نماز در شرایط سخت!! آیا نماز من قبول خواهد شد؟ ( عجیب ترین نمازی که دیدم)

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نماز در شرایط سخت!! آیا نماز من قبول خواهد شد؟ ( عجیب ترین نمازی که دیدم)

بسم الله الرحمن الرحیم... سلام... من همیشه دوست داشتم خدا منو در یه نماز شرایط سخت قرار بده تا ببینم دوام میارم یا نه.... این اتفاق برای دو سه سال پیشه... گفتم مطرح کنم ببینم نمازم قبوله یا نه... و هم چون زیبا بود گفتم روایتی بشه برای نماز دوستان... دو سه سال پیش وقتی من برای نماز جمعه رفته بودم دیر رسیدم این شد که کنار پله های ورودی مسجد روی موزاییک نشتمو و نماز خوندم راه پله ی خروجی دقیق کنار من بود... نماز دوم هم تموم شد ولی من چون تازه رسیده بودم دو رکعت نمازم مونده بود باید پا می شدم ادامه نماز رو فرادا می خوندم... همین که پا شدم بخونم ادامشو... ناگهان تمام ملت بسمت درب خروجی امدند که برن خونه هاشون... دقیقا همه باید از نماز من رد می شدن تا برن از راه پله بالا و به سمت در ب خروجی برن...جمعیت بقدر زیاد شد که دیگه من نتونستم از جام حرکت کنم.... سمت راستم یک ستون بود محکم چسبیدم به ستون ولی حالت ایستاده نمازم رو داشتم و حواسم رو به جایی ندادم... بخودم گفتم باید دوام بیاری.... این چیزیه که همیشه ارزوشو داشتی.... اول اینکه مهرم در پایین بود و مردم شوتش کردن:Cheshmak: دوم اینکه یک ربع گذشت هنوز جمعیت می رفتن و نمیشد حرکت کنم و دو سه نفری بهم می گفتن اقا حرکت کن من جوابی نمی دادم و شانس اوردم کنارم ستونه بود... و کنار ستون هم جا مهری بود... در این بین برخی افراد که دستشون نمیرسید مهر رو بذارن بمن می دادن می گفتن اقا اینو بذار اونجا... منم یاد حضرت علی افتادم که در سجده کمک مستمندان می کرد لذا گفتم با این کار نمازم باطل نمیشه مهرارو می ذاشتم در جا مهری... اما با کسی حرفی نزدم...... با بدبختی هر چه تمام جمعیت کم شد و من توانستم به سجده بروم و در اینجا بدون مهر بر زمین سجده کردم و ادامه نمازو خوندم و سلام دادم و تموم شد..... اخر سری هم خادمین مسجد داشتن فرشارو جم می کردن منو رو موزایک دیدن گفتن اخه اینجا جای نمازه و چرا بدون مهر نماز می خونی......دیگه نمی دونستن که من از جنگ جهانی سوم جون سالم بدر بردم دیگه:khaneh:... خلاصه کلی لذت بردم و خدا رو شکر کردم که براش ارزش قائلم و دوستش دارم...:hamdel: بنظر خودم که درست خوندم و قابل قبوله و بهترین نمازی بود که خوندم ... حالا ایا واقعا درست خوندم از نظر شما

ایت الله بهجت...اگه ایشون زنده نیستند نمیشه.... ایت الله خامنه ای
برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

nothing;609847 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم... سلام... من همیشه دوست داشتم خدا منو در یه نماز شرایط سخت قرار بده تا ببینم دوام میارم یا نه.... این اتفاق برای دو سه سال پیشه... گفتم مطرح کنم ببینم نمازم قبوله یا نه... و هم چون زیبا بود گفتم روایتی بشه برای نماز دوستان... دو سه سال پیش وقتی من برای نماز جمعه رفته بودم دیر رسیدم این شد که کنار پله های ورودی مسجد روی موزاییک نشتمو و نماز خوندم راه پله ی خروجی دقیق کنار من بود... نماز دوم هم تموم شد ولی من چون تازه رسیده بودم دو رکعت نمازم مونده بود باید پا می شدم ادامه نماز رو فرادا می خوندم... همین که پا شدم بخونم ادامشو... ناگهان تمام ملت بسمت درب خروجی امدند که برن خونه هاشون... دقیقا همه باید از نماز من رد می شدن تا برن از راه پله بالا و به سمت در ب خروجی برن...جمعیت بقدر زیاد شد که دیگه من نتونستم از جام حرکت کنم.... سمت راستم یک ستون بود محکم چسبیدم به ستون ولی حالت ایستاده نمازم رو داشتم و حواسم رو به جایی ندادم... بخودم گفتم باید دوام بیاری.... این چیزیه که همیشه ارزوشو داشتی.... اول اینکه مهرم در پایین بود و مردم شوتش کردن دوم اینکه یک ربع گذشت هنوز جمعیت می رفتن و نمیشد حرکت کنم و دو سه نفری بهم می گفتن اقا حرکت کن من جوابی نمی دادم و شانس اوردم کنارم ستونه بود... و کنار ستون هم جا مهری بود... در این بین برخی افراد که دستشون نمیرسید مهر رو بذارن بمن می دادن می گفتن اقا اینو بذار اونجا... منم یاد حضرت علی افتادم که در سجده کمک مستمندان می کرد لذا گفتم با این کار نمازم باطل نمیشه مهرارو می ذاشتم در جا مهری... اما با کسی حرفی نزدم...... با بدبختی هر چه تمام جمعیت کم شد و من توانستم به سجده بروم و در اینجا بدون مهر بر زمین سجده کردم و ادامه نمازو خوندم و سلام دادم و تموم شد..... اخر سری هم خادمین مسجد داشتن فرشارو جم می کردن منو رو موزایک دیدن گفتن اخه اینجا جای نمازه و چرا بدون مهر نماز می خونی......دیگه نمی دونستن که من از جنگ جهانی سوم جون سالم بدر بردم دیگه... خلاصه کلی لذت بردم و خدا رو شکر کردم که براش ارزش قائلم و دوستش دارم... بنظر خودم که درست خوندم و قابل قبوله و بهترین نمازی بود که خوندم ... حالا ایا واقعا درست خوندم از نظر شما

ایت الله بهجت...اگه ایشون زنده نیستند نمیشه.... ایت الله خامنه ای

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

ان شاء الله خداوند نماز همه و نمازهای شما به ویژه این نماز را به احسن وجه قبول فرماید.

از نظر فقهی اگر به اندازه ای در نماز ساکت و بی حرکت باشید که نگویند نماز می خواند ، نماز باطل است.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
آیت الله بهجت ، توضیح المسائل م 947[/]

سجاد;612584 نوشت:
از نظر فقهی اگر به اندازه ای در نماز ساکت و بی حرکت باشید که نگویند نماز می خواند ، نماز باطل است.
ببخشید متوجه نشدم اصلا.... یعنی من باید به حرف مردم توجه کنم که می گویند در حال نمازم یا نه یا می دانند در حالم نمازم یا نه.... مگه من برای مردم نماز می خونم:Cheshmak:... یا من بد متوجه شدم... در ثانی این یک موقعیت اضطراری و غیر منتظره هست.... یعنی بی حرکت بودن و سکوت من عمدی نبوده که....پس این جواب ایت الله بهجت مورد این خاص نیست....برای عمد این کار فرمودن باطله نه برای منی که نمی تونم تکون بخورم....برای مثال مگه حضرت محمد صل الله علیه و اله وقتی کودکی روی پشتشون میاد وسط نماز ایست نمی کنن تا کودک پایین بیاد.....من مرجعم ایت الله بهجت هست اما برای اینکه دقیق تر به مطلب رسیدگی بشه اگه چیزی مشابه در سایر مراجع بزرگوار هست ذکر کنید...من کلی ذوق کردم جون سالم بدر بردم از این نماز...خدا نکنه باطل باشه..ممنون

با سلام
مگر ما نشنیده ایم که می گویند العمال به نیات من خیلی داستان ها شندیه ام که طرف یه عمل درست انجام نداده اما چون با نیت خالص انجام داده اثر کرده
نمونش یه داستانی که شنیدم اینه یه پیرزنی همرا مستخدمش تو یه خونه بزرگ زندگی میکردن این پیرزنه به خاطر حفظ جون و مالش هر شب ایت الکرسی می خوند یه شب رفت عروسی و مستخدمش تنها تو خونه موند خیلی ترسیده بود یادش اومد صاحب خونه هر شب یه چیزی می خوند به اسم ایت الکرسی اما سواد نداشت که اونم بخونه فقط پشت سر هم می گفت کرسی کرسی خانوم رفته عروسی
از اون طرف دو دزد که کمین کرده بودن که به دزدی این خونه برن متوجه شدن که که اطراف خانه را کرسی های بالای هم رفته که مانع ورد به خانه میشودن
درسته که ظواهر و اصول هم بسیار مهمه اما از اون بسیار مهم تر نیات هست

ما برون را ننگریم و قال را
مادرون را بنگریم و حال را

منم توی همین شرایط بودم یکبار
توی مسجد کوفه داشتم(البته) نماز مستحبی میخوندم !که یهو یه جمعیت زیاد با این که کلی اینطرف و اونطرف جا بود اومدن درست از کنار من و از روی جانماز من رد شدن. کلی طعنه خوردم و چند بار درحال افتادن بودم ولی نمازم رو قطع نکردم، ادامه دادم و تموم کردم!
هرچند کاملا مطمئنم نمازم قبول نشد و جالبتر این که من اون موقع دقیقا برعکس شما فکر کردم!فکر کردم خدا توفیقش رو ازم گرفته که وسط نماز توی اون شرایط قرار گرفتم ، که هم بی احترامی به مهر و تربت کربلا شد، هم نماز درست اقامه نشد و هم شاید بی احترامی به قرآنی که توی دست گرفته بودم و از روش میخوندم.

هم دلم از خودم گرفت بعدش هم از اون جمعیتی که باعث این اتفاق شدند.

سلام

ي بار تو نماز جمعه ي خانمي با بچش كنارم نشسته بودن،
بچهه ي تفنگي داشت ك وقتي شليك ميكرد، يك صداي بلنديي ميداااد، اصن ي وضي[emoji16]

نماز شروع شد، بچهه هــــــــي نمازگزارارو هدف ميگرفت و شليك ميكرد[emoji1] من عاشق بچهام[emoji64] كلي خودمو كنترل كردم ك نخندم،

ب محض اينكه نماز تموم شد يكي از نمازگزارا افتاد ب جون مامان بچهه[emoji36] شروع كرد ب دادو بيداد ك نمازمونو خراب كردي، اك قبول نشه ب گردن شماست و...

حالا واقعا ب گردن مامان بچس يا نه؟!!

مهتاب1368;612906 نوشت:
فکر نمی کنم...نماز گزاری که با صدای یه بچه نمازش شک کنه نماز گزار خوبی نیست....مخصوصا که داد و بیداد کرده....خوبه سوار کولش نشده وگرنه پرتش می کرد....ما حدیث داریم بچه ها رو نباید از مسجد بیرون کرد

*یا زهرا*;612878 نوشت:
هم دلم از خودم گرفت بعدش هم از اون جمعیتی که باعث این اتفاق شدند.
بله شرایط شما جای تاسف داره اگر همه دیدن شما در حال نمازید واقعا جای تاسف داره که چنین بی تفاوت بودن نسبت به یک نماز گزار و قران و مهر کربلا... اما منو گویا کسی ندید چون کنار ستون بودم...

nothing;612682 نوشت:
ببخشید متوجه نشدم اصلا.... یعنی من باید به حرف مردم توجه کنم که می گویند در حال نمازم یا نه یا می دانند در حالم نمازم یا نه.... مگه من برای مردم نماز می خونم:Cheshmak:... یا من بد متوجه شدم... در ثانی این یک موقعیت اضطراری و غیر منتظره هست.... یعنی بی حرکت بودن و سکوت من عمدی نبوده که....پس این جواب ایت الله بهجت مورد این خاص نیست....برای عمد این کار فرمودن باطله نه برای منی که نمی تونم تکون بخورم....برای مثال مگه حضرت محمد صل الله علیه و اله وقتی کودکی روی پشتشون میاد وسط نماز ایست نمی کنن تا کودک پایین بیاد.....من مرجعم ایت الله بهجت هست اما برای اینکه دقیق تر به مطلب رسیدگی بشه اگه چیزی مشابه در سایر مراجع بزرگوار هست ذکر کنید...من کلی ذوق کردم جون سالم بدر بردم از این نماز...خدا نکنه باطل باشه..ممنون

خوب دوست عزیز شما که مخالفی و قبول نمیکنی که شاید نمازت قبول نشده باشه، و مطمئن هستی، چون اینجوری گفتی که خدا نکنه قبول نشده باشه، مگه میشه و...، خوب شما که اعتقادت اینه دیگه چرا اومدی اینجا سوال کردی؟ نظر مخالف رو که قبول نداری و همونی که توی نظرته قبول داری پس اینجا هرچی گفته بشه هم روی شما تاثیر نداره و نظرت همونه که بود از قبل

چیزی که از فتوا میفهمم اینه که خب وقتی مردم شما رو کنار زدن یعنی شما رو در حال نماز ندیدن و خیلی نماز رو کش دادید پس نماز قبول نبوده و باطله و قضا داره
اما ثوابش چه بسا نوشته شده باشه واستون [emoji6]

mehrant;613131 نوشت:
خوب دوست عزیز شما که مخالفی و قبول نمیکنی که شاید نمازت قبول نشده باشه، و مطمئن هستی، چون اینجوری گفتی که خدا نکنه قبول نشده باشه، مگه میشه و...، خوب شما که اعتقادت اینه دیگه چرا اومدی اینجا سوال کردی؟ نظر مخالف رو که قبول نداری و همونی که توی نظرته قبول داری پس اینجا هرچی گفته بشه هم روی شما تاثیر نداره و نظرت همونه که بود از قبل
نه...اشتباه می کنی... چه جوری برداشت به این قاطعی کردی که من مخالفم و هرگز قبول نمی کنم...جملم اصلا منفی نبود بلکه حالت تعجبی بود...تعجبی که قانع نشدن هم همراش بود...وگرنه بقول شما مگه بیکارم تاپیک زدم وقتی قبول نکنم... اگه دقت کنی تعجب کردم و قانع نشدم بنا به دلایلی که گفتم نه همین طوری و دلایلی که ادامش گفتم یعنی سوالی جدیدی با توجه به پاسخ کارشناس از ایت الله بهجت برام پیش اومد...یعنی من دوباره پرسیدم که با این دلایل پاسخ گویا مربوط کامل به پرسش من نمیشه...

کنجکاو بی گناه;613133 نوشت:
چیزی که از فتوا میفهمم اینه که خب وقتی مردم شما رو کنار زدن یعنی شما رو در حال نماز ندیدن و خیلی نماز رو کش دادید پس نماز قبول نبوده و باطله و قضا داره
اما ثوابش چه بسا نوشته شده باشه واستون
نه نه...اتفاقا نماز جمعه ی محل ما طوریه که وقتی تموم میشه بلافاصله همه می رن بیرون...مثل زنگ اخر دوران مدرسه:khandeh!: حتی دعای فرج رو هم تو راه می خونن....خلاصه من کشش ندادم اونا سرعتی اومدن

مهتاب1368;612906 نوشت:
سلام

بچهه ي تفنگي داشت ك وقتي شليك ميكرد، يك صداي بلنديي ميداااد، اصن ي وضي[emoji16]

نماز شروع شد، بچهه هــــــــي نمازگزارارو هدف ميگرفت و شليك ميكرد[emoji1] من عاشق بچهام[emoji64] كلي خودمو كنترل كردم ك نخندم،

ب محض اينكه نماز تموم شد يكي از نمازگزارا افتاد ب جون مامان بچهه[emoji36] شروع كرد ب دادو بيداد ك نمازمونو خراب كردي، اك قبول نشه ب گردن شماست و...

مامان بچه شاید میتونسته حواس بچه رو با یه چیز دیگه پرت کنه خب

بالاخره حرمت نماز نباید شکسته شه

حالا باز اون بجه بوده

این آدم بزرگایی که موبایلشونو سایلنت نمیکنن موقه نماز جماعت دیگه واقعن آفرین دارن Fool

Miss Chadoriii;613240 نوشت:

بالاخره حرمت نماز باید شکسته شه

حالا باز اون بجه بوده

این آدم بزرگایی که موبایلشونو سایلنت نمیکنن موقه نماز جماعت دیگه واقعن آفرین دارن :|

چطوری سر نماز حواسش رو پرت کنه؟ :Gig:
بعد نوشتید حرمت نماز باید شکسته بشه؟؟؟؟؟:Moteajeb!:

[="Tahoma"][="Black"]

nothing;612682 نوشت:
ببخشید متوجه نشدم اصلا.... یعنی من باید به حرف مردم توجه کنم که می گویند در حال نمازم یا نه یا می دانند در حالم نمازم یا نه.... مگه من برای مردم نماز می خونم... یا من بد متوجه شدم... در ثانی این یک موقعیت اضطراری و غیر منتظره هست.... یعنی بی حرکت بودن و سکوت من عمدی نبوده که....پس این جواب ایت الله بهجت مورد این خاص نیست....برای عمد این کار فرمودن باطله نه برای منی که نمی تونم تکون بخورم....برای مثال مگه حضرت محمد صل الله علیه و اله وقتی کودکی روی پشتشون میاد وسط نماز ایست نمی کنن تا کودک پایین بیاد.....من مرجعم ایت الله بهجت هست اما برای اینکه دقیق تر به مطلب رسیدگی بشه اگه چیزی مشابه در سایر مراجع بزرگوار هست ذکر کنید...من کلی ذوق کردم جون سالم بدر بردم از این نماز...خدا نکنه باطل باشه..ممنون

با عرض تشکر از توضیح مجدد شما

با توجه به توضیح گذشته و الان شما که حدود یک ربع ساعت ، ساکت و بی حرکت بودید ، نماز شما باطل بوده است و باید قضای آن را بخوانید .

اگر کسی در حال نماز عمدی یا غیر عمدی به حالتی در آید که زمان زیادی ساکت و بی حرکت باشد به اندازه ای که در نظر عموم در حال نماز شمرده نشود ، نمازش باطل است.

