برای زیباتر شدن این طرح گرافیکی از افراد خوش سلیقه و باهوش، ایده می خوام؟

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برای زیباتر شدن این طرح گرافیکی از افراد خوش سلیقه و باهوش، ایده می خوام؟

دوستان سلام
این یک طرح گرافیکی هست که من می خوام ازش الگو بگیرم . بدین صورت که با تغییراتی درونش همین قالب رو دلرباتر و جذاب ترش بکنم اما چند تا مشکل دارم
1- اونم اینه که لوگوی این قالب خیلی باریکه من چطوری بدون تغییر لوگو اونو جذابترش کنم؟ یعتی باید چه ابتکاری به خرج بدم؟
2- چیکار کنم که هدر سایت "همونجا که اسم سایت سمته راسته و لوگو سمت چپه" ، زیباتر به نظر بیاد؟
3- رنگ قالب یه جورایی زیادی آبی توش به کار رفته!؟ چیکار کنم از این حالت تک رنگی و سرد خارج بشه؟
4- به نظر من منوهای بالا و سمت راست زیادی صفحه تختن یعنی جذابیتی ندارن؟ درسته؟
در پایان لطفا سختگیرانه و خیلی حساس برای بهتر شدن هدر و دیگر قسمت ها نظر بدید! :Gol:
ممنونم از کمکتون

برچسب: 

از رنگ های تازه و شبرگ الان استفاده کنید جای هدر ابی مثل صورتی شبرنگ ولی یکم ملایمش .

سبز ابی تیره متنم قشنگ نیست .

[="Blue"]از این ترکیب رنگها ایده بگیرید .

[/]

sky_star;607159 نوشت:
از این ترکیب رنگها ایده بگیرید .

از کدوم ترکیب رنگها؟

[="Blue"]اینا مثال بود .منتها همونطور که معلومه هر طیف رنگی بازتاب یک حال و هواست .اولی عرفان درش موج می زنه تصویر دومم پر از خیرگی .
حالا اگر ترکیب رنگی براییک صنعت می خواهید بگردید مصداقشو توطبیعت پیدا کنید.
[/]

اگه نظر یه طراح سایت رو بخای (خودمو میگم)

الان دیگه قالبهای ستون دار از مد افتاده..
بهتره برای بعضی قسمتها از رنگ نارنجی که ضد ابی هست استفاده کنی..
به نظرم یه wrapper اصلی تعریف کنی و تمام قسمت ها رو داخلش تا پایین قرار بدی

و یا در قسمت پایین ت اون ماژول های لوزی شکل رو با ستفاد ه از جی کوئری طوری باشن که با حرکت موس روی اونا به شکل مربع در بیان

استفاده از منو ها و یا دکمه های برجسته در سایت تقریبا برای 3سال قبل استفاد ه میشده و خیلی قدیمیه.
اگه رزولوشن دکمه ها رو طوری تعیین کنی که وقتی موس روی اونها میره کم کم رنگشون تغییر کنه عالی میشه.
در ضمن منوت عالیه
فقط تنها عیبی که طرحت داره اینکه ستون داره و رنگ تضاد داخلش نداره

virus3000;607187 نوشت:
اگه نظر یه طراح سایت رو بخای (خودمو میگم)

الان دیگه قالبهای ستون دار از مد افتاده..
بهتره برای بعضی قسمتها از رنگ نارنجی که ضد ابی هست استفاده کنی..
به نظرم یه wrapper اصلی تعریف کنی و تمام قسمت ها رو داخلش تا پایین قرار بدی

نظرت شاه کلید بود :Gol:

منم با نظر ویروس 3000 عزیز موافقم از رنگهای گرم مثل نارنجی استفاده کنید (به صورت نوار باریکی کنار رنگ آبی) از حالت سرد صفحه کاسته میشه.

الان این صفحه منو یاد حالت کلاسیک پنجره های ویندوز انداخت! صفحات خیلی تخت و بی احساسن! از زوایای منحنی و شکسته استفاده شود بنظرم بهتر میشه!

