آیا درآمد فوتبالیستها حلال است؟

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با عرض سلام و احترام و با تشکر از کارشناس محترم

آیا درآمد فوتبالیست ها حلال است؟فوتبال چه گلی به سر کشور زده است که این همه هزینه های چند میلیاردی سنگین را به کشور تحمیل می کند؟! در حالی که اگر این هزینه ها صرف جوانان شود نتیجه ی بهتری عاید جامعه می شود.ای کاش هزینه های فوتبال کاهش یابد .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

The Emotion Machine;608946 نوشت:

آیا درآمد فوتبالیست ها حلال است؟فوتبال چه گلی به سر کشور زده است که این همه هزینه های چند میلیاردی سنگین را به کشور تحمیل می کند؟! در حالی که اگر این هزینه ها صرف جوانان شود نتیجه ی بهتری عاید جامعه می شود.ای کاش هزینه های فوتبال کاهش یابد .

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر درآمد آنها طبق قانون باشد اشکالی ندارد.

در رابطه با اینکه اینگونه خرجها از بیت المال صحیح است یا نه؛
باید از طریق قانونی تذکر داد تا به صورت صحیح اصلاح شود.

سلام.
توی کشورهای غربی فوتبال یه صنعت درآمد زاست که بدست بخش خصوصی اداره میشه و هزینه هاش از طریق مشتریان ورزشی تامین میشه مثلا مردم آمریکا سالانه بیش از 500 میلیارد دلار صرف ورزش میکنند! یعنی درآمد های فوتبال علاوه بر اینکه هزینه هاش رو تمام وکمال پوشش میده موجب درآمدزایی و کمک به بخش دولتی هم میشه.
اما در ایران هزینه های فوتبال داره از بخش بودجه دولتی و بیت المال و منابع کشور تامین میشه.
با توجه به نقش دلالان و سود هنگفت انها در فوتبال که یک مسئله محرز شده است آیا این درسته که دولت هنوز هم منابع مالی کشور رو به فوتبال اختصاص میده.دولتی که قراره منابع مالی در اختیارش رو صرف آبادانی و رفاه مردم کنه!

شفا;610067 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

قانون که سقفه یک میلیارد برای قرار داد تعیین می کنه بعد باشگاه ها 4 میلیاردی می بندن؟ قانونی که برای ما جعل کارت پایان خدمت زندانه اما برای بازیکنای فوتبال بخشش ، چه قانونیه؟ کار به جایی رسیده که سرمربی فوتبال بعد از باخت یقه رئیس جمهور و می گیره . یه بازیکن فوتبال ادعای سر به فلک داره...

سلام به همه
منم دلم خيلي پره از برخي كم كاري هاي دولت (كلاً مسئولين ، منظورم با هيچ شخص يا گروه خاصي نيست)

ولي انصافاً يه چيزي رو هم در نظر بگيريد. اينكه ناليدن ها از دولت هم متناقضه!

يعني چي؟
به اين دو مكالمه توجه كنيد:

امان از دست دولت
چرا؟
مگه ما كشور اسلامي نيستيم؟ چرا اين همه پول بايد خرج كنسرتي بشه كه يه نفر بياد آواز بخونه؟! اين كجاش مورد قبول ائمه ست؟

امان از دست دولت
چرا؟
مگه ميخوايم چكار كنيم؟ خوانندهء مجاز مياد و ميخونه و ما هم دلمون شاد ميشه. چرا اسلام اينقدر با شادي مخالفه

اين يه نمونه بود. خداييش دولت چكار كنه؟!

دوستان نظرشون رو بگن

Reza-D;610736 نوشت:

سلام به همه
منم دلم خيلي پره از برخي كم كاري هاي دولت (كلاً مسئولين ، منظورم با هيچ شخص يا گروه خاصي نيست)

يعني چي؟

امان از دست دولت
چرا؟
مگه ما كشور اسلامي نيستيم؟ چرا اين همه پول بايد خرج كنسرتي بشه كه يه نفر بياد آواز بخونه؟! اين كجاش مورد قبول ائمه ست؟

امان از دست دولت
چرا؟
مگه ميخوايم چكار كنيم؟ خوانندهء مجاز مياد و ميخونه و ما هم دلمون شاد ميشه. چرا اسلام اينقدر با شادي مخالفه

دوستان نظرشون رو بگن

چند تا ورزش گروهی مثل والیبال و بسکتبال و فوتسال و فوتبال کنار هم بذار ببین کدومشون پول ملت رو به یغما بردن ، آبروی ما رو بردن، بیشتر از همه درآمد دارن و بیشتر از همه می نالن ؟ ! چرا سوال تاپیک این نیست مثلا "آیا در آمد والیبال حلال است؟" و دیگه اینکه به فوتبال ساحلی که قهرمان جهان شد و از نانوا تا راننده داخل تیم بود بذار کنار بازیکنای تیم ملی فوتبال که تیم رو در بازی های حساس تنها می ذارن و اردو تمرینی رو بدون اجازه ترک می کنن بذار کنار هم به جواب سوال می رسی.

yaHosseinDS;610827 نوشت:
چند تا ورزش گروهی مثل والیبال و بسکتبال و فوتسال و فوتبال کنار هم بذار ببین کدومشون پول ملت رو به یغما بردن ، آبروی ما رو بردن، بیشتر از همه درآمد دارن و بیشتر از همه می نالن ؟ ! چرا سوال تاپیک این نیست مثلا "آیا در آمد والیبال حلال است؟" و دیگه اینکه به فوتبال ساحلی که قهرمان جهان شد و از نانوا تا راننده داخل تیم بود بذار کنار بازیکنای تیم ملی فوتبال که تیم رو در بازی های حساس تنها می ذارن و اردو تمرینی رو بدون اجازه ترک می کنن بذار کنار هم به جواب سوال می رسی
سلام برادر عزیز
من که در اصل موضوع تاپیک بحثی ندارم. تمام اینهایی که فرمودید دغدغهء خود منم هست. ابتدای پست هم دیدید که گفتم خیلی دلم پره

اما منظور من این بود که

اگر همین فوتبال باهاش برخورد بشه ، انصافاً چقدر آدم معترض میشن؟
منظور من اینه ، وگرنه با سایر بخش های بحث موافقم

بدون ذره ای شک می گم از اول تا خر همه حرام هستند... میلیون ها نفر حاضرند حتی پول هم بدن برن تو باشگاهایی که دوست دارند در تیم هایی که دوست دارن بازی کنن جلو دوربین... و تماشاچیا... میلیون ها نفر از مسی و زیدان و غیره بهتر داریم در هرکشوری... خب حالا 1 ساعت دویدن پول هم می گیرن.... خوب دقت کنید میلیون ها نفر حتی حاظر پول بدن برن یه بار بازی کنن... هم مشهور میشن هم بازی می کنن...دقت کنید کار نمی کننن.. بازی می کنن...بازی.... بازی... از این خنده دار تر و حروم تر نمیشه دیگه... حالا هزار تا تک تومنی می گرفتن می شد قابل حضم باشه اما این پولای میلیاردی بدون شک اتش جهنم رو بزرگتر می کنه

معلومه که جرامه.
پول بیت المال رو میلیار میلیار میدن به چن نفر بیاد حلال باشه؟
غرب که غربه و تقریبا بی دین اند اینکار نمیشه که ما تو مملکت اسلامیمون میبینیم

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته،
یک نفر ایستاده بود گوشه‌ی خیابان کار خاصی هم نمی‌کرد ولی مردم را می‌خنداند، مردم هم دوستش داشتند، بعد به مردم می‌گفت به من روزی یک میلیون تومان پول بدهید مگرنه دیگر نمی‌آیم خوشحالتان کنم، مردم هم به او پول می‌دادند، پول گرفتن او حرام است؟ به زور که نگرفته! پول دادن به او حرام است؟ ظاهراً که نیست ولی خوب معلوم هم هست که یک جای کار می‌لنگد ... حالا آن آقا می‌گوید من کلی هنر و تجربه دارم و اگر می‌خواهید از بودن با من فیض ببرید و مفتخر شوید باید خیلی بیشتر بهم پول بدید، مردم هم دوست دارند بدهند ولی ندارند که بدهند این است که به دولت فشار می‌آورند که مگر تو مسؤول تأمین کننده‌ی آسایش ما نیستی؟ خوب تو تقبل کن و بخشی از پولشان را تو بده! دولت هم که دولت خدمتگزار است و باید همه را خوشحال کند و اصلاً اگر ناراحت کند این مردم چه کنند که اینقدر از همه جهت در سختی هستند؟ این است که دولت دست می‌کند در جیبش می‌بیند که ته جیبش یک مقدار پول هست که مجلس بهش داده بره یک کاری برای مردم بکنه، یک نگاه به این آقا می‌کنه یک نگاه به مردم مشتاق و سرمست می‌کنه یک نگاه هم به پول می‌کنه، بعد از کمی درنگ می‌بینه که ظاهراً چاره‌ی دیگری نیست، از پولی که قرار بود برای همه خرج بشود قسمتی را به آن آقا می‌دهد و آن آقا هم چشم‌غره‌ای می‌رود که چرا با تردید بهم پول میدی مگر نمیدونی من چقدر مهم هستم!؟ مردم هم باهاش موافق هستن، به هر حال گاهی خود دولت هم از همین مردم است و گاهی خودش هم فکر می‌کند که این آقا چقدر مهم است، خوشابحال نزدیکانش که همیشه با او هستند ... گاهی هم معافیت سربازی و غیره بهش می‌دهند و اگر هم خلاف کرد می‌گویند ایشان مثل سایرین نیستند چون مردم دوستشان دارند!
الآن مقصر کیست؟ آن مرد خنده‌دار؟ به زور که از مردم پول نگرفته‌ بگوییم زورگیر هست! پس کی مقصر است؟ مردم؟ دولت؟ یا شاید هم آنهایی که نه این آقا را می‌شناسند و نه کاری به دیگر مسائل دارند و فقط منتظر هستند امکاناتی بهشان برسد، بیمارستانی ساخته شود یا مدرسه‌ای ساخته شود یا کارگاهی درست شود برای ایجاد شغل ... مقصر ظاهراً حقیر نویسنده هستم که چشم ندارم پولدار شدن آن آقا و خوشحالی آن مردم و خدمتگزاری دولت به خلق را ببینم :ok:
البته این آقا مقصر هست چون مردم را فریب داده است، ولی او قاصر است چون خودش هم فریب خورده که وارد این گود شد، دولت هم مقصر است چون به این ماجرا دامن می‌زند ولی او هم قاصر است چون فعلاً در جبهه‌های خارجی در حال جنگ است و جهاد فرهنگی هم که کار یکی دو نفر و یکی دو روز نیست، اما دشمنان هم مقصر هستند که دست از سر ما برنمی‌دارند تا بتوانیم نواقصمان را سر فرصت و با تمرکز کافی برطرف کنیم، ولی آنها هم قاصر هستند که خودشان زمین‌خورده‌ی نفس‌هایشان هستند، فکر کنم از هر طرف برویم مقصر حقیر باشم که دارم اینطور حرف می‌زنم و فقط انتقاد می‌کنم ... :ok:
کاش می‌شد بگم اصلاً در اسلام داریم که هر کسی به اندازه‌ای که تلاش کرده باید پاداش بگیرد و این تلاش هم باید توجیه عقلانی و شرعی داشته باشد، اما بعد یک نگاه می‌کنم می‌بینم که به عنوان یک کارمند که باید روزی ۸ ساعت کار کنم تا حقوق آخر ماهم حلال باشد چقدر از کارم مفید است و توجیه عقلی و شرعی دارد، این است که یک نگاه می‌کنم به وضع کار خودم، بعد به آن آقا، بعد چیبم، بعد به آن مردم، دولت هم که با آنهاست و به من هم حاضر است همینطوری پول بدهد، این است که می‌گویم حالا که بخور بخور است بگذار آنها هم بخورند ولی ما هم خورده باشیم، اگر به آنها گیر بدهم حقوق خودم قطع می‌شود ولی آنها به کار خودشان ادامه می‌دهند ... عجب گردابی!
ستاد مبارزه با فساد اقتصادی
یا علی علیه‌السلام

Reza-D;610736 نوشت:

سلام به همه

يعني چي؟

امان از دست دولت
چرا؟

امان از دست دولت
چرا؟

دوستان نظرشون رو بگن

اگه خرج کنسرت هم مثل فوتبال از پول بیت المال باشه حرام اندر حرامه. کدوم کنسرت پولشو دولت داده؟

شفا;610067 نوشت:
سلام علیکم
طبق نظر رهبری:

سلام به همه دوستان

پاسخ دفتر کلی است و مطابق سؤالی بوده که از ایشان شده، اما آنچه که در واقعیت خارجی رخ می دهد، با این پاسخ ِ کلی، زمین تا آسمان تفاوت دارد!

کمتر قراردادی را می توان یافت _و شاید هیچ قراردادی را نمی توان یافت_که با قانون وفق داشته باشد! فوتبال این کشور پُر است از دزدی و غارت بیت‌المال! پول های کلان دلالی و زیرمیزی، دیگر پشت پرده و زیر میز نیست! دو روز از قراردادهای نجومیشان نمی گذرد که همه چیز فاش می شود و دست نااهلان و پشت‌پرده‌هایی که هیچ وقت هم قرار نیست رو و قطع شود، به یکباره تیتر روزنامه ها و خوراک چند ساعته برنامه نود می شود! سفره بیت المال است دیگر! از قضا پهن هم هست! نشسته اند و هی درباره بالا بردن قیمت بازیکن یامفت، چانه می زنند و سر آخر هم چوب حراج می زنند به بیت المال مسلمین! بیت المالی که قرار بود بشود بیمارستان و پل و جاده و چه و چه!

تا کسی هم اعتراضی می کند که "آقا! قرارداد یک ساله ی این بی سواد، برابر است با چهل سال حقوق استاد دانشگاه"، ناله ها بلند می شود که: "وا اسلاما! جوان های ما از دست رفتند! یک تفریح سالم داشتند که آن را هم از آنها گرفتند!"

این وسط، چند تا بادمجون دور قابچین و کاسه های داغتر از آش که سهمی از آن سفره پهن دارند پیدا می شوند و برای پاک کردن صورت مساله، در روزنامه و رسانه و نود و چه و چه، هورا و هوار می کشند که: آقا به شما چه مربوطه؟! دخالت نکنید!" ...

و بدین ترتیب روز از نو و روزی از نو!

در زمانی که اوضاع مالی مردم، مناسب نیست و وضع خوبی ندارد، هر ساله موضوع قراردادهای نجومی، چند روز خوراک رسانه ها می شود برای سرگرم کردن فکر مردمی که دستشان به هیچ جا نمی رسد! نیز می شود کاسه گدایی برای پر کردن جیب برخی تهیه کنندگان و روزنامه های زنجیری و ...

اثبات این حرف ها تحقیق نیاز ندارد! کافی است چند ساعت بیکار باشید و بنشینید جلوی قاب جادویی و به خیمه شب بازی برنامه نود گوش ِ جان بسپارید! آن‌وقت تمام حقیقت این مرداب کثیف برایتان رو می شود! آب آلوده و لجن آلودی که هر کس و ناکسی در آن وارد شده و به خیال خزینه گرمابه در آن قدری آب تنی می کند، غافل از اینکه این مرداب بدبو، هر روز لجن تر از دیروز می شود!

چند روز پیش جوانی دیدم که در یکی از خیابان های اطراف حرم مطهر، گل فروشی می کرد!
چند وقت قبل تر هم جوانی دیگر دیدم که از میان زباله ها، چیزهایی برمی داشت برای کسب درآمد حلال!
دلم شکست!

آن پاسخ کلی، ارتباطی با واقعیت خارجی موضوع ندارد! در این مرداب بدبو، کمتر چیزی بر وفق قانون می چرخد!

والسلام!

ما شا الله ما نمی دانستیم مملکت ما این همه مفتی و مرجع تقلید دارد ببخشید دوستانی که فتوا به حرمت دادند اسمشان و نام رساله و استفتاء انها چیه؟ استاد سایت که سخن فقیه را گفتند ایا شما هم به درجه اجتهاد رسیده اید؟

کاش یه ذره اندازه والیبالیستا غیرت داشتن حالا

همش فضاحت و آبروریزی به بار میارن

اگه جای فوتبال یه گاو داری میزدن بیشتر درامد و فایده داشت

salam1990;610870 نوشت:
اگه خرج کنسرت هم مثل فوتبال از پول بیت المال باشه حرام اندر حرامه. کدوم کنسرت پولشو دولت داده؟

نميدونم اين چه نكته اي هست كه مدام در تاپيك ها دارم باهاش برخورد ميكنم
بدون اينكه پست خونده بشه و منظور گوينده درك بشه ، دوستان سريع اقدام به پاسخ ميكنن!

