جمع بندی خانمی به من علاقه منده، اما من نه!

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خانمی به من علاقه منده، اما من نه!

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام

مدتی است با خانمی آشنا شدم و او سعی می کنه خودشو به من نزدیک کنه... قطعا او بدنبال دوست پسر نیست چون دختر مذهبی و متدینه... فکر می کنم موضوع ازدواج تو ذهنشه

بهر حال من تمایل به ایشون ندارم

امتیازاتی که ایشون داره: چادری، با حیا، وضعیت مالی خوب.

با توجه به اینکه نمی خوام کسی رو از خودم برنجانم، نمی دونم چطوری ایشون را متنبه کنم تا ناراحت نشه؟ ما در محیطی هستیم که نمی تونم از او فاصله بگیرم...(دانشگاه)

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

پرسش:
مدتی است در دانشگاه با خانمی آشنا شدم و او سعی می کند خودش را به من نزدیک کند... چون دختر مذهبی و متدینی هست احتمالا به ازدواج فکر می کند .... به هر حال من به ایشان تمایلی ندارم ... چگونه ایشان را متنبه کنم تا ناراحت نشود؟

پاسخ:
در این شرایط بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که با رفتارتان نگاه خود را به ایشان منتقل کنید و نگذارید احساس ایشان نسبت به شما تقویت شود.
برای این کار اولین گزینه این است که تا حد امکان از ایشان فاصله بگیرید و اگر روابطی بین شما هست آن را به طور کلی قطع کنید؛ مثلا اگر مشترکاً بر روی یک موضوع کار می کنید، به یک بهانه ای کار را به فرد دیگری واگذار کنید و هم گروه دیگری برای خود انتخاب کنید.

اگر امکانِ قطعِ کلیِ رابطه وجود ندارد،
در این صورت
اولاً: باید رابطه های غیر درسی و غیر کاری را کاملا قطع کنید
ثانیاً: رابطه های درسی یا کاری را به حد اقل برسانید مثلا اگر قرار است هر روز جلسه داشته باشید، آن را کم کنید و به حداقل برسانید
ثالثاً: رفتار شما با ایشان باید خیلی رسمی باشد.
با این رفتار و برخورد کم کم ایشان هم از شما نا امید شده و خود را عقب می کشد.

در مورد ناراحت شدن ایشان هم نگران نباشید؛
چون اگر بنا باشد ما به این جور ناراحت شدن ها اهمیت بدهیم؛ چه دختر و چه پسر، باید هر روز وارد رابطه ای شده تا طرف از ما ناراحت نشود که این مسئله قطعاً مخالفت با آن چیزی است که خداوند دوست دارد. به عبارتی ناراحت کردن یک بنده در مقابل ناراحت کردن خداوند قرار می گیرد! بعلاوه اینکه این کار به نفع ایشان هم هست.

اگر شما تا حالا اول بهش سلام می کردید حالا دیگه بهش سلام نکنید
اگر اون اول سلام می کرد حالا دیگه جواب سلامشو ندید. دوبار اینجوری کنید تمومه.
اما نذارید بهتون سلام کنه که جوابش واجب بشه، مثلاً چند ثانیه قبل اینکه بخواد سلام کنه کاکلاً روی خود رو به سمت دوستتون کنید و با او حرف بزنید
به همین سادگی

mousavi928;606197 نوشت:
اگر شما تا حالا اول بهش سلام می کردید حالا دیگه بهش سلام نکنید
اگر اون اول سلام می کرد حالا دیگه جواب سلامشو ندید. دوبار اینجوری کنید تمومه.
اما نذارید بهتون سلام کنه که جوابش واجب بشه، مثلاً چند ثانیه قبل اینکه بخواد سلام کنه کاکلاً روی خود رو به سمت دوستتون کنید و با او حرف بزنید
به همین سادگی

ﺧﻮﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻴﺪ اﻧﻘﺪﺭ ﻣﻨﻂﻘﻲ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻴﺪ اﮔﻪ ﻳﻪ ﺧﺎﻧﻮﻡ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻣﺴﻌﻠﻪ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﺩاﺷﺖ ﺣﺘﻲ اﮔﻪ اﺯ اﻭﻥ اﻗﺎ ﺧﻮﺷﺸﻢ ﻧﻤﻴﻮﻣﺪ ﺑﺎﺯﻡ ﺩﻟﺶ ﻣﻲ ﺳﻮﺧﺖ و اﺣﺴﺎﺳﺎﺗﻲ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﻣﻴﻜﺮﺩ ﺑﺎﻫﺎﺷﻮﻥ[emoji52]

طفلكي دخترا
عاشق كسي هم كه ميشن اينجوري ميشه
:Ghamgin:

sara72;606235 نوشت:
طفلكي دخترا

آره

منم دلم سوخت

مخصوصا اینکه استارتر تاپیک نوشتن دختر مذهبی و متدینی

طاهر;605309 نوشت:
سلام
مدتی است با خانمی آشنا شدم و او سعی می کنه خودشو به من نزدیک کنه... قطعا او بدنبال دوست پسر نیست چون دختر مذهبی و متدینه... فکر می کنم موضوع ازدواج تو ذهنشه
بهر حال من تمایل به ایشون ندارم
امتیازاتی که ایشون داره: چادری، با حیا، وضعیت مالی خوب.
با توجه به اینکه نمی خوام کسی رو از خودم برنجانم، نمی دونم چطوری ایشون را متنبه کنم تا ناراحت نشه؟ ما در محیطی هستیم که نمی تونم از او فاصله بگیرم(دانشگاه)

دوست عزیز شما نباید نگران این مورد باشید که ایشون از شما ناراحت خواهند شد ... چون اگه این مسیر ادامه پیدا کنه عواقب سختی رو در روحیه طرفین (بیشتر دختر خانم) ایجاد میکنه ... (چون از طرفی شما فرمودید که به ایشون هیچ تمایلی برا ازدواج ندارید)

1. "سلام نکردن، به این معنی که شروع کننده سلام نباشید"

2. "به حالت سرد و بی حالی با ایشون رفتار و برخورد کنید"

3. "اگه با نگاه شون به شما خیلی توجه می کنند (یعنی به شما خیلی خیره میشند)، طوری رفتار کنید که انگار اصلاً متوجه حضور ایشون نیستید"

4."اگر هم راهنمایی درسی از شما خیلی میگیرند، بهونه بیارید و مکان رو ترک کنید، (مثلاً: عذرخواهی میکنم یه مشکلی برام پیش اومده بعداً در خدمت تون هستم یا واقعیت اش اینه که در این زمینه مطالعه نداشتم وگرنه راهنمایی میکردم یا ....) "

(فقط این مورد رو هم اضافه کنم چون شرایط طبیعی نیست این رهکار ها رو بیان کردم) (شرایط طبیعی هم اینه که دختر و پسر در دانشگاه برخورد های احساسی و از سر علاقه با هم نداشته باشند ...)

✔✔✔ دوست گرامی ، این 4 تا مورد بالایی که گفته شد در اکثر موارد نتیجه مورد نظر رو برا شما ایجاد میکنه ...

������ شــــــــــاید و دوباره میگم شــــــــــاید در ابتدا یه حالت تنفر نسبت به شما پیدا کنه (و در بعضی مواقع این حالت رو تا آخر دانشگاه در چهره ایشون نسبت به خودتون مشاهده کنید) ولی این اِش خوبه که دیگه براش مهم نیستید و دوست نداره سر به تن تون باشه ... (این به شرط این هست که الان واقعا به شما علاقه مند باشه)

ولی هر چه زودتر از ایشون فاصله بگیرید برای هر دو تای شما بهتره ... (لطفاً نگید از شما رنجیده میشه ... :Gol:)

امیدوارم مسیر درست رو انتخاب کنید ... ������

ﻋﺎﺷﻖ اﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ;606219 نوشت:
ﺧﻮﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻴﺪ اﻧﻘﺪﺭ ﻣﻨﻂﻘﻲ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻴﺪ اﮔﻪ ﻳﻪ ﺧﺎﻧﻮﻡ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻣﺴﻌﻠﻪ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﺩاﺷﺖ ﺣﺘﻲ اﮔﻪ اﺯ اﻭﻥ اﻗﺎ ﺧﻮﺷﺸﻢ ﻧﻤﻴﻮﻣﺪ ﺑﺎﺯﻡ ﺩﻟﺶ ﻣﻲ ﺳﻮﺧﺖ و اﺣﺴﺎﺳﺎﺗﻲ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﻣﻴﻜﺮﺩ ﺑﺎﻫﺎﺷﻮﻥ

sara72;606235 نوشت:
طفلكي دخترا

Miss Chadoriii;606265 نوشت:
آره

منم دلم سوخت

مخصوصا اینکه استارتر تاپیک نوشتن دختر مذهبی و متدینی

سلام
گاهی نباید احساسی برخورد کرد وگرنه ضربه احساسی بدتری متوجه آدم میشه
منم همین موضوع واسم پیش اومده بود، خانمه هم محجبه و چادری بود، فقط سلام علیک داشتیم اما نگاهشون بمن فکر می کنم عادی نبود
خلاصه چند تا از دوستام یهو بمن توپیدن که یا واسه این دختره برو جلو یا اذیتش نکن (چیزایی دیکه هم گفتن که نمیشه بازگو کنم!)!!! منم اصلاً کاری با این بنده خدا نداشتم اما به همین راحتی واسش حرف در آوردن
منم از همون ترفندی که گفتم استفاده کردم، اولش خیلی ناراحت شدن اما حدوداً بعد از 1 ماه گویا یکی از هم دوره ای ها ازشون خواستگاری میکنه چون یکی دوبار دیدمشون باهم...
حالا اگه من اون کار رو نمیکردم چی میشد؟ خودم که فکر میکنم اینجوری ظلم میشد در حقشون. خداییش نه اینکه خودمو از اون بالاتر بدونم یا احساس خودبرتربینی داشته باشم اما موقعیت نداشتم و چیزایی دیگه....

به نام خدا.

شاید اصلاً این فرضیه اشتباه باشه که ایشون جذب شما شده! :vamonde:

اما اگر درست باشه:

یا شما امتیازاتی داشتید (دارید) که ایشون به شما تمایل پیدا کرده

و یا رفتار یا نگاهی از شما دیده که اونطور برداشت کرده...

بهر حال درحال حاضر با فاصله گرفتن و معمولی رفتار کردن و جدی بودن، ایشون متوجه میشن (اینو میگم که 1وقت فکر نکنید باید صریح بهشون گفت!!)

[SPOILER]این نکته رو هم نمیگم که شاید خدا اوشون رو سر راه شما قرار داده و قسمت و اینا!:Nishkhand:
[/SPOILER]

موفق باشید.

توکل به خدا.

[=arial]بسم رب الحیدر

سلام و ادب
رنجش الان بهتر از زندگی و بودنهای بعده که قرار نیست شادی و لذت و عشقی داشته باشه
با رفتارتون نشون بدید که هیچ تمایلی به ایشون ندارید و دخترا هم خیلی زود اینو متوجه میشن و معمولا هم با متوجه شدن این شرایط جلو احساساتشونو دیگه میگیرن
این دوره زمونه خیلیا محبت کسی رو به دل میگیرن اما اکثرا هم حاصل خوبی نداره یعنی قرار نیست داشته باشه
رنجش که چیزی نیست..................!
بیش از رنجشم میتونه اتفاق بیفته اگه از احساساتشون منصرفشون نکنید

اللهم عجل لولیک الفرج
یاعلی مدد

سلام
دانشگاه همینه خیلی راحت هم میشه فاصله گرفت
من تو این دو سال و نیمی که دارم درس میخونم کل مکالماتم با دخترای دانشگاه حتی 1 دقیقه هم نمیشه برای گرفتن جزوات هم به همکلاسی های پسر رجوع کنید
من فوری یکی رو شکار میکنم جزوشو میگیرم از تمام صفحاتش در عرض 2دقیقه با گوشیم عکس میگیرم
اینجور موضوعات اولش با سلام شروع میشه من نمی خوام بگم بی ادب باشید سلام ندید نه!
اخلاق امام ما علی علیه السلام این بود که به دختران و زنان جوان سلام نمیداد واجب هم نیست!مکالمات رو با بله و خیر اگر جواب بدید بحث تمام میشه و کار به اینجور چیزا نمیکشه
پسری بود در دانشگاه ما پسری بسیار خوب و باهوش که انصافا به دانشجو ها جهت رفع مشکلات و پروژه ها خیلی کمک میکرد و وقت میذاشت
دختر خانومی مدتی ایشون هر جا میدید یه گوشه گیرش میاورد ازش سوال میپرسید و جای صندلیش رو عوض میکرد میومد پشت سر این اقا و......خلاصه رفتارها طوری بود که هر کسی ببینه متوجه میشه این آقا پسر هم از این قضیه شاکی بود یه مدت سلام نکرد یا به چشم ندید گرفتش و گفت تحویلش نگرفت تا تموم شد
من نمیگم شما این کارها رو بکنید خواستم تجربه ی شرایط یکی مثل شما رو نقل کنم

سلام.ببخشید نظرم رو صریح اعلام میکنم ولی اینکه نوشتین نمیخوام ازم برنجه و من بهش حسی ندارم الکی یه چون اگه اینجوری بود از همون اول دست ب سرش میکردین و خود طرفم میفهمید ک آویزون شده پس شما یه جوری برخورد کردین ک ایشونم ب خودشون اجازه دادن ک بیان جلو ... و اینکه میگین میخوام یه جوری برخورد کنم ک ناراحت نشن هم مشخص میکنه ک خودتونم میل دارین ک ارتباط داشته باشین چون ادم وقتی تویه اینجور رابطه ها میفته کاملا میدونه چ جوری برخورد کنه تا طرف مقابل حساب کار دستش بیاد ... من خودم با همسرم تویه دانشگاه آشنا شدیم واسه همین این حرفا رو زدم ... بعدشم ک گفتین نمیتونین فاصله داشته باشین ازشون چون هم دانشگاهی هستین درحالی ک همین درس و دانشگاه میتونه یه بهونه باشه واسه رد کردن طرف ... تنها پیشنهادی ک میتونم داشته باشم اینه ک با خودتون صادق باشین و اگه واقعا نمیخواین شون یه جوری رفتار نکنین ک باعث سوتفاهم بشه .... مردونه برخورد کنین ...موفق باشین ...

موضوع قفل شده است