یک چیز دیگر؛ پایین صفحه اون سه تا ستون اخبار و آخرین پروژه ها و ... پیش زمینه خیلی تیره است؛ برای یک شرکت صنعتی به نظر من قسمت اخبار و قسمت آخرین پروژه ها باید از اهمیت زیادی برخوردار باشه! مخصوصا این که قسمت اخبار مطمئناً متحرک خواهد بود؛ پس خواندنش باید راحت باشه.
با پس زمینه تیره این قضیه مشکل میشه! که باید یه فکری هم به حال این قسمت ها بکنید.
بنظرم بد نیست کمی شجاعت بخرج بدید و از طرحهای زیبا [SPOILER] چی میگن بهشون؟ لچک ترنج؟!! بته جقه؟!! [/SPOILER] استفاده کنید توی هدر سایت! (برای مشتری حالت صمیمانه تر و نزدیک تری میده به سایت!) [SPOILER]من طراحی و گرافیک بلد نیستم فقط نظر خودم را به عنوان یک مراجعه کننده به سایت گفتم![/SPOILER]

به نظر من هدر این سایت خیلی آماتور طراحی شده و اصلا به بقیه چیزا نمیخوره.
منوها به نظرم خیلی هم شیک هستن .

بچه ها این هدرش که درست کردم.

الان چیکارش کنم بهتر بشه؟ یا خوبه؟
انتقاد ، نظر، پیشنهاد؟
لطفا :Gol:

سلام.من تا حدودی تجربم زیاده تو این مسایل...سایت هر چقدر ساده و شیک تر باشه دوست داشتنی تره...

با این که من پرسپولیسیم اما متاسفانه رنگ ابی تاثیر شگفت اوری داره ...نمیدونم چه رمزی توشه ...حتی اسک دین هم از این راز الگو برداشته...سایتهای بزرگ اکثرا تمش ابیه

بنده هم طراح نيستم فقط نظر شخصي خودم رو عرض ميكنم

مطلبي عرض ميكنم اميدوارم جسارت به دوستان طراح نباشه. به نظر من صرف قديمي بودن يك طرح دليل بر بد بودن اون نميشه. طراحي يك مجموعه است كه نتيجهء اون بايد 3 ويژگي داشته باشه:

1 - زيبايي

2 - كارايي

3 - راحتي استفاده

حالا ممكنه يك طراح با توجه به مجموع طرح خودش نياز داشته باشه كه براي هماهنگي كل مجموعه ، براي بخشي از اون از يك طرح قديمي استفاده كنه

همچنين طبق 3 موردي كه عرض كردم ، همه چيز زيبايي نيست. كارايي بالا و راحتي استفاده از بخش هاي مختلف طرحت رو حتماً مد نظر داشته باش. چيزي كه مهمه ارتباط برقرار كردنِ افراد با طرحه ، پس به ارگونوميك بودنِ طرح توجه خيلي زيادي كن (اگر خواستي راهنمايي هايي عرض ميكنم)

نسل جديد علاقهء زيادي داره كه خودش رو در متن حس كنه ، پس اگر از طرح اكتيو استفاده كني خيلي ميتونه بهتر از طرحهاي پَسيو باشه
(طرح هاي پسيو بيشتر براي آرامش دادن به مخاطب خوبه ، مثلاً طرح سايت پزشكي)

در نهايت ، تفاوت سليقه هميشه وجود داره. پس هرگز طرحي نيست كه همه از اون خوششون بياد

طراحي هدرت رو خيلي خوشم اومد. يه چيزي هم بگم سليقهء جوريه كه همه گير نيست. براي همين توي رنگ ها خيلي نظر نميدم

نكته اي بود در خدمتت هستم. موفق باشي برادر

[="Olive"]رنگ ابی یکم دمده شده...ترکیب رنگ های مشکی و سرمه ای سیر و یا مشکی و قرمزو .... تاثیر گذار تره...فقط نظرمو گفتم[/]

باسلام خداقوت
یه طراحی دوخت چه نظری به یک کار گرافیست میتونه بده
:Gig:

خب هیچ اثری از رزین تو این تصویر نیست بیشتر شبیه به یه چیز فلزی هست
کلمه رزین رو برداریم کسی نمیفهمه برای چه موضوعی طراحی شده
تصویر گویا نیست
موفق و پیروز
یاحق

منم نظرم رو بگم ...
به نظره من مهمترین مطلب همون صحبتی هست که آقای 40 توبه عنوان کردند ... سادگی !!!
در مورد رنگ هم باید ببینید که چه قشری میخوان ازش استفاده کنند ... خانوما سمته قرمز و نارنجی کمرنگ و صورتی .... وآقایون سمته سرمه ای و آبی و سبز لجنی و ... میرن .