البته همان طور که عرض کردم این تکلیف فقهی شماست و از نظر ثواب الهی امید است که خداوند همین نماز را که به نیت خالص خوانده اید از شما قبول فرماید.

در پناه حضرت حق باشید[/]

[="Tahoma"][="Black"]

مهتاب1368;612906 نوشت:
سلام

بچهه ي تفنگي داشت ك وقتي شليك ميكرد، يك صداي بلنديي ميداااد، اصن ي وضي

نماز شروع شد، بچهه هــــــــي نمازگزارارو هدف ميگرفت و شليك ميكرد من عاشق بچهام كلي خودمو كنترل كردم ك نخندم،

ب محض اينكه نماز تموم شد يكي از نمازگزارا افتاد ب جون مامان بچهه شروع كرد ب دادو بيداد ك نمازمونو خراب كردي، اك قبول نشه ب گردن شماست و...

از نظر فقهی الان چیزی بر عهده آن خانم یعنی مادر بچه نیست البته خوب است که برای معترض و تمام کسانی که اذیت شدند استغفار کند اما در کل به مسجد آوردن چنین بچه ای کار نیکویی نیست .

در پناه حضرت حق باشید[/]

mehrant;613252 نوشت:
چطوری سر نماز حواسش رو پرت کنه؟ :Gig:
بعد نوشتید حرمت نماز باید شکسته بشه؟؟؟؟؟:Moteajeb!:

اشتباه تایپی بود

نه وسط نماز

بالاخره قبلش دیده بچش یه اسباب بازی پر سر و صدا داره دیگه ... ولی خب حتمن براش اونقدری مهم نبوده که بخواد حواسشو قبل شروع نماز پرت کنه یا باتریشو دربیاره کله ی بچه رو گول بماله که خراب شده:khandeh!:

من منظورم کلی این بود که ماها توی روابط اجتماعیمون زیاد مراعت بقیه رو نمیکنیم متاسفانه

کنیز اهل بیت;612869 نوشت:
با سلام
مگر ما نشنیده ایم که می گویند العمال به نیات من خیلی داستان ها شندیه ام که طرف یه عمل درست انجام نداده اما چون با نیت خالص انجام داده اثر کرده
نمونش یه داستانی که شنیدم اینه یه پیرزنی همرا مستخدمش تو یه خونه بزرگ زندگی میکردن این پیرزنه به خاطر حفظ جون و مالش هر شب ایت الکرسی می خوند یه شب رفت عروسی و مستخدمش تنها تو خونه موند خیلی ترسیده بود یادش اومد صاحب خونه هر شب یه چیزی می خوند به اسم ایت الکرسی اما سواد نداشت که اونم بخونه فقط پشت سر هم می گفت کرسی کرسی خانوم رفته عروسی
از اون طرف دو دزد که کمین کرده بودن که به دزدی این خونه برن متوجه شدن که که اطراف خانه را کرسی های بالای هم رفته که مانع ورد به خانه میشودن
درسته که ظواهر و اصول هم بسیار مهمه اما از اون بسیار مهم تر نیات هست
ما برون را ننگریم و قال را

سلام.این داستانو دوست داشتم.خیلی ممنون:Gol:

متن زیرو حتما بخونید…
امیدوارم که بعد از خوندن متن زیر بفهمید که خدا چقدر از دستمون ناراحته و دوست داره برگردیم سمتش