دوست عزيز:
1 - كنسرت مثال بود
2 - بحث پول نبود بحث انتظارات متناقضِ مردم بود

خواهشاً ، لطفاً ، به منظور بنده دقت بفرماييد

montazer200;610890 نوشت:
ما شا الله ما نمی دانستیم مملکت ما این همه مفتی و مرجع تقلید دارد ببخشید دوستانی که فتوا به حرمت دادند اسمشان و نام رساله و استفتاء انها چیه؟ استاد سایت که سخن فقیه را گفتند ایا شما هم به درجه اجتهاد رسیده اید؟

دوست عزیز درسته ما رساله نداریم اما عقل که داریم؟
وقتی یک فوتبالیست چند میلیارد پول از بیت المال میگیره و از طرفی برای کارهای عمرانی و ..دولت میگه بودجه نداریم آیا عقل شما چی میگه؟
این مسٔله اظهر من الشمس و نیازی نیس کسی فقیه باشه تا این موضوع رو بفهمه.

دوست عزیز شریح قاضی هم فقیه بود..ابوموسی اشعری هم فقیه بود..اطاعت کورکورانه نتیجه ش همین میشه که به دستور همچین افرادی و به بهانه مخالفت با حاکم شرع و هزاران بهانه دیگه سر امام حسین رو به نیزه بزنن

Reza-D;611012 نوشت:

نميدونم اين چه نكته اي هست كه مدام در تاپيك ها دارم باهاش برخورد ميكنم
بدون اينكه پست خونده بشه و منظور گوينده درك بشه ، دوستان سريع اقدام به پاسخ ميكنن!

دوست عزيز:
1 - كنسرت مثال بود
2 - بحث پول نبود بحث انتظارات متناقضِ مردم بود

خواهشاً ، لطفاً ، به منظور بنده دقت بفرماييد

مثالتون باید موید حرفی که میزنین باشه.

[="Times New Roman"][="Black"]چند ساله که بحث واگذاری باشگاه ها به بخش خصوصی داره مطرح میشه و بارها و بارها مدیران فوتبالی گفتند که
اگر باشگاه رو به بخش خصوصی منتقل کنند در عرض دو سال تمام بدهی ها رو که صاف میکنند هیچ کلی هم درآمد زایی میکنند..
.
در اینکه بازیکنان فوتبال پول مفت زیاد میگیرن هیچ شکی توش نیست..ولی فوتبال فواید زیادی داره..
.
همین که عده ای جوون به جای اینکه صبح تا شب توی قلیانی ها پرسه بزنند میرن تمرین تیمهای محبوبشون رو نگاه می کنند خیلی با ارزشه..
.
همین که توی سالن ها و استادیوم های ورزشی بچرخند و سرشون گرم بشه و تفریحات سالم داشته باشند خیلی با ارزشه..
.
همین که به عشق تیم محبوبشون میرن لباسش رو می خرند و گاهی میرن فوتبال بازی میکنند خیلی با ارزشه..
.
اینو هم ازشون بگیرند میرن سر خیابون میشینن سیگار میکشن..میرن تو خونه میشینن قلیان میکشن..
[/]

salam1990;611163 نوشت:
مثالتون باید موید حرفی که میزنین باشه

بود ، دقت نفرمودید
عرض بنده اجازه دادن یا اجازه ندادن به برگذاری کنسرت بود ، نه اینکه پولش از کجا میاد
(چون بحث پول در فوتبال بود شما اشتباه متوجه شدید)

منظور این بود که انتظارات مردم متناقضه

یکی میگه کنسرت باشه بی عدالتیه
یکی میگه نباشه بی عدالتیه

یکی میگه پول کم به فوتبالیست ها بدن بی عدالتیه
یکی میگه پول زیاد بدن بی عدالتیه

و........

باسلام
واقعا خنده دار هست عملکرد فدراسیون های ورزشی
چرا؟
ما حداقل مسلمان هستیم اگر مومن نباشیم و خداوند برای ما ارزش قائل شده که ما الگوی دیگران باشیم.درحالی که مدیران ما دارند از فدراسیون های کشورهای غربی الگو میگیرند.(البته میگویند ولی عملی هم نیست)
در کشورهای غربی تمام مسایقات شب انجام میشه، کارمند در طول روز کار میکنه برای تفریح با خانواده میرن استادیوم برای تفریح.
اما در کشور بظاهر اسلامی ما
میگذارند درست قبل از وقت اذان مغرب و برای ماست مالی کردن میگن بین دونیمه نماز برگزار بشه.
حالا کی داخل استادیوم میاد جاشو رها کنه بره نماز.
بنده فکر میکنم اونایی که مسئولند طبق آیه شریفه قرآن اگر نمازخوان باشند خاشع نیستند و مسئولین باید جواب گو باشند.
کسی که مسلمان واقعی - مومن - باشه نماز اول وقت را به خوراک خوردنش هم ترجیح میده.پس ببینیم که عملا از کافرای غربی هم در مسئولیت پذیری بدتر عمل میکنیم و امام عصر عج فرمودند: کم خردان شیعه باعث آزار و اذیت ما میشوند.
کاش نظارت بر عملکرد های خودمان بیشتر بود.
تمام اینها از نشناختن دین اسلام است.
ربنا زدنی علما

salam1990;611162 نوشت:
دوست عزیز درسته ما رساله نداریم اما عقل که داریم؟

مگر عقل شرط بر صدور فتوا هست؟ عقل را همه بشر داشتند چرا خدا انبیا فرستاد؟ عقل را همه بشر داشتند چرا خدا ائمه را فرستاد؟ شما برای فتوایت یا باید مجتهد باشی یا از اهل بیت دلیل بیاوری و یا از فقها از خودت به چه حکم و جوازی فتوا می دهی؟ حتی یک فقیه هم باید برای حکمش دلیل از معصوم داشته باشد که اگر نداشته باشد باطل هست دوست گرامی انوقت حضرتعالی نشته اید اینجا برای ما فتوا صادر می کنید؟ اگر قرار باشد ما تابع عقل خود باشیم هزار دین به وجود می اید و هر کسی تابع دین خود می شد

montazer200;611245 نوشت:
مگر عقل شرط بر صدور فتوا هست؟ عقل را همه بشر داشتند چرا خدا انبیا فرستاد؟ عقل را همه بشر داشتند چرا خدا ائمه را فرستاد؟ شما برای فتوایت یا باید مجتهد باشی یا از اهل بیت دلیل بیاوری و یا از فقها از خودت به چه حکم و جوازی فتوا می دهی؟ حتی یک فقیه هم باید برای حکمش دلیل از معصوم داشته باشد که اگر نداشته باشد باطل هست دوست گرامی انوقت حضرتعالی نشته اید اینجا برای ما فتوا صادر می کنید؟ اگر قرار باشد ما تابع عقل خود باشیم هزار دین به وجود می اید و هر کسی تابع دین خود می شد

دوست عزیزم عقل شرط صدور فتوا نیست! اما لازمه تحلیل و درک درست از فتواست. من فتوا ندادم.
همانطور که گفتم قاضی شریح هم فقیه بود، ابو موسی اشعری هم فقیه بود، اونهایی هم که حکم به ارتداد امام حسین(ع) دادن هم فقیه بودن!
اگر مردم عقلشونو به کار میبردن با حرفهای قاضی شریح حضرت مسلم رو تنها نمیذاشتند، اگر از عقلشون استفاده میکردن امام حسین رو به شهادت نمیرسوندن.
حالا اینکه یه فقیهی پیدا میشه میگه حرام نیس من عرضم اینه که این فتوا غلطه.
لازمم هم نیس برای فهمیدن این موضوع فقیه باشی یا دکترا گرفته باشی. قرار نیس یک معادله سنگین در هندسه فضایی حل کنیم یا اتم رو بشکافیم یا آپولو هواکنیم! حساب دو دوتا چهارتاست.. خیلی واضح و روشن حتی فرد بی سواد هم اینو درک میکنه که پول بیت المال اگه میلیار میلیارذ بره جیب چند نفر و مردم هم ناراضی باشن حرامه. حتی غربیا هم اینو میدونن و از پول بیت المالشون برا فوتبال خرج نمیکنن.

موضوع قفل شده است