جمع بندی غریزه جنسی ، ویژگی حیوانی!

تب‌های اولیه

233 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
غریزه جنسی ، ویژگی حیوانی!

سلام

من کاملا از خودم بدم میاد
چرا خداوند غریزه و نیاز جنسی رو در انسان قرار داد؟؟؟
واقعا دلیل اینکه خداوند غریزه جنسی رو در انسان قرار داده نمیدونم و از این ویژگی حیوانی متنفرم...
خسته شدم از افکار مزخرف و اینکه الآن نمی تونم ازدواج کنم...
خدا می تونست این ویژگی رو در انسان خلق نکنه اما نخواست...
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از این نیاز متنفرم
از فکر کردن دربارش متنفرم
الآن شرایط ازدواج رو ندارم و از فکر کردن به ازدواج متنفرم
واقعا خسته شدم
به خاطر فکر کردن به این موضوع مزخرف خیلی از چیزامو از دست دادم
نمی دونم به کجا پناه ببرم
به خدایی که دوسش دارم اما ازش خجالت می کشم؟؟؟
تا کی می خوام گناه کنم؟
و تا کی می خواد آبروم رو حفظ کنه؟؟؟
از مرگ در این وضعیت می ترسم اما...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مشکور

هوای سرد;606186 نوشت:
سلام
واقعا دلیل اینکه خداوند غریزه جنسی رو در انسان قرار داده نمیدونم و از این ویژگی حیوانی متنفرم...
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از این نیاز متنفرم
واقعا خسته شدم
تا کی می خوام گناه کنم؟

سلام و ادب:Gol:

ضمن تشکر، دلنوشته شما را که در قالب سؤال طرح نمودید، با دقت خواندم.

در پاسخ به سؤال شما توجه به چند نکته حائز اهمیت است:

اول: وقتی گفته می شود انسان، مقصود، موجودی دو ساحتی است که از یکسو یک ساحت آن، مادی و جسمانی بوده و دارای قوای طبیعی و غریزی(حیوانی) است و از سوی دیگر، ساحت روحانی انسان که دارای وجهه ملكوتي، جبروتي و لاهوتي است، این ساحت کمالی و ملکوتی انسان بالقوّه است؛ و بالفعل نمي شود مگر با تلاش اختياري خود فرد. راه بالفعل نمودن آن نيز تبعيّت از دين خدا بوده؛ كه برنامه ي انسان سازي است.

دوم: غریزه و نیاز جنسی که از جمله قوای طبیعی و حیوانی مشترک بین انسان و حیوان است برای تولید نسل و تداوم بقاء، امری ضروری است و اگر خداوند این نیاز را در نهاد انسان و حیوان قرار نمی داد، تولید نسل و تداوم بقاء غیرممکن بوده و این امر در همان موجودات اولیه اعم از انسان و حیوان متوقف می ماند و اصولاً چنین رویکردی در آفرینش، که آغاز و پایانش یکی باشد غیرحکیمانه بوده و شایسته حکمت بی انتهای الهی نیست.

سوم: تصور انسان بدون غرایز مادی و طبیعی (حیوانی)، (من جمله غریزه جنسی که ضرورت آن گذشت، همچنین ضرورت دیگر غرایز حیوانی، نیز با توجه به ساختار، هدف و کارکرد آفرینش انسان، بسی روشن و بدیهی است) یعنی خلقت مجدد و تکرارگونه ملائکه، زیرا ملائکه موجوداتی تک ساحتی اند که تنها دارای جنبه ملکوتی و جبروتی بوده و از ساحت مادی و طبیعی (حیوانی) مبرا هستند. از اینرو چنین موجودی با این توصیف،(یعنی فقدان غریزه جنسی) دیگر انسان نیست که محل بحث ما باشد. چنانکه تصور انسان بدون ساحت روحانی و ملکوتی و قوای مربوطه نیز، در حقیقت یعنی تصور حیوان که این مقوله نیز از بحث انسان شناسی خارج است.

چهارم: غریزه جنسی انسان، هم مانند دیگر غرایز، اگر در مدار خودش در حد اعتدال و در زمان و مکان و با شرایط خاصش بکار گرفته شود نه تنها مخل و مضر به انسانیت و کمال انسانی نیست بلکه می تواند عاملی در بروز و ظهور کمالات انسانی و وسیله ای در راستای هدف آفرینش انسان باشد، برای این منظور خداوند ازدواج را راه مناسب و مشروعی برای ارضاء تمنیات و غریزه جنسی و تولید نسل و تداوم بقاء قرار داد. از اینرو باید تلاش کنید تا در زمان مناسب، ضمن اکتساب کمالات شایسته انسانی و پرهیز از تکلفات و آداب و رسوم دست و پاگیر و مزاحم، اسباب ازدواج خود و دیگران را فراهم آورید. (این مسأله، بحثی مجزا و مستقل و فرصتی مختص به خود را می طلبد)

پنجم: انسانی که دل در گرو حضرت حق داشته و مشتاق معرفت و وصال به حضرت حق است در وادی عمل، نیز، دل در گرو اوامر الهی دارد یعنی ایمان و عمل را توأمان در زندگی اش بکار می بندد، لذا بر اساس امر خدای مهربان، ضمن انکه تلاش می کند در کنار بندگی و طاعت، تقوا و پاکدامنی را رعایت کند. به امر ازدواج، این هدیه الهی و آسمانی و این پیوند مقدس که یک حقیقت و ضرورت انسانی است تن می دهد نه آنکه از آن متنفر و بیزار باشد.

ششم: انسان عاقل و بصیر، اگر بنا به دلایلی هنوز شرایط ازدواجش فراهم نیست با اشتغال به کار و تلاش و تحصیل، در ضمن رعایت تقوا، پاکدامنی و امور معنوی و با تکیه به آموزه های دینی نظیر توکل، توسل، دعا و ... می تواند علاوه بر تقویت و تمرکز بر روح و روان، اسباب و عوامل اکتساب کمالات شخصی، شخصیتی و معنوی را برای خویش، فراهم آورده و در موقعیت و فرصتی بهتر و شایسته تر، به امر ازدواج، اقدام نماید. نه آنکه تسلیم نیازها و غریزه جنسی اش شده و با آزادگذاشتن آن، در مسیر گناه و تباهی، اسباب سقوط و هلاکت نفس و زمینه دوری از خدا و معنویت را در خویشتن خویش فراهم سازد.

