درس خوندن با بازیگوشی

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درس خوندن با بازیگوشی

سلام ....راستش من یه مشگل اساسی دارم...عادت کردم وقتی میخوام درس بخونم با موهام بیخودی ور میرم..من بدون خوردن و بازی کردن با لبو لوچم یا چرخوندن مداد و .... نمیتونم درس بخونم...ایا این بخاطر استرسه یا به خاطر عادت؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

(کسری );609891 نوشت:
سلام ....راستش من یه مشگل اساسی دارم...عادت کردم وقتی میخوام درس بخونم با موهام بیخودی ور میرم...یا عادت کردم سیب بخورم یا یه چی تو دهنم باشه تا بخورم ...اگه این کارارو نکنم یه کلمه هم نمیتونم بخونم...ایا مشگل من قابل حله یا باید برم خودمو بچسبونم به ضریح تا شفا بگیرم ایا؟
جدا از شوخی...من بدون خوردن و بازی کردن با لبو لوچم یا چرخوندن مداد و .... نمیتونم درس بخونم...ایا این بخاطر استرسه یا به خاطر عادت؟

بسمه تعالی
با سلام و تحیت خدمت جنابعالی

حضرتعالی به موضوع اضطراب اشاره کردید، خب خود حضرتعالی بهتر از هر فرد دیگری می توانید تشخیص دهید که دچار اضطراب هستید یا خیر؟
اضطراب یعنی یک ترس مبهم که با نشانگان شناختی، رفتاری و جسمی از قبیل نگرانی از آینده، تپش قلب، زودرنجی و... قابل شناسایی است....

دوست عزیز در عین حال لازم است در رابطه با سوالی که مطرح کردید توجه داشته باشید اگر؛
زمینه اضطراب و وسواس در خانواده شما وجود دارد
با افعالی نظیر ور رفتن با مو... از میزان فشار عصبی از شما کاسته می شود و اگر این کارها را انجام ندهید، آشفتگی ذهنی و روانی پیدا می کنید
آنگاه این خصوصیت می تواند گویای اضطراب و وسواس باشد که امیدوارم با توکل به خدا، مشاوره و شوخ طبعی ای که از ان برخوردارید بر آن فائق آئید.

در پناه خدای متعال موفق باشید

(کسری );609891 نوشت:
سلام ....راستش من یه مشگل اساسی دارم...عادت کردم وقتی میخوام درس بخونم با موهام بیخودی ور میرم...ی

موهاتونو از ته بزنید:ok:

اینا به نظرم به خاطر نداشتنه تمرکزه

من خودمم خیلی یللی تللی میکنم موقه درس خوندن

بعضی وقتا 1 ربع میخونم 1 ساعت استراحت میکنم Fool

اما موقه هایی که بخوام خودمو بشونونم سر درس و بکوب بخونم

یه ساعت رومیزی میزارم جلو چشمم ... دقیقن جلوی جلوی چشمم

و زمانبندی میکنم 45 دقه درس .. 10 دقه تمبلی

اینجوری خیلی بهتر و بیشتر درس میخونم و نظم میگیره خوندنم

سلام خب اول باید ببینید استرس دارید یا نه...
چون اگه استرس داشته باشید که مشخصه و نمیشه اسمش رو گذاشت عادت تازه اگه استرس باشه یعنی شما همیشه استرس دارید!!!
و به خاطر این استرس همیشگی این کارها رو انجام میدید خب اگه اینطوره کم کم تبدیل میشه به عادت و در نتیجه از هردو نشأت میگیره...

شاید مفید باشه:Gig:

[SPOILER]الان یکی میاد میگه
وای بر تو
کی گفته استارتر موهاشو میکنه:Nishkhand:[/SPOILER]

موضوع قفل شده است