صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با دختر همسن ازدواج کردن خوبه یا بد؟

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

با دختر همسن ازدواج کردن خوبه یا بد؟

سلام. با عرض خسته نباشید و تشکر از کارشناسان محترم سایت و مدیر ارجاع سوالات جناب طاهر.
    همونطوری که احتمالا از تاپیک های قبلی ام یعنیhttp://www.askdin.com/thread43522.html
    وhttp://www.askdin.com/thread43855.html
    خوندید، من به دنبال گزینه مناسب برای ازدواج بودم.مدتها بود که میگشتم و با اون چند معیاری که داشتم{ ایمان و اعتقاد و اخلاق-چادری بودن-رعایت حرمت مخرم و نامحرم و آرایش نکردن در مقابل نامحرم-و دانشجوی پزشکی نبودن } موردی که مطابق با این معیارها باشه یا پیدا نمیشد یا اگه هم پیدا میشد و میرفتیم خواستگاری جواب منفی میدادن.این مساله باعث ناراحتی ام شده بود...
    تا اینکه اخیرا دوتا از واسطه هایی که برای من دنبال مورد مناسبی بودن، دو مورد رو به خانواده ام معرفی کردن که دخترهای مذهبی و خوبی هستن و گفتن حدود یکی دو ماه دیگه بریم واسه خواستگاری و صحبت های اولیه.
    سوالم اما اینجاست که هر دوی این دخترخانم ها متولد هفتاد هستن و 23 ساله و منم همینطور یعنی منم 23 سالمه.البته ماه تولدشون رو نمیدونم که بزرگتر هستن یا کوچکتر و هنوز اطلاعاتی در موردشون نداریم و هنوز هم ندیدیم شون.
    آیا ازدواج کردن با این دخترخانمها با این مساله همسن بودن مشکلی ایجاد خواهد کرد؟
    نظر خودم اینه که اگه دخترخانمی همه شرایط دیگه اش خوب باشه فقط سنش اختلاف سنی معمول یعنی ازنظر خودم بین 1 تا 5 سال کوچکتر از من رو نداشته باشه، مساله سن قابل چشم پوشیه.اما خوب خیلی از جاها خوندم که ازدواج با دختر همسن یا سن بالاتر مشکلات ایجاد میکنه و...
    خواهشمندم لطف بفرمایید و راهنمایی کنید که من چیکار کنم؟ برم خواستگاری این افراد؟ اگر بریم خواستگاری و به توافقی برسیم ازدواج بکنم یا نه توصیه نمیشه چنین ازدواجی؟

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

با دختر همسن ازدواج کردن خوبه یا بد؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 7

نوشته
    771
    حضور
    25 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    عللی که سبب می شود که ازدواج با خانم همسن توصیه نشود عبارتند از:
    1 وقتى سن زن چند سالى كمتر از مرد باشد اطاعت پذيرى او از مرد به عنوان سرپرست خانواده بيشتر و راحت تر خواهد بود مضافا بر اينكه زن هميشه دوست دارد همسرش فردى، مقتدر، توانا و پناهگاه مطمئنى براى او باشد و اگر زن و مرد از نظر سنى در يك سطح باشند هيچ گاه زن چنين تصورى را از شوهرش ندارد و او را در حد خودش مى بيند اما اگر شوهر چند سالى بزرگتر باشد و از تجارب بيشترى برخوردار باشد زن احساس مى كند همسر او كسى است كه شايستگى هاى لازم را براى اداره منزل دارد و مى تواند در پناه او يك زندگى آرامش بخش داشت.
    2 زن به دليل زايمان، شير دادن و... زودتر از مرد شكسته مى شود و هم سن بودن زن و شوهر باعث مى شود بعد از يك دهه زندگى و آوردن چند فرزند شادابى زن در حد شادابى و نشاط مرد نباشد و چه بسا مطلوبيت او نزد شوهر كم شود بنابراين براى پيشگيرى از مسئله كاملا طبيعى و زيستى بهتر است اين تفاوت سنى همواره بين زن و شوهر باشد تا همواره زن از نشاط كافى برخوردار باشد و مطلوبيت او نزد شوهرش كاسته نشود. ممكن است بگوييد مرد هم بايد براى همسرش مطلوبيت داشته باشد، بله اين حرف درست است اما همان طور كه در بالا متذكر شديم مردها به دليل عدم زايمان و متحمل نشدن فرزند دارى و فرزندپرورشى ديرتر از زنان دچار شكستى و چين و چروك صورت و بدن مى شوند.

لذا درصورتی که علل نباشد معلول هم نیست یعنی در صورتی که چهره خانم از سنش کمتر نشان دهد یا تجربیات و بلوغ فکری مرد بالا باشد ظاهرا این اشکالات برطرف می شود
    البته در صورتی که تمام شرایط و کفویت را دارا باشد صرفا به خاطر سن توصیه بر ازدواج نکردن نمی کنند لذا شما باید شرایط خود و طرف مقابل و ویژگیهای ایشان را مد نظر قرار دهید لذا بهتر آنست به خواستگاری بروید و شرایط ایشان را ارزیابی نمایید و سپس تصمیم گیری نمایید و البته با توجه به نکاتی که در تاپیک های قبل نوشتید خیلی سختگیری ننمایید و تنها در ملاکهای اصلی خود پافشاری نمایید

این را هم بدانید سن تنها یک نشانه می باشد و برای خوشبختی و کم بودن اختلاف علل دیگری نیز موثر هستند چرا که موارد ازدواج زیادی با هم سن صورت گرفته و الان بسیار خوشبخت هستند و ازدواج های با سن کمتر صورت گرفته که الان خوشبخت نیستند و اختلافات فراوانی دارند

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یاعلی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱ در ساعت ۱۰:۲۱

7. صلوات ها 23

نوشته
    771
    حضور
    25 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

این را هم بدانید سن تنها یک نشانه می باشد و برای خوشبختی و کم بودن اختلاف علل دیگری نیز موثر هستند چرا که موارد ازدواج زیادی با هم سن صورت گرفته و الان بسیار خوشبخت هستند و ازدواج های با سن کمتر صورت گرفته که الان خوشبخت نیستند و اختلافات فراوانی دارند

9. صلوات ها 16

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام جناب استاد راهنما.
    ممنون از نظرات خوب تون.
    من هنوز دختر رو ندیدم، اما اون جوری که مادرم دختر رو دیده میگه قیافه دختر خیلی بهتر از گزینه های قبلی که داشتم هست...ولی میگه قیافه اش کوچکتر از سن بنظر نمیاد

دوستان دیگه هم لطفا نظرات خودتون رو بگید

11. صلوات ها 3

علاقه
    امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
    نوشته
    279
    حضور
    19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    برای هر معیارتون یه امتیاز در نظر بگیرید بعد ببینید امتیازات مثبتشون (از نظر شما) بیشتره یا منفی
    ویرایش توسط رویا : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱ در ساعت ۱۲:۵۰
    پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

13. صلوات ها 5

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    سلام جناب استاد راهنما.
    ممنون از نظرات خوب تون.
    من هنوز دختر رو ندیدم، اما اون جوری که مادرم دختر رو دیده میگه قیافه دختر خیلی بهتر از گزینه های قبلی که داشتم هست...ولی میگه قیافه اش کوچکتر از سن بنظر نمیاد

شما هنوز تو سنه موندید به نظرم این همه شک داری بخیال این ازدواج بشو
    الان که قیافه دختره به سنش میخوره تو شکی فردا که بقول جناب راهنما دو بچه بیاره یک دهه قیافشو از نظر سنی بیشتر از شما جلو بیفته چکار میکنی
    اینقدر سن و قیافه دختران برای مردان مهم است اون وقت کسانی مثل جناب رضا و جناب باء درباره فواید بی حد و اندازه کم بودن مهریه حرف میزنن
    و نظر خانمها رو درباره مهریه زیاد نمی پسندن جالبه واقعا
    وقتی برای ازدواج سن و قیافه دختر ملاک اصلی میشه مهریه هم باید در همون حد ملاک اصلی قرار بگیره این به اون در عدالت هم رعایت شد رفت
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    جناب مهران یه چیزی یادم رفت بگم پیامبر با زنی ازدواج کردن که پانزده سال از خودش بزرگتر بود
    ولی من به شما توصیه میکنم با دختری ازدواج کن که حداقل ده سال از خودت کوچکتر باشه

15. صلوات

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

من نظر خودم رو تو پست اول این تاپیک گفتم
    به شخصه نظرم اینه که اگه همه چیز خوب بود سن کم یا زیاد قابل چشم پوشیه.اما اونقدر مطالب درباره معایب بیشتر بودن سن دختر خوندم یا از افراد شنیدم که به شک افتادم.
    یعنی واقعا اگه با دختر همسن ازدواج کنم اینقدر بده؟ احتمال اینکه به مشکل بربخوریم در زندگی خیلی زیاده؟

17. صلوات ها 2

علاقه
    امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
    نوشته
    279
    حضور
    19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1296

لطفا اینو بدقت بخونید.

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    تا زمانی هم که دختر رو ندیدید هیچی معلوم نیست
    پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

19. صلوات ها 2

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

ای خدا چی میشه شما ازدواج کنین ما از دست این تاپیکاتون خلاص شیم

شوخی بود به دل نگیرید یه موقه

در مورد سن هم

همینکه ازتون بزرگتر نباشه کافیه

قبلنم گفتم ما دخترا خودمون بلدیم چیکار کنیم که یهو 10 سال جوونتر به نظر بیاییم
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 5

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری