میخواستم بدانم پولی که از فعالیت در سایت http://www.avabux.ir بدست می آید حلال است؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
میخواستم بدانم پولی که از فعالیت در سایت http://www.avabux.ir بدست می آید حلال است؟

با سلام
سوال داشتم از محضرتان که امید است راهنمایی کنید.
میخواستم بدانم پولی که از فعالیت در سایت http://www.avabux.ir بدست می آید حلال است. این سایت در پورتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.
فعالیت در این سایت به این صورت است که شما از طریق فردی عضو سایت می شوید و برای عضویت باید مبلغ پنج هزار تومان به سایت بپردازید که سه هزار تومان آن به کسی که شما زیر مجموعه ی مستقیم آن شده اید تعلق می گیرد . پولی بابت مشاهده تبلیغات به حسابم اعضا واریز می شود که اگر زیر مجموعه نگیرید که مبلغ در ماه ناچیز است و اگر عضوی از طریق من عضو شود علاوه بر پولی که به حساب وی واریز می شود نصف آن به حساب من نیز واریز می شود جون زیر مجموعه من شده است. در ضمن میشود با پرداخت مبلغی به سایت زیر مجموعه اجاره کرد که باید مبلغی در سایت سرمایه گذاری کرد تا با آن زیرمجموعه اجاره کرد آن هم برای یک ماه است و بعد از یک ماه دوباره باید برای اجاره پول داد . کسی که زیر مجموعه ی اجاره ای شما می شود خودش نمیداند زیر مجموعه ی کیست و این کار را سایت انجام میدهد و به خاطر محدودیت اعضاء ممکن است یک نفر چند بار به عنوان زیر مجموعه ی اجاره ای شما حساب شود و در صدی که قرار است از اوبه شما برسد ضرب در تعداد دفعاتی است که ایشان زیر مجموعه ی شما شده اند(مثلا اگر شما صد تا زیر مجموعه ی اجاره ای داشته باشین ممکن است چند تای آنها تکراری باشد). با این کار می توان درآمد خود را افزایش داد به این صورت که درآمد شما بستگی به فعالیت زیر مجموعه در دیدن آگهی ها دارد و درصدی از سود روزانه ی او به شما تعلق می گیرد در ضمن زیر مجموعه ها در این سایت تک سطحی هستن و هرمی نیستند ، یعنی از زیرمجموعه ی زیر مجموعه ام چیزی عاید بنده نمی شود . در ضمن درآمدی گه من از زیر مجموعه هایم دارم ، خللی در درآمد آنها ندارد یعنی از آنها چیزی کم نمی شود و به من اضافه شود . به گفته مدیران زیرمجموعه هم مثل ما انسان واقعیست .
میزان برداشت هم تابع قوانینی است مثلا بستگی به میزان سرمایه گذاری در سایت دارد
لطفا بگویید میتوانم در این سایت فعالیت کنم؟ درامدش حلال است؟
مرجع بنده حضرت آیت الله خامنه ای می باشند.
خواستم از طریق سایت آقا استفتاء کنم که نوشته بود فقط به استفتائات عام پاسخ داده می شود .
منتظر جوابتون می مونم و لطفا کارشناسان عزیز پاسخ بدن .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

youzarsif156;606147 نوشت:
با سلام
سوال داشتم از محضرتان که امید است راهنمایی کنید.
میخواستم بدانم پولی که از فعالیت در سایت http://www.avabux.ir بدست می آید حلال است. این سایت در پورتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.
فعالیت در این سایت به این صورت است که شما از طریق فردی عضو سایت می شوید و برای عضویت باید مبلغ پنج هزار تومان به سایت بپردازید که سه هزار تومان آن به کسی که شما زیر مجموعه ی مستقیم آن شده اید تعلق می گیرد . پولی بابت مشاهده تبلیغات به حسابم اعضا واریز می شود که اگر زیر مجموعه نگیرید که مبلغ در ماه ناچیز است و اگر عضوی از طریق من عضو شود علاوه بر پولی که به حساب وی واریز می شود نصف آن به حساب من نیز واریز می شود جون زیر مجموعه من شده است. در ضمن میشود با پرداخت مبلغی به سایت زیر مجموعه اجاره کرد که باید مبلغی در سایت سرمایه گذاری کرد تا با آن زیرمجموعه اجاره کرد آن هم برای یک ماه است و بعد از یک ماه دوباره باید برای اجاره پول داد . کسی که زیر مجموعه ی اجاره ای شما می شود خودش نمیداند زیر مجموعه ی کیست و این کار را سایت انجام میدهد و به خاطر محدودیت اعضاء ممکن است یک نفر چند بار به عنوان زیر مجموعه ی اجاره ای شما حساب شود و در صدی که قرار است از اوبه شما برسد ضرب در تعداد دفعاتی است که ایشان زیر مجموعه ی شما شده اند(مثلا اگر شما صد تا زیر مجموعه ی اجاره ای داشته باشین ممکن است چند تای آنها تکراری باشد). با این کار می توان درآمد خود را افزایش داد به این صورت که درآمد شما بستگی به فعالیت زیر مجموعه در دیدن آگهی ها دارد و درصدی از سود روزانه ی او به شما تعلق می گیرد در ضمن زیر مجموعه ها در این سایت تک سطحی هستن و هرمی نیستند ، یعنی از زیرمجموعه ی زیر مجموعه ام چیزی عاید بنده نمی شود . در ضمن درآمدی گه من از زیر مجموعه هایم دارم ، خللی در درآمد آنها ندارد یعنی از آنها چیزی کم نمی شود و به من اضافه شود . به گفته مدیران زیرمجموعه هم مثل ما انسان واقعیست .
میزان برداشت هم تابع قوانینی است مثلا بستگی به میزان سرمایه گذاری در سایت دارد
لطفا بگویید میتوانم در این سایت فعالیت کنم؟ درامدش حلال است؟
مرجع بنده حضرت آیت الله خامنه ای می باشند.
خواستم از طریق سایت آقا استفتاء کنم که نوشته بود فقط به استفتائات عام پاسخ داده می شود .
منتظر جوابتون می مونم و لطفا کارشناسان عزیز پاسخ بدن .

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

به این استفتاء در این زمینه توجه بفرمایید:

س: برخى سايتهاى تبليغاتى براى اينکه تعداد بازديد کنندگانشان بالا برود، بابت بازديد ما از تبليغاتشان، مقدارى پول پرداخت مى‌کنند، و از اين راه با بالا رفتن تعداد بازديد کنندگان، از شرکت‌هاى توليدى سفارش تبليغات مى‌گيرند. با توجه به اينکه بازديد از تبليغات اين سايت‌ها براى ما هم زمان مى‌برد و هم هزينه، آيا گرفتن اين وجوه از اين سايت‌ها مصداق اکل مال به باطل مى‌باشد؟ و آيا اصولاً اشکال ديگرى دارد؟

ج) اگر بازديد از سايت‌هاى تبليغاتى، ترويج فساد از قبيل نشر اكاذيب و ارائه مطالب باطله يا خوف وقوع در حرام نباشد، بازديد از سايت‌ها و دريافت مبلغ مذكور اشكال ندارد

سایت رهبری،استفتائات جدید،واژه تبلیغات

سلام . ممنون . اما من عضو سایتی هستم که از این طریق درآمد زایی می کنه و همچنین برای ما درآمدزایی میشه . اگه میشه از دفتر آقا این سوال رو استفتاء کنین یا اگه خودتون جواب سوال من رو می دونین ، بگین لطفا . لطفا قبلش توضیحاتی که رو نوشتم رو مطالعه بفرمایید ، می خوام مطمئن باشم بعد برم فعالیت کنم . اجرتون با آقا امام زمان عج الله

سلام .من منتظر جواب هستم ممنون

بسم الله الرحمن الرحیم

در کنار نظر فقهی ، اگر شرایط جوری بشه که افرادی فقط کارشون بشه ارتزاق از این چنین فعالیت هایی مسلما باعث فساد اقتصادی میشه چون شخصی بدون تولید و خدمات داره پول در میاره و کمکی به کشور نمیکنه. در واقع میشه یه شرکت هرمی به اسم سایت

ولی دادن جایزه ی ترغیب کننده همونطور که مشاهده کردید در نظر فقهی هم جایز هستش

موضوع قفل شده است