صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا رفت و آمد با دوستی که همجنس گرا هست حرام هستش ؟؟؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

آیا رفت و آمد با دوستی که همجنس گرا هست حرام هستش ؟؟؟

سلام

سوال یکی از کاربران که تمایل نداشتند با مشخصات و آیدی خودشون مطرح بشه

با حفظ امانت در این تاپیک طرح می شود و جهت پاسخگویی به کارشناس محترم ارجاع داده می شود.

سوال ایشون:

با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...

امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین ....

من با برادرم زندگی میکنم و برادرم به خاطر کارهاش بعضی شبها خونه نمیاد ... و من اون شبها تنها هستم ... از طرفی در درون آپارتمانی که من زندگی میکنم ( واحد روبرویی ) خانومی هستند که همجنس گرا هستن ( ایشون همجنس گرا هستند ... تقریبا 3 سالی هست که ایشون رو میشناسم و مطمئن هستم با هیچ مردی در ارتباط نیستند . و واقعا هم از پسرها بدشون میاد و تا حالا با پسری ایشون رو ندیدم )

من شبهایی که تنها هستم ... معمولا میرم خونه اینا ... یا اینکه اون میاد خونم ... خانوم بسیار شاد و سرزنده ای هست و واقعا اون مدت زمانی که باهاشون هستم شاد هستم ... معمولا شبها میرم خونشون یا اون میاد خونم و با هم فیلم میبینم ... غذا میپزیم ... بازی میکنیم و خیلی شبها هم تو خونه همدیگه میخوابیم ... گاها زیر یه پتو ...

حالا مشگلم این هستش که ...
    1- من واقعا تو خونه تنهام ... خیلی موقع ها نمیتونم تنهایی رو تحمل کنم ... یک سری هم مشگلات افسردگی و ... دارم که باید کسی باشه تا کنارش افسردگیم اوت نکنه ... واقعا اگر نرم پیشه ایشون یا باید بشینم و گریه کنم ... یا مریضی هایه فکریم سراغم میان ...

2- از طرفی این خانوم همجنس گرا هست و دو سه تا دوست داره و هز از چندی ... حتی صدای خنده هاشون تو خونه ما هم میاد .... هر از چندی هم به من هم پیشنهاد رابطه میده و ... ولی من مطمئن مطمئن مطمئن هستم که چنین عملی رو انجام نمیدم .

از یک طرف اگر این خانوم نباشه ... واقعا افسردگیم رو نمیتونم تحمل کنم ... و از طرفی مشگل گناهان ایشون هست ...

سوالم از کارشناس سایت این هست که ...

برای من وجود داشتن و بودن این خانوم حیاتی هست ... بهم مهربونی میکنه و مراقبم هست مثله یه خواهر .مادر و یه دوست خیلی خوب ... و اگر ایشون نبود میتونم بگم شاید تا حالا از تیمارستان سر درآورده بودم ...

میخواستم از کارشناس سایت بپرسم بودن در کنار ایشون آیا حرام هست ؟؟؟گناه داره ؟؟؟ آیا باید حتما باهاشون قطع رابطه کنم ؟؟؟ اگر از ایشون قطع رابطه کردم و یهو فکر یه گناه خیلی بزرگ ( مثلا خودکشی ) به سرم زد آیا خدا منو میبخشه ؟؟؟

یا اینکه بابته شرایط زندگیم و با توجه به اینکه مطمئن هستم مشکل ایشون به من هم سرایت نمیکنه ... میتونم در کنارشون باشم ...

ممنون از پاسخگویی شما ...

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ در ساعت ۰۸:۵۴

2. صلوات ها 10

3.  

شروع کننده موضوع

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار واستاد نور

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ در ساعت ۰۹:۰۲

5. صلوات ها 8

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17968

با سلام و عرض ادب خدمت کاربر بزرگوار

اگر معاشرت با این خانم مفسده داشته باشد و زمینه ساز گناه باشد یا حتی ترک معاشرت، نوعی نهی از منکر محسوب شود(یعنی قطع رابطه با او باعث ترک گناهش می شود) رفت و آمد با او جایز نیست درغیر این صورت اشکال ندارد اما باید امربه معروف و نهی از منکر نمایید و البته توجه داشته باشیم انسان همیشه باید از شر شیطان به خداوند پناه برده و خود را از محیطهای آماده برای گناه دورکند که قطعا مکر و حیله شیطان وسیع و زیرکانه است.

همواره به سلامت باشید

7. صلوات ها 13

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط معین نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...
    امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین ....

من با برادرم زندگی میکنم و برادرم به خاطر کارهاش بعضی شبها خونه نمیاد ... و من اون شبها تنها هستم ... از طرفی در درون آپارتمانی که من زندگی میکنم ( واحد روبرویی ) خانومی هستند که همجنس گرا هستن ( ایشون همجنس گرا هستند ... تقریبا 3 سالی هست که ایشون رو میشناسم و مطمئن هستم با هیچ مردی در ارتباط نیستند . و واقعا هم از پسرها بدشون میاد و تا حالا با پسری ایشون رو ندیدم )

من شبهایی که تنها هستم ... معمولا میرم خونه اینا ... یا اینکه اون میاد خونم ... خانوم بسیار شاد و سرزنده ای هست و واقعا اون مدت زمانی که باهاشون هستم شاد هستم ... معمولا شبها میرم خونشون یا اون میاد خونم و با هم فیلم میبینم ... غذا میپزیم ... بازی میکنیم و خیلی شبها هم تو خونه همدیگه میخوابیم ... گاها زیر یه پتو ...

حالا مشگلم این هستش که ...
    1- من واقعا تو خونه تنهام ... خیلی موقع ها نمیتونم تنهایی رو تحمل کنم ... یک سری هم مشگلات افسردگی و ... دارم که باید کسی باشه تا کنارش افسردگیم اوت نکنه ... واقعا اگر نرم پیشه ایشون یا باید بشینم و گریه کنم ... یا مریضی هایه فکریم سراغم میان ...

2- از طرفی این خانوم همجنس گرا هست و دو سه تا دوست داره و هز از چندی ... حتی صدای خنده هاشون تو خونه ما هم میاد .... هر از چندی هم به من هم پیشنهاد رابطه میده و ... ولی من مطمئن مطمئن مطمئن هستم که چنین عملی رو انجام نمیدم .

از یک طرف اگر این خانوم نباشه ... واقعا افسردگیم رو نمیتونم تحمل کنم ... و از طرفی مشگل گناهان ایشون هست ...

سوالم از کارشناس سایت این هست که ...

برای من وجود داشتن و بودن این خانوم حیاتی هست ... بهم مهربونی میکنه و مراقبم هست مثله یه خواهر .مادر و یه دوست خیلی خوب ... و اگر ایشون نبود میتونم بگم شاید تا حالا از تیمارستان سر درآورده بودم ...

میخواستم از کارشناس سایت بپرسم بودن در کنار ایشون آیا حرام هست ؟؟؟گناه داره ؟؟؟ آیا باید حتما باهاشون قطع رابطه کنم ؟؟؟ اگر از ایشون قطع رابطه کردم و یهو فکر یه گناه خیلی بزرگ ( مثلا خودکشی ) به سرم زد آیا خدا منو میبخشه ؟؟؟

یا اینکه بابته شرایط زندگیم و با توجه به اینکه مطمئن هستم مشکل ایشون به من هم سرایت نمیکنه ... میتونم در کنارشون باشم ...

ممنون از پاسخگویی شما ...
    بسمه تعالی
    با سلام و تحیت خدمت شما خواهر محترم

خب به بخش شرعی سوال سرکار نور اشاره فرمودند که جای تشکر دارد.
    اما در رابطه با موضوع افسردگی و تنهایی به نظر می رسد ضروری است که فکر اساسی تری برای درمان و برطرف نمودن آن اندیشیده شود، چرا که مستحضرید موضوعی مانند " وابستگی " خود از عوامل بروز و استمرار افسردگی است! موضوعاتی نظیر فقدان و غیبت فردی که به وی وابستگی وجود دارد، فرد وابسته را به شدت متاثر خواهد کرد، بنابراین سعی کنید خود را بیش از این به این فرد وابسته نکنید.
    برای کاهش فشار عصبی بهتر است روند کاهش ارتباط را گام به گام و در یک فرایند زمانی تعریف شده دنبال کنید.
    در پناه خدای مهربان موفق باشید
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

9. صلوات ها 12

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,740
    حضور
    11 روز 11 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    141
    گالری
    208
    صلوات
    8477

نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت کاربر بزرگوار

اگر معاشرت با این خانم مفسده داشته باشد و زمینه ساز گناه باشد یا حتی ترک معاشرت، نوعی نهی از منکر محسوب شود(یعنی قطع رابطه با او باعث ترک گناهش می شود) رفت و آمد با او جایز نیست درغیر این صورت اشکال ندارد اما باید امربه معروف و نهی از منکر نمایید و البته توجه داشته باشیم انسان همیشه باید از شر شیطان به خداوند پناه برده و خود را از محیطهای آماده برای گناه دورکند که قطعا مکر و حیله شیطان وسیع و زیرکانه است.

همواره به سلامت باشید
    سلام علیکم
    خوابیدن دختری همجنسگرا با دختری دیگر زیر یک پتو، و کسی که عاشق اون یکی هست و اون هم پیشنهاد رابطه داده! اگر مفسده داشته باشد حرام است؟!! این خودش اصل مفسده است! چرا در اموری که مفسده آن عیان است حکم را مشروط می کنید؟ کوچکترین تماس بدنی که گرفته بشود که گرفته می شود خلاف شرع است! حتی نفسشان که به یکدیگر می خورد خلاف شرع است!

11. صلوات ها 7

نوشته
    67
    حضور
    2 روز 20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    178

آدم افسردگی بگیره خیلی بهتر از اینه که با همچین آدمی رفت و آمد کنه.با فکر این که اگه با اون نباشی خود کشی میکنی فقط داری خودتو قول میزنی.
    اینجور آدما خیلی سخت به راه راست برمیگردن پس تا خودت آلوده نشدی ولش کن.

13. صلوات ها 6

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

سلام
    نظر شخصی بنده که ممکنه خطا هم باشه اینه:
    با این فرد رفت آمد رو به حداقل برسونید و حتی قطع کنید چرا؟
    اگر شیعه هستید و معتقد آیا راضی هستید امام زمان عج بدانند که شما با یک همجنسگرای بی قید دوستید و زیر یک پتو می خوابید!!!حضرت چه فکری میکنند به نظر شما؟(همین شرمندگی کافی نیست؟)
    ببینید هر چیزی اولش سخته چه بسا که براتون نقشه داشته باشه و کم کم بخواد شما رو بیاره تو راه ...فکر نکنید میتونید مقاومت کنید وقتی کسی تحریک جنسی بشه دیگه نمیتونه خودشو کنترل کنه
    در مورد افسردگی هزار تا راه درمان هست چرا یکیشو امتحان نمیکنید یعنی هیچ راهی نیست که شما باید با همچین افرادی بگردید(البته انشا الله هدایت بشه و نجات پیدا کنه)
    یا حق

15. صلوات ها 4

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

هنگ کردم اینو خوندم...خدایا به داد برس

17. صلوات ها 5

نوشته
    435
    حضور
    2 روز 21 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    103
    صلوات
    2721

در مورد افسردگی و تنهایی این جملات استاد پناهیان زیباست..

استاد پناهیان:

ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻣﻮﺟﻮﺩﯼ ﺗﻨﻬﺎﺳﺖ.

ﮐﺴﯽ ﻧﻤﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺍﺯ ﺗـﻨـﻬـﺎﯾـﯽ ﻭ ﻏـﺮﺑـﺖ ﺫﺍﺗـﯿـﺶ ﺭﻫـﺎﯾـﯽ ﭘـﯿـﺪﺍ ﮐﻨﺪ.

ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻭ ﺭﻓﻘﺎ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺍﯾﻦ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﻭ ﻏﺮﺑﺖ ﺭﺍ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﮐﻨﻨﺪ

ﻭﻟـﯽ ﻫـﯿـﭽـﮕـﺎﻩ ﺑـﻪ ﻃـﻮﺭ ﮐـﺎﻣـﻞ ﻏـﺮﺑــﺖ ﺍﻧــﺴـﺎﻥ ﺯﺍﺋـﻞ ﻧﻤﯽﺷـﻮﺩ.

ﺧﺪﺍ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﺍ ﻃﻮﺭﯼ ﺁﻓﺮﯾﺪﻩ ﮐﻪ ﺗﻨﻬﺎﯾﯿﺶ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﺧـﺪﺍ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﺑﺸﻮﺩ.

ﺍﺯ ﻏﺮﺑﺖ ﻭ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﮔـﻠﻪ ﻧﮑﻨﯿﻢ ﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺗﻘـﺼـﯿـﺮ ﺍﯾـﻦ ﻭ ﺁﻥ ﻧـﯿـﻨـﺪﺍﺯﯾﻢ.

19. صلوات ها 7

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

ینی واقعا من هلاک منطقتم که پامیشی میری باهاش زیر یه پتو میخوابی
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)