هفتم: خداوند راه توبه و بازگشت را بروی بندگانش باز گذاشته، بزرگترین و مغضوب ترین گناه در پیشگاه خداوند، یأس و ناامیدی از رحمت الهی است. همانی که شیطان بدنبال عملی کردن آنست، یعنی گناهانش را در نظرش بزرگ و امکان عفو و بخشش الهی را منتفی و یا دشوار بنمایاند. در حالیکه خداوند فرموده است: " قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ؛ بگو: اى بندگان من كه در جنايت به خويش (به واسطه گناه) از حد گذشتيد، از رحمت خدا نوميد مگرديد، بى‏ترديد خداوند همه گناهان را (به وسيله توبه هر چند شرك باشد) مى‏آمرزد، زيرا اوست آمرزنده و مهربان".(زمر، 53) بنابر این برای انسان که خدای مهربان و بخشاینده ای چون او دارد، هر زمان بازگردد و توبه کند بدون شک، مشمول رحمت الهی است و گویا تازه از مادر متولد شده است. بقول معروف، با چنین خدایی، (ماهی را هر زمان از آب بگیری تازه است).

در پست های بعدی می توان ابعاد مختلف بحث را بصورت کاربردی و مفصل تر، پیگیری نمود.

موفق باشید ...:Gol:

.
چرا میگید اگه این نیرو نبود تولید مثل و بقای نسل غیر ممکن بود؟
به لحاظ عواطف و احساسات هم افراد دلشون میخواد بچه داشته باشن
نیاز نیست حتما با شهوت نسبت به همدیگه بچه دار بشن

بعد هم چرا باید یه همچین نیرویی باشه که سالها بعد بگن کنترلش کن و خودتو حفظ کن و تقوا کن...اگه به جهت اینه که مشخص بشه کی تقوا داره کی نداره نمیشد بدون وجود این نیروی مسخره هم اینکار رو کرد؟ مثلا ببینیم کی تقوا داره و غیبت میکنه کی نمیکنه
بعد هم همه چیز دست خود پسر و دختر جوان نیست که خودشون وسیله ازدواج زود هنگام برای خودشون فراهم کنن.نمیشه و سالها باید منتظر بمونن

[="Arial"]سلام
کجاش مسخرس
لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم
بنظرم این غریزه اگه تو راه درستش باشه
هم قبل ازدواج با تقوا و...
و هم بعد ازدواج همونطور که استاد مشکور گفتن میتونه آدم رو به سعادت برسونه

خیلیا هستن که براشون امکان ازدواج

حالا به هر دلیلی فراهم نمیشه

این بنده خدا ها دقیقن باید چه خاکی تو سرشون بریزن آخه ؟ Fool

الان هر کس اطرافیان و آشناهاشو بگرده ... حداقل یکی دو مورد دختر سن بالا ( بیشتر ) و پسر سن بالا که ازدواج نکردن پیدا میکنه

[="Tahoma"][="Navy"]

هوای سرد;606186 نوشت:
سلام

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از این نیاز متنفرم
واقعا خسته شدم
تا کی می خوام گناه کنم؟

سلام
به نظر بنده اگر تصمیم بگیرید با نگاهی الهی ازدواج کنید خدای متعال از همه این چیزا نجاتتون می ده
آنچه خدای متعال در سنتهای تکوینی قرار داده رو نباید نفی کرد
اگر شرایط ما جور نیست معناش بدی غریزه جنسی نیست
اوجش اینه که اطفای غریزه جنسی هم برای خدا باشه
یا علیم[/]

Miss Chadoriii;621261 نوشت:
این بنده خدا ها دقیقن باید چه خاکی تو سرشون بریزن آخه ؟ :|

بعضی آقایون و مسئولبن نمیتونن مشکلات رو حل یا لاقل کم کنند ، به توکل و ایمان جوونها ایراد میگیرن، که جووونای این دوره زمونه چرا اینطور شدن؟ انگار خودشون خیلی پیغمبرند،
صورت مسئله رو پاک میکنند
برو درس بخون، اخه بره با درس خودش رو مشغول کنه کار رو تو براش فراهم کردی؟ اصلا شاید نخواد درس بخونه، شاید شرایط درس خوندن نداره
چربی نخور ، دوغ بخور، نماز شب بخون،
همه جوون ها که ایمانشون قوی نیست، و مثل هم نیستند

همه اینکارا هم که انجام بشه غریزه جنسی غولیه که حداقلش ذهن آدم رو درگیر میکنه ،مخصوصا برای پسرها سخت تره با توجه به شرایط موجود

ابن-الخمینی;621338 نوشت:

همه اینکارا هم که انجام بشه غریزه جنسی غولیه که حداقلش ذهن آدم رو درگیر میکنه ،مخصوصا برای پسرها سخت تره با توجه به شرایط موجود

فقط یه جا هست که به خاطر جنسیت مونثم خدا رو شکر میکنم

اونم همین نبود غول نیاز جنسیه Fool

فوقش دو ساعت دپ میشیم احساس تنهایی میکنیم و میریم تو گوگل عکس لباس عروس سرچ میکنیمو یخورده اشک و آه و وسلام Fool

ولی بازم دخترای سن بالا هم خیلی گناه دارن

شاید نیاز جنسیشون شدید نباشه و اذیتاشون نکنه

ولی تنهایی خفه شون میکنه Fool

البته من منظورم این نیست که، نیاز در جنس مونث نیست

امام صادق(ع) فرمودند: زنان 99 برابر بیشتر مردان از شهوت و لذت جنسی برخوردارند لکن خداوند [برای کنترل] پرده ای به نام حیا بر روی آن‌ها نهاده است.
وسائل الشیعه، ج20، ص109

