صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به خونواده دختر آدرس دادیم؛ ولی نیومدن تحقیق!

نوشته
    874
    حضور
    45 روز 2 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3357

نقل قول نوشته اصلی توسط Dark Knight نمایش پست ها
    من به همچین چیزی اعتقاد ندارم فقط بگم آدمای ضعیف النفس همچین کاری میکنند فرض کنید سوال کننده مسلمان نبود باید چیکار میکرد؟
    دعا برای موفیقتش کار خوبیه!
    برای ایشون انشاءالله هر چی صلاح است همان شود

اگه ذکر گفتن از نظر حضرتعالی نشونه ضعیف بودنه بله بنده ضعیفم
    اصلا یکی از دلایل عضو شدنم توی سایت این بود که با افاضات گهربار شما به عزت نفس برسم .

من معتکف ظهور توام آقا ...

2. صلوات ها 6

نوشته
    14
    حضور
    8 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر آسمان نمایش پست ها
    اگه ذکر گفتن از نظر حضرتعالی نشونه ضعیف بودنه بله بنده ضعیفم
    اصلا یکی از دلایل عضو شدنم توی سایت این بود که با افاضات گهربار شما به عزت نفس برسم .
    فکر نمیکنم اسم این کار ذکر باشه!اگر انسان به خدا اعتماد داشته باشه نیازی به این کارها نیست متاسفانه 99درصد خانومها سراغ اینکار میرند
    کمی تامل کنیم و به خدا بیشتر اعتماد داشته باشیم و در راه خودمون استوار باشیم و توکل بر خدا کنیم هر چی صلاح باشه همان میشه

4. صلوات

the

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,456
    حضور
    29 روز 5 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5653

می تامل کنیم و به خدا بیشتر اعتماد داشته باشیم
    اگر ذکر ی ذکر مطمئن باشه با اینی که گفتین منافاتی نداره....این اذکار ی جور تسریع در عمل هستند...ی جور کلمه رمز
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

6. صلوات ها 3

نوشته
    14
    حضور
    8 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    اگر ذکر ی ذکر مطمئن باشه با اینی که گفتین منافاتی نداره....این اذکار ی جور تسریع در عمل هستند...ی جور کلمه رمز
    کلمه ی رمز اعتماد به خداست در مورد اون کار هر اسمی دوست دارید براش بزارید ما حقیقت رو گفتیم خواه بپذیرید خواه نپذیرید

8. صلوات

the

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2910

با سلام و امیدوارم به بهترین نحو خدا مشکلتون رو حل کنه

ولی بنا به تجربم می خوام یه چیزایی بگم و حس می کنم می تونم اخلاقیات پدر ایشون رو بشناسم

اول اینکه واقع بینانه ببینید اختلافتون با خانواده ایشون در چه سطحی هست، فقط به وضعیت مالی و ... نگاه نکنید از هر لحاظ خودتون رو باهم بسنجید

اگه تو شهری زندگی می کنید که تقریبا با گفتن نام خانوادگیتون این امکان وجود داره که پدر ایشون شما رو بشناسه(یعنی با اقوامتون برخوردی داشته باشه)، و با شناخت جواب رد داده باشه کارتون سخت تر میشه

ولی اگه شناختی از شما و خانوادتون ندارن یعنی حتی احتمال این رو نمی دید که نام خانوادگیتون رو شنیده باشن، خیلی کار براتون راحتتر هست

به هر حال باید شما اول دلیل اصلی مخالفت ایشون رو پیدا کنید ، و البته من توصیه به اصرار بیش از حد شما و یا مادرتون نمی کنم چون اگه من پدر ایشون رو درست شناخته باشم با این کار بیشتر از شما بدشون میاد و حتی اگه راضی به خواستگاری هم بشن با اکراه و از روی اجبار هست

ولی اینکه می فرمایید مادرشون راضی هستن خب این یه برگ برنده هست، حتما مادر شما میتونه مادر ایشون رو قانع کنه که با شوهرشون حرف بزنن و اگه راضی نشدن حداقل ازشون خواهش کنید اجازه بدن شما با پدر ایشون صحبت کنید

با این صحبت می تونه خیلی چیزا عوض بشه، یا نظر ایشون یا نظر شما...

ببینید زندگی شوخی نیست، نگاه به احساس الانتون نکنید،ممکنه پدر ایشون شخصی باشن که تحقیرآمیز با شما حرف بزنن و این خیلی بده و ممکنه اگه نتونید نظرشون رو نسبت به خودتون عوض کنید این نگاه همیشه روی شما باشه و زندگی شما و همسرتون رو تحت الشعاع قرار بده

از طرفی هم ممکنه با یبار حرف زدن با ایشون نظرشون نسبت به شما عوض بشه

به هر حال من توصیه می کنم اگه خانوادشون راضی به خواستگاری نشدن حتما شما با پدر ایشون حرف بزنید

و بدونید این آخرین انتخاب شما نیست،با توکل به خدا و اطمینان از اینکه انتخابتون عاقلانست تلاشتون رو برای رسیدن به ایشون بکنید ولی اگرم نشد، هیچی تو این دنیا عوض نشده و شما اولین و آخرین نفری نیستید که این برهه رو گذروندید، همه چیز رو به خدا بسپارید

10. صلوات ها 2

نوشته
    874
    حضور
    45 روز 2 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3357

فکر نمیکنم اسم این کار ذکر باشه!اگر انسان به خدا اعتماد داشته باشه نیازی به این کارها نیست متاسفانه 99درصد خانومها سراغ اینکار میرند
    کمی تامل کنیم و به خدا بیشتر اعتماد داشته باشیم و در راه خودمون استوار باشیم و توکل بر خدا کنیم هر چی صلاح باشه همان میشه
    جالبه که نویسنده کتب ادعیه 99 درصدشون آقایون هستند
    و جالبتر اینکه با توجه به درافشانی حضرتعالی ( قسمت قرمز رنگ ) امامان و پیشوایان دینمون به خدا اعتمادی نداشتن چون کلی ذکر و دعا از همشون نقل شده

من معتکف ظهور توام آقا ...

12. صلوات ها 3

نوشته
    14
    حضور
    8 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28

چرا پیچیده میکنید؟اینکه یه سوره رو بخوانیم و هفت خان رستم رو رد کنیم و اسم فلان و فلان رو نام ببریم ذکر نیست به نظر چیز دیگه ای است!!!!!!
    حضرت آیت الله العظمی بهجت به پرسشی درباره بهترین ذکر پاسخ داده اند. به گزارش شفقنا متن پرسش و پاسخ به این شرح است: 1- بهترین ذکر، چه ذکری است؟
    ج: بالاترین ذکر به نظر حقیر، « ذکر عملی » است، یعنی « ترک معصیت در اعتقاد و در عمل »؛ همه چیز محتاج به این است و این، محتاج به چیزی نیست و مولد خیرات است.
    اون نویسنده چه آقا باشه چه خانوم مهم اینه خانومها سراغ اینکار میروند ممکنه اصلا اینکارها منبع موثقی م نداشته باشه
    زنی خدمت رسول خدا(صلی الله علیه وآله وسلم) آمد و عرض كرد: ای رسول خدا! شوهری دارم كه با من تند است و من كاری كرده ام كه با من مهربان شود؟
    رسول خدا(صلی الله علیه وآله وسلم) فرمودند: وای بر تو! دینت را تیره كردی!
    میزان الحكمه، ص2413،ح8336

14. صلوات

the

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,456
    حضور
    29 روز 5 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5653

شوهری دارم كه با من تند است و من كاری كرده ام كه با من مهربان شود؟
    رسول خدا(صلی الله علیه وآله وسلم) فرمودند: وای بر تو! دینت را تیره كردی!
    وا!چرا؟؟؟بده؟
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

16. صلوات

the

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2910

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    وا!چرا؟؟؟بده؟
    منظور اون زن احتمالا کارایی بوده که الانم کم نیست، مثل فال و دعانویسی و چیز به خورد شوهرش دادن و ... وگرنه این همه حدیث داریم برای مهر و محبت زن و شوهرا بهم،پس منظور پیامبر کاری بوده که کرده نه اصل هدف اون زن

18. صلوات ها 4

نوشته
    985
    حضور
    34 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4890

نقل قول نوشته اصلی توسط the نمایش پست ها
    نکاتی که فرمودید خیلی بجا و درست است.من هم تمام سعی خود را برای رعایت اینها انجام خواهم داد.

و این راه هم میدانم وقتی خیری از خدا میخواهیم اگر برای آن تلاش کنیم و دعا کنیم و اعمال نیکی انجام دهیم.خدا نیز به واسطه ی دعا و اعمال ما و به وسعت بخشندگی اش به ما خیری اعطا خواهد کرد که در برخی موارد چون خواسته ما به صلاح ما نیست خیر ما را درچیز دیگری که صلاح ما هست قرار میدهد.یا آن خیر را به مصلحت ما قرار خواهد داد

به واسطه ی این دانایی من از خدای خود:

میخواهم دعاها و اعمال نیک بسیاری در جهت دریافت این نعمت و خیر الهی انجام دهم تا لطف خدا شامل حالم شود.

ولی نمیدانم برای خواسته ام چه اعمال و دعاهایی وارد شده است و بهترین های این ها کدام اند؟؟؟؟؟؟؟؟

و دیگر اینکه از دست خودم چه کارهایی برمی آید که انجام دهم؟؟؟؟؟؟؟
    {
    سلام

آنچه از دست خودتان بر می آید این است روی نفس خود کار کنید و با آگاهی دادن بیشتر به او، این مسئله که دنیا دار قرار نیست بلکه پلی زودگذر است به سوی خدا را دائما به او گوشزد کنید. به او بگویید عشق و علاقه را من خود میسازم و افسارش همیشه به دستم هست و هیچ گاه اسیر آن نمی شوم. سپس با توکل به خدا تلاش کنید که هر چه زودتر نیمه گمشده خود را پیدا کنید. سعیتان را برای رسیدن به مورد فعلی بکنید اما اگر نشد بدون مغلوب شدن در مقابل احساسات، دنبال مورد دیگری باشید و احساس و علاقه خود را جایی خرج کنید که بتوانید نتیجه اش را ببینید.

اما در مورد شمول لطف و رحمت خدا باید عرض کنم زمانی شما قابلیت رحمت خدا را کسب خواهی کرد که بتوانید رضایت خدا را جلب کنید و زمانی این کار شدنی است که به اوامر و نواهی خداوند گوش کنید. خلاصه همه اینها انجام واجبات و ترک محرمات است. اگر از پس این دو مورد بتوانید بر بیایید قدم بزرگی برداشته اید. با این حال در کنار این مسئله برای ازدواج دعاها و اعمال مختلفی وارد شده است که متناسب با نوع مشکل فرق می کند. مثلا کسی که قصد ازدواج می کند، ذکر استخیر بالله خیراً فی العافیة و خواندن نماز استخاره و طلب خیر از خداوند به او کمک می کند که مطابق با مصلحتش همسر مناسبی پیدا کند. این تاپیک مفید است:

http://www.askdin.com/thread14542.html

در موارد دیگر هم مثل این مسئله وجود دارد مثلا در مورد کسی که احساس گره ای در کارش می کند دعاها و اعمالی برای بازشدن بخت وجود دارد که می توانید به این تاپیک مراجعه کنید:

http://www.askdin.com/thread44783.html

20. صلوات ها 2

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۷/۰۴, ۰۵:۲۷ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری