شما در شبانه روز چقدر می خوابید؟

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

شما در شبانه روز چقدر می خوابید؟ به نظرتون این مقدار براتون کافیه یا کمه یا زیاده. اگه بخواهیم خوابمون کم بشه آیا شدنی است؟ چه جوری؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

ذوالفقار;607471 نوشت:
شما در شبانه روز چقدر می خوابید؟ به نظرتون این مقدار براتون کافیه یا کمه یا زیاده. اگه بخواهیم خوابمون کم بشه آیا شدنی است؟ چه جوری؟

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی

خواب از بزرگترین و اسرار آمیزترین نعمتهای پروردگار است که مایه آرامش آدمی است. " و جعلنا نومکم سباتا "...
میان خواب و فعالیت روزانه ارتباط مستقیم است و هر یک دیگری را از خود متاثر می کند. یعنی کیفیت خواب بر سطح و چگونگی فعالیت روزمره، خلق و خو و...تاثیر می گذارد و این موارد نیز متقابلا بر روی کم و کیف خواب تاثیر گذار هستند. از انجا که خواب دارای دو وهله خواب رویا و خواب غیر رویا ( رم و نان رم) است لذا هم سبب می شود تا خستگی جسمی برطرف و قوای بدنی بازسازی شود و هم به واسطه رویا به بخشی از نیازهای روانی پاسخ داده شود.

همانگونه که پرخوابی باعث ضعف در عملکرد می شود ( در مواقعی می تواند نشانه ای از افسردگی باشد)، کم خوابی نیز آثار سوئی بر خلق و خو می گذارد ( در مواردی می تواند نشا نه ای از اضطراب یا افسردگی باشد).
بنابراین اهمیت خواب اقتضاء می کند تا به میزان کافی ( نه کم و نه زیاد) بخوابیم و البته این موضوع در سنین مختلف، متفاوت خواهد بود. مثلا نوزادان نیازمند خوابی 16 تا 18 ساعته هستند. کودکان تقریبا 10 تا 12 ساعت و نوجوان 8 - 9 ساعت...
در کنار موضوع سن عوامل متعددی بر کمیت و نیز کیفیت خواب تاثیرگذار هستند. برای کاهش میزان خواب سعی کنید با شکم پر نخوابید، سر شب غذا بخورید، برای خوابیدن و بیدار شدن ساعت مشخصی را تعیین کنید، گام به گام و اندک اندک از خواب خود کم کنید مثلا هفته ای 10 دقیقه، در طول روز به اندازه کافی فعالیت متنوع داشته باشید...

در پناه خدای متعال موفق باشید

اميدوار;607651 نوشت:

خیلی زیاد .چجوری کمتر بخوابم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Gig:دارویی براش هست عایا؟

اميدوار;607651 نوشت:

بنابراین اهمیت خواب اقتضاء می کند تا به میزان کافی ( نه کم و نه زیاد) بخوابیم و البته این موضوع در سنین مختلف، متفاوت خواهد بود. مثلا نوزادان نیازمند خوابی 16 تا 18 ساعته هستند. کودکان تقریبا 10 تا 12 ساعت و نوجوان 8 - 9 ساعت...

سلام و عرض ادب خدمت شما

آیا در میانسالی 6 ساعت خواب در شبانه روز کافی است؟

[="Arial"]سلام به همه
من شب دوازده و نیم اینا میخوابم و ساعت شش و نیم پا میشم!!!!
بعد از ظهر هم یک یا یک و نیم میخوابم!!!
امان از خواب بعد از ظهر،تلاش میکنم که کمش کنم
کلا خوابم زیاده!!!!!

البته استاد امیدوار میگن برا نوجوانا هشت نه ساعت خواب لازمه

من شب دوازده میخوابم
صبح شیش یا شیش و نیم بیدار میشم
همیشه هم تو کلاس خوابم میبره و عصبیم
بعد از چند ماه دیروز بعد از ظهر خوابیدم
امروز صبح با اینکه ساعت پنج بیدار شدم تو مدرسه خیلی شنگول بودم
بعد از ظهر ها حتما بخوابید

بچه ها قدر وقتتون رو بدونین..

