جمع بندی زیارت کربلا و رضایت ولی

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زیارت کربلا و رضایت ولی

سلام علیکم
بنده سوالی داشتم اما چون نمیدانستم کجا باید مطرح کنم و دیدم اینجا بحث کربلا رفتن است(ان شاءالله قسمت همه عاشقان بشود) اینجا مطرح کردم اما اگر مدیران محترم این بخش میدانند این سوال برای بخش دیگری است لطف کنند به بخش مربوطه انتقال دهند(فقط در صورت انتقال به بنده حقیر هم اطلاع بدهند کجا انتقال دادند! که آنجا پاسخ را پیگیری نمایم)

خانمی خیلی آرزو دارن با کاروان پیاه بروند کربلا،شرایط هم فراهم بوده اما وقتی از ولی محترمشان(که این ولی محترم بسیار فرد متدین ،ولایتمدار و شیفته امام حسین (ع) هستند) کسب اجازه نمودند ایشان اجازه ندادند و این خانم هم بنا بر وظیفه اطاعت امر کردند
دلائل ولی محترم ایشان این بوده:

1- اکنون کربلا نا امن است
2- به خاطر نا امن بودن رفتن یک خانم بدون خانواده به همراه کاروان ،آن هم پیاده کار صحیحی نیست
این خانم پاسخ دادند خب اگر اتفاقی بیاقتد شهید میشویم و شهادت در راه زیارت امام حسین (ع) توفیق میخواهند
ولی ایشان پاسخ دادند
اگر شهادت بود که مشکلی نبود ممکن است اتفاقات دیگری بیفتد! که مصلحت به رفتن نیست و بنده چون میدانم اکنون آنجا نا امن است نمیتوانم به شما اجازه بدهم تنها و بدون خانواده بروید

حال سوال بنده این است
1- آیا واقعا اکنون تا این حد آنجا نا امن است؟
2-آیا برای خانم ها رفتنش خطرات دارد؟
3- در کل در چنین موقعیتی باید چکار کرد
4-چگونه میشود این ولی محترم را راضی نمود؟(البته خیلی محترمانه که قلبا راضی شوند و گرنه سفر بدون رضایت ایشان جایز نیست)

یازهرا(س)

با سلام و خدا قوت به تمامی دوستان:ارزوی کربلا رفتن در قلب تمامی ما جا دارد. ولی افسوس که بدون اجازه خانواده نمتوانیم برویم . البته
نا امن بودن کربلا خود دلیلی است. که اکثر خانواده ها انرا مطرح می کنند.ولی لازم است که بدانیم تنها زیارت امامان مطرح نیست . بلکه باید راه امام حسین و دیگر امامان رابرویم. اینکه در مقابل ظلم و ستم سکوت نکنیم . و انچه را که ائمه گفته اند . اویزه گوشمان کنیم .
نماز را کمک به مستمندان و امر به معروف و نهی از منکر و دعابرای ظهور مهدی موعد ودیگر دستورات دین را انجام بدهیم و نگذاریم .
دینمان و خدا و پیامبر را جوانان فراموش کنند. اما حسین و شهدای دشت کربلا همیشه با ما هستند و در قلبمان زنده اند .
با ارزوی اینکه روزی بتوانیم به راحتی و با دعوت خود امام حسین و یارانش موفق به زیارت ایشان بشویم چرا که اگر ایشان ما را بطلبند
حتما موفق به زیارت خواهیم شد . یا رب مددی کن.

فریده بنده مفلس;601029 نوشت:
ولی لازم است که بدانیم تنها زیارت امامان مطرح نیست . بلکه باید راه امام حسین و دیگر امامان رابرویم. اینکه در مقابل ظلم و ستم سکوت نکنیم . و انچه را که ائمه گفته اند . اویزه گوشمان کنیم .
نماز را کمک به مستمندان و امر به معروف و نهی از منکر و دعابرای ظهور مهدی موعد ودیگر دستورات دین را انجام بدهیم و نگذاریم .
دینمان و خدا و پیامبر را جوانان فراموش کنند. اما حسین و شهدای دشت کربلا همیشه با ما هستند و در قلبمان زنده اند .

سلام علیکم
باتشکر از شما خواهر خوب و بزرگوارم

بله این که قطعا صحیح است و اصل نیز ادامه دادن راه این بزرگواران و عمل به فرماییشات آنان است ،و وظیفه اصلی هر ولایتمداروهر مسلمانی نیز همین است،زنده نگه داشتن دین تا قیامت ان شاءالله
اما خوب زیارت نیز آرزویی است که بر دل خیلی ها است و برکات و معنویات خاص خودش را دارد ... اما خوب توفیق میخواهد که باید حاصل شود
به قول شما ان شاءالله خودشان بطلبند،ان شاءالله...
التماس دعا
یازهرا(س)

[="Tahoma"]سلام با توجه به تجربه ای که بنده در این مورد داشتم بله نا امن است.
من هم پارسال شرایطی مشابه شرایط شما رو داشتم ولی یک قسمت از آیه ای بود که بهم گفتن اگه بخونید احتمال زیاد والدین هم راضی می شوند. که به لطف خدا و آقا امام حسین اربعین کربلا مشرف شدم ولی توجه داشته باشید که زیارت مستحبه و اگه پدر و مادر راضی نباشند اصلا قبول نیست و البته که شرایط امنیت پارسال و امسال یکی نیست. حتی با اینکه پارسال شرایط امنیت بهتر بود و داعش نبودند دو نفر شنیدیم که در بین راه شهید شدند پس امسال معلوم نیست که شرایط بهتری از پارسال داشته باشه چون کاروانی که پارسال خانم ها و آقایون رو می بردند امسال فقط به آقایون اجازه ی ثبت نام دادند.
اما...اگر آقا خوشون بطلبن دیگه هیچکس نمیتونه مانع بشه.
اگه مشرف شدید التماس دعای فراوان...
کربلا نصیبتون...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

