صفحه 1 از 20 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شرایط و نیازهای خانم ها برای خواستگار و ازدواج

علاقه
    قرآن و نهج البلاغه - تفریح (بیشتر با خانواده)
    نوشته
    927
    حضور
    18 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2543

شرایط و نیازهای خانم ها برای خواستگار و ازدواج

سلام
    امروزه تو این دوره خیلی از آقایون حتی جرات نمی کنن برن خواستگاری، چون یکسری پیش زمینه ها تفکر اونها را به خودشون مشغول کرده فارغ از اینکه این تفکر درسته یا نه اما نتیجش این شده که آقایون یا به خواستگاری نمیرن یا با ترس می رن جلو که مبادا خانم از همون ابتدای امر خانه و ماشین و.... طلب کنند به همین دلیل سن ازدواج بالا رفته و عواقب شومی هم نصیب جامعه شده است
    سوال من از خانم ها اینه که از نظر شما خواستگارتون باید چیا داشته باشه؟ چند سالش باشه؟
    و سوالم از آقایون اینه که شما شغلتون چیه؟ چقد سرمایه دارین و مدرک تحصیلیتون چیه (الان که اینهارو دارید سنتون چقدره؟)
    ممنوون میشم همه جواب بدن تا در نهایت به یک نتیجه گیری مشترک برسیم

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ در ساعت ۲۱:۳۷ دلیل: غلط املائی
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و اهل بیت محمد

اللهم عجل لوليك الفرج والعافية والنصر وجعلنا من خير اعوانه وانصاره والمستشهدين بين يديه

اللهم صل علی محمد و آل محمد و اهل بیت محمد

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 11 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

شرایط و نیازهای خانم ها برای خواستگار و ازدواج

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 4

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

این تاپیک چون نظرسنجی است در اختیار دوستان قرار می گیرد؛ اما یک نکته که شاید لازم باشد بنده اضافه کنم این است که ظاهرا نظر شروع کننده تاپیک این نیست که علت اصلی و تنها علت بالارفتن سن ازدواج این مسئله است؛ بلکه یکی از علت ها را این مسئله می دانند که درست هم هست. بعلاوه اینکه این مسئله کلی نیست و اینطور نیست که بگوییم همه دخترها اینگونه اند. لذا تمرکز دوستان روی دغدغه اصلی سوال باشد و از بحث های حاشیه ای یا نامرتبط با موضوع خود داری کنند.

با اجازه جناب موسوی عزیز من سوالاتشون رو تفسیر می کنم چون ممکنه دوستان نخوان اطلاعات شخصی مثل سن و شغل و ... رو مطرح کنند:

1- مهمترین ملاک خانم ها در ازدواج چیست؟ از نظر خانم ها چرا نقش مسائل مالی در انتخاب همسر تا این حد پررنگ شده است؟

2- پسرها: علت اینکه تا الان ازدواج نکردید چیست؟ چقد سرمایه را برای رفتن به خواستگاری لازم می دانید؟

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ در ساعت ۱۲:۴۲

7. صلوات ها 10

نوشته
    194
    حضور
    7 روز 19 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    863

ﻭاﻻ اﺯ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ ﺑﺎﻳﺪ ﺧﻮاﺳﺘﮕﺎﺭﻡ ﺩﺭ ﻭﻫﻠﻪ اﻭﻝ اﻳﻤﺎﻥ و اﺧﻼﻕ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ اﺯ ﻧﻮﻉ ﻭاﻗﻌﻴﺶ و ﺑﻌﺪ ﺗﺤﺼﻴﻼﺕ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻲ ﻭاﺳﻪ ﻣﻦ ﻣﻬﻤﻪ ﺑﺎ اﻳﻨﻜﻪ ﻣﻴﺪﻭﻧﻢ ﺗﺤﺼﻴﻼﺗﻲ ﺭﺑﻂﻲ ﺑﻪ ﺳﻂﺢ ﺷﻌﻮﺭ ﻧﺪاﺭﻩ ﻭﻟﻲ ﺑﻪ ﻫﺮﺣﺎﻝ ﺗﻮﻱ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ﻣﺎ ﻣﻬﻤﻪ و ﺑﻌﺪ ﻳﻪ ﻛﺎﺭ ﺧﻮﺏ اﮔﺮ ﻛﺎﺭﻱ ﺩﻭﻟﺘﻲ ﺑﺎﺷﻪ ﻛﻪ ﭼﻪ ﺑﻬﺘﺮ ﭼﻮﻥ ﺗﻮ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ﺧﻮﺩ ﻣﺎ اﻛﺜﺮا ﻛﺎﺭ ﺩﻭﻟﺘﻲ ﺩاﺭﻥ ﻭﻟﻲ ﭘﻮﻝ ﺩﺭ ﺣﺪ ﻋﺎﺩﻱ ﻭاﺳﻢ ﻣﻬﻤﻪ ﺩﺭ ﺣﺪﻱ ﻛﻪ ﺑﺸﻪ ﻳﻪ ﺧﻮﻧﻪ اﺟﺎﺭﻩ ﻛﻨﻪ ﭘﺴﺮ ﺑﺴﻪ ﻣﺜﻞ ﺑﻌﻀﻲ اﺯ ﺩﺧﺘﺮاﻱ ﺩﻳﮕﻪ ﭘﻮﻟﻜﻲ ﻧﻴﺴﺘﻢ ﺧﺪاﺭﻭﺷﻜﺮ و ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ﻃﺮﻑ ﺧﻮﺏ ﺑﺎﺷﻦ اﺯ ﻫﺮﻟﺤﺎﻅ ﺑﺎﻫﻢ ﻫﻢ ﻛﻔﻮ ﺑﺎﺷﻴﻢ و اﺧﺘﻼﻑ ﺳﻨﻴﻢ ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺭﻡ 5 ﺗﺎ ﻧﻬﺎﻳﺖ 7 ﺳﺎﻝ ﺑﺎﺷﻪ

9. صلوات ها 5

نوشته
    198
    حضور
    5 روز 13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    722

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    - پسرها: علت اینکه تا الان ازدواج نکردید چیست؟
    {1. نیافتن شخص مناسب} و {2. مباحث اقتصادی} ...

چقد سرمایه را برای رفتن به خواستگاری لازم می دانید؟
    مهم تر از سرمایه داشتن شغل مناسب هست

11. صلوات ها 2

نوشته
    1,864
    حضور
    190 روز 9 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    8002

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi928 نمایش پست ها
    سلام
    امروزه تو این دوره خیلی از آقایون حتی جرات نمی کنن برن خواستگاری، چون یکسری پیش زمینه ها تفکر اونها را به خودشون مشغول کرده فارغ از اینکه این تفکر درسته یا نه اما نتیجش این شده که آقایون یا به خواستگاری نمیرن یا با ترس می رن جلو که مبادا خانم از همون ابتدای امر خانه و ماشین و.... طلب کنند به همین دلیل سن ازدواج بالا رفته و عواقب شومی هم نصیب جامعه شده است
    سوال من از خانم ها اینه که از نظر شما خواستگارتون باید چیا داشته باشه؟ چند سالش باشه؟
    و سوالم از آقایون اینه که شما شغلتون چیه؟ چقد سرمایه دارین و مدرک تحصیلیتون چیه (الان که اینهارو دارید سنتون چقدره؟)
    ممنوون میشم همه جواب بدن تا در نهایت به یک نتیجه گیری مشترک برسیم
    با اجازه جناب موسوی عزیز من سوالاتشون رو تفسیر می کنم:

1- مهمترین ملاک خانم ها در ازدواج چیست؟ از نظر خانم ها چرا نقش مسائل مالی در انتخاب همسر تا این حد پررنگ شده است؟

2- پسرها: علت اینکه تا الان ازدواج نکردید چیست؟ چقد سرمایه را برای رفتن به خواستگاری لازم می دانید؟
    سلام علیکم
    با تشکر از پرسشگر محترم و استاد بزرگوار که پاسخ دادند

حقیقت امر بنده وقتی این سوال را خواندم اینگونه برداشت کردم که نویسنده سوال قصد ندارند ملاکها را مطرح کنند!! چونکه در مورد ملاک سن افراد هم سوال پرسیده اند بنده احساس کردم منظورشان این است که:

1-بعضی دختر خانمها از خواستگارانشان خانه و مدرک تحصیلی بالا و غیره انتظار دارند
    2-آیا برای به دست آوردن خانه و ماشین و مدرک تحصیلی بالا چه مدت زمان لازم است؟
    3- حال وقتی یک آقا پسر فرض بیست یا بیست و دو سه ساله و یا کمتر که تا کنون تحصیل میکرده و سربازی هم داشته است میرود خواستگاری یک خانم آیا زمان لازم برای به دست آوردن این موارد را داشته است؟
    4- آیا این معقول است که بعضی خانمها از یک جوان انتظار این موارد را دارند؟!
    5-
    بعضی دختر خانم ها انتظار دارند هم سن شوهرشان کم باشد هم خانه و ماشین و مدرک تحصیلی بالا و شغل خوب و ثروت و سرمایه داشته باشد! آیا این معقول است؟
    6-
    و غبره...

