آی پسر و دختر مذهبی...!

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آی پسر و دختر مذهبی...!

اول راه بودیم...
گفتن فضای مجازی، شده ابزار تبلیغاتی دشمن...!
بچه مذهبی ها عقب نمونید...!
"آنقدر صفحه بسازید و مطلب نشر دهید و دینتان را به عالم نشان دهید که آنها عقب بکشند..."
اما چه شد...!
کم کم صفحه های عقیدتی خصوصی شد...
کم کم عکس های شخصی...
کم کم "اشتراک زندگی خصوصی" با همه...
کم کم "خواهر"
"برادر"
"خواهر عزیزم"
"برادر گلم"...
کم کم بچه مذهبی ها "کم حیا" شدند...
کم کم شوخی با نامحرم ...
کم کم چت...
مگه جایی که فقط تو باشی و نامحرم،
نفر سوم شیطون نیست...!؟

فتأمل
کم کم دشمن ها به اهدافشون رسیدن،
کم کم...
علیکم بانفسکم...

آقاپسر مذهبی...!
حداقل روی اهداف نفسانی خودت،
پوشش دین و جذب حداکثری نذار...!

خانم چادری...!
آقایی که با دیدن عکست که اتفاقا توشم باحجابی،
میگه خدا حفظت کنه،
میگه چادر بهت میاد...!

آی پسر و دختر مذهبی...!
نکنه منتظری شیطون ،
با حربه ی پارتی و شماره دادن و دوردور کردن بیاد سراغت!؟
تو هم با افتخار احساس کنی چقدر مومنی...!
نخیر...
برای امثال ما از اینجا ها شروع میشه،
که کمتر احساس گناه کنیم،
که کم کم از راه به در بشیم...
به یه جایی میرسی می بینی ،
دیگه اشک نداری...
حال نماز و دعا نداری...
دیگه اصلا نماز شب کیلویی چند...!؟
دعای کمیل...!؟
مال قدیما بود...
کم کم آلارم نفس لوامه خاموش میشه...
بترس...
همین که نماز اول وقتت از دست بره،
باعث خوشحالی دشمنه...!
آره، اینطوریاست...
اول راه بودیم ،

ولی حالا دیگه زدیم تو جاده خاکی...
مواظب باش....
همین.

آقا پسر جوان / دختر خانم جوان

بیا اگر گــــنـــاه
می کنیــم

نگوییــم جــــوانـــی
کـــردیـــــم

به جــوانــی علــــی اکـــبـــر'علیه السلام'
بــرمیخــــــورد........

دوستان سلام

نقل قول:
به عنوان یک افسر جنگ نرم وقتی دیدم همه برنامه هایی مثل ویچت، وایبر ، واتس اپ، تانگو، لاین و اینستاگرام روی گوشی های خودشون نصب می کنن برام جالب شد تا ببینم این برنامه ها چی دارن که اینقدر مردم رو به خودشون جذب کرده.

اوایل همه اون هایی که شماره من رو داشتن کیف می کردن که به به فلانی هم وارد این برنامه ها شده و شروع به خوش آمد گویی می کردن. اما لحن صحبت کردن همه خیلی خودمونی بود. حتی خانم های نامحرمی که یا همکلاسی بودن یا برای کارهای اداری شماره ام رو داشتن. برام جالب بود که تو این فضا هیچکس هیچکس رو غریبه نمیدونست.
اما بعد چند وقت استفاده از این برنامه ها پرده ها کنار رفت و ماهیت اصلی اون هارو کشف کردم که باعث شد سریعاً تمام این شبکه های اجتماعی رو از روی گوشی همراهم حذف کنم.

اصل ماجرا چه بود؟ (اسامی استفاده شده غیر واقعی می باشند)
یک روز تصمیم گرفتم برم به پروفایل افرادی که جزء دوستانم به من اضافه شده بودن. رفتم تو پروفایل آقا حمید یکی از بچه های گل و مذهبی که یکدفه چشمم افتاد به نظرات یکی از مطالب ارسالیش. چندتا دخترخانم جوون که عکس های بی حجابی رو آواتارشون گذاشته بودن برای آقا حمید نظر گذاشته بودن و آقا حمید ماهم براشون نوشته بود: ممنون نازی جون. به سلام فاطی کوچولو چه عجب کجایی دختر؟

چند لحظه مات و مبهوت بودم که این همون حمید بچه مثبت خودمونه که الان با دخترای نامحرم و بی حجاب اینجوری داره حرف میزنه؟ حتی اگه فامیلشونم باشه نه حمیدی که میشناسم اینجور پسریه نه اینکار شرعاً درسته. خیلی ناراحت شدم.

بیخیال حمید شدم و رفتم تو پرو فایل سعید از دوستای گل روزگار که یهوو دیدم اوه اوه عکس شخصی با خانمش که لباس مناسبی نداشته رو انتشار داده که سریع پریدم بیرون. پیش خودم گفتم سعید از تو بعید بود تواینقدر با غیرت بودی آخه چرا؟

گفتم سعید هم بیخیال که چشمم افتاد به پروفایل یکی از همکلاسی های خانم و که خیلی خانم سرسنگینی بود. تا وارد شدم دیدم برا هر مطلب ارسالیش چندین پسر عتیقه لایک و نظر گذاشتن و اون خانم همکلاسی هم با شوخ طبعی و بدون رعایت حریم محرم و نامحرم شروع به شوخی های دور از شأنش کرده بود.

تو پروفایل هرکسی می رفتم یا عکس مناسبی نداشت یا چیزهایی میدیدم و میخوندم که کلا با اون شخصیتی که از اون طرف انتظار داشتم زمین تا آسمون فرق داشت. بله تازه متوجه شده بودم هدف اصلی این شبکه های موبایلی تنها جاسوسی نیست بلکه اون ها حریم های بین مردم رو هدف قرار داده اند. وقتی بین من و دوستم حریم ها شکسته بشود زمینه های بی اعتمادی و شک بوجود میاد. وقتی بی اعتمادی و شک بوجود بیاد کم کم به سمت جامعه ای خواهیم رفت که هیچ اعتمادی در اون نیست.

داستان مرگ خاموش سربازان آمریکایی
بعد از جنگ آمریکا با کره، ژنرال ویلیام مایر که بعدها به سمت روانکاو ارشد ارتش آمریکا منصوب شد، یکی از پیچیده ترین موارد تاریخ جنگ در جهان را مورد مطالعه قرار میداد.
حدود 1000 نفر از نظامیان آمریکایی در کره، در اردوگاهی زندانی شده بودند که از استانداردهای بین المللی برخوردار بود. زندان با تعریف متعارف تقریباً محصور نبود. آب و غذا و امکانات به وفور یافت میشد. از هیچیک از تکنیکهای متداول شکنجه استفاده نمیشد.
اما بیشترین آمار مرگ زندانیان در این اردوگاه گزارش شده بود. زندانیان به مرگ طبیعی می مردند. امکانات فرار وجود داشت اما فرار نمیکردند. بسیاری از آنها شب میخوابیدند و صبح دیگر بیدار نمیشدند.

آنهایی که مانده بودند احترام درجات نظامی را میان خود رعایت نمیکردند و عموماً با زندانبانان خود طرح دوستی میریختند. دلیل این رویداد، سالها مورد مطالعه قرار گرفت و ویلیام مایر نتیجه تحقیقات خود را به این شرح ارائه کرد:
«در این اردوگاه، فقط نامه هایی که حاوی خبرهای بد بودند به دست زندانیان رسیده میشد. نامه های مثبت و امیدبخش تحویل نمیشدند. هر روز از زندانیان میخواستند در مقابل جمع، خاطره یکی از مواردی که به دوستان خود خیانت کرده اند، یا میتوانستند خدمتی بکنند و نکرده اند را تعریف کنند. هر کس که جاسوسی سایر زندانیان را میکرد، سیگار جایزه میگرفت. اما کسی که در موردش جاسوسی شده بود هیچ نوع تنبیهی نمیشد. همه به جاسوسی برای دریافت جایزه (که خطری هم برای دوستانشان نداشت) عادت کرده بودند».
تحقیقات نشان داد که این سه تکنیک در کنار هم، سربازان را به نقطه مرگ رسانده است. با دریافت خبرهای منتخب (فقط منفی) امید از بین میرفت. با جاسوسی، عزت نفس زندانیان تخریب میشد و خود را انسانی پست می یافتند. با تعریف خیانتها، اعتبار آنها نزد همگروهی ها از بین میرفت. و این هر سه برای پایان یافتن انگیزه زندگی، و مرگ های خاموش کافی بود. این سبک شکنجه، شکنجه خاموش نامیده میشود. چقدر در زندگی خود و اطرافیان خود را به صورت خاموش شکنجه کرده ایم؟

پ,ن : دردسر عضویت من در این شبکه ها این بود که به دلیل کار دانشجویی که در دانشگاه انجام میدم شماره تلفنم بین خیلی از دانشجوها پخش شده بود و هرکسی هم که عضو این شبکه های اجتماعی موبایلی بود به راحتی به پروفایل من دسترسی داشت. عکس پروفایل من تو دل یک جنگل کنار رودخانه بود. یکی از خانم ها عکس پروفایل من رو روی گوشی خودش ذخیره کرده بود و بین دانشجو ها اون رو نشون می داد و شایعه درست کرده بود که با من رفته جنگل و از من عکس گرفته. اما خدارو شکر همه من رو خوب میشناختن و سریع جلوی اون خانم رو گرفتن و هیچکس هم حرف اون خانم رو باور نکرد.

http://www.313135.com/post/4103

علی علی

تا دنیا دنیاست دختر دختر است و پسر پسر...
این روزها فضای واقعیش هم پر است از روابطی که بین نامحرم ها شکل می گیرد و قرار است فقط همکارانه،فقط دوستانه، فقط هم کلاسانه و هزار جور فقط دیگر باقی بماند اما... با واقعیت نمی توان جنگید... واقعیت را باید شناخت؛ تا دنیا دنیاست... حساب دختر و پسر جداست! فرقی هم نمی خورد...
صورتش را ببینی و فامیل واقعی اش را بدانی یا فقط یک آواتار باشد در روی یک صفحه الکترونیک... وقتی پایت را به دنیای روابط اینچنینی باز کردی بدان که بر خلاف تصورت... تو یک استثنا نیستی... طرف مقابلت هم همینطور...پس... زودتر تصمیم بگیر... اگر چشم هایی هست که باید از آنها حیا کنی، قبل از قدم اولت... قبل از کلیک اولت... به آن ها نگاه کن

رابطه سالم دختر و پسر ؟

باید رابطه شرعی و سالم را تعریف کرد. رابطه شرعی و سالم دختر با پسر نامحرم یعنی ارتباط کلامی و غیر کلامی در چهارچوب مقررات اسلامی.
به عبارت دیگر: حرف زدن، نگاه کردن و غیره بدون قصد لذت صورت گیرد.
همان گونه که در جامعه این نوع ارتباطات دیده می‌شود، مثل رجوع به پزشک،‌خرید از بازار، حضور در محل کار و محل تحصیل و ارتباط با معلم و استاد و همکار و مدیر اما اگر ارتباط به طور وسیع انجام گیرد و هر دختر و پسری با هم راحت ارتباط برقرار کنند، تضمینی برای رعایت آن اصول نیست.
جاذبه جنسی و طبیعی دختر و پسر به ویژه در سنین جوانی، زمینه انحراف ارتباط‌ها را فراهم می‌سازد و ارتباط‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بر این اساس، دین به ما هشدار می‌دهد که هرگاه دو غیر همجنس، در قالب هر ارتباطی در مکانی خلوت و دور از دید دیگران قرار گیرند، شیطان با آنها خواهد بود و روابط صحیح را تهدید می‌کند.
تهدید در روابط دختر با دختر یا پسر با پسر کم‌تر است. روشن است که واقعیت غریزه جنسی در روابط دختر و پسر جوان وجود دارد و نمی توان آن را انکار کرد ، پس وقتی روابط دوستانه می شود ، مرزهای شرعی کم کم نادیده گرفته می شود. پس تنها زمانی می تواند روابط اشکال نداشته باشد که صرفا به صورت روابط کاری یا شغلی و به اندازه ضرورت باشد ؛ در غیر این صورت این گونه روابط به شدت آسیب پذیر خواهد بود.
نکته دیگر که حساسیت این نوع ارتباط را فزونی می‌بخشد، پیامد منفی شکست یا منحرف شدن روابط انسانی، به سبب جاذبه جنسی است. اگر ارتباط به انحراف گراید، سبب از دست رفتن آبرو و حیثیت اجتماعی و سرمایه زندگی، نیز ارزش و کرامت انسانی دختر و پسر می‌گردد که جبران ناپذیر است.

این مطلب روازجایی کپی کردم،فکرمی کنم تذکراین نکات نیزخالی ازلطف نباشند:
اگرعضوهریک ازگروه های اجتماعی میباشیدتوجه فرمایید:

تعجب نكنيد...