مهم اینه که اون جرقه زده نشه و این غول بیدار نشه
خب آقایون تا مسجد بخوان برن برای نماز جماعت هزار جور صحنه جلو چشمشون میاد، حتی اگر خیلی هم کنترل کنند ،خرید و بازار رفتن و دانشگاه محل کار که جای خود
من خودم پیش اومده سرم رو برگردونم یه طرف، دیدم یه صحنه دیگه
سرم رو پایین آوردم دیدم رو زمین عکس فلان جور هست

ولی برای خانم ها اینقدر سخت نیست در مورد کنترل چشم

من خودم حرم هم رفتم دیدم ای بابا چه وضع بدی
دیگه بعضی وقتا میشینم گریه میکنیم میگم خدایا دیگه نمیتونم، این چه وضعشه

Miss Chadoriii;621344 نوشت:

فوقش دو ساعت دپ میشیم احساس تنهایی میکنیم و میریم تو گوگل عکس لباس عروس سرچ میکنیمو یخورده اشک و آه و وسلام Fool

ولی تنهایی خفه شون میکنه :|

ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ
ﻭﻟﻲ ﺗﻮ اﻳﻦ ﻳﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﺎﻫﻢ ﺗﻔﺎﻫﻢ ﻧﺪاﺷﺘﻴﻢ
ﻛﻲ ﮔﻔﺘﻪ ﺩﺧﺘﺮا ﻧﻴﺎﺯ ﺟﻨﺴﻲ ﻧﺪاﺭﻥ?
ﺗﻮﻱ ﻫﺮﻛﺴﻲ اﻳﻦ ﻧﻴﺎﺯ ﻓﺮﻕ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﻭﻟﻲ ﺩﺧﺘﺮ و ﭘﺴﺮ ﻧﺪاﺭﻩ ﺧﻴﻠﻲ اﺯ ﺩﺧﺘﺮاﻫﻢ ﻫﺴﺘﻦ ﻛﻪ ﻣﻦ ﻣﻲ ﺷﻨﺎﺳﻢ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻫﻤﻴﻦ ﻧﻴﺎﺯ و ﻧﻴﺎﺯ ﺑﻪ ﻫﻤﺪﻡ ﺩاﺷﺘﻦ ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭﺵ و اﻳﻨﻜﻪ ﺷﺮاﻳﻄ اﺯﺩﻭاﺟﺸﻮﻥ
ﻓﺮاﻫﻢ ﻧﺸﺪﻩ ﻭاﻗﻌﺎ ﺩاﺭﻥ ﺯﺟﺮ ﻣﻴﻜﺸﻦ
و ﻛﻢ ﻛﻢ اﻓﺴﺮﺩﻩ ﻣﻴﺸﻦ
ﺧﺪاﻳﺎ
ﺧﻮﺩﺕ ﻭﺳﻴﻠﻪ اﺯﺩﻭاﺝ ﻫﻤﻪ ﺟﻮﻧﺎﻱ اﺳﻼﻡ ﺭﻭ ﻫﺮﭼﻪ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﻓﺮاﻫﻢ ﻛﻦ[emoji19] [emoji120]

ﻋﺎﺷﻖ اﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ;621354 نوشت:
ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ
ﺗﻮﻱ ﻫﺮﻛﺴﻲ اﻳﻦ ﻧﻴﺎﺯ ﻓﺮﻕ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﻭﻟﻲ ﺩﺧﺘﺮ و ﭘﺴﺮ ﻧﺪاﺭﻩ ﺧﻴﻠﻲ اﺯ ﺩﺧﺘﺮاﻫﻢ ﻫﺴﺘﻦ ﻛﻪ ﻣﻦ ﻣﻲ ﺷﻨﺎﺳﻢ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻫﻤﻴﻦ ﻧﻴﺎﺯ و ﻧﻴﺎﺯ ﺑﻪ ﻫﻤﺪﻡ ﺩاﺷﺘﻦ ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭﺵ و اﻳﻨﻜﻪ ﺷﺮاﻳﻄ اﺯﺩﻭاﺟﺸﻮﻥ
و ﻛﻢ ﻛﻢ اﻓﺴﺮﺩﻩ ﻣﻴﺸﻦ
ﺧﺪاﻳﺎ

منظورم این نبود که نیاز جنسی ندارن

منظورم شدتش بود بیشتر

نیاز عاطفیشون شدید تره تا جنسی

ببین مثلا الان جناب ابن الخمینی گفتن:

ابن-الخمینی;621352 نوشت:
ا

ما دخترا به خاطر تنهاییه گریه میکنیم

هیچوقت به خاطر نیاز جنسی و کنترلش اینجوری مستاصل نمیشیم ... میشیم؟؟

Miss Chadoriii;621360 نوشت:

اگر همین توسلات نباشه نمیشه کاری کرد، تنها راهش محبت خدا و اهل بیت و شهداست
، وگرنه ترس از جهنم و شوق به بهشت هم کاری نمیتونه کنه

منظورم این نبود که نیاز جنسی ندارن

منظورم شدتش بود بیشتر

نیاز عاطفیشون شدید تره تا جنسی

ببین مثلا الان جناب ابن الخمینی گفتن:

ﺩﺭﺳﺘﻪ ﻣﺎ ﻧﻴﺎﺯ ﻋﺎﻃﻔﻴﻤﻮﻥ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﺯ ﺁﻗﺎﻳﻮﻧﻪ
ﻭﻟﻲ ﻣﻴﮕﻢ ﺗﻮ ﻫﺮﻛﺴﻲ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﻪ ﻧﻴﺎﺯ ﺟﻨﺴﻲ
ﻣﺜﻼ ﺩﻭﺳﺖ ﺧﻮﺩﻡ
ﻫﺮﻭﻗﺖ ﺑﺎﻫﻢ ﺩﺭﺩ و ﺩﻝ ﻣﻴﻜﻨﻪ
ﻣﻴﮕﻢ ﻫﻢ اﺯ ﻧﻆﺮ ﻋﺎﻃﻔﻲ ﻫﻢ اﺯ ﻧﻆﺮ ﺟﻨﺴﻲ
ﺗﺤﺖ ﻓﺸﺎﺭﻡ
ﻫﻤﺶ ﺩﻋﺎ ﻣﻴﻜﻨم
ﺧﺪا ﻛﻤﻜﻢ ﻛﻧﻪ
ﺑﺘﻮﻧﻢ ﺗﺎ ﻭﻗﺘﻲ اﺯﺩﻭاﺟﻢ ﻣﻬﻴﺎ ﻣﻴﺸﻪ
ﭘﺎﻙ ﺑﻤﻮﻧﻢ
اﺯ ﺑﺲ اﻭﻥ ﺑﻪ ﻣﻦ اﻳﻨﺠﻮﺭﻱ ﮔﻔﺘﻪ
ﻣﻨﻢ ﺗﻠﻘﻴﻨﻲ ﻫﺴﺘﻢ
ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻢ
ﺧﻮﺩﻣﻢ ﺩﻗﻴﻘﺎ ﺷﺪﻡ ﻣﺜﻞ اﻭﻥ[emoji19] [emoji19] [emoji19]

ﻋﺎﺷﻖ اﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ;621369 نوشت:
ﺩﺭﺳﺘﻪ ﻣﺎ ﻧﻴﺎﺯ ﻋﺎﻃﻔﻴﻤﻮﻥ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﺯ ﺁﻗﺎﻳﻮﻧﻪ
ﻭﻟﻲ ﻣﻴﮕﻢ ﺗﻮ ﻫﺮﻛﺴﻲ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﻪ ﻧﻴﺎﺯ ﺟﻨﺴﻲ
ﻣﺜﻼ ﺩﻭﺳﺖ ﺧﻮﺩﻡ
ﻫﺮﻭﻗﺖ ﺑﺎﻫﻢ ﺩﺭﺩ و ﺩﻝ ﻣﻴﻜﻨﻪ
ﻣﻴﮕﻢ ﻫﻢ اﺯ ﻧﻆﺮ ﻋﺎﻃﻔﻲ ﻫﻢ اﺯ ﻧﻆﺮ ﺟﻨﺴﻲ
ﺗﺤﺖ ﻓﺸﺎﺭﻡ
ﻫﻤﺶ ﺩﻋﺎ ﻣﻴﻜﻨم
ﺧﺪا ﻛﻤﻜﻢ ﻛﻧﻪ
ﺑﺘﻮﻧﻢ ﺗﺎ ﻭﻗﺘﻲ اﺯﺩﻭاﺟﻢ ﻣﻬﻴﺎ ﻣﻴﺸﻪ
ﭘﺎﻙ ﺑﻤﻮﻧﻢ
اﺯ ﺑﺲ اﻭﻥ ﺑﻪ ﻣﻦ اﻳﻨﺠﻮﺭﻱ ﮔﻔﺘﻪ
ﻣﻨﻢ ﺗﻠﻘﻴﻨﻲ ﻫﺴﺘﻢ
ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻢ
ﺧﻮﺩﻣﻢ ﺩﻗﻴﻘﺎ ﺷﺪﻡ ﻣﺜﻞ اﻭﻥ[emoji19] [emoji19] [emoji19]

من هر موقه خیلی میرم تو فاز تنهایی و اینا

10 دقه خودمو تصور میکنم که ازدواج کردم شوهرم بهم خیانت کرده ( قشنگ با جزییات تصور میکنم تا مرحله گرفتن مچشو اینا )

کلا از هر چی مرد و ازدواج و لباس عروسیه متنفر میشم:khandeh!:

باید بگردی یه عامل بازدارنده توی خودت پیدا کنی تا بتونی خودتو کنترل کنی

واسه من که این جواب میده:khandeh!:

Miss Chadoriii;621371 نوشت:
من هر موقه خیلی میرم تو فاز تنهایی و اینا

10 دقه خودمو تصور میکنم که ازدواج کردم شوهرم بهم خیانت کرده ( قشنگ با جزییات تصور میکنم تا مرحله گرفتن مچشو اینا )

کلا از هر چی مرد و ازدواج و لباس عروسیه متنفر میشم:khandeh!:

واسه من که این جواب میده:khandeh!:

ﺷﺎﻳﺪ ﺭاﻩ ﺣﻠﺘﻮﻥ ﻭاﺳﻪ ﻳﻪ ﻣﺪﺕ ﺧﻮﺏ ﺑﺎﺷﻪ
ﻭﻟﻲ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺳﻌﻲ ﻛﻨﻴﺪ ﻋﺎﺩﺕ ﺑﺸﻪ
ﭼﻮﻥ ﺑﻌﺪﺵ
اﮔﻪ ﻣﺜﻞ ﻣﻦ ﺗﻠﻘﻴﻨﻲ ﺑﺎﺷﻴﻦ
ﺩﻳﮕﻪ اﺯ اﺯﺩﻭاﺝ
و ﻫﺮﭼﻲ ﻣﺮﺩ ﻫﺴﺖ ﺯﺩﻩ ﻣﻴﺸﻴﻦ
و ﺣﺘﻲ اﮔﻪ اﺯﺩﻭاﺝ ﻛﺮﺩﻳﻦ
ﺑﺎﻋﺚ ﻣﻴﺸﻪ
اﺯ ﺑﺲ ﺗﻠﻘﻴﻦ ﻛﺮﺩﻳﻦ ﻭاﻗﻌﺎ
ﺑﻪ ﺷﻮﻫﺮﺗﻮﻥ ﺷﻜﺎﻙ ﺑﺸﻴﻦ
و ﺣﺲ ﻛﻨﻴﺪ ﺩاﺭﻩ ﺑﻬﺘﻮﻥ ﺧﻴﺎﻧﺖ ﻣﻴﻜﻨﻪ

[="Arial"]

خیلی ربطی به دختر پسر نداره، کلا یه سری‌ها طبعشون گرمه و یه سری‌ها سرد که این تقسیم بندی هم در آقایان هست و هم در خانم‌ها.
اتفاقا گاهی اوقات نیازهای جنسی بانوان شدیدتره ولی به خاطر حیائی که خدا در وجودشون قرار داده از بروزدادن اون خودداری می‌کنند.