یارب;600995 نوشت:
سلام علیکم
بنده سوالی داشتم اما چون نمیدانستم کجا باید مطرح کنم و دیدم اینجا بحث کربلا رفتن است(ان شاءالله قسمت همه عاشقان بشود) اینجا مطرح کردم اما اگر مدیران محترم این بخش میدانند این سوال برای بخش دیگری است لطف کنند به بخش مربوطه انتقال دهند(فقط در صورت انتقال به بنده حقیر هم اطلاع بدهند کجا انتقال دادند! که آنجا پاسخ را پیگیری نمایم)

خانمی خیلی آرزو دارن با کاروان پیاه بروند کربلا،شرایط هم فراهم بوده اما وقتی از ولی محترمشان(که این ولی محترم بسیار فرد متدین ،ولایتمدار و شیفته امام حسین (ع) هستند) کسب اجازه نمودند ایشان اجازه ندادند و این خانم هم بنا بر وظیفه اطاعت امر کردند
دلائل ولی محترم ایشان این بوده:

1- اکنون کربلا نا امن است
2- به خاطر نا امن بودن رفتن یک خانم بدون خانواده به همراه کاروان ،آن هم پیاده کار صحیحی نیست
این خانم پاسخ دادند خب اگر اتفاقی بیاقتد شهید میشویم و شهادت در راه زیارت امام حسین (ع) توفیق میخواهند
ولی ایشان پاسخ دادند
اگر شهادت بود که مشکلی نبود ممکن است اتفاقات دیگری بیفتد! که مصلحت به رفتن نیست و بنده چون میدانم اکنون آنجا نا امن است نمیتوانم به شما اجازه بدهم تنها و بدون خانواده بروید

حال سوال بنده این است
1- آیا واقعا اکنون تا این حد آنجا نا امن است؟
2-آیا برای خانم ها رفتنش خطرات دارد؟
3- در کل در چنین موقعیتی باید چکار کرد
4-چگونه میشود این ولی محترم را راضی نمود؟(البته خیلی محترمانه که قلبا راضی شوند و گرنه سفر بدون رضایت ایشان جایز نیست)

یازهرا(س)

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید

زیارت اربعین واقعا زیارت با ارزش و پر فضیلتی است که آرزوی هر ارادتمند به خاندان آل الله هست. ولکن در مورد سوالات مطرح شده باید عرض کنم:
رفتن یک خانم بدون خانواده واقعا خطر دارد. و باید در چنین مواقعی اهم و مهم کرد . و حرف والدین رو گوش نمود.

سمیع;602759 نوشت:
باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید

زیارت اربعین واقعا زیارت با ارزش و پر فضیلتی است که آرزوی هر ارادتمند به خاندان آل الله هست. ولکن در مورد سوالات مطرح شده باید عرض کنم:
رفتن یک خانم بدون خانواده واقعا خطر دارد. و باید در چنین مواقعی اهم و مهم کرد . و حرف والدین رو گوش نمود.

سلام علیکم
باتشکر و سپاس از شما استاد گرامی و ارجمند
بله قطعا این خانم به حرف پدرشان گوش دادندو از ولی محترمشان اطاعات امر نمودند چونکه زیارت را میخواستند بروند برای رضای الهی و اکنون اطاعت از ولی میشود رضای الهی ،پس مهم این است که به تکلیفشان عمل کنند ولو اینکه این تکلیف خلاف آن چیزی باشد که دوست دارند(خودشان دوست داشتند بروند کربلا،)پس همین که خداوند راضی باشد برایشان کافیست
فقط این خانم با خودشان گفتند شاید راهی باشد، مطلبی بشود گفت ،توضیحی بشود داد که ولی محترمشان را راضی نمایندکه از شما بزرگواران همفکری گرفتند، اما اینگونه که شما هم میفرمایید خطر دارد پس دیگر قضیه منتفی خواهد بود

ان شاءالله خداوند خودش توفیق زیارت کربلا را قسمت و روزی همه قرار بدهد

از راهنمایی شما متشکرم
در مسیر الهی سربلند و ثابت قدم باشید ان شاءالله
یازهرا(س)

سؤال:
رفتن یک خانم تنها در ایام اربعین به کربلا در وضعیت ناامنی مسیر و در حالی که والدین او ناراضی هستند، چه گونه است؟

پاسخ:
زیارت اربعین واقعا زیارت با ارزش و پر فضیلتی است که آرزوی هر ارادتمند به خاندان آل الله می باشد. ولکن در مورد سؤالات مطرح شده باید عرض کنم:
رفتن یک خانم بدون خانواده واقعا خطر دارد و باید در چنین مواقعی اهم و مهم کرد و حرف والدین را گوش نمود. چونکه زیارت را
برای رضای الهی می خواستند بروند و اکنون اطاعت از ولی می شود رضای الهی، پس مهم این است که به تکلیفشان عمل کنند ولو این که این تکلیف خلاف آن چیزی باشد که دوست دارند (خودشان دوست داشتند بروند کربلا،) پس همین که خداوند راضی باشد برایشان کافی است.

موضوع قفل شده است