سه رکعت نماز مغرب می خوانم ، قربه الی الله ، اللاااااااااااااااااااهُ اکبر!!!
بسم الله الرحمن الرحیم! الحمدلله رب العالمین..( یادم باشه کتاب جامعه شناسی ام رو بردارم ، فردا باید حتما نصفش رو بخونم ) … اهدنا الصراط المستقیم صراط … (بابا یکی زیر غذا رو کم کنه ، سوووخت!) غیر المغضوب علیهم و لا الضااااالّین ( ای وای من ! به مامانم نگفتم شلوار مشکی ام رو بندازه توی لباسشویی ) … قل هو الله احد الله … ( آره! سه تا دیگه اش مونده ، وای دیدی یادم رفت مقوا بخرم برا روزنامه دیواری! ) …لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا احد ( می خوام بیام پیشت … جاده چه همواره !!!! آهای … خاک بر سرت ! حواست رو جمع کن ، سر نمازیا فلان فلان شده! ) …بحول الله و قوته ….. بسم الله الرحمن الرحیم ( آخی نازی! چقدر دلم برا هلیا کوچولو تنگ شده ، یادم باشه بعد نماز یه زنگ بهش بزنم !) …ایاک نعبد و ایاک نستعین … ( نمازم که تموم شد باید یه بوگیر توی کفشم بندازم ، خیلی بو گرفته ) … الحمدلله اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریک … (ناخن هاتو نگاه تو رو خدا!!! میمیری یه سوهان بکشی؟ ) … یا حیُ یا قیوم … سبحان الله و الحمدلله و لا اله… (صدای آهنگ چه فیلمی بود؟ خواننده اش آشناست ، اسمش چی بود؟!!!) … سبحان ربی العلی و بحمده … ( نکنه فیلمی که دیروز تبلیغ می کرد شروع شده ، بذار ببینم ، آخ آخ ساعت هشته ، فکر کنم شروع شده ، بهتره زودتر نمازمو تموم کنم برسم به فیلم ) المدلله اشد ان لاالاله وحد شریک له و اشد ان محمد عبد رسوله اللهم صل علی محمد و آل ممد … السلام علیکم و رحمه و برکااااته… ( با سرعت نور به سمت تلویزیون دویدم ، تازه فیلم شروع شده بود ، از ته دل گفتم آخییش ! به موقع رسیدم )
.
.
.
نمازم را که مکتوب کردم ، تازه معنای این حدیث پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را فهمیدم که فرمود:
بدترین دزد کسی است که ” بخاطر شتابزدگی ” از نماز خود می دزدد. نماز چنین شخصی مانند یک پیراهن کهنه در هم پیچیده شده و به صورت صاحبش کوبیده می شود منبع: بحارالانوار ج۸۴ ص ۲۵۷

خداییش حق چنین نمازی همینه !
حالا خوبه همه مان می دانیم که خدا چقدر روی نماز تاکید کرده ، اگر نمی دانستیم چه میشد ؟!!!!

خدا هم خوب ما را می شناسد که می فرماید:
بنده ی من! وقتی تو به نماز می ایستی آنچنان گوش فرا می دهم که انگار همین یک بنده را دارم اما تو در نماز آنچنان هستی که انگار صدها خدا داری…

ادامه اینجا کلیک کن
http://40tobe.com/eshgh-khoda/

سجاد;613257 نوشت:
اگر کسی در حال نماز عمدی یا غیر عمدی به حالتی در آید که زمان زیادی ساکت و بی حرکت باشد به اندازه ای که در نظر عموم در حال نماز شمرده نشود ، نمازش باطل است.
بله اینو فهمیدم... منظورم با توجه به مثال هایی بود که زدم...حضرت محمد و بچه ای که روی کمر ایشون بازی می کردند و حضرت نماز رو بقدری طول داد که بچه خودش بیاد پایین....دوم اینکه اینم پاسخ ندادید.. مگر من برای مردم نماز می خونم که مردم بفهمن در حال نمازم یا نه...این چه بطالت نمازیه که انقدر بی منطقه... مثل این می مونه که یه نفر از نماز خوندن من خوشش نمیاد نماز من باطله چون اون خوشش نمیاد... مهم خداست که بپشنده نه دیگران...اینا رو اصلا پاسخ ندادید و دوباره همون جواب رو فقط غیر عمد بهش اضافه کردید...درضمن اگه به ندونستن مردمه که ما در حال نمازیم یا نه...خب من در خونم نماز می خونم کل جهان هم نمی فهمن من نماز خوندم در حال نماز خوندنم کلی هم طولش میدم... پس با این منطق باطله دیگه...اینکه نشد...درضمن فرض رو بگیرید من سوره بقره رو خوندم نا خدا گاه بالا دو ساعت طول می کشه و مجاز هم هست

[="Arial"][="DarkGreen"]دوستان!
شما تا حالا دو پشته نماز خوندین؟
عاشورای دوسال پیش توی امامزاده که خیلی شلوغ بود کنار دیوار وایسادم و شروع کردم به جماعت نماز خوندن.درست رکعت دوم بود که ی نفر اومد جلوی من ایستاد مهرمو برداشت گذاشت جلو خودش و چون موقع رکوع بود نیت کرد و رفت رکوع(خخخخ)حالا تصور کنید منم پشتش چسبیده بودم به دیوار نمیدونستم چیکار کنم.مونده بودم چیکار کنم که درحال سجده رفتن ی نفر متوجه شد از اون طرف اومد و این بنده ی خدا رو از جاش بلند کرد و بهش گفت که من توی نمازم.هربار که تصورش می کنم کلی خندم میگیره.اون بنده خدا نه به صف نماز توجه کرد نه پیش خودش فکر کرد که حالا من اونجا سیخ وایسادم برا چی با اینکه مهرم داشتم:ghash:
[/]

nothing;613184 نوشت:
نه نه...اتفاقا نماز جمعه ی محل ما طوریه که وقتی تموم میشه بلافاصله همه می رن بیرون...مثل زنگ اخر دوران مدرسه:khandeh!: حتی دعای فرج رو هم تو راه می خونن....خلاصه من کشش ندادم اونا سرعتی اومدن

نه دیگه وقتی بی حرکت باشی و لبت تکون نخوره یعنی نماز نمیخونی و ذکر نمیگی
بی احترامی نشه یه وقت
یاد شیطان افتادم که چند هزار سال سجده کرد و بعد از رانده شدنش خدا بهش گفت اونجوری که من میخوام باید عبادتم کنی نه اونجوری که تو دوست داری

کنجکاو بی گناه;613605 نوشت:
نه دیگه وقتی بی حرکت باشی و لبت تکون نخوره یعنی نماز نمیخونی و ذکر نمیگی
بی احترامی نشه یه وقت
یاد شیطان افتادم که چند هزار سال سجده کرد و بعد از رانده شدنش خدا بهش گفت اونجوری که من میخوام باید عبادتم کنی نه اونجوری که تو دوست داری
بهترین عبادات سکوت هست....در ثانی من تمام فکر خدا و باطل نشدن نماز و عشق به او بودم پس می ارزه به صد تا تکون خوردن لب و می ارزه به صد ها خوندن سوره ی حمدی که خیلیا فقط می خونن و هیچی ازش نمی فهمن.....و یک ثانیه تفکر برتر از هزار سال عبادته....گویا کسی عشق به خدا رو تجربه نکرده که چنین جوابایی میدید...هیچی دیگه نماز شد اونطور که خدا نخواسته....خب عزیز خدا خواسته نمازو دیگه....کم کم بریم جلو کافرم نکنید خوبه......تازه الان می فهم که نباید چیزای خاص بین عشق خدا و مخلوق تعریف بشه...:Cheshmak::hamdel:

nothing;613628 نوشت:
بهترین عبادات سکوت هست....در ثانی من تمام فکر خدا و باطل نشدن نماز و عشق به او بودم پس می ارزه به صد تا تکون خوردن لب و می ارزه به صد ها خوندن سوره ی حمدی که خیلیا فقط می خونن و هیچی ازش نمی فهمن.....و یک ثانیه تفکر برتر از هزار سال عبادته....گویا کسی عشق به خدا رو تجربه نکرده که چنین جوابایی میدید...هیچی دیگه نماز شد اونطور که خدا نخواسته....خب عزیز خدا خواسته نمازو دیگه....کم کم بریم جلو کافرم نکنید خوبه......تازه الان می فهم که نباید چیزای خاص بین عشق خدا و مخلوق تعریف بشه...:Cheshmak::hamdel:

ای بابا گفتم که بی احترامی نشه یه وقت
کلی گفتم
عشق به خدا رو تجربه نکردم عجب !!!
اتفاقا تو نماز خوندن بهتره فکر انسان جایی نباشه و فقط حواسش به نماز باشه [emoji1]
بابا تو تاریخ گمراهان زیادی داشتیم که پیشونیشون جای مهر بوده [emoji6]
پس اگه اینجوره منم برم فارسی بخونم نماز رو چون خدا گفته نماز بخونید
یا ظهر و عصر رو بلند بگم
یا .....
من که نگفتم نمی ارزه
اتفاقا گفتم ثواب هم داشته کارتون
اما نمیدونم چه اصراریه که میخواین قبول شده باشه

[="Tahoma"][="Black"]

nothing;613531 نوشت:
بله اینو فهمیدم... منظورم با توجه به مثال هایی بود که زدم...حضرت محمد و بچه ای که روی کمر ایشون بازی می کردند و حضرت نماز رو بقدری طول داد که بچه خودش بیاد پایین....دوم اینکه اینم پاسخ ندادید.. مگر من برای مردم نماز می خونم که مردم بفهمن در حال نمازم یا نه...این چه بطالت نمازیه که انقدر بی منطقه... مثل این می مونه که یه نفر از نماز خوندن من خوشش نمیاد نماز من باطله چون اون خوشش نمیاد... مهم خداست که بپشنده نه دیگران...اینا رو اصلا پاسخ ندادید و دوباره همون جواب رو فقط غیر عمد بهش اضافه کردید...درضمن اگه به ندونستن مردمه که ما در حال نمازیم یا نه...خب من در خونم نماز می خونم کل جهان هم نمی فهمن من نماز خوندم در حال نماز خوندنم کلی هم طولش میدم... پس با این منطق باطله دیگه...اینکه نشد...درضمن فرض رو بگیرید من سوره بقره رو خوندم نا خدا گاه بالا دو ساعت طول می کشه و مجاز هم هست

با تشکر از توضیح شما

برادر بزرگوار! اگر واقعا شما سؤال شرعی داشتید نظر مرجع تقلیدتون رو نوشتیم.

اما فکر نمی کنید اینکه کسی بدون تخصص ، نظر تخصصی یک مرجع تقلید را بی منطق بخواند ، درست نبوده خود خلاف منطق و علم است؟!

اما جواب اجمالی سؤالات شما :

- پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله هم در واقعه ای که گفتید ، نماز را طولانی کردند نه ساکت و بی حرکت باشند به صورتی که خارج از نماز شمرده شوند یعنی مثلا در حال سجده شروع کردند به ذکر گفتن و طولانی کردن سجده ...

- قضاوت مردم در قبول یا عدم قبول نماز شما محل بحث نیست بلکه اینجا هم مانند بسیاری از احکام ، نظر عرف مردم در مورد موضوع یا مصداق حکم شرعی محل اعتناست (صحبت بیشتر در این زمینه تخصصی بوده و خارج از مقررات پاسخگویی احکام شرعی در سایت است).

- بله اگر در منزل تنهایی هم نماز بخوانید اما به صورتی ساکت و بی حرکت باشید که اگر کسی ببیند شما را در حال نماز نشمرد ، نماز باطل است.

- عرض کردیم ساکت و بی حرکت ! خواندن سوره بقره و طولانی کردن نماز مثل نماز پیامبر ص مانعی ندارد.

موفق باشید[/]

سجاد;614337 نوشت:
- عرض کردیم ساکت و بی حرکت ! خواندن سوره بقره و طولانی کردن نماز مثل نماز پیامبر ص مانعی ندارد.
دستتون درد نکنه...حالا پاسخ کامل شد و منم فهمیدم نمازم درسته...چون یاد خدا بالاترین ذکر هست پس نماز صحیحه....تشکر از همگی

سجاد;614337 نوشت:
اما فکر نمی کنید اینکه کسی بدون تخصص ، نظر تخصصی یک مرجع تقلید را بی منطق بخواند ، درست نبوده خود خلاف منطق و علم است؟!
جسارت نشه این برداشت اشتباه شماست من نگفتم بی منطقه... من گفتم گویا جواب سوال من نیست...مزبوط نیست...منطق رو نگفتم من...چون می دونیم ایت الله بهجت این سوال من رو که نشنیده و شما چیزی شبیه سوال منو جواب ایشونو دادید...لذا من دنبال جواب کاملش بودم .... من که نمی تونم چشم بسته چیزی رو قبول کنم...چنین ادعایی هم نکردم که تخصص دارم....

nothing;614426 نوشت:
دستتون درد نکنه...حالا پاسخ کامل شد و منم فهمیدم نمازم درسته...چون یاد خدا بالاترین ذکر هست پس نماز صحیحه....تشکر از همگی

عجب نتیجه گیریی!!!!!!!!!!!

بسیار شاد و خرسند شدم:khandeh!:

Miss Chadoriii;613240 نوشت:

بالاخره حرمت نماز نباید شکسته شه

حالا باز اون بجه بوده

این آدم بزرگایی که موبایلشونو سایلنت نمیکنن موقه نماز جماعت دیگه واقعن آفرین دارن :|

آره مامانا قلق بچه ها دستشونه، ولي بعضي وقتا ب خاطر اينكه بچشون جذب همچين جاهايي بشن واسشون جايزه ميگرن ك پسرا هم عاشق تفنك و ماشيناي پر سر و صدان.
ولي بعضيا واقعا غير قابل كنترلن

يكي ديگ موقعي ك همه مشغول نماز جماعت بودن ميره ميكروفنو بر ميداره هي شعراي مهدشو ميخونه
تصور كنيد نظم نماز جماعت &نمازگزارا&حاج اقا و ... همه رفتن رو هواااااا...
پدر بچهه ديرش بود نماز تموم شه، همين ك نمازش تموم شد اون بدو بچه بدو( تو مسجد!!)

سجاد;613259 نوشت:
[="Tahoma"][="Black"]

از نظر فقهی الان چیزی بر عهده آن خانم یعنی مادر بچه نیست البته خوب است که برای معترض و تمام کسانی که اذیت شدند استغفار کند اما در کل به مسجد آوردن چنین بچه ای کار نیکویی نیست .

در پناه حضرت حق باشید

[/]

ممنونم از راهنمايي خوبتون

منم موافقم ،
بچهٔ شلوغو يا نبايد ببرن يا اگ ميبرن بايد چارچشمي مراقبش باشن ك دست از پا خطا نكنه(بچس ديگ)
چون اگ يه لحظه ازش غافل بشن يا چشو چال يكيو دراورده يا داره كتاباي اونجا رو پرپر ميكنه(من بارهاوبارها شاهداين ماجرا بودم:$)

موضوع قفل شده است