جمع بندی دختران و عدم ازدواج با پسر بی پول

تب‌های اولیه

354 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دختران و عدم ازدواج با پسر بی پول

برنامه گلبرگ ثابت کرد دخترا به توقعات بالاشون در ازدواج
اعتراف کردن پس من پسر اگه مجرد موندم
تو قبر مواخذه نمیشم چون دختر نخواست ازدواج کنه

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

سوالتان کمی مبهم است با این حال باید عرض کنم اولا کسی به صرف مجرد ماندن مآخذه نمی شود چون در این صورت عقاب بدون دلیل خواهد بود و این با عدل خداوند متعال سازگاری ندارد ثانیا متوقع بودن عده ای از دختران دلیل بر این حکم کلی که همه دختران اینگونه هستند نیست ثالثا برفرض اگر روزی فرا برسد که هیچ دختر کم توقعی پیدا نشود، باز هم فوائد ازدواج بر مجرد ماندن غلبه دارد و نباید مانع تلاش شما برای ازدواج شود.

ممکن است بگویید پس اینکه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند: ازدواج سنت من است و هر که به سنت من پشت کند از من نیست چه می شود؟ وقتی من نتوانم ازدواج کنم یعنی از امت پیامبر صلی الله و علیه و آله به حساب نمی آیم؟

برای پاسخ به این سوال این تاپیک را مطالعه کنید: http://www.askdin.com/thread38150.html

پیروز و سربلند

[="Olive"]

pzahra;606149 نوشت:

انتظار که ندارین اینده خودمون رو به خاطر کم توقعی خراب کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:[/]

اگر از هر 100 تا دختر 98 تاشون به قول شما پر توقع هستند شما برو خواستگاری اون 2 تا که نیستند ولی خود شما معیارهایی داری که برات مهمه مثلا تحصیلات، قیافه و ...

pzahra;606149 نوشت:

ببین دادا دختر پولکی به درد منو تو نمیخوره...دختر با معرفت میخوای؟ دختری میخوای که با بدبختیت بسازه؟ برو دنبال دخترایی که دینشون قوی باشه.دختری که خدا پیغمبر نشناسه اصلا نمیشه بهش اعتماد کرد...معیارت خوشگلی هم نباشه ...خوشگلی دو هزار نمیارزه..من تجربم زیاده.دوست داشتی داستان زندگیمو تو امضام بخون

40tobe;607493 نوشت:

ببین دادا دختر پولکی به درد منو تو نمیخوره...دختر با معرفت میخوای؟ دختری میخوای که با بدبختیت بسازه؟ برو دنبال دخترایی که دینشون قوی باشه.دختری که خدا پیغمبر نشناسه اصلا نمیشه بهش اعتماد کرد...معیارت خوشگلی هم نباشه ...خوشگلی دو هزار نمیارزه..من تجربم زیاده.دوست داشتی داستان زندگیمو تو امضام بخون

باسلام
شاید زندگی کنونی وامروزی اینجورچیزارو بطلبه ,البته به اقتضاءشرایط کنونی که اینچنین افکار ایجاد میشه البته اگر واقع نگر باشی پول هم همچین بی ارتباط با ازدواج نیست ولی درکل اگر ازدواج بخاطر خوشکلی و مال باشه خدا هردو مورد وازت میگیره زندگی و ازدواج چیزی فراتر ازاین حرفهاست

[="Olive"]

40tobe;607493 نوشت:

:Khandidan!:....اول باید جمع کنی بعد بری یکی دیگه رو شریک خودت کنی!!!!!!!!!!!!!!!! برادر من چرا میخواین با نداشته هات اینده کسی رو خراب کنین؟ پدرو مادرای ما یه عمری زحمت کشیدن که اخر سر دخترشون خوشبخت بشه نه اینکه هر لحظه به فکر قرضاش بیفته و زودتر از هم سنای خودش پیر شه!!!!!!!!اقایون عوض کرفتن کاسه چه کنم چه کنم کار کنید[/]

هدیه الهی;607497 نوشت:
باسلام
شاید زندگی کنونی وامروزی اینجورچیزارو بطلبه ,البته به اقتضاءشرایط کنونی که اینچنین افکار ایجاد میشه البته اگر واقع نگر باشی پول هم همچین بی ارتباط با ازدواج نیست ولی درکل اگر ازدواج بخاطر خوشکلی و مال باشه خدا هردو مورد وازت میگیره زندگی و ازدواج چیزی فراتر ازاین حرفهاست

راستش من خودمم منکر این نیستم که باید پول باشه اما اینکه انقدر بره زیر ذره بین مخالفم... معیار باید عشقو صفا و شباهاتها باشه.پول که نمیشه که..

هدیه الهی;607497 نوشت:
ولی درکل اگر ازدواج بخاطر خوشکلی و مال باشه خدا هردو مورد وازت میگیره

ممکن هم هست نگیره اما درعوضش چیزای مهمتری رو از انسان بگیره.

[=arial]میفرماید:
[=arial]مَن كَانَ يُرِيدُ [=arial]حَرْثَ [=arial]الْآخِرَةِ نَزِدْ لَهُ فِي حَرْثِهِ وَمَن كَانَ يُرِيدُ حَرْثَ الدُّنْيَا نُؤتِهِ مِنْهَا وَمَا لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِن نَّصِيبٍ

[]

• [=arial]كسى كه كِشت آخرت بخواهد، براى وى در كِشته‏ اش مى ‏افزاييم، و كسى كه كِشت اين دنيا را بخواهد به او از آن مى‏دهيم و [لى‏] در آخرت او را نصيبى نيست. [/]
    [=arial]
    حالا ارتباطش رو با این آیه پیدا کنید: نساءکم حرث لکم

[=arial]

• [="Olive"]

.امین.;607509 نوشت:
    ممکن هم هست نگیره اما درعوضش چیزای مهمتری رو از انسان بگیره.