البته این برداشت بنده حقیر از سوال پرسشگر محترم بود و ممکن است نظر ایشان موارد دیگری باشد
    التماس دعا
    یازهرا(س)
    ویرایش توسط یارب : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷ در ساعت ۱۳:۳۵
    در پیوند ازدواج قرار نیست دو‌نفر به هم برسند

قرار است باهم به خدا برسند

«همسر یعنی همسفر تا بهشت»

13. صلوات ها 4

نوشته
    194
    حضور
    18 روز 21 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    945

از نظر من اول باید ببینید از چه فرهنگی دختر انتخاب می کنید .
    دختری که در قناعت و با تربیت دینی و زندگی به سبک اسلامی بزرگ شده اولین ملاکش ایمان و اخلاق پسر و ایمان و اخلاق خانواده پسر هست . در مرتبه بعدی شغل پسر هست .حالا نه لزوما یک شغل با درامد کلان اما شغل ای حلال و... به نظرم الان این مشکل جونهاست.

ویرایش توسط sky_star : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷ در ساعت ۱۳:۳۵

15. صلوات ها 7

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,398
    حضور
    379 روز 5 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13868

چقد سرمایه را برای رفتن به خواستگاری لازم می دانید؟
    بستگی داره بخوای خواستگاری کی بری..
    .
    اگه دختر اهل دین و ایمان باشه و قبول کنه عروسی نگیریم و بریم ماه عسل که فکر میکنم حدودا بیست میلیون تومان کار رو راه بندازه..
    .
    اونقدر هم عرضه و توانایی دارم که بتونم عرض چند سال سرمایه خوبی جمع کنم و زندگی بهتری واسش درست کنم و کمی و کاستی های اول ازدواج رو جبران کنم..
    .
    ولی اگه از این قر و فری ها باشه که اصلا به درد ازدواج نمی خوره (الان می ریزن سرمون الفرار ) در خوشبینانه ترین حالت ده میلیون فقط خرج تالار و دی جی و عکس و فیلم و ........ میشه..
    .
    اصلا ولش کن مجردی رو عشقه..

تولدی دوباره

17. صلوات ها 6

نوشته
    65
    حضور
    1 روز 20 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    220

به نظر من این مربوط میشه به طرز زندگی اون دختر
    قطعا کسی که تو یه خونه هزار متری زندگی کرده نمیتونه تو یه خونه 500 متری زندگی کنه
    و فک کنم این قانونه که مرد باید یه زندگی در حد اون خانوم براش درست کنه

19. صلوات ها 3

نوشته
    327
    حضور
    7 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    865

من سربازیم تموم شده و 25 سالمه و انشا... که سال دیگه هم ارشد رو تموم میکنم. شکر خدا رشتم هم طوریه که اگه اراده کار داشته باشی خیلی سریع می تونی حداقل برای شروع 400 پونصد پول دربیاری. رفتم خواستگاری یه خانم که پدر و مادرش معملن ( بماند که اصلا حاضر نشدن از در خونشون بریم وهمیشه تلفنی فرستادن پیش نخود سیاه اونم 3 بار) . اگه ما دهک 3 باشیم اونا به زور میشن دهک 5. مطمئنم اختلاف مالیمون اونقدر نبود که بخوان به پولشون بنازن.
    چشمتون روز بد نبینه همینکه گوشی افتاد دست پدرش

دوماد ما باید کار دولتی داشته باشه، ماشین زیر پاش باشه، همشهریمون باشه، سرمایه خوبی داشته باشه ، چرا در گنجه بازه کو تخم مرغ تازه ....
    من یه نماز بخونم الان میام.
    تموم شد.
    خوب ما رو میگی : آقا شما تا ساعت چند هستین؟ ما یه دوری بزنیم بر می گردیم
    آخه کسی نیست به شما پدر عزیز بگه : عامو، پیغمبر با اون همه عظمتش از میزان سرمایه حضرت علی پرسید ولی بعد از سوال درباره ایمانش؟
    مگه من نمیبینم یا نمی فهمم که زندگی سخته؟ کاش یه بار هم می پرسید شما مسلمونید؟
    دیگه ما هم مجبور شدیم عطایش را به لقایش ببخشیم و الفراااااااااار. اینکه اون خانم می تونست کاری انجام بده یا نه رو کاری بهش ندارم چون جاش نیست
    خلاصه الان نشستم پشت لبتاب و به اونایی که دنبال همسر می گردن می خندم اونم با خ
    خخخخخخخخخخخخخخخخ
    از خواهرهای گلم هم می خوام یه کم خواسته های خودشون رو تعدیل کنن یا اگه احساس کردن این کسی که میاد خواستگاریشون رو می پسندن یه کم هواشو داشته باشن
    ویرایش توسط koosha : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۱

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 20 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 25

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری