فراهم کردن زمینه گناه برای دیگران

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فراهم کردن زمینه گناه برای دیگران

با درود و خسته نباشید خدمت تمامی زحمتکشان اسکــــــ دینی

دوستان یه سوال داشتم

اگر کسی زمینه ی گناه کردن دیگری رو فراهم کنه چه حکمی داره ؟؟؟

برا مثال بنده به هیچ وجه قصد دیدن فیلم های غیراخلاقی و مفسده رو ندارم و اعوذ بالله نمیخوام کسی رو به گناه آلوده کنم . یکی میاد و بهم یک سری فیلم میده و میگه اینا توی دستگاه پخش اجرا نمیشن .

بنده فیلم هاشو تبدیل فرمت میکنم و اون میتونه توی دستگاه پخش اجرا کنه . اینم بگم بدون دیدن حتی یک تصویر از فیلم این کار رو براش انجام میدم . حالا که زمینه ی گناه واسش فراهم شده منم به گناه آلوده شدم ؟؟؟

اینم بگم بنده با شرایط طرف آشنایی دارم و میدونم چطور فیلمی رو بهم داده .

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

Soft98;601991 نوشت:
با درود و خسته نباشید خدمت تمامی زحمتکشان اسکــــــ دینی

دوستان یه سوال داشتم

اگر کسی زمینه ی گناه کردن دیگری رو فراهم کنه چه حکمی داره ؟؟؟

برا مثال بنده به هیچ وجه قصد دیدن فیلم های غیراخلاقی و مفسده رو ندارم و اعوذ بالله نمیخوام کسی رو به گناه آلوده کنم . یکی میاد و بهم یک سری فیلم میده و میگه اینا توی دستگاه پخش اجرا نمیشن .

بنده فیلم هاشو تبدیل فرمت میکنم و اون میتونه توی دستگاه پخش اجرا کنه . اینم بگم بدون دیدن حتی یک تصویر از فیلم این کار رو براش انجام میدم . حالا که زمینه ی گناه واسش فراهم شده منم به گناه آلوده شدم ؟؟؟

اینم بگم بنده با شرایط طرف آشنایی دارم و میدونم چطور فیلمی رو بهم داده .

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

با تشکر از سؤال شما

اگر ثابت شود که کمک و اعانه بر گناه و معصیت است ، جایز نیست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

ممنون عزیز

یه سوال دیگه در همین رابطه اما با شرایط متفاوت

برای مثال یکی از دوستان به من تعدادی لینک فیلم غیر اخلاقی میده و میگه دانلود کنم . بنده ازش نمی پرسم اینا چین و خودمم خبر ندارم .

منم واسش دانلود میکنم و بهش میدم اما اصرار به دونستن محتویاتشون نمیکنم . تا ابد هم نمیفهمم محتویات اون فیلم ها چی بوده .

اینجا تکلیف چیه عزیز ؟؟؟

[="Tahoma"][="Black"]

Soft98;602887 نوشت:
ممنون عزیز

یه سوال دیگه در همین رابطه اما با شرایط متفاوت

برای مثال یکی از دوستان به من تعدادی لینک فیلم غیر اخلاقی میده و میگه دانلود کنم . بنده ازش نمی پرسم اینا چین و خودمم خبر ندارم .

منم واسش دانلود میکنم و بهش میدم اما اصرار به دونستن محتویاتشون نمیکنم . تا ابد هم نمیفهمم محتویات اون فیلم ها چی بوده .

اینجا تکلیف چیه عزیز ؟؟؟

با تشکر از سؤال مجددتان

اگر بدانید که فیلم غیر اخلاقی است یا دانلود آن مجوز شرعی نداشته و یا بر خلاف مقررات قانونی است ، جایز نیست .

در پناه حضرت حق باشید[/]

با سلامی مجدد بر سجاد عزیز

یه مورد دیگه پیش اومد عزیز

بنده یه سریال دانلود کردم که دو زبانه هست . یعنی زبان فارسی هم میشه و البته به همراه بخش هاس سانسور نشده . ( نسخه فارسی سانسور شده رو یکی از شرکت های دوبله منتشر کرده بود اما چون قدیمی هست دیگه نیست که بخرم )

استفاده اصلی من که از محتوای مناسب و خوب بودن داستان فیلم هستش .

این سریال طرفدار زیاد داره تو ایران واسه همین قصد دارم به یکی از دوستان که توی محصولات فرهنگی کار میکنه بدم تا اونم به بقیه بفروشه چون خودش نداره .

حالا در این جا حکم چی هست ؟؟؟ چون میگم این قراره دست به دست بچرخه ممکنه کسی همون بخش هاس سانسور نشده رو تماشا کنه و هدفش اونها باشه .

با تشکر از شما

[="Tahoma"][="Black"]

Soft98;622337 نوشت:
با سلامی مجدد بر سجاد عزیز

یه مورد دیگه پیش اومد عزیز

بنده یه سریال دانلود کردم که دو زبانه هست . یعنی زبان فارسی هم میشه و البته به همراه بخش هاس سانسور نشده . ( نسخه فارسی سانسور شده رو یکی از شرکت های دوبله منتشر کرده بود اما چون قدیمی هست دیگه نیست که بخرم )

استفاده اصلی من که از محتوای مناسب و خوب بودن داستان فیلم هستش .

این سریال طرفدار زیاد داره تو ایران واسه همین قصد دارم به یکی از دوستان که توی محصولات فرهنگی کار میکنه بدم تا اونم به بقیه بفروشه چون خودش نداره .

حالا در این جا حکم چی هست ؟؟؟ چون میگم این قراره دست به دست بچرخه ممکنه کسی همون بخش هاس سانسور نشده رو تماشا کنه و هدفش اونها باشه .

با تشکر از شما

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

قسمت های مستهجن و سانسور نشده فیلم را نباید در اختیار دیگران قرار دهید هر چند بخش کوچکی از فیلم باشد و این کار شرعا جایز نیست .

در پناه حضرت حق باشید[/]

موضوع قفل شده است