ندهید یا پوشش آنها را مدنظر داشته باشید، این نیاز، گاهی با یک نگاه کوتاه و به نیت تشخیص و کنترل، حاصل می شود و چنین نگاهی هم حرام نیست. اما اگر بخواهد نگاه، مداوم و به حالت برانداز کردن باشد، این اشکال دارد و روح معنویِ شما را آزرده خواهد کرد.
مطلب بعدی این که، هر کسی وظیفه دارد خودش را نجات بدهد و از گناه مصون بدارد، اگر می بینید که حضور شما برایتان مضر است و اذیت می شوید و خوف این که به گناه بیفتید وجود دارد، خودتان را حفظ کنید، یا از آن محیط خارج شوید، و شغل دیگری را اتخاذ نمایید. شما در قبال گناه و خطای دیگران که اگر جای شما بیایند ممکن است به گناه بیفتند، وظیفه ندارید که خود را به خطر بیندازید یا در معرض گناه واقع شوید که نکند که دیگران به گناه بیفتند. دیگران خودشان وظیفه دارند که خود را از گناه محفوظ بدارند. دیگری خودش باید به فکر خودش باشد و وظیفه ی شما در نهایت این است که اگر انسان مورد وثوقی پیدا کردید جای خود بگذارید و فقط به او تذکر بدهید که اینجا، چنین محیطی هست که انسان باید بیشتر حواس خود را جمع کند که در معرض گناه واقع نشود.
نه این که به همه بدبین باشیم که هر کسی بیاید اینجا حتما فکرهایی در سرش ایجاد می شود و به گناه می افتد. این به ما ربطی ندارد، چه بسا خیلی ها بیایند و به گناه نیفتند اما من و شما به گناه بیفتیم و نتوانیم خودمان را کنترل کنیم و فکر می کنیم که دیگران هم مثل ما هستند. این سوء ظن است و سوء ظن به دیگران هم حرام می باشد؛ همین که شخصی پیدا شد که اجمالا متدین بود و خطا و گناهی از او سرنزده و سابقه ی خرابی نداشته، در صورت پذیرش و رضایت او، می توان ایشان را جای خودتان بگذارید و اگر ادامه ی این کار برایتان سخت است به دیگری محوّل نمایید، اگر هم که می توانید با حفظ موازین و شئون اسلامی ادامه بدهید که -کار خیلی خوبی هم هست- باقی باشید.
موفق و موید و منصور باشید.
یاعلی

دانشگاه ما هم حراست خانوم نداره
یه مرد وایستاده دم در زل میزنه به ما که بگه مانتوت کجه شلوارت تنگه و...
Fool

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;610998 نوشت:
دانشگاه ما هم حراست خانوم نداره
یه مرد وایستاده دم در زل میزنه به ما که بگه مانتوت کجه شلوارت تنگه و...
:|

دقيقا مثل دانشگاه ما اينقدر طرف دقيق ميشه ناخنت هم بلند باشه تذكر ميده خب يه خانم بذارن اينجور كه همه بدتر فكر بد ميكنن!

[="Times New Roman"][="Black"]استعفا بده بیا بیرون ارزش نداره..کم کم توش فرو میری میشی مثل..........
.
یه روز یکیشون گفت: مواظب خودت باش ما شاممون تیزه تیزه..:Gig:
.
خواستم بگم مگه شما.......؟ :Gig:
.
بعد گفتم ولش کن الان می فرستنمون پارکینگ جهت اعمال قانون.. :Nishkhand:
[/]

معین;609960 نوشت:
باید به صورت خانم ها نگاه کنم؛ اما نمی دونم چطوری اینو مدیریت کنم؟!

شما میتونین آینده نگری کنین، اما غم و غصه خوردن براش و دل آشوب شدن هیچ دلیلی نداره و هروقت اینطوری شدید، شیطان رو لعنت کنین و به خودتون بگید خدا بزرگه و به اون قضیه اصلا فکر نکنید.

موضوع قفل شده است