رابطه افزايش مو در بدن با کاهش شهوت

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رابطه افزايش مو در بدن با کاهش شهوت

سلام علیکم
جناب حامی امر فرمودند که بنده این سوال رو در یک تاپیک مجزا طرح کنم و حقیر هم امتثال امر می‌کنم.
استاد حامی یک روایت در تاپیک بی خیال درمانی نقل کردند که امام علي عليه السلام هم مي‌فرمايد: افزايش مو در بدن، شهوت را قطع مي‌کند.
بنده هم از ایشون پرسیدم آیا منظور روایت فقط موهای سر و صورت هست یا موهای تمام بدن رو شامل میشه؟
ضمنا از ایشون درخواست کردم که خود روایت رو هم ذکر کنند و بیشتر حول محور این موضوع صحبت کنند.
با تشکر

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

شش ـ پرهيز از زدودن موهاى زايد به صورت مستمر از برخى روايات ، استفاده مى شود كه موى بدن انسان ، در تعديل ميل جنسى ، مؤثّر واقع مى شود. آنچه در روايات وارد شده ، اين است كه اگر موى بدن ، كوتاه نشود ، موجب كم شدن شهوت جنسى مى گردد. از اين رو براى كم كردن شهوت جنسى ، مى توان از اين راه كار استفاده كرد. در روايت ، وارد شده است كه روزى مردى نزد پيامبر صلى الله عليه و آله آمد و عرض كرد : يا رسول اللّه ! من وضع مالى خوبى ندارم كه با زنان ازدواج كنم . به خاطر مجرّد بودنم ، چه كنم ؟ پيامبر صلى الله عليه و آله فرمود: «[دو كار انجام بده : يكى اين كه] موى بدن خود را زياد كن و [ديگر اين كه] بر روزه گرفتن ، مداومت كن». پس آن شخص رفت و چنين كرد و در نتيجه ، شهوتش از بين رفت . ۱ امام على عليه السلام مى فرمايد : مَا كَثُرَ شَعرُ رَجُلٍ قَطُّ إِلَا قَلَّت شَهوَتُهُ . ۲ موى هيچ مردى زياد نمى شود ، مگر اين كه شهوتش كم شود . از سوى ديگر ، از اين روايات استفاده مى شود كه اگر شخص ، موى بدن خود را كوتاه كند، شهوتش زياد خواهد شد. پس مى توان چنين نتيجه گرفت كه فردى كه بخواهد از ناتوانى جنسى رها شود، مى تواند از اين راه ، بهره گيرد و شهوت جنسى اش را بالا ببرد . نكته اى كه در رابطه با كوتاه نكردن موى زايد بدن بايد مورد توجّه زياد باشد ، اين است كه آنچه در روايات ، در خصوص كوتاه نكردن موى زايد آمده، نبايد انسان را از نظافت آن غافل كند ؛ زيرا عدم پاكيزگى ، موجب خارش مى شود و خارانيدن زهار (اطراف عورت) زمينه لذّت بردن و در ادامه، خودارضايى را فراهم مى كند. http://riqh.ac.ir/n3645-e31597.html

[="Tahoma"][="DarkOrange"]بلند نگه داشتن موهاي بدن يکي ديگر از مواردي که شهوت را کم مي‌کند، بلند نگه داشتن موهاي بدن است. در برخي از احاديث هم به اين مطلب اشاره شده است. يکي از توصيه‌هايي که پيامبر عزيزمان به فردي که به خاطر بي‌پولي، توانايي ازدواج نداشت فرمودند، اين بود که موهاي بدنت را بلند کن. امام علي عليه السلام هم مي‌فرمايد: افزايش مو در بدن، شهوت را قطع مي‌کندالبته نوجواني که به اين دستور عمل مي‌کند، بايد به بهداشت بدنش اهميت زيادي بدهد که مبادا بر اثر بلند شدن موهاي بدن ميکروب‌ها و بيماري‌ها گريبانگيرش شود. علاوه بر اين، پاکيزه نبودن موهاي اطراف عورت، باعث خارش آن موضع مي‌شود و خودِ خاراندن ممکن است زمينة لذت بردن و در ادامه خود‌ارضايي را فراهم کند. http://moshavere.org/node/1352 به اضافه اين كه تحليل علمي و تجربي هم ميشه كرد مقداري انرژي بدن مشخص است وقتي انرژي اي جايي صرف شود براي جايي ديگر كمتر هزينه خواهد شد پدر بزرگان و مادر بزرگانمان براي اين كه كودكان رشد كنند توصيه مي كردند موي سر آنها را اصلاح كنيد نيز صوفيان و درويشان كه عزلت مي گزيدند و ترك لذت مي كردند موهاي خود را نيز بلند مي گذاشتند يك وجه آن شكستن شهوت بود[/]

موضوع قفل شده است