صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا خانمی که انگشتر دستشه یعنی ازدواج کرده؟

نوشته
    597
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1754

آیا خانمی که انگشتر دستشه یعنی ازدواج کرده؟

سلام

یکی از همکلاسی های بنده خانم است و نیز انگشتر بدست دارد. این خانم باحجاب و متواضع می باشد. نمی دانم آیا وی مجرد است یا متأهل...؟ چون این خانم می تواند یک مورد مناسب برای ازدواج باشد... آیا انگشتر به دست داشتن بمعنای متأهل بودن است یا خیر؟

آیا این ملاک مناسبی برای تشخیص ازدواج یا عدم ازدواج فرد است؟

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۹/۱۰ در ساعت ۱۳:۲۱ دلیل: اضافه نمودن توضیحات کاربر
    (اللَّهُمَّ وَ أَنْطِقْنِي بِالْهُدَى، وَ أَلْهِمْنِي التَّقْوَى، وَ وَفِّقْنِي لِلَّتِي هِيَ أَزْكَى، وَ اسْتَعْمِلْنِي بِمَا هُوَ أَرْضَى)‏ صحیفه سجادیه-دعای بیستم

امام خامنه ای (حفظه الله): ​[پروردگارا!] برای این حقیر و هرکسی که علاقه­‌مند است، شهادت را به‌عنوان آخرین پلّه­‌ی زندگی ما قرار بده (۱۳۹۶/۰۱/۰۱)

شهادت محسن حججی؛ "کل یوم عاشورا و کل أرض کربلا"

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58333

با نام و یاد دوست

آیا خانمی که انگشتر دستشه یعنی ازدواج کرده؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 2

نوشته
    772
    حضور
    25 روز 16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط مترصد نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    در فرهنگ ما معمولا انگشتر در دست خانم نشان متاهل بودن ایشان است و البته ممکن است خانمهایی بخاطر اینکه انسانهای سودجو مزاحم آنها نشوند انگشتر در دست بیاندازند و لذا بهتر است با کمک واسطه ای مناسب از این امر (متاهل بودن) مطمئن شوید
    در پناه قرآن وعترت موفق باشید

یا علی

7. صلوات ها 5

نوشته
    198
    حضور
    5 روز 13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    722

نقل قول نوشته اصلی توسط مترصد نمایش پست ها
    جناب مترصد ، خانم ها که جای خودشون رو دارند ... جالب اش اینجاست آقایون هم انگشتر حلقه میذارند (منظورم در مورد افرادی هست که ازدواج و عقد و ... هنوز نکردند) ...

برای همین ملاک خوبی نیست ...

گرچه ازشون هم میپرسی جواب های خیلی جالب و عجیبی هم میدند !!!

اما در مورد اینکه فرمودید "خانم با حجاب و متواضعی هستند" می خواستم بگم خیلیییییییییییییییی مهم است که بفهمید این خروجی (مثلاً حجاب، تواضع، حیا) ناشی از چه طرز تفکر ایشون هست که به این صورت نمو بیرونی در نگاه دیگران پیدا کرده ...

مثلا ترکیب { چادری بودن و خجالتی بودن و درونگرایی(اکثر اوقات هم افراد درونگرا فوق باهوش هستند گرچه صداش رو در نمیارند) } در دید من همکلاسی ، که این دختر خانم رو از دور مشاهده می کنم (یعنی با روحیات ایشون آشنایی ندارم) یه دیدی رو نسبت به ایشون در ذهنم ایجاد میکنه ... (مثلا به خودم میگم عجب خانم محجبه و با حیایی هست ... ان شاء الله که هست ولی خیلی باید ریزبینانه دقت کرد ...)

مثلاً ممکن هست همین دختر خانمی که مثال زدم در بین فامیل های نامحرم شون اون حیا و حجاب رو در نداشته باشه (مثلا در یک مهمانی خانوادگی ...)

چون در این مثال در واقع اون چیزی که ما از بیرون بهش نگاه میکریم در واقع حیا نبود بلکه به فرض ترکیب خجالت و درونگرایی بود که به این صورت نمایش بیرونی در دید دیگران پیدا کرد ...به صورت واضح تر علت اون رفتار و پوشش یه چیز دیگه ای بود ...

همیشه به خودم میگم ... ببین این خروجی که تو مشاهده میکنی نتیجه چه طرزفکر و اخلاق چنین افرادی هست ...