بچه محله امام رضا;621378 نوشت:
[="Arial"]
خیلی ربطی به دختر پسر نداره، کلا یه سری‌ها طبعشون گرمه و یه سری‌ها سرد که این تقسیم بندی هم در آقایان هست و هم در خانم‌ها.
اتفاقا گاهی اوقات نیازهای جنسی بانوان شدیدتره ولی به خاطر حیائی که خدا در وجودشون قرار داده از بروزدادن اون خودداری می‌کنند.

اﺣﺴﻨﺖ
ﺩﻗﻴﻘﺎ
ﻫﻤﻴﻨﻪ[emoji122] [emoji122] [emoji122]

ای بابا...

عجب دنیایی شده:hey:

برای جلوگیری از اسپم:

بنظرم اگه این غریزه نبود زن و مرد خیلی نیازی بهم نداشتن و بنظرم درصد ازدواجا خیلی پایین میومد و مسلما نسلی هم بوجود نمیومد

بعضی دوستان گفتن با احساس محبت هم میشه کنار هم بود و تولید نسل کرد، درسته ولی محبت رو آدم از خیلی جاها می تونه بگیره و هیچ چیزی نبود که زن و مرد رو ملزم کنه کنار هم بمونن

تو همین سایت بسیاری از آقایون گفتن دلیل اصلی ازدواجشون نیاز جنسیشونه، البته این برای خانم ها هم صادقه ولی دلیل اصلیشون احساس محبته بعد نیاز جنسی

اگه این نیاز نبود با اومدن اولین بچه دیگه زن و مرد بهم هیچ احتیاجی نداشتن و تمام محبتشون رو خرج بچشون می کردن

اینکه اوضاع جامعه بد شده و ازدواج کردن و مورد مناسب پیدا کردن سخت، ربطی به بدی این غریزه نداره، اینم مثل سایر کارای دیگه که خودمون مقصر بودیم تقصیر خودمونه

با کم شدن ایمان و توکلمون، بالا رفتن توقعاتمون(چه پسر چه دختر چه خانواده هاشون)، عوض شدن اصل معنی زندگی باید منتظر بدتر از اینام باشیم

البته من اول به خودم این حرفا رو زدم.

خدا به هممون کمک کنه واقعا زندگی تو این دنیا خیلی سخت شده

[="Tahoma"][="Navy"]

Miss Chadoriii;621371 نوشت:
ن هر موقه خیلی میرم تو فاز تنهایی و اینا

کلا از هر چی مرد و ازدواج و لباس عروسیه متنفر میشم

واسه من که این جواب میده

سلام
من در نزد گمان بنده مومنم هستم
خوب اگر این تصورات تکراری نهادینه شد ممکنه فردا در خارج هم اتفاق بیفته
یا علیم[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

mehrant;621257 نوشت:
عد هم چرا باید یه همچین نیرویی باشه که سالها بعد بگن کنترلش کن و خودتو حفظ کن و تقوا کن...اگه به جهت اینه که مشخص بشه کی تقوا داره کی نداره نمیشد بدون وجود این نیروی مسخره هم اینکار رو کرد؟ مثلا ببینیم کی تقوا داره و غیبت میکنه کی نمیکنه
بعد هم همه چیز دست خود پسر و دختر جوان نیست که خودشون وسیله ازدواج زود هنگام برای خودشون فراهم کنن.نمیشه و سالها باید منتظر بمونن

سلام
خدای متعال همه عالم را برای انسان پله ای بسوی کمال قرار داده
افتادن رو هم پیش بینی کرده و وعده غفران داده
به شرط اینکه ما قصد بالارفتن داشته باشیم
و اما وقتی بالارفتیم قدر و قیمت این سختیها رو می فهمیم
یا علیم[/]

[=Microsoft Sans Serif]درود

هوای سرد;606186 نوشت:
سلام
شما زن هستید! زنی پرتوان و پرنیرو.
می‌توانید به یک روانشناس مراجعه کنید و اگر ایشان مناسب دانستند، داروی کاهنده‌ی نیروی جنسی استفاده کنید.
البته این دارو همچون دیگر داروها پیامدهای بدی نیز خواهد داشت؛ اما گمان کنم ارزش استفاده‌اش بیشتر باشد.

پیشنهادی دوستانه‌: هیچ‌گاه تلاش نکنید ارضای جنسی خود را ترک کنید. چراکه این‌کار به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست؛ و در آینده شما را به ناامیدی و سرخوردگی دچار می‌کند. به ویژه اگر مذهبی هستید، از نیروی مذهبی خود برای ترک این موضوع استفاده نکنید؛ چراکه در آینده نسبت به نیروی مذهب نیز بی‌اعتماد و به اصطلاح، بی‌دین می‌شوید؛ و این موضوع نیز بر افسردگی و ناامیدی شما می‌افزاید.

غریزه جنسی اگه نباشه ما حتی سلام علیک هم حال نداریم بکنیم

ابن-الخمینی;621352 نوشت:

امام صادق(ع) فرمودند: زنان 99 برابر بیشتر مردان از شهوت و لذت جنسی برخوردارند لکن خداوند [برای کنترل] پرده ای به نام حیا بر روی آن‌ها نهاده است.
وسائل الشیعه، ج20، ص109

خب آقایون تا مسجد بخوان برن برای نماز جماعت هزار جور صحنه جلو چشمشون میاد، حتی اگر خیلی هم کنترل کنند ،خرید و بازار رفتن و دانشگاه محل کار که جای خود

دقیقا!! مخصوصا تو مترو گاهی نمیدونم سرمو بالا بگیرم پایین بندازم هرکاری کنی یه صحنه ناجور جلو چشاته! دلیل اصلی هم همین خانومای بی حجابن که نمیدونم چجور میخان جوابگوی منحرف شدن جوونا باشن!!؟؟!

