جمع بندی آیا خانمی که انگشتر دستشه یعنی ازدواج کرده؟

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا خانمی که انگشتر دستشه یعنی ازدواج کرده؟

سلام

یکی از همکلاسی های بنده خانم است و نیز انگشتر بدست دارد. این خانم باحجاب و متواضع می باشد. نمی دانم آیا وی مجرد است یا متأهل...؟ چون این خانم می تواند یک مورد مناسب برای ازدواج باشد... آیا انگشتر به دست داشتن بمعنای متأهل بودن است یا خیر؟

آیا این ملاک مناسبی برای تشخیص ازدواج یا عدم ازدواج فرد است؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

مترصد;600119 نوشت:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
در فرهنگ ما معمولا انگشتر در دست خانم نشان متاهل بودن ایشان است و البته ممکن است خانمهایی بخاطر اینکه انسانهای سودجو مزاحم آنها نشوند انگشتر در دست بیاندازند و لذا بهتر است با کمک واسطه ای مناسب از این امر (متاهل بودن) مطمئن شوید
در پناه قرآن وعترت موفق باشید

یا علی

مترصد;600119 نوشت:

جناب مترصد ، خانم ها که جای خودشون رو دارند ... جالب اش اینجاست آقایون هم انگشتر حلقه میذارند (منظورم در مورد افرادی هست که ازدواج و عقد و ... هنوز نکردند) ...

برای همین ملاک خوبی نیست ...

گرچه ازشون هم میپرسی جواب های خیلی جالب و عجیبی هم میدند !!!

اما در مورد اینکه فرمودید "خانم با حجاب و متواضعی هستند" می خواستم بگم خیلیییییییییییییییی مهم است که بفهمید این خروجی (مثلاً حجاب، تواضع، حیا) ناشی از چه طرز تفکر ایشون هست که به این صورت نمو بیرونی در نگاه دیگران پیدا کرده ...

مثلا ترکیب { چادری بودن و خجالتی بودن و درونگرایی(اکثر اوقات هم افراد درونگرا فوق باهوش هستند گرچه صداش رو در نمیارند) } در دید من همکلاسی ، که این دختر خانم رو از دور مشاهده می کنم (یعنی با روحیات ایشون آشنایی ندارم) یه دیدی رو نسبت به ایشون در ذهنم ایجاد میکنه ... (مثلا به خودم میگم عجب خانم محجبه و با حیایی هست ... ان شاء الله که هست ولی خیلی باید ریزبینانه دقت کرد ...)

مثلاً ممکن هست همین دختر خانمی که مثال زدم در بین فامیل های نامحرم شون اون حیا و حجاب رو در نداشته باشه (مثلا در یک مهمانی خانوادگی ...)

چون در این مثال در واقع اون چیزی که ما از بیرون بهش نگاه میکریم در واقع حیا نبود بلکه به فرض ترکیب خجالت و درونگرایی بود که به این صورت نمایش بیرونی در دید دیگران پیدا کرد ...به صورت واضح تر علت اون رفتار و پوشش یه چیز دیگه ای بود ...

همیشه به خودم میگم ... ببین این خروجی که تو مشاهده میکنی نتیجه چه طرزفکر و اخلاق چنین افرادی هست ...

۞ ͜ ۞;604119 نوشت:
جالب اش اینجاست آقایون هم انگشتر حلقه میذارند (منظورم در مورد افرادی هست که ازدواج و عقد و ... هنوز نکردند) ..

این که خوبه!یکی بود زن داشت!دانشگاه که میومد حلقه اشو در میاورد....:khaneh:

یاس...;604174 نوشت:
این که خوبه!یکی بود زن داشت!دانشگاه که میومد حلقه اشو در میاورد....

متاسفانه همین چیزی که فرمودید برعکس اش هم هست ، گرچه من اصلاً نسبت به چنین افرادی حس خوبی بهم دست نمیده (به ذهنم میاد احتمالاً یه اهدافی دارند !!!)