من روزی 5ساعت بیشتر خواب ندارم..

دخترک کبریت فروش;607659 نوشت:
خیلی زیاد .چجوری کمتر بخوابم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Gig:دارویی براش هست عایا؟

بسمه تعالی
با سلام
ابتدا لازمه منشاء پرخوابی و رابطه اش با سبک زندگی، سلامت جسمی و وضعیت روانی مشخص بشه تا در گام بعدی به برطرف کردن آن مبادرت صورت بگیره.
این موضوع ممکنه در طب قدیم و جدید مبانی متفاوتی داشته باشه. در طب سنتی پرخوابی اگر معلول افسردگی نباشه، می تونه ناشی از افزایش بلغم باشه ( رطوبت مغز ). اگر رطوبت همراه با سردی باشه لازمه از خوردن سردیجات اجتناب بشه و اگر رطوبت همراه با گرمی باشهف حجامت و رقیق شدن خون می تونه به کم کردن خواب کمک کنه.

قطره هاپیران از جمله داروهایی است که می تواند باعث کاهش خواب شود، طبعا بهتر است این دارو با مشورت پزشک استفاده شود.

در کنار این موارد رژیم غذایی مناسب با طبع و فعالیت منظم ورزشی از دیگر مواردی است که می تواند در برطرف نمودن پرخواب موثر واقع شود

ی نفرو میشناسم..

شب 11 میخابه..

صبح که چ عرض کنم ظهر بیدار میشه..

بعد از ظهر هم میخابه..

تازه دوقورت و نیمشم باقیه ...

من واقعا نمیدونم چی باید بگم

[="Arial"]

اميدوار;607702 نوشت:
بسمه تعالی
با سلام
ابتدا لازمه منشاء پرخوابی و رابطه اش با سبک زندگی، سلامت جسمی و وضعیت روانی مشخص بشه تا در گام بعدی به برطرف کردن آن مبادرت صورت بگیره.
این موضوع ممکنه در طب قدیم و جدید مبانی متفاوتی داشته باشه. در طب سنتی پرخوابی اگر معلول افسردگی نباشه، می تونه ناشی از افزایش بلغم باشه ( رطوبت مغز ). اگر رطوبت همراه با سردی باشه لازمه از خوردن سردیجات اجتناب بشه و اگر رطوبت همراه با گرمی باشهف حجامت و رقیق شدن خون می تونه به کم کردن خواب کمک کنه.

قطره هاپیران از جمله داروهایی است که می تواند باعث کاهش خواب شود، طبعا بهتر است این دارو با مشورت پزشک استفاده شود.

در کنار این موارد رژیم غذایی مناسب با طبع و فعالیت منظم ورزشی از دیگر مواردی است که می تواند در برطرف نمودن پرخواب موثر واقع شود

منم بلغمیممممم)-:

[="Arial"]

بی اعصاب;607681 نوشت:
من شب دوازده میخوابم
صبح شیش یا شیش و نیم بیدار میشم
همیشه هم تو کلاس خوابم میبره و عصبیم
بعد از چند ماه دیروز بعد از ظهر خوابیدم
امروز صبح با اینکه ساعت پنج بیدار شدم تو مدرسه خیلی شنگول بودم
بعد از ظهر ها حتما بخوابید

من نظرم مخالف شماست
بنظرم خواب بعد از ظهر چیزی جز کسالت نمیاره!

اما حدود نیم ساعت و اینا خوبه!!!
البته منم وضعیت شما رو دارم تو کلاس!!!!!!

.امین.;607661 نوشت:
سلام و عرض ادب خدمت شما

آیا در میانسالی 6 ساعت خواب در شبانه روز کافی است؟

بسمه تعالی
با سلام و تحیت

با توجه به تحقیقات انجام شده، 6 ساعت برای این سن مناسب است

بهترین زمان خواب، خواب اول شب یا به تعبیری یک سوم ابتدایی شب است. یعنی همین زمانی که ما پای نتیم باید به خواب اختصاص داده بشه! پس اگه موافق باشید یواش یواش بریم بخوابیم:ok:
خواب نمیروز یا قیلوله ( تقریبا نیم ساعت قبل از اذان ظهر) از بهترین و مفیدترین خوابهاست و خواب بعد از اذان صبح و بعد از ظهر از بی فایده ترین خوابها....

YOLDASH;607712 نوشت:
[="Arial"]

من نظرم مخالف شماست
بنظرم خواب بعد از ظهر چیزی جز کسالت نمیاره!

اما حدود نیم ساعت و اینا خوبه!!!
البته منم وضعیت شما رو دارم تو کلاس!!!!!!

اگه بعد از ظهر دو ساعت بخوابی کسالت میاره
خواب یک ساعت خیلی خوبه
........
آخ آخ سر کلاس وقتی معلم داره اراجیف میگه [emoji37]
مدرسه مزخرف ما هم نیمکت داره اونم نیمکت های داغون
اصلا در حق ما اجحاف شده
گل بگیرن در مدرسه رو

[="Times New Roman"][="Black"]نهایتا ده ساعت..
.
ولی روزهای پُر کار و پُر فشار کاپوچینو می خورم که هم کمتر بخوابم هم تمرکزم بیشتر بشه..
[/]

اميدوار;607702 نوشت:
قطره هاپیران از جمله داروهایی است که می تواند باعث کاهش خواب شود، طبعا بهتر است این دارو با مشورت پزشک استفاده شود

ممنوووووون مرسییییییییی:Gol:

[=Roboto Slab][h=2]"When Napoleon Bonaparte was asked how many hours of sleep a person should have each night, he replied "Six for a man, Seven for a woman, Eight for a fool.[/h][h=2][=Roboto Slab]
- Napoleon Bonaparte
[/h]

[="Arial"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب
اصلا مقدار و ساعت مشخصی نداره بستگی به بازه های زمانیم داره مثلا بامزه هاش اینه
شده ۸-۹ شب بخوابم
شده ۷-۸ صبح تازه بخوابم
شده ۴ صبح بیدار شم
شده ۳ بعدازظهر بیدار شم
اما معمولیش که اکثرا اینطوریه ۸-۹ ساعت میخوابم اما چیزی که دوست دارم ۶ ساعته روزانه
اما خواب درست اینه که منظم باشه یعنی همیشه سر یه ساغت خاص بازه زمانی خواب باشه
کمتر از ۶ و بیشتر از ۸ نباشه
خواب شب بهترین نوع خوابه بین ساعت ۸-۹ شب تا اذان صبح
زمان و مدت خواب بستگی به خود فرد داره مثلا من خودم شده تقریبا ۳ شبانه روز حدود ۵-۴ ساعت خوابیدم یا مثلا زیادن کسایی که در شبانه روز ۳-۴ ساعت بیشتر نمیخوابن که ضرر بالایی داره اگه به خودمون عادت بدیم با ۱ ساعت خواب در شبانه روز هم میتونیم اما عواقب بدی داره

اللهم عجل لولیک الفرج

من بين چهار تا پنج ساعت سه نصف شب ميخوابم نماز صبح پا ميشم هفت صبح بيدار باش:khandeh!:جغدم ديگه !

3-4-5 شب می خوابم
بسته به اینکه صبح کار داشته باشم یا نه گاهی مثلا 7 پامیشم 2-3 ساعت کارام رو می کنم ولی باز خوابم می بره 1-2 ساعت

بعضی اوقاتم بعد نماز صبح می خوابم تا ظهر

البته چند وقتی خوب بودم ولی چندوقته که روزا یکم سرم خلوتتر شده دوباره شب بیداری می کنم

اصلا اینجوری دوست ندارم

بهترین خواب بنظرم 12-1 هست تا 7-8 صبح

من دیشب ساعت حدود 6 سر شب خوابیدم امروز ساعت حدود 2 نصف شب بیدار شدم .
8 ساعت خیلی زیاده . باید کمش کنم.
تجربه نشون داده روزی که از نیمه شب شروع بشه خیلی با برکت تر و بهتره.:Gol:

من برم ديگه كم كم بخوابم ساعت سه شد:khandeh!:

[="Olive"]

ذوالفقار;607471 نوشت:

خواب درست 7 الی 8 ساعته...منم دقیق همینطوری میخوابم[/]

موضوع قفل شده است