دعا و ازدواج

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعا و ازدواج

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام ، بنده یه پسر بیست و سه ساله هستم متاسفانه یه سری مسائل برای من وجود داره ، که گرچه نیاز به ازدواج رو ضروری کرده ولی برای اینکه یه سری از مشکلات رو مرتفع کنم حدوداً (با توجه به براورد زمانی که کردم) تا 4 سال دیگه نمی تونم ازدواج کنم (اگه تا اون موقع در قید حیات بودم ، تا خواست خدا چی باشه)

اما مساله اصلی من اینجاست ، چند وقت اه احساس می کنم خدا از یه سری از دعاهای من خنده اش میگیره ، مثلا من موقع سحر دعا می کنم خدا لطف کنه با یه دختر خانم مومن ازدواج کنم ولی همون طور که گفتم تا اون مدت زمان مشخص این کار از توان من خارج هست ؛ به نظر شما این دعا کردن من خنده دار نیست ، خدا نمیاد بگه ای بنده من وقتی تو تو این 4 سال نمی تونی ازدواج کنی چرا حالا دیگه دعا میکنی ، زمانی بیا دعا کن که تلاش ات هم می کنی (نه اینکه تلاش نمی کنم ولی پیگیر ازدواج نیستم ، چون باید برای فراهم شدن شرایط ازدواج این 4 سال تلاش رو بکنم)

سوال اول ام اینکه: این دعای من خنده دار نیست ؟ به نظر شما بهتر نیست به امید خدا 4 سال بعد این دعا رو بکنم ؟

بعضی موقع به خودم میگم بی خیال ازدواج برو روح ات رو قوی کن ، چون هر موقع طبق برنامه ای که دارم نفس ام رو تحت فشار قرار میدم همه چی حل میشه ، ولی میترسم وقتی سن ام رفت بالا توی یک تزلزل روحی ، غول خفته شهوت من رو آتش بزنه

سوال دوم : به نظر شما اگه روح من قوی باشه باز هم نیاز به ازدواج پیدا خواهم کرد ؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طاهر;605315 نوشت:
سلام ، بنده یه پسر بیست و سه ساله هستم متاسفانه یه سری مسائل برای من وجود داره ، که گرچه نیاز به ازدواج رو ضروری کرده ولی برای اینکه یه سری از مشکلات رو مرتفع کنم حدوداً (با توجه به براورد زمانی که کردم) تا 4 سال دیگه نمی تونم ازدواج کنم (اگه تا اون موقع در قید حیات بودم ، تا خواست خدا چی باشه)

اما مساله اصلی من اینجاست ، چند وقت اه احساس می کنم خدا از یه سری از دعاهای من خنده اش میگیره ، مثلا من موقع سحر دعا می کنم خدا لطف کنه با یه دختر خانم مومن ازدواج کنم ولی همون طور که گفتم تا اون مدت زمان مشخص این کار از توان من خارج هست ؛ به نظر شما این دعا کردن من خنده دار نیست ، خدا نمیاد بگه ای بنده من وقتی تو تو این 4 سال نمی تونی ازدواج کنی چرا حالا دیگه دعا میکنی ، زمانی بیا دعا کن که تلاش ات هم می کنی (نه اینکه تلاش نمی کنم ولی پیگیر ازدواج نیستم ، چون باید برای فراهم شدن شرایط ازدواج این 4 سال تلاش رو بکنم)

سوال اول ام اینکه: این دعای من خنده دار نیست ؟ به نظر شما بهتر نیست به امید خدا 4 سال بعد این دعا رو بکنم ؟

بعضی موقع به خودم میگم بی خیال ازدواج برو روح ات رو قوی کن ، چون هر موقع طبق برنامه ای که دارم نفس ام رو تحت فشار قرار میدم همه چی حل میشه ، ولی میترسم وقتی سن ام رفت بالا توی یک تزلزل روحی ، غول خفته شهوت من رو آتش بزنه

سوال دوم : به نظر شما اگه روح من قوی باشه باز هم نیاز به ازدواج پیدا خواهم کرد ؟

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت خدمت شما دوست ارجمند
از انجا که دعا سلاح مومن است در هیج زمان و هیچ موضوعی نباید ترک شود. خدای متعال به موسی علیه السلام فرمود که نمک طعام خود را نیز از من مطالبه کن! بنابراین در موضوع مورد اشاره جنابعالی دعا نه تنها ایرادی ندارد بلکه بیانگر این اعتقاد است که خدای متعال قادر علی الاطلاق است. آنچه که از منطق به دور است این است که از خدای متعال امری مطالبه شود که محال است!
بنابراین اینکه از خدای متعال بخواهیم مقدمات ازدواج را فر اهم کند در صورتی منطقی نیست که نخواهیم ازدواج کنیم!

قال الامام علي - عليه السّلام - في وصيّة لابنه الحسن - عليه السلام - : اِعلم أنّ الّذي بيدهِ خزائِنُ ملكوتِ الدّنيا و الآخرةِ قَدْ أذِنَ لدعائِكَ و تكفَّلَ لاِ جابتِكَ و أمَرَكَ أن تسألَهُ لِيُعطيكَ و هو رحيمٌ كريمٌ.

«بحارالانوار، ج 77، ص 204»

امام علي - عليه السّلام - در وصيت به فرزندش امام حسن - عليه السّلام - فرمود: بدان همانا خداوندي كه گنجينه هاي ملكوت دنيا و آخرت در دست اوست، به تو اجازه داده تا او را بخواني و خود اجابت دعاي تو را بر عهده گرفته است و امر كرده از او درخواست نمائي تا به تو عطا كند و او پروردگاري مهربان و بخشنده است.

نکته ای که لازم است به آن توجه شود این است که دعا کردن منافاتی با قوی کردن روح و انصراف فکر از موضوع ازدواج به سایر موضوعات ندارد. لذا بهتر است هم دعا کنید و هم از تمرکز به موضوع ازدواج خودداری کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید

موضوع قفل شده است