خواهران و برادرانم...
نيازي نيست ديگران بدونند ک آيا من در زندگى مشترکم با همسر خود خوشبختم ..
نيازي نيست از غذا يا نوشيدني خود عكس بگيريم و آن را به عنوان عكس پروفايل خود قرار دهيم يا آن را براي گروپها بفرستيم..
خانمی حتى اگر همسرش قطعه شوکولاتى واسش مياره ، ازون عكس ميگيره و در پروفايلش مينويسه: اي تاج سرم.. ازت ممنونم!!!خب به دیگران چه مربوطه که شماازهمسرت ممنونی!باش،لازمه همه بدونن!جالب اینجاست شایداین همه که ازهمسرت توگروه جلوی بقیه تشکرمی کنی توخونه بابت کارهاش به اندازه ی کافی ازخودش تشکرنکرده نباشی!!
به نظرتون اسم این روچیزی جزتفاخرمیشه گذاشت؟به کی میخوای پزبدی؟چی رومی خوای ،به کی! اثبات کنی؟

حریم هارانابودنکنیم.باحفظ حرمت هازندگی شیرین تری خواهیم داشت.

برادرم..
نيازي نيست عكس بچه هاى خودتو به نمايش بذاري..
چ بسيارند اونايي كه آرزوي بچه هاي تو رو دارن..
يا چشمانى شيطاني كه به هنگام ديدن عكس بچه هات خدا رو ذكر نميكنه

بعدشم مياي تو وضعيتت مينويسي.. "خدا بچه هامو حفظ کنه "
وضعيت *واتساپ * جاى دعا کردن نيست
بلكه تو داري اونا رو به نمايش ميذاري.
حتی شایدبچه ی شماکه بزرگ شدازاین کارشماراضی نباشه!
ازاین بدترزمانی هست که ازمادرفرزندان هم تعریف وتمجیدهایی می کنیدوازکدبانوبودنش اونقدر تعریف می کنیدکه دل هرخواننده ای روتحت تاثیرقرارمیده!وچقدرپیام های پرازافسوس براتون میادکه خوش به حالت....!
یاحتی گاهی اگه همسرت باهات بدرفتاری کرده اگرجایی کم گذاشته میای وباهزاران نفردیگه ،ناراحتی هاتوبه اشتراک میذاری،اونوقت برات پیام میاد:چه همسربدی داری،من که یک لحظه هم نمیتونم تحملش کنم،جای شمابودم طلاقش می دادم!وشماکم کم به این فکرمی کنی چراتاحالابه فکر،ترکش نیافتاده بودم....،یاخانوم دیگه ای براتون پیام می ده:همسرشماقدرشمارونمیدونه من اگرجای خانومتون بودم فلان کارومی کردم و...!واونقدرازشماتعریف می کنه،که واقعافکرمی کنیدتحت چه ظلم بزرگی هستیدوخودتون خبرندارید!اینجاست که زندگی کم کم نابودمیشه،شمااززنت دلسردمیشی دیگه به دلت نمیشینه،واین میشه آغازبدبختی ها.......

خواهرم...
نيازي نيست ديگران عکس همسرتو در واتساپ یاهرگروه وشبکه ی دیگه ای ببينن ، تو با اين كار نعمتي رو كه خيليا ازش محرومن داري در معرض ديد همه قرار ميدي... پس از خدا بترس و تقوا پيشه کن و مواظب خودت باش.
نیازی نیست عکس جهیزیه وخانه ی جدیدت رودرگروه قراربدی!شایددختری که همسریاخانوادش نمیتونن همچین امکاناتی براش فراهم کنن دلش بشکنه،شایدازشوهرش بدش بیادکه اندازه ی شوهرشمانمیتونه امکانات زیردستش بریزه،اینقدرازکادوهای گرونی که همسرت برات خریده تعریف نکن،ازاینکه همسرت یک جشن بزرگ برات تدارک دیده،ازاینکه همسرت بلیط فلان جاروخریده،ازاینکه دیشب مهمونی داشتین وشماصدجورغذاودسردرست کردین!وچقدرمادرشوهرتون ازتون تعریف کرده!،اگرهفته پیش شمابه آنتالیاسفرکردین لازم نیست عکسشوبقیه هم ببینن؟اصلاببینن که چی بشه؟خب رفتی که رفتی!شایدبعضی هانداشته باشند!چرادل یه دخترونسبت به شوهرش سردمی کنی!چراباعث میشی اون فکرکنه درزندگیش یک آدم شکست خوردس!فقط به خاطراینکه همسرش نمیتونه کارایی که شوهرشمابراتون انجام میده روانجام بده!هیچ میدونی اگه زندگیش به خاطراین چیزهاسردبشه، توهم مقصربودی؟

��برادرم ...* خواهرم ...

رازهاي زندگيتون و خونتون رو پيش خودتون نگه دارين.. ��
خداوند عيبهاي ما رو پوشونده فلذا ما هم بايد عيبها و مشكلات خودمونو واسه ديگران فاش نكنيم. 
خداوند ما و شما را حفظ كند... 
و از شر و بدي هر صاحب بدي در امان نگه دارد... 

به اين گفته ها فکر كنيد و به آن عمل كنيد و ديگران را نيز آگاه سازيد،شایدناخواسته مانیزاین کارهاراانجام داده باشیم ،وآنقدرعادی شده باشدکه اصلامتوجه اشتباه بودن کارمان نشویم
بیاییم ومن مجازی خودرااصلاح کنیم.

[=arial black]واقعا به دیگران چه ربطی داره شما غذاچی می خورید که عکسش رو میذارید داخل وایبر اون وقت فکر نمی کنید که شاید بقیه دلشون بخواد والان امکان تهیه اش نباشه

همون دختر خانمی که موقع سلام کردن به پسر نامحرم فامیل لپاش سرخ میشد حالا در دنیای مجازی ایشون رو .....جون خطاب می کنه

وقتی هم که از مضرات این برنامه ها صحبت می کنی می فرمایند که شما از جامعه عقبی

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
والا من نه وایبر دارم نه واتساپ نه اهل خیلی از این لوس بازی ها که گفتین و نمیدونم تا چه حدش درسته اما اون طور که از دیگران شنیدم همین طوریه
میخوام بگم چه معنی داره صبح تا شب و شب تا صبح همه تو حلق هم باشن
یخورده به خود اومدن هم خوبه آدم وقتی نمیتونه گره از مشکلات دیگران باز کنه چرا گره روی گره میزنه

دوستان سلام

بنده نیز استفاده نمی کنم.
ضررهای این برنامه ها به مراتب بدتر و بیشتر از نفع آنهاست.

علی علی

بسم رب الحیدر

بنت الحسین;640152 نوشت:
[=arial black]همون دختر خانمی که موقع سلام کردن به پسر نامحرم فامیل لپاش سرخ میشد حالا در دنیای مجازی ایشون رو .....جون خطاب می کنه

سلام و ادب
خیلی زیبا و واقعیت گسترده ای هست
تو تایپیکای دیگم گفتم خودم استفاده میکنم و اگه فرهنگ و جنبه اکثریت جامعه این نبود که الان هست به همه بچه مذهبیا توصیه و اصرار میکردم حضور داشته باشن چون حضور متدینین رو در این فضاها خیلی مهم میدونم
اما الان حتی به 1 نفرم توصیه نمی کنم

مکلف;640393 نوشت:
دوستان سلام

بنده نیز استفاده نمی کنم.
ضررهای این برنامه ها به مراتب بدتر و بیشتر از نفع آنهاست.

علی علی

البته واسه همه اینجوری نیست

به کجا داریم میریم
منم استفاده نمی کنم
امروز با یکی از رفقا گپ می زدم
می گفت اوضاع تانگو خیلی خرابه

مکلف;630966 نوشت:
به عنوان یک افسر جنگ نرم وقتی دیدم همه برنامه هایی مثل ویچت، وایبر ، واتس اپ، تانگو، لاین و اینستاگرام روی گوشی های خودشون نصب می کنن برام جالب شد تا ببینم این برنامه ها چی دارن که اینقدر مردم رو به خودشون جذب کرده.

اوایل همه اون هایی که شماره من رو داشتن کیف می کردن که به به فلانی هم وارد این برنامه ها شده و شروع به خوش آمد گویی می کردن. اما لحن صحبت کردن همه خیلی خودمونی بود. حتی خانم های نامحرمی که یا همکلاسی بودن یا برای کارهای اداری شماره ام رو داشتن. برام جالب بود که تو این فضا هیچکس هیچکس رو غریبه نمیدونست.
اما بعد چند وقت استفاده از این برنامه ها پرده ها کنار رفت و ماهیت اصلی اون هارو کشف کردم که باعث شد سریعاً تمام این شبکه های اجتماعی رو از روی گوشی همراهم حذف کنم.

اصل ماجرا چه بود؟ (اسامی استفاده شده غیر واقعی می باشند)
یک روز تصمیم گرفتم برم به پروفایل افرادی که جزء دوستانم به من اضافه شده بودن. رفتم تو پروفایل آقا حمید یکی از بچه های گل و مذهبی که یکدفه چشمم افتاد به نظرات یکی از مطالب ارسالیش. چندتا دخترخانم جوون که عکس های بی حجابی رو آواتارشون گذاشته بودن برای آقا حمید نظر گذاشته بودن و آقا حمید ماهم براشون نوشته بود: ممنون نازی جون. به سلام فاطی کوچولو چه عجب کجایی دختر؟

چند لحظه مات و مبهوت بودم که این همون حمید بچه مثبت خودمونه که الان با دخترای نامحرم و بی حجاب اینجوری داره حرف میزنه؟ حتی اگه فامیلشونم باشه نه حمیدی که میشناسم اینجور پسریه نه اینکار شرعاً درسته. خیلی ناراحت شدم.

بیخیال حمید شدم و رفتم تو پرو فایل سعید از دوستای گل روزگار که یهوو دیدم اوه اوه عکس شخصی با خانمش که لباس مناسبی نداشته رو انتشار داده که سریع پریدم بیرون. پیش خودم گفتم سعید از تو بعید بود تواینقدر با غیرت بودی آخه چرا؟

گفتم سعید هم بیخیال که چشمم افتاد به پروفایل یکی از همکلاسی های خانم و که خیلی خانم سرسنگینی بود. تا وارد شدم دیدم برا هر مطلب ارسالیش چندین پسر عتیقه لایک و نظر گذاشتن و اون خانم همکلاسی هم با شوخ طبعی و بدون رعایت حریم محرم و نامحرم شروع به شوخی های دور از شأنش کرده بود.

تو پروفایل هرکسی می رفتم یا عکس مناسبی نداشت یا چیزهایی میدیدم و میخوندم که کلا با اون شخصیتی که از اون طرف انتظار داشتم زمین تا آسمون فرق داشت. بله تازه متوجه شده بودم هدف اصلی این شبکه های موبایلی تنها جاسوسی نیست بلکه اون ها حریم های بین مردم رو هدف قرار داده اند. وقتی بین من و دوستم حریم ها شکسته بشود زمینه های بی اعتمادی و شک بوجود میاد. وقتی بی اعتمادی و شک بوجود بیاد کم کم به سمت جامعه ای خواهیم رفت که هیچ اعتمادی در اون نیست.

داستان مرگ خاموش سربازان آمریکایی
بعد از جنگ آمریکا با کره، ژنرال ویلیام مایر که بعدها به سمت روانکاو ارشد ارتش آمریکا منصوب شد، یکی از پیچیده ترین موارد تاریخ جنگ در جهان را مورد مطالعه قرار میداد.
حدود 1000 نفر از نظامیان آمریکایی در کره، در اردوگاهی زندانی شده بودند که از استانداردهای بین المللی برخوردار بود. زندان با تعریف متعارف تقریباً محصور نبود. آب و غذا و امکانات به وفور یافت میشد. از هیچیک از تکنیکهای متداول شکنجه استفاده نمیشد.
اما بیشترین آمار مرگ زندانیان در این اردوگاه گزارش شده بود. زندانیان به مرگ طبیعی می مردند. امکانات فرار وجود داشت اما فرار نمیکردند. بسیاری از آنها شب میخوابیدند و صبح دیگر بیدار نمیشدند.

آنهایی که مانده بودند احترام درجات نظامی را میان خود رعایت نمیکردند و عموماً با زندانبانان خود طرح دوستی میریختند. دلیل این رویداد، سالها مورد مطالعه قرار گرفت و ویلیام مایر نتیجه تحقیقات خود را به این شرح ارائه کرد:
«در این اردوگاه، فقط نامه هایی که حاوی خبرهای بد بودند به دست زندانیان رسیده میشد. نامه های مثبت و امیدبخش تحویل نمیشدند. هر روز از زندانیان میخواستند در مقابل جمع، خاطره یکی از مواردی که به دوستان خود خیانت کرده اند، یا میتوانستند خدمتی بکنند و نکرده اند را تعریف کنند. هر کس که جاسوسی سایر زندانیان را میکرد، سیگار جایزه میگرفت. اما کسی که در موردش جاسوسی شده بود هیچ نوع تنبیهی نمیشد. همه به جاسوسی برای دریافت جایزه (که خطری هم برای دوستانشان نداشت) عادت کرده بودند».
تحقیقات نشان داد که این سه تکنیک در کنار هم، سربازان را به نقطه مرگ رسانده است. با دریافت خبرهای منتخب (فقط منفی) امید از بین میرفت. با جاسوسی، عزت نفس زندانیان تخریب میشد و خود را انسانی پست می یافتند. با تعریف خیانتها، اعتبار آنها نزد همگروهی ها از بین میرفت. و این هر سه برای پایان یافتن انگیزه زندگی، و مرگ های خاموش کافی بود. این سبک شکنجه، شکنجه خاموش نامیده میشود. چقدر در زندگی خود و اطرافیان خود را به صورت خاموش شکنجه کرده ایم؟