جناب یا حسین ...
مهمترین مطلب در مورد یک وبسایت این هستش که ایده های خودتون رو برای کارفرماتون دقیقا توضیح بدین ... و بگین سیاسته فکری که دنبال میکردین چی هست ...
مثلا تابلوهای بیل بورد رو طوری طراحی میکنند که کل کلمات اون رو بشه در عرض 7 ثانیه خوند ... و اگر کسی تابلو بیل بوردی طراحی کنه که نوشته های جانبی زیادی داشته باشه اونقدر ریز هست که تنها حالت زیبایی بهش داده باشه ...

در گیر رنگها نشو ... و این مساله رو هم به کارفرمات بگو ...
حتی درگیر زیبایی هم نشو ...
زیبایی زیاد یعنی میخوایم سرتون کلاه بزاریم ...

فقط هر چیز دقیقا سره جایه خودش باشه ... من یه کم فضایی فکر میکنم ... ولی اگر من جایه شما بودم ...
کارکردهای سایت رو لیست میکردم ...
بررسی میکردم ... چه درصدی از افراد برای چه منظوری به سایت مراجعه میکنند ...
به هر کارکرد یک ضریب میدادم ...

و به اندازه هر ضریب به اون کارکرد مساحت اختصاص میدادم ...

این وب سایت بزرگترین تولید کننده و وارد کننده قطعات الکترونیکی در داخل ایران هست ... شاید بشه گفت بالایه 100 میلیارد تومن سرمایه شرکت هست ... واین هم وب سایتش هست : http://www.payaelectronicscomplex.com/

yaHosseinDS;607138 نوشت:
دوستان سلام
این یک طرح گرافیکی هست که من می خوام ازش الگو بگیرم . بدین صورت که با تغییراتی درونش همین قالب رو دلرباتر و جذاب ترش بکنم اما چند تا مشکل دارم
1- اونم اینه که لوگوی این قالب خیلی باریکه من چطوری بدون تغییر لوگو اونو جذابترش کنم؟ یعتی باید چه ابتکاری به خرج بدم؟
2- چیکار کنم که هدر سایت "همونجا که اسم سایت سمته راسته و لوگو سمت چپه" ، زیباتر به نظر بیاد؟
3- رنگ قالب یه جورایی زیادی آبی توش به کار رفته!؟ چیکار کنم از این حالت تک رنگی و سرد خارج بشه؟
4- به نظر من منوهای بالا و سمت راست زیادی صفحه تختن یعنی جذابیتی ندارن؟ درسته؟
در پایان لطفا سختگیرانه و خیلی حساس برای بهتر شدن هدر و دیگر قسمت ها نظر بدید! :Gol:
ممنونم از کمکتون

با سلام

وقتی لوگو باریک و یکنواخت شده بهش ارزش خطی بدید تا جذاب تر بشه.

رنگ سایت آبی هست خیلی هم جذاب و آرامش بخشه باید با موضوعتون هماهنگ باشه و برای از بین رفتن یکنواختی از تنالیته های نارنجی استفاده کنید که مکمل آبی هم هست.

بنظرم لوگو و نوشته سایت باهم ترکیب بشن .

منو ها خوب هستند.

سلام.

هدر به نظرم خوب شده..هرچه ساده تر زیبا تر..
به علاوه تغییراتی که قبلا هم گفتم رو اعمال کنین تا طرح سایت بهتر بشه

1-اگه ماژول عضویت در سایت رو در یک صفحه داخلی قرار بدی بهتر میشه و از این حالت ستونه بودن درمیاد

2- به نظرم قسمت تماس با ما رو به صورت یک تصویر بذارین و به صورت htmlسفارشی تو سایت قرار بدین..
قسمت منوها خیلی شلوغه
وقتی اخبار پایین سایت هست دیگه نیازی به اوردن اون تو قسمت منوها نیست

3- به نظرم اینکه عکس های مطالب در وسط صفحه به صورت لوزی هستن خیلی جذابیت رو پایین اورده.

4 میتونین همون حالت مربع باشن ولی سایز رو کمتر کنین و همه به صورت کمی تیره باشن و با حرکت موس رنگ اصلی انها مشخص شود

5- منوی دوم که وسط صفحه است واقعا اضافیه و بجاش می تونی از تصویر کنار مطلب استفاده کنین

6- متن به صورت حرکتی هم دیگه جذابیتی نداره..بهتره چندتا متن باشند و به صورت اسلاید پشت سر هم بیان.یعنی متن اول نمایش داده شود.بعد کم کم کمرنگ شه و بعد متن بعدی

تا الان این طرح به اینجا رسیده اما من احساس می کنم قسمت نارنجی کادر محصولات به بقیه طرح نمی یاد! پیشنهادی در این خصوص دارید ؟ چه رنگی رو پیشنهاد می کنید؟

[="Olive"]

yaHosseinDS;608831 نوشت:
تا الان این طرح به اینجا رسیده اما من احساس می کنم قسمت نارنجی کادر محصولات به بقیه طرح نمی یاد! پیشنهادی در این خصوص دارید ؟ چه رنگی رو پیشنهاد می کنید؟

اتفاقا نارنجی خیلی جذابش کرده....فقط پشت عکسا نارنجیش دلو میزنه....رنگی انتخاب کن که به پس زمینه بیاد[/]

الان کدوم کادر محصولات بیشتر به طرح می یاد؟ :Gol:
ممنون

yaHosseinDS;608831 نوشت:

منوی اولت خیلی شلوغه
بهتره بعضی قسمت ها رو تو صفحات داخلی قرار بدی.یعنی مثلا گاری عکس زیر منوی محصولات ما باشه

یا ارسال پیامک زیر منوی تماس با ما باشه
تو قسمت محتوا بهتره بالای متن یک عنوان قرار بدی و کادر درباره ی ما نباشه
فهرست دومی خیلی اضافیه باید حذفش کنی چون فقط باعث شلوغیه
بهتره تصویر بعد از منوها به صورت اسلاید شو باشه

پایین صفحه خوب شده البته اگه فاصله تصاویر بیشتر باشن و قاب اونها نازکتر باشن
به جای کادر های شماره دار بهتره فقط همین قبلی و بعدی باشه و اخرین و اولین رو حذف کنی
و برای فوتر اصلی که عکس یک ماشین رو آینه ای کردی بهتره یک عکس با کیفیت افقی بذاری و یا یک لوگو برای پایین صفحه طراحی کنی
و بعدشم قسمت کپی رایت

اینم طرح نهایی Smile

حالا کدوم زیباتره اولی که در پست اول گذاشتم یا این طرح نهایی ؟

PERFECT:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

yaHosseinDS;609429 نوشت:
اینم طرح نهایی :-)

ای کاش به جای قسمت محتوای صفحه که ی کادر درباره ما گذاشتین ی عنوان براش می ذاشتین

virus3000;609435 نوشت:
ای کاش به جای قسمت محتوای صفحه که ی کادر درباره ما گذاشتین ی عنوان براش می ذاشتین

تغییرش می دم Smile

yaHosseinDS;609441 نوشت:
تغییرش می دم :-)

پس فکر میکنم خیلی عالی بشه

yaHosseinDS;607138 نوشت:
در پایان لطفا سختگیرانه و خیلی حساس برای بهتر شدن هدر و دیگر قسمت ها نظر بدید!

virus3000;607187 نوشت:
در قسمت پایین ت اون ماژول های لوزی شکل رو با ستفاد ه از جی کوئری طوری باشن که با حرکت موس روی اونا به شکل مربع در بیان

این که ماژول ها تغییر کنن خوبه فقط به نظرم لوزی زیادی خشنه. البته اگه رنگا رو گرم کنین. به چشم نمیاد. ولی اینکه بچرخه خوبه.موس میره روش بچرخه بشه مربع.
یا به صورت دوتا مثلث یکی بره بالا و یکی بیاد پایین و قسمتی از محتوا نشون داده بشه.

ویرایش: البته الان دیدم که برداشتین.اینطوری خیلی بهتره تا لوزی!