عشقم خدا;621430 نوشت:
غریزه جنسی اگه نباشه ما حتی سلام علیک هم حال نداریم بکنیم

اا چرا؟!!! :Gig:

ahmad70;621436 نوشت:
اا چرا؟!!!

چراشو فک کنی میفهمی

محی الدین;621393 نوشت:

سلام
من در نزد گمان بنده مومنم هستم
خوب اگر این تصورات تکراری نهادینه شد ممکنه فردا در خارج هم اتفاق بیفته
یا علیم

فک کنم این خاصیته اسک دینه

هر حرفی بزنی ... یکی پیدا میشه بیاد از توش بدترین جنبه که اصن مد نظرت نبوده رو پیدا کنه گیر بده بهش Fool

برادر گرامی منظور من این نبود که صب تا شب بشینم به این فکر کنم اگه ازدواج کنم شوهرم خیانت میکنه منم مچشونو میگیرم و ازش بدم میاد و هی هر روز این فکرو با خودم صد بار دوره کنم و هی به خودم تلقین کنم که حتمن اینجوری میشه و ...

اصلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

من گفتم وقتایی که خیلی احساس تنهایی میکنم ... واسه اینکه از حال و هوا و فاز تنهایی بیام بیرون ... یه جنبه ی منفی ازدواج ... مثلا همین خیانت دیدن رو تصور میکنم پیش خودم

فقط برای همون مقطع زمانی

که یه جور خودمو دلداری بدم ... مثه گربه ای که دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میده

Ṃᾄʀẓἷἔ;621392 نوشت:
خودمون مقصر بودیم تقصیر خودمونه

با کم شدن ایمان و توکلمون، بالا رفتن توقعاتمون(چه پسر چه دختر چه خانواده هاشون)، عوض شدن اصل معنی زندگی باید منتظر بدتر از اینام باشیم

احسنت با حرفای شما کاملا موافقم
وقتی برای دختر19-18 ساله خواستگار میاد بعضی پدرمادرا قبل از اینکه در موردش تحقیق کنن میگن دخترمون بچه اس براش زوده باید درس بخونه بعدازاینکه درس می خونه دیگه هر مردی رو نمی پسنده(من با درس خوندن مخالف نیستم )سن ازدواج میره بالا ومیشه همین مشکلاتی که دوستان بیان کردن
من وقتی ازدواج کردم همه گفتن: زود بود اما حالا هدف زندگیم مشخص شده درسم روهم می خوام دامه بدم خیالم راحته که از بیشتر گناهان محفوظم شاید خیلیا فکر کنند بی کلاسم امارضایت خدا برام از همه چی مهمتره:Gol:

Miss Chadoriii;621440 نوشت:
من گفتم وقتایی که خیلی احساس تنهایی میکنم ... واسه اینکه از حال و هوا و فاز تنهایی بیام بیرون

خب خواهرمن اینجاست که میگن سن ازدواج باید بیاد پایین
مجردیه وهزار درد:Khandidan!:
چرا جدیداهرکی زود ازدواج میکنه میشه بی کلاس و همه میگن وااااااااااااااااااااااااااااااااتوشوهر کردی مگه چند سالته؟:khandidani:

ﻋﺎﺷﻖ اﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ;621354 نوشت:
ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ
و ﻛﻢ ﻛﻢ اﻓﺴﺮﺩﻩ ﻣﻴﺸﻦ
ﺧﺪاﻳﺎ

ای بابا ما که دست رو هرکی گذاشتیم می خواست ادامه تحصیل بده، :looti:

mehrant;621257 نوشت:
چرا میگید اگه این نیرو نبود تولید مثل و بقای نسل غیر ممکن بود؟
به لحاظ عواطف و احساسات هم افراد دلشون میخواد بچه داشته باشن
نیاز نیست حتما با شهوت نسبت به همدیگه بچه دار بشن

سلام علیکم - دوست عزیز:Gol:

خدای هستی بخش و دانا و حکیم علی الاطلاق بهتر می دانند یا من و شما که مخلوق همو هستیم؟ عالم هستی عالم اسباب و مسببات و نظام علی و معلولی است و هر پدیده ای بواسطه علت خود و از طریق ساز و کار خود پدید می آید و در نظام خلقت ماده، راه تولید مثل و تداوم بقاء، چنین مقرر شده است. اگر قرار بود در پس هر ابراز عواطف و احساساتی، تولید مثلی باشد، چه جهانی را باید شاهد بودیم. وانگهی در تولید مثل، طبق فرهنگ ازدواج که محصول برنامه های مترقی و کمال بخش دین الهی است، در این مسأله تنها صحبت شهوت نیست، بلکه اساس کانون خانواده، کانون تأمین و برآورده شدن نیازهای روحی و روانی و عاطفی و محلی برای مهر و محبت ورزی و ابراز احساسات و عواطف و مسئولیت و تمرین یک زندگی اجتماعی کوچک است. و از آنجاییکه یکی از نیازهای طبیعی و غریزی انسان، میل به تولید مثل، تداوم بقاء و میل به ماندگاری آثار است خدا غریزه جنسی را برای تأمین چنین نیازی در انسان ایجاد نمود. که یکی از آثار آن اطفاء شهوت است نه آنکه همه چیزش شهوت باشد.

mehrant;621257 نوشت:
بعد هم چرا باید یه همچین نیرویی باشه که سالها بعد بگن کنترلش کن و خودتو حفظ کن و تقوا کن...اگه به جهت اینه که مشخص بشه کی تقوا داره کی نداره نمیشد بدون وجود این نیروی مسخره هم اینکار رو کرد؟ مثلا ببینیم کی تقوا داره و غیبت میکنه کی نمیکنه

این مطلب هم از جنس همان اشکال قبلی است که به عدم شناخت مستشکل به صفات علم و حکمت الهی باز می گردد. بعبارتی این قبیل اشکالات و اظهار نظرها نسبت به کم و کیف خلقت، به جهل آدمی باز می گردد. نظیر آنکه یک دانش آموز مقطع متوسطه که تازه با مفاهیم ریاضیات و فیزیک و برخی معادلات آن آشناشده، بزرگترین کتب و منابع ریاضی و فیزیک که حاوی دشوارترین معادلات و مسائل آن علوم است را به دست گرفته و به مباحث آن اشکال کند که چون من اینها را نمی فهمم پس همه اینها اشکال دارد و یا در کم و کیف آنها اظهار نظر کند.

اشکال به کم و کیف خلقت انسان و از جمله وجود غریزه جنسی و ... که دلایل ضرورت آن گذشت نیز از همان سنخ اشکالات ناشی از جهل نسبت به عالم و حکیم علی الاطلاق، خدای هستی بخش است.

غریزه جنسی بدلایل پیش گفته امری ضروری در خلقت انسان بوده اما خدای حکیم راه ارضاء آن را نیز از طریق ازدواج قرار داده، علاوه بر آن، انسان بحر طویلی است که اگر به ارزش و جایگاه خویش پی ببرد می تواند با بهره گیری از سه رکن ایمان و عمل و تقوای الهی، بر نفس اماره خود احاطه یافته و آن را کنترل و مراقبت کند تا زمانیکه اسباب و زمینه ازدواج مشروع برایش فراهم گردد.

از آنجاییکه دنیا دار امتحان است، خداوند یکی از راه های امتحان را قوای طبیعی و حیوانی انسان قرار داده که شهوت از ان جمله است. پس انسان، واحدهای درسی متعددی بعنوان امتحان در پیش رو دارد که یکی از واحدهای درسی اصلی، شهوت است. سخن شما در حکم اینست که نمی شد خدا این واحد درسی را قرار نمی داد و در این ماده امتحان نمی گرفت و بروشی دیگر متقی بودن و کمال انسانی را امضاء و تأیید می کرد. لازمه اینکار این بود که خداوند اقتضاء شهوت و غریزه جنسی (بعنوان واحد درسی) که وجودش ضروری است را در انسان قرار می داد اما از گرفتن امتحان در این ماده درسی(غریزه جنسی و قوه شهوت) صرفنظر می کرد. یعنی دادن جواز و آزادی بی حد و حصر و مطلق در استفاده از این غریزه حیوانی که احصاء و شمارش آثار و تبعات منفی و نگران کننده این افسارگسیختگی در این وادی، برای فرد و جامعه، مقاله ای مستقل می طلبد.

موفق باشید ...:Gol:

باید چه خاکی تو سرشون بریزن آخه ؟ :|

لطفا به خاطر براوردن همچین نیازی ازدواج نکنند...با تجکر! Fool

(وگرنه قضیه همون تایپیکی میشه که گفت برای نیاز ازدواج کردم نیازم برطرف شد ...آقا حالا دیگه نمیخوامش...!!!!)

سلام جناب مشکور
امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین ..
این شعری هستش که خانوم لیدی گااگا ... خواننده به نام آمریکایی - آلمانی تبار اون رو خودش سروده ... کارگردانی کرده و برنده چندین جایزه بین المللی شده ...
این شعر از همجنس گرایی طرفداری میکنه ... و طرفدار روابط جنسی خارج از عرف هستش ...
و ایشون بارها و بارها در درون شعرشون عنوان میکنند که من اینجوری متولد شدم ... من اینجوری متولد شدم ...

و در سایت های مختلف ... مذهبیون ایشون رو شیطان پرست و ... معرفی کرده اند ... میخواستم ببینم جواب شما به اشعار ایشون چی هستش ...

هوای سرد;606186 نوشت:
سلام

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از این نیاز متنفرم
واقعا خسته شدم
تا کی می خوام گناه کنم؟

کاملا موافقم با این حرف ها

ﺣﺎﻻ ﺑﺮﻋﻜﺲ ﺷﺪﻩ ﻣﺜﻞ اﻳﻨﻜﻪ[emoji23]

..............

آقایون خانم ها مراقب باشید شوخی نکنید
شیطان در کمینه:ok:

دوستان سلام

کاربران محترم،
اینجا یک فضای عمومی است
لذا خواهش می کنم که قدری بیشتر مراقب نوشته های خود باشید

علی علی

ابن-الخمینی;621558 نوشت:
آقایون خانم ها مراقب باشید شوخی نکنید
شیطان در کمینه:ok:

پدربزرگ خونه :khandeh!:

تا این غریزه تحت کنترل ماست انسانیه، اگه افسار پاره کنه میشه حیوانی:Sokhan:

خیلیا هستن که براشون امکان ازدواج

حالا به هر دلیلی فراهم نمیشه

این بنده خدا ها دقیقن باید چه خاکی تو سرشون بریزن آخه ؟ Fool

الان هر کس اطرافیان و آشناهاشو بگرده ... حداقل یکی دو مورد دختر سن بالا ( بیشتر ) و پسر سن بالا که ازدواج نکردن پیدا میکنه

منم همین رو میگم
تا صحبت از مشکلات ازدواج میشه همش میگن جوونا آسون بگیرن جوونا توقعات شون رو بیارن پایین
چرا کسی به خانواده ها چیزی نمیگه؟ چرا به اونها کسی آموزش نمیده؟

جناب مشکور
غریزه جنسی در انسان تنها برای تولید نسل و تداوم بقاء، نیست چرا که اگر اینگونه بود غریزه جنسی انسانها نیز همانند حیوانات تنها سالی یک بار پدیدار می شد.

محی الدین;621280 نوشت:
[="Tahoma"][="Navy"]
سلام
به نظر بنده اگر تصمیم بگیرید با نگاهی الهی ازدواج کنید خدای متعال از همه این چیزا نجاتتون می ده
آنچه خدای متعال در سنتهای تکوینی قرار داده رو نباید نفی کرد
اگر شرایط ما جور نیست معناش بدی غریزه جنسی نیست
اوجش اینه که اطفای غریزه جنسی هم برای خدا باشه
یا علیم
[/]

ما دنبال این هستیم که ازدواج کنیم تا بخاطر این نیروی مسخره جنسی به گناه نیفتم
اما ازدواج هر کاری کردم نشد
همش تحریک و میل و تحت فشار قرار گرفتن بخاطر این نیرو
وقتی قرار نیست حالا ازدواج باشه پس این میلهم نباشه که اینقدر آدم رو اذیت کنه
حالا بگید خدا گذاشته تا امتحان کنه کی با تقواست کی نیست
مگر تقوا فقط خودداری از مسائل جنسیه

موحد;621597 نوشت:
جناب مشکور
غریزه جنسی در انسان تنها برای تولید نسل و تداوم بقاء، نیست چرا که اگر اینگونه بود غریزه جنسی انسانها نیز همانند حیوانات تنها سالی یک بار پدیدار می شد.

آره اگر هدفش این بود خوب خدا اینجوری قرارش میداد بهتر بود
کسی از ازدواج نکردن اینقدر زجر میکشید

Miss Chadoriii;621344 نوشت:

ولی تنهایی خفه شون میکنه :|

منم همین رو دیشب میگفتم در تاپیک خودم
همش تحت فشار هستیم بخاطر این نیروی جنسی
واسه همین گفتم کاش دختر بدنیا اومده بودم که اینقدر اذیت نمی شدم

mehrant;621604 نوشت:

دختر بودن هم مشکلات خودش رو داره
فشارهای روحی روانی این مشکل برای دختران کمتر از فشارهای جنسی آقایون نیست. به اضافه ی اینکه خانومها هم با توجه به طبعشون و به نسبتی این فشارهای جنسی رو هم تحمل میکنن!
پس خدا رو شکر کنید که پسرید:ok:

ابن-الخمینی;621352 نوشت:

وسائل الشیعه، ج20، ص109

فکر کنم چند برابر بیشتر از رابطه جنسی لذت میبرن نه اینکه چند برابر بیشتر نیاز دارن
وگرنه واسه اونها هم نگاه تحریک کننده بود و سخت بود و...

mehrant;621604 نوشت:

آقا مهران درکت میکنم ، منم مثل شما مجردم . ولی 100% بهتون میگم دارید اشتباه فکر میکنید، دقیقا افکار شما داره به سمتی میره که نباید بره.

اگه این غریزه ها تو وجودمون نبود ، میشودیم یه مرده متحرک!!!!

درسته داره بهمون فشار میاره، دنیا روی بدشو به ما کرده، ولی اینا همیشگی نیست، یکم صبر داشته باشید ، این نیز بگذرد!

یک روزی میرسه به همه این افکارمون باید بخندیم، دیگه دنیاست ، محل سختی و آزمایش ، فقط نباید نا امید شد و دست از تلاش برداشت، این مواردی که میگم برای خودم ثابت شده ها!

آبـرنـگـ;621413 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]درود
شما زن هستید! زنی پرتوان و پرنیرو.
می‌توانید به یک روانشناس مراجعه کنید و اگر ایشان مناسب دانستند، داروی کاهنده‌ی نیروی جنسی استفاده کنید.
البته این دارو همچون دیگر داروها پیامدهای بدی نیز خواهد داشت؛ اما گمان کنم ارزش استفاده‌اش بیشتر باشد.

پیشنهادی دوستانه‌: هیچ‌گاه تلاش نکنید ارضای جنسی خود را ترک کنید. چراکه این‌کار به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست؛ و در آینده شما را به ناامیدی و سرخوردگی دچار می‌کند. به ویژه اگر مذهبی هستید، از نیروی مذهبی خود برای ترک این موضوع استفاده نکنید؛ چراکه در آینده نسبت به نیروی مذهب نیز بی‌اعتماد و به اصطلاح، بی‌دین می‌شوید؛ و این موضوع نیز بر افسردگی و ناامیدی شما می‌افزاید.

وقتی ازدواجی نیست که باعث ارضای مشروع بشه بهتر بود اصلا همچین نیرویی وجود نداشته باشه که اینقدر آدم رو زجر بده

خدایا دوست دارم;621612 نوشت:
آقا مهران درکت میکنم ، منم مثل شما مجردم . ولی 100% بهتون میگم دارید اشتباه فکر میکنید، دقیقا افکار شما داره به سمتی میره که نباید بره.

اگه این غریزه ها تو وجودمون نبود ، میشودیم یه مرده متحرک!!!!

درسته داره بهمون فشار میاره، دنیا روی بدشو به ما کرده، ولی اینا همیشگی نیست، یکم صبر داشته باشید ، این نیز بگذرد!

یک روزی میرسه به همه این افکارمون باید بخندیم، دیگه دنیاست ، محل سختی و آزمایش ، فقط نباید نا امید شد و دست از تلاش برداشت، این مواردی که میگم برای خودم ثابت شده ها!

والا به خدا خسته مون کرده این قضیه
اگه این نیرو نبود منم مثل بعضی از پسرها میشد بگم مجردی خوبه ازدواج نشد به موقعش هم اشکالی نداره. ..ولی همش بخاطر به گناه نیوفتادن و بخاطر این نیاز داریم دعا میکنم خدایا تاخیر در ازدواج ننداز و اینقدر استجابت دعا هام رو به تاخیر ننداز ...خدایا خودت میدونی نیاز دارم پس ازدواج برام فراهم کن...اما هیچ...انگار صدای دعام از سقف اتاق هم بالا نمیره
ولی خوب داره روی زندگی و کارم تاثیر میذاره. .گفتم که باعث شده وقتی یه بیمار خانم جوون رو معاینه میکنم تحریک بشم...که واقعا زشته. ..یه پزشک باید چنین احساسی در مقابل بیمارش داشته باشه؟
کاملا هم خودمو کنترل کنم هفته ای دو یا سه بار احتلام. ..
ذله شدم دیگه

حرف زدن برای همه راحته ولی تو عمل !ما که 33 ساله یه نفره و داریم مبارزه میکنم به قول علما جهاد اکبر

موضوع قفل شده است