[="Olive"]شما نمیتونید با یه انگشتر انداختن کسیو موعظه کنید...من خودم چون میبینم پسرا مزاحمم میشن انگشتر میندازم...دلیلی بر بد بودن من هست؟؟؟؟ داداشمم که متاهله بخاطر اینکه طلا واسش ضرر داره انگشتر نمیندازه بازم دلیل بر بدیش نمیشه[/]

itak;604197 نوشت:
شما نمیتونید با یه انگشتر انداختن کسیو موعظه کنید...من خودم چون میبینم پسرا مزاحمم میشن انگشتر میندازم...دلیلی بر بد بودن من هست؟؟؟؟ داداشمم که متاهله بخاطر اینکه طلا واسش ضرر داره انگشتر نمیندازه بازم دلیل بر بدیش نمیشه

طلا که برای آقایون حرام هست . آقایون متاهل در صورت تمایل میتونن از حلقه های از جنس نقره و یا جنس های دیگه استفاده کنن.
استفاده کردن یا نکردن از حلقه دلیلی بر بد بودن یا خوبی افراد متاهل نیست به هیچ وجه. هرکسی دوست داره حلقه میندازه و هرکسی دوست نداره نمیندازه. هیچ اجباری وجود نداره
ولی در فرهنگ ما انداختن انگشتر حلقه در دومین انگشت کوچک در دست چپ نشانه ی تاهل است. ( نه هر انگشتری در هر انگشتی)

[="Olive"]

رنگ خدا;604211 نوشت:
ولی در فرهنگ ما انداختن انگشتر حلقه در دومین انگشت کوچک در دست چپ نشانه ی تاهل است.

اینکه توی همه ی فرهنگا هس...اما نباید به این باور برسه که هرکی انگشت دومی دست چپش انگشتر بندازه متاهله[/]

itak;604197 نوشت:
شما نمیتونید با یه انگشتر انداختن کسیو موعظه کنید...من خودم چون میبینم پسرا مزاحمم میشن انگشتر میندازم...دلیلی بر بد بودن من هست؟؟؟؟ داداشمم که متاهله بخاطر اینکه طلا واسش ضرر داره انگشتر نمیندازه بازم دلیل بر بدیش نمیشه

منظور شما این جمله من بود ؟؟؟

۞ ͜ ۞;604195 نوشت:
گرچه من اصلاً نسبت به چنین افرادی حس خوبی بهم دست نمیده (به ذهنم میاد احتمالاً یه اهدافی دارند !!!)

بنده این جمله بالا رو خطاب به کسایی گفتم که کنار همسر شون انگشتر حلقه دست شون هست ولی وقتی داخل جمع هم دانشگاهی ها قرار میگیرند این انگشتر رو از دست شون در میارند به طوری که سایر هم دانشگاهی ها تصوّر کنند ایشون هنوز مجرد تشریف دارند !!!

اما اون کسی که ازدواج نکرده و انگشتر حلقه میذاره :
{

اگه خانم ها به خاطر این میذارند که کسی مزاحم اون ها نشه ، خُب هدف نیکی دارند و در مورد اون ها عرضی ندارم (گرچه پوشش مناسب و حیا در برخورد تاثیر گذار تر است)

اما خوب آقایون می تونند انگشتر رو در یه انگشت دیگه قرار بدند (ما شاء الله این همه انگشت) ...

}

[="Olive"]

۞ ͜ ۞;604218 نوشت:
اگه خانم ها به خاطر این میذارند که کسی مزاحم اون ها نشه ، خُب هدف نیکی دارند و در مورد اون ها عرضی ندارم (گرچه پوشش مناسب و حیا در برخورد تاثیر گذار تر است)

من چادریم اما کرم از پسراس[/]

مترصد;600119 نوشت:

سلام

یکی از همکلاسی های بنده خانم است و نیز انگشتر بدست دارد. این خانم باحجاب و متواضع می باشد. نمی دانم آیا وی مجرد است یا متأهل...؟ چون این خانم می تواند یک مورد مناسب برای ازدواج باشد... آیا انگشتر به دست داشتن بمعنای متأهل بودن است یا خیر؟

سلام
برید ازشون بپرسید ببخشید خانم شما ازدواج کردید؟

itak;604234 نوشت:
من چادریم اما کرم از پسراس

اکثر اون آقایونی که مورد خطاب شماست در واقع به خاطر طرز رفتار و برخورد دختر خانم به خودشون جرات میدند که به اون ها نزدیک بشن ...

به نظر من چادری بودن خیلی خوبه ولی اصلا کافی نیست (طرز رفتار ، برخورد و منش دختر خانم خیلیییییییییییییی موثر است)

اگه آقا پسر از طرف دختر خانم هیچ پالسی دریافت نکنه جرات نزدیک شدن رو پیدا نمیکنه (اما برخی از افراد معدود که بیماری روحی دارند که که نباید اصلا بهشون توجه کرد و با سردی تمام با هون ها برخورد کرد)

[="Olive"]

۞ ͜ ۞;604241 نوشت:
اگه آقا پسر از طرف دختر خانم هیچ پالسی دریافت نکنه جرات نزدیک شدن رو پیدا نمیکنه

اونجور باشه کل پسرا بیماری روحی دارن...وا... من میرم بیرون سرم پایینه و به کسی پا نمیدم....نخیر اقا خبر نداری که گیر دادن به دخترای محجبه شده پروژه پسرای هرزه...تو کتاب خونه من از جام تکون نمیخوردم و عین چی میخوندم چهل تا پسر میوفتادن دنبالم اونو هم میتونین استدلال کنین؟[/]

itak;604243 نوشت:
اونجور باشه کل پسرا بیماری روحی دارن...وا...

نه اینطوری نگین ...

itak;604243 نوشت:
تو کتاب خونه من از جام تکون نمیخوردم و عین چی میخوندم چهل تا پسر میوفتادن دنبالم اونو هم میتونین استدلال کنین؟

مساله اینجاست متاسفانه اون آقا پسرها مشاهده کردند که برخی از دختر خانم های چادری نما با انواع پسر ها رابطه داشتند (متاسفانه تو دانشگاه دیده میشه که دختر خانم چادری هست ولی هر روز کنار یه پسر دیده میشه و ...) (جای بسی ناراحتی داره ...)

به همین علت هست که اون آقایونی که شما فرمودید ، فکر میکنند شما هم جزو چنین دختر خانم هایی هستید (پس برای همین میگم رفتار محکم شما برای بیزاری از چنین افرادی خیلی تاثیر گذار خواهد بود ، چنین افرادی رو اصلا تحویل نگیرید ، اگه اون ها ببینند از طرف شما آبی براشون گرم نمیشه ... در نهایت دست از سر شما بر میدارند)

[="Olive"]

۞ ͜ ۞;604250 نوشت:
مساله اینجاست متاسفانه اون آقا پسرها مشاهده کردند که برخی از دختر خانم های چادری نما با انواع پسر ها رابطه داشتند (متاسفانه تو دانشگاه دیده میشه که دختر خانم چادری هست ولی هر روز با یه پسر هست و ...) (جای بسی ناراحتی داره ...)

به همین علت هست که اون آقایونی که شما فرمودید ، فکر میکنند شما هم جزو چنین دختر خان هایی هستید (پس برای همین میگم رفتار محکم شما برای بیزاری از چنین افرادی خیلی تاثیر گذار خواهد بود ، چنین افرادی رو اصلا تحویل نگیرید ، اگه اون ها ببینند از طرف شما آبی براشون گرم نمیشه ... در نهایت دست از سر شما بر میدارند)

بله متاسفانه...ok tanks[/]

سلام.دیگه فکر کنم با این مباحث دوستان جناب مترصد جواب شونو گرفتن.خیر دلیل قطعی نمیشه و باید آمارشونو ب طور نامحسوس دربیارین :khaneh: من ک با همسرم هم دانشگاهی بودیم و خودشون تشریف داشتن دیگه ب حلقه و این حرفا نمی کشید :Khandidan!:

خوب برادر من به یکی از دوستات (هم کلاسیای پسرت) بسپر بره آمارشو در بیاره...تو 1 ساعت همه چیو در میارن بهت میگن...

itak;604234 نوشت:
[="Olive"]
من چادریم اما کرم از پسراس
[/]

خانوم درست نیست این حرفی که زدید
اینجوری که گفتید پسرا یعنی همه رو میگید
تمام پسرهای ایران مذهبی و غیر مذهبی، همه رو شامل کردید

[="Olive"]

mehrant;604505 نوشت:
اینجوری که گفتید پسرا یعنی همه رو میگید
تمام پسرهای ایران مذهبی و غیر مذهبی، همه رو شامل کردید

بقیشم بخونی بد نیستا...من منظورم همه نبود[/]

itak;604509 نوشت:
[="Olive"]
بقیشم بخونی بد نیستا...من منظورم همه نبود
[/]

بقیه نداشت اون پست تون
پست بعدی هم نوشتید کل پسرا بیماری روحی دارن
ادامه اش هم نوشتید تو دانشگاه تون اونجوریه.خوب بکید پسرلی دانشگاه شهر شما اینجورین
چرا تعمیم میدید به همه پسرای جامعه؟

[="Olive"]بنده دانشجو نیستم دانش اموزم....بعدشم کتابخونه نه دانشگاه...بعدشم مگه با شما حرف زدم که انقد داری میسوزی؟؟؟؟اقا اصلا شهر من(پایتخت شور وشعور حسینی) بد...ok?[/]

itak;604517 نوشت:
[="Olive"]بنده دانشجو نیستم دانش اموزم....بعدشم کتابخونه نه دانشگاه...بعدشم مگه با شما حرف زدم که انقد داری میسوزی؟؟؟؟اقا اصلا شهر من(پایتخت شور وشعور حسینی) بد...ok?[/]

به هر حال اون حرف تون خیلی زشت بود
با من بد حرف نزدید اما با پسرها چرا

بله :khandeh!:

بحث یه ذره رفت تو حاشیه !!

مترصد;600119 نوشت:

سلام

ببین دوست عزیز
شاید باورت نشه
خودم همین مورد مشابه واسم پیش اومد (( همین الان که دارم این پیام رو واست تایپ میکنم منتظر جواب طرف مقابل هستم :Nishkhand: که یه نفر رو فرستادم از طرفم حرف بزنه ))
و دیدم دختری که ازش خوشم میاد حلقه دستش هست

به یکی از اقوام که دیدم میشه بهش اطمینان کرد (( دختر عمه )) گفتم که تو پیجش به صورت خصوصی بپرسه که آیا متاهل هستن یا نه !
پیغامشون هم به این شکل بود که واسشون فرستاد

**

سلام. حالتون چطوره؟
میخواستم با شما درباره ی چیزی حرف بزنم.
من ****** هستم. دختر عمه ی یکی از همکلاسی های شما.
ببخشید که مزاحمتون میشم.
پسر دایی من از شما خوشش میاد.
ایشون می خواستند بدونند که ایا شما تمایلی به دوستی با کسی دارید یا اینکه کسی تو زندگیتون هست؟
باز هم از اینکه مزاحمتون شدم عذر خواهی می کنم.

و بنده خیلی تاکید داشتم اسمی از من نبره
چون
اگه کسی تو زندگیش بود ذهنیت بدی نسبت به من که همکلاسیش هستم پیدا نکنه !

شما هم میتونید یه دختر رو واسطه کنید تا پا در میونی کنه و حرف شما رو منتقل کنه
و اسمی هم از شما نبره !!
چون اگه نخواد با کسی دوست بشه دیگه مهم نیست طرف کیه و اونم جواب رد میده !

تنها و بهترین راه همینه !!
نه شما خودتون رو خراب میکنید
نه ذهنیت اون خانوم نسبت به شما خراب میشه

موفق باشید :Gol:

[="Times New Roman"][="Navy"]

مترصد;600119 نوشت:

سلام و عرض ادب
خیر ملاک مناسبی نیست.[/]

بد نیست که از یک نفر که اعتماد دارید خواهش کنید که از ایشان بپرسند

منم نظرم اينه كه از يه واسطه كمك بگيريد
فقط يه چيزي خانم ها گفتن اونم اينكه حلقه ميندازن تا مزاحم شون نشن خب اينجور كه مورد هاي خواستگار شون كم ميشه :Gig: خيلي ها حلقه رو ملاك ميدونن !

اخیراً چند خانم دیدم که بنظر می آمد هنوز ازواج نکرده اند اما انگشتر داشتند... ضمناً:

نگاه كردن مردان به حلقه ازدواج يا انگشتر عقيق خانم‏ها چه حكمى دارد؟

آيات عظام امام، بهجت، خامنه ‏اى، صافى و فاضل: نگاه به آن جايز نيست.

آيةاللَّه تبريزى: نگاه به انگشترى كه به طور معمول نزد زنان بزرگسال متعارف است اشكال ندارد؛ حتى اگر زنان جوان از آن انگشتر استفاده كنند.

آيات عظام سيستانى، مكارم و نورى: بدون قصد لذت اشكال ندارد.

آيةاللَّه وحيد: بنا بر احتياط واجب جايز نيست‏.

موضوع قفل شده است