خانواده ام مخالف خواستگارم هستند ولی من ...

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خانواده ام مخالف خواستگارم هستند ولی من ...

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام خسته نباشید.
من خواستگاری دارم که خیلی دوسش دارم و پدرومادرم با ازدواجمون مخالفن چون پدر و مادرش فوت کردن...
خواستگارای خیلی خیلی بهتر از اون هم داشتم که دکتر و وکیل و... بودن اما من دلم با اون خواستگارم بود و ردشون کردم...
بنظرتون بهش تا اخر امسال زمان بدم که نظر پدرو مادرمو جلب کنه و اگه نکرد من دیگه نمیتونم منتظرش باشم خوبه؟؟؟
من پدر و مادرم خیلی واسم عزیزن نمی خوام برنجونمشون

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام
خب دقت كنيد كه دلائل پدر و مادرتان چيست شايد منطقي باشد. دلايل آنها را با يك فرد منطقي يا مشاور(حضوري يا تلفني) بررسي كنيد.
حتي اگر پدر و مادرتان هم قبول كنيد لازم است با توجه به آمار بالاي طلاق ها تحقيق (از گفتگوي با خودش، همكاران، دوستان، معرفان، محل تحصيل و...) دقيقي بكنيد تا ببينيد چه قدر با هم تناسب داريد برخي از اختلافات در متن زندگي مشخص مي شود برخي افراد در معاشرت هاي اجتماعي شخصيتشان روشن نمي شود و فراز و نشيب ها ان را رو مي كند . الزاما هم منظور بد بودن نيست گاهي فرد خوب هم هست ولي وقتي افراد از نظر اخلاقي و شخصيتي و باورها و نگرش ها با هم متفاوت باشند حتي برادر و خواهر هم باشند نمي توانند با هم كنار بيايند.
شما به ايشان طوري صحبت نكنيد كه احساس كند جواب شما تحقيق نكرده صددرصد مثبت است بگوييد تحقيق هم بايد بشود و اين به نفع هردو است و در كل بفهمد كه والدين براي شما چه قدر مهم است. چون اين در كل امتياز است الان افرادي كه اختلاف دارند در اختلافات به هم مي گويند تو به والدينت كه عمري برايت زحمت كشيدند احترام قائل نشدي و نظرشان را نخواستي از كجا معلوم به من وفا دار باشي.
خودش اگر واقعا به شما علاقه داشته باشد از شيوه هاي مختلف تلاش مي كند اگر نه زود كنار مي كشد.
موفق باشيد

احترام به والدين نقش مهمي توفيقات ما در شؤون مختلف زندگي دارد.
مقام معظم رهبري رمز موفقيت خود را احترام به والدين و پدر بيمارشان مي دنند
و عالم وارسته اي چون آيت الله حاج آقا حسن امامي راز محبوبيت و توفيقاتشان را خدمت به والدين مي دانند.
با احترام به والدين زندگي آرامي را براي خود رقم بزنيم
البته اگر نظرات والدين منطقي نباشد باز هم بايد طوري با ايشان برخورد كنيم كه حرمت ايشان حفظ شود

[="Times New Roman"][="Black"]به نظرم خانواده هایی که از دخترشون خواستگاری میشه چند دسته هستند..
.
1-برای خودشون شان و شخصیت قائل هستند و فقط می خوان هم شان خودشون حفظ بشه هم خانواده داماد ،
برای همین انتظار دارن پسر سلسله مراتب خواستگاری رو درست طی کنه..
.
2-برای خودشون شان و شخصیت قائل هستند و فقط می خوان هم شان خودشون حفظ بشه هم خانواده داماد ،
ولی راهشون اشتباهه ، الکی جواب نه میدن ، بهانه میارن ، به قول خودشون میخوان ثابت کنند که دختر رو از سر راه نیاوردن..
.
3- می بینند دخترشون خواستگار داره میخوان از داماد بیچاره سواری بگیرند ، اینقدر مهریه ، مراسم اینجوری ، زهرمار اونجوری..وگرنه دختر بهت نمیدیم..همینی که هست و...
.
اگر تناسب وجود داشته باشه مورد اول بهترین گزینه برای ازدواج هست..
.
اگر تناسب وجود داشته باشه مورد دوم هم گزینه ی خوبی برای ازدواج هست..
.
اما مورد سوم..اینارو اذیت نکنید..اینا بنگاه معاملاتی زدن دشت اولشونه..:Nishkhand:
.
باید ببینید پدر و مادرتون کدوم تفکر رو دارند..طبق همون راهنماییشون کنید که انشاالله مشکلتون هرچه سریعتر برطرف بشه..
[/]

چقد سخته!من در این موارد ب حرف پدر مادرم گوش میکنم اما از اونطرف اگه بگن با فلانی ازدواج کن دیگه گوش نمیکنم! فقط در صورتی که رد کنند بچه حرف گوش کنی هستم اما به زور هم با کسی ازدواج نمیکنم!:Nishkhand:

باید به پدرا و مادرا این آیه توضیح داده بشه
32 نور
وَأَنكِحُوا الْأَيَامَى مِنكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِن يَكُونُوا فُقَرَاء يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ

Im_Masoud.Freeman;605356 نوشت:
[="Times New Roman"][="Black"]به نظرم خانواده هایی که از دخترشون خواستگاری میشه چند دسته هستند..
.
1-برای خودشون شان و شخصیت قائل هستند و فقط می خوان هم شان خودشون حفظ بشه هم خانواده داماد ،
برای همین انتظار دارن پسر سلسله مراتب خواستگاری رو درست طی کنه..
.
2-برای خودشون شان و شخصیت قائل هستند و فقط می خوان هم شان خودشون حفظ بشه هم خانواده داماد ،
ولی راهشون اشتباهه ، الکی جواب نه میدن ، بهانه میارن ، به قول خودشون میخوان ثابت کنند که دختر رو از سر راه نیاوردن..
.
3- می بینند دخترشون خواستگار داره میخوان از داماد بیچاره سواری بگیرند ، اینقدر مهریه ، مراسم اینجوری ، زهرمار اونجوری..وگرنه دختر بهت نمیدیم..همینی که هست و...
.
اگر تناسب وجود داشته باشه مورد اول بهترین گزینه برای ازدواج هست..
.
اگر تناسب وجود داشته باشه مورد دوم هم گزینه ی خوبی برای ازدواج هست..
.
اما مورد سوم..اینارو اذیت نکنید..اینا بنگاه معاملاتی زدن دشت اولشونه..:Nishkhand:
.
باید ببینید پدر و مادرتون کدوم تفکر رو دارند..طبق همون راهنماییشون کنید که انشاالله مشکلتون هرچه سریعتر برطرف بشه..
[/]

کاملا موافقم
البته نظر من اینه که گروه دوم هم چندان مناسب نیستن...

موضوع قفل شده است