خدا گفته عقل داری با عقلت تصمیم بگیر قرار نیست که وقتی میدونیم طرف نداره بریم دستی دستی خودمون رو بدبخت کنیم چندسال دیگه هم به غلط کردن بیفتیم[/]

pzahra;606149 نوشت:

اتفاقا مواخذه میشید خوبشم میشید

برادر

شما اگه توانایی اجاره یه خونه 50 متری تویه محله معمولی + یه حقوق ثابت ماهانه دارید

میتونید ازدواج کنید

انقدر عدم ازدواجتونو گردن توقعات دخترا نندازید

خیلی از دخترا هم هستن که الان خانوادشون توانایی جهاز دادن نداره

پس اون جهاز نمیاره شما هم عروسی نمیگیرید

راحت و پاکیزه میرید سر زندگیتون وسلام :ok:

itak;607510 نوشت:
    کاش ملاک من پول بود....اخه تو چی از زندگی من میدونی که اینجوری داری قضاوت میکنی؟؟؟؟؟؟ اونقدری دارم که چشم دنبال پول نباشه...شما پسرا انتظار دارین دخترا چشاشونو به همه چی ببندن و بگن من زنت میشم حتی اگه به نون شب محتاج باشیم.... اقای محترم این حرفا واسه قصه های تخیلیه....هر عشقی و هرچیزی با نداری سرد میشه....اونم تو این دوره زمونه پول نباشه زندگی نیس....من شخص شما رو نگفتم من کلی گفتم وشامل همه میشه

ببین خواهرم...نه شما منو میشناسی و نه من شمارو...بیا منطقی بحث کنیم..من میگم صرفا خوشبختی به پول نیست.الحمدالله میگی وضعتم که خوبه.پس نباید انقدر حداقل شما که وضعتون خوبه تا این حد حساس باشید...خدا روزی رسونه....نباید واسه کسی که واقعا دوست داره ازدواج کنه اما شرایط مالی نداره نیاز بیخودی به وجود بیاریم.مگه پدر و مادر های ما چی داشتن اول زندگی.الحمدالله الان حداقل اینه که شب با شکم گرسنه سر رو بالشت نمیزاریم.
    بازم خدارو شکر
    واسه ارامش فکریی باید کمی انتظارات رو اورد پایین.
    امید وارم تو هم به خواستت برسی.

[="Olive"]

40tobe;607522 نوشت:
    ببین خواهرم...نه شما منو میشناسی و نه من شمارو...بیا منطقی بحث کنیم..من میگم صرفا خوشبختی به پول نیست.الحمدالله میگی وضعتم که خوبه.پس نباید انقدر حداقل شما که وضعتون خوبه تا این حد حساس باشید...خدا روزی رسونه....نباید واسه کسی که واقعا دوست داره ازدواج کنه اما شرایط مالی نداره نیاز بیخودی به وجود بیاریم.مگه پدر و مادر های ما چی داشتن اول زندگی.الحمدالله الان حداقل اینه که شب با شکم گرسنه سر رو بالشت نمیزاریم.
    بازم خدارو شکر
    واسه ارامش فکریی باید کمی انتظارات رو اورد پایین.
    امید وارم تو هم به خواستت برسی.

بر فرض مثال من راضی شدم(که اتفاقا این اتفاق هم برام افتاد) پدرو مادرمو چیکار کنم؟؟؟ کسایی که یه عمر واسم زحمت کشیدنو پشت پا بزنم برم طرف غریبه؟؟؟؟؟؟؟؟/هرگز!!!!!!!!![/]

Miss Chadoriii;607517 نوشت:
    شما اگه توانایی اجاره یه خونه 50 متری تویه محله معمولی + یه حقوق ثابت ماهانه دارید

خونه پنجاه متری خوب اومدی :ok: لایک :Gol: مگه اکواریومه:khaneh:

درسته پول خوشبختی نمیاره ولی بی پولی حتما بد بختی میاره براااااادر
    :d
    گوجه کیلو 6 هزار تومن شدههههههههههه

من کاملا با حرفای میس چادر جان موافقم.

این که توقعات بالا رفته و الان رو با پدر مادرامون مقایسه کنیم هم درست نیست.خب زمان پدر مادرامون اگه اول زندگی هیچی هم نداشتن حداقل خیالشون راحت بود میرن سر کار و زود خونه می گیرن و ماشین و ....
    الان چی؟ الان طرف هنوز سرکار نمیره میره خواستگاری!حالا خونه و ماشین رو کسی نخواست.نگید که کار نیست و بیکاریه! پس چرا کسایی که توی پیدا کردن کار پشتکار دارن کار پیدا می کنن؟؟کسی که همچین پشتکاری نداشته باشه و زود جا بزنه که کار نیست، همون بهتر به ازدواج هم فکر نکنه
    الان سطح زندگی افراد رفته بالا و طبیعتا کسی هم که ازدواج می کنه دوست داره اگه اول زندگی هم نشد ، بعد از 5 سال حداقل ها رو یه مرد براش تامین کنه.حالا حداقل های هر فرد می تونه متفاوت باشه از هم. شما بگردید کسی رو پیدا کنید که میتونید از پس خواسته هاش بر بیاید.

بعضی از آقایون واقعا جالب هستن، به جای این که تمرکز کنن روی کار و پس اندازشون برای ازدواج و زندگی آینده زوم می کنن که به من بی پول دختر نمیدن.از زمان حضرت آدم، اساس بر این بوده که مرد نان آور خانواده باشه! نکنه شما انتظار دارید الان همه چی برعکس بشه و شما بدون هیچ زحمتی ازدواج کنید؟

اینجا باید از خود همچین پسرایی پرسید که شما خودت دختر داشته باشی در آینده ، به همچین پسری که حتی برای خوشبخت کردن دخترت هیچ قدمی از قدم برنمیداره، دختر میدی؟؟؟

itak;607511 نوشت:

خدا گفته عقل داری با عقلت تصمیم بگیر قرار نیست که وقتی میدونیم طرف نداره بریم دستی دستی خودمون رو بدبخت کنیم چندسال دیگه هم به غلط کردن بیفتیم

[=arial] وَمَن كَانَ يُرِيدُ[=arial] حَرْثَ الدُّنْيَا[=arial] نُؤتِهِ [=arial]مِنْهَا[=arial] وَمَا لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِن نَّصِيبٍ

[]

• [=arial]
  • [=arial]و كسى كه كِشت اين دنيا را بخواهد به او از آن مى‏دهيم و [لى‏] در آخرت او را نصيبى نيست. [/]
  • [="Olive"]

.امین.;607535 نوشت:
    و كسى كه كِشت اين دنيا را بخواهد به او از آن مى‏دهيم و [لى‏] در آخرت او را نصيبى نيست.

هه.....پدرو مادرم راضی باشن خدا هم راضیه...یه موقع ایع ای نگین که پسرا باید کار کنن و بفکر یه شبه پولدار شدن نباشن....[/]

itak;607537 نوشت:

هه.....پدرو مادرم راضی باشن خدا هم راضیه...یه موقع ایع ای نگین که پسرا باید کار کنن و بفکر یه شبه پولدار شدن نباشن....

کی گفته نباید کار کنند؟
    ما هم موافق دختر دادن به آدمای تنبل نیستیم . اما شما توقع دارید یک جوان اول زندگیش ره صدساله رو بره یا اینکه دزدی کنه تا همون اول پولدار باشه. پولدار شدن سالیان سال زحمت کشیدن میخواد و یک شبه حاصل نمیشه.

درسته زندگیا سخت شده

ولی بالاخره توی این 70 میلیون آدم

مطمئنن یه نفر پیدا میشه که سقف خواسته هاش اندازه جیب شما باشه

مشکل اینه که شما آقایونم همچیو باهم میخوایید

دختر باکلاس همچی تموم و خوشگل و ...

خب همچین دختری خرج داره Fool

شما اندازه تواناییت و هم سطح خودت باید دختر انتخاب کنی

[="Olive"]

.امین.;607538 نوشت:
    کی گفته نباید کار کنند؟
    ما هم موافق دختر دادن به آدمای تنبل نیستیم . اما شما توقع دارید یک جوان اول زندگیش ره صدساله رو بره یا اینکه دزدی کنه تا همون اول پولدار باشه. پولدار شدن سالیان سال زحمت کشیدن میخواد و یک شبه حاصل نمیشه.

نخیر ما حرفمون اینه با نشستن تو خونه و منتظر موندن واسه پول پرت شدن از اسمون هیچی درست نمیشه بیخودی ازدواج نکردنشون رو گردن ما نندازن....[/]

.امین.;607538 نوشت:
    کی گفته نباید کار کنند؟

یکم دارید زیاد سختش می کنید.
    در یک سال اخیر من اگه بخوام از دوستام بگم که چطور ازدواج کردن ، جز یه نفر همه با پسرایی ازدواج کردن که خیلی معمولیه سطح درآمدشون، همه دوستام هم مذهبی نیستن و همه جور آدم هست توشون.معمولی که میگم یعنی این که طرف اگه خونه نداره، یه خونه معمولی میتونه اجاره کنه حداقل!

در کل از نظر من چه موقع ازدواج خودم و چه الان پسری که ذاتا پولدار باشه یا نباشه مهم نیست!پسری که نشون بده می تونه از نظر اقتصادی از عهده یه زندگی بر بیاد مهمه(شاید الان خونه و ماشین نداره ولی آدم کاری هست و دنبال درست کردن زندگی راحت برای همسرشه).خیلی از پسرا متاسفانه این مورد دوم رو ندارن.
    اینو بهتون بگم که پسری که نشون بده واقعا پاک و سالمه، ایمانش قویه و توانایی تامین زندگی متوسط (شاید کمی پایین تر از زندگی که الان دختر توش زندگی می کنه) رو داشته باشه مطمئن باشید جواب منفی نمیگیره مگه این که دختر از قیافه پسر خوشش نیاد:d

.امین.;607535 نوشت:
    وَمَن كَانَ يُرِيدُ حَرْثَ الدُّنْيَا نُؤتِهِ مِنْهَا وَمَا لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِن نَّصِيبٍ

و كسى كه كِشت اين دنيا را بخواهد به او از آن مى‏دهيم و [لى‏] در آخرت او را نصيبى نيست.

افرین ...خیلی به جا بود

*یا زهرا*;607554 نوشت:
    یکم دارید زیاد سختش می کنید.
    در یک سال اخیر من اگه بخوام از دوستام بگم که چطور ازدواج کردن ، جز یه نفر همه با پسرایی ازدواج کردن که خیلی معمولیه سطح درآمدشون، همه دوستام هم مذهبی نیستن و همه جور آدم هست توشون.معمولی که میگم یعنی این که طرف اگه خونه نداره، یه خونه معمولی میتونه اجاره کنه حداقل!

در کل از نظر من چه موقع ازدواج خودم و چه الان پسری که ذاتا پولدار باشه یا نباشه مهم نیست!پسری که نشون بده می تونه از نظر اقتصادی از عهده یه زندگی بر بیاد مهمه(شاید الان خونه و ماشین نداره ولی آدم کاری هست و دنبال درست کردن زندگی راحت برای همسرشه).خیلی از پسرا متاسفانه این مورد دوم رو ندارن.
    اینو بهتون بگم که پسری که نشون بده واقعا پاک و سالمه، ایمانش قویه و توانایی تامین زندگی متوسط (شاید کمی پایین تر از زندگی که الان دختر توش زندگی می کنه) رو داشته باشه مطمئن باشید جواب منفی نمیگیره مگه این که دختر از قیافه پسر خوشش نیاد:d

به هر حال مشکل اصلا به همین سادگی ها هم نیست... خب اره..بیاید صادق باشیم.بگو خب! ببین وقتی مثلا تو خیابون تشنته میری مغازه و میبینی هم رانی هست و هم ساندیس...پول داشته باشی میری رانی میخری اما اگه نداشته باشی به ساندیس هم راضی هستی .بلاخره اینا هست دیگه اما من حرفم اینه...وقتی با جیب خالی میری یه دونه ساندیس میخری لذت خوردنش 10 تای رانی خوردنه...
    موافقا بفرستن صلواتارو :Nishkhand:

من یه نظر بدم....
    دختر پسر وقتی ازدواج میکنن.....میخوان یک زندگی بسازن.....پس باید از صفر شروع کنن......
    دختر پسر باید توی سختی ها کنار هم باشن.....که عشق معنی بده......که مثلا وقتی پسر اومد خونه.....سرش را بندازه پایین به دختر بگه من اون خونه زندگی که لیاقت تو باشه را نتونستم به وجود بیارم....دختر بگه سرت را بالا کن.....من که برای پول و خونه زندگیت بات ازدواج نکردم.....من خودت را دوست دارم و به خاطر عشق و علاقم به تو با تو ازدواج کردم.......بعد پسر شارژ میشه.....فردا بیشتر کار میکنه....بیشتر پیشرفت میکنه..... اون موقع هست که زندگی لذت بخشه......بعد یواش یواش ماشین میخرن....خونه میخرن...و....
    ولی دخترای الان اگه نگیم همشون ....خیلیاشون میخوان وسط راه سوار شن.....میخوان نصف راه را پسر رفته باشه....خونه ...پول....ماشین و.... داشته باشه بعد ازدواج کنن......متاسفانه به نظر من این دخترا مغرورن .....غرورشون این اجازه را بهشون نمیده که از صفر شروع کنن......
    بعدش شما دخترا اگه موافق بالا رفتن سن ازدواج هستید پس به این کارتون ادامه بدید .....اگه مخالف هستید......پس یک لحظه با خود فکر کنید :
    یک پسر در سن19 18 سالگی وارد دانشگاه میشود و بعد از 6 سال فوق لیسانس میگیرد.....که در آن صورت 24 25 سالشه.....بعد باید بره سربازی....که 2 ساله....که سنش میشه 26 27 سال ..... بعد تازه باید بره دنبال کار.... یه 1 سال 2 سال هم دنبال کار بگرده و اگر هم کار پیدا کنه میشه 28 29 سالش.....که تازه باید پول پس انداز کنه تا بتونه خونه و ماشین و ....بخره .....
    ببخشید دخترای و خواهران عزیز با توجه به سطح توقعتون از پسرا ..........حدود 30 سال خوبه بیان باشما ازدواج کنن ؟؟؟؟ تازه مگه شما سنتون ثابت مونده ؟؟؟؟ نه شما هم سنتون بالا میره .... وطبیعتا مرد 30 ساله میخواد با دختر 22 23 ساله ازدواج کنه ....پس دنبال شما نمیاد .....میره یک زن دیگه میگیره.....بعد شما میمونی .....و یک عالمه حسرت که کاشکی به فلانی جواب مثبت داده بودم......
    من الان توی فامیلمون .....دختر خالم...... 35 36 سالشه....هنوز ازدواج نکرده..... چرا ؟؟؟؟ چون اون موقع که براش خاستگار میومد جواب منفی داد .... سطح توقعاتش بالا بود.... حالا داره میتورشه........
    ببخشید شما دخترا و خواهران عزیز .....فکر نکنید شما همیشه خواستگار دارید....فکر نکنید همیشه یکی عاشقتون میشه .....نه ...یک زمان محدوده که دیگران عاشقتون میشن و میان خواستگاری.... بعدش که گذشت دیگه کسی نگاتون هم نمیکنه....
    از من گفتن بود ....این حرفم هم خلاصه ای از قسمتی از بحث گلبرگ هفته گذشته بود.....

hosin2a;607575 نوشت:
    من یه نظر بدم....
    دختر پسر وقتی ازدواج میکنن.....میخوان یک زندگی بسازن.....پس باید از صفر شروع کنن......
    دختر پسر باید توی سختی ها کنار هم باشن.....که عشق معنی بده......که مثلا وقتی پسر اومد خونه.....سرش را بندازه پایین به دختر بگه من اون خونه زندگی که لیاقت تو باشه را نتونستم به وجود بیارم....دختر بگه سرت را بالا کن.....من که برای پول و خونه زندگیت بات ازدواج نکردم.....من خودت را دوست دارم و به خاطر عشق و علاقم به تو با تو ازدواج کردم.......بعد پسر شارژ میشه.....فردا بیشتر کار میکنه....بیشتر پیشرفت میکنه..... اون موقع هست که زندگی لذت بخشه......بعد یواش یواش ماشین میخرن....خونه میخرن...و....
    ولی دخترای الان اگه نگیم همشون ....خیلیاشون میخوان وسط راه سوار شن.....میخوان نصف راه را پسر رفته باشه....خونه ...پول....ماشین و.... داشته باشه بعد ازدواج کنن......متاسفانه به نظر من این دخترا مغرورن .....غرورشون این اجازه را بهشون نمیده که از صفر شروع کنن......
    بعدش شما دخترا اگه موافق بالا رفتن سن ازدواج هستید پس به این کارتون ادامه بدید .....اگه مخالف هستید......پس یک لحظه با خود فکر کنید :
    یک پسر در سن19 18 سالگی وارد دانشگاه میشود و بعد از 6 سال فوق لیسانس میگیرد.....که در آن صورت 24 25 سالشه.....بعد باید بره سربازی....که 2 ساله....که سنش میشه 26 27 سال ..... بعد تازه باید بره دنبال کار.... یه 1 سال 2 سال هم دنبال کار بگرده و اگر هم کار پیدا کنه میشه 28 29 سالش.....که تازه باید پول پس انداز کنه تا بتونه خونه و ماشین و ....بخره .....
    ببخشید دخترای و خواهران عزیز با توجه به سطح توقعتون از پسرا ..........حدود 30 سال خوبه بیان باشما ازدواج کنن ؟؟؟؟ تازه مگه شما سنتون ثابت مونده ؟؟؟؟ نه شما هم سنتون بالا میره .... وطبیعتا مرد 30 ساله میخواد با دختر 22 23 ساله ازدواج کنه ....پس دنبال شما نمیاد .....میره یک زن دیگه میگیره.....بعد شما میمونی .....و یک عالمه حسرت که کاشکی به فلانی جواب مثبت داده بودم......
    من الان توی فامیلمون .....دختر خالم...... 35 36 سالشه....هنوز ازدواج نکرده..... چرا ؟؟؟؟ چون اون موقع که براش خاستگار میومد جواب منفی داد .... سطح توقعاتش بالا بود.... حالا داره میتورشه........
    ببخشید شما دخترا و خواهران عزیز .....فکر نکنید شما همیشه خواستگار دارید....فکر نکنید همیشه یکی عاشقتون میشه .....نه ...یک زمان محدوده که دیگران عاشقتون میشن و میان خواستگاری.... بعدش که گذشت دیگه کسی نگاتون هم نمیکنه....
    از من گفتن بود ....این حرفم هم خلاصه ای از قسمتی از بحث گلبرگ هفته گذشته بود.....

