جمع بندی پرداخت بدهی با واسطه

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پرداخت بدهی با واسطه

حق الناسی از شخصی گردن من بود.برای جبران آن مبلغی را که حق ایشون بود،تصمیم داشتم به ایشون برسونم.البته بدون ذکر اینکه این پول بابت چه چیزی است.پول را به همسرش دادم که و گفتم این مبلغ بدهی من به شوهر شماست و به ایشون برسونید.حالا دچار شک شدم که نکنه هنوز مدیون ایشون باشم و پول را باید به خودش می دادم!؟ آیا اعتمادم به همسر این فرد برای رساندن پول موجه بوده؟چون حتی راهی هم برای تحقیق نداشتم که بفهمم همسر این فرد آدم بدی باشه.(مرجع آقای سیستانی)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

میلاد م;603970 نوشت:
حق الناسی از شخصی گردن من بود.برای جبران آن مبلغی را که حق ایشون بود،تصمیم داشتم به ایشون برسونم.البته بدون ذکر اینکه این پول بابت چه چیزی است.پول را به همسرش دادم که و گفتم این مبلغ بدهی من به شوهر شماست و به ایشون برسونید.حالا دچار شک شدم که نکنه هنوز مدیون ایشون باشم و پول را باید به خودش می دادم!؟ آیا اعتمادم به همسر این فرد برای رساندن پول موجه بوده؟چون حتی راهی هم برای تحقیق نداشتم که بفهمم همسر این فرد آدم بدی باشه.(مرجع آقای سیستانی)

سلام علیکم

طبق نظر حضرت آیت الله سیستانی :

تازمانی که مطمئن نشده اید که بدهی شما به دست صاحبش رسیده یا نه؟ بدهی از عهده شما خارج نمی شود.

میلاد م;603970 نوشت:

سلام علیکم
اگر درحد معمول عرفی به همسرایشون مطمین هستید واحتمال اینکه آن پول رو به ایشون تحویل نداده باشه نیست اشکالی نداره.
موفق باشید

موضوع قفل شده است