حرمت ازدواج در صورت لواط

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حرمت ازدواج در صورت لواط

با سلام

اگر دو پسر با یکدیگر عمل شنیع لواط را انجام بدهد و یکی از آنها برای ازدواج خواهر یا مادر دیگری خواستگاری کند آیا این ازدواج حرام است؟
اگر شخص عمل لواط انجام داده و با خواهر یا مادر دوستش ازدواج کرده و صاحب فرزند شده و علم بر حرمت ازدواج نداشته آیا فرزندان آنها زنا زاده هستند؟

ممنون

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

Mehran71;602668 نوشت:
با سلام

اگر دو پسر با یکدیگر عمل شنیع لواط را انجام بدهد و یکی از آنها برای ازدواج خواهر یا مادر دیگری خواستگاری کند آیا این ازدواج حرام است؟
اگر شخص عمل لواط انجام داده و با خواهر یا مادر دوستش ازدواج کرده و صاحب فرزند شده و علم بر حرمت ازدواج نداشته آیا فرزندان آنها زنا زاده هستند؟

ممنون

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

مادر و خواهر و دختر پسرى كه لواط داده بر لواط كننده حرام است اگر چه لواط كننده و لواط دهنده بالغ نباشند، ولى اگر گمان كند كه دخول شده،يا شك كند كه دخول شده يا نه، بر او حرام نمى‏شوند.

تذکر:البته این مساله اختلافی است باید نام مرجع تقلیدتان را ذکر بفرمایید.

پی نوشت:

رساله امام،احکام ازدواج،کسانی که ازدواج با آنها حرام است،م2405

با سلام
ممنون از اینکه سوال من رو جواب دادید
من از حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی تقلید می کنم...
من بیشتر با قسمت دوم سوال کار دارم که فرزندانی که بر اثر این ازدواج متولد شده اند زنا زاده هستند یا اینکه نه
و میخوام بدونم که این حکمی که مراجع تقلید در این مورد دادن به چه روایتی استناد کردن؟
چون این مطلب را در کتاب لمعه دمشقیه خواندم ولی روایتی که به این موضوع استناد شود وجود نداشت...

ممنون

Mehran71;604253 نوشت:
با سلام
ممنون از اینکه سوال من رو جواب دادید
من از حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی تقلید می کنم...
من بیشتر با قسمت دوم سوال کار دارم که فرزندانی که بر اثر این ازدواج متولد شده اند زنا زاده هستند یا اینکه نه
و میخوام بدونم که این حکمی که مراجع تقلید در این مورد دادن به چه روایتی استناد کردن؟
چون این مطلب را در کتاب لمعه دمشقیه خواندم ولی روایتی که به این موضوع استناد شود وجود نداشت...

ممنون

سلام علیکم

طبق نظر آیت الله وحید خراسانی:

ازدواج لواط کننده با مادر و خواهر و دختر پسرى كه لواط داده
مسأله ۲۴۶۹ ـ مادر و خواهر و دختر پسرى كه لواط داده بر لواط كننده ـ در صورتى كه بالغ بوده ـ حرام است ، و همچنين بنابر احتياط مادربزرگ و دختر دختر; و در صورتى كه لواط دهنده بالغ باشد يا لواط كننده بالغ نباشد ، اگر عقد واقع شد بنابر احتياط واجب زن از مرد به طلاق جدا شود ، و همچنين در وقوع عقد بر مادربزرگ و دختر دختر ، و اگر گمان يا شكّ كند كه دخول شده بر او حرام نمى شود.

وامادر صورتی که ازدواج حرام بوده ، اگر حکم مساله را نمی دانستند و ازدواج کردند، وبچه دار شدن بچه حرام زاده محسوب نمی شود.

تذکر:استفاده حکم شرعی از ادله باید توسط مجتهد انجام گیرد ومقلدین باید تبعیت کنند اما جهت اطلاع (در کتاب وسائل شیعه در باب 15از کتاب نکاح،ابواب مایحرم بالمصاهره، حدود 7روایت را در این زمینه نقل کرده اند)

وسائل الشيعة، ج‌20، ص: 444‌

15 بَابُ أَنَّ مَنْ لَاطَ بِغُلَامٍ فَأَوْقَبَ حَرُمَتْ عَلَيْهِ أُمُّهُ وَ ابْنَتُهُ وَ أُخْتُهُ أَبَداً وَ إِلَّا فَلَا وَ حُكْمِ تَقَدُّمِ الْعَقْدِ عَلَى الْإِيقَابِ بِأَخِ الزَّوْجَةِ وَ تَزْوِيجِ ابْنِ أَحَدِهِمَا ابْنَةَ الْآخَرِ

موضوع قفل شده است