افرین لذت بردم...به این میگن یه طرز فکر خوب:Gol: مرحبا

درسته تمام معیارازدواج پول نیست خیلی چیزایی دیگه تو زندگی وجود داره که اهمیتش خیلی بیشتر از پول مثل صداقت ,وفاداری وانسان بودن طرف آدم اگر پولدار باشه ولی این صفاتو نداشته باشه اون پول هیچ تاثیری ندارد ولی بازم درانتها به این نتیجه میرسیم که پول دوای هردردیست!!!

نظرتون واقعیت جامعه کنونی,دختر تا مقطع دبیرستان رو تمام میکنه به فکر دانشگاه بعد اون, به فکر کار, و میگه من درس خوندم و سرکارفتم پس شخصی باید بیاد خواستگاریم که هم سطح من باشه خوب گاهی اوقات چنین اتفاقاتی میفته ودختر شانس میاره و کسی همسطح خودش میاد خواستگاریش ,طبق فرمایشاون اونموقع سنش دیگه سنی نیست که بخواد با همسرش رشد پیدا کنه منظورم اینه که دخترو پسر که تو سن کم باهم ازدواج میکنن باهم ,رشد پیدامیکنن ودوتایی باهم پخته میشن ولی کسی که سنش به سی سال میرسه تقریبا نصف عمرشو گذرونده وکاملا یک آدم پخته ایه..................لذتش به اینه که دختر و پسر توهمون سن کم ازدواج کنند ولی پسر هم باید هم کفو دختر باشه و حداقل درحدی باشه که نیازهای اون دختر رو برآورده کنه

40tobe;607585 نوشت:
    افرین لذت بردم...به این میگن یه طرز فکر خوب مرحبا

ممنونم......
    راستش خودم میدونستم که طرز فکرم خوبه ولی با تشویق شما .....به قولی...شارژشدم....هههههه ههه
    تازه کجای فکرم را دیدی؟؟؟؟ .......من از الان به فکر ازدواج بچم هستم.......جالبه .... نه ..... من هنوز 19 سالمه .... دارم دیپلم میگیرم و خودم هنوز دهنم بو شیر میده ..... هه ههههه هههه ...... ولی از الان دارم روشهای تربیت فرزند و مدیریت خانواده را مطالعه میکنم......متاسفانه جامعه ی ما خیلی چیز ها را به فرزندان خود یاد نمیدهند ..... فرزندان مجبورند خود این مهارت ها را کسب کنن.....
    انشاالله...... هممون و تمام جوونا تو سنی که نیاز پیدا کنن قبل از این که به گناه بیفتن ازدواج کنن.........خدایا به همه همسری نیکو عطا کن آخرش هم ما ....
    برای تعجیل در فرج آقا ووووو تعجیل در فرج ازدواج هممون صلوات ....

منم برنامه گلبرک رو دیدم
    یک بار دیگه بی منطق بودن دخترا واسم اثبات شد [emoji109]
    یکیشون که میگفت با حقوق دو میلیون باید زندگی رو شروع کرد ، ایشون کلا تو فضا بودن
    تازه همشون چادر داشتن و مثلا مذهبی بودن
    [emoji53]

hosin2a;607575 نوشت:
    خیلیاشون میخوان وسط راه سوار شن.....میخوان نصف راه را پسر رفته باشه....خونه ...پول....ماشین و.... داشته باشه بعد ازدواج کنن......متاسفانه به نظر من این دخترا مغرورن .....غرورشون این اجازه را بهشون نمیده که از صفر شروع کنن......

خدا رحمت کنه اونی رو که اینو می فهمه و به این نوع ازدواج (به موقع و سخت) تن میده

دقت کردین دوتا بحت با همین موضوع قرار داره ولی فقط اسم موضوعشون فرق داره

[="DarkGreen"]دوستان سلام

اولا فکر میکنم کمی بی انصافیه که همه دختران رو با یک چوب بزنیم

شرایط افراد متفاوته و همه مثل هم نیستند

برای بالا رفتن سن ازدواج علل مختلفی وجود داره که فقط یکی از اونها توقعات بالای بعضی از دخترانه

بنده کل پست ها رو مطالعه کردم

یک مطلب خیلی به چشمم اومد و اون اینکه برداشت افراد از توقع بالا با همدیگه متفاوته

توقع بالا از نظر برخی اینه که دختر انتظار داشته باشه که پسر اول بسم الله خونه و ماشین و حقوق دو میلیون تومنی داشته باشه و از نظر برخی دیگه اینکه دختری نخواد به پسری که هیچی نداره حتی حمایت خانواده رو نداره بخواد جواب رد بده توقع بالا محسوب میشه.

شاید بگید که همه مون منظورمون از پرتوقع مورد اوله ولی باز اینجا هم باید دید که این دختر در چه خانواده ای بزرگ شده

به هر حال دختری که در رفاه کامل زندگی کرده زندگی کردن در سطح پایین تر براش سخته و هر کسی چنین چیزی رو نمیپذیره (هر چند دخترانی هم هستند که به خاطر اعتقاداتشون میپذیرند) ولی در کل نمی شه ازشون انتظار داشت.