پ,ن : دردسر عضویت من در این شبکه ها این بود که به دلیل کار دانشجویی که در دانشگاه انجام میدم شماره تلفنم بین خیلی از دانشجوها پخش شده بود و هرکسی هم که عضو این شبکه های اجتماعی موبایلی بود به راحتی به پروفایل من دسترسی داشت. عکس پروفایل من تو دل یک جنگل کنار رودخانه بود. یکی از خانم ها عکس پروفایل من رو روی گوشی خودش ذخیره کرده بود و بین دانشجو ها اون رو نشون می داد و شایعه درست کرده بود که با من رفته جنگل و از من عکس گرفته. اما خدارو شکر همه من رو خوب میشناختن و سریع جلوی اون خانم رو گرفتن و هیچکس هم حرف اون خانم رو باور نکرد.

داستان علمی تخیلی بود؟

سلام

بنظر بنده نباید هر کسی بره داخل این جور چیزها گروهی یا صحفه ی دینی ایجاد کنه وقتی که ! وقتی که تخصصی نداره یا اطلاعاتش کمه! هر چند هدفش مقدسه!
(حتی خیلهاشون بلد نیستند درست کپی کنند از مثلا همین جوابهای کارشناسان این سایت)

مثلا کسی رو میشناسم که میگفت: * در محیط یک سایت چت بودم در گروه دینیش .(بماند که فرقش با سایر گروه ها فقط اسم گروهه) خانمی ادا میکرد اینجا سنی هست ؟ بنده خودمو سنی جا زدم و ایشون حتی نمیدونست امامت کجای قرانه و .... اخرش هم که گفتم اول برو خوب یاد بگیر بعد حرف بزن ازم ناراحت شد و بهم گفت دروغگو! شیعه دروغ نمیگه.*

باید مثل این سایت در این نوع گروها چت باشه. تا رسمی و معتبر باشه.اینکه بگیم اگه خودمون هم واردش بشیم اونم بطور رسمی یعنی تایید اینجور مکانها تفکر اشتباهی هستش.

saharandishe;609307 نوشت:
اول راه بودیم...
گفتن فضای مجازی، شده ابزار تبلیغاتی دشمن...!
بچه مذهبی ها عقب نمونید...!
"آنقدر صفحه بسازید و مطلب نشر دهید و دینتان را به عالم نشان دهید که آنها عقب بکشند..."
اما چه شد...!
کم کم صفحه های عقیدتی خصوصی شد...
کم کم عکس های شخصی...
کم کم "اشتراک زندگی خصوصی" با همه...
کم کم "خواهر"
"برادر"
"خواهر عزیزم"
"برادر گلم"...
کم کم بچه مذهبی ها "کم حیا" شدند...
کم کم شوخی با نامحرم ...
کم کم چت...
مگه جایی که فقط تو باشی و نامحرم،
نفر سوم شیطون نیست...!؟

فتأمل
کم کم دشمن ها به اهدافشون رسیدن،
کم کم...
علیکم بانفسکم...

آقاپسر مذهبی...!
حداقل روی اهداف نفسانی خودت،
پوشش دین و جذب حداکثری نذار...!

خانم چادری...!
آقایی که با دیدن عکست که اتفاقا توشم باحجابی،
میگه خدا حفظت کنه،
میگه چادر بهت میاد...!

آی پسر و دختر مذهبی...!
نکنه منتظری شیطون ،
با حربه ی پارتی و شماره دادن و دوردور کردن بیاد سراغت!؟
تو هم با افتخار احساس کنی چقدر مومنی...!
نخیر...
برای امثال ما از اینجا ها شروع میشه،
که کمتر احساس گناه کنیم،
که کم کم از راه به در بشیم...
به یه جایی میرسی می بینی ،
دیگه اشک نداری...
حال نماز و دعا نداری...
دیگه اصلا نماز شب کیلویی چند...!؟
دعای کمیل...!؟
مال قدیما بود...
کم کم آلارم نفس لوامه خاموش میشه...
بترس...
همین که نماز اول وقتت از دست بره،
باعث خوشحالی دشمنه...!
آره، اینطوریاست...
اول راه بودیم ،

ولی حالا دیگه زدیم تو جاده خاکی...
مواظب باش....
همین.

سلام

فوق العاده " درس " زیبایی بود

مـــــــــمــــنونم

سپاس ویژه بابت مطلبت خواهر

سلام بر شما...
"تفاخر"
متاسفانه چیزی که بیشتر از همه در صفحات اینگونه نرم افزارها وجود دارد تفاخر است!اگر می دانستند که بیش از یک میلیارد انسان در دنیا دچار سوء تغذیه هست و هر روز تقریبا دوازده هزار نفر به دلیل گرسنگی جان خود را از دست می دهند باز هم عکسی از غذای خود می گذاشتند تا به آن افتخار کنند؟چهره های پر از آرایش خانم ها هم در این شبکه ها جای افسوس دارد .ایران در جهان هفتین کشور است از نظر استفاده از لوازم آرایش با اینکه بانوان ایرانی در اصل چهره ی زشتی ندارد،اولین کشور از نظر جراحی بینی ! رکورد های خوبی است نه؟؟؟
وقتی روابط و هنجارها در این شبکه ها عادی مشود کم کم به زندگی واقعی ما نفوذ پیدا می کند هیچ بعید نیست در آینده همانگونه شویم که اکنون در شبکه های مجازی هستیم! مردم الگو می گیرند،هنر پیشه و ورزشکاری که از نمایش غذا و خانه و همسرش گذشته و اکنون تمام افتخارش به عکسی است که در سفرش به خارج از کشور گرفته است! می تواند الگوی خوبی باشد؟؟؟مردم الگو می گیرند. اداره و روزنامه ای که به جای شماره تلفن و سایت رسمی صفحه ای در وایبر و اینستاگرام به شما معرفی می کند آیا کار عاقلانه ای انجام میدهد؟؟؟
به بهانه ی ارتباط موثرتر وسریع تر...به بهانه ی هزینه ... به بهانه ی به روز بودن ... چه ارزش های گران قیمتی را ازدست میدهیم؟؟؟ آیا حیاء و غیرت و تواضع معاوضه شدنی است؟؟؟
خدا را شاکرم که مرا از این نعمت بهره مند فرمود که عضو وایبر و تانگو و... نیستم! به جای آن کتاب می خوانم ،آشپزی می کنم! تفکر می کنم و از دنیای واقعی بهره مند میشوم!

درد بودن تلوزیون و رادیو رایانه و اس ام اس کم بود که این وایبر و واتساپ هم اضافه شد
صبح تا شب که بیرونیم خدا رو شکر زن و مرد هم نداره شب هم هرکسی توی اتاق خودشه
میخنده گریه میکنه واسه آدم های مجازی
من عاشق اینم که برق بره انقدر مزه میده
البته تا زمانی که گوشی نبود ها این ها هم نباشه بازی هاش که هست
منظورم از این حرف ها این چقدر دور هم جمع میشیم چقدر اصل حاله هم رو میپرسیم
کاش فقط کمی روابط دنیای مجازی حتی بیرون از خونه مرز بندی میشد تا کمی آرامش رو احساس کنیم

ما آدم های مجازی فکر می کنیم خیلی سرمان می شود

از دوستی های مجازی لذت می بریم

ما آدم های مجازی، خنده هایمان هم مجازی شده است.

مجازی متولد می شویم و با یک block یا remove می میریم.

ما آدم های مجازی، مجازی اعتراض می کنیم و به شکل مضحکی احساس شجاعت بهمان دست می دهد!

ما آدم های مجازی، مجازی عاشق می شویم و مجازی فارغ!!

ما آدم های مجازی، حتی مجازی سر دلمان کلاه می گذاریم.

مجازی به عزیزترینمان خیانت می کنیم آن هم با بوسه های مجازی

الکی می خندیم، الکی اخم می کنیم، الکی گریه می کنیم و حتی سر خودمان هم کلاه می گذاریم

ما آدم های مجازی، وقتی در پوسته مجازیمان فرو می رویم سقوط می کنیم در دره تاریکی که در آن هیچ روحی از اندکی معاف نیست. همه در این تاریکی سهمی دارند، برخی کم و بعضی زیاد

ما آدم های مجازی کاملا مجازی گند زده ایم به زندگیمان!!

ما با یک like در امور خیریه شرکت می کنیم و با نوشتن یک dislike بدترین کشتار را در دورترین نقطه جهان محکوم می کنیم

ما آدم های مجازی، دنبال خدا در نت می گردیم و با دیدن یک لایک به او ایمان می آوریم و با نبودن همان لایک از او نا امید می شویم

ما آدم های مجازی، ساعت ها زل می زنیم به یک قاب 10 اینچ و در آن به تماشای جهان می نشینیم

و خلاصه اینکه ما آدم های مجازی خیلی موقع ها یادمان می رود که هیچ هیچ هیچ ایم!!

به نام الله

کاربران و دوستان عزیز سلام

چرا ما نباید از "لاین" و "تانگو" و "وایبر" و..... به نفع خودمون استفاده کنیم؟؟؟؟

چرا گروه هایی مذهبی و فرهنگی و غیره تشکیل ندیم؟؟؟

چرا وقتی همچین نرم افزاری هست به وسیله همین با دوستان عزیز گروه هایی تشکیل بشه به اسم ها مثلا "امام زمان عج " "وصایای امام" و خیلی چیزایی که بشه استفاده عالی برد

فقط یک چیز مهم:

خواهشا اطلاعات خصوصی و یا عکس شخصی خودتون رو در این نرم افزارها استفاده نکنید،،،،،
.
.
.
منتظر نظر دوستان

یا علی (ع)

اهورانی;640682 نوشت:
درد بودن تلوزیون و رادیو رایانه و اس ام اس کم بود که این وایبر و واتساپ هم اضافه شد
صبح تا شب که بیرونیم خدا رو شکر زن و مرد هم نداره شب هم هرکسی توی اتاق خودشه
میخنده گریه میکنه واسه آدم های مجازی
من عاشق اینم که برق بره انقدر مزه میده
البته تا زمانی که گوشی نبود ها این ها هم نباشه بازی هاش که هست
منظورم از این حرف ها این چقدر دور هم جمع میشیم چقدر اصل حاله هم رو میپرسیم
کاش فقط کمی روابط دنیای مجازی حتی بیرون از خونه مرز بندی میشد تا کمی آرامش رو احساس کنیم

اینطوری بهتر نیست (پست قبلیمو میگم)؟؟

ببینید شاید خوب باشه متاسفانه در حد شعار میمونه چون کاربرا کم هستن
در ثانی گاها توی همین سایت هم میبینیم بچه ها در رابطه با نظراتشون و ابراز اون از هم دلگیر میشن
و خوب به نظر این جانب اگه قراره کاری صورت بگیره باری به هر جهت نمیشه
باید یه کارشناس متعهد باشه واسه راهنمایی و رهبری و در این حال موضوعاتی باشه که اکثریت به سمتش کشیده بشن
مثلا به جای وصایای اما از وصایای امام حسین استفاده بشه و بعد در کنارش از وصایای امام
من به شخصه وایبر ندارم و حقیقتا فعلا هم بهش احتیاجیی ندارم
اما اگه قراره چنین کاری صورت بگیره حواستون باشه وقتی از دین و مذهب صحبت میکنین باید تمام ابعاد سنجیده بشه
کلمات خواهرم یا برادرم خوبه
اما یادتون باشه چقدر توی همین سایت تلاش شد تا روابط تعریف بشه به اسم مذهب نزنیم چشم و کور کنیم نکنه برای گوشزد اشتباهات دیگران رو زده کنیم
به هر حال یه سرگروه و یه گروه باتدبیر باید تا این کشتی به مقصد درستی برسه

اهورانی;642983 نوشت:
ببینید شاید خوب باشه متاسفانه در حد شعار میمونه چون کاربرا کم هستن
در ثانی گاها توی همین سایت هم میبینیم بچه ها در رابطه با نظراتشون و ابراز اون از هم دلگیر میشن
و خوب به نظر این جانب اگه قراره کاری صورت بگیره باری به هر جهت نمیشه
باید یه کارشناس متعهد باشه واسه راهنمایی و رهبری و در این حال موضوعاتی باشه که اکثریت به سمتش کشیده بشن
مثلا به جای وصایای اما از وصایای امام حسین استفاده بشه و بعد در کنارش از وصایای امام
من به شخصه وایبر ندارم و حقیقتا فعلا هم بهش احتیاجیی ندارم
اما اگه قراره چنین کاری صورت بگیره حواستون باشه وقتی از دین و مذهب صحبت میکنین باید تمام ابعاد سنجیده بشه
کلمات خواهرم یا برادرم خوبه
اما یادتون باشه چقدر توی همین سایت تلاش شد تا روابط تعریف بشه به اسم مذهب نزنیم چشم و کور کنیم نکنه برای گوشزد اشتباهات دیگران رو زده کنیم
به هر حال یه سرگروه و یه گروه باتدبیر باید تا این کشتی به مقصد درستی برسه

بله میدونم چقدر این کار حساس هستش

ولی ما هم نباید بی کار باشیم

الان دیگه ماهواره هارو جمع نمیکنن،،،، به جاش دارن آگاهی میدن به مردم تا مردم خودشون کنار بذارنش

حالا که جایگزینی برای ماهواره ها به وجود اومده ولی وقتی الان جایگزینی برای این نرم افزار ها نیست بهترین را ه این کار هستش

دوستان نظری دارن؟

سلام،اون دوستمون گفتم بیام گروه بسازیم تو این مسنجرها،دوست عزیز و دوستان دیگه،این مسنجرها جز مقاصد ضد ارزشی و جز سود کلان برای دشمنان ما فکر نکنم چیز دیگه داشته باشه،متاسفانه خیلی ها از این چیزا استفاده میکنن یکیش خود من که فقط از وایبر البته استفاده چه عرض کنم ،به هرحال بهتره یک اگاهی فکری ایجاد بشه به جای اینهمه سر وصدا دوستانی که خیلی اگه براشون مهمه تو هر شهر هستن شروع کنن به ساختن یک گروهو ایجاد بستری برای اگاهی،شروعکنن که جوون رو بیارن به سمت کتاب خوانی که جوون اگاهی کسب کنه و وقتی جوون بفهمه این بده خودش میزاره کنار،یا حداقل کمترش میکنه،شماها تو هر شهری هستین شروع کنید،زکات عمرتون حساب بشه ان شاا... نیت کنید بسم الله بگید،به نظرم این کار بهتره،

[="Navy"] لطفا تا اخر ،این متن را بخوانید.

بنده این متن هاروازجایی کپی کردم،وصرفا جهت تاثیرگزاری بیشتر،با لحن اصلی وبدون ویرایش جهت استفاده ی کاربران محترم قرار می دهم:

یه سوزن به خودمون/ این پست رو فقط بچه مذهبیا بخونن/ از هرجاش بهت برخورد دیگه نخون چون حسابی تنده

سلام داداش و خانوم محترم
شمایی که عکس پروفایلت مذهبیه اسمت مذهبیه مطالب مذهبیم پست میزاری
شمایی که کلی دم از مسجد و منبر و امام حسین ع و حضرت آقا و انقلاب اسلامی میزنی
بله شما!
بیجا میکنی با همون عکس میری واسه دختر یا پسر مردم متن عاشقانه
و سلام احوالپرسی میفرستی و باهاش کلی خصوصی حرف میزنی و لاو میترکونی آبروی بقیه رو هم میبری.....
دل شهید خلیلی رو میشکونی.......
داداش خواهری رو از کجای اسلام واسه خودتون دراوردید که تهش میشه فحشا؟؟؟؟؟!!!!!!!
تورو خدا نگو: انما المومنون اخوه
چون منم میگم:
برو آیه 25 سوره نساء و آیه 5 سوره مائده رو هم بخون که گفته:
《... ولا متخذی اخدان...》
...زنان را در پنهانی دوست خود نگیرید....
همین یدون حدیث برات کافیه:
«ابوبصیر می‌گوید: به زنی در روخوانی قرآن می‌دادم كمی با او شوخی كردم؛ وقتی خدمت امام باقر ـ علیه السّلام ـ رسیدم به من فرمود: چه چیزی به زن گفتی. رنگم پرید و خجالت كشیدم. بعد فرمود: دیگر به طرف آن زن مرو و درس مده»
باباجون داشت قرآن به طرف یاد میداد. مثل بعضیا صحبت نامربوط نمیکرد.......
غلط میکنی ازش شماره تلفن میخوای و ...
بیخود میکنی میری پروفایل یه عده ای یه سری مطالبو نخونده لایک میکنی بعد که بهت میگن این چه عکسیه یا چه متنیه لایک کردی، میگی ندیدم.
خیلی ادعات میشه آدمی؟ میری مشکل مردمو حل کنی؟
نکنه داری عقده ها و کمبودهات تو عالم واقعیت رو تو دنیای مجازی جبران میکنی؟
مشکل خودتو اول حل کن بعد به بهانه اصلاح دیگران.......
لا اله الا الله
اگر بیل زنی اول باغچه خودتو بیل بزن اینهمه مشکل داری بعد راه افتادی دنبال دختر پسر مردم که چی؟
چند نفرو خالصانه با اسلام و روحیه انقلابی آشنا کردی؟؟؟
ی وقت به بهانه جذب به مکتب، دفع از مکتب نکنیم!!!!
دلت خوشه چون ریش میذاریو دکمه اخلاصتو میبندی یا چون چادر سرت میکنی شیطون دورتو خیط کشیده ؟ نخیر قربان، نخیر خانم
سخت در اشتباهی
اتفاقا شیطون بیشتر حواسش به شماهاست

یا اون عکس و اسمتو بردار یا شانشو رعایت کن
غلط میکنی تا یکی اددت میکنه واسش پی ام میدی:
فلان تا پست دارم بلایک تا بلایکمت.
از عکس پروفایلت حیا کن آخه
مگه واسه پست مذهبی گدایی لایک میکنن؟؟؟؟
از شهدا شرم کنیم...
از برونسی،از ابراهیم هادی،از مهدی باکری. ...
جبهه هنوز هست،جنگ هنوز هست...
رفقا ما الان در جبهه فرهنگی با کمبود نیرو مواجه هستیم
جبهه فرهنگی هم شهید می خواهد...
اسلحه ما الان رایانه ماست...
لایک ها و کامنت های ما گلوله ی ماست....
پس هرکه دارد هوس کربوبلا بسم الله...

《اول به خودم گفتم بعد به یک عده قلیل》
[/]

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
سلام

بايد ريشه اي نگاه كرد،كمتر بايد از اينگوه نرم افزار ها و شبكه ها استفاده كرد.
سايتهايي مثل اسكدين فايده بيشتري دارند تا اين شبكه ها مطالعه سايت هاي ديني قدرت استدلال مذهبي ها رو در برابر شبهات بالا ميبره.امابا گذراندن بيشتر وقتمان در اين شبكه ها كم كم سواد ديني كم ميشه و برخي از مباحث ديني رو فراموش ميكنيم.
خلاصه اين كه به جاي فعاليت در اين گروه ها سعي كنيد زندگي موفقي داشته باشيد تا الگوي ديگران بشويد.[/]

saharandishe;667084 نوشت:
لطفا تا اخر ،این متن را بخوانید.

بنده این متن هاروازجایی کپی کردم،وصرفا جهت تاثیرگزاری بیشتر،با لحن اصلی وبدون ویرایش جهت استفاده ی کاربران محترم قرار می دهم:

یه سوزن به خودمون/ این پست رو فقط بچه مذهبیا بخونن/ از هرجاش بهت برخورد دیگه نخون چون حسابی تنده

سلام داداش و خانوم محترم
شمایی که عکس پروفایلت مذهبیه اسمت مذهبیه مطالب مذهبیم پست میزاری
شمایی که کلی دم از مسجد و منبر و امام حسین ع و حضرت آقا و انقلاب اسلامی میزنی

بله شما!
بیجا میکنی با همون عکس میری واسه دختر یا پسر مردم متن عاشقانه
و سلام احوالپرسی میفرستی و باهاش کلی خصوصی حرف میزنی و لاو میترکونی آبروی بقیه رو هم میبری.....
دل شهید خلیلی رو میشکونی.......
داداش خواهری رو از کجای اسلام واسه خودتون دراوردید که تهش میشه فحشا؟؟؟؟؟!!!!!!!
تورو خدا نگو: انما المومنون اخوه
چون منم میگم:
برو آیه 25 سوره نساء و آیه 5 سوره مائده رو هم بخون که گفته:
《... ولا متخذی اخدان...》
...زنان را در پنهانی دوست خود نگیرید....
همین یدون حدیث برات کافیه:
«ابوبصیر می‌گوید: به زنی در روخوانی قرآن می‌دادم كمی با او شوخی كردم؛ وقتی خدمت امام باقر ـ علیه السّلام ـ رسیدم به من فرمود: چه چیزی به زن گفتی. رنگم پرید و خجالت كشیدم. بعد فرمود: دیگر به طرف آن زن مرو و درس مده»
باباجون داشت قرآن به طرف یاد میداد. مثل بعضیا صحبت نامربوط نمیکرد.......
غلط میکنی ازش شماره تلفن میخوای و ...
بیخود میکنی میری پروفایل یه عده ای یه سری مطالبو نخونده لایک میکنی بعد که بهت میگن این چه عکسیه یا چه متنیه لایک کردی، میگی ندیدم.
خیلی ادعات میشه آدمی؟ میری مشکل مردمو حل کنی؟
نکنه داری عقده ها و کمبودهات تو عالم واقعیت رو تو دنیای مجازی جبران میکنی؟
مشکل خودتو اول حل کن بعد به بهانه اصلاح دیگران.......
لا اله الا الله
اگر بیل زنی اول باغچه خودتو بیل بزن اینهمه مشکل داری بعد راه افتادی دنبال دختر پسر مردم که چی؟
چند نفرو خالصانه با اسلام و روحیه انقلابی آشنا کردی؟؟؟
ی وقت به بهانه جذب به مکتب، دفع از مکتب نکنیم!!!!
دلت خوشه چون ریش میذاریو دکمه اخلاصتو میبندی یا چون چادر سرت میکنی شیطون دورتو خیط کشیده ؟ نخیر قربان، نخیر خانم
سخت در اشتباهی
اتفاقا شیطون بیشتر حواسش به شماهاست

یا اون عکس و اسمتو بردار یا شانشو رعایت کن
غلط میکنی تا یکی اددت میکنه واسش پی ام میدی:
فلان تا پست دارم بلایک تا بلایکمت.
از عکس پروفایلت حیا کن آخه
مگه واسه پست مذهبی گدایی لایک میکنن؟؟؟؟
از شهدا شرم کنیم...
از برونسی،از ابراهیم هادی،از مهدی باکری. ...
جبهه هنوز هست،جنگ هنوز هست...
رفقا ما الان در جبهه فرهنگی با کمبود نیرو مواجه هستیم
جبهه فرهنگی هم شهید می خواهد...
اسلحه ما الان رایانه ماست...
لایک ها و کامنت های ما گلوله ی ماست....
پس هرکه دارد هوس کربوبلا بسم الله...

《اول به خودم گفتم بعد به یک عده قلیل》

• حضرت امام علی(علیه السّلام) به فرزندش حضرت مجتبی(علیه السّلام) فرموده اند: برای امور واقع نشده به آنچه واقع شده است استدلال نما و با مطالعه قضایای تحقق یافته، حوادث یافت نشده را پیش بینی کن، زیرا امور جهان، همانند یکدیگرند، از آن اشخاص نباش که موعظه سودش ندهد، مگر توأم با آزار و رنج باشد زیرا انسان عاقل باید از راه آموزش و فکر، پند پذیرد، این بهائم هستند که جز با کتک ، فرمان نمی برند.
منبع: نهج البلاغه فیض،ص926

همراه با محبت و احسان باشد و همچنین فهرست عیبهای دیگری را پشت سرهم به فرد خطاکار نشمارد. سیره امام صادق(ع) در این زمینه راهنمای بسیار خوبی برای ماست. آن حضرت هنگامی که متوجه شد شقرانی(فردی گنه کار و شرابخوار) نمی تواند از دربار منصور دوانیقی سهم خود را دریافت کند به آنجا رفت و سهم شقرانی را گرفت و به وی تسلیم نمود. آن حضرت بعد از پرداخت وجه با لحنی ملاطفت آمیز و مهربان، خطای وی را به او گوشزد کرده و فرمود: کار خوب از هر کسی خوب است ولی از تو به واسطه انتسابی که به ما اهل بیت داری خوبتر و زیباتر است و کار بد از هر کسی بد است، ولی از تو به خاطر همین انتساب، زشت تر و قبیح تر است. امام صادق(ع) این جمله را فرمود و گذشت. شقرانی با شنیدن این جمله دانست که امام از سرّ او و گناهش آگاه است و از اینکه امام با این حال به یاری او شتافته و ابراز محبت نموده و با رفتاری کاملاً منطقی و پسندیده وی را به گناهش متوجه ساخت، شدیداً نزد وجدان خود شرمسار گشت و خود را ملامت نمود.

شروع کننده بحث مطلب خیلی ظریف و خوبی رو مطرح کردند.
علمی تر بخوایم صحبت کنیم خاصیت زن و مرد اینه که به صورت ناخودآگاه به هم کشش دارن چه مذهبی باشیم یا نباشیم. از سر سرگرمی اومدن به چنین فضاهایی این آسیب هارو دو چندان می کنه. یادمه تو دانشگاه زمان کارشناسی فعالیت بچه های مذهبی تو تشکل ها خیلی زیاد بود ولی نکته جالب این بود که به محض متاهل شدن افراد همه آرمان ها هم یهو فراموش می شدن و خبری از اونها تو تشکل ها نبود! این بود که آدم ناچار می شد اینطور نتیجه بگیره که هدف برخی چیز دیگست تا چیز دیگه!

موضوع قفل شده است