کافر از نظر از ایت الله سیستانی

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کافر از نظر از ایت الله سیستانی

به نام الله
باسلام و خسته نباشید .لطفا به سوالاتم پاسخ بدین و نگین تو فلان تاپیک نوشته شده چون تمام تاپیکارو زیرو رو کردم ،جواب هست ولی مال ایت ا... سیستانی نیست.
از نظر ایت ا... سیستانی
1-کافر حربی چیست و کدوم کشورها هستند؟
2-استفاده از محصولاتشون بدون پرداخت پول ،حرام است یا حلال؟
3-استفاده از محصولات این کشورها که لانسشون در ایران به فروش میرسه (مثل انتی ویروس ها و اینترنت دانلود منجر) بدون پرداخت پول ،حرام است یا حلال ؟(علم به این نداریم که این لانسهارو از طریق کشورهای دیگه میخرن وبعد در ایران میفروشن یا نمایندگی رسمی دارن؟ )

اگر داخل جوابها عبارات (با توجه به قرارداد یا قانون )بود لطفا توضیح دهید.
ممنون از توجهتون و وقتی که گذاشتد.
والسلام.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

mortaza47;604700 نوشت:
به نام الله
باسلام و خسته نباشید .لطفا به سوالاتم پاسخ بدین و نگین تو فلان تاپیک نوشته شده چون تمام تاپیکارو زیرو رو کردم ،جواب هست ولی مال ایت ا... سیستانی نیست.
از نظر ایت ا... سیستانی
1-کافر حربی چیست و کدوم کشورها هستند؟
2-استفاده از محصولاتشون بدون پرداخت پول ،حرام است یا حلال؟
3-استفاده از محصولات این کشورها که لانسشون در ایران به فروش میرسه (مثل انتی ویروس ها و اینترنت دانلود منجر) بدون پرداخت پول ،حرام است یا حلال ؟(علم به این نداریم که این لانسهارو از طریق کشورهای دیگه میخرن وبعد در ایران میفروشن یا نمایندگی رسمی دارن؟ )

اگر داخل جوابها عبارات (با توجه به قرارداد یا قانون )بود لطفا توضیح دهید.
ممنون از توجهتون و وقتی که گذاشتد.
والسلام.

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

طبق گفته دفتر معظم له در قم کفاری که ذمی نبوده و معاهد هم نباشند ، حربی محسوب می شوند اما کشور خاصی را مشخص نکردند.

تکثیر محصولات دیگران و استفاده تجاری از آن جایز نیست اما دانلود و استفاده شخصی مانعی ندارد مگر اینکه خلاف قوانین کشور باشد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
آیت الله سیستانی ، سایت معظم له به آدرس:
http://www.sistani.org/persian/qa/0911/

سلام.دادا من سه تا سوال پرسیدم ، ویک جواب شنیدم.آن هم کاملا مبهم.
به خاطراین موضوع الان از خیلی از نرم افزارا نمیتونم استفاده کنم و میترسم.ولو اینکه به صورت رایگان و کرک شده موجود هستند از جمله انتی ویروسها.

[="Tahoma"][="Black"]

mortaza47;605354 نوشت:
سلام.دادا من سه تا سوال پرسیدم ، ویک جواب شنیدم.آن هم کاملا مبهم.
به خاطراین موضوع الان از خیلی از نرم افزارا نمیتونم استفاده کنم و میترسم.ولو اینکه به صورت رایگان و کرک شده موجود هستند از جمله انتی ویروسها.

عرض سلام و احترام و تشکر

کجای جواب برایتان مبهم است لطفا دقیقا بفرمایید تا توضیح داده شود .

در پناه حضرت حق باشید[/]

سلام
خسته نباشید
چند تا سوال داشتم چون تاپیک باز بود و سوالم مربوط به این تاپیک بودم گفتم که تاپیک جدید نزنم
سوال اولم اینه که کافر حربی یعنی چی؟
سوال دوم اینکه چه کشورایی کافر حربی اند؟
سوال سوم استفاده از محصولات کشورهایی که جزء کافر حربی به حساب میان چه حکمی داره با توجه به اینکه کشور فرانسه کافر حربی هستش استفاده از ضدآفتاب و یا کرم مرطوب کننده فرانسوی چه حکمی داره؟
لازم به ذکرِ که همه محصولات در داروخانه موجود است.
مقلد رهبری هستم

موضوع قفل شده است