صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نماز در شرایط سخت!! آیا نماز من قبول خواهد شد؟ ( عجیب ترین نمازی که دیدم)

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نماز در شرایط سخت!! آیا نماز من قبول خواهد شد؟ ( عجیب ترین نمازی که دیدم)

بسم الله الرحمن الرحیم... سلام... من همیشه دوست داشتم خدا منو در یه نماز شرایط سخت قرار بده تا ببینم دوام میارم یا نه.... این اتفاق برای دو سه سال پیشه... گفتم مطرح کنم ببینم نمازم قبوله یا نه... و هم چون زیبا بود گفتم روایتی بشه برای نماز دوستان... دو سه سال پیش وقتی من برای نماز جمعه رفته بودم دیر رسیدم این شد که کنار پله های ورودی مسجد روی موزاییک نشتمو و نماز خوندم راه پله ی خروجی دقیق کنار من بود... نماز دوم هم تموم شد ولی من چون تازه رسیده بودم دو رکعت نمازم مونده بود باید پا می شدم ادامه نماز رو فرادا می خوندم... همین که پا شدم بخونم ادامشو... ناگهان تمام ملت بسمت درب خروجی امدند که برن خونه هاشون... دقیقا همه باید از نماز من رد می شدن تا برن از راه پله بالا و به سمت در ب خروجی برن...جمعیت بقدر زیاد شد که دیگه من نتونستم از جام حرکت کنم.... سمت راستم یک ستون بود محکم چسبیدم به ستون ولی حالت ایستاده نمازم رو داشتم و حواسم رو به جایی ندادم... بخودم گفتم باید دوام بیاری.... این چیزیه که همیشه ارزوشو داشتی.... اول اینکه مهرم در پایین بود و مردم شوتش کردن دوم اینکه یک ربع گذشت هنوز جمعیت می رفتن و نمیشد حرکت کنم و دو سه نفری بهم می گفتن اقا حرکت کن من جوابی نمی دادم و شانس اوردم کنارم ستونه بود... و کنار ستون هم جا مهری بود... در این بین برخی افراد که دستشون نمیرسید مهر رو بذارن بمن می دادن می گفتن اقا اینو بذار اونجا... منم یاد حضرت علی افتادم که در سجده کمک مستمندان می کرد لذا گفتم با این کار نمازم باطل نمیشه مهرارو می ذاشتم در جا مهری... اما با کسی حرفی نزدم...... با بدبختی هر چه تمام جمعیت کم شد و من توانستم به سجده بروم و در اینجا بدون مهر بر زمین سجده کردم و ادامه نمازو خوندم و سلام دادم و تموم شد..... اخر سری هم خادمین مسجد داشتن فرشارو جم می کردن منو رو موزایک دیدن گفتن اخه اینجا جای نمازه و چرا بدون مهر نماز می خونی......دیگه نمی دونستن که من از جنگ جهانی سوم جون سالم بدر بردم دیگه... خلاصه کلی لذت بردم و خدا رو شکر کردم که براش ارزش قائلم و دوستش دارم... بنظر خودم که درست خوندم و قابل قبوله و بهترین نمازی بود که خوندم ... حالا ایا واقعا درست خوندم از نظر شما

ایت الله بهجت...اگه ایشون زنده نیستند نمیشه.... ایت الله خامنه ای

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۹/۲۸ در ساعت ۰۳:۲۰ دلیل: اضافه کردن نام مرجع تقلید

2. صلوات ها 6

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 18 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

نماز در شرایط سخت!! آیا نماز من قبول خواهد شد؟ ( عجیب ترین نمازی که دیدم)

کارشناس بحث: استاد سجاد

5. صلوات ها 4

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم... سلام... من همیشه دوست داشتم خدا منو در یه نماز شرایط سخت قرار بده تا ببینم دوام میارم یا نه.... این اتفاق برای دو سه سال پیشه... گفتم مطرح کنم ببینم نمازم قبوله یا نه... و هم چون زیبا بود گفتم روایتی بشه برای نماز دوستان... دو سه سال پیش وقتی من برای نماز جمعه رفته بودم دیر رسیدم این شد که کنار پله های ورودی مسجد روی موزاییک نشتمو و نماز خوندم راه پله ی خروجی دقیق کنار من بود... نماز دوم هم تموم شد ولی من چون تازه رسیده بودم دو رکعت نمازم مونده بود باید پا می شدم ادامه نماز رو فرادا می خوندم... همین که پا شدم بخونم ادامشو... ناگهان تمام ملت بسمت درب خروجی امدند که برن خونه هاشون... دقیقا همه باید از نماز من رد می شدن تا برن از راه پله بالا و به سمت در ب خروجی برن...جمعیت بقدر زیاد شد که دیگه من نتونستم از جام حرکت کنم.... سمت راستم یک ستون بود محکم چسبیدم به ستون ولی حالت ایستاده نمازم رو داشتم و حواسم رو به جایی ندادم... بخودم گفتم باید دوام بیاری.... این چیزیه که همیشه ارزوشو داشتی.... اول اینکه مهرم در پایین بود و مردم شوتش کردن دوم اینکه یک ربع گذشت هنوز جمعیت می رفتن و نمیشد حرکت کنم و دو سه نفری بهم می گفتن اقا حرکت کن من جوابی نمی دادم و شانس اوردم کنارم ستونه بود... و کنار ستون هم جا مهری بود... در این بین برخی افراد که دستشون نمیرسید مهر رو بذارن بمن می دادن می گفتن اقا اینو بذار اونجا... منم یاد حضرت علی افتادم که در سجده کمک مستمندان می کرد لذا گفتم با این کار نمازم باطل نمیشه مهرارو می ذاشتم در جا مهری... اما با کسی حرفی نزدم...... با بدبختی هر چه تمام جمعیت کم شد و من توانستم به سجده بروم و در اینجا بدون مهر بر زمین سجده کردم و ادامه نمازو خوندم و سلام دادم و تموم شد..... اخر سری هم خادمین مسجد داشتن فرشارو جم می کردن منو رو موزایک دیدن گفتن اخه اینجا جای نمازه و چرا بدون مهر نماز می خونی......دیگه نمی دونستن که من از جنگ جهانی سوم جون سالم بدر بردم دیگه... خلاصه کلی لذت بردم و خدا رو شکر کردم که براش ارزش قائلم و دوستش دارم... بنظر خودم که درست خوندم و قابل قبوله و بهترین نمازی بود که خوندم ... حالا ایا واقعا درست خوندم از نظر شما

ایت الله بهجت...اگه ایشون زنده نیستند نمیشه.... ایت الله خامنه ای
    با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

ان شاء الله خداوند نماز همه و نمازهای شما به ویژه این نماز را به احسن وجه قبول فرماید.

از نظر فقهی اگر به اندازه ای در نماز ساکت و بی حرکت باشید که نگویند نماز می خواند ، نماز باطل است.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
    آیت الله بهجت ، توضیح المسائل م 947

7. صلوات ها 7

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    از نظر فقهی اگر به اندازه ای در نماز ساکت و بی حرکت باشید که نگویند نماز می خواند ، نماز باطل است.
    ببخشید متوجه نشدم اصلا.... یعنی من باید به حرف مردم توجه کنم که می گویند در حال نمازم یا نه یا می دانند در حالم نمازم یا نه.... مگه من برای مردم نماز می خونم... یا من بد متوجه شدم... در ثانی این یک موقعیت اضطراری و غیر منتظره هست.... یعنی بی حرکت بودن و سکوت من عمدی نبوده که....پس این جواب ایت الله بهجت مورد این خاص نیست....برای عمد این کار فرمودن باطله نه برای منی که نمی تونم تکون بخورم....برای مثال مگه حضرت محمد صل الله علیه و اله وقتی کودکی روی پشتشون میاد وسط نماز ایست نمی کنن تا کودک پایین بیاد.....من مرجعم ایت الله بهجت هست اما برای اینکه دقیق تر به مطلب رسیدگی بشه اگه چیزی مشابه در سایر مراجع بزرگوار هست ذکر کنید...من کلی ذوق کردم جون سالم بدر بردم از این نماز...خدا نکنه باطل باشه..ممنون

9. صلوات ها 2

علاقه
    زیارت قبور متبرکه اهل بیت سلام الله
    نوشته
    117
    حضور
    13 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    717

با سلام
    مگر ما نشنیده ایم که می گویند العمال به نیات من خیلی داستان ها شندیه ام که طرف یه عمل درست انجام نداده اما چون با نیت خالص انجام داده اثر کرده
    نمونش یه داستانی که شنیدم اینه یه پیرزنی همرا مستخدمش تو یه خونه بزرگ زندگی میکردن این پیرزنه به خاطر حفظ جون و مالش هر شب ایت الکرسی می خوند یه شب رفت عروسی و مستخدمش تنها تو خونه موند خیلی ترسیده بود یادش اومد صاحب خونه هر شب یه چیزی می خوند به اسم ایت الکرسی اما سواد نداشت که اونم بخونه فقط پشت سر هم می گفت کرسی کرسی خانوم رفته عروسی
    از اون طرف دو دزد که کمین کرده بودن که به دزدی این خونه برن متوجه شدن که که اطراف خانه را کرسی های بالای هم رفته که مانع ورد به خانه میشودن
    درسته که ظواهر و اصول هم بسیار مهمه اما از اون بسیار مهم تر نیات هست
    ما برون را ننگریم و قال را
    مادرون را بنگریم و حال را

پیش من و دلم تا روز قیامت عهدی است
    فرماندهی کل قوایم مهدی عج است

11. صلوات ها 4

علاقه
    موضوعات مربوط به رشته تحصیلی خودم
    نوشته
    183
    حضور
    5 روز 13 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1007

منم توی همین شرایط بودم یکبار
    توی مسجد کوفه داشتم(البته) نماز مستحبی میخوندم !که یهو یه جمعیت زیاد با این که کلی اینطرف و اونطرف جا بود اومدن درست از کنار من و از روی جانماز من رد شدن. کلی طعنه خوردم و چند بار درحال افتادن بودم ولی نمازم رو قطع نکردم، ادامه دادم و تموم کردم!
    هرچند کاملا مطمئنم نمازم قبول نشد و جالبتر این که من اون موقع دقیقا برعکس شما فکر کردم!فکر کردم خدا توفیقش رو ازم گرفته که وسط نماز توی اون شرایط قرار گرفتم ، که هم بی احترامی به مهر و تربت کربلا شد، هم نماز درست اقامه نشد و هم شاید بی احترامی به قرآنی که توی دست گرفته بودم و از روش میخوندم.

هم دلم از خودم گرفت بعدش هم از اون جمعیتی که باعث این اتفاق شدند.

13. صلوات ها 9

علاقه
    هر از چندگاهی بیام این مشخصاتو ویرایش کنم:!
    نوشته
    65
    حضور
    1 روز 19 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    238

سلام

ي بار تو نماز جمعه ي خانمي با بچش كنارم نشسته بودن،
    بچهه ي تفنگي داشت ك وقتي شليك ميكرد، يك صداي بلنديي ميداااد، اصن ي وضي[emoji16]

نماز شروع شد، بچهه هــــــــي نمازگزارارو هدف ميگرفت و شليك ميكرد[emoji1] من عاشق بچهام[emoji64] كلي خودمو كنترل كردم ك نخندم،

ب محض اينكه نماز تموم شد يكي از نمازگزارا افتاد ب جون مامان بچهه[emoji36] شروع كرد ب دادو بيداد ك نمازمونو خراب كردي، اك قبول نشه ب گردن شماست و...

حالا واقعا ب گردن مامان بچس يا نه؟!!
    ویرایش توسط مهتاب1368 : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹ در ساعت ۱۸:۳۱ دلیل: غلط املایی:|

15. صلوات ها 4

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط مهتاب1368 نمایش پست ها
    حالا واقعا ب گردن مامان بچس يا نه؟!!
    فکر نمی کنم...نماز گزاری که با صدای یه بچه نمازش شک کنه نماز گزار خوبی نیست....مخصوصا که داد و بیداد کرده....خوبه سوار کولش نشده وگرنه پرتش می کرد....ما حدیث داریم بچه ها رو نباید از مسجد بیرون کرد

17. صلوات ها 2

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط *یا زهرا* نمایش پست ها
    هم دلم از خودم گرفت بعدش هم از اون جمعیتی که باعث این اتفاق شدند.
    بله شرایط شما جای تاسف داره اگر همه دیدن شما در حال نمازید واقعا جای تاسف داره که چنین بی تفاوت بودن نسبت به یک نماز گزار و قران و مهر کربلا... اما منو گویا کسی ندید چون کنار ستون بودم...

19. صلوات ها 2

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    ببخشید متوجه نشدم اصلا.... یعنی من باید به حرف مردم توجه کنم که می گویند در حال نمازم یا نه یا می دانند در حالم نمازم یا نه.... مگه من برای مردم نماز می خونم... یا من بد متوجه شدم... در ثانی این یک موقعیت اضطراری و غیر منتظره هست.... یعنی بی حرکت بودن و سکوت من عمدی نبوده که....پس این جواب ایت الله بهجت مورد این خاص نیست....برای عمد این کار فرمودن باطله نه برای منی که نمی تونم تکون بخورم....برای مثال مگه حضرت محمد صل الله علیه و اله وقتی کودکی روی پشتشون میاد وسط نماز ایست نمی کنن تا کودک پایین بیاد.....من مرجعم ایت الله بهجت هست اما برای اینکه دقیق تر به مطلب رسیدگی بشه اگه چیزی مشابه در سایر مراجع بزرگوار هست ذکر کنید...من کلی ذوق کردم جون سالم بدر بردم از این نماز...خدا نکنه باطل باشه..ممنون
    خوب دوست عزیز شما که مخالفی و قبول نمیکنی که شاید نمازت قبول نشده باشه، و مطمئن هستی، چون اینجوری گفتی که خدا نکنه قبول نشده باشه، مگه میشه و...، خوب شما که اعتقادت اینه دیگه چرا اومدی اینجا سوال کردی؟ نظر مخالف رو که قبول نداری و همونی که توی نظرته قبول داری پس اینجا هرچی گفته بشه هم روی شما تاثیر نداره و نظرت همونه که بود از قبل

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری