جمع بندی حکم نجسی یا پاکی کف توالت عمومی و ته کفش در آن توالت

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم نجسی یا پاکی کف توالت عمومی و ته کفش در آن توالت

[=&quot]با سلام[/]

[=&quot]مقلد: حضرت ایت الله فاضل لنکرانی (ره)

لطفا جواب طبق نظر مرجعیت ام داد شود با سپاس
[/]

[=&quot]سوال1- بطوری کلی، وقتی که میریم توالت عمومی رستوران یا پارکی یا... اگر کف این توالت رو ببینیم ابکی و خیس و تر است و در عین حال عین نجاستی در کف توالت نبینیم .حال در این وضعیت[/]،

[=&quot]چون برا مون روشن و واضح نیست و یقینم نداریم که کف این توالت پاک است یا نجس، باید شرعا بنا بر پاکی کف این توالت بزارم و کف توالت را پاک بدانیم؟ بلی؟ یاخیر ؟ مرا به جواب می رساند.

[/]

[=&quot]سوال2- در متن سوال اولم؛ وقتی که وارد ان توالت میشم و بعد از اتمام کارم که از توالت خارج میشم. حالا بعد از خروج از توالت من که برام اصلا روشن نیست و یقینم ندارم که ایا وقتی در داخل توالت بودم ته یا زیر کفش هام نجس شدن یا نه، باید شرعا بنا بر پاک بودن ته کفش هام بزارم؟بلی ؟ یا خیر؟ مرا به جواب می رساند.[/]

[=&quot][/]

[=&quot]والسلام یا حق[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

said2013;600693 نوشت:
با سلام

مقلد: حضرت ایت الله فاضل لنکرانی (ره)

لطفا جواب طبق نظر مرجعیت ام داد شود با سپاس

سوال1- بطوری کلی، وقتی که میریم توالت عمومی رستوران یا پارکی یا... اگر کف این توالت رو ببینیم ابکی و خیس و تر است و در عین حال عین نجاستی در کف توالت نبینیم .حال در این وضعیت،

چون برا مون روشن و واضح نیست و یقینم نداریم که کف این توالت پاک است یا نجس، باید شرعا بنا بر پاکی کف این توالت بزارم و کف توالت را پاک بدانیم؟ بلی؟ یاخیر ؟ مرا به جواب می رساند.

سوال2- در متن سوال اولم؛ وقتی که وارد ان توالت میشم و بعد از اتمام کارم که از توالت خارج میشم. حالا بعد از خروج از توالت من که برام اصلا روشن نیست و یقینم ندارم که ایا وقتی در داخل توالت بودم ته یا زیر کفش هام نجس شدن یا نه، باید شرعا بنا بر پاک بودن ته کفش هام بزارم؟بلی ؟ یا خیر؟ مرا به جواب می رساند.

والسلام یا حق

با سلام و عرض ادب

درهر دو مورد سوال پاک است.

استفتا از دفتر آیه الله فاضل در قم

موضوع قفل شده است