همونطوری که عرض کردم این فقط یکی از دلایل بود که بی انصافیه اگر سایر دلایل مثل ملاک های ریز و درشت و درست و غلط دختر و پسر رو بخوایم نادیده بگیریم.

به هر حال اگر پسر هیچی نداشته باشه لااقل باید حمایت خانواده از نطر مالی و عاطفی باشه وگرنه هر دو با مشکلات زیادی روبرو میشن

خاطرم هست چند ماه پیش یک جوان پزشک رو نشون میداد که با همسر و فرزندش با وجود تمکن مالی در خانه پدری خودش به همراه پدر و مادر زندگی میکرد.

این یعنی حمایت خانواده

(البته به دلیل عملکرد بد بعضی از مادر شوهر ها خیلی از دختران چنین شرایطی رو برای زندگی نمیپسندند.)[/]

اتفاقا اکثرشون خیلی منطقی جواب دادن بالاخره پسر باید یه چیزی داشته باشه میاد جلو نمی گم که حقوق یک میلیونی و خونه و... اما حداقل آینده داشته باشه یه اسقلالی داشته باشه که بشه بهش تکیه کردم واقعا در اعتماد به نفس پسرای که هیچی ندارن و میان خواستگاری موندم اینا پر توقع هستند یا دختری که می خواد به این آس و پاس تکیه کنه؟

hosin2a;607575 نوشت:
    وقتی پسر اومد خونه.....سرش را بندازه پایین به دختر بگه من اون خونه زندگی که لیاقت تو باشه را نتونستم به وجود بیارم....دختر بگه سرت را بالا کن.....من که برای پول و خونه زندگیت بات ازدواج نکردم.....من خودت را دوست دارم و به خاطر عشق و علاقم به تو با تو ازدواج کردم.......بعد پسر شارژ میشه.....فردا بیشتر کار میکنه....بیشتر پیشرفت میکنه..... اون موقع هست که زندگی لذت بخشه......بعد یواش یواش ماشین میخرن....خونه میخرن...و....

خیلی رمانتیک بود واقعا:Nishkhand:

اوففففففففففففففف چرا همه فکر میکنید اگه دختری جواب رد میده چون دنبال بهترین هاس ننننننن بنظرم خیلیاشون اصلا نمیخوان ازدواج کنن فقط دنبال بهونه میگردن
    مث خود من:khandeh!:

این چیزی که شما آقایون بهش میگین توقع بالا ، به نظر من یه توقع حداقلی و منطقیه ! منِ دختر که تو خونه بابام آرامش دارم میدونم سر ماه حقوقش هست ، اجاره خونه ای نیس ، امکانات دارم ، خل نیستم اینا رو بذارم برم با مردی ازدواج کنم که حقوق ثابت نداره ، مشکل مسکن داره ! ترجیح میدم به قول خود شما آقایون بترشم ولی این آرامشی که خونه ی بابام دارم از دست ندم !

roya8;607652 نوشت:
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosin2a نمایش پست ها
    وقتی پسر اومد خونه.....سرش را بندازه پایین به دختر بگه من اون خونه زندگی که لیاقت تو باشه را نتونستم به وجود بیارم....دختر بگه سرت را بالا کن.....من که برای پول و خونه زندگیت بات ازدواج نکردم.....من خودت را دوست دارم و به خاطر عشق و علاقم به تو با تو ازدواج کردم.......بعد پسر شارژ میشه.....فردا بیشتر کار میکنه....بیشتر پیشرفت میکنه..... اون موقع هست که زندگی لذت بخشه......بعد یواش یواش ماشین میخرن....خونه میخرن...و....

خیلی رمانتیک بود واقعا

سلام علیکم

متاسفانه این روزها اسلامی زندگی کردن شده است رمانتیک!!

anteaaaa;607656 نوشت:
    منِ دختر که تو خونه بابام آرامش دارم میدونم سر ماه حقوقش هست ، اجاره خونه ای نیس ، امکانات دارم ، خل نیستم اینا رو بذارم برم با مردی ازدواج کنم که حقوق ثابت نداره ، مشکل مسکن داره ! ترجیح میدم به قول خود شما آقایون بترشم ولی این آرامشی که خونه ی بابام دارم از دست ندم !

بله ،اگر همه اینگونه فکر کنند دیگر کم کم در آینده خانواده ای تشکیل نمیشود که در آن پدری باشد !که حقوق ثابتی داشته باشد! که اجاره خانه نداشته باشد !و دیگر دختری نیست که در این خانه آرامش داشته باشد!!

یازهرا(س)

یارب;607664 نوشت:
    سلام علیکم

بله ،اگر همه اینگونه فکر کنند دیگر کم کم در آینده خانواده ای تشکیل نمیشود که در آن پدری باشد !که حقوق ثابتی داشته باشد! که اجاره خانه نداشته باشد !و دیگر دختری نیست که در این خانه آرامش داشته باشد!!

یازهرا(س)

این موضوع که وجود داشتن زوج برای آدما و ازدواج واسه آرامشه افراد هست ، آیه ی قرآنه ! خب خدا می خواد ما به آرامش برسیم وقتی من آرامشو خونه بابام ببینم چرا باید خودمو بدبخت کنم ؟

یارب;607664 نوشت:
    سلام علیکم

چرا متاسفانه؟:Gig:

اما اینکه من نوشتم رمانتیک بخاطر این بود که هنوز نمیتونم متوجه بشم وقتی دختر و پسری سنتی با هم ازدواج میکنن چطور دختر میگه من بخاطر عشق علاقه باهات ازدواج کردم؟

[SPOILER]فکر میکنم با کنایه با هم صحبت نکنیم بهتره:ok:[/SPOILER]

Miss Chadoriii;607539 نوشت:

دختر باکلاس همچی تموم و خوشگل و ...

خب همچین دختری خرج داره Fool

متاسفانه الان دوره ای شده که دختر نه کلاس داره ، نه زیبایی ، ولی کلی ادعا داره ..... آدم تو اطرافیان میبینه شاخ در میاره.

به نظر من قناعت خیلی به این چیزا ربط نداره.

همون حرف شما درسته، باید با هم تیپ خودمون ازدواج کنیم

anteaaaa;607656 نوشت:
    نیستم اینا رو بذارم برم با مردی ازدواج کنم که حقوق ثابت نداره ، مشکل مسکن داره ! ترجیح میدم به قول خود شما آقایون بترشم ولی این آرامشی که خونه ی بابام دارم از دست ندم !

سلام

بقول حجت الاسلام قرائتی:

بر اساس روایات قرآن، امر ازدواج بعد از اکسیژن و آب و نان به عنوان سومین نیاز بشر محسوب می شود.

خیلی عذر میخوام شما این نیازتان را چگونه برطرف میکنید؟

بی اعصاب;607600 نوشت:
    [emoji109]
    یکیشون که میگفت با حقوق دو میلیون باید زندگی رو شروع کرد

منم داشتم نگاه میکردم، نظر بقیه رو 1300 تومن بود ، اون خانوم گفت 2000000 !!!

میگم هر کی یه جور سطح توقع داره! نباید به خاطر ظاهر با کسی ازدواج کرد ، باید طرفتو بشناسی. فرق نمیکنه چه دختر ، چه پسر

roya8;607691 نوشت:
    چرا متاسفانه؟

اما اینکه من نوشتم رمانتیک بخاطر این بود که هنوز نمیتونم متوجه بشم وقتی دختر و پسری سنتی با هم ازدواج میکنن چطور دختر میگه من بخاطر عشق علاقه باهات ازدواج کردم؟

سلام علیکم

خواهر خوب و بزگوارم ،بنده حقیر با کنایه نگفتم جدی گفتم! آنقدر زندگی های غربی را به درون خانواده ها تزریق کرده اند،آنقدر داریم از اسلام فاصله میگیریم،آنقدر عرفهای اشتباه را برای خودمان اصول اصلی زندگی کرده ایم که برای خیلی ها اسلامی زندگی کردن شده است رویایی و دور از ذهن!! این را بنده بارها دیده ام و شنیده ام

منظور از عشق و علاقه که فرمودید به نظر حقیر وقتی دختر خانمی به خاطر ایمان فرد مقابل ازدواج میکند درواقع بعد از ازدواج با تمام وجود همسرش را دوست دارد و با عشق و علاقه وارد این زندگی شده است! با عشق به این که زندگی در مسیر رشد و کمال است و ایمان این فرد مکمل این زندگی خواهد بودوارد زندگی میشود و در طول زندگی با فراز و نشیب های زندگی و مشکلات همسرش کنار میآید و کمک حال او خواهد بود، و این دو طرفه است یعنی هم آقا و هم خانم وقتی اسلامی زندگی را شروع کنند در طول زندکی با هم میسازند و موجب پیشرفت یکدیگر میشوند

امام خامنه ای روحی فداه بعد از خواندن خطبه عقد به زوج ها میگویند "بروید با هم بسازید"

یازهرا(س)

البته نمیتونیم به یه خانم یا آقا بگیم، چرا سقف خواسته هات این قدر زیاده، انسان آزاد آفریده شده و مختار

شاید به خودش ایمان داره که با این معیار ها طرف خودشو پیدا میکنه و خوشبخت میشه:ok:

یارب;607708 نوشت:
    سلام علیکم

خواهر خوب و بزگوارم ،بنده حقیر با کنایه نگفتم جدی گفتم! آنقدر زندگی های غربی را به درون خانواده ها تزریق کرده اند،آنقدر داریم از اسلام فاصله میگیریم،آنقدر عرفهای اشتباه را برای خودمان اصول اصلی زندگی کرده ایم که برای خیلی ها اسلامی زندگی کردن شده است رویایی و دور از ذهن!! این را بنده بارها دیده ام و شنیده ام

منظور از عشق و علاقه که فرمودید به نظر حقیر وقتی دختر خانمی به خاطر ایمان فرد مقابل ازدواج میکند درواقع بعد از ازدواج با تمام وجود همسرش را دوست دارد و با عشق و علاقه وارد این زندگی شده است! با عشق به این که زندگی در مسیر رشد و کمال است و ایمان این فرد مکمل این زندگی خواهد بودوارد زندگی میشود و در طول زندگی با فراز و نشیب های زندگی و مشکلات همسرش کنار میآید و کمک حال او خواهد بود، و این دو طرفه است یعنی هم آقا و هم خانم وقتی اسلامی زندگی را شروع کنند در طول زندکی با هم میسازند و موجب پیشرفت یکدیگر میشوند

امام خامنه ای روحی فداه بعد از خواندن خطبه عقد به زوج ها میگویند "بروید با هم بسازید"

یازهرا(س)

سلام

خوب برداشت من با شما متفاوت بود .اگه دقت کنید توی متن نوشته من بخاطر عشق و علاقه به تو با تو ازدواج کردم.

من اصلا مخالف صحبت های شما نیستم اما احساس کردم شما زود قضاوت میکنید.
    بهر حال بهتره موضوع زیاد کش پیدا نکنه:Gol:

خدایا دوست دارم;607704 نوشت:
    منم داشتم نگاه میکردم، نظر بقیه رو 1300 تومن بود ، اون خانوم گفت 2000000 !!!

میگم هر کی یه جور سطح توقع داره! نباید به خاطر ظاهر با کسی ازدواج کرد ، باید طرفتو بشناسی. فرق نمیکنه چه دختر ، چه پسر

...[emoji5]
    .......
    از این باید ها و نباید ها زیاد داریم
    ولی پول حرف اول رو میزنه
    Money talks

.امین.;607693 نوشت:
    سلام

بقول حجت الاسلام قرائتی:

بر اساس روایات قرآن، امر ازدواج بعد از اکسیژن و آب و نان به عنوان سومین نیاز بشر محسوب می شود.

خیلی عذر میخوام شما این نیازتان را چگونه برطرف میکنید؟

آرامشمو بدم یه نیاز غیر ضروری رو به جاش برطرف کنم ؟ خیلیا ازدواج نکردنو مشکلی براشون پیش نیومده ! انقدا هم که فک میکنید برطرف کردن این نیاز حیاتی نیست :ok:

roya8;607652 نوشت:
    خیلی رمانتیک بود واقعا

راست میگی.....
    ولی به نظر من عشق توی سختی ها خودش را نشون میده... و این عشق واقعی لذت بخشه...
    مثل دوستی که میگه دوست را در سختی ها باید شناخت...

anteaaaa;607656 نوشت:
    این چیزی که شما آقایون بهش میگین توقع بالا ، به نظر من یه توقع حداقلی و منطقیه ! منِ دختر که تو خونه بابام آرامش دارم میدونم سر ماه حقوقش هست ، اجاره خونه ای نیس ، امکانات دارم ، خل نیستم اینا رو بذارم برم با مردی ازدواج کنم که حقوق ثابت نداره ، مشکل مسکن داره ! ترجیح میدم به قول خود شما آقایون بترشم ولی این آرامشی که خونه ی بابام دارم از دست ندم !

خواهرم.....شما مشکلت توقع بالا نیست....مشکل شما اینه که ازدواج را هنوز نفهمیدی یعنی چی؟؟؟؟ فکر میکنی زندگی کردن توی یک خونه...حقوق سرماه.... و ماشین و... هست.....
    ببخشید این ازدواج نیست....شما دارید معامله میکنید......شما دنبال حقوق بیشتر....خونه بزرگ تر..امکانات بیشتر... هستید....چرا ؟؟؟ چون خودتون دارید میگید با فردی که اینا را نداره ازدواج نمیکنم....پس باید از اینا بیشتر داشته باشه تا باهاش ازدواج کنم.... که برام بصرفه و سود داشته باشه.....
    ببخشید ازدواج یعنی ...:
    عشق....یعنی ارامش 2 انسان از وجود همدیگه..... یعنی از خود گذشتگی.....یعنی همسرم سردشه و من لباسم را بهش بدم.... و من سرما را تحمل کنم.... یعنی کامل کردن هم دیگه.....یعنی ایثار......یعنی همسرم را با تمام دنیا عوض نکردن.....یعنی در سخت ترین شرایط پای همسرم ماندن.... یعنی من گرسنه بخوابم ولی همسرم سیر بخوابد....یعنی من از دست همسرم ناراحت باشم ولی بروم نیارم.... یعنی امید همدیگه بودن...
    ببخشید شما معنی عشق را نفهمیدی......
    متاسفانه نسل جوان امروز ظاهر بین هست....در باره عشق و ازدواج هم ظاهربین هست....فکر میکنه عشق فقط به خوشکلی و شهوت و فلان است.....

anteaaaa;607690 نوشت:
    این موضوع که وجود داشتن زوج برای آدما و ازدواج واسه آرامشه افراد هست ، آیه ی قرآنه ! خب خدا می خواد ما به آرامش برسیم وقتی من آرامشو خونه بابام ببینم چرا باید خودمو بدبخت کنم ؟

این حرف شما از این جا نشات میگیره که شما آرامش را در پول و خونه و ماشین میبینید......
    من منکر نیستم که پول ارامش میاره......ولی چقدر ؟؟؟؟؟؟
    آیا من همسری داشته باشم که دارای صفات اخلاقی خوب .... عاشق من باشد....ظاهری زیبا و دلنشین داشته باشد .... مهربان باشد....برای من از خود بگذرد ....در بدترین شرایط من را تنها نمیگذارد و یاور و پشتیبان من است .... وقتی من در کنار همچین همسر با محبتی شب میخوابم آرامش دارم یا نه کنار پولام....کنار بهترین ماشینم....؟؟؟؟ آدم یه همچین همسری را با تمام دنیا عوض میکنه ؟؟؟
    من نمیگم شما برو زن یه ادم بدبخت و بیچاره بشو .... من نمیگم برو زن یه آدم بیعرضه شو... ولی باید برای ساختن یک ساختمان بلند باید زمین را کند و از زیر زمین پی آن را ساخت ..... تازه بعد برسی سطح زمین ....یعنی اونجایی که بودی...بعد بسازی بری بالا....

anteaaaa;607750 نوشت:
    آرامشمو بدم یه نیاز غیر ضروری رو به جاش برطرف کنم ؟ خیلیا ازدواج نکردنو مشکلی براشون پیش نیومده ! انقدا هم که فک میکنید برطرف کردن این نیاز حیاتی نیست

ببخشید شما انگار توی فشار قرار نگرفتی.....شاید بتونی 1 ماه بتونی...شاید 4 ماه بتونی...شاید 1 سال بتونی....ولی میزنتت زمین.....این طبیعت توهه.....اصلا اگه انسان توی وجودش شهوت نباشه دیگه انسان نیست....شما خیلی ها را نگاه نکن....فلانی ازدواج نکرده.....الان هم مشکلی نداره....شما که توی خصوصیات طرف نیستی....شما اگه تونستی آب و غذا نخوری اون وقت میتونی جلوی شهوتت را هم بگیری...

anteaaaa;607750 نوشت:
    آرامشمو بدم یه نیاز غیر ضروری رو به جاش برطرف کنم ؟ خیلیا ازدواج نکردنو مشکلی براشون پیش نیومده ! انقدا هم که فک میکنید برطرف کردن این نیاز حیاتی نیست :ok:

خواهر من بسیار حیاتیه و ضروریه.

البته ازدواج موفق.

کسایی که مجرد میمونن و یا تو زندگی زناشویی مشکل دارن ، خیلی افسرده، پرخاشگر میشن و خیلی مشکلات دیگه براشون پیش میاد.

خدا انسان رو نیازمند آفرید، فقط هم خودش بی نیازه. اینقدر پیامبر و ائمه تاکید داشتن بر امر ازدواج،بی دلیل بوده؟

موضوع قفل شده است