9. صلوات ها 6

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5770

نقل قول نوشته اصلی توسط ۞ ͜ ۞ نمایش پست ها
    جالب اش اینجاست آقایون هم انگشتر حلقه میذارند (منظورم در مورد افرادی هست که ازدواج و عقد و ... هنوز نکردند) ..
    این که خوبه!یکی بود زن داشت!دانشگاه که میومد حلقه اشو در میاورد....
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

11. صلوات ها 9

نوشته
    198
    حضور
    5 روز 13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    722

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    این که خوبه!یکی بود زن داشت!دانشگاه که میومد حلقه اشو در میاورد....
    متاسفانه همین چیزی که فرمودید برعکس اش هم هست ، گرچه من اصلاً نسبت به چنین افرادی حس خوبی بهم دست نمیده (به ذهنم میاد احتمالاً یه اهدافی دارند !!!)

13. صلوات ها 4

علاقه
    درس خواندن
    نوشته
    332
    حضور
    6 روز 18 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1341

شما نمیتونید با یه انگشتر انداختن کسیو موعظه کنید...من خودم چون میبینم پسرا مزاحمم میشن انگشتر میندازم...دلیلی بر بد بودن من هست؟؟؟؟ داداشمم که متاهله بخاطر اینکه طلا واسش ضرر داره انگشتر نمیندازه بازم دلیل بر بدیش نمیشه
    امپراطوریونان به کوروش کبیرگفت:مابرای شرف میجنگیم وشمابرای ثروت کوروش گفت:آری هرکس برای نداشته هایش میجنگد

15. صلوات ها 6

نوشته
    339
    حضور
    24 روز 12 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    59
    صلوات
    2009

نقل قول نوشته اصلی توسط itak نمایش پست ها
    شما نمیتونید با یه انگشتر انداختن کسیو موعظه کنید...من خودم چون میبینم پسرا مزاحمم میشن انگشتر میندازم...دلیلی بر بد بودن من هست؟؟؟؟ داداشمم که متاهله بخاطر اینکه طلا واسش ضرر داره انگشتر نمیندازه بازم دلیل بر بدیش نمیشه
    طلا که برای آقایون حرام هست . آقایون متاهل در صورت تمایل میتونن از حلقه های از جنس نقره و یا جنس های دیگه استفاده کنن.
    استفاده کردن یا نکردن از حلقه دلیلی بر بد بودن یا خوبی افراد متاهل نیست به هیچ وجه. هرکسی دوست داره حلقه میندازه و هرکسی دوست نداره نمیندازه. هیچ اجباری وجود نداره
    ولی در فرهنگ ما انداختن انگشتر حلقه در دومین انگشت کوچک در دست چپ نشانه ی تاهل است. ( نه هر انگشتری در هر انگشتی)
    خدایا من چیزی نمیبینم آینده پنهان است ولی آسوده ام، چون تو را می بینم و تو همه چیز را . . .

17. صلوات ها 7

علاقه
    درس خواندن
    نوشته
    332
    حضور
    6 روز 18 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1341

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگ خدا نمایش پست ها
    ولی در فرهنگ ما انداختن انگشتر حلقه در دومین انگشت کوچک در دست چپ نشانه ی تاهل است.
    اینکه توی همه ی فرهنگا هس...اما نباید به این باور برسه که هرکی انگشت دومی دست چپش انگشتر بندازه متاهله

امپراطوریونان به کوروش کبیرگفت:مابرای شرف میجنگیم وشمابرای ثروت کوروش گفت:آری هرکس برای نداشته هایش میجنگد

19. صلوات ها 2

نوشته
    198
    حضور
    5 روز 13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    722

نقل قول نوشته اصلی توسط itak نمایش پست ها
    منظور شما این جمله من بود ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ۞ ͜ ۞ نمایش پست ها
    گرچه من اصلاً نسبت به چنین افرادی حس خوبی بهم دست نمیده (به ذهنم میاد احتمالاً یه اهدافی دارند !!!)
    بنده این جمله بالا رو خطاب به کسایی گفتم که کنار همسر شون انگشتر حلقه دست شون هست ولی وقتی داخل جمع هم دانشگاهی ها قرار میگیرند این انگشتر رو از دست شون در میارند به طوری که سایر هم دانشگاهی ها تصوّر کنند ایشون هنوز مجرد تشریف دارند !!!

اما اون کسی که ازدواج نکرده و انگشتر حلقه میذاره :
    {

اگه خانم ها به خاطر این میذارند که کسی مزاحم اون ها نشه ، خُب هدف نیکی دارند و در مورد اون ها عرضی ندارم (گرچه پوشش مناسب و حیا در برخورد تاثیر گذار تر است)

اما خوب آقایون می تونند انگشتر رو در یه انگشت دیگه قرار بدند (ما شاء الله این همه انگشت) ...

}

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری