آیا گوشیم نجس شده

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا گوشیم نجس شده

سلام
من فردی وسواسم ممکنه در پاسخ دادن به این سوال اهمیت داشته باشه این مورد
من دست نجسمو وارد دماغم کردم بعد چندین روز بدون اینکه دماغمو تطهیر کنم یک ذره ای از دماغم روی صفحه گوشی افتاد این یعنی گوشیم نجس شده??
من خودم این توجیهاتو میارم که نجس نشده آیا این توجیهات درستند?
1-اینکه من نمی دانم موقعی که دست نجس در دماغ کردم دقیقا دستم به این ذره ای که امروز رو صفحه گوشیم افتاد خورده یا نه..از طرفی می دانم داخل دماغ نجس نمی شه ولی دستم باذرات منی البته خیلی کم آلوده بوده و داخل دماغم عین نجاست منی ممکنه رفته باشه و حالا اونا خارج شده باشند
2-توجیه دیگری اینکه من اون ذره رو از رو صفخه گوشی برداشتم و به خشک یا مرطوب بودنش مشکوکم...ولی روی صفحه یک نقطه سیاه یا یک لکه می بینم می گم شاید برا ماله اون ذره باشه آیا این توجیه می تونه صحیح باشه
مرسی
3-

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

urmioglan;607995 نوشت:
سلام
من فردی وسواسم ممکنه در پاسخ دادن به این سوال اهمیت داشته باشه این مورد
من دست نجسمو وارد دماغم کردم بعد چندین روز بدون اینکه دماغمو تطهیر کنم یک ذره ای از دماغم روی صفحه گوشی افتاد این یعنی گوشیم نجس شده??
من خودم این توجیهاتو میارم که نجس نشده آیا این توجیهات درستند?
1-اینکه من نمی دانم موقعی که دست نجس در دماغ کردم دقیقا دستم به این ذره ای که امروز رو صفحه گوشیم افتاد خورده یا نه..از طرفی می دانم داخل دماغ نجس نمی شه ولی دستم باذرات منی البته خیلی کم آلوده بوده و داخل دماغم عین نجاست منی ممکنه رفته باشه و حالا اونا خارج شده باشند
2-توجیه دیگری اینکه من اون ذره رو از رو صفخه گوشی برداشتم و به خشک یا مرطوب بودنش مشکوکم...ولی روی صفحه یک نقطه سیاه یا یک لکه می بینم می گم شاید برا ماله اون ذره باشه آیا این توجیه می تونه صحیح باشه
مرسی
3-

با سلام و عرض ادب

آنچه فرمودید دلیلی بر نجاست گوشی نمی شود و پاک است.

همواره به سلامت باشید

[SPOILER]با سلام ادب و احترام وتشکر به خاطر ارسال پرسش به این مرکز[/SPOILER]

نیاز به دقت نظر و اشتغال فکری نیست و گوشی شما نجس نشده چون یقین به رسیدن نجاست به آن ندارید توجه داشته باشید که نجاست یقین می خواهد نه طهارت.
[SPOILER]

در پناه حق همیشه شاد وسربلند باشید

[/SPOILER]پی نوشت: ر.ک: رساله دوازده مرجع، ج1،ص92،م 121.
